
Conroy [ Dwie Szopy ]
Umberto Eco "Imię Róży" w Gazecie Wyborczej
Są wątki "co warto zobaczyć w tv" to ja załozę wątek "co warto kupić".
Jutro, we wtorek, w GW ukaże się jako dodatek książka "Imię Róży". Polecam ją wszystkim, którzy jej nie czytali... bo tym co czytali polecać nie trzeba.
Cyt. za forum o książkach gazeta.pl:
"1 czerwca do "Gazety Wyborczej" dołączona będzie gratisowo słynna książka
Umberto Eco "Imię róży". To pierwsza z cyklu książek Kolekcji Literatury XX
w. "Gazety Wyborczej" jakie co tydzień będzie można za 15 zł kupić razem z
aktualnym wydaniem "Gazety". W kolejnych tygdniach będą to między
innymi "Mistrz i Małgorzata", "Lolita" i "Blaszany bębenek"."
Naprawdę warto, zwłaszcza że za darmo :).

eJay [ Gladiator ]
Ja sobie chyba kupie "Mistrza i Malgorzate":)
VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]
pomijając piękną książke, to takie cuda ekonomiczne odbywają się czyimś chyba kosztem. ludzie będą czekali na takie promocje a pisarze poumierają w międzyczasie z głodu.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 21:14:03]

Pencil [ Konsul ]
Za darmo?
Przecież pisze, że za 15zł. :-)
A tyle Wyborcza chyba nie kosztuje?
Tak czy siak - kupię. Bo chcę zapoznać się z tą książką. :-)

Tyrone [ Generaďż˝ ]
chcialem wlasnie leciec po"imie rozy" do ksiegarni jakiejs -z klopotu mnie wybawiono swietnie!
Conroy [ Dwie Szopy ]
Kurcze... matka kupiła wyborczą i muszę czekać do 17.00 :/.
VinEze--> Przesadzasz. Bardzo dobrze, że są takie promocje. Książki są drogie i cieszę się, że będę miał Imię Róży na półce.
Pencil--> Z tego co zrozumiałem - dziś jest za darmo, a za tydzień będzie za 15 zł.

Enedweth [ Konsul ]
Świetny pomysł GW. Ja czekam na 10 sierpnia, wtedy dają "Działa Nawarony" :-)
Swidrygajłow [ ]
po pierwsze to te ksiązki (może nie wszystkie) sa chyba starsze niż 25 lat i można je wydawać bez płącenia autorom
po drugie u mnie j o 7 rano już nei było wyborczej, jak cos jest za darmo to ludziska wykupili chociaż pewnie większośc ksiązki nawet nei otworzy, aae to dobrze, bo po co mam wydawać kase na książkę, którą mogę wypożyczyć z biblioteki.
Ophidia [ Konsul ]
Coś mi się wydaje, że nadchodzi kolejny boom. Dla nas dobrze:) Teraz mamy DVD-manie. Wzrosła ostatnio sprzedaż czasopism w Polsce, nieprawdaż? Ciekawe dlaczego heheh:) Rachunek jest prosty - amatorzy filmów wolą za gazetkę z płytą wydać 10 zł niż za sam film 80 zł. Skończyła sie era tanich korali, które dołączano do pism kobiecych, trzeba było wymyśleć coś bardziej chwytliwego. Ale to musi być dobry zysk dla wydawców skoro sprzedają prasie licencje na filmy. Biorąc pod uwagę zarobki Polaków można to zrozumieć, rzeczywiście to może sie opłacać, wkońcu wielu ludzi te gazety kupuje włąśnie dla filmów. Niektórzy nawet tych czasopism nie czytają, bo kupili je właśnie dla płytki, ale to już nawet redakcji nie obchodzi, ważne aby nie było zwrotów i numer się sprzedał.
Tylko troche mi szkoda tych którzy prowadzą wypożyczalnie, oni muszą kupić licencje za film pewnie za kilkadziesiąt złotych, a za jakiś czas ten sam film można kupić za grosze w gazecie. Na pewno za to nieźle zarabiają tłocznie płyt.
W Empikach nawet pojawiły się osobne regały z czasopismami z filmami.
Ale wszystko może się znudzić, skoro tyle czasopism dołącza płyty trzeba się czymś wyróźnić. Właśnie takim dodatkiem staje się teraz książka a dobre tytuły jak właśnie "Imię róży" jest jakby nie było takim tytułem. Ale takim sposobem sprzedaż książek będzie większa, ludzie będą więcej czytać, autorzy też zarobią więcej moim zdaniem, mogą tylko ucierpieć księgarnie.
Zmartwienie dla jednych to radość dla innych.

Ophidia [ Konsul ]
To ja idę kupić tą wyborczą.

garrett [ realny nie realny ]
z tym czytaniem to może być różnie
rano w tramwaju było świadkiem scenki, dwie panienki wsiadają, każda w Wyborczą pod pachą, "kupiłam bo widziałam na reklamie ze będzie dziś ksiązka" , druga odpowiada " zajebiście, przeczytasz ? " i spodziewana odpowiedz " poje%&*@ jestes ? " , i druga chichocząc "ja też nie, ale na regale postoi"

hilander [ ]
Radzę się pośpieszyć - bo GW schodzi dziś jak "ciepłe bułeczki" :) jadąc do pracy trochę się usmiałem jak chłopaczyna sprzedający GW musiał sią grubo tłumaczyć kierowcą że o 8 45 już brak

klod____ [ Generaďż˝ ]
mozna tylko michnikowi pomyslu pogratulowac,
wybor tytulu takze doskonaly ;)

rothon [ Malleus Maleficarum ]
Wlasnie bylem swiadkiem, jak sie baba z dziadem szarpali walczac o ostatni egzemplarz. Nawet pan inspektor ochrony nie mogl ich rozdzielic. W koncu rozwalili gazete, ksiazka gdzies poleciala, jakies drobne pieniadze sie posypaly, slychac bylo trzask rozrywanej odziezy wierzchniej... poglupialy ludzie, ot co :-)))
ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]
garrett -> Bo to Polska właśnie... :/ A potem się socjologowie dziwią, że ludzie głosują na Samoobronę...
Ale o ile komuś się chce wydać 10 zł na film, który będzie mógł obejrzeć w dwie godzinki, o tyle za nic nie zapłaci 15 zł za książkę, z którą będze się musiał męczyć 1,5 miesiąca - i to jeszcze jakąś ambitniejszą! Tak więc dzisiaj zejdzie cały nakład, ale już za tydzień książkę kupi niewiele osób. W każdym razie dla nieanalfabetów akcja jak najbardziej interesująca.
kris2000 [ Pretorianin ]
w końcu dla niektórych to początek przygody z książką ..... jest o co walczyć

Ophidia [ Konsul ]
Muszę jeszcze coś wtrącić od siebie apropo czasopism z DVD, śmieszą mnie reklamy typu: Tina z prezentem ileś tam, Tina bez prezentu ileś tam. Ja w takim razie mam opanowaną inną definicję prezentu;)
Mogilby to po imieniu nazywać: Tina z płytą i Tina bez płyty.

a.i.n... [ Kenya believe it? ]
Na szczęście mam swój dzisiejszy egzemplarz Gazety, ale denerwujace jest to, że jakiś regularny czytelnik może mieć problem z kupieniem GW, bo oglądacz "Fuck'tu" czy innego "SE" ścierwa postanowił sobie kupić drugą książkę w życiu (pierwsza to pewnie encyklopedia :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Książkę wydrukowali chyba na papierze ekologicznym :o)))
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Paudyn-->gdzie tam, koszty druku to kilkadziesiat groszy, nawet w bardzo dobrym wydaniu. Liczy sie nakłag, a ten gazeta zapewnia duży.

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Shadow ::::> No nie wiem... jakieś takie zółte i szorstkie te kartki ;o)))) Co nie zmienia faktu, że kilka książeczek z tej serii zamierzam sobie dołożyć do domowej kolekcji.
Verminus [ Prefekt ]
Ciekawe jakie to będą książki. Mam nadzieję, że będzie 1984 Orwella
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
"Rok..." ma być 5 października.

cioruss [ oko cyklopa ]
az mnie trafilo dzisiaj, kupilem sobie IR 2 tygodnie temu za ladne 40 pln (prawie).. ;)
moze to mnie pocieszy: czy w wydaniu GW sa na koncu tlumaczenia lacinskich (i nie tylko) zwrotow i cytatow? a moze przedmowe ucieli? hahaha i kto przekladal :D
jest gdzies lista tytulow, ktore maja sie ukazac w GW?

a.i.n... [ Kenya believe it? ]
Verminus - będzie... 5 października :P
a.i.n... [ Kenya believe it? ]
cioruss - lista jest na ostatniej stronie GW.
"Imię..." tłumaczył Adam Szymanowski, a tłumaczenia łaciny nie ma na końcu - bo jest na dole strony, na której jest dany zwrot :P
garrett [ realny nie realny ]
cioruss -->
1. Umberto Eco "Imię róży" - 1 czerwca
2. Vladimir Nabokov "Lolita" - 8 czerwca
3. Erich Maria Remarque "Na zachodzie bez zmian" - 15 czerwca
4. Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" - 22 czerwca
5. Issac Bashevis Singer "Sztukmistrz z Lublina" - 29 czerwca
6. Günter Grass "Blaszany bębenek" - 6 lipca
7. Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką" - 13 lipca
8. John Steinbeck "Tortlilla Flat" - 20 lipca
9. Agatha Christie "I nie było już nikogo" - 27 lipca
10. Robert Graves "Ja, Klaudiusz" - 3 sierpnia
Paudyn --> masz moze spis kolejnych pozycji jakie wyjdą poza tą 10 ?
cioruss [ oko cyklopa ]
a co najwazniejsze: genialna forma promocji.
1. zwiekszy sie srednia przeczytanach ksiazek w roku na jednego Polaka z 0,5 na 1,5 (moze)
2. wreszcie bedzie mozna kupic pare stron w dobrej oprawie za mniej jak 50 zl...
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Paudyn-->haha, nie znasz sie, to ekskluzywny papier czerpany pewnie ;-PP A co do kupna, to problem w tym, że to co mnie interesuje mam już...

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
garrett ::::> Sior :o)
11.Alistar McLean "Działa Navarony" - 10 sierpnia
12.Marcel Proust "W stronę Swanna) - 17 sierpnia
13.Truman Capote "Sniadanie u Tiffany`ego" - 24 sierpnia
14.Kurt Vonnegut "Kocia Kołyska" 31 sierpnia
15.Gabriel Garcia Marquez "Sto lat samotności" - 7 września
16.Jarosław Iwaszkiewicz "Opowiadania" - 14 września
17.Albert Camus "Dżuma" - 21 września
18.Mario Vargas Liosa "Miasto i psy" - 28 września
19.George Orwell "Rok 1984" - 5 października
20.Ray Bradbury "Kroniki marsjańskie" - 12 października
Shadow ::::> Będziesz miał wesje zapasowe ;o)

cioruss [ oko cyklopa ]
a.i.n... -> mam wydanie kieszonkow z PIW, ten sam przeklad, ale tlumaczenia dopiero na koncu ksiazki :(
garrett-> dzieki, wyglada na to, ze zalapie sie na 7 i 8, bo reszte czytalem, a samego Mistrza to mam chyba w 3 roznych wydaniach ;)
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
WOW, fantastykę też w tym dają ;-)))

Conroy [ Dwie Szopy ]
Muszę w końcu przeczytać "Ja, Klaudiusz" (jakoś nie miałem nigdy okazji) i "Działa Navarony".

człowiek_widmo [ Legionista ]
u mnie w kioskach już ni ma

Verminus [ Prefekt ]
"Ja, Klaudiusz" To jego biografia, myśli wybrane, czy może filozoficzne dywagacje nad sensem istnienia? ----->
*joke* :)
Tak na serio, literatura XX wieku bez żadnego dzieła Lema? Dziwne... Może nie sprzedał praw

mikmac [ Senator ]
dodawania DVD a teraz ksiazek do znanych pism badz gazet to naprawde swietny sposob na zarobek na wydawnictwie. Srednio ksiazka, ktora sie sprzedaje w Polsce dobrze idzie w 2, 3 tysiace egzemplarzach. Hity osiagaja 10 tysiecy. Powiedzmy, ze IR w ksiagarniach osiagnelo 5 tysiecy, po 40 zeta daje przychod brutto 200 tysiecy.
Teraz naklad GW to okolo 550 tys, powiedzmy ze 100 tysiecy poszlo z ksiazka (lekko liczac) po 12 zeta daje 1,2 miliona przychodu brutto. Rachunek jest prosty.
Jeszcze lepszy wynik mozna osiagnac na DVD, gdzie sprzedaz 1 - 2 tysiace to dobry wynik. Dolacajac do takiej Gali, ktora oscyluje nakladem kolo miliona :) .... Sami policzcie.

Ariana [ ... ]
Właśnie kupiłam sobię "Imię róży"-mimo,że książkę czytałam juz conajmniej 6 razy.Jednak z prawdziwą przyjemnością przeczytam jeszcze kilka.
Pomysł w dodaniem tych książek do gazety bardzo mi się podoba,kilka z tych pozycji miałam sobie kupić już jakiś czas temu,ale niestety jakoś się nie składało.Teraz będę mogła uzupełnić książki w mojej domowej biobliotece:)