artrak [ Konsul ]
Rymowanki
CHRZĄSZCZ
Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie.
Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie: - Cóż ma znaczyć to tarzanie?!Wezwać
trzeba
by lekarza, zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza! Wszak
Szczebrzeszyn z tego
słynie, że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie!
A chrząszcz odrzekł nie zmieszany:
- Przyszedł wreszcie czas na zmiany! Drzewiej chrząszcze w trzcinie
brzmiały,
teraz będą się tarzały.
artrak [ Konsul ]
KRÓLIK
Kurkiem kranu kręci kruk, kroplą tranu brudząc bruk, a przy kranie, robiąc
pranie, królik gra na fortepianie.
KRUK
Za parkanem wśród kur na podwórku kroczył kruk w purpurowym kapturku,raptem
strasznie zakrakał i zrobiła się draka, bo mu kura ukradła robaka.

mr_x [ Legionista ]
Ja używam kartki by pokazać swój gniew
Kto inny idzie z Montan± w ręku system zgładzać
W tym mie¶cie jest duża scena w pełni niezależna
Daleka od salonu i koła adoracyjnego piekła
Nic nie widzisz a my na kolejnym koncercie
Mamy gor±ce przyjęcie, gwiazdy
Tak jest kilka gdzie¶ tam się zapalaj±
Widze je co noc one galaktyki układaj±
Ja jestem zwykłym prostym chłopakiem z pewnym darem
Z życiem wygrałem i cał± drogę opisałem
Klik klik to cyka bomba któr± odpale
Mała ale skuteczna dobry hip hop j± nazwałem
Kupujcie te płyty bo to wasz wkład
Po to co kochamy naładować moc± od co
Wielu dzieciaków gdyby nie rap
Nie miała by szansy teraz co drugi zamiast szkoły
Łatwiejsze drogi wybiera posłuchaj
Pomimo przywi±zania do schodowej klatki i ławki
Każdy ze zdrowym rozs±dkiem
Będzie chciał wyrwać się z matni
[...To mikrofon rozpalony rymy i bity
Te rzeczy pokazuj± mój sens życia...]
Gdy wstanie słońce czas obudzić to miasto
Klik klik klik czas kończyć odliczanie
I wstać nim ten ¶wiat nam na łeb spadnie
[Gdy ¶wiat nam na łeb spadnie...]
Wielu chciało by ukryć tego istnienie
Zbyć to milczeniem
Dla wielu jeste¶my zwyczajnym zagrożeniem
Czym¶ niebezpiecznym egzotycznym
Taka liryczna mafia a mnie szlak trafia
Gdy traktuj± nas jak okazy dzikie
Możesz obejrzeć ale nie podchodż pod szybe
Ignorancja jak wiadomo której żródłem jest niewiedza
Jak możesz wiedzieć jak nie słuchasz
Co jest w naszych sercach
Więc przestań się przypieprzać
Bo klik klik i znikniesz
Z bólem przeszyj± cię liryczne kule
Wielu próbuje definicje uknuć na tym
Co opisy socjologiczne mówi± o młodych
Lecz co wiecie wielcy docenci
Jak tylko z TV znacie bloki
One s± tu i maj± mnóstwo dopowiedzenia
Kilkadziesi±t tysięcy odbiorców
Jest głodna suszenia prawdy
Z miejsc gdzie niemal dziewicza puszcza
Wojenne barwy to metafory
Popierajcie polskie rady
Gdy wstanie słońce czas obudzić to miasto
Klik klik klik czas kończyć odliczanie
I wstać nim ten ¶wiat nam na łeb spadnie
[Nim tem ¶wiat nam na łeb spadnie...]
[...To mikrofon rozpalony rymy i bity
Te rzeczy pokazuj± mój sens życia...]

Hary_in da house [ tylko Hary ]
Moze jeszcze powiesz ze to twoje...
captain_nemo [ Generaďż˝ ]
Leży na wiezy Jerzy i nie wierzy że lerzy na wiezy.
Czarna krowa w kropki .... e nie to wszyscy znaja :P
Wyścigowa wyścigówka wyścigneła wyścigowa wyścugówke numer 5.
banalne ale tylko te znam
artrak [ Konsul ]
WYŚCIGuffkje
JAMNIK
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie
kłącza
oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom
suchych
trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę
wszczyna,
po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
captain_nemo [ Generaďż˝ ]
to sa bardziej "łamacze jezyka" niz rymowanki [w angielskim to sie nazywa tongue twisters- niektore tez sa fajne]... ciekawie by bylo poprosic obcokrajowca by to powtorzyl ;-)

Dorotkadk [ Konsul ]
dobre dobre :-D

rothon [ Malleus Maleficarum ]
Ja takie znam:
Raz słowik śliczne pienia wywodził na żerdzi,
A obok usiadł śmierdziel, wypiął się i śmierdzi.
Przestań - błaga go słowik - bo mnie tu szlag trafi.
Trudno - odrzekł śmierdziel - każdy robi co potrafi!
Arczens [ Legend ]
Był wrzesień i Grunwald i było Lenino, był Narwik i Arnhem i Monte Cassino, Jagiełło, rycerze, lotnicy, piechota. A wszystko spierdolił nam Andrzej Gołota
JihaaD [ Loża Szyderców ]
"Pełen troski Pan Sosnkowski szuka szyszek w lasku wolskim"-dalej nie pamietam :P
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-01 14:22:13]
guzol [ LEXUS ]
W gąszczu szczawiu we wrzeszczu klaszczą kleszcze na deszczu. Szepce szcygieł w szczelinie, szczeka szczeniak w szczuczynie. Piszczy pszoła pod pszczyną, świszcze świerszu pod leszczyną, a trzy pliszki i liszka taszczą płaszcze w skrzypliszkach
Child of Bodom [ Real Madryt ]
No sobie troche jezyk zwiazalem, ale DOBRE!!
mi5aser [ Nawiedzający Sny ]
A ja taki mam:
Płyną sobie rzeczką równo
cztery jabłka jedno gówno.
Kto to płynie ? - pyta żabka.
Na to gówno - To my Jabłka !
i taki jeszcze:
Uje**** misia pszczoła,
Osz ty Kó***!! - misiu woła.
Za te męki za te bóle,
rozpi****** wszystkie ule !

techi [ Legend ]
arczens==> twoja rymowanka jest wypasiona :D
mi5aser też nie jest złe
Ja jakos nie mam weny do tworzenia, ani nie moge sobie przypomniec :)
Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]
łamacze języków :P

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
A oto mój:
Jestem mały talibanek,
Mam granatów cały dzwanek,
Nuklearną walizeczkę i wąglika probóweczkę. :-D

pajkul [ Konsul ]
I znowu moja rymowanke skasowali..