GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rymowanki

29.05.2004
20:12
[1]

artrak [ Konsul ]

Rymowanki

CHRZĄSZCZ
Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie.
Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie: - Cóż ma znaczyć to tarzanie?!Wezwać
trzeba
by lekarza, zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza! Wszak
Szczebrzeszyn z tego
słynie, że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie!
A chrząszcz odrzekł nie zmieszany:
- Przyszedł wreszcie czas na zmiany! Drzewiej chrząszcze w trzcinie
brzmiały,
teraz będą się tarzały.

29.05.2004
20:13
[2]

artrak [ Konsul ]

KRÓLIK
Kurkiem kranu kręci kruk, kroplą tranu brudząc bruk, a przy kranie, robiąc
pranie, królik gra na fortepianie.

KRUK
Za parkanem wśród kur na podwórku kroczył kruk w purpurowym kapturku,raptem
strasznie zakrakał i zrobiła się draka, bo mu kura ukradła robaka.

29.05.2004
20:17
smile
[3]

mr_x [ Legionista ]

Ja używam kartki by pokazać swój gniew
Kto inny idzie z Montan± w ręku system zgładzać
W tym mie¶cie jest duża scena w pełni niezależna
Daleka od salonu i koła adoracyjnego piekła
Nic nie widzisz a my na kolejnym koncercie
Mamy gor±ce przyjęcie, gwiazdy
Tak jest kilka gdzie¶ tam się zapalaj±
Widze je co noc one galaktyki układaj±
Ja jestem zwykłym prostym chłopakiem z pewnym darem
Z życiem wygrałem i cał± drogę opisałem
Klik klik to cyka bomba któr± odpale
Mała ale skuteczna dobry hip hop j± nazwałem
Kupujcie te płyty bo to wasz wkład
Po to co kochamy naładować moc± od co
Wielu dzieciaków gdyby nie rap
Nie miała by szansy teraz co drugi zamiast szkoły
Łatwiejsze drogi wybiera posłuchaj
Pomimo przywi±zania do schodowej klatki i ławki
Każdy ze zdrowym rozs±dkiem
Będzie chciał wyrwać się z matni

[...To mikrofon rozpalony rymy i bity
Te rzeczy pokazuj± mój sens życia...]

Gdy wstanie słońce czas obudzić to miasto
Klik klik klik czas kończyć odliczanie
I wstać nim ten ¶wiat nam na łeb spadnie
[Gdy ¶wiat nam na łeb spadnie...]

Wielu chciało by ukryć tego istnienie
Zbyć to milczeniem
Dla wielu jeste¶my zwyczajnym zagrożeniem
Czym¶ niebezpiecznym egzotycznym
Taka liryczna mafia a mnie szlak trafia
Gdy traktuj± nas jak okazy dzikie
Możesz obejrzeć ale nie podchodż pod szybe
Ignorancja jak wiadomo której żródłem jest niewiedza
Jak możesz wiedzieć jak nie słuchasz
Co jest w naszych sercach
Więc przestań się przypieprzać
Bo klik klik i znikniesz
Z bólem przeszyj± cię liryczne kule
Wielu próbuje definicje uknuć na tym
Co opisy socjologiczne mówi± o młodych
Lecz co wiecie wielcy docenci
Jak tylko z TV znacie bloki
One s± tu i maj± mnóstwo dopowiedzenia
Kilkadziesi±t tysięcy odbiorców
Jest głodna suszenia prawdy
Z miejsc gdzie niemal dziewicza puszcza
Wojenne barwy to metafory
Popierajcie polskie rady

Gdy wstanie słońce czas obudzić to miasto
Klik klik klik czas kończyć odliczanie
I wstać nim ten ¶wiat nam na łeb spadnie
[Nim tem ¶wiat nam na łeb spadnie...]

[...To mikrofon rozpalony rymy i bity
Te rzeczy pokazuj± mój sens życia...]

29.05.2004
20:21
smile
[4]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Moze jeszcze powiesz ze to twoje...

29.05.2004
20:21
[5]

captain_nemo [ Generaďż˝ ]

Leży na wiezy Jerzy i nie wierzy że lerzy na wiezy.
Czarna krowa w kropki .... e nie to wszyscy znaja :P
Wyścigowa wyścigówka wyścigneła wyścigowa wyścugówke numer 5.

banalne ale tylko te znam

29.05.2004
20:24
[6]

artrak [ Konsul ]

WYŚCIGuffkje


JAMNIK
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie
kłącza
oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom
suchych
trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę
wszczyna,
po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....

29.05.2004
21:01
[7]

captain_nemo [ Generaďż˝ ]

to sa bardziej "łamacze jezyka" niz rymowanki [w angielskim to sie nazywa tongue twisters- niektore tez sa fajne]... ciekawie by bylo poprosic obcokrajowca by to powtorzyl ;-)

01.06.2004
13:44
smile
[8]

Dorotkadk [ Konsul ]

dobre dobre :-D

01.06.2004
13:57
smile
[9]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Ja takie znam:

Raz słowik śliczne pienia wywodził na żerdzi,
A obok usiadł śmierdziel, wypiął się i śmierdzi.
Przestań - błaga go słowik - bo mnie tu szlag trafi.
Trudno - odrzekł śmierdziel - każdy robi co potrafi!

01.06.2004
14:11
[10]

Arczens [ Legend ]

Był wrzesień i Grunwald i było Lenino, był Narwik i Arnhem i Monte Cassino, Jagiełło, rycerze, lotnicy, piechota. A wszystko spierdolił nam Andrzej Gołota

01.06.2004
14:18
[11]

JihaaD [ Loża Szyderców ]

"Pełen troski Pan Sosnkowski szuka szyszek w lasku wolskim"-dalej nie pamietam :P

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-01 14:22:13]

01.06.2004
14:25
[12]

guzol [ LEXUS ]

W gąszczu szczawiu we wrzeszczu klaszczą kleszcze na deszczu. Szepce szcygieł w szczelinie, szczeka szczeniak w szczuczynie. Piszczy pszoła pod pszczyną, świszcze świerszu pod leszczyną, a trzy pliszki i liszka taszczą płaszcze w skrzypliszkach

01.06.2004
14:53
[13]

Child of Bodom [ Real Madryt ]

No sobie troche jezyk zwiazalem, ale DOBRE!!

01.06.2004
15:33
[14]

mi5aser [ Nawiedzający Sny ]

A ja taki mam:

Płyną sobie rzeczką równo
cztery jabłka jedno gówno.
Kto to płynie ? - pyta żabka.
Na to gówno - To my Jabłka !

i taki jeszcze:

Uje**** misia pszczoła,
Osz ty Kó***!! - misiu woła.
Za te męki za te bóle,
rozpi****** wszystkie ule !

01.06.2004
16:06
smile
[15]

techi [ Legend ]

arczens==> twoja rymowanka jest wypasiona :D
mi5aser też nie jest złe
Ja jakos nie mam weny do tworzenia, ani nie moge sobie przypomniec :)

01.06.2004
16:25
[16]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

łamacze języków :P

01.06.2004
16:35
smile
[17]

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]

A oto mój:

Jestem mały talibanek,
Mam granatów cały dzwanek,
Nuklearną walizeczkę i wąglika probóweczkę. :-D

01.06.2004
16:45
smile
[18]

pajkul [ Konsul ]

I znowu moja rymowanke skasowali..

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.