GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Umberto Eco "Imię Róży" w Gazecie Wyborczej

31.05.2004
21:12
smile
[1]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Umberto Eco "Imię Róży" w Gazecie Wyborczej

Są wątki "co warto zobaczyć w tv" to ja załozę wątek "co warto kupić".

Jutro, we wtorek, w GW ukaże się jako dodatek książka "Imię Róży". Polecam ją wszystkim, którzy jej nie czytali... bo tym co czytali polecać nie trzeba.

Cyt. za forum o książkach gazeta.pl:

"1 czerwca do "Gazety Wyborczej" dołączona będzie gratisowo słynna książka
Umberto Eco "Imię róży". To pierwsza z cyklu książek Kolekcji Literatury XX
w. "Gazety Wyborczej" jakie co tydzień będzie można za 15 zł kupić razem z
aktualnym wydaniem "Gazety". W kolejnych tygdniach będą to między
innymi "Mistrz i Małgorzata", "Lolita" i "Blaszany bębenek"."

Naprawdę warto, zwłaszcza że za darmo :).

31.05.2004
21:13
smile
[2]

eJay [ Gladiator ]


Ja sobie chyba kupie "Mistrza i Malgorzate":)

31.05.2004
21:14
[3]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

pomijając piękną książke, to takie cuda ekonomiczne odbywają się czyimś chyba kosztem. ludzie będą czekali na takie promocje a pisarze poumierają w międzyczasie z głodu.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 21:14:03]

31.05.2004
21:14
smile
[4]

Pencil [ Konsul ]

Za darmo?
Przecież pisze, że za 15zł. :-)
A tyle Wyborcza chyba nie kosztuje?

Tak czy siak - kupię. Bo chcę zapoznać się z tą książką. :-)

31.05.2004
21:15
smile
[5]

Tyrone [ Generaďż˝ ]

chcialem wlasnie leciec po"imie rozy" do ksiegarni jakiejs -z klopotu mnie wybawiono swietnie!

01.06.2004
07:40
[6]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Kurcze... matka kupiła wyborczą i muszę czekać do 17.00 :/.

VinEze--> Przesadzasz. Bardzo dobrze, że są takie promocje. Książki są drogie i cieszę się, że będę miał Imię Róży na półce.

Pencil--> Z tego co zrozumiałem - dziś jest za darmo, a za tydzień będzie za 15 zł.

01.06.2004
07:44
smile
[7]

Enedweth [ Konsul ]

Świetny pomysł GW. Ja czekam na 10 sierpnia, wtedy dają "Działa Nawarony" :-)

01.06.2004
07:59
[8]

Swidrygajłow [ ]

po pierwsze to te ksiązki (może nie wszystkie) sa chyba starsze niż 25 lat i można je wydawać bez płącenia autorom
po drugie u mnie j o 7 rano już nei było wyborczej, jak cos jest za darmo to ludziska wykupili chociaż pewnie większośc ksiązki nawet nei otworzy, aae to dobrze, bo po co mam wydawać kase na książkę, którą mogę wypożyczyć z biblioteki.

01.06.2004
08:21
[9]

Ophidia [ Konsul ]

Coś mi się wydaje, że nadchodzi kolejny boom. Dla nas dobrze:) Teraz mamy DVD-manie. Wzrosła ostatnio sprzedaż czasopism w Polsce, nieprawdaż? Ciekawe dlaczego heheh:) Rachunek jest prosty - amatorzy filmów wolą za gazetkę z płytą wydać 10 zł niż za sam film 80 zł. Skończyła sie era tanich korali, które dołączano do pism kobiecych, trzeba było wymyśleć coś bardziej chwytliwego. Ale to musi być dobry zysk dla wydawców skoro sprzedają prasie licencje na filmy. Biorąc pod uwagę zarobki Polaków można to zrozumieć, rzeczywiście to może sie opłacać, wkońcu wielu ludzi te gazety kupuje włąśnie dla filmów. Niektórzy nawet tych czasopism nie czytają, bo kupili je właśnie dla płytki, ale to już nawet redakcji nie obchodzi, ważne aby nie było zwrotów i numer się sprzedał.
Tylko troche mi szkoda tych którzy prowadzą wypożyczalnie, oni muszą kupić licencje za film pewnie za kilkadziesiąt złotych, a za jakiś czas ten sam film można kupić za grosze w gazecie. Na pewno za to nieźle zarabiają tłocznie płyt.
W Empikach nawet pojawiły się osobne regały z czasopismami z filmami.
Ale wszystko może się znudzić, skoro tyle czasopism dołącza płyty trzeba się czymś wyróźnić. Właśnie takim dodatkiem staje się teraz książka a dobre tytuły jak właśnie "Imię róży" jest jakby nie było takim tytułem. Ale takim sposobem sprzedaż książek będzie większa, ludzie będą więcej czytać, autorzy też zarobią więcej moim zdaniem, mogą tylko ucierpieć księgarnie.
Zmartwienie dla jednych to radość dla innych.

01.06.2004
08:23
smile
[10]

Ophidia [ Konsul ]

To ja idę kupić tą wyborczą.

01.06.2004
08:27
smile
[11]

garrett [ realny nie realny ]

z tym czytaniem to może być różnie

rano w tramwaju było świadkiem scenki, dwie panienki wsiadają, każda w Wyborczą pod pachą, "kupiłam bo widziałam na reklamie ze będzie dziś ksiązka" , druga odpowiada " zajebiście, przeczytasz ? " i spodziewana odpowiedz " poje%&*@ jestes ? " , i druga chichocząc "ja też nie, ale na regale postoi"

01.06.2004
08:29
smile
[12]

hilander [ ]

Radzę się pośpieszyć - bo GW schodzi dziś jak "ciepłe bułeczki" :) jadąc do pracy trochę się usmiałem jak chłopaczyna sprzedający GW musiał sią grubo tłumaczyć kierowcą że o 8 45 już brak

01.06.2004
08:32
smile
[13]

klod____ [ Generaďż˝ ]

mozna tylko michnikowi pomyslu pogratulowac,

wybor tytulu takze doskonaly ;)

01.06.2004
08:33
smile
[14]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Wlasnie bylem swiadkiem, jak sie baba z dziadem szarpali walczac o ostatni egzemplarz. Nawet pan inspektor ochrony nie mogl ich rozdzielic. W koncu rozwalili gazete, ksiazka gdzies poleciala, jakies drobne pieniadze sie posypaly, slychac bylo trzask rozrywanej odziezy wierzchniej... poglupialy ludzie, ot co :-)))

01.06.2004
08:34
[15]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

garrett -> Bo to Polska właśnie... :/ A potem się socjologowie dziwią, że ludzie głosują na Samoobronę...

Ale o ile komuś się chce wydać 10 zł na film, który będzie mógł obejrzeć w dwie godzinki, o tyle za nic nie zapłaci 15 zł za książkę, z którą będze się musiał męczyć 1,5 miesiąca - i to jeszcze jakąś ambitniejszą! Tak więc dzisiaj zejdzie cały nakład, ale już za tydzień książkę kupi niewiele osób. W każdym razie dla nieanalfabetów akcja jak najbardziej interesująca.

01.06.2004
08:37
[16]

kris2000 [ Pretorianin ]

w końcu dla niektórych to początek przygody z książką ..... jest o co walczyć

01.06.2004
08:41
smile
[17]

Ophidia [ Konsul ]

Muszę jeszcze coś wtrącić od siebie apropo czasopism z DVD, śmieszą mnie reklamy typu: Tina z prezentem ileś tam, Tina bez prezentu ileś tam. Ja w takim razie mam opanowaną inną definicję prezentu;)
Mogilby to po imieniu nazywać: Tina z płytą i Tina bez płyty.

01.06.2004
08:48
smile
[18]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Na szczęście mam swój dzisiejszy egzemplarz Gazety, ale denerwujace jest to, że jakiś regularny czytelnik może mieć problem z kupieniem GW, bo oglądacz "Fuck'tu" czy innego "SE" ścierwa postanowił sobie kupić drugą książkę w życiu (pierwsza to pewnie encyklopedia :)

01.06.2004
08:50
smile
[19]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Książkę wydrukowali chyba na papierze ekologicznym :o)))

01.06.2004
08:57
[20]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Paudyn-->gdzie tam, koszty druku to kilkadziesiat groszy, nawet w bardzo dobrym wydaniu. Liczy sie nakłag, a ten gazeta zapewnia duży.

01.06.2004
08:59
smile
[21]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Shadow ::::> No nie wiem... jakieś takie zółte i szorstkie te kartki ;o)))) Co nie zmienia faktu, że kilka książeczek z tej serii zamierzam sobie dołożyć do domowej kolekcji.

01.06.2004
09:00
[22]

Verminus [ Prefekt ]

Ciekawe jakie to będą książki. Mam nadzieję, że będzie 1984 Orwella

01.06.2004
09:01
[23]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

"Rok..." ma być 5 października.

01.06.2004
09:01
smile
[24]

cioruss [ oko cyklopa ]

az mnie trafilo dzisiaj, kupilem sobie IR 2 tygodnie temu za ladne 40 pln (prawie).. ;)

moze to mnie pocieszy: czy w wydaniu GW sa na koncu tlumaczenia lacinskich (i nie tylko) zwrotow i cytatow? a moze przedmowe ucieli? hahaha i kto przekladal :D


jest gdzies lista tytulow, ktore maja sie ukazac w GW?

01.06.2004
09:02
smile
[25]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Verminus - będzie... 5 października :P

01.06.2004
09:05
[26]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

cioruss - lista jest na ostatniej stronie GW.
"Imię..." tłumaczył Adam Szymanowski, a tłumaczenia łaciny nie ma na końcu - bo jest na dole strony, na której jest dany zwrot :P

01.06.2004
09:07
[27]

garrett [ realny nie realny ]

cioruss -->

1. Umberto Eco "Imię róży" - 1 czerwca

2. Vladimir Nabokov "Lolita" - 8 czerwca

3. Erich Maria Remarque "Na zachodzie bez zmian" - 15 czerwca

4. Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" - 22 czerwca

5. Issac Bashevis Singer "Sztukmistrz z Lublina" - 29 czerwca

6. Günter Grass "Blaszany bębenek" - 6 lipca

7. Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką" - 13 lipca

8. John Steinbeck "Tortlilla Flat" - 20 lipca

9. Agatha Christie "I nie było już nikogo" - 27 lipca

10. Robert Graves "Ja, Klaudiusz" - 3 sierpnia

Paudyn --> masz moze spis kolejnych pozycji jakie wyjdą poza tą 10 ?

01.06.2004
09:08
[28]

cioruss [ oko cyklopa ]

a co najwazniejsze: genialna forma promocji.

1. zwiekszy sie srednia przeczytanach ksiazek w roku na jednego Polaka z 0,5 na 1,5 (moze)
2. wreszcie bedzie mozna kupic pare stron w dobrej oprawie za mniej jak 50 zl...

01.06.2004
09:08
[29]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Paudyn-->haha, nie znasz sie, to ekskluzywny papier czerpany pewnie ;-PP A co do kupna, to problem w tym, że to co mnie interesuje mam już...

01.06.2004
09:15
smile
[30]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

garrett ::::> Sior :o)

11.Alistar McLean "Działa Navarony" - 10 sierpnia
12.Marcel Proust "W stronę Swanna) - 17 sierpnia
13.Truman Capote "Sniadanie u Tiffany`ego" - 24 sierpnia
14.Kurt Vonnegut "Kocia Kołyska" 31 sierpnia
15.Gabriel Garcia Marquez "Sto lat samotności" - 7 września
16.Jarosław Iwaszkiewicz "Opowiadania" - 14 września
17.Albert Camus "Dżuma" - 21 września
18.Mario Vargas Liosa "Miasto i psy" - 28 września
19.George Orwell "Rok 1984" - 5 października
20.Ray Bradbury "Kroniki marsjańskie" - 12 października

Shadow ::::> Będziesz miał wesje zapasowe ;o)

01.06.2004
09:16
smile
[31]

cioruss [ oko cyklopa ]

a.i.n... -> mam wydanie kieszonkow z PIW, ten sam przeklad, ale tlumaczenia dopiero na koncu ksiazki :(

garrett-> dzieki, wyglada na to, ze zalapie sie na 7 i 8, bo reszte czytalem, a samego Mistrza to mam chyba w 3 roznych wydaniach ;)

01.06.2004
09:20
[32]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

WOW, fantastykę też w tym dają ;-)))

01.06.2004
09:25
smile
[33]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Muszę w końcu przeczytać "Ja, Klaudiusz" (jakoś nie miałem nigdy okazji) i "Działa Navarony".

01.06.2004
09:47
smile
[34]

człowiek_widmo [ Legionista ]

u mnie w kioskach już ni ma

01.06.2004
09:53
smile
[35]

Verminus [ Prefekt ]

"Ja, Klaudiusz" To jego biografia, myśli wybrane, czy może filozoficzne dywagacje nad sensem istnienia? ----->
*joke* :)


Tak na serio, literatura XX wieku bez żadnego dzieła Lema? Dziwne... Może nie sprzedał praw

01.06.2004
10:03
smile
[36]

mikmac [ Senator ]

dodawania DVD a teraz ksiazek do znanych pism badz gazet to naprawde swietny sposob na zarobek na wydawnictwie. Srednio ksiazka, ktora sie sprzedaje w Polsce dobrze idzie w 2, 3 tysiace egzemplarzach. Hity osiagaja 10 tysiecy. Powiedzmy, ze IR w ksiagarniach osiagnelo 5 tysiecy, po 40 zeta daje przychod brutto 200 tysiecy.
Teraz naklad GW to okolo 550 tys, powiedzmy ze 100 tysiecy poszlo z ksiazka (lekko liczac) po 12 zeta daje 1,2 miliona przychodu brutto. Rachunek jest prosty.
Jeszcze lepszy wynik mozna osiagnac na DVD, gdzie sprzedaz 1 - 2 tysiace to dobry wynik. Dolacajac do takiej Gali, ktora oscyluje nakladem kolo miliona :) .... Sami policzcie.

01.06.2004
10:50
smile
[37]

Ariana [ ... ]

Właśnie kupiłam sobię "Imię róży"-mimo,że książkę czytałam juz conajmniej 6 razy.Jednak z prawdziwą przyjemnością przeczytam jeszcze kilka.
Pomysł w dodaniem tych książek do gazety bardzo mi się podoba,kilka z tych pozycji miałam sobie kupić już jakiś czas temu,ale niestety jakoś się nie składało.Teraz będę mogła uzupełnić książki w mojej domowej biobliotece:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.