GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki przenośny mp3 - player ?

31.05.2004
19:38
[1]

ciemek [ Senator ]

Jaki przenośny mp3 - player ?

Zastanawiam się czy na wakacje nie sprawić sobie playerka mp3. Mam większość płytek na mp3 a nagrywanie tego wsystkiego na AUDIO-CD mi się nie uśmiecha. Poza tym nie lubię dużych, topornych discmanów i ich przeskakiwania przy uprawianiu sportu czy nawet w normalnym ruchu po ulicy.
Mam do dyspozycji niewiele ... 300-400 zł. Na allegro można dostać taki sprzęt po całkiem niskiej cenie. Nie chcem jednak rzucić się na byle co i wyrzucić kasę w błoto. Czy ktoś z Was zna się mniej więcej na rzeczy i może mi powiedzieć na co mogę liczyć w tym przedziale cenowym. Chodzi o to, aby był on malutki, miał ok 128MB pamięci na piosenki, i już w ogóle cudownie i fajnie byłoby gdyby słuchawki w zestawie nie były najgorsze i gdyby było radio FM :-) Wiem , że to spore wymagania, ale może znajdzie się coś mniej więcej w przedziale cenowym który podałęm powyżej. Z góry dziękuję za pomoc.

31.05.2004
19:45
[2]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

No tak, miałem zaproponować iPod'a, ale na to potrzeba 2-3 razy więcej kasy...

31.05.2004
19:47
[3]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

uhm... (link)

31.05.2004
20:08
[4]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

ew. iPod Mini... miejmy nadzieję, że jego cena nie przekroczy 1000zł. Premiera w lipcu, jakby co.

31.05.2004
20:25
smile
[5]

oksza [ Senator ]

No tak, dwie osoby które spodziewałem się że pierwsze będą cię agitować :D
Maniaki jedne, wstyd, wstyd!

31.05.2004
20:27
smile
[6]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

oksza -> a "sprawa" nadal aktualna? Bo mam już trochę środków zgromadzonych :D

31.05.2004
20:38
smile
[7]

oksza [ Senator ]

--->> a.i.n...
spytaj mnie kolo 15, ok? musze sie obliczyc finansowo...

31.05.2004
20:41
smile
[8]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

oksza -> spoko - też ok 15 będę miał pewność co do kasy, ale daj znać gdybyś zamawiał grawerowanie, bo myślę żeby zamówić swoje imię i nazwisko (tak w ramach uprzykrzania życia złodziejom ;)

31.05.2004
20:43
smile
[9]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

oksza ---> Ty bezbożniku jeden. To jest kwestią czasu aż się do nas przyłączysz :-) Jakbyś miał czas w czwartek lub piątek to racz mnie o tym niezwłocznie powiadomić, thank yeew.

a.i.n... ---> W KOŃCU :-) 15giga czy coś większego?

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 20:46:03]

31.05.2004
20:48
smile
[10]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

siemens sl45i ;p przy okazji bedziesz miał telefon ;]

31.05.2004
20:49
smile
[11]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

Co do Ipod'a - ktoś mi mówił że ma tylko złącze FireWire do transferu danych...Przymierzałem się do zakupu tego cacka podczas wakacji, no ale lipa, bo nie mam go (złącza) na płycie ?? Jak ktoś coś wie, proszę o komentarz

Pozdr.

31.05.2004
20:50
smile
[12]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

Samsung Yepp YP55 128MB:D zajebisty sprzecik, sam taki i mam i nie narzekam, bo nie ma na co :P MI nie potrzebny taki z 10 gig dyskiem :D Balbym sie zeby mnie z tego okradli:]

31.05.2004
20:52
smile
[13]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

Snorty ---> Nie musi być Firewire, wystarczy USB 2.0 które posiada każda nowsza płyta główna. Można również zanabyć:
wersja tańsza) kartę Firewire za jakieś 100zł (tak właśnie podłączam iPoda)
wersja droższa) Powermac/iBook/Powerbook za jakieś 4000-10000zł ;)

LuCaZ15 ---> Nie masz nawet pojęcia jaką wygodą jest dysk Firewire mieszczący się w kieszeni. W tym momencie mam na nim załadowane ok. 2 giga muzyki, za chwilę go podłączę do komputera w celu zgrania 5 filmów (3.5 GB), co pewnie potrwa 3-4 minuty, maximum. A jeśli masz aparat cyfrowy to dopiero jest odjazd, możesz zamienić iPoda w kartę Flash ;)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 20:56:45]

31.05.2004
20:52
smile
[14]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Snorty -> nie pi...ol! Oto mój komentarz :)
Gdybyś naprawdę się przymierzał, to wiedziałbyś, że ma i kabel USB (2.0).

Przymierzanie i rezygnacja "bo ktoś mi mówił" to szczyt lamerstwa.

[edit dla burżujów]
LuCaZ15 -> ile dałeś za tego samsunga?

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 20:53:46]

31.05.2004
20:55
[15]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

Hehe jeszcze się dokładnie nie zakręciłem za sprzętem, ale kase mam odłożoną :P Dzieki za szybkie odp. (a.i.n... - wymiotłeś mnie chłopie :D )

Pozdr.

31.05.2004
20:56
smile
[16]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Snorty -> trochę mnie poniosło, ale ja gdy się do czegos przymierzam, to sprawdzam choćby w necie co i jak, nie polegam na tym "że ktoś mi mowił" ;)

31.05.2004
20:57
smile
[17]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

a.i.n... --->Za samsunga dalem 500zl,a normalnie kosztuje 700zl:D ale sprowadzilem go sobie z Holandii i zaplacilem 500zl :D Wiec jestem 200 zlotych na plusie:] Hehehe

31.05.2004
20:57
[18]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

Spoko, następnym razem będę bardziej przezorny :P

Pozdr.

31.05.2004
21:01
smile
[19]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

LuCaZ15 -> ok, dzięki :)

AnnataR -> no jeśli oksza się zdecyduje, to 15GB ale zza oceanu - wyjdzie taniej niż 10GB w Polsce. No i chciałbym tę grawerkę laserową :) Póki jest za free :D

iPod jest mniej skomplikowany (chyba) niż komputer, więc mam nadzieję, że nie trzeba będzie w serwisie nic z nim robić, a to i tylko to (gwarancja) jest przewagą sprzętu kupowanego w Polsce.

31.05.2004
21:02
smile
[20]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

a tak wyglada :D ------>

31.05.2004
21:05
smile
[21]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

LuCaZ15 -> te 128MB można jakoś rozszerzyć (jakaś karta)?
Aha - można tego używać jako przenosnego dysku... czy raczej pendrive'a?

31.05.2004
21:24
smile
[22]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

a.i.n... --->rozszerzyc niestety sie nieda :/ To jedyny minus tego odtwarzacza. A jako przenosny dysk owszem, moze sluzyc .... Mozna go podlaczyc przez kabel USB i jako pendrive- jest specjalna zlaczka do tego :P Nie wiem czy o to Ci chodzilo :P

31.05.2004
21:28
smile
[23]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

LuCaZ15 -> Dokładnie o to :)
Ale drogo sobie za te 128MB liczą, drogo (porównując do 10 czy 15GB w iPodzie za "jedyne" dwa razy więcej kasy ;)

31.05.2004
21:31
smile
[24]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

a.i.n... -> no to fakt, ale co poradzisz :D Fajnie by bylo miec takaiego iPoda 10 gigowego, ale balbym sie chodzic z takim cakiem po miescie i w ogole:] A ty masz tego iPoda... ?? A po za tym "tylko" dwa razy drozsze :D

31.05.2004
21:33
smile
[25]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

LuCaZ15 -> Mam... zamiar kupić/sprowadzić (choć jeszcze liczę kasę i namyślam się) prawdopodobnie w czerwcu/lipcu, wersję pewnie 15GB.

A cena - oczywiście mam na myśli cenę za 1MB, wtedy samsung wychodzi o WIELE drożej niż iPod :D

31.05.2004
21:38
smile
[26]

tsunami [ PS3 ]

iRiver all the way !! :-) Mam wersje 256 Mb od poczatku wakacji i do dzisiaj sie z niego ciesze i czesto uzywam :-) Ma radio FM, + nmozliwosc nagrywania tego co leci w radiu !! Dyktafon, sluchawki sennheiser !!!!! ktore naprawde maja power jak na takie male. Poszukaj na allegro wersji 128 Mb, ale nie polecam uzywanych.

31.05.2004
21:42
[27]

tsunami [ PS3 ]

Tutaj link do opisu, kolega kupil wlasnie wersje 128 Mb ale nie pamieta ile dal...

01.06.2004
00:03
[28]

ciemek [ Senator ]

tsunami - fajne te sprzęciki, ale nie mogę nigdzie cen znaleźć. Ile zapłaciłeś za swoje cacko ? Zależy mi w sumie na jakości dźwięku jak najlepszej, nawet przy dość głośnym graniu. Dlatego jak już decydowałbym się na ten model (link)



dziękuję za wskazówki i proszę o następne. BTW: A gdzie Creative, SONY i inne głośno brzmiące nazwy firm ? Czyżby produkowały aż takie badziewie ?

01.06.2004
06:12
[29]

tsunami [ PS3 ]

ja dallem $200, ale w tym roku wypuscili nowy model, tzn inny wyglad i jakies tam badziewia dodane. Wiec oplaca sie kupic zeszloroczny model ktory bedzie pewnie tanszy.

01.06.2004
06:27
smile
[30]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Kilkaset MB za $200?
iPod mini ma 4GB, a kosztuje $249 :)

01.06.2004
06:49
smile
[31]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

Normalnie porażka ;) I jeszcze USB 1.1... fuuj.

01.06.2004
07:10
smile
[32]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

AnnataR -> to już nie są sugestie, to propaganda :D

BTW -> bawilem się wczoraj wieczorem iTunes:
Na maku udostępniłem swoją muzykę (w iTunes) i w iTunes na PC zaraz pojawiła się dodatkowa lista.
Wystarczy ją wybrać i są wszystkie utwory. Live streaming działa bez zarzutu, choć sieć "tylko" 11Mbit/s (WiFi).
iTunes na obu maszynach w ostatniej wersji. Super sprawa - jak małe domowe radio netowe :D

01.06.2004
09:03
smile
[33]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

a.i.n... ---> wiem, widzialem Twoja relacje na zywo w Ddw Cwtwwszdnk :-) A na jaka odleglosc to dziala?

01.06.2004
09:18
[34]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

AnnataR -> w sieci opartej na kablach - tak daleko jak stoi najdalej ustawiony podłączony komputer :)

U mnie WLAN działa na AP Linksys'a - w teorii 100m w obiektach zamkniętych i ok 400m w terenie otwartym.
Jednak ponieważ obie maszyny (na których to testowałem) to laptoki z kartami WiFi, można utworzyć połączenia ad hoc bez AccessPoint'u choćby w środku lasu ;) Na ile pozwoli zasięg antenek (nigdy nie testowałem) no i baterie :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.