GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Pancerny Turniej Z Blitzem!!!!!!

21.05.2004
18:14
[1]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Forum CM: Pancerny Turniej Z Blitzem!!!!!!

Nowy wątek założyłem, bo tamten jest troszeczkę nie na temat:)


CMBB, Pancerna Zabawa
Panowie
Proszę się przygotować do pancernej zabawy CMBB. 3000pkt bitwa w czysto pancernych ustawieniach, w październiku 44. Jedna runda, walka drużynowa
12 osobowe druzyny, gra każda druzyna z każda
Detale:
Rodzaj CM: CMBB
Rodzaj gry: Armour
Czas: Styczeń 45 (tu czegoś nie rozumiem, bo wczesniej facet napisał october 44:))
Ograniczenia sił 1: Same pojazdy (żadnej piechoty, AT, artylerii, ani samolotów)
Ograniczenia 2: Reguły Redwolf'a CMBB Armour użyte tu link: https://schlepper.hanse.de/redwolf/armorrules/rwar194501.html
Czas bitwy: 20 tur
Rund: 1
Map: Lusztrzanki, generowane przez pana Vulture, organizatora turnieju
Będą dostępne dla sciagnięcia i obejrzenia tydzień przed poczatkiem turnieju.

Rodzaj turnieju: Druzynowy
Mieszanka drużyn: Połowa drużyny gra Sovietami, druga połowa faszystami...
Punktacja:
Total: 5pkt
Major: 4pkt
Tac: 3pkt
Minor: 2pkt
Remis: 1 pkt.
Zwycięstwo będzie przyznane drużynie z największą liczbą pkt.
Początek proponowany: 30maja 2004
Proponowany koniec: 30 czerwca 2004


P.S proszę zaznaczać w naborze, którą stroną chce się grać
W wypadku kłotni, wielka rada nadzorcza w postaci mnie i Pejtola (jako dwaj pierwszi:P) będziemy rozsztrzygać stronę
Jak się komuś nie bedzie podobało to ;p
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2) Pejtol
3)elf
4)Merkav
P.P.S WOland, kłosiu Toten i inni "misztrzowie" proszę się zgłaszać:))

21.05.2004
18:15
[2]

merkav [ Aguś ]

Lista:
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol
3)elf
4)Merkav -Sowieci

21.05.2004
18:29
[3]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Lista:
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol
3)elf
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy

21.05.2004
18:34
[4]

Pejotl [ Senator ]

Lista:
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy

21.05.2004
18:39
[5]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Lista:
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland

21.05.2004
19:01
[6]

-=Dexter=- [ Konsul ]

jakbym się zmieścił to chętnie zagram

1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno

21.05.2004
19:06
smile
[7]

merkav [ Aguś ]

Dexter - a w ktorym roku ta strona jest dostepna ? Cheteni zagram :)

21.05.2004
19:16
[8]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

A BTW jak bedzie duzo chętnych, to nic nie szkodzi by wysłać dwie druzyny:)), napewno nam tak wolno:)

21.05.2004
20:23
smile
[9]

babayaga [ Centurion ]

wszystkim uczestnikom zycze udanych lowow
:)

21.05.2004
20:26
smile
[10]

el f [ RONIN-SARMATA ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno

21.05.2004
20:33
[11]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Ooooo pancerna :)))

To ja jestem chętny !!!

1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno
8)Buczo - obojętne


21.05.2004
21:54
smile
[12]

stary [ ZiP ]

jak pancerna to i ja się skuszę.

1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno
8)Buczo - obojętne
9) stary ZiP - obojętnie

22.05.2004
13:12
smile
[13]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Zgłaszam się:) A co mi tam:D Towarzycho doborowe więc będzie ciekawie:)

1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno
8)Buczo - obojętne
9) stary ZiP - obojętnie
10) BamSey - obojętnie

22.05.2004
15:12
smile
[14]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Rozumiem że tam gdzie obojętne, mam wm wybrac stronę:)
Jeszcze dwóch dzielnych pancerniaków potrzeba:))!!!!

22.05.2004
15:34
[15]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Mam jedna watpliwosc :) Bitwy pancerne pbemem moga byc strasznie nudne :)
Izabelin-->powiedz im zeby grali graczy ktorzy mo0ga tcp rac :)

22.05.2004
16:33
[16]

BamSey [ Generaďż˝ ]

von Izabelin----> "Rozumiem że tam gdzie obojętne, mam wm wybrac stronę:)"

Dokładnie:)

Jesli będzie TCP only to ja odpadam.

23.05.2004
00:13
smile
[17]

Huscarl [ Konsul ]

Czolem!!!!

Jesli chcecie mnie do druzyny, to z checia sie dolacze, narazie jestem juz w tym turnieju ale w druzynie BLITZa, dajcie znac jakby co to zrezygnuje i bede bronil naszych barw :)

23.05.2004
00:28
[18]

Kłosiu [ Senator ]

wpisze sie, choc orlem w pojedynkach pancernych nie jestem... strona obojetna ;).

23.05.2004
13:31
[19]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - wszystko jedno
8)Buczo - obojętne
9) stary ZiP - obojętnie
10) BamSey - obojętnie
11)Huscarl-obj
12)Kłosiu-obj

FULL SKŁAD:)),. zgłaszam drużynę
Prosze tylko o podanie adresów e-mial przy ksywce, tak jak ja;)
Huscarl--> Jestes u nas i kropka;p

23.05.2004
13:33
[20]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

P.S
Bamsey--> Opracowywuj baretkę:)))
I podaje strony, które wybrałem obj.
1)Filip von Izabelin (Niemcy)
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
13:39
[21]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
13:57
[22]

merkav [ Aguś ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci [email protected]
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
14:12
[23]

Pejotl [ Senator ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci, [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci [email protected]
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
14:17
[24]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Uff.. dobrze że mi się Szkopy trafili ;)
Towarzystwo tak doborowe że będę musiał sporo pociwczyć :D

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci, [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci [email protected]
5)Degrelle - Szkopy
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
14:26
[25]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejtol - Sowieci
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci [email protected]
5)Degrelle - Szkopy [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR

23.05.2004
14:30
[26]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Zgredek ---> Kopiuje sie listę z końca :|

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR


23.05.2004
14:48
[27]

Kłosiu [ Senator ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11)Huscral- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR [email protected]

23.05.2004
15:38
[28]

Huscarl [ Konsul ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11) Wittmann (Huscra) l- Niemcy
12) Kłosiu ZSRR [email protected]

23.05.2004
15:40
smile
[29]

Huscarl [ Konsul ]

Sorki

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11) Wittmann (Huscarl) - Niemcy -- [email protected]
12) Kłosiu ZSRR [email protected]

23.05.2004
15:53
[30]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Jeszcze ja!
Dziki Łoś ---> [email protected]

23.05.2004
15:53
[31]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Strona mi bez różnicy...

23.05.2004
18:23
[32]

el f [ RONIN-SARMATA ]

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona - [email protected]
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR
10) BamSey - ZSRR
11) Wittmann (Huscarl) - Niemcy -- [email protected]
12) Kłosiu ZSRR [email protected]
13) Dziki Łoś - [email protected]

23.05.2004
19:02
smile
[33]

merkav [ Aguś ]

No to mamy "Parszywa 12" :)

23.05.2004
19:33
[34]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Brakujące e-maile zip'a, bamsey'a, i dexter'a, wziąłem je z profilów:)

1)Filip von Izabelin (Niemcy)-- [email protected]
2)Pejotl - Sowieci -- [email protected]
3)elf - Niezwyciężona, Bohaterska, Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona - [email protected]
4)Merkav -Sowieci -- [email protected]
5)Degrelle - Szkopy -- [email protected]
6)Elvis - Dojczland -- [email protected]
7)Dexter - Niemcy -- [email protected]
8)Buczo - Niemcy -- [email protected]
9) stary ZiP - ZSRR -- [email protected]
10) BamSey - ZSRR -- [email protected]
11) Wittmann (Huscarl) - Niemcy -- [email protected]
12) Kłosiu ZSRR [email protected]
13) Dziki Łoś - [email protected]

23.05.2004
19:38
[35]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

A teraz posegregowane według wielkiej rady faszystowsko-mounistycznej:)

1) Filip von Izabelin (Axis) -- [email protected]
2) Leon Degrelle - (Axis) -- [email protected]
3) Elvis - (Axis)-- [email protected]
4) Dexter - (Axis)-- [email protected]
5) Buczo - (Axis)-- [email protected]
6) Wittmann (Huscarl) - (Axis)-- [email protected]

Teraz komuchy:P

7) Pejotl - (Soviet)-- [email protected]
8) elf - (Soviet) - [email protected]
9) Merkav -(Soviet)-- [email protected]
10) stary ZiP - (Soviet)-- [email protected]
11) BamSey - (Soviet)-- [email protected]
12) Kłosiu (Soviet)[email protected]

Sorka Dziki łoś,ale jest tylko 12 miejsc:(, zostaniesz rezerwą), lub zacznij nabór na kolejną dwunastkę...
Publikue naszą listę na blitzu

23.05.2004
21:01
smile
[36]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Zagrałem sobie "pure armour" na 3000p z kompem... fajna zabawa, trochę problemów sprawiły mi Panterki natomiast IV-ki schodziły aż miło :-)

23.05.2004
21:33
[37]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

el f --> Mam podobne wrażenia tylko że z drugiej strony. Panterki vet potrafią wygrać bitwę nawet przy kilkukrotnej przewadze npla.

I no właśnie. Gramy Armor czy Pure Armor ??

23.05.2004
21:49
smile
[38]

el f [ RONIN-SARMATA ]

FGM też maja rezerwowego... zupełnie jakby przewidywali Dzikiego Łosia... może by ich "skojarzyć" ? :-)

23.05.2004
22:17
smile
[39]

merkav [ Aguś ]

Buczo - a wiesz co potrafia zrobic Jozki 2 crc ? :)

el f- w swatke sie bawisz ? :D

23.05.2004
22:20
smile
[40]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Merkav --> taka już rola starców :-)

Dodałbym Juzki crc wsparte suczkami 100 vet :-)D

23.05.2004
22:23
smile
[41]

merkav [ Aguś ]

el f - czyzbys znal moj skladzik wojsk ? :)

23.05.2004
22:46
[42]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

merkav --> Musiałyby trafić za pierwszym razem, bo zanim przeładują to się zezłomują.

e lf --> To Su-100 są w 44 ??

23.05.2004
22:48
smile
[43]

Dogon [ Generaďż˝ ]

Nie czytałem dokładnie zasad co do ilości graczy ale po co ich tylu się werbuje na ten turniej ? Tutaj tworzy sie drużyna 12 ludzi a tam już prawie trzy zespoły skompletowano po 12 chłopa ?!
Link podaje do ich strony ...poczytajcie dobrze sobie z kim będziecie walczyć !

23.05.2004
22:55
smile
[44]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Te Filip a ten Antoni Chmielowski z Blitza to jakaś rodzinka ?? :>

Huscarl ---> Miałeś sie wycofać z ich drużyny. Sam ze sobą będziesz grał ? :P

23.05.2004
23:09
smile
[45]

Huscarl [ Konsul ]

Buczo ---> a jak bede jak Konrad Wallenrod ;) jak tarafie na siebie to zawsze wygram ;)

A powaznie wlasnie napisalem do Vulture zeby mnie wykreslil, patriotyzm przede wszystkim

23.05.2004
23:26
smile
[46]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Buczo - nie mam pojęcia, ale w styczniu 45 są na pewno :-)

23.05.2004
23:44
[47]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

To w końcu gramy październik 44 czy Styczeń 45 ??

24.05.2004
01:13
[48]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Buczo -> na stronie turnieju stoi styczeń :-)

24.05.2004
07:22
[49]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

e lf --> Dzięki za wyjaśnienie bo w na początku to nie było jasne.

I właśnie na tejże stronce zauważyłem że w zasadach jest także 20 tur fixed, co u nas jest jednak rzadką praktyką i sporo osób na to narzekało w ostatnim turnieju więc może nadszedł czas by to zmienić ? Co prawda w pancernej są małe szanse żeby cokolowiek jeszcze jeździło w 20 turze ale warto zabezpieczyć się przed przypadkami.

24.05.2004
11:30
[50]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Gramy armour, ale bez piechoty, dział, support, arty, lotnictwa, itd, tylko czołgi i pojazdy...
Buczo--> Na forum blitza się spytałem go, ale nie odpowiedział:)), może nie zauwazył, wyśle mu e-mail'a;), aż tak dużo tych Chmielowskich na świecie nie ma;p

24.05.2004
12:21
smile
[51]

swietlo [ Canaille Carthagienne ]

Filip a ojca pytales? moze to on;)))

24.05.2004
14:13
smile
[52]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Filip --> W Polsce żyje zaledwie około 2200 Chmielowskich, więc dużo tego rzeczywiscie nie ma. No chyba że cała reszta to emigranci :P
I jak z tymi turami ?? Zostają Fixed ??

24.05.2004
19:10
[53]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Świetło--> Ojciec by grał na CMHQPL, zresztą się kiedyś zarejestrował, ale nie ma czasu na gre;(
Możliwe ze to ksywka facet'a, bo był chyba jakiś Antoni Chmielowski z AK, pseudo "Rekin" bawił się w sztrzelanie do komuhów po wojnie, potem znikł...ale nie pamietam czy Antoni, czy inaczej miał na imię:)
Buczo--> Teraz właśnie spytam się Vulture, ale nie wiem czy się zgodzą, to w koncu ich turniej...

24.05.2004
19:18
smile
[54]

merkav [ Aguś ]

Zagralem sobie z Leonem sparing na takich ustawinieniach i musze powiedziec ze sowieci maja pod gorke:/ Biorac sprzet dorownyjacy niemieckiemu (IS-2 i Su-100) po ok.5-6 turach wymiany ognia (na dystansie powyzej 1000m)zostajemy bez przeciwpancernych :(

24.05.2004
19:29
[55]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

A to su-100 tak kiepskie na pantery i tigery jest, przeciez bez KT igramy, to nie powinno być tak źle

24.05.2004
19:38
[56]

merkav [ Aguś ]

Izabelin - nie chodzi o skutecznosc tylko o celnosc, na takich dystansach nawet crack ma problemy :/

24.05.2004
20:31
smile
[57]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

merkav - ruski sa malo celni, trzeba wykorzystac ich mobilnosc i ilosc, i podejsc jak najblizej sie da do niemcow. Na pojedynki 1000m nie licz ze ruski maja jakas szanse.

Kiedys gralem z Totenem w BO - same puszki 300pk (bez dzial, samochodow piechoty itp), ja wzialem same hellcaty (wychodzac z zalozenia ze sa niedrogie i szybkie, zas pancerz u alianckich puszek i tak zwykle nie wytrzymuje trafienia, wiec symboliczny pancerz w hellcatach nie ma wielkiego znaczenia), kilka Jaksonow i... stuarta (ktory mial robic za rozpoznanie - co mu sie udalo bo przejechal w poprzek prawie cala plansze sciagajac na siebie ogien niemcow).
Moja taktyka byla prosta - wykorzystujac szybkosc i uksztaltowanie terenu podjechac jak najblizej niemcow, najlepiej ich oskrzydlajac (Niemcy maja albo bezwierzowe puszki albo jesli juz to predkosc obrotu wierzy nie jest duza).
Hellcaty poruszaly sie w grupach 4-5 sztuki, zeby jak strzelac to od razu z 4-5 luf. Jaksony mialy oslaniac je z daleka metoda - wyjedz za gorki strzel i sie chowaj.
Generalnie puszki schodzily w tempie 1:1 z tym ze aliantow bylo wiecej :-)
Mysle ze moze ktos zastosuje cos podobnego i tu. Niestety w BB gram malo, wiec tu nic madrego nie wymysle :(.

24.05.2004
20:39
smile
[58]

merkav [ Aguś ]

Rah - O ile 122mm IS'a jest niezbyt celna o tyle 100mm suczki wymiata i dobre charakterystyki (teoretycznie z 2km zdejmuje kotki strzalem w wierze) Jedyna wada to malo AP (zazwyczaj ok.20)

BO w pojedynkach pancernych nijak sie ma do BB, tu liczy sie taktyka, nie wystarczy miec przewagi liczebnej...

24.05.2004
20:43
[59]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Z tego co zuważyłem to niemiecki sprzęt z działem 75 mm ma spore problemy z niszczeniem pożnej wersji IS-2 i SU-100, konieczne więc będe wieksze kalibry, niestety z 88 pozostaje Tiger który za to ma słabszy pancerz.

Wniosek jest taki, Niemcy powinni trzymać przeciwnika na dystans licząc na celnośc (cracki) swoich puszek, rozsadnym rozwiazaniem jest tez spora grupa psw z 75 które zachodziły by od boku Su-100. Według mnie Sowwieci przy zakupie samych SU-100 na crack mają b.dużą przewage nad Niemcami .

24.05.2004
20:45
[60]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Taktyka Niemców za to ogranicza się do: zabezpiecz boki, wjedz na górkę, wystrzelaj wszystko i na następną górkę. Dwa plutony Panter vet wsparta Pz IV/70 to jest dopiero siła. Ale szkoda że nie ma JP :(
Niestety zawiodłem się na Pz IV. Ewentualnie tylko jako zabezpieczenie. W bezpośredniej walce schodzi jak świeże bułeczki :P

24.05.2004
20:50
[61]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Buczo
~~>
Panthery wbrew pozorom schodzą dośc szybko, mają tez problemy z SU-100 i IS-2, a niczego innegi u nepla ja sie nie bede spodziewał :| JP moze nie ale KT mogły by zostać .

24.05.2004
20:53
[62]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

merkav - walka puszkami w BO i BB az tak bardzo sie nie rozni jak piechota. Gralem sporo pojedynkow "same puszki" w BO i wierz mi nie ilosc wygrywa. Ilosc tylko wyrownuje przewage niemcow, grajac np Jumbo i liczczac na dlugodystansowe pojedynki alianci nie maja szans.

Chodzilo mi o to co zauwarzyl Elvis - niemcy maja przewage jesli trzymaja przeciwnika na dystans - lepsza celnoc, przebijalnoc i zwykle pancerz (KT, Jpanterka itp)

Elvis - a jak sprawdza sie Puma w zachodzeniu od boku? W BO dzieki "alternatywnemu kierowcy" byla swietna do wyskoczenia za oslony odania strzalu i wycofaniu sie rakiem (do tylu jezdzi tak samo sprawnie jak do przodu).

24.05.2004
20:56
[63]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

HM fAKTYCZNIE KAZDY BEDZIE MIAL RACZEJ TEN SAM SPRZET pz4/70 i panterki u niemcow i suki 100 oraz isy 2 ewentualnie jakies teciaki u ruskow ;/
Moze by tak zagrAC bez rarity w maju 45 ale z ograniczeniami do jedejgo czy dwoch isow3 kt jednego i jp jednej ;/ byloby by lepiej i ciekawiej bo w pojedynkach su100 vs pz4/70 na 1500 jak juz trafia to tylko rykoszety leca

24.05.2004
20:58
[64]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Elvis --> OStatnio w walce z kompem wymanewrowałem dwa Su-100 za pomocą Stuga, więc jeśli nie bedą miały ochrony T-34 to będą raczej łatwym celem. Tylko wtedy trzeba zmienić taktykę i szukać walki 1:1 przy flagach, które zazwyczaj są gdzieś w lesie albo wiosce co ułatwia sprawe. A co do IS-2. Moja Panterka wystrzeliła 7 razy zanim zniszczyła ISa crk a w tym czasie IS wystrzelił tylko 3 razy, w tym dwa pudła i jeden rykoszet. Jeśli trafi się w wieże to nie ma z nimi problemu na praktycznie dowolnej odległości.

24.05.2004
21:01
[65]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Rah V. Gelert --> Jakoś nie widziałem w tym okresie Pum, ale może ślepy jestem :|

24.05.2004
21:14
smile
[66]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

Buczo - jesli to jest styczen 1945 (a chyba tak) to sa !!!!!

Poszukaj w zakladce Armor na samym dole :p

Jest tez PSW 234/4 z dzialem 75mm/46 tylko ma malo ammo jak dobrze pamietam i chyba jest to bezwiezowy pojazd.

24.05.2004
21:17
[67]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Buczo
~~>
Wszystko ok, ale my tu nie mówimy o 1:1 ale o 5:5 i wiecej, niewiem jak ty ale ja w momencie gdy moje 5 puszek wpada na 5 puszek nepla, to ja daje targety na 2 z nich (na te które łatwiej trafic), pozatym tu nie bedzie polowania na flagi, watpie zeby dużo sprzetu dotrwało do 20 tury, generalnie to byłbym za tym zeby zagrac na mapach bez flag.
Mówisz Panthera vs IS, a próbowałes Panthera vs SUU 100? Ja zaraz zrobie test i podam jego wynik, pliz w8 a moment :D

24.05.2004
21:34
[68]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

4 Panthery Crack + 1 Elite vs 4 SUU 100 Crack + 1 Elite
Pierwsza próba
Po 3 seriach z Panther Wszystkie SUU zniszone kosztem dwóch kociaków

Druga Próba
Wszystkie 10 stoja w płomienicha

Trzecia próba

3 Panthery na chodzie reszta dymi


Próba była na płaskim terenie , na odległosci około 900 metrów

Właśnie zaczełem wątpic w szanse sowietów

Przy tych ustawieniach mozna kupić około 15 Panther na Crack , niszcząca siła :D

24.05.2004
21:46
smile
[69]

Pejotl [ Senator ]

Alez chłopaki kombinujecie. Na 3000 pkt zamierzam wziąć ze 40 SU-76 i myślę że wystarczy...

24.05.2004
21:48
[70]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Elvis --> Pisząc 1:1 myślałem o tym że Sowieci tracą przewagę liczebną i można walczyć na szeryfa, a że Pantera ma wieżę, to może się bawić w walkę manewrową. Ale tak w ogóle to ciężko się jeździ w mieście całymi plutonami :P
Jeśli nie wyjdziesz na otwarte pole do walki i skrycie podejdziesz pod flagi (wszystko zależy od map) to npl będzie
musiał zaatakować bo inaczej przegra.

Rah --> A dzięki. To się rzeczywiście może przydać. Szczególnie że po zakupie 2 plutonów Panter vet i dwóch JP IV/70 zostaje akurat na dwie Pumki zwiadowczo-dywersyjne :))

24.05.2004
21:53
smile
[71]

Grzegol [ Legionista ]


Jak dla mnie niemcy mają 80% szans na wygranie przy tych ustawieniach.
Dobrze ustawiane Jagdpantery Vet nie przepuszczą żadnej jednostki.
I nie potrzeba kupować crack by mieć bonus wykożystania dalekosiężnej optyki.
Su 100 jest dobre, ale nie na mapy wielości jakiej są generowne przy QB 3000 pkt, 20 AP to śmieszna ilość przy ilości amunicji Jagdpanter.
Pancerz Jagdpanty stojącej dupą w dół na górce jest od przodu nie do ugryzienia dla żadnej ruskiej maszyny.
A moc działa 88L/71 aż nadto wystarczająca...

Niestety w pure armour ruscy nie mają szans.
No chyba że walki będa w dużym mieście, wtedy teciaki mogą troche namieszać...

24.05.2004
22:02
[72]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Grzegol --> Ale my gramy bez Jagdpanther :P

24.05.2004
22:02
smile
[73]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Grzegol
~~>
Gramy bez Jagpanther, mapy natomiast maja byc ujawnione tydzien przed turniejem, mysle wiec że organizatorzy przewidzą odpowiednie na 3000tys pkt. Co do szans sowietów mam podobne zdanie, ale znając zycie CMHQ PL pokaze klase i bedzie wygrywac kazdą stroną :D

24.05.2004
22:17
smile
[74]

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]

Merkav -> może zamiast zaczynać kolejne rozgrywki, najpierw zakończyłbyś już rozpoczęte??

24.05.2004
23:42
smile
[75]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Całkiem dobrym zakupem dla czerwonych, są plutony (4szt) sojuszniczych, rumuńskich Stugów :-)
Celne i tanie...

24.05.2004
23:48
[76]

merkav [ Aguś ]

el f - 75mm/L48 ma duze trudnosci z wierzami kociakow, sprawdzane w boju :) Pozatym malo AP.

Tlaocetl - moglbys dac sobie na wstrzymanie ? Nie lubie jak sie mnie pogania...

25.05.2004
10:00
[77]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

Buczo - grajac bez piechoty i dzial zapomnij o flagach (najlepiej je wylaczyc), a skup sie na niszczeniu puszek npla.
VP to 300pk czyli jeden - dwa tanki przeciwnika. Jak dobrze zagrasz to spada morale u przeciwnika i... flagi sa Twoje. Pozatym podjechanie pojazdem pod flagi to 2-3 tury max, oczywiscie jak nie sa w lesie i nie wjedziesz naplowi pod lufe ;p

el f, merkav - a jak sie sprawdza przeciw kociakom rumunski T-4H? Ma wiecej pociskow AP niz stug, pozatym lepsza optyke niz T34. No i co ciekawe jest tanszy od PzIVH u niemcow.

Co ciekawe, czesto u sojusznikow sprzet jest tanszy - np chyba u wegrow Panterka kosztuje mniej niz u niemcow, to samo z hetzerem (oczywiscie bez rarity ;) ale sprawdzic warto)

Pejotl - to moze t70? powinno ich byc wiecej niz su76, z bliska i z boku toto i Panterke wyeliminuje ;p

25.05.2004
10:16
smile
[78]

merkav [ Aguś ]

Rah - mowilem ogolnie o 75mm/L48 zarowno Stugow jak i Pz IV. W boju tez testowalem (hi Klosiu) 75mm/L70 na czolowy pancerz Pantery, ida rykoszety ale juz jest duzo skuteczniejsza :)

25.05.2004
10:28
[79]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Rah --> Ale jeśli zajmę flagi npl będzie musiał je odbić (zakładając że po drodze pod flagi nie strace połowy sprzętu, ale to się okaże jak będą mapki) bo inaczej będzie 100:0 dla mnie, a w rzeźni pod flagami (zazwyczaj w mieście lub lesie) Pantery łatwo wymanewrują Su-100. Napewno jest to skuteczniejsza taktyka niż walka na dystans, bo Su-100 na około kilometr potrafią nieźle napsuć krwii. Oczywiście jeśli mapka będzie tak skonstruowana że npl będzie mogł mnie zajść od tyłu przy flagach to ten sposób odpada.

25.05.2004
10:32
[80]

merkav [ Aguś ]

Buczo - jezeli to ma byc gra "tylko pojazdy" to do zajecia flag idealne beda BA-64/PSW 2xx :) Kwestia tylko znalezienia dobrych pozycji zeby szachowac npla jak bedzie sie chcial do flag zblizyc.

25.05.2004
10:36
[81]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

merkav --> Dobry pomysł, tylko że PSW są dośc drogie u niemców. Ja bym proponowal raczej Kubelwageny :)))

25.05.2004
10:44
[82]

merkav [ Aguś ]

Buczo - e tam drogie, mowie o tych z samym MG a to chyba koszt rzedu 30-40pkt :) Jedyny minus to to ze ich nie mozna plutonami kupowac :(

25.05.2004
10:44
smile
[83]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

A tak właściwie to kiedy będą mapki ?? Miałybyć na tydzień przed rozpoczęciem, a turniej ma się rozpocząć 30 maja.

25.05.2004
12:57
[84]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Jeżeli mapa będzie znana na tydzień przed turniejem to zdążymy przetestować sprzęt... na płaskiej, bez drzew i budynków to BA nawet do flag nie dojadą a inny lekki sprzęt będzie bezużyteczny... na pofałdowanej i zalesionej gdzie liczy się manewr i zasadzka można poeksperymentować z tanią masówką :-)

25.05.2004
14:39
[85]

Pejotl [ Senator ]

Rah -> IMHO niemiecka optyka nie jest obsługiwana przez Rumunów, przekonałem się o tym boleśnie :(

25.05.2004
15:30
[86]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Jesteśmy juz "potwierdzeni"
https://www.667.hab.dsl.pipex.com/Wargaming/CM/2004-Armoured-Joust/2004-Armoured-Joust-Homepage.html
Na pytanie co do 20+ tur, jeszcze nie dostałem odpowiedzi...

29.05.2004
11:19
smile
[87]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Jest mapka do gry:
https://www.667.hab.dsl.pipex.com/Wargaming/CM/2004-Armoured-Joust/2004-Armoured-Joust-Downloads.html
sciągać, sciagac:))!!!!!!!!

29.05.2004
11:28
smile
[88]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Czyli wszyscy gramy na tej samej mapie ?

29.05.2004
11:43
smile
[89]

Pejotl [ Senator ]

Z tego co sie doczytałem bitwy nie będą po 3000 ale po 6 lub 7000 pkt. To bardzo duża zmiana. Co więcej mapa ma 1200x1200m płaskiego terenu. Jestem zawiedziony :( jak potwierdzą się takie ustawienia to chętnie zrezygnuje z gry....

29.05.2004
11:58
smile
[90]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Poszedł już e-mial to ich "wodza", gdzie delikatnie zasugerowałem że nie bedziemy grac na 7000pkt, bo to będzie ring bokserski a nie gra z taktyką;)
Oczywiście byłem kulturalny, i nie powiedziałem mu że ma atak megalomanii, i 10mb pliki może sobie wsadzić:P

29.05.2004
12:01
smile
[91]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Jesli walki nie będą na 3000pkt zgodnie z ustaleniami to ja też rezygnuję mam modem

29.05.2004
12:41
smile
[92]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Taa.. Ja już widzę jak oni chętnie będę odpisywali na te 7000 pliki. Nie wiem kto to wymyślił ale ma nierówno pod sufitem.

29.05.2004
15:03
[93]

Kłosiu [ Senator ]

ja tez nie bede gral na wiecej niz 3 tys. Nie mam ochoty grac piecdziesiecioma czolgami.

29.05.2004
15:16
[94]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Ja rowzniez odapdam jesli bedzie az tak duzo pkt ;/

29.05.2004
15:25
smile
[95]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

U mnie przy 3000tys czasami komp scina a 7000 to az strach sie bać, ja równierz odpadam przy składach powyzej 3k.

29.05.2004
15:43
smile
[96]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

No niech będzie że jestem wiecznym malkontentem ale ta mapa jest tragiczna. Ani nigdzie się schować żadnych manewrow na tyły, tylko mała górka po stronie ruskich w sam raz żeby ich wystrzelać... to już lepsze mapy komp tworzy.

29.05.2004
16:37
smile
[97]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Własnie zagrałem ME z kompem na tej mapie, grałem Niemcami, moja startegia ograniczyła sie do kupna 1 plt panther na Crack, 1 plt Tygrysów na crack i 2plt PSW z 75mm na reg. i puszczeniu wszystkiego srodkiem mapy na hunt, jedyne straty to 3 psw, w 16 turze komp sie poddał, ja wydałem tylko jeden rozkaz masie sprzetu, to jest bez sensu, ta mapa jest za płaska za mała, zbyt mało zalesiona, ogółem wielki syf, sowieci nie mają szans !!

29.05.2004
16:52
[98]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Po obejrzeniu mapki dochodze do wniosku że ten turniej to wielka kicha, Rosjanie faktycznie nie mają szans. Coś mi się zdaje że ten turniej jest tylko po to żeby pouprawić oglądactwo wybuchających ruskich czołgów a dla mnie to żadna zabawa...

29.05.2004
17:02
smile
[99]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Bamsey --> Może Blitz doszedł do wniosku że w normalnej walce nie są w stanie nas pokonać i kombinują że na takiej strzelinicy to będzie chociaż remis ;))

29.05.2004
17:34
[100]

Pejotl [ Senator ]

Elvis -> zagrałem rosjanami przeciw twoim siłom. Komp mnie poddał w momencie kiedy miałem szanse na zniszczenie Panterki :(
Rezultat koncowy MAJOR DEFEAT. Zniszyłem 3 Pantery, 1 Tygrysa i wszystkie PSW.
Moje siły na max Regular T-34/85 i za resztkę dokupiłem 2 x SU-76.
Nie grałem zbyt subtelnie, ot zaznaczyć myszą i wpieriod :)

29.05.2004
18:04
[101]

Pejotl [ Senator ]

Z drugiej strony 19 x ISU-122 były tylko mięsem armatnim.... tylko 1 Gun damage u Pantery...

29.05.2004
20:00
[102]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Ja proponuje użyć znanej tu przez niektórych metody, którą juz podano:)
nakupić su-76 za full pkt;))))
ile by tego było, ze 60???
panterki by relodować nie nadązały...

29.05.2004
20:28
[103]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Hehe, system pokonał vulture'a, jako ze QB nie moze byc poza 5000pkt.:))
Teraz go przekonuje do 2000pkt. więc moze będzie sensowna gra.

29.05.2004
20:33
smile
[104]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Jeśli będzie się upierał przy jakiś wariackich ilościach, to poprostu zostawiamy ich:P
Niech sami się bawia:), historia pokaże że mamy racje (jak zawsze:))

29.05.2004
20:39
[105]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Filip --> Suczek za 3000 pkt to chyba coś 52, no chyba że conscript to pewnie pod 100 ;) Ale nie przesadzaj z tymi 2000. To trochę za mało jak dla Niemców, no i napewno gramy natej mapce ?? Przecież to się mija z celem.

29.05.2004
20:55
[106]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

To trzymać się przy 3000pkt?? czy 2000??
Może ktoś z nas znajdzie lub zrobi lepszą mapkę??

29.05.2004
21:00
[107]

Pejotl [ Senator ]

Izabelin -> jakby na tej mapie były jakieś zasłony i możliwośc podjechania w ukryciu do przeciwnika to te 100 suczek ma sens :) Ale na otwartym terenie to załoganci nie bardzo chcą jechać do przodu, kotlują się na przedpulu i są rozstrzeliwani przez Panterki

29.05.2004
21:02
[108]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Filip --> Lepsze te 3000. Już się mentalnie przygotowaliśmy na to :))

No to tu się trudni robieniem mapek ??

29.05.2004
21:14
[109]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Ja mam zbiorek ze 200map do QB, poszukam jakiejś lepszej niż ta;P

30.05.2004
02:45
[110]

el f [ RONIN-SARMATA ]

7000 - chyba im odbiło... :-(

30.05.2004
12:33
[111]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Upiera się przy 5000pkt, prawdopodbnie na zwiększonej mapie...
Wydaje mi się że jednak lepiej zrezygnować, ale decyzja nalezy do was...

30.05.2004
12:39
smile
[112]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

Czy ten Vulture grał kiedykolwiek bitwę pancerną ?? Jesli mapa będzie podobna, tylko większa to gra ruskimi nie ma sensu. Wystrzelają ich zanim zbliżą się na rozsądną odległość. 5000 jeszcze ujdzie ale to już ostra nawalanka a nie gra.

30.05.2004
12:46
smile
[113]

Grzegol [ Legionista ]


Wyjście jest bardzo proste: upierajcie się przy mapce small QB 5000 Big Town, rain, heavy tree...

30.05.2004
13:03
smile
[114]

Pejotl [ Senator ]

Izabelin -> 3000 pkt jeszcze na tej mapie ujdzie, chociaz rosjanie mają mniejsze szanse (ale w koncu liczy sie wynik calej druzyny, wiec to tak nie boli).

Swoją drogą ponieważ mapa miała byc robiona specjalnie do walki turniejowej to liczyłem na coś dającego obu stronom ciekawe możliwości taktyczne :( gdzie bylyby zarowno otwarte przesmyki dajace wgląd na 1000 m, jak i dolinki pozwalające podjechać niepostrzeżenie pod flagi, grupy domów, gdzie istotne byłoby rozpoznanie przy pomocy lekkich (tanich) czołgów itp.

30.05.2004
13:06
smile
[115]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Jak tak to ja rezygnuję. Jesli ktoś chce wejść na moje miejsce to bardzo prosze....

31.05.2004
15:15
[116]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

RObimy sondaż...
Czy jest jakiś chętny na 5000pkt.
Ja NIE jestem chętny...
Te osoby które zostaną bedą musiały znalezść restzę do 12 graczy.
Jesli nie bedzie chetnych wysyłam ostatnie ultimatum do Vulture'a na 3000pkt, a jesli się ni zgodzi to wychodzimy, bo zgłaszaliśmy się do turnieju na 3000pkt, a nie jakieś megalomaniczne cuda blitz:)

31.05.2004
15:26
smile
[117]

Huscarl [ Konsul ]

VETO!!!!

31.05.2004
15:32
smile
[118]

merkav [ Aguś ]

Jezeli w warunkach bylo napisane 3k to jakim prawem to zmieniaja ?

31.05.2004
15:38
smile
[119]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Merkav--> Nie ja to organizuje:P więc nie wiem.
To jest ich wew. turniej, który łaskawie odznacyzliśmy nasza obecnoscią:P

31.05.2004
15:38
smile
[120]

Pejotl [ Senator ]

merkav -> bo tam ludzie chcą pograć a warunki im obojętne, a u nas ludki głównie chcą sobie ponarzekać :(

Izabelin -> przeproś gościa grzecznie (nie ma co palic mostów) że nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich dużych bitew rozgrywanych na tak małych i odkrytych mapach i juz :)

31.05.2004
15:53
smile
[121]

merkav [ Aguś ]

Pejotl - ty ty gre na takiej mapie, takim silami uwazasz za gre ? Dla mnie to gra w zbijanego :)

31.05.2004
16:06
[122]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Pejotl ---> nie te czasy dinozaurze, teraz mostów się nie pali tylko wysadza :-)D

von Izabelin --> żeby nie byc kompletnie offtopicowy, przychylam się do zdania Pejotla z zastrzeżeniem że nie ma co
mostów wysadzać ;-)

31.05.2004
16:31
smile
[123]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

VETO!!!!
5000 na takiej mapie to za duzo myslenia jak dla mnie :) Wole jednak zeby moj mozg nie wyparowal ;)

31.05.2004
16:42
[124]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

zgredek, mózg ci nie wyparuje, bo nie wiem czy jest jakiś gracz na cmhq który go jeszcze ma:P
2. na 5000pkt jest zero myslenia, specjalnie crack panterami...
Bardziej boje się o twoje palce:)

01.06.2004
09:09
smile
[125]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

Kiesdys byla WB w ktorej jeszcze wieksze sily panecerne potykaly sie na nieduzej planszy.
Niepowiem fajne przezycie. Choc pierwsze 4-5 tur to jedynie patrzenie co do czego trafia, pozniej juz wszystko jasne. 0 taktyki, szczegolnie na malej planszy.
Rownie dobrze mozna sobie samemu taka bitwe stworzyc i obejrzec grajac z kompem.

02.06.2004
13:34
[126]

Lt Ursus [ Generaďż˝ ]

Zabiorę głos chociaż nie załapałem się bezpośrednio do turnieju. Bitwa pancerna na 5000 pkt to nić wielkiego. Kompa obciąża wielkość mapy i liczba jednostek a tych będzie zdecydowanie mało w porównaniu do 2 batalioów piechoty za 5000 przy CA. W takich zwykłych CA za 5000 pliki miały do 1.5 MB tu będą pewnie poniżej 1 MB. Druga sprawa to to że ruscy wcale nie są bezbronni hna wet na pustej mapie. Dajcie tylko okres kiedy mają SU 100 i operujcie grupami po 3 w osłonie 2-3 T34/85 i nawet KT i Pantery crack nie pomogą jak ktoś [postanoiwi zwalczać je na szeryfa. Na dystansie powyżej 1000m SU wygrywają zdecydowanie a prawie każde ich trafienie w Niemca jest śmiertelne.

von Izabelin --> prześlę ci mapę na której właśnie gram za 7000pkt ME z Oskarmem. Jest to mapa Shoguna. Tutaj widoczność masz głoównie nie dalej jak na 500-800m w niektórych miejscach do 1500m . Rewelacyjna do walk czołgowych. Pliki za ok 7000 bez walki (tylko same ruchy) dochodzą do 500KB a przy samych czołgach będą pewnie nie większe podczas walki. Na tej mapie właśnie straciłem PzIV z odległości ok 800 m pierwszym strałem od ISU 122.

02.06.2004
14:45
[127]

Łukasz T. [ Chor��y ]

Ursus -> Czy to TA mapa? Jeżeli tak to z tym większą niecierpliwością czekam na pliki ;).

Ta fajna plansza jest na CMHQ, w dziale scenariusze, a nazywa sie "Wioski 2240x4000".

02.06.2004
20:03
[128]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Wysyałem ta mapkę do vulture'a, jeśli się na nią zgodzi, to gram:), mam nadzieje ze reszta tez;)

02.06.2004
22:02
[129]

stary [ ZiP ]

rozumiem, że po uzgodnieniu mapka zostanie rozesłana do wszystkich graczy.

02.06.2004
22:03
[130]

Pejotl [ Senator ]

LtUrsus -> możesz wejść na moje miejsce

03.06.2004
15:44
[131]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

GÓWNO:)))
1 odpowiedz bo odesłaniu mapki...:
Okay

I'll have a look at it.

Cheers

Vulture

druga:

Filip

I looked at the map you sent this morning. I purchased 30 veteran SU100s. The map is so huge they were utterly lost in it.

I'm sorry, but that map is no good for the sort of game I want to be played.

For better or worse I've decided to stay with the map available to download. We will have to agree to disagree over its suitability.

I still believe it will give a fast and furious quite bloody game over 20 turns. And that's the sort of battle I'm after for this tournament anyway.

Cheers

Vulture
Chyba niezrozumiał że chcemy uniknac tego ostatniego:)

03.06.2004
15:55
smile
[132]

Buczo. [ Bradypus variegatus ]

No to trzeba było tak od razu. Jak ma być "fast and furious" to nie za bardzo widze tam miejsce dla siebie ;)

03.06.2004
16:02
smile
[133]

Pejotl [ Senator ]

Od "fast and furious" to ja mam kompa. Jak mam grać z żywym człowiekiem to wybieram pojedynek umysłow :) a nie rzucanie kostką kto wygrał :)

03.06.2004
16:06
[134]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Odpadam :)

03.06.2004
18:17
[135]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

bye bye, ktoś inny niech przejmie dowodzenie grupą, jesli chce....

03.06.2004
20:11
[136]

Pejotl [ Senator ]

Izabelin -> a kto nas wypisze z tego turnieju jak sobie pójdziesz??

03.06.2004
20:19
[137]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Izabelin----> Tak tak musisz zapodac maila do Vulture i nas wypisać żeby potem nie było żalów do nas......

03.06.2004
21:23
[138]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

juz juz...
[email protected]
napisałem mu maial'a, ze ktoś inny przejmie dowództwo:)

03.06.2004
21:25
[139]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Aha, mam nas wypisac???? czy nie????

03.06.2004
21:31
[140]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Treść maila:
Ok, i understand, we are probaly reterieing from the game, if it stays on these rules...because over half of the team doesn't want to play the 5000pts. If the other half finds enough guys for a dirty dozen, they'll send you a e-mail. (p.s it doesn't look like it for now, as more player's dropout).
I hope you won't have any bad feelings about us, but we joined the Tournament when it was 3000pts, and our players are not keen for a King of the Hill slugfest, with almost no tactics:)

BTW good luck in the tournament, hope your FGM team loses;P
just kidding:)


Jesli znajdą sie inni chętni, to napiscie mu maila (podany w poprzednim poscie:)

04.06.2004
00:23
smile
[141]

stary [ ZiP ]

chciałem przypomnieć sobie CM, ale skoro tak, to odpadam.
Żałosne!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.