Dziki Łoś [ Konsul ]
Forum CM: Zapomniany Żołnierz - co dalej?
Witam!
Ostatnio przeczytałem tą książkę. Jest... zajebiście smutna :(
Czy ktoś coś wie o Sajerze (co się z nim działo), po wojnie ponad to co było zapisane w Epilogu? Próbowano odnaleść część postaci z książki? Jakie są ich losy?
Giovanii [ Chor��y ]
Książki niestety nie czytałem, szkoda że jakoś tak zapomniałeś powiedzieć ze ją masz żołnierzu, mam nadzieje że mi ją pożyczysz...
...a mam nadzieje że głównego żołnierza zjedli Rosjanie!:)
Marder [ Konsul ]
Też miałem podobne odczucia po przeczytaniu tej książki. Co było dalej z Sajerem ? Któż to wie. Nie było nawet wzmianki od wydawcy książki. Myślę że gdyby tak jakiś solidny reżyser podjął się ekranizacji tej książki to byłby to prawdziwy dramat wojenny z szansą na Oscara. Niestety Amerykanów interesują tylko losy ich chłopców, a Niemcy nie dysponują holywoodzkimi budżetami żeby zrobić świetny film z odpowiednim rozmachem i scenami batalistycznymi :(
Dziki Łoś [ Konsul ]
Marder ---> no właśnie. I dlatego taka piękna historia jak ta pewnie niegdy nie doczeka się ekranizacji.
Książka jest smutna i niesprawiedliwa. I zakończenie mimo, że jest pozytywne to i tak jest smutne. Że też żaden historyk się nie podjął zbadania co się z nimi działo dalej. Ja szukałem w internecie, ale raczej marne rezultaty. Trzeba będzie napisać do głównego wydawcy...
Dziki Łoś [ Konsul ]
Znalazłem coś... Ostatni paragraf zobaczcie... Może da się coś znaleść ;)
Roko [ Generaďż˝ ]
jak ja lubię tą książkę
poszukałem i znalazłem :
Guy Mouminoux po wojnie zajął się rysowaniem komiksów i nawet całkiem sporo ich wydał
Dziki Łoś [ Konsul ]
Może jestem piperzonym wielbicielem happy endów... Eh... Dobrze, że mu się udało do czegoś dojść. Jako jeden z niewielu ludzi pewnie do końca docenia co ma. Ciekawe tylko czy spotkał się po wojnie z Hallsem...

Holmes__ [ Konsul ]
Ktoś ma może jakiś komiks Mouminoux'a? A tak swoją drogą - w notce od wydawcy jest napisane, że książka powstała na podstawie bogato ilustrowanych rysunkami zeszytów "Sajera". Bardzo szkoda, że nie zamieścili reprodukcji.
Mam nadzieję, że opowieść ta doczeka się kiedyś ekranizacji - niemiecki srebrny ekran ma przecież na tym polu uznane sukcesy ("Das Boot", "Stalingrad").
Po lekturze tej książki po raz kolejny potwierdza się, że historię tworzą zwycięzcy, a pokonanym często odbiera się prawo głosu.
Marder [ Konsul ]
Niestety tak to już jest na tym świecie. Mnie poruszyła też postać tego weterana co z nimi razem walczył. Kiedy zostali odcięci pod Królewcem facet kazał im ruszać a sam został w okopie. Sajer napisał że widział już zbliżających się Rosjan a z okopu słychać było serie z Km-u weterana.