GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Zapomniany Żołnierz - co dalej?

06.05.2004
12:03
[1]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Forum CM: Zapomniany Żołnierz - co dalej?

Witam!
Ostatnio przeczytałem tą książkę. Jest... zajebiście smutna :(

Czy ktoś coś wie o Sajerze (co się z nim działo), po wojnie ponad to co było zapisane w Epilogu? Próbowano odnaleść część postaci z książki? Jakie są ich losy?

06.05.2004
16:27
[2]

Giovanii [ Chor��y ]

Książki niestety nie czytałem, szkoda że jakoś tak zapomniałeś powiedzieć ze ją masz żołnierzu, mam nadzieje że mi ją pożyczysz...
...a mam nadzieje że głównego żołnierza zjedli Rosjanie!:)

06.05.2004
18:34
[3]

Marder [ Konsul ]

Też miałem podobne odczucia po przeczytaniu tej książki. Co było dalej z Sajerem ? Któż to wie. Nie było nawet wzmianki od wydawcy książki. Myślę że gdyby tak jakiś solidny reżyser podjął się ekranizacji tej książki to byłby to prawdziwy dramat wojenny z szansą na Oscara. Niestety Amerykanów interesują tylko losy ich chłopców, a Niemcy nie dysponują holywoodzkimi budżetami żeby zrobić świetny film z odpowiednim rozmachem i scenami batalistycznymi :(

06.05.2004
19:12
[4]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Marder ---> no właśnie. I dlatego taka piękna historia jak ta pewnie niegdy nie doczeka się ekranizacji.

Książka jest smutna i niesprawiedliwa. I zakończenie mimo, że jest pozytywne to i tak jest smutne. Że też żaden historyk się nie podjął zbadania co się z nimi działo dalej. Ja szukałem w internecie, ale raczej marne rezultaty. Trzeba będzie napisać do głównego wydawcy...

06.05.2004
19:51
[5]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Znalazłem coś... Ostatni paragraf zobaczcie... Może da się coś znaleść ;)

06.05.2004
20:09
[6]

Roko [ Generaďż˝ ]

jak ja lubię tą książkę

poszukałem i znalazłem :
Guy Mouminoux po wojnie zajął się rysowaniem komiksów i nawet całkiem sporo ich wydał

06.05.2004
20:25
[7]

Dziki Łoś [ Konsul ]

Może jestem piperzonym wielbicielem happy endów... Eh... Dobrze, że mu się udało do czegoś dojść. Jako jeden z niewielu ludzi pewnie do końca docenia co ma. Ciekawe tylko czy spotkał się po wojnie z Hallsem...

01.06.2004
10:05
smile
[8]

Holmes__ [ Konsul ]

Ktoś ma może jakiś komiks Mouminoux'a? A tak swoją drogą - w notce od wydawcy jest napisane, że książka powstała na podstawie bogato ilustrowanych rysunkami zeszytów "Sajera". Bardzo szkoda, że nie zamieścili reprodukcji.

Mam nadzieję, że opowieść ta doczeka się kiedyś ekranizacji - niemiecki srebrny ekran ma przecież na tym polu uznane sukcesy ("Das Boot", "Stalingrad").

Po lekturze tej książki po raz kolejny potwierdza się, że historię tworzą zwycięzcy, a pokonanym często odbiera się prawo głosu.

01.06.2004
17:24
[9]

Marder [ Konsul ]

Niestety tak to już jest na tym świecie. Mnie poruszyła też postać tego weterana co z nimi razem walczył. Kiedy zostali odcięci pod Królewcem facet kazał im ruszać a sam został w okopie. Sajer napisał że widział już zbliżających się Rosjan a z okopu słychać było serie z Km-u weterana.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.