GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

fotoradar kraków

31.05.2004
00:22
smile
[1]

Elwiser [ Konsul ]

fotoradar kraków

witam, wlasnie przed chwila jechalem sobie po Kraku i spotkalo mnie cos dziwnego. Pytanie to kieruje do osób z Krakowa....Chodzi o fotoradar na Opolskiej jadac w strone NH ponizej McPlastika....tam jest ograniczenie do 70 (z tego co pamietam i jechalem naprawde niewiele wiecej (moze jakies 10km/h) i pyknela(albo mi sie zdawalo) lampa blyskowa na kolor taki podobny do pomaranczowego..Pytam czy ktos widzial czy ten fotoradar wogole dziala(wiem ze zmieniaja) i na jaki kolor ma blyskac ta dioda...Jest to o tyle wazne ze jechalem autem firmowym i nie wiem czy uprzedzac prezesa o tym ze moze przyjsc mandat do firmy.....dodam ze przede mna jechal TIR i zmienila pas na moj(skrajnie lewy) zaraz przed tym ustrojstwem.....

31.05.2004
00:28
[2]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Dziala,zanjomy dostal mandat na podstawie zapisu z tej skrzynki jakis czas temu.

31.05.2004
00:29
[3]

Elwiser [ Konsul ]

o nie.....dopiero co zaplacilem ostatnie mandaty...ile przekroczyl ii ile dostal do zaplaty??

31.05.2004
00:32
[4]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Nie wiem, ile przekroczyl, ale zaplacil 250 zl.

31.05.2004
00:35
[5]

EwUnIa_kR [ Legend ]

nic ci nie grozi..fotoradary (przynajmniej w krakowie) są ustawione na łapanie kierowców jadących 20-25 km/h ponad dozwolną prędkość.do tego tylko w około 20% skrzynkach znajdują się fotoradary... poprostui są wymieniane rotacyjnie..aaa.... jeśli się jedzie dostatecznie szybko to fotoradar niezadziała :D

31.05.2004
00:35
[6]

Elwiser [ Konsul ]

co za dnooooooooo.......nie wiesz na jakiej odleglosci trzeba byc kiedy strzela fotke?? bo bardzo mozliwe ze mandat dostal kierman Tira.....i czy blyska na pomaranczowo?? (kiedys mnie zlapali na taka ze statywem to tam zapalo sie na czerwono)

31.05.2004
00:37
[7]

wysiu [ ]

Elwiser --> Ile jechales?

31.05.2004
00:37
[8]

Elwiser [ Konsul ]

Ewunia<------- dzieki za slowa pociechy..ciekawe po ilu dniach przychodzi swistek i skad masz takie informacje ze sa tak nastawione?? z tego co mowisz to powinienem jechac jakies 90 dych a tyle na 100 % nie bylo...

31.05.2004
00:38
[9]

Elwiser [ Konsul ]

Wysiu<----jakies lekko ponad 80 dych bylo na budziku ale wiem ze zawyza(Fiat Doblo)

31.05.2004
00:38
smile
[10]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Na czerwono to swieci lampa fotokomorki, na pozostale pytania nie znam odpowiedzi.

31.05.2004
00:40
[11]

Elwiser [ Konsul ]

The Wanderer<---- a te pudla nie sa na zasadzie fotokomorki?? przcinasz pole i sie odpala cyfrowka.....w skrzynkach lampy sa biale (??)

31.05.2004
00:40
[12]

EwUnIa_kR [ Legend ]

to info jest z gazety (niepamiętam jakiej... możliwe że to była wyborcza czy coś)...była wtedy mapka z fotoradarami w karakowie itp.

31.05.2004
00:42
[13]

Emanuel Odtwarzacz [ Legionista ]

EwUnIa_kR ---> fotoradary sa ustawione w Krakowie dokladnie na 10km/h - jesli przekroczysz o 10 to cie lapia jesli o 9 to nie - wiem bo mam kuzyna w drogowce :)

A co do samych fotoradoarow w Krakowie to sa tylko 3 (narazie), bo sa bardzo drogie i sa co tydzien przekladane do roznych skrzynek rozmieszcznoych w calym Krakowie. Pamietajcie jednak ze jest rowniez mnostwo kamer na skrzyzowaniach, ktore moga lapać np. za brak pasów.

31.05.2004
00:42
[14]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Sa, fotokomorka na 100 % jest czerwona, bo zagladalem niedawno do srodka.
Reszta opisu sie zgadza.
Jak jest ze zdjeciami, nie mam pojecia, na mojej trasie wszyscy zwlaniaja, wiecnie mam okazji obserwowac zdjec :).

31.05.2004
00:57
smile
[15]

EwUnIa_kR [ Legend ]

Emanuel Odtwarzacz ----> niewiem jak jest teraz ale na 100% na początku fotoradary w krakowie były ustawione na przekraczanie dozwolonej prędkości o 20-25 km/h... o ile pamiętam to było to związane z brakiem etatów i funduszy na zatrudnienie nowych osób do policji które by się zajmowały wypisywaniem tychże mandatów.... poprostu było by ich zbyt dużo żeby zwykli policjanci w ramach swoich codziennych obowiązków zajmowali się tym... to info jest z jakiejś gazety... był taki artykuł wraz z mapką jak wprowadzali fotoradary w krakowie...

31.05.2004
01:00
smile
[16]

wysiu [ ]

Ewunia --> LOL, bardzo konkretne informacje. Jakis artykul z jakiejs gazety sprzed roku...

31.05.2004
01:02
[17]

EwUnIa_kR [ Legend ]

wysiu..dlatego pytam czy coś się zmieniło..tez mnie to interesuje:)

31.05.2004
01:08
[18]

Elwiser [ Konsul ]

no mnie tez to interesuje ;)

31.05.2004
01:12
[19]

SULIK [ olewam zasady ]

Jak dobrze, ze fotokomorki nie lapia rowerzystkow przekraczajacych predkosc :)
tylko kurde jak by mi wypisali mandat ? z odciskow zebow ? ::D

31.05.2004
12:07
[20]

twostupiddogs6 [ Pretorianin ]

Nie popadajmy w paranoję...jakby łapali za przekroczenie 10 km/h to by policjantów nie starczyło, żeby to robić, już nie mówię o tym co by się działo w stolicy z kochanym 50 km/h.

31.05.2004
12:44
[21]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

ostatnio na TVN Turbo w programie Top Gear sprawdzali czy mozna oszukac kamere fotoradaru...probowali Honda Civi R-Type ale przy 220 km/h ich zlapalo na obu zdjeciach...potem wzieli Merca i przy 250 tez ich chwycilo...dopiero jak przejechali tam sportowym TVRem 270 km/h kamera nie zareagowala:))...oczywiscie robili to na swoim torze a nie na ulicy:))

31.05.2004
17:54
[22]

Elwiser [ Konsul ]

no to niezle sie chlopaki bawia...

31.05.2004
18:53
[23]

Vasago [ spamer ]

Jakis czas temu czytalem skarge goscia,ktory skarzyl sie ze dostal mandat za jazde z predkoscia ok 170km/h,a dowodem bylo wlasnie zdjecie z takiego urzadzenia. I wszystko byloby fajnie gdyby nie fakt,ze facet prowadzil wtedy bodajze starego Jelcza :))

01.06.2004
00:37
[24]

Elwiser [ Konsul ]

hardcore

01.06.2004
00:55
[25]

Skirsnik [ Legionista ]

LOL. Moze mial na pace zakamuflowany silnik odrzutowy? ;-)

01.06.2004
03:31
smile
[26]

ZIP@S [ Legionista ]

Emanuel Odtwarzacz -----> Bzdury wypisujesz. Jest dokładnie jak napisała EwUnIa_kR. Tak zwana "granica tolerancji" jest właśnie ustawiona na 20-25 km/h. Fotoradary są 3, zgadza się. Ale że są przekładane co tydzień to kolejna bzdura. Bez urazy ale albo sobie tego kuzyna wymyśliłeś albo kuzyn plecie głupoty a ty mu uwierzyłeś. Pozdro for all.

01.06.2004
16:49
[27]

Elwiser [ Konsul ]

Nie kłućta się

01.06.2004
17:55
[28]

EwUnIa_kR [ Legend ]

ZIP@S ->:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.