
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Problem z zapamiętywaniem kategorii...
Staje sie to już dosc denerwujące i uciążliwe... po każdym zalogowaniu na forum muszę ustawiać wszystkie kategorie jeszcze raz. Wszystko robie tak jak trzeba, zaznaczam kategorie, klikam "Zapamiętaj", później "Ustaw" i jeszcze raz "Zapamiętaj" ale mimo to po wyłączeniu przeglądarki i ponownym zalogowaniu się na forum, wszystko muszę powtarzać. Mam Operę 7.50 Final, cookies włączone, akceptuj wszystkie ciasteczka - zaznaczone, opróżnij przy zamykaniu odznaczone, słowem, defaultowe ustawienia Opery - wcześniej było ok. Pisałem na [email protected], ale zostałem skierowany do działu pomocy, z którego niczego nowego się nie dowiedziałem...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-14 21:39:58]
Hellcat [ Legend ]
Po 1.
Najpierw się daje Ustaw, a potem Zapamiętaj :)
Pencil [ Konsul ]
A ja bannery muszę wyłączać :-)

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Hellcat --> Wiem, zle napisałem :P
Probowałem tyle kombinacji, ze już niczym mnie nie zaskoczysz :) Tutaj może pomóc tylko nadprzyrodzona moc Soula :D
Penny --> To też czasem mi się zdarza.

piokos [ ]
mam dokładnie to samo, ale nie za każdym razem. Co jest kurczaki grane ???

TeadyBeeR [ Legend ]
Zainstalujcie Mozille, tam tego nie ma :)
amarok [ Generaďż˝ ]
coś masz nie tak w ustawieniach.
u mnie jest ok.
piokos [ ]
ale ja nie chcę mozilli ani opery ( no może 7.50 full) działało a nie działa.

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]
może 7.50 to zbyt świeży towar, mi kiedyś nie pamiętało a teraz wszystko jest OK...
a może skasuj łapą coockie.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 00:38:10]
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Ja również nie mam zamiaru przesiąść się na inną przeglądarkę. Choc Mozilla jest świetna, i na pewno o niebo lepsza niż jakakolwiek nakładka na IE, nie mówiąc już o samym "czystym" IE. Mam nadzieję, ze uporam się z cookies, a jesli nie, to bede zaznaczał kategorie przy kazdym logowaniu, a z Operki na pewno nie zrezygnuje :P
piokos --> Jaka masz przegladarke?

piokos [ ]
AVANT 9.02 build 012 - ale mam wrażenie że co wyższy numer to gorsza.
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
piokos --> IMHO Avant to najgorsza nakładka na IE :| Takiej topornej przeglądarki jeszcze nie widziałem, zawieszała mi się przy przeglądaniu zakładek, mimo ze mam 2,6 Ghz i 512 DDR. Jak dla mnie dno, odinstalowałem po tygodniu użytkowania. Już lepsze jest MyIE (z nakładek), choc nie łata wszystkich luk które posiada IE...

piokos [ ]
Opera dla mie ZAbardzo rozbudowana.
Nie lubię mieć dużo okienek/zakładek wywalonych.
W operze jestem zmuszony np. do takiego postępowania - jedno okienko z listą wątków GOLa drugie z aktywnym wątkiem,
aby być na bierząco z wątkami muszę włączyć auto-odświeżanie tego okna co ....sek./min.,
okno z wątkiem do którego się dopisałem i nie chcę go już ogladać muszę zamknąć, otworzyć następne z pierwszego okna do drugiej zakładki
- mętlik przytłacza ............................................
A TO WSZYSTKO DLATEGO ŻE NACISKAJĄC NA ''LISTA WĄTKÓW'' NIE POTRAFI AUTOMATYCZNIE ODŚWIEŻYĆ TEGO PIEPRZONEGO OKNA !!! WRRRRRRRR

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Pfffff.... :)
Plik->Preferencje->Historia i cache->Sprawdzaj dokumenty ustaw na "zawsze" :P

piokos [ ]
A łyżka na to nie możliwe.
TO nie może być takie proste :-)
Soulcatcher [ Prefekt ]
Bregan cieszę się że udało ci się poradzic sobie z problemem

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Soul, ale mnie się nie udało :)
U mnie z ustawieniami wszystko w porządku, a mimo to za każdym logowaniem muszę zaznaczać kategorię jeszcze raz.
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Mam Opere 7.50 i mi działą poprawnie
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Mentor --> Wklej mi dwa screeny z ustawieniami cache'u.
Narzędzia - > Preferencje - > Historia i cache
Narzędzia - > Preferencje - > Prywatność
Proszę :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 11:16:16]
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Bregan ---->Screen 1 ----->
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Bregan ----> Screen 2 ---->
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Bregan ------> I jak?

Szenk [ Master of Blaster ]
Mam takie same ustawienia, jak Mentor - Opera 7.23 - i wszystko działa cacy z zapamiętywaniem ustawień na GOL-u :)
amarok [ Generaďż˝ ]
radzę wam zmienić na takie:

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Mentor --> Dzięki!
Mam takie same ustawienia jak Mentor... a kategorie dalej muszę ustawiać po każdym zalogowaniu.
amarok [ Generaďż˝ ]
cd...

Pencil [ Konsul ]
Może to wina tych Twoich podejrzanych proxy, Bregan? ;-)
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Bregan ----> Masz na kompie takiekie cudo jak GG? Jeżeli tak to pogadaj tam ze mną, szybciej może ci pomogę.

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Pencil --> Nie mam ustawionych proxy :) A poza tym, co ma piernik do wiatraka? :P
amarok --> Skorzystałem z twoich ustawień, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Mentor --> A cóż możesz mi jeszcze pomoc? Screeny wkleiłes... i to chyba byłoby na tyle :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 11:44:38]
amarok [ Generaďż˝ ]
ustawcie sobie identyfikację przeglądarki na operę - klawisz skrótu f12
Bregan, jeżeli i to nie pomoże, wyczyść cookie i cache przeglądarki, a następnie wprowadź ustwwienia na nowo..
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 11:47:44]

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
amarok --> A co to zmienia? Zawsze miałem ustawienia defaultowe, czyli IE 6.
Czyszczenie cache i cookies nie pomaga.
Chciałem jeszcze dodać, że cookies w Operze funkcjonuje dobrze, przecież podwieszone wątki jakoś mi zapamiętuje. Może wina leży po stronie GOLa?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 11:55:50]
amarok [ Generaďż˝ ]
weź odznacz wszystko, daj ustaw i zapamietaj.
następnie wyłącz przeglądarkę.
odpal znowu, sprawdź, czy ci zapamiętało.
jeżeli tak, to zrób analogicznie.
czyściłeś cache4 ręcznie?
jeżeli masz profile userów, to folder ten jest w katalogu użytkownika.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 12:02:44]
Mentor12 [ Łowca Piersi ]
Bregan ------> Zachacz te co chcesz. Potem "Ustaw". Następnie "Zapamiętaj". Zapamiętaj zrób po kilka razy. Czyli jak raz sie przeładuje po zapamiętaniu to jeszcze raz "Zapamiętaj". I tak kilka razt
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
amarok --> Robiłem tak i nic... cache czyściłem ręcznie.
Mentor --> Nic to nie daje...
zarith [ ]
hehehe bregan mówił ci już ktoś żebyś zainstalował myie2? :PPPP
ja mam trochę innhjy problem, może ktoś go rozkminił: czasami włączają mi się same banery (czasami równa sie 3 razy w ciągu ostatnich 3 dni, ale przed tem miałem z 2 tyg. spokoju). nie byłoby to problemem, bo co tam kliknąć na moje gry online i zmienić, ale czasem bywam atakowany jakimiś wyskakującymi banerami... a nie chcę popupów do końca wyłączać, bo na części stron z nich korzystam...

Szenk [ Master of Blaster ]
zarith ---> Raz mi się tak zdarzyło w tym tygodniu, ale w pracy, gdzie mam IE :)

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Zarith --> Opera jest jak najbardziej w porządku, z cookies na innych stronach nie ma problemu, tylko na GOLu :P
Co do twojego problemu z banerami, ja również czasami tak mam... i jak na razie chyba nie ma na to antidotum, trzeba wchodzić w Moje Gry-OnLine i wyłączać :)
Acha, mówił Ci już ktoś, zebys zainstalwał Opere? :D Tam masz opcje "Block unwanted pop-ups" i wszystkie reklamy i inne śmiecie są blokowane, a pop-upy takie jak dodawanie odpowiedzi na GOLu są odblokowane :) Inteligenta ta Operka... ;)

zarith [ ]
taaa, myie2 ma dokładnie to samo, ale ja z pop-upów korzystam na kilku stronach, więc odpada...

amarok [ Generaďż˝ ]
Bregan ---> wydaje mi się, że problem leży po stronie GOL'a.
czasami mam tak, że po zalogowaniu, wejściu do tematu, a następnie kliknięciu na listę wątków wracam do okna głównego - i jestem znowu wylogowany.
wpisałem w swój profil nr gg, aktualizowałem dane i numer się nie pokazuje.
identycznie mam pod firefox'em oraz ie.
piokos [ ]
ja zauwazyłem że gubi mi ustawienia przy restarci komputera i to też nie zawsze.

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Trzeba upnąć, bo Soul się pojawił ;)
Edit: Ups... piokos upnął za mnie...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-15 13:58:08]
Soulcatcher [ Prefekt ]
Bregan --> jestem na forum codziennie kilka razy na różnych komputerach, zmieniam kategorie, robię rózne dziwne rzeczy i zawsze mi zapamiętuje ustawienia.
Ale i tak zaliczę to jako błąd i prześlę to kolegom aby zobaczyli w czym jest problem

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Soul --> Ok, dzieki... Do tej pory było wszystko w porządku, ale przed wczoraj miałem reinstall systemu i od tej pory takie rzeczy się dzieją... Przed reinstalką miałem również Operę 7.50 z identycznymi ustawieniami jak teraz.
Soulcatcher [ Prefekt ]
Naprawdę nie jest trudno zrobić tak aby się kategorie nie zapamiętywały, można zmienić wiele rzeczy.
Ważne jest aby nasza strona mogła zapisac cookie na waszym komputerze, bo w tym cookie jest zapisane jakie kategorie macie zaznaczone.
Ja mam też ustawione ograniczenia (screen) a mimo to mi działa poprawinie.
Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Soul --> Z ustawieniami u mnie wszystko w porządku, inne strony zapisują cookies na moim kompie, nawet GOL - podwieszone wątki zapamiętują się bez problemu i są dalej podwieszone przy następnym zalogowaniu. Jedyne co nie chce zapamiętywać, to własnie kategorie...
Bajdełej... Patch do Thief II na FTP jest uszkodzony, dzisiaj sciągałem z serwera Wawel i przy próbie instalacji wyskoczył błąd "Nieoczekiwany koniec archiwum", ściągałem FlashGetem, więc prawdopodobieństwo, ze program pokancerował plik jest małe ;)

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Przed chwilą się zalogowałem i wszystkie kategorie ustawione! Problem z głowy!
Nic nie ruszałem, samo się naprawiło ;)

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Nowa Opera i nowy problem...
Zainstalowalem wersje 7.51 i problem z cookies powrócił.