Bajt [ ]
Neverwinter Nights i okolice - część 193
Neverwinter uratowane!
Po wielu zaciekłych i krwawych bitwach, niecny plan Moragi
i jej sojuszników - Pradawnych, legł w gruzach. Nieliczne watahy goblinów, orków i innych typów spod ciemnej gwiazdy, co prawda, plądrują okoliczne wioski, ale z nimi radzą sobie doskonale nowo przybyli najemnicy. W razie kłopotów my chętnie służymy radą i ostrzem. W dowód wdzięczności za nasze starania, Lord Nasher Alagondar podarował nam zamek na odludziu, który wspólnymi siłami został odrestaurowany i zamieniony na Twierdzę Najemników Faerunu.
Twierdza położona jest na bezludziu, jednak od czasu zajęcia jej przez Najemników znów zaczęła tętnić życiem, zarówno w Twierdzy, jak i wokół. Zapewnia ona bezpieczeństwo na terenach ją otaczjących, co przyczyniło się do ożywienia handlu oraz osiedlaniu się ludzi z innych części Faerunu.
Zło próbujące zniewolić ludność północy zostało pokonane, jednak to nie jest jeszcze koniec wojny. Nasi bohaterowie wygrali dopiero jedna z wielu bitew, jakie przyjdzie im stoczyć. Po upadku Moragi w Twierdzy pojawił sie Elminster, który odbył długą rozmowe z najemnikami. To wlasnie za jego namową postanowiono rozszerzyć zakres działań poza planetę Toril na inne planety Świata Zapomnianych Krain, a także na inne swiaty, takie jak: Świat Smoczej Lancy, Greyhawk, Świat Szkarlatnego Słońca czy nawet Planescape.
Dzięki pomocy Elminstera i magów Neverwinter została utworzona sieć portali prowadzących do najodleglejszych krain Faerunu. Stworzono także portale miedzysferowe do takich miejsc, jak Sigil, Miasta Złodziei (Greyhawk) czy też do Twierdzy Rycerzy Solamnijskich. Wszędzie tam toczy się walka ze złem i wszędzie są potrzebni dzielni wojownicy, którzy staną po stronie sił dobra, aby wspomóc je w walce z hordami mroku a także chaosu.
Elitarny oddział Najemników Faerunu to:
Artuus - Krasnolud, wojownik, odznaczający się wielką rozwagą, cierpliwością i intuicją, nie znoszący chamstwa. Jak większość Krasnoludów lubi piwo i dobrą zabawę. Zakochany jest w katanach, ale i inne miecze nie są mu obce;
Arttrue - dawno temu wyruszył na wyprawę do Sfery Multi, ale duchem jest wciąż z nami. Chyba tęsknota go zżera, bo coraz częściej wpada opowiadać wrażenia i łyknąć krzepkiego krasnoludzkiego trunku;
Bajt - Człowiek, tajemniczy czarodziej w czarnej szacie z wielkim kapturem, spod którego czasami świecą dziwnym czerwonym światłem - oczy. On sam twierdzi, że to nic takiego, ale inni mówią, że to wpływ Czarnej Magii;
Gilmar - Pół- Elf - obieżyświat, plotka głosi, że niedawno wrócił z Sigil jakiś odmieniony i bardziej niż zwykle melancholijny, ale nadal poleruje swój miecz, jakby chciał zetrzeć z niego niewidoczne ślady po Krwawej Wojnie. Nikt nie wie po czyjej stronie walczył - Baatezu, czy Tanar'ri... i lepiej go o to nie pytać;
Shakka - Krasnolud, wojownik, przybywający z Candlekeep, porzucił księgi i papirusy a chwycił dwa dlugie miecze. Twierdzi ,że jest zły, ale walczy po stronie dobra. Taki z niego krasnoludzki błedny wojownik. Jego motto, to"Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach". Podobno widziano nawet, jak zajmował się czarną i białą magią, ale na razie to tylko pogłoski;
VisusAugustus - Elf - bard na każdym biwaku nuci pieśni i ballady, zwłaszcza sprośne, ale ostatnio wstąpił do klasztoru, żeby podszkolić się w sztukach walki. Pokazał rowniez, że ma talent malarski i architektoniczny, co zostalo wykorzystane przy renowacji naszej twierdzy. Zachwyca się wszelkimi odmianami piersi niewieścich i je klasyfikuje;
Bogas - Drow - zaklinacz - wojownik w służbie Lolth przybył z Wrót Baldura i tu, w Neverwinter, zrobił oszałamiającą, typowo faeruńską karierę: od sprzątacza, poprzez ilustratora wątku, aż do eksperta w D&D i Forgotten Realms. Coś ostatnio wyraźnie nie lubi ko - boldów;
Drackula - Pół - Elf, łowca, cicho sza - podobno Harfiarz; złośliwcy twierdzą, że przyjęty został z powodu jakiegoś bliżej nie określonego powinowactwa z Gilmarem, ale to pomówienia... Jest tu dzięki swojemu poczuciu humoru. Założył w twierdzy zamtuz i dba o rozrywki dla wszystkich;
War - Elf - łowca, tajemniczy osobnik, już pierwszego dnia służby poprosił o przydział do lochów, gdzie odprawia egzorcyzmy i wypędza demony z młodych Elfek. Teraz nieustannie ćwiczy walke mieczem świetlnym i strzelanie ze swojego długiego łuku;
Wuluk - Mroczny Elf - kapłan/mag, przybył z wyspy Vvardenfell i woli by go nazywać Dunmerem niż Drowem. Plotka głosi, że to kolejny uciekinier z Podmroku, ciekawe co tam przeskrobał... pewnie znudził mu się matriarchat;
Incorruptible - Człowiek, rycerz/paladyn, porzucił kulturystykę i zasmakował w magii.Wielokrotnie skazywany na banicję, odradza się jak Feniks z popiołów i wraca... a dusza jego jak zawsze... rogata.
Nabór najemników wszelkich ras i klas trwa!!!
Przybywajcie po przygody, dreszczyk emocji, sławę i skarby.
Zapomniane Krainy stoją przed Wami otworem za sprawą gier cRPG.
W oczekiwaniu na nowe wspaniałe gry cRPG dyskutujemy o Neverwinter Nights i innych cRPG-ach, ktore zapadly nam w serca i pamięć.
demo gry oraz aktualne patche -------------------> www.cdprojekt.info
strony związane z tematem: (oficjalna) https://www.neverwinternights.com/
https://nwvault.ign.com
po polsku:
https://nwn.cdprojekt.com/
https://www.neverwinter.4me.pl/
https://nwn.gry-online.pl
https://smoczakuznia.prv.pl
inne linki:
bg2.cdprojekt.com
icewind.cdprojekt.com
torment.cdprojekt.com
arcanum.sierra.com
lionheart.cdprojekt.com
drackula.republika.pl
swiatynia.cdprojekt.com
link do poprzedniej części ------------------>
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
huraaaa.....pierwszy :D.....bosze.....jak ja dawno tego nie robilem :P

Attyla [ Legend ]
no to ja drugi:-D

Bajt [ ]
Witam w kolejnej czesci. Mysle, ze trzeba powoli zaczac myslec o zmianach z okazji 200 czesci :)
Przydalaby sie zmiana wstepniaka, ktory jest juz raczej malo aktualny. Kto go wlasciwie pisal?
Dobrze by bylo zmienic tez nazwe watku, na wlasciwsza, bo my tutaj coraz rzadziej piszemy o NWN. "Okolice" niewiele mowia, a jakby dopisac, ze gadamy tez o innych cRPGach i RPG, to by wiecej ludu przyszlo :)
Cacuch --> A masz odpowiednie skladniki?
Bogas [ Senator ]
Bajt- Wstępniak pisał Gilmar. A o NWN gadamy bez przerwy prze kilka ostatnich wątkow, ale zmaina nazwy się przyda.
Co z grą?

Bajt [ ]
Bogas --> No to trzeba wywolac Gilmara, zeby napisal nowy :)
Ja moge grac calutki weekend. Chyba, ze cos naglego mi wypadnie, ale to malo prawdopodobne.
Bogas [ Senator ]
Ale żeby grać trzeba ustalić co i jak :)
Bajt [ ]
Sluchajcie, postawie testowy serwer, sprawdzimy czy komus sie uda dolaczyc. :)
IP serwera: 192.168.0.112:5121
Wchodzcie :)
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Hahah! Skończyłem Neverwinter! Teraz pora na MP! Szczeżcie :-) się! :D
HopkinZ [ Senator ]
"nie udało się nawiązać połączenia z serwerem"
Bajt [ ]
To zamiencie koncowke na '1' zamiast 112 ew. 212.191.164.134
Gambit [ le Diable Blanc ]
Bajt --> Na tym drugim ewentualnym znalazłem Halls of Epic Training...to to miało być?

Bajt [ ]
Gambit -> Tak, to to :)
Taki maly test, jak Tobie sie udalo, to dobrze wrozy na przyszlosc. :D
HopkinZ [ Senator ]
Zaiste ten "ewnetulany" działa :)

Bajt [ ]
I cale szczescie. Serwer juz mamy, teraz tylko potrzebny jakis ochotnik na MG i gracze oczywiscie.
HopkinZ [ Senator ]
ja sugeruje dwóch Mg:
1) siebie :)
2) kolejengo ochotnika =]
Teedi [ Centurion ]
mam pytanie odnosnie Imaru...gdzie mozna zamiescic historie swojej postaci?? nieiwem bo forum caly czas nei dziala
HopkinZ [ Senator ]
Forum działa:
https://ilimar.xp.pl/
Dział "Postacie na serwerze" I tam masz "Historie postaci".
HopkinZ [ Senator ]
Forum działa:
https://ilimar.xp.pl/
Dział "Postacie na serwerze" I tam masz "Historie postaci".

Bogas [ Senator ]
HopkinZ- Chcześ być stałym MG czy się zmieniamy co jakiś czas? I co z modułami?
Trollf [ ]
Bajt ->
192.168.0.x to jest pula tzw. adresow prywatnych i widoczna jest jedynie w sieciach lokalnych, nikt poprzez internet sie bezposrednio z takim adresem nie polaczy, to takie male info na przyszlosc... ;-]
Cacuch [ Pretorianin ]
Bajt---> Na tym polega cały problem.
Ponawiam prośbę [POMÓŻCIE]
Jestem na wyspie golemów w lochach. Mam księgę z której wyczytałem że trza stworzyć trzy przedmioty.
Jeden stworzyłem. Kiedy następne próbuje stworzyć wkładając przedmioty do aparatury alchemika to nic się nie dzieje.
Dlaczego?
Cacuch [ Pretorianin ]
Pomoże ktoś?
Cacuch [ Pretorianin ]
Jest ktoś wogóle?
Cacuch [ Pretorianin ]
Poradziłem sobie.
Okazało się że w księdze źle napisali. :)
Prz okazjii nabiłem 25 poziom czarownika :)

Bajt [ ]
Trollf --> Racja, bo za pierwszym razem podalem ip kompa, na ktorym gram w NWN i ktoremu jest udostepniane polaczenie z drugiego kompa. Dopiero po chwili skapnalem sie, ze moge przeciez na drugim kompie serwer postawic (na tym glownym) :))
Cacuch --> A co stworzyles? Wlasciwie przydaje sie tylko Kruszyciel Golemow (czy jakos tak), a reszta jest raczej nieprzydatna i nie jest niezbedna do przejscia podziemi.
Cacuch [ Pretorianin ]
Teraz to i ja wiem :)

Bajt [ ]
A tak w ogole, to od wczoraj istnieje oficjalna polska strona o grze 'Wiedzmin'.
Zapraszam do podziwiania :)
PS. Ten, kto bedzie zakladal kolejny watek, niech dopisze link do wstepniaka.

Gilmar [ Easy Rider ]
Witajcie Najemnicy!
Poczułem się wywołany do tablicy, w związku z obchodami 200 części watku, zmianą wstępniaka itp...
Owszem wstępniak i charakterystyki postaci Najemników, pisałem ja. Przy okazji chyba 150 części, wstępniak modyfikował Drackula, opisy postaci pozostały bez zmian.
Wybaczcie...
Być może sprawię Wam zawód, ale nowego wstępniaka nie napiszę, nie dlatego, że nie chcę, ale dlatego, że w tej chwili nie czuję się kompetentny w tej materii. Od dawna nie gram w nowe gry, nie grałem w dodatki do NWN.Co prawda czytam regularnie nasz wątek, ale nie zabieram w nim głosu, bo nie czuję bazy, często nie wiem i nie rozumiem o czym piszecie, dotyczy to w szczególności spraw związanych z dodatkami i grą w trybie multi.
Moim zdaniem, dobry tekst wstępniaka może wyjść spod pióra człowieka, który czuje, rozumie i przeżywa to w co gracie i zajmujecie się na wątku. Moje wypociny, choćbym bardzo się starał, będą sztuczne, nie adekwatne do aktualnych tematów. Dlatego muszę zrezygnować z zaszczytnej funkcji kronikarza watku.
Jestem nadal z Wami... Bardziej duchem , niż ciałem, a moja aktywność na wątku, aż do października będzie raczej niewielka i co gorsza offtopicowa.
Bardzo żałuję, ale taki już jest los sezonowego gracza w cRPG.
Pozdrawiam. Życzę powodzenia.
wuluk [ Tleilaxanin ]
Gilmar --> Rozumiem cię dobrze... Ja też od dobrych tygodni praktycznie się nie udzielam...
Cóż czasy się zmieniają...
wuluk [ Tleilaxanin ]
Co do Wiedźmina jestem sceptyczny...
Jakie są atrybuty opisujące bohatera?
Są cztery atrybuty, które opisują fizyczne właściwości - Siła, Zręczność, Żywotność oraz Wytrzymałość
To mi przypomina Diablo...
Ale cytat całkiem, całkiem...
Czy gra będzie miała coś wspólnego z filmem?
Filmem? Jakim filmem? ;-)
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
a oto i wspanialy smok :) teraz wlasnie mam wypelnic dla niego zadanie , zabic j'nah :)

davhend [ Garrett ]
Zagłosujcie na najlepszego i na najgorszego RPG ! https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2411172&N=1

Bogas [ Senator ]
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
a oto ja po "malej " modyfikacji :D jak zabijam smoka , juz jestem w przerywniku bo przeszedlm caly 1 rozdzial :)

Bogas [ Senator ]
A słyszałesz o czymś takim jak SPOILER? Nie każdy grał w Sou!
Teedi [ Centurion ]
oKo SeBuLa --> po za tym, nie kazdego to interesuje...

Gambit [ le Diable Blanc ]
Witam...
Wczoraj skończyłem pierwszy rozdział w podstawowej kampanii. Matko...Jakie to jest nudne. Już wiem, dlaczego od razu zacząłem grać w Multi i przez niemal rok nie dotykałem singla...Teraz się zmuszam do dalszego grania.
HopkinZ [ Senator ]
Single NWN odradzam
Single SoU i HoU polecam =]
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
HopkinZ -- tez uwazam tak smao , nwn zwykle jakos mnie woogle nie wciagnelo a dodatek jak narazie sou zajebisicem nei wciagnol :)
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
Bogas -- kazdy fan nwn powinien miec
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
probowalem grac na serwerze "Archipelag Edra".... koszmarna ilosc hackow do sciagniecia, no ale jakos przezylem.... tylko ku....takie lagi mialem ze dalem sobie spokoj..grac nie szlo, a jak wszedlem na Ilimar..to jak reka odjal... juz normalny ping jak na moje lacze.... a szkoda..bo ta Edra to nawet ma swoje fajne pomysly...szkoda tylko ze jak bylem i sie tam meczylem to bylo moze z 6 osob...i to w porywach....
Cacuch [ Pretorianin ]
Witam!
Mam pytanko:
Mianowicie w NeverWinter Nights Hordes of Underdark, jestem w mieście niewolników walnołem se w gong ptzyszedł czarownik i mnie zabrał.
Ja go oczywiście zabiłem i zabrałem klucz do Kazamat: Tam po linie zszedłem do dziury, zabiłem wampira i wszedłem do komnaty obok, a tam kilka piedestałów i jakaś maszyna strzelająca piorunami. Co tam trzeba zrobić ???

Attyla [ Legend ]
A ja mam pytanko dotyczące wyspy Stworzyciela w 2 rozdziale:
1. na 1 poziomie można stworzyć trzy przedmioty czy jeden z trzech? Mam wszystkie składniki, a udałos oię stworzyć tylko jeden.
2. na 1 poziomie jest cenrtum sterowania. Co z tym zrobić?
3. na 3 poziomie, po zabiciu stworzyciela, czyli demilisha (cienki bolek) dochodzę do maszyny do tworzenia golemów. Po liszu "odziedziczyłem" jakiś łańcuch, czy klucz. Niestedy, nie pasuje to do tej maszymy. Do czego zatem pasuje? (właśnie wpadłem na pomysł, że może do tego centrum sterowania z 1 poziomu - dobry pomysł? - sprawdzę)
4. po zabiciu 2 golemów na 3 poziomie (mocne - po 1500 EP) dostałem jakieś kamienie. Do czego to coś?
5. na 3 poziomie jest maszyna do budowy golemów. Na 4 piedestałach piszą, że umieszczenie tam części golema, maszyna je utworzy. Jakich części? Czy głowa złotego golema z 2 poziomu się przyda?
6. czy wogóle ta wyspa jest konieczna do czegoś? Czy poprostu miejscem nie związanym z głównym wątkiem? Jeżeli jest związana to w jaki sposób?
Trollf [ ]
Attyla ->
ad1 - da sie utworzyc wszystkie przedmioty
ad2 - golem straznik (adamantytowy) i golem 'mechanik' ozywiajacy inne golemy wykrzykuja slowa w dziwnym jezyku, za pomoca ksiag w pomieszeniach na tym pozimie mozna slowa te przetlumaczyc na liczby, ktore ustawia sie w maszynie i niszczy w ten sposob te golemy...
ad3 - stworzyc golema moze tylko czarodziej i chyba tez czarownik, pozostale postacie nie maja tu czego szukac...
ad4 - te kamienie to pieczecie do otwarcia drzwi do demilisza (ale z tego co napisales wnioskuje, ze Ci sie juz nie przydadza)...
ad5 - jak w pyt. 3
ad6 - jesli na drugim poziomie opowiesz sie po jednej ze stron walczacych golemow, to pozniej podczas jednej z bitew w watku glownym uzyskasz pomoc w walce tych golemow - w sumie nie ma to zadnego wplywu na akcje watku glownego...
Attyla [ Legend ]
Trollf - dzieki, ale:-D
2. jak ty ustawiasz jakieś liczby? Kiedy klikam na centrum nic się nie dzieje poza info, że moja postać wykonała udany rztut na refleks przeciwko pułapce elektrycznej.
6. a jeśli wyrżmnąłem obie walczące strony? w końcu jest Attylą - ta ksywka do czegoś zobowiązuje :-D
i jeszcze jedno - załatwiłam sprawy na obydwu wyspach-. Jest coś jeszcze do zrobienia w 2 rozdziale? Jak popchnąć akcję do przodu?
Trollf [ ]
Attyla ->
ad2 - sa panele po bokach do ustawiania liczb...
ad3 - to pozniej nie bedziesz mial malego wsparcia w postaci 2 golemow (nie jest to wcale potrzebne, ot taki 'bajer'...)
taaa... 2 wyspy to dopiero 2/5 drugiego rozdzialu :o musisz wyjsc z miasta przez brame do podmoroku (zupelnie po przeciwniej stronie obozu drowow niz przystan)...
Bajt [ ]
Attyla --> Wlasnie nie trzeba klikac w centrum, tylko po bokach powinny byc jakies 'maszyny' na ktore da sie kliknac.
Jak wyrznales wszystkich, to nie ma sprawy, nic sie nie stalo :)
Po zaliczeniu wysep, przejdz sie po Podmroku...

Attyla [ Legend ]
OK zrobię spacerek do podmroku:-)))) Dzięki
jeszcze jedno można na koniec wyrżnąć te Drowy, którym teraz pmagam?:-D A tych w podmroku?:-D Zabić!!! Zabić!!!! Zaaaaaaaabić!!!!:-D
HopkinZ [ Senator ]
Attyla--->
az sie zdziwisz, ile jeszcze zaraz bedziesz mial do wyzynania :D
Cacuch [ Pretorianin ]
NeverWinter Nights Hordes of Underdark, jestem w mieście niewolników walnołem se w gong ptzyszedł czarownik i mnie zabrał.
Ja go oczywiście zabiłem i zabrałem klucz do Kazamat: Tam po linie zszedłem do dziury, zabiłem wampira i wszedłem do komnaty obok, a tam kilka piedestałów i jakaś maszyna strzelająca piorunami. Co tam trzeba zrobić ???
Bajt [ ]
Cacuch -> A masz kule energii? Trzeba ja polozyc na pojedynczym piedestale.
Cacuch [ Pretorianin ]
Posiadam Kulę energii
TAM jest kilka peidestałów.
Prubowałem go przy kilku ale nic nie dało to trzeba do jakiegoś konkretnego?

Bajt [ ]
Tak... Do takiego, ktory stoi pojedynczo, tzn. w linii od machiny do drzwi jest tylko 1 piedestal.
HopkinZ [ Senator ]
cacuch--->
SPOILERY MOGĄ BYĆ!!!!
O ilę się nie mylę to należy jedną kulę wsadzić do piedestału na zachodzie. W tamtych pomieszczeniach znajdziesz koeljną kulę ( razme dwie :P) i do koeljnego piedestału bodaj na wschodzie msusizwsadzic 2. Potem znajdzujesz trzecią ina amxa jedziersz na polnoc itd. :)
KONIEC SPOILERÓW
I koniec wiadomości :)
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
nie ma co , nawet mocny zawodnik :)

Bajt [ ]
Hehe, mam fajnego screena z ta mantikora. Patrzcie na zapis walki. Bylo tylko tyle :) ---->
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
Bajt -- to ki mty grasz ? bo ja gram kaplanem juz mam czarny na 4 poziomie moge przywoalc fajnego pajczka :)

VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
buuuhehehhee bueeheee...Bajt o ty...... :D:D:D..... stary numer z widmowym :P hihi... tia.....
ja sobie wyobraz tez kiedys w ten sposob pozegnalem tego bialego czy tez lodowego smoka z podstawki NWN

Kurdt [ Kocham Olkę ]
Hey! Wczoraj kupiłem sobie HotU i pokrótce przeleciałem instrukcję.
Postanowiłem, iż będę grał Druidem. I tu prośba: jak się zdobywa poziomy rzucania zaklęć? Jak dobrać sobie naturalny kształt zastępczy? Dla jakiej klasy przypisany jest atua "Czujność"? Help! Pierwszy raz będę grał postacią czarującą w D&D.
Attyla [ Legend ]
pytanie - czy warto wchodzić do miasta łupierzców jako "koleś"? Puki co widzę, że w sklepie nie mają nic ciekawego. Zresztą i rak wszystko wydałem u dżinna na bicz +5 dodający obraenia od energii negatywnej:-D.

Bogas [ Senator ]
Nie mam chwilowo przygody "City of Spider Queen" a potrzebuje wiedzieć jedną rzecz. Dlaczego bohaterowie dostają się do miasta drowów? Jakim sposobem?
Attyla- Co to znaczy: wchodzić jako "koleś"?
Kurdt- Dostajesz nowe czary wzrast z kolejnymi poziomami. Czujność jest atutem ogolnym czyli może go wziąść każdy.
Po wybraniu zmiany kształtu (jak będziesz mógł już z niej korzystać) wybierasz za każdym razem w co się chcześ zmienić.
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
oto moja postac :)
Bajt [ ]
Visus --> Hehe, nie takie rzeczy sie robilo. Pamietam jak w podstawce NWN rozwalilem 2 smoki pod koniec dwoma czarami :)
Attyla --> Warto, bo mozna duzo doswiadczenia zarobic :)
Oko Sebul'a ---> Troche niska KP, dlaczego nie nosisz zbroi?
Attyla [ Legend ]
Bogas - znaczy to tyle, że wchodzę i gadam a nie biję wszystko co się rusza. Kiedy wchodzę jako "dres" nie przepuszczam nawet szczurom:-D
Cacuch [ Pretorianin ]
Hehe
Właśnie zmierzyłem się z Valsharessą, Spodziewałem się rywala na poziomie 3 czary i po niej, mogłem sobie darować zaklęcia wzmacniające.
Mam pytanie Co mam zrobić z mimikiem który ukradł mi zbroję?
Jestem w jakimś miejscu co są maszyny do strzelania i nie wiem co robić
OkO SeBuL'a [ ignoruj mnie ]
Bajt - bo mam minusy do czarow , tzn mniejsza sznasna jest czy cos takiego
Cacuch [ Pretorianin ]
A o to moja postać :)
Cacuch [ Pretorianin ]
Proszę też o pomoc Z tym mimikem zupełnie nie wiem co robić!
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
OkO SeBuL'a ---> kaplanowi nie przeszkadza zbroja w czarach, nie myl czrodzieji z kaplanami :)
Cacuch [ Pretorianin ]
Pomoze ktoś cy e tam??

VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
UWAGA !!! mozna nie czytac :)
Cacuch ---> chodzi ci o taka skrzynke co swisnela ubranko twoje? jesli tak... to gdzies na srodku bylo takie smiercionosne ustrojstwo z dzwignia... zrob sciezke z tych...no swiecidelek czy co tam te maszyny wyrzucaly do tego kregu... jednym slowem cholerna skrzynka dojdzie do tego pola..ty lap za dzwignie i bum :)
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
EDIT DLA UBOGICH
chyba strasznie namotalem :P

Cacuch [ Pretorianin ]
Kurczę, ale Ci ludzie z BioWare mają pomysły :)
Mój kumpel nadal wspomina jak w Falloucie został gwiazdą porno :)
Teraz wymusił w NWN 50 złota od Farmera grożąc że mu nogi połamie...
A już Baldur's GAte gdzie Cały wątek miłosny Głównego bohatera z Viconią był jednym wielkim bólem brzucha, albo o Lilarcorze (gadający miecz).
Ich wyobraźnia nie zna granic :)
Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Cacuch -->> Lilacor byłe niezły, ale nic nie przebije dialogu z beholderem strzegącym skrzynki w BG2, za każdym razem jak go czytam to wyję
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
ja tam wolalem "rzepe" :) w BG2...

Bajt [ ]
Oko Sebula --> Przeciez kaplanowi zbroja nie przeszkadza rzucac czarow! Co wiecej, kaplan jest lepszym wojownikiem niz magiem, jesli sie tylko dopakuje czarami :)
Sabathius --> True, true :)
Bogas [ Senator ]
Powturze pytanie:
Dlaczego bohaterowie dostają się do miasta drowów w City of Spider Queen ? Jakim sposobem?
Cacuch [ Pretorianin ]
Witka raz jeszcze!
Mam następne pytanie odnośnie HoU:
Zabiłem całą drużynę Grimgnawa i Maugrima, zabrałem klucz i gdy wchodzę do następnego pokoju nie mogę dosięgnąć dźwigni, na drodze stoi sterta skrzynek pod wpływem magii, co trza zrobić?

smollar [ Legionista ]
Witajcie!
Czy moze ktos poinstruowac mnie (zoltodzioba w zasadzie):
1. Czy mozna tylko z podstawowa wersja gry pograc w sieci i gdzie (najlepiej PL)?
2. Dlaczego gdy wchodze na liste serwerow, 99,9% jest nieaktywna (czyzby byly na liscie, ale w dznym momencie sa wylaczone)?
Strony oficjalne i kilka nieoficjalnych przejrzalem, ale zaden IP bezposrednio nie wchodzi.
Bede wdzieczny.
Pozdrawiam.
HopkinZ [ Senator ]
smollar--->
zmartwie cie, wiekszosc dobrych seerwerow gra juz na drugim dodatku. Znajdziesz kilka miłych miejsc do grania tylko na pierwszym dodatku. ALe i tak lepiej kup w sklepie oba dodatki. Nie dosc, ze multi bedzie fjaniesjzy to i więcj single pograsz :)

smollar [ Legionista ]
No coz, bedzie trzeba sie wykosztowac...
Dzieki.
PS
Sorry za infantylizm: co to jest CEP?
HopkinZ [ Senator ]
Ponoc jakis swietny moduł do Neverwinter.
DOkładniej ci nic nie powiem bo sam też w to gnidy nie grałem ;).

Bogas [ Senator ]
smollar- Jest to darmowy dodatek zrobiony przez fanów NWN. Zawiera liczne nowe rzeczy takie jak nowy wygląd przedmiotów, potwory, portrety, głowy dla postaci itp. Jest on za darmo do sciągniecia ale zajmuje dość dużo (ponad 100 MG do sciągniecia, a po rozpakowaniu ok.600 MG) Moim zdaniem nie ma w nim zbyt wielu ciekawych rzeczy. Zdarzają się perełki (bez których da się grać) ale większość do niczego się nie nadaje.
Bogas [ Senator ]
smollar- Jest to darmowy dodatek zrobiony przez fanów NWN. Zawiera liczne nowe rzeczy takie jak nowy wygląd przedmiotów, potwory, portrety, głowy dla postaci itp. Jest on za darmo do sciągniecia ale zajmuje dość dużo (ponad 100 MG do sciągniecia, a po rozpakowaniu ok.600 MG) Moim zdaniem nie ma w nim zbyt wielu ciekawych rzeczy. Zdarzają się perełki (bez których da się grać) ale większość do niczego się nie nadaje.
Bogas [ Senator ]
smollar- Jest to darmowy dodatek zrobiony przez fanów NWN. Zawiera liczne nowe rzeczy takie jak nowy wygląd przedmiotów, potwory, portrety, głowy dla postaci itp. Jest on za darmo do sciągniecia ale zajmuje dość dużo (ponad 100 MG do sciągniecia, a po rozpakowaniu ok.600 MG) Moim zdaniem nie ma w nim zbyt wielu ciekawych rzeczy. Zdarzają się perełki (bez których da się grać) ale większość do niczego się nie nadaje.

Bogas [ Senator ]
ups :)
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
ale zaszalal :) no no...trzy pod rzad :)
CEP - ma swietnie zrobione dodatkowe glowy i mase bajerow innych, ale tak czy siak wreszcie tam krasnoludy maja BRODY a nie jakies wystrzepione kepki siersci, a co do sensu sciagania takiego hacka..coz... jak kto woli
np. Ilimar - jest calkowicie bez hackow, i podobno postacie z niestandardowa glowa nie sa wpuszczane... ja juz widzialem dwie.. tz. nie widzialem :) co sklania mnie do wniosku ze albo mam starego CEPa ( nie mylic z capem :) ) albo jeszcze cos innego wyszlo...
Bogas [ Senator ]
Dla mnie CEP jest słaby. I to bardzo. Co do Ilmara to mogą korzystać z innych hak-packów. W koncu CEP nie jest jedynym.
Na NWN vault pojawił się kolejny polski moduł.
------ >

davhend [ Garrett ]
Nie wiecie może czy będzie , bądź jest saga NWN ( czyli NWN + dodatki ) , jak jest to ile kosztuje . Z góry thx for answer .
Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Bogas -->> dlaczego CEP jest słaby?
Bogas [ Senator ]
1. Zajmuje ponad 500 MG po rozpakowaniu.
2. Większość rzeczy do niczego się nie nadaje (np. potworów które w miare wyglądają można policzyć na palcach 1 ręki)
3. Rzeczy które nam się podobają można sciągnoć oddzielnie. I będzie to dużo mnie ważyło.
4. Zanim znajdziemy jakiś "upiększać" do mapy to już daweno naś cholera trafi.
5. Co mi z potworów bez statystyk?
6. Większość portetów to ludzie.
7. Rzeczy się powtarzają.
8. Przedmioty mają za mało nowych wyglądów.
9. Tarcze z symbolami bogów? Kto to będzie nosił?
10. Nie każdy ma łącze aby sciągać ponad 100 MG.
11. Jeszcze by się coś znalazło.

Cacuch [ Pretorianin ]
Mam następne pytanie odnośnie HoU:
Zabiłem całą drużynę Grimgnawa i Maugrima, zabrałem klucz i gdy wchodzę do następnego pokoju nie mogę dosięgnąć dźwigni, na drodze stoi sterta skrzynek pod wpływem magii, co trza zrobić?
Bajt [ ]
Cacuch --> Zamien sie w chochlika i przelec przez dziure (kliknij na nia).
Nie wiem, czy to o to miejsce Ci chodzi.
HopkinZ [ Senator ]
davhend--->
narazie ejst tylko podstawka+1 dodatek i oddzielnie drugi dodatek.
Ale nie martw sie, wkrotce z pewnoscia walną trój-pak za 100 złotych :)
Jozzo [ Konsul ]
Tarcze z symbolami bogow? rany ja to musze zdobyc. Jak ty pytasz kto to bedzie nosil to pomysl o wszystkich kaplanach/paladynach na serwerach RPG ok? To naprawde ma wiele mozliwosci
Davhend --> tak chyba jest saga (nazywa sie NWN gold i ma idiotycznie zlote opakowanie) w Polsce nie widzialem - chociaz moze dlatego, ze ostatnio nie bywam w takich sklepach.
smollar [ Legionista ]
Mam prosbe:
Czy może ktos wyjasnic mi, jak postawie serwer, to wszyscy wchodzacy musza miec dany modul?
Trollf [ ]
smollar -> nie musza, ale jesli modul korzysta z jakis hakpakow to te hakpaki miec musza...
Bogas [ Senator ]
Jozzo- Nie rosmieszaj mnie! bogowie są tylko z FR więc większość modułów i serwerów nie ma takich tarcz. Wygląd jest rozmazany i nie sądzie aby "normalny" kapłan nosił taki badziew. Dodaj do tego ze jak wejdziesz do miasta z symbolem takiego Bane to długo tam nie posiedzisz.
smollar [ Legionista ]
Trollf -> wiesz moze dlaczego stawiam serwer (::PL Ravenloft::) a go nie widac?
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
nowa czesc ---->