GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

OBCY - w oczekiwaniu na kolejne starcie - cz. 22

20.05.2004
12:43
smile
[1]

Yans [ Więzień Wieczności ]

OBCY - w oczekiwaniu na kolejne starcie - cz. 22

Tak jakos wyszlo, ze watek o zapowiedzi Obcego 5 przeciagnal nam sie w dluzsza dyskusje na temat Obcych i generalnie kina SF, wiec nie widze przeciwskazan, aby kontynuowac dalej ...

Witamy wszystkich "obcych" maniaków !!!

PS. Tworzymy wątkowy TOP 10: 4 kategorie, w każdej głosujemy na 10 pozycji

1) SF
2) FANTASY
3) HORROR
4) INNE (powiązane z 1 lub 2 lub 3)

Link do poprzedniej czesci:

20.05.2004
12:55
[2]

TzymischePL [ Senator ]

pierwszy ??

20.05.2004
12:56
[3]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

drugi ??

20.05.2004
13:03
smile
[4]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Hej Wy tam z pierwszego i drugiego szeregu - mam Was na celowniku minigun'a ;-))

20.05.2004
13:04
smile
[5]

Szenk [ Master of Blaster ]

Yans ---> Mam nadzieję, że do czwartego szeregu już Ci amunicji zabraknie ;PP

20.05.2004
13:08
smile
[6]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Czy na telewizorze panoramicznym, filmy panoramiczne sa bez czarnych pasow ?

20.05.2004
13:13
smile
[7]

Szenk [ Master of Blaster ]

Piotrasq ---> To zależy od panoramy - jest (jak ja to nazywam) wąska panorama i szeroka panorama :)

20.05.2004
13:16
smile
[8]

Muppi [ Pretorianin ]

No to w nowym wątku...
Ciało i krew to ten film z Rutgerem Hauerem? Absolutnie nie nadaje się do fantasy, to raczej czysty film historyczny jak np Braveheart.
Kłócicie się jak stare baby:-)) Musi być podział bo zrobi się bałagan. Możemy potem rozstrzygnąć do jakiego gatunku dany film wsadzić, a na razie proponuję "proponować!!!

Do INNE może dołączyć "Vaterland"?

20.05.2004
13:19
smile
[9]

Szenk [ Master of Blaster ]

Muppi ---> Vaterland = historia alternatywna = SF :DD

20.05.2004
13:43
[10]

kwapiszon [ Centurion ]

Piotrasq ---> Przy panoramie 1,85:1 i 1,77:1 nie będziesz miał czarnych pasków. Przy najpopularniejszym formacie kinowym 2,35:1 (i jego odmianach typu 2,20:1 czy 2,40:1) będziesz miał, ale węższe niż na klasycznym TV.

20.05.2004
13:52
smile
[11]

Muppi [ Pretorianin ]

Yans---> jakbyś miał smartgun'na to byś nie musiał tak dokładnie celować, a skosiłbyś nawet czwarty szereg:-))

20.05.2004
14:31
[12]

TzymischePL [ Senator ]

Muppi ===> Wlasnie podzial powoduje balagan, widac to doskonale w watku "Martina" przy okazji kanonu ksiazek.

Podzial jest bez sensu bo granice sa plynne i od biedy Niesmiertelnego mozna kwalifikowac i do fantasy i do SF (szczegolnie w kontekscie czesci glupiej czyli 2 )... Precz z podzialem. Wybierzmy po prostu 15 albo 20 najlepszych filmow

Yans ==> Lista Axl2000 jest dziwnie zbiezna z lista Muppi :> wiec byly tylko 2 glosy :D, a twoj jako stronniczy sie nie liczy wiec ledwie 1. :]

20.05.2004
15:04
smile
[13]

Muppi [ Pretorianin ]

Ale jesteś oporny, to że jest ciężko z niektórymi pozycjami to nie znaczy że nie mamy próbować, od tego jest ten wątek żebyśmy mogli zadecydować do której kategorii dany film należy. A jednak większość tytułow łatwo zaklasyfikować, na pewno będzie to czytelne dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z filmami SF i F.

20.05.2004
15:08
[14]

TzymischePL [ Senator ]

Muppi ===> I Vice Versa z ta opornoscia :]. Taka formula sie nie sprawdzila, co swietnie widac w watku "Martina", powstala lista najulubienszych a nie nejlepszych. A glosujac na 20 jest duzo wieksza prawdopodobienstwo ze zmiesci sie cos wiecej niz tylko najulubiensze SW, Aliens i Terminatorki. Moze ktos zaglosuje na Metropolis czy Armie Boga i nawet jesli to bedze tylko jeden glos jest ogromna szansa ze bedzie w kanonie i bedzie to prawdziwy kanon, a tak wejda tylko najulubiensze a reszta wypadnie....

20.05.2004
15:30
smile
[15]

Szenk [ Master of Blaster ]

TzymischePL ---> Nigdy nie będę głosował na coś, co mi się nie podoba - choćby było nie wiem jak kanoniczne czy nagradzane, czy zachwalane.
I podział na kategorie nie ma tu nic do rzeczy :)

20.05.2004
16:54
[16]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Ja chyba nie czuję się na siłach głosować, ale moze sie jeszcze zastanowię...

Wczoraj widziałem film Władcy ognia - czyli smoki wrócily i zrobiły na ziei wielka rozróbę. Pomysłprzecięty, a wykonanie jeszcze gprsze - a szkoda, bo film mógłby mieć niezły klimacik. Efekty specjalne nie byyby na wysokim poziomie 10 lat temu, miejscami miałem wrażeni, że są porównywalne z wiedxminem. Gra aktorska też nie najlepsza, jakim aktorem jest nasza medzynarodowa gwiazada waćpanna Scoropco to każdy wie, do tego doszedł koleś udajacy Toma Cruise'a i łysol kojarzący mi się z jakimś krasnoludem.

21.05.2004
08:13
smile
[17]

Muppi [ Pretorianin ]

We "Władcach Ognia" gra aktor z "Equilibrium", Christian Bale, zresztą występował jako gówniarz w "Imperium słońca" Spielberga. Na dodatek jest to przyszły a może już teraźniejszy Batman

21.05.2004
08:27
smile
[18]

garrett [ realny nie realny ]

w Vivie jest Zielona Mila, polecam

21.05.2004
08:30
smile
[19]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Film mozna polecic, ale nie w Vivie ! To jest wersja bez napisow ( z lektorem ) i dzwiekiem 2.0.
Granda !

21.05.2004
08:31
smile
[20]

garrett [ realny nie realny ]

Muppi --> juz obecny :)

a to o smokach mi się podobało, jesli załozyc ze to kino po prostu klasy B wypadlo naprawde niezle, i kika scen było świetnych

21.05.2004
08:37
[21]

Szenk [ Master of Blaster ]

Piotrasq ---> Dobrze, żeś uprzedził. Już się szykowałem do zakupu "Zielonej mili".

21.05.2004
08:48
[22]

garrett [ realny nie realny ]

Piotrasq --> dzieki za ostrzeżenie, mialem kupic zaraz po pracy !

21.05.2004
08:53
smile
[23]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Ja na szczescie tez nie kupilem. Moj kolega sie wczoraj nacial. Dzieki temu jestem do przodu 11 zl :))

21.05.2004
09:04
smile
[24]

Muppi [ Pretorianin ]

A widzieliście gdzieś wydanie normalne Zielonej mili? No wiecie ze wszystkimi bajerami, DTS, 5.1, bez kretyńskiego lektora?

Garrett---> jestem od 7.00 w pracy:-)))

21.05.2004
09:38
[25]

kwapiszon [ Centurion ]

Shadowmage ----> haha, ten łysol to wbrew pozorom Matt Mac Conaughy (o ile dobrze napisalem nazwisko), ale nie do poznania właściwie :)))

garret ----> kino klasy B? Garret, sprawdź lepiej definicje :)))

21.05.2004
09:59
smile
[26]

garrett [ realny nie realny ]

kwapiszon --> jaka jest definicja wlasciwie :))) ?

21.05.2004
10:33
smile
[27]

Pan_X [ Pretorianin ]

Klasy filmow z tego co kiedys czytalem nie zaleza wcale - jak to sie wiekszosci wydaje - od jakosci filmu tylko od kasy jaka na nie poszla. Tak wiec amerykanska Gozilla to klasa A a japonska B :) Jak sie myle to prosze o wybaczenie:)

21.05.2004
10:41
smile
[28]

garrett [ realny nie realny ]

Pan X --> sorry ale amerykańska godzilla to ledwo klasa Z a kazda Japońska jest mega lepsza

21.05.2004
10:52
smile
[29]

Pan_X [ Pretorianin ]

garrett - No tak - jesli przujmiemy, ze A to film wybitny a Z to pornos bez fabuly:)
Ale jesli klasy zaleza od pieniedzy to wtedy Godzilla USA to A klasa.

21.05.2004
11:42
[30]

kwapiszon [ Centurion ]

Klasa A to filmy średnio i wysokobudżetowe będące w ogólnej dystrybucji.
Klasa B to filmy niskobudżetowe, o niskich "production values" o ograniczonej dystrybucji.

Jakość czy poziom filmu nie ma tu nic do rzeczy (ale rzadko się zdarzają wybitne filmy klasy B).

Więc jak na razie wszystkie proponowane przez was tytuły to raczej klasa A :)))

21.05.2004
11:50
[31]

garrett [ realny nie realny ]

kwapiszon --> zgadzam się, z taką definicją Reign of Fire z budgetem początkowym 115 baniek to kino klasy A, nadal złe nie było :)

moze ulozymy najlepszą piątkę filmów niskobudzetowych ? :))) Tak prosto z głowy np Tremors, Memento, Identity, Cypher czy Donnie Darko

"Bracie gdzie jesteś" z Vivy podobnie jak pisał Piotrasq o "Zielonej Mili" jest z PL lektorem i dzwiekiem DD 2.0, kurde mam nadzieje ze redakcje kolorowych gazetek nie są zalewane przez listy od czytelniczek w stylu " dajcie lektora, te napisy tak szybko migaja i znikają na ekranie TV"

21.05.2004
11:54
[32]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

Moja nowa lista gdyz zle skumalem o co chodzi, myslale ze cza dopisac :)


1) SF
- Predator
- Terminator
- T2
- T3
- Alien 1/ 2 / 3 / 4
- Uciekinier

2) FANTASY
- Conan Barbarzyńca
- Conan Niszczyciel
- LOTR 1 / 2 / 3
- Troja (chyba nie ta kategoria?)

3) HORROR
- Koszmar z ulicy wiązów (mało horrorów oglądam)

4) INNE (powiązane z 1 lub 2 lub 3)
- Dark City (odlot dla mnie)
- Armageddon ( a co :P )
- Szeregowiec Ryan
- Jurajski Park 1 / 2 / 3

21.05.2004
12:23
[33]

Pan_X [ Pretorianin ]

Wybitny film klasy B to niewatpliwie Noc Zywych Trupow Romero! Teraz to juz klasyk, nie tylko dla fanow horrorow. Nie jestem pewien, ale chyba Gwiezdne Wojny Nowa Nadzieja tez byly filmem klasy B.

21.05.2004
12:24
[34]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

Terminator z 1984 tez byl B :)

24.05.2004
08:17
smile
[35]

garrett [ realny nie realny ]

a wczoraj mnie TVP zaskoczyła puszczając jeden z najlepszych filmów świata "Fight Club" :) Jak zawsze zajebisty

24.05.2004
09:34
smile
[36]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Na Daves'ie są mowe trailery AvP oraz THX !!!

24.05.2004
09:40
[37]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> AvP ? nie widze w nowosciach :)

24.05.2004
09:45
[38]

garrett [ realny nie realny ]

NBC ogłosiła ze robi serial TV bedący spin-offem Van Heslinga z Hugh Jackmanem w roli głównej, całośc będzie sie nazywać "Transylwania"

24.05.2004
09:48
[39]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

garrett-->owszem, zajebisty, ale lektor zabił połowę uroku dialogów, z reszta znam te prawie na pamieć wiec wyłapywałem każdą nieścisłość...

24.05.2004
09:54
smile
[40]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> jest na samej górze ale chyba jednak nie ma tamnic nowego :-(

Czy ktoś widział "Crimson Rivers" ???!!! Jest tam trailer Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse - z Jean'em Reno i wygląda całkiem interesująco !!!

24.05.2004
09:55
smile
[41]

garrett [ realny nie realny ]

Shadowmage --> to podobnie jak ja :)

26.05.2004
08:49
smile
[42]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Autorzy efektów do "Matrixa" pracują przy "Supermanie" - efekty OK ale autor Aniołków chyba nie rokuje najlepiej, no i kto w końcu zagra S ?!

Firma ESC Entertainment odpowiedzialna m.in. za efekty specjalne do "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje" została zaangażowana do współpracy przy realizacji nowej superprodukcji o przygodach Supermana, której premierę zapowiedziano na lato 2006 roku.
Decyzja ta jest kolejnym dowodem, ze mimo braku odtwórcy głównej roli studio Warner Bros. nie zarzuciło projektu. Obecnie producenci czynią starania aby prace na planie rozpoczęły się jeszcze przed końcem tego roku. Za kamerą stanie autor "Aniołków Charliego", McG. Autorem scenariusza jest J. J. Abrams.

26.05.2004
09:20
smile
[43]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Na Daves'ie jest trailer do ALEXANDRA ale nie powala jakoś szczególnie na kolana.

26.05.2004
09:43
smile
[44]

rostov [ Generaďż˝ ]

Yans--->"Crimson Rivers" widziałem. Całkiem niezły thriller. Ale w gatunku filmów o seryjnych mordercach nic lepszego od "Milczenia Owiec" i "Siedem" nie powstało i długo chyba nie powstanie bo formuła jest już praktycznie wyczerpana. Nowe filmy tego rodzaju są albo powieleniem pomysłów poprzedników albo tak absurdalna wariacją na te tematy że raczej śmieszą niż trzymają w napięciu. Niemniej jednak "Crimson Rivers 2" chętnie obejrzę. A nuż Francuzi zrobili coś ciekawego.

26.05.2004
09:49
smile
[45]

Yans [ Więzień Wieczności ]

rostov ====> a AUTOSTOPOWICZA z Hauerem widziałeś, przy nim MO i 7 to pikusie, a był długo, długo przed nimi ;-)

26.05.2004
10:32
smile
[46]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Harrison Ford znowu w kosmosie

Harrison Ford będzie gwiazdą filmu "Godspeed", którego produkcji podjęła się firma należąca do Jamesa Camerona. Według wstępnych informacji akcja tego thrillera rozgrywać się będzie w przestrzeni kosmicznej.
Scenariusz, który napisał Ryne Douglas Pearson ("Kod merkury") rozgrywać się będzie na międzynarodowej stacji kosmicznej, a ludziom na niej mieszkających ma grozić śmiertelne niebezpieczeństwo... Zdjęcia do filmu mogłyby rozpocząć się jesienią, ale Ford ma najbliższy wolny termin dopiero na początku przyszłego roku, ponieważ jesienią realizować będzie "The Wrong Element". Firma Camerona szuka teraz reżysera do swojego projektu.
James Cameron nie nakręcił pełnometrażowego filmu fabularnego od 1997 roku, kiedy to powstał "Titanic". Twórca ten pracuje podobno nad projektem, który nakręci techniką wykorzystaną przy realizacji "Głosów z głębin" dla kin IMAX.

26.05.2004
10:36
smile
[47]

rostov [ Generaďż˝ ]

Jasne że widziałem. Film oczywiście świetny, ale żeby MO i 7 od razu nazywać przy nim pikusiami....moim zdaniem wcale nie są gorsze. Nie ma sensu się jednak spierać bo moja krytyka odnosiła się przede wszystkim do tego co powstaje obhecnie.

26.05.2004
11:18
smile
[48]

Yans [ Więzień Wieczności ]

rostov ====> No może z tymi pikusiami trochę przesadziłem ;-) Owszem na tle obecnej "twórczości" MO i 7 są napewno liderami, aczkolwiek mnie oba filmy trochę zawiodły, no może głównie MO, które wcześniej czytałem i jako adaptacja była, przynajmniej dla mnie, dużym rozczarowaniem, a co do 7 to mam zarzuty tylko odnośnie przewidywalności zakończenia - niestety.

PS. Podczas oglądania Autostopowicza poobgryzałem wszystkie paznokcie, klimat rewelacyjny, a Hauer jest tam po prostu mistrzowski !!!

26.05.2004
13:16
[49]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

A ja widziałem Troję - co prawda tematykę fantastyczną zupełnie wycieli, zero mitologii, z Iliady też chybanie przeczytali dokładnie, albo po prostu jest to kolejna amerykańska wersja słynnej legendy :P Natomiast czysto fantastyczne bylo juz wyobrażenie Greków (co drugi to blondyn :P), wojska, taktyki etc. I ciagle mnie zastanawiało skąd na pustyni (bo tak wygladam krajobraz) brali tyle drewna potrzebnego do tych wszystkich stosów pogrzebowych. Najzabawniejszy był Legolas, widać, że sie nauczył strzelania z łuku to nic innego w filmach juz nie bedzie robił ;-)) Moim zdaniem film nie war ogladania, chyba ze dla gołego tyłka Brada Pitta (ale to raczej dla żeńskiej częsci publicznosci).

26.05.2004
13:53
[50]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Shadow ---> zgadza sie. Wszyscy sie tak zachwycaja, a wedlug mnie "Gladiatorowi" do piet nawet nie dorasta, zarowno w warstwie wizualnej i tematycznej.

26.05.2004
14:45
smile
[51]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Shadowmage, Piotrasq ====> nie twierdziłem, że Troja jest jakimś arcydziełem, po prostu dobrze mi się ją oglądało. Owszem i zgadzam się, że Gladiator jest o klasę lepszy, dlatego tez już od dawna mam go na DVD ;-)

26.05.2004
15:33
smile
[52]

garrett [ realny nie realny ]

dobrze przyznaje sie :) To ja wychwalałem Troje :))

ps. jasne ze Gladiator lepszy :)

27.05.2004
07:52
[53]

garrett [ realny nie realny ]

obejrzałem The Good, Bad & Ugly..szkoda ze juz sie takich westernów nie kręci a Eastwood zamiast grać reżyseruje

27.05.2004
08:34
smile
[54]

rostov [ Generaďż˝ ]

The Good, Bad & Ugly to rzeczywiście jeden z najlepszych westernów jakie wogóle powstały.Widziałem ze 3 razy i za każdym podobał mi się tak samo. No i ta muzyka Morricone... A co do Eastwooda reżysera to jego "Unforgiven" jak i ostatni "Mystic River" są świetnymi filmami.

27.05.2004
08:37
smile
[55]

garrett [ realny nie realny ]

rostov --> widziałem tez na oko po raz 3, wyszło wlasnie na DVD i licze ze reszta trylogi też się wkrótce ukaże, co do Eastwooda fakt ze Unforgiven jest swietne (Mystic River jeszcze nei widzialem ale recenzje miało bardzo dobre) to jednak wolałem jak grał

27.05.2004
08:53
smile
[56]

rostov [ Generaďż˝ ]

garret--->W takim razie musisz szybko nadrobić zaległości:) Mystic River to z pozoru normalny thriller w którym mamy zabójstwo, podejrzanego i policjanta który próbuje wykryć sprawcę. Ale w przeciwieństwie do innych filmów z tego gatunku, ten skupia się nie na wymyslnych metodach zabijania, efektownych pościgach czy szybkiej akcji ale głównie na zgłębianiu psychiki bohaterów (trzech kumpli z dzieciństwa z których jeden doświadczył traumatycznego przeżycia) i wzajemnych, dość skomplikowanych, stosunkach między nimi. Największą siłą tego filmu sa właśnie te postacie, prawdziwe, wielowymiarowe i do tego świetnie zagrane (Sean Penn w tym filmie jest wielki). Jak najbardziej polecam.

27.05.2004
09:23
smile
[57]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Good the Bad and the Ugly to dla mnie nr 1 jeśli chodzi o westerny !!! Mam jednak obawy co do obecnego wydania DVD, ponieważ juz sam tytuł jest "skaleczony" - Dobrzy, brzydcy, źli - nie rokuje to dobrze :-(

28.05.2004
08:23
smile
[58]

garrett [ realny nie realny ]

a w kinach "Zywot Briana" pythonów

28.05.2004
09:22
[59]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Garrett-->chyba musze iść w zwiazku z tym do kina...

BTW - jak się nazywał w Troi ten wielki wiking z wielkim młotkiem, co niby jakimś królem greckim był? Imienia niedosyszłąem, a mitologicznego odpowiednika nie mogę sobie przypomnieć.

28.05.2004
09:26
[60]

garrett [ realny nie realny ]

Ajax

28.05.2004
09:38
smile
[61]

Yans [ Więzień Wieczności ]

"Ja, robot" jeszcze powróci - no cóż zobaczymy co z tego będzie, oby było tak dobre jak DARK CITY
(Moviehole, Gal/27 maja 2004 12:53)

Reżyser produkcji "Ja, robot" Alex Proyas myśli już o kontynuacji filmu. Twórca zdradził, że chciałby aby Will Smith wystąpił w serii filmów.
Fabuła futurystycznego obrazu "Ja, robot" koncentruje się na postaci detektywa Dela Spoonera, który z pomocą psycholog Susan Calvin pracuje nad sprawą zabójstwa doktora Milesa Hogenmillera. Początkowa ocena wskazuje na samobójstwo Hogenmillera, znakomitego naukowca pracującego w firmie US Robotics. Spooner ma jednak podejrzenia, że doktor został zamordowany przez robota. Jego podejrzenia potwierdza hologram, który Hogenmiller nagrał tuż przed swoją śmiercią.
"Ja, robot" to adaptacja klasycznej powieści science-fiction Isaaca Asimova. Autorami scenariusza są Jeff Vintar, Hillary Seitz i Akiva Goldsman. Reżyserem filmu jest urodzony w Egipcie Alex Proyas, który przyznał, że na pomysł nakręcenia obrazu wpadł w spotkania ze swoim przyjacielem i producentem Peterem Rice'em, kiedy to rozmawiali o ulubionych historiach science-fiction.
"Peter był wówczas szefem 20th Century Fox i odpowiadał za filmy produkowane w programie Searchlight." - wspomina Proyas, który w tym okresie zajmował się realizacją "Mrocznego miasta". "Pomysł na nakręcenie »Ja, robot« wciąż powracał, a Peter starał się zakupić prawa do adaptacji książki, co jednak nie było możliwe. Kilka lat później przyszedł do mnie z naprawdę dobrym scenariuszem »Hardwired«, który mógłby być jednym z opowiadań Asimova. Wtedy jednak udało się nam nabyć prawa do powieści »Ja, robot« i postanowiliśmy połączyć oba te projekty."
W rezultacie z "Hardwired" pochodzi główna oś intrygi, a z opowiadań Asimova Proyas zaczerpnął niektóre pomysły i postaci.
Twórca przyznał także, że "Ja, robot" powstawał z założeniem, iż będzie pierwszą częścią z serii produkcji.
"Już na samym początku zdecydowałem, że nie ma takiej możliwości, aby w dwugodzinnym filmie zawrzeć wszystkie pomysły, które Asimov rozwinął w swoich opowiadaniach. Czy będą następne filmy? Poczekamy, zobaczymy." - dodaje reżyser. Film trafi na polskie ekrany 10 września.

28.05.2004
11:26
smile
[62]

Yans [ Więzień Wieczności ]

David Twohy nakręci nową "Zakazaną planetę"?

David Twohy ("Kroniki Riddicka") ponoć ma zamiar nakręcić wielki remake klasyka SF z 1950 roku – "Zakazana planeta" ("Forbidden Planet"). W projekt zaangażuje się najprawdopodobniej sam Steven Spielberg.
Klasyczną wersję wyreżyserował w 1956 roku Fred M. Wilcox, otrzymała ona nominację do Oscara za efekty specjalne, a w jednej z głównych ról wystąpił Leslie Nielsen (jeszcze wtedy występował w poważnych projektach).
Statek kosmiczny "Bellerofon" wyrusza z misją specjalną na planetę Altair, na której przed laty wylądowała ekspedycja badawcza kierowana przez kapitana Morbiusa. Niestety, od lat brak jakichkolwiek informacji o członkach wyprawy. Dość nieoczekiwanie, po osiągnięciu orbity Altaira, komandor Adams (Leslie Nielsen) odbiera wiadomość od Morbiusa, który stwierdza, że jest ostatnim ocalałym członkiem załogi oraz nie planuje powrotu na Ziemię, przestrzega też przed zatrzymywaniem się na jego planecie. Adams postanawia zbadać sprawę osobiście i ląduje na Altairze. Wita ich robot, Morbius i jego... córka, urodzona na tej planecie. Niedługo potem w tajemniczych wypadkach giną członkowie załogi "Bellerofona".
"Zakazana planeta" do czasu powstania "Odysei kosmicznej 2001" uchodziła, w opinii amerykańskiej krytyki, za najwybitniejszy film fantastycznonaukowy. Twórcy filmu mniej byli zainteresowani widowiskową stroną filmu, skupiając się na wymiarze etycznym i psychologicznym. Prawdziwą gwiazdą filmu okazał się robot Robby, który niedługo potem wystąpił w innym filmie, zatytułowanym "Niewidzialny chłopiec" (na podstawie "100 filmów science fiction" – wyd. Rabid).

28.05.2004
11:32
[63]

garrett [ realny nie realny ]

nie powinni ruszac klasyki, nie wyobrazam sobie Robbiego renderowanego przez kompy

28.05.2004
23:32
smile
[64]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Właśnie wróciłem z "Pojutrze".
Do połowy - film jest świetny. Poźniej nudny. Jak kończy się rozpierducha, mógłby się seans spokojnie skończyć. Oczywiście jest niezbędna porcja nieznośnego patosu i wątek miłosny.
Efekty specjalne: o żesz kurwa mać !!! :)

28.05.2004
23:37
smile
[65]

garrett [ realny nie realny ]

w sumie ostatnie słowa Piotrasq mi wystarczą by sie wybrać do kina :))))

28.05.2004
23:55
[66]

rostov [ Generaďż˝ ]

Wydałem już pieniądze na 3 filmy Emmericha i za każdym razem tego żałowałem. Kolejny raz tego nie zrobię, choćby efekty specjalne miały sprawić, że spadnę z krzesła. Obejrzę "Pojutrze" dopiero jak wyjdzie na DVD. I tak ojciec kupi do swojej wypożyczalni więc nie będę żałował pieniędzy:)

29.05.2004
00:34
[67]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

MAM PYTANIE !!! Aktualnie mam DVD Yamaha S530, i sprzedaje je na allegro, na jakie zmienić? byle nie philips :) TV to 29" 4:8 panasonic PS11, co do tego bedzie najleprze? moze wlasnie jakis panasonic?

A co do "pojutrze" to hmh, ja poszedlem zeby zobaczyc efekty specjalne i ryj mi sie smial przez pol seansu :D potem to juz tylko zima ;)

29.05.2004
00:35
[68]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

[edit dla ubogich]

4:3 oczywiscie telewizor :D blad w druku ;)

29.05.2004
00:36
[69]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

[edit dla ubogich]

Sorry ale zapominam, oczywiscie ryj mi sie smial ze szczescia, gały miałem na wierzchu :) takiego wrazenia nawet matrixy na mnie nie zrobiły :)

29.05.2004
14:56
[70]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Pojutrze - coż, ostatnio chyba nie mam szczęścia do filmów... Efekty specjalne są świetne, bardzo ładnie pokazane są klęski żywiołowe i oczywiscie jak ludzkość dostaje w d... Niestety scenariusz pozostawia wiele do życzenia. Prosty jak drut, przewidwyalny, oczywiscie z amerykańskim patosem. I jeszcze ten happy-end... Poza tym cieszę sie, że klimatologię bedę miał dopiero w przysłżym roku, w związku z czym śmiałem się tylko z połowy pomysów scenarzysty odnoscie powstawia i zmian klimatu. Dla kilku scen warto obacyzć film, ale niekoniecznie kosztem biletu do kina.

31.05.2004
08:18
smile
[71]

garrett [ realny nie realny ]

a w gazetce Naj jest DVD z Neverending Story , i zaraz Limahl sie przypomina :))

31.05.2004
08:56
smile
[72]

Szenk [ Master of Blaster ]

Kupiłem sobie na Q-DVD Evil Dead II i - wstyd się przyznać, ale... nie obejrzałem :(
Sacred mnie wciągnęło :)

PS. Nie widziałem natomiast w Empiku Autostopowicza. Wyszedł już?

31.05.2004
09:08
smile
[73]

garrett [ realny nie realny ]

Szenk --> tak

obejrzałem "The Torque" , niewątpliiwe film s-f bo akcja się toczy w alternatywnym do naszego świecie :) gdzie prawa fizyki nie dotyczą motorów ani motocyklistów, ci ostatni to zreszta nadludzie, wszyscy piękni i młodzi, ich kobiety wyjęte z rozkładówek playboya, dobrzy bohaterowie niezniszczalni a upadek z pędzącego motocykla kończy się otrzepaniem kurzu z kombinezonu. Całość do brednie na 2 kólkach ale ku zaskoczeniu oglądało się szybko i w miare przyjemnie, ot sobotni odmóżdzacz :)

i rostov polecał "Mystic River" , faktycznie świetny film. Eastwood doskonale wyreżyserował cała historię, solidne aktorstwo Tima Robinsa i Kevina Bacona, i bardzo dobre Seana Pena, choć nie jestem pewien czy warte Oskara, imo powinien był go dostać Bill Murray. Sama historia ponura, wciągająca a postacie pełne emocji, życia i nie banalne. Sama intryga kryminalna tylko dość prosta.

31.05.2004
09:31
smile
[74]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Byłem na POJUTRZE - nie nastawiałem się na fajerwerki pod względem scenariusza, ani na kunsztowną grę aktorską, za to chciałem zobaczyć symulację (pomijając nawet naukową 100% wierność) zmian klimatyczno-katastroficznych przy użyciu wysokiej klasy FX i nie zawiodłem się !!! Gdyby jeszcze wyciąć ostatnie 5-10 minut amerykańsko-pompatycznych pierdów byłoby naprawdę całkiem cool - dosłownie i w przenośni ;-) Film zdecydowanie pierwszy raz trzeba zobaczyć w kinie, na małym ekranie nie będzie TAKIEGO efektu !!!

31.05.2004
12:10
[75]

garrett [ realny nie realny ]

miejsce 1 to chyba nieporozumienie

Zrealizowany w 1978 roku przez Johna Carpentera "Halloween" został uznany za najlepszy horror wszech czasów w plebiscycie przeprowadzonym przez magazyn SFX. Na drugim miejscu znalazła się "Noc żywych trupów" George'a A. Romero a na trzecim "Nawiedzony dom".
"Psychoza" Alfreda Hitchcocka uplasowała się na czwartym miejscu wyprzedzając kultową "Teksańską masakrę piłą mechaniczną" Tobe'a Hoopera.

Dwadzieścia 20 horrorów wszech czasów
1. "Halloween" (1978)
2. "Noc żywych trupów" (1968)
3. "Nawiedzony dom" (1963)
4. "Psychoza" (1960)
5. "Teksańska masakra piłą mechaniczną" (1974)
6. "Narzeczona Frankensteina" (1935)
7. "The Ring - Krąg" (1998)
8. "Egzorcysta" (1973)
9. "Obcy - 8 pasażer Nostromo" (1979)
10. "Lśnienie" (1980)
11. "The Wicker Man" (1973)
12. "Martwe zło" (1981)
13. "Amerykański wilkołak w Londynie" (1981)
14. "Eyes Without A Face" (1959)
15. "Suspiria" (1977)
16. "Poranek żywych trupów" (1978)
17. "Podglądacz" (1960)
18. "Nie oglądaj się teraz" (1973)
19. "Maska szkarłatnej śmierci" (1964)
20. "The Devil Rides Out" (1968)

31.05.2004
12:15
smile
[76]

Szenk [ Master of Blaster ]

A gdzie Omen ???

31.05.2004
12:30
smile
[77]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Śjakieś dziwne to zestawienie i faktycznie No 1 to śjakaś pomyłka ;-)

[Czy ktos jeszcze poda jakieś typy do naszego THE BEST czy zarzucamy pomysł ???!!!

31.05.2004
12:33
smile
[78]

Szenk [ Master of Blaster ]

Yans ---> Na dniach będziesz miał moje typy :)

31.05.2004
12:38
smile
[79]

garrett [ realny nie realny ]

podam w tym tygodniu

31.05.2004
14:36
[80]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Film o wampirach jakiego nikt do tej pory nie widział - pożyjemy, zobaczymy ;-)

Obiecując zrobienie filmu o wampirach, jakiego nikt do tej pory nie widział scenarzysta i reżyser Glenn Standring rozpoczął z zeszłym tygodniu zdjęcia do swojego drugiego obrazu - "Perfect Creature". Powstaje on w Nowej Zelandii za pieniądze zarobione na produkcji "Władcy Pierścieni".
W filmie występują m.in.: szkocki aktor Dougray Scott ("Mission: Impossible 2"), Saffron Burrows ("Piekielna głębia"), Leo Gregory i Stuart Wilson ("Dinotopia"). "Perfect Creature" jest dużym krokiem naprzód w karierze Standringa. Budżet jego nowej produkcji wynosi 20 mln USD (jest to drugi najdroższy horror powstający Nowej Zelandii, zaraz po "Przerażaczach" Petera Jacksona z budżetem 30 mln USD). Akcja filmu "Perfect Creature" dzieje się w latach 60-tych w Nowej Zelandii i przedstawia świat, w którym wampiry i ludzie żyją spokojnie obok siebie. Stylistycznie jest to połączenie "Łowcy androidów" z "Siedem" - mówi Standring.
Na początku filmu ludzka populacja jest dziesiątkowana przez epidemię grypy. Oprócz wiary w moc kościoła, zostają docenione także upiory za ich siłę ochrony ludzi przed mutacjami DNA i moc uleczania zawartą w ich krwi. Ta delikatna równowaga zostaje zniszczona, kiedy jeden z nich okazuję się być tym, którego najbardziej się obawiamy. Wampirem, polującym na ludzi - mówi Standring. W celu złapania renegata, nazwanego Edgarem, kościół wysyła Silusa, który przekonuje się szybko, że Edgar skrywa wiele tajemnic.
Drugi film Standringa jest kręcony głównie w Auckland, największym mieście Nowej Zelandii. By móc nadać temu obrazowi odpowiedni wygląd retro, zdjęcia kręcone będą również w plenerach w Dunedid, miasteczka uniwersyteckiego. "Perfect Creature" projektem powstającym dzięki współpracy między Nową Zelandią i Wielką Brytanią, finansowanym częściowo przez specjalny fundusz założony po sukcesie "Władcy Pierścieni" przez poprzedni rząd Nowej Zelandii, w celu poparcia większych budżetów dla lokalnych filmów.

31.05.2004
14:40
smile
[81]

Szenk [ Master of Blaster ]

Yans ---> A gdzie w tym filmie miejsce na rolę kobiecą z odpowiednimi talentami aktorskimi? :)

31.05.2004
14:44
smile
[82]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Szenk ====> mam nadzieję, że to o to głównie chodzi z tym " jakiego nikt do tej pory nie widział" :-))

31.05.2004
14:45
smile
[83]

Szenk [ Master of Blaster ]

Yans ---> No to jestem ciekawy, czym nas jeszcze mogą zaskoczyć :D

31.05.2004
14:51
[84]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Skoro maja nas zaskoczyć... Silus bedzie miał asystentkę, któa zostanie porwana przez Edgara. To bedize niezwykle oryginalne :)

31.05.2004
14:52
smile
[85]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Shadowmage ====> skąd wiesz, przecież to było trzmane w największej tajemnicy ???!!! ;-))

31.05.2004
14:52
[86]

kwapiszon [ Centurion ]

Halloween był pierwszym "nowoczesnym" horrorem, pierwszym slasherem, pierwszy wprowadził archetyp "silent killera". Bardziej się nadaje na tą listę niż Krąg.

01.06.2004
07:51
[87]

TzymischePL [ Senator ]

Bylem na pojutrze, moja "recenzja"

Scenariusz do dupy, aktorzy graja co najwyzej przecietnie (zeby nie powiedziec do dupy), patosu od cholery. Jednym slowem, polecam. Fajny ubaw i mozna mile spedzic czas. Oczywiscie jesli ktos spodziewa sie po tym filmie intelektualnej uczty powinien sie palnac w leb pare razy i uswiadomic ze to czysta rozrywka. Ot mila forma spedzenia czasu. A jesli mimo wszystko szuka w kazdym filmie duchowej strawy na najwyzszym poziomie...coz powinien poszukac najblizszego kina studyjnego lub DKFu w ktorym bedzie mogl dowoli i do obrzygania ogladac Antonioniego, Felliniego czy innego Triera....

01.06.2004
07:59
[88]

garrett [ realny nie realny ]

chyba tylko jeszcze ja nie widziałem :) Czas szybko nadrobić zaległości

za Gildią

Richard Biggs znany z roli Dr Stephena Franklina w serialu s-f Babylon 5 zmarł 22 maja w Los Angeles. Miał 44 lata.

01.06.2004
08:04
[89]

TzymischePL [ Senator ]

garrett ===> Ta "Twoja" gildia to ma niezle opoznienia :>

01.06.2004
08:23
[90]

garrett [ realny nie realny ]

Tzymische --> nie jest "moja"

01.06.2004
08:27
[91]

TzymischePL [ Senator ]

garrett ===> Jestes pewny ??

01.06.2004
08:28
[92]

garrett [ realny nie realny ]

Tzymische --> słowo daje :)

01.06.2004
08:35
[93]

TzymischePL [ Senator ]

garrett ===> No dobra, wierze Ci....

01.06.2004
09:30
smile
[94]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Ciąg dalszy zadymy przy wydaniu Star Wars na DVD:

George Lucas zmienia "Gwiezdne wojny"
(Megafon.pl/Studiobriefing, NN/1 czerwca 2004 07:08)

Zaniepokojeni fani "Gwiezdnych wojen" donoszą, iż George Lucas chce pozmieniać szczegóły w swoich starych obrazach.

21 sierpnia w USA ukaże się na DVD długo oczekiwane wydawnictwo "The Star Wars Trilogy". Fani nie dostaną jednak całkowicie oryginalnych filmów, lecz nowe wersje nieco zmienione przez Lucasa. Jak donosi magazyn "Video Store", zmiany wprowadzone przez reżysera dotyczą m.in. wyglądu niektórych postaci. Lucas dokonał zmian cyfrowo, by postacie wyglądem odpowiadały tym z trzech nowych części gwiezdnej sagi. Steve Sansweet, odpowiadający za kontakty z fanami w firmie LucasFilm, stwierdził nawet, że na DVD ukażą się "takie filmy, jakimi dziś widzi je George Lucas". Niektórzy fani wyrazili swoje zdecydowane niezadowolenie z decyzji, iż oryginalne wersje wyświetlane przed laty w kinach nie będą dostępne na DVD

01.06.2004
09:38
smile
[95]

TzymischePL [ Senator ]

Yans ===> Moze byc zabawnie przy okazji tego wydania :). Najlepsze jest to ze wszyscy beda swiecie sie oburzac a i tak kazdy fan kupi

01.06.2004
12:10
smile
[96]

Szenk [ Master of Blaster ]

Kurczę, ma ktoś z Was AXN? Na tym programie, w sobotę o 21.00 nadadzą ekranizację "Riverworld" :(

01.06.2004
12:15
[97]

garrett [ realny nie realny ]

szybcy są, chyba mam to w kablówce

01.06.2004
12:17
smile
[98]

Szenk [ Master of Blaster ]

a ja nie mam :(

01.06.2004
12:28
[99]

TzymischePL [ Senator ]

Ooo fajnie :) daja tam same super topowe seriale :)
takie jak Andromeda, Aniolki Charliego czy SWAT :)))))
Teraz obejrze Riverworld :D

01.06.2004
12:38
smile
[100]

garrett [ realny nie realny ]

Tzymische --> Andromeda mimo swej mniejszej lub większej głupoty jest świetnym serialem obiadowym :) AXN puszcza (lub ma w najblizszych planach) Dead Zone , a to jeden z najlepszych seriali jakie widziałem ostatnio (a wiesz ile tego oglądam :)))

01.06.2004
14:26
[101]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Aster ma chyba AXN na wylacznosc. Albo dla UPC byli za drodzy...

01.06.2004
15:30
[102]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Założę nową część...

01.06.2004
15:44
smile
[103]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Link do nówki:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.