GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Korekta pracy z polskiego

12.05.2004
15:07
[1]

nutkaaa [ Żywiołak Ognia ]

Korekta pracy z polskiego

Właśnie skończyłam pisać pracę z j. polskiego i mam prosbe. Czy ktos mogly by ja sparwdzic? bledy stylistyczne rzeczowe interpunkce i moze ew. cos dodac jakies zdanie od siebie?

Temat: Miasto czy wieś? – gdzie chciałbyś mieszkać i dlaczego? RozprawkaWieś – miejsce spokojne, kontaktowe, ciche... wręcz idealne dla kogoś kto szuka zacisza, natury. Miasto – miejsce dla ludzi szukających wrażeń chcących rozrywek i nowoczesności. Każde z tych miejsc ma swoje wady i zalety. Wieś można by określić mianem Arkadii miejsca idealnego, ale jak wiadomo „nic na świecie nie jest idealne” więc i ona ma swoje wady. Miasto to można by nazwać takim piekiełkiem, gdzie ciągle coś się dzieje, nie zazna się ciszy, bo wzywają nowe obowiązki. Jednak mimo to wolałabym mieszkać w mieście. Mieszkając na wsi można po wielu latach stwierdzić, że zaczyna się robić coraz mniej ciekawie. Jestem osobą która lubi rozrywki i żyjąc na wsi po prostu się nudzę. Jedyną rozrywką może być spacer do lasu.

Liczne ośrodki kultury, spotkań młodych ludzi są właśnie w miastach. Na każdy dzień można zaplanować coś innego. Nie ma po prostu dnia, żeby się nudziło, gdyż z każdą chwilą można „odkrywać” coraz to nowsze miejsca, poznawać nowych ludzi. Na wsi nie ma tej wygody. Po kilku latach wszyscy się znają, każde miejsce zostanie odwiedzone już po miesiącu. Człowiek siedzi w domu myśląc o marnych planach na najbliższy czas.
Miasto również jest idealnym miejscem dla artystów. Malowanie architektury, wzorowanie się na niej jest natchnieniem dla plastyków. Każde miejsce jest inne, natomiast na wsi widać rutynę gdzie nikt nie chce specjalnie się wyróżniać. Wszystko jest wręcz pospolite jakby z jednego wzoru robione.

Komunikacja w mieście jest dużo lepsza niż na wsi. Aby dostać się do jakiegokolwiek miejsca wystarczy wyjść z domu, skierować się na najbliższy przystanek i praktycznie od razu można gdzieś jechać. A na wsi? Idzie się na przystanek czeka godzinę na autobus który jest przepełniony ludźmi chcącymi zapewne również się rozerwać, po 20 minutach dojeżdża się do ostatniego przystanku, przesiadka itd. Jest to strasznie żmudne co bardzo zniechęca człowieka. Taka wyprawa do miasta wiąże się najczęściej z całodniowym wypadem, gdyż załatwienie swoich spraw w godzinę jest niemożliwe. Często też są problemy z powrotem z jakiś imprez. Ostatnie autobusy jeżdżą grubo przed północą. W takich wypadkach trzeba prosić kogoś o przywiezienie do domu lub szukać znajomych w mieście i starać się o nocleg u nich

W mieście zdecydowanie łatwiej zdobyć dobre wykształcenie. To doskonałe miejsce do rozwoju intelektualnego. Duży wybór liceów, a następnie studiów. To wszystko daje możliwość kształcenia nie tylko swoich umiejętności i przygotowania do zawodu, ale i kreowania osobowości i oswajania się z gronem rówieśników, czego nie można powiedzieć o małych szkółkach wiejskich, gdzie klasy z braku chętnych często są łączone lub najbliższa szkoła jest oddalona o kilkanaście kilometrów. Wyposażenie również takich małych szkół jest bardzo słabe z braku funduszy na jej unowocześnienie. Do tego dochodzi różnorodność uczniów którzy otwarcie się buntują i utrudniają wychowanie i naukę innych.

Wprawdzie na wsi wszyscy się znają i odczuwa się taką jakby bliskość to jednak miasto jest miejscem zdecydowanie bardziej nastawionym na życie nowoczesne i rozwój człowieka gdzie liczy się przyszłość człowieka. W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności które na pewno zdobędziemy w mieście. Tam można nauczyć się samodzielności i indywidualizmu. Pokazać swoją osobowość a nie podporządkowywać się innym.


jest to dla mnie dosc wazne ale mam czas do piatku ;-)

Z gory wielkie dzieki :)

12.05.2004
15:35
[2]

nutkaaa [ Żywiołak Ognia ]

nikt nie pomoze?

12.05.2004
16:07
smile
[3]

Drackula [ Bloody Rider ]

"zaczyna się robić coraz mniej ciekawie"- sprecyzowal bym bardziej

"Jedyną rozrywką może być spacer do lasu" - doprawdy, tylko tyle? a jazda rowerem po nieograniczonych przestrzeniach, jazda konna, staw , rzeka, lowienie ryb, ogniska i spotkania ze znajomymi po zmierzchu? i wiele innych.

"Na każdy dzień można zaplanować coś innego. Nie ma po prostu dnia, żeby się nudziło, gdyż z każdą chwilą można „odkrywać” coraz to nowsze miejsca, poznawać nowych ludzi. Na wsi nie ma tej wygody."- no nie wierze, spedzilem tam tyle lat i jakos mialem co odkrywac i kogo poznawac oraz planowac co tylko dusza zapragnie.

"Miasto również jest idealnym miejscem dla artystów. Malowanie architektury, wzorowanie się na niej jest natchnieniem dla plastyków. Każde miejsce jest inne, natomiast na wsi widać rutynę gdzie nikt nie chce specjalnie się wyróżniać. Wszystko jest wręcz pospolite jakby z jednego wzoru robione. " - mam wrazenie ze nie bylas nigdy na wsi. Skoro jest tak jak piszesz to dlaczego tylu artystow tworzy na wsi, natura, pejzarze itd.

"W mieście zdecydowanie łatwiej zdobyć dobre wykształcenie. To doskonałe miejsce do rozwoju intelektualnego. Duży wybór liceów, a następnie studiów. To wszystko daje możliwość kształcenia nie tylko swoich umiejętności i przygotowania do zawodu, ale i kreowania osobowości i oswajania się z gronem rówieśników, czego nie można powiedzieć o małych szkółkach wiejskich, gdzie klasy z braku chętnych często są łączone lub najbliższa szkoła jest oddalona o kilkanaście kilometrów" - no raczej nie dziwne ze univerkow na wsi nie ma nie sadzisz? Ale co do kreowania osobowosci i oswajania z gronem rowiesnikow to juz sie niesrty mylisz. znam sporo ludzi ze wsi, ktorzy wyksztalcili sobie osobowosc w takich wlasnie szkolkach a kontaktow z ludzmi takze nie maja. Bycmoze gdzies tam klasy sa laczone, ja jednak z takimi sie nie spotkalem. Jednoczesnie uwazam ze atmosfera w tkich wiejskich szkolkach jest duzo zdrowsza a wiedza nauczycieli wcale nie jest gorsza. Co nalezy dodac na plus nauczyciele nie sa tak zmeczenie przez uczniow i nawet milej im sie prowadzi zajecia. A to ze szkola jest oddalona to problem> Przeciez dziec isa dowozonw i raczej taka podroz nie trwa dluzej niz pol godziny.

"Wyposażenie również takich małych szkół jest bardzo słabe z braku funduszy na jej unowocześnienie." - zapewniam cie ze w wielu przypadkach bys sie zdziwila. A poza tym to coz za specjalistyczny sprzet w takiej podstawowce potrzebny ze nie moze byc wykozystany ten sprzed 20 lat. Czyzby taki mikroskop byl gorszy od nowego? nie sadze.

"Do tego dochodzi różnorodność uczniów którzy otwarcie się buntują i utrudniają wychowanie i naukę innych. " - tutaj to juz zupelnie mijasz sie z prawda. No coz rozumiem ze nie bylas w takiej szkole.

"W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności które na pewno zdobędziemy w mieście. Tam można nauczyć się samodzielności i indywidualizmu. Pokazać swoją osobowość a nie podporządkowywać się innym. " - no wiesz w moim zyciu akurat bardzo m isie przydaja umiejetnosci ktore zdobylem podczas zycia na wsi. Zapewniam cIe ze na wsi takze wyksztalcaja sie dodatnie cehcy u ludzi, wies to nie tylko stare PGR'y. A juz o jakim podpozadkowywaniu mowisz to nie mam pojecia, toz to na wsi szyciej czlowiek sie usamodzielnia.

Nie czepiam sie sie stylistyki i takich tma bo sam polonista nie jestem. Jednak smiesznie brzmia prace pisane na tema tczegos o czym sie wie naprawde niduzo :) Jak troszke nad tym jeszcze popracujesz to naprawde znajdziesz tyle samo zalet w obu "swiatach". Ja osobiscie bym chcial mieszkac na wsi ale tak nei dalej niz 50 kilosow od miasta i sobie dojezdzac do pracy i czasem do miejskiej rozrywki.


14.05.2004
22:18
[4]

Ewa Dżyzga [ Konsul ]

:D

14.05.2004
22:47
[5]

Luremaster [ Siewca Zagłady ]

Nie chce mi sie czytac wszystkiego wiec tylko do jednej rzeczy sie przyczepie :)

"można by określić mianem Arkadii miejsca idealnego, ale jak wiadomo „nic na świecie nie jest idealne” więc i ona ma swoje wady" <--- to zdanie wydaje mi sie nielogiczne, przeczące samemu sobie.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.