GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Plan Morgentau'a

29.05.2004
22:44
smile
[1]

moussad [ la kretino maximale ]

Forum CM: Plan Morgentau'a

No właśnie, szperałem, szperałem i wyszperałem info PM, jednak z takiej bardzo stronniczej strony autochtonów ze śląska... a czy wy dysponujecie jakimiś obiektywnymi informacjami o nim? Piszcie cokolwiek... byle wiarygodnie :-D

Z góry Dzięki

29.05.2004
23:27
[2]

neXus [ Fallen Angel ]

No właśnie - jakiś czas szukałem jakichkolwiek informacji o tym planie i nic... Cenzura jakaś czy co?

30.05.2004
02:25
smile
[3]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Hi, hi nie pisze się o tym bo nie bardzo jest się czym chwalić :-)D
Jest o tym w "Norymberga.Ostatnia bitwa" Davida Irvinga, jest też w "Ostatnie 100 dni" Johna Tolanda.

30.05.2004
03:06
[4]

neXus [ Fallen Angel ]

Przybliż temat, ładnie proszę. Nie mam za bardzo dostępu do tych publikacji...

30.05.2004
03:10
[5]

el f [ RONIN-SARMATA ]

neXus --> heh, mam nadzieję że mnie wzamian moderatorzy nie zbanują ;-)
Teraz to już ide spać, ale jak wczesniej nikt nie napisze to jutro skrobnę parę zdań.


30.05.2004
10:35
[6]

moussad [ la kretino maximale ]

no bo tak, w jednej poważnej pracy na temat tych wszystkich jałt, poczdamów itd. jest tylko wzmianka że PM to uczynienie z niemiec kraju rolniczego, bez przemysłu...
a z kolei na takiej proniemieckiej stronie napisali że w grę wchodziły tez masowe egzekucje...sterylizacja 46 mln niemców...i powolna eksterminacja narodu niemieckiego
Plan odrzucono we wrześniu 44 roku

jak widać informacje są troche rozbieżne...

30.05.2004
11:23
[7]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

pisałem o tym ostatnio w mojej mgr. jak dotre do domu to wkleje co na ten temat tam wypisałem. generalnie chodziło o pozbawienie niemiec ciężkiego przemysłu, zatopienie kopalń itp. niemcy miały być podzielone na strefy kontroli a ludność miała zająćsię produkcją żarcia i wegetacją pod strażą sprzymierzonych. oczywiście istniały listy członków NSDAP i armii których miano rozwalić, ibyły to listy z tysiącami nazwisk. ale ten plan nie był najostrzejszym z przedstawionych w czasie wojny. inni proponowali żeby wszystkich niemców wysterylizować tak aby jako nacja wymarli po kilkudziecięciu latach, a puki co niemcy mieli jako niewolnicy odbudowywać europe. teren niemiec miał oczywiście być podzielony między sąsiadów (na mapce jaką widziałem polska kończyła się na łabie :))))

30.05.2004
11:34
[8]

neXus [ Fallen Angel ]

Po ostatnich wypowiedziach premiera niemiec zaczynam dochodzić do wniosku ze to był nawet ciekawy pomysł ;))

31.05.2004
00:00
smile
[9]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Guderian --> " jak dotre do domu to wkleje co na ten temat tam wypisałem" - ufff... ominie mnie przepisywanie z książek... ;-)

31.05.2004
17:42
[10]

gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]

zgodnie z obietnica zamieszczam to co mam w mgr na ten temat. przestrzegam przed kopiowaniem i przypomianam o kaze za kradzierz dobr intelektualnych ;)

24 stycznia 1943 roku w trakcie konferencji prasowej kończącej konferencja Roosevelta i Churchilla w Casablance, Roosevelt oświadczył iż nie zostanie wyrażona zgoda na nic innego poza bezwarunkową kapitulacją państw Osi. W opinii wielu alianckich wojskowych taka deklaracja była wielkim błędem. Szef MI 6 Steward Graham Menzis w rozmowie z Churchillem powiedział że „Jeżeli te warunki nie zostaną złagodzone, wojska niemieckie będą walczyły z zaciekłością szczurów zapędzonych w róg klatki.” Podobnie komentował tą decyzje Dwight Eisenhower mówiąc: „Jeśli stajesz przed wyborem wejścia na szafot albo walki z trzydziestoma żołnierzami uzbrojonymi w bagnety, możesz z równym skutkiem rzucić się na bagnety”. Jeszcze dosadniej wypowiadał się generał Patton: „Jeśli Hunowie potrzebowali kiedykolwiek ostrogi w bok, to właśnie ją dostali. Teraz będą walczyć jak pieprzone czarty z piekła rodem. Zabierze nam to teraz więcej czasu, będzie kosztować więcej istnień i pozwoli Rosjanom zająć większe terytorium” .
Jednocześnie powstawały plany dotyczące powojennych Niemiec. Już w 1941 roku publicysta amerykański Theodore Kaufman opublikował broszurę pt. „Niemcy muszą zginąć” w której proponował całkowity rozbiór Niemiec, sterylizacje populacji i uczynienie z niej niewolniczej armii pracującej przy odbudowie Europy . We wrześniu 1944 sekretarz skarbu USA Henry Morgenthau opracował plan, już nie tak bardzo radykalny, przewidujący rozbicie III Rzeszy kilka mniejszych organizmów państwowych, odebrania im przemysłu ciężkiego, całkowitą demilitaryzację i przemianę państwa niemieckiego w państwo rolniczo – surowcowe stanowiące jedno wielkie getto pilnowane przez wojska zwycięskich sojuszników. Przygotowano też listy tysięcy funkcjonariuszy państwowych do likwidacji. Propozycje w podobnym tonie wysuwał członek gabinetu wojennego Churchilla, lord Robert Vansittart .
Oczywiście takie deklaracje nie mogły przejść w Niemczech bez echa. Propaganda skutecznie je wykorzystywała przedstawiając Niemcom apokaliptyczne wizje zagłady jaka miał spaść na cały naród jeśli wojna zostanie przegrana. W swym dzienniku Goebbels zapisał: „Ten Vansittart jest doprawdy bezcenną gratką dla naszej propagandy. Trzeba będzie po wojnie postawić mu gdzieś w Niemczech pomnik z napisem: «Anglikowi, który uczynił więcej od innych dla zwycięstwa sprawy niemieckiej w wojnie»”.
(...)
Inaczej do kwestii niemieckiej podchodził Związek Radziecki. Stalin już 23 lutego 1942 roku w swoim rozkazie stwierdzał: „(...)Celem Armi Czerwonej jest wyparcie najeźdźców niemieckich z naszego kraju i oczyszczenie ziem radzieckich z niemieckich faszystowskich agresorów. Jest rzeczą wysoce prawdopodobną, że wojna o wyzwolenie naszej radzieckiej ziemi doprowadzi do wyrzucenia i zniszczenia kliki Hitlera. Powitamy to z radością. Było by śmieszne stawianie znaku równości między kliką Hitlera, narodem niemieckim i państwem niemieckim. Doświadczenie historii uczy, że Hitlerzy przechodzą i odchodzą, lecz naród niemiecki i państwo niemieckie pozostają” - wiedzialem ze wujek stalin to dobry czlowiek, nie tak jak ci kapitalisci z zachodu :)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.