GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows XP - formatowanie c:, instalowanie systemu

31.05.2004
18:40
[1]

tygrysek [ behemot ]

Windows XP - formatowanie c:, instalowanie systemu

z nudów stworzyłem krótką instrukcję instalowania Windows'a XP z formatowaniem dysku C: na którym już jest Windows XP

UWAGA
korzystając z tej instrukcji możesz być pewien, że wszystkie dane, które są na dysku C: zostaną skasowane, więc upewnij się że skopiowałeś wszystkie interesujące Ciebie pliki na inny dysk niż C:



zaczynamy od tego, że należy w BIOS'ie ustawić aby system startował z CD-ROM'u, wkładamy płytę instalacyjną z Windows'em XP do CD-ROM'a i robimy restart komputera
uruchamia się menu instalacyjne -->

31.05.2004
18:41
[2]

tygrysek [ behemot ]

oczywiście zgadzamy się z licencją po wczesniejszym zapoznaniu się z nią

F8 -->

31.05.2004
18:43
[3]

tygrysek [ behemot ]

instalator poinformuje nas, że na dysku C: znalazł już zainstalowany Windows XP
jeżeli chcemy naprawiać system (co jest dość trudne i wymaga sporej wiedzy) naciskamy R
lecz w tym wypadku, gdy chcemy "świeży" system zainstalować poprostu klikamy ESC -->

31.05.2004
18:44
[4]

tygrysek [ behemot ]

wybieramy partycję lub dysk, na którym chcemy zainstalować system
sugerowanym i najlepszym wyborem jest partycja c:
potwierdzamy nasz wybór ENTER'em -->

31.05.2004
18:45
[5]

tygrysek [ behemot ]

instalator miesza nam w umysłach, ale my dobrze wiemy co chcemy

więc C -->

31.05.2004
18:48
[6]

tygrysek [ behemot ]

wybieramy rodzaj formatowania partycji i tutaj zalecane jest pełne formatowanie
najlepiej też wybrać system plików FAT32 ze względu na kompatybilność oraz komfort


ENTER -->

31.05.2004
18:49
[7]

tygrysek [ behemot ]

potem potwierdzamy nasz wybór literką F -->

31.05.2004
18:49
[8]

tygrysek [ behemot ]

potwierdzamy nasze potwierdzenie klawiszem ENTER -->

31.05.2004
18:50
[9]

tygrysek [ behemot ]

no i z partycji/dysku C: znikają wszystkie dane -->

31.05.2004
18:51
[10]

tygrysek [ behemot ]

po formatowaniu instalator robi kontrolę partycji/dysku C: -->

31.05.2004
18:52
smile
[11]

mortan_battlehammer [ Legend ]

tygrysek ----> jestes genialny , dzieki bez tego poradnika nikt sobie nie poradzi LOL

31.05.2004
18:52
smile
[12]

tygrysek [ behemot ]

no i zaczyna się proces instalacji systemu -->

teraz instalator zacznie kopiować pliki i po jakiś 30 - 60 minutach mamy czysty i "świeży" system




mam nadzieję, że komuś przydał się poradnik :)

31.05.2004
18:53
smile
[13]

Weakando [ Senator ]

Buehehehe :)

31.05.2004
18:53
[14]

tygrysek [ behemot ]

mortan_battlehammer --> siedzę na tym forum już sporo czasu i wiele razy padało takie pytanie, więc wyprzedziłem następne odpowiedzi :)

31.05.2004
18:54
[15]

TheAnswer [ Quetzal ]

O jejku!!! Tak mi się spodobało że chyba zrobię sobie formata!!! WOW!!!!

31.05.2004
18:55
[16]

mortan_battlehammer [ Legend ]

ok kumam ze niektórzy nie umieja sobie poradzic, ale wez pod uwage ze jeszcze ok 30 minut zajmuje instalowanie wszytkich programów pod windą - to tez opisz :D

31.05.2004
18:57
smile
[17]

techi [ Legend ]

Kto zrobi poradnik jak sformatować kompa :)
1) Rozkręc go i wyjmij HDD
2) Weź duży magnes
3) Pojeździj magnesen po "tarczy"
4) masz pewność że nie masz danych ;]

31.05.2004
18:57
smile
[18]

tygrysek [ behemot ]

szaleni prześmiewcy
hehe

i tak mam was głęboko między pośladkami :)
statsujcie sobie dowoli :)


wystarczy, że przynajmniej jednej osobie na tym forum rozwieję wątpliwości aby cel tego wątku się spełnił

31.05.2004
18:58
smile
[19]

ZZar [ Konsul ]

A później po zainstalowaniu odpowiednich sterowników, i najbardziej niezbędnych programów, instalujemy nortona ghosta , robimy obraz , i już nigdy nie czekamy ok godziny na postawienie systemu tylko 1,5 minuty hehe.

31.05.2004
19:00
smile
[20]

mortan_battlehammer [ Legend ]

tygrysek a wziałes pod uwage, ze osoba która nie umie zainstalowac wina bedzie umiała wyszukac ten watek:), czy załozy kolejny :D ??

31.05.2004
19:01
smile
[21]

tygrysek [ behemot ]

a wtedy ja poszukam swojego wątku i wkleję LINK :)

31.05.2004
19:01
smile
[22]

piokos [ ]


ZZar ===> ty burżuju. :-D

31.05.2004
19:07
smile
[23]

ZZar [ Konsul ]

myślę że to jest najbardziej interesująca porada w tym wątku ,hehe. Moim zdaniem to jest super sprawa. A żeby zapobiec mega awariom ,to można instalnąć sobie win98 ,zrobić n. ghostem płytę bootowalną z obrazem i już nawet jak ci partycje wsiąkną, to sobie poradzisz i to ekspresowo.

31.05.2004
19:12
smile
[24]

MasterDD [ :-D ]

WOW !!! Jestem pod wrazeniem :D

Tylko mogles to zrobic dla versji angielskiej, bo jezeli ktos umie czytac, to microshit zadbal o to ,aby byla baaardzo prosta instrukcja na ekranie, wiec nawet 7 latek powinien sobie poradzic.

No najwyzej ,ze jest uposledzony, lub ma jakies inne zaburzenia... mozgu.

Wiesz dlaczego nikt nigdy nie dawal poradnika do instalacji winshita? (rotfl)
Bo juz w samej instalacji jest :
WYRAZNIE NAPISANE W JEZYKU POLSKIM CO PO KOLEI ROBIC.

A jezeli jestes analfabeta, lub calkowicie gluuuupi to i tak jak bedziec naciskac enter, ok, next to Windows sie zainstaluje! boooze !

Ktos juz to powiedzial -> osoba nie potrafiaca zainstalowac windows'a w zyciu tutaj nie trafi, nie bedzie potrafic zalozyc watka i przeszukiwac forum, wiec czlowieku... jezeli znajdzie sie choc ta jedna osoba! ale tu na tym forum, to bije brava za ...

31.05.2004
19:17
[25]

tygrysek [ behemot ]

MasterDD --> czytać nie znaczy rozumieć a takie pytanie o formatowanie partycji c: (pod nową instalację) z płytki instalacyjnej WinXP padało już kilka razy więc zamilknij, bo nic dobrego nie wnosisz do watku.

31.05.2004
19:25
smile
[26]

merkav [ Aguś ]

A kiedy bedzie dostapny w pdf'ie ? :) Nie ma co niektorym moze sie przydac, calkiem niedawno jeszcze ja bym chetnie skorzystal :)

31.05.2004
19:25
[27]

piokos [ ]


ZZar ===> to jak zmieścić taki obraz na płytę CD ???

31.05.2004
19:29
smile
[28]

MasterDD [ :-D ]

tygrysek => Spoko, zaczynam kumac, to jest jakas akcja na styl pajacyka.

Nazwijmy ją "Niesiemy pomoc ludziom uposledzonym, ktorzy zapomnieli isc do podstawowki, badz nie mieli mozliwosci (amputacje nog + brak kasy na wozek inwalidzki)"

Wiesz... spoko ,rob co chcesz, widocznie masz za duzo czasu wolnego i lubisz pomagac ludziom (bezmozgim) i w sumie to sie chwali.

no offence i good luck ;)

31.05.2004
19:35
smile
[29]

tygrysek [ behemot ]

MasterDD --> pracowałem kilka lat jako koordynator i informatyk w banku w czasach, gdy 40'sto letnie kobiety musiały z kalkulatorów przesiąść się na PeCety i wiem jak to jest z "rozumieniem" ludzi. Takie zwroty jak "podwójne kliknięcie myszką" to są słowa brzmiące dla mnóstwa ludzi, którzy już nawet pracują pod windows'em jak jakaś magiczna inkantacja o podłożu perwersyjno-erotycznym.

respect

31.05.2004
19:36
smile
[30]

amarok [ Generaďż˝ ]

tygrysek ---> a nie lepiej byłoby wrzucić to na virtual pc i zrobić screeny?

a tak poza tym to wiem już, jakim cudem masz > 20 postów na dzień...

Statsiarz nad Statsiarzami i tylko Statsiarz...

31.05.2004
19:38
[31]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

amarok ---> Nie masz racji.

31.05.2004
19:39
[32]

tygrysek [ behemot ]

amarok --> nie mogłem tego zrobić, bo nie znam tego programu

a mam 20 czy ileśtam postów, bo często muszę się tłumaczyć z tego co robię tak jak na załączonym obrazku wyżej

31.05.2004
19:40
[33]

amarok [ Generaďż˝ ]


Cainoor ---> mam.
to co tygrysek wrzucił w 10 postach, u mnie zajełoby 3.
wiesz, co to obrazki panoramiczne?

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 19:40:48]

31.05.2004
19:41
smile
[34]

ZZar [ Konsul ]

piokos--> no normalnie , przecież win98 po zainstalowaniu zajmuje jakieś 200 MB, wię mamy jeszcze sporo miejsca na programy , w dodatku ghost całkiem nieźle "pakuje" dane, więc obraz zajmuje jeszcze mniej.

31.05.2004
19:41
smile
[35]

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]

Ilość postów na dzień nie jest wyznacznikiem statsiarstwa...

31.05.2004
19:41
[36]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Chwała pomysłodawcy, pewnie sie przyda :P Szkoda tylko, że jak wątek spadnie znowu zaczna sie pojawiać pytania o dokłądie ta rzecz. Podejrzewacie, że osoba nie umiejaca zrobić formata wie jak obsługiwać wyszukiwarkę forumową(albo w ogóle wie, ze coś takiego istnieje)?

31.05.2004
19:42
[37]

tygrysek [ behemot ]

amarok --> mi wydawało się prościej zrobić krótką instrukcję do każdego obrazka. A co, przeszkadza to Tobie ??
BTW: to może coś wogóle zrób dla kogoś a nie marudzisz w niewiadomo jakim celu ... może statsiarskim celu ??

31.05.2004
19:45
[38]

ZZar [ Konsul ]

Tygrysek, może zrób poradnik, jak potworzyć partycje na dysku, wiele osób może potrafiłoby to zrobić gdyby spróbowało, ale czasami po prostu, boją się, że coś popsują.

31.05.2004
19:46
smile
[39]

tygrysek [ behemot ]

amarok --> Ty mnie nazywasz statsiarzem ??



[11.05.2004] 18:51 amarok [ Konsul ]

Witajcie statsiarze. Dziś dołączam do waszego grona

[stats mode on] :D



cytat ze strefy Premium



ZZar --> jak będę zakładał kiedyś partycję to przy okazji zrobię małą instrukcję :)

31.05.2004
19:51
[40]

amarok [ Generaďż˝ ]

tygrysek ---> dlaczego nie zacytujesz tego:

[22.05.2004] 08:54 ok. koniec zabawy.

[stats mode off]


a obok dowód, że mozna to zrobić bez rozwlekania się na 10 postów --->


Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 19:51:38]

31.05.2004
19:53
smile
[41]

tygrysek [ behemot ]

no i co z tego, że można to zrobić w jednym poście ??

amarok, różnica jest między nami taka, że ja coś zrobiłem a Ty tylko narzekasz.

31.05.2004
19:55
[42]

amarok [ Generaďż˝ ]

to ja zrobię poradnik konfiguracji biosu - na 50 postów...
ciekawe, jakie będą wtedy opinie.

skończmy ten temat.

31.05.2004
19:56
smile
[43]

tygrysek [ behemot ]

a zrób, mi się bardzo przyda, bo nie wszystkie funkcje są dla mnie jasne

i tak jak mówisz

EOT

31.05.2004
19:59
smile
[44]

amarok [ Generaďż˝ ]

nie chodzi mi o to, co zrobiłeś, tylko jak to zrobiłeś.
dobra. było minęło, już o tym zapomniałem.

31.05.2004
20:07
[45]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

tygrysek --> fat32 dla WinXP..? nie przesadzajmy

pozatym formatowanie na dodatek szybkie..? jak ktoś nei ma co robić to owszem a jak chcesz by Ci twardziel służył kilka ładnych latek to chyba lepiej dać normalne..?

31.05.2004
20:11
smile
[46]

tygrysek [ behemot ]

Nurzyk --> a czytałeś opisówkę do zdjęcia ??

31.05.2004
20:15
[47]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

chodzi mnie bardziej o tego fat'a

31.05.2004
20:16
smile
[48]

tygrysek [ behemot ]

no to powiedz mi kolego Nurzyk, dlaczego lepszy jest dla użytkownika, który nie potrafi sam sformatować partycji z win xp jest NTFS od FAT32 ??

31.05.2004
20:22
[49]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

tygrysku --> to Ty mi wskaż argumenty za tym bo utrzymywał się na fat32

przecierz NTFS nawet po lamersku znaczy szybciej

31.05.2004
20:37
smile
[50]

tygrysek [ behemot ]

Nurzyk --> ja ?? przecież to Tobie nie odpowiada moja teoria

ale niech będzie
za NTFS jest to, że jest szybszy i stabilniejszy

ale przeciw tej teorii staiwam:
FAT32 jest kompatybilniejszy*
po co lamerowi, który nie umie sam sformatować partycji spod WinXP, NTFS??


* słowo twórstwo, stopniowanie słowa kompatybilny

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-31 20:37:31]

31.05.2004
20:55
[51]

hannibal2 [ Legia Warszawa ]

mi kiedys tygrysek pomogł w formatowaniu za co jestem mu bardzo wdzieczny a skoro wam sie nie podoba to sie nie dopisujcie a nie posty sobie nabijacie

31.05.2004
21:18
[52]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

tygrysek --> ok wygrałeś.. :) ale wyraz słowotwórstwo pisze się tak albo tak : słowo-twórstwo, ale napewno nie osobno :P
FAT32 RZĄDZI :)

sam mam ntfs

31.05.2004
21:21
smile
[53]

tygrysek [ behemot ]

cholerka, dopiero zauważyłem :)
prozaiczny błąd :)

a raczej literówka

31.05.2004
22:58
[54]

ZZar [ Konsul ]

za ntfs przemawia ,minimalne zwiększenie szybkości i mniejsze marnotrawstwo miejsca na dysku,a także możliwość nadawania ograniczeń i zabezpieczeń w używaniu dysku , natomiast fat32 jest widziany w dosie i win98 co ma niebagatelne znaczenie, jeśli np chodzisz z dyskiem do kumpla ,który ma win98.

31.05.2004
23:05
[55]

kowal24 [ Widzew Łódź ]

a co powiesz na to jak na partycji popsute są klastry i format dosowy nie daje rady?? moze lepiej taki poradnik dac a nie taki bez sensowny

31.05.2004
23:09
smile
[56]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

jak bym zobaczyl kogos o nizszym stopniu to bym powiedzial ze chce sobie postow ponabijac, ale siersciuch ?? nie mam mowy, kolejny genialny (pozyteczny) pomysl

31.05.2004
23:24
smile
[57]

ZZar [ Konsul ]

kowal24-->HDD Regenerator v1.41

--------------------------------------------------------------------------------
Program eliminuje fizyczne uszkodzenia dysku (bad sektory), nie ukrywa ich, ale naprawde naprawia!

Jak to działa?

Prawie 60% wszystkich dysków uszkodzonych przez bad sectory ma niepoprawnie namagnetyzowaną powierzchnię. Badacze odnaleźli algorytm, którego specjalna sekwencja sygnałów wysokich i niskich poziomów, generowanych przez ten program jest wstanie przywrócić poprawne namagnetyzowanie fragmentów powierzchni zapisu Twojego dysku.

31.05.2004
23:26
smile
[58]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

a testowales go ??

31.05.2004
23:35
smile
[59]

ZZar [ Konsul ]

Nie żaden dysk mi nie nawalił jeszcze, ale widziałem mnóstwo pozytywnych komentarzy , jeżeli jest jakaś szansa na naprawę to dlaczego nie spróbować?

Dodam jeszcze że:

HDD Regenerator nie zmienia logicznej struktury twardziela. Więc jeśli system plików zawiera logiczne bad sectory zaznaczone wcześniej, to programy takie jak np: Scandisk wykryją błędy na twardzielu mimo że zostały one skutecznie usunięte przez HDD Regenerator. Żeby usunąć nieistniejące błędy z tablicy plików, trzeba ZREPARTYCJONOWAĆ twardziela albo użyć Partition Magic (opcja Bad Sector Retest option).

Niektórzy naprawiali po trzy dyski wszystko zakończone sukcesem.

01.06.2004
00:41
smile
[60]

kris2000 [ Pretorianin ]

ja stosowałem HDD Regenerator i sobie chwale usunoł wszystkie bad sectory bez utraty danych ( a w serwisie mnie już straszyli że dysk do wymiany . )

01.06.2004
01:34
[61]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

fat 32 pod xp-ka ?

no prosze bez takich
ja mam partycje 2 GB na 16-tce i smiga to niczym 98(co prawda 98 jest szybszy - ale nie wiele)

01.06.2004
05:52
smile
[62]

amarok [ Generaďż˝ ]

panowie, pogodzę was.
za dwa, najdalej 3 lata fat32 odjedzie do lamusa z bardzo prostego powodu - dvd+r9.
fat ma ograniczenie rozmiaru plików, której to wady pozbawiony jest ntfs.



Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-01 05:53:15]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.