
QQQromaneq [ Pretorianin ]
Nowy wirus ?
Od pewnego czsu zauwazyłem dziwne zachowanie sie kompa ( samoczynny reboot ) Blaster pomyslałem - ale juz go przeciez raz wywalałem instalujac łaty wiec nie powinien wlesc znowu , poza tym blaster rebotował kompa zaraz po uruchomieniu połaczenia sieciowego a tu tymczasem komp chodzi czasem godzinke czsem dwie i nagle komuikat " usługa zarzadzania systemem NT ( nie znalazłem takiej ) zakonczy proces lsass.exe i rebocik - skany antywirusewe nic nie dały podobnie AdAware - zauwazyłem natomiast ze do autostartu przez rejestr pcha mi sie plik "avserve i avserve2" - wywaliłem to gówno - i czekam na kolejny reebot - czy ktos sie juz spotkał z czyms podobnym ? - jeszcze jedna ciekawostka program monitorujacy połacznie pokazuje mi 2 didatkow procesy których wczesniej nie było - własnie lsass.exe i 22522_up.exe - kto wie o co chodzi i CZYM to mozna wywalic ?

Trzepiskor [ SETH ]
tu masz odpowiedz
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2322499&N=1
wystarczy troche poszperac

ALEX2150 [ Visca el Barça ]
Przejrzyj forum tam juz jest o tym pełno wątków (NAZWA WIRUSA SASSER!!!!!)

PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]
tu masz ladnie opisane co i jak :
QQuel [ Master of Puppets ]
"Cofnij system", miałem takie coś, tylko że mi się tak koło 10 minut chodziło...

QQQromaneq [ Pretorianin ]
THX za pomoc - w takim razie co robi Norton - mksVir itp - NIC tego nie chciało wykryc ;_(
QQuel [ Master of Puppets ]
Mi tam zadziałało "cofnięcie systemu"... A "otrzymałem" to bo wyłączyłem firewalla:P.

QQQromaneq [ Pretorianin ]
QQuel >>> cofniecie niewiele by pomogło bo mam go juz kilka dni ( ostatnie instalowałem kilka programów i zrobiłem kilka punktów )

vult-q3 [ Konsul ]
trend micro internet security wygryl tego sessela jak nikt o tym jeszcze nie mowil :p polecam

vult-q3 [ Konsul ]
wykrył :F
QQQromaneq [ Pretorianin ]
a moze mi ktos powiedziec co jest z serverasmi symanteca - nijak nie moge sie z nimi połaczyc ani live update anty wira ani rejestracja Norton System Works - mógłby ktos to sprawdzic ( tzn czy uda mu sie połaczyc ? )
Vejt [ The Chronicles of Vejt ]
na stronce Microsoftu jest opdpowiednia łatka likwidująca ten problem

holyfire [ Konsul ]
Moja sieć ma wspólny adres IP i Firewalla .Rozpoznają nas po MAC adresach :]
Więc takie problemy mnie nie dotyczą :P
Poza tym mam NAV'a 2003 ,Więc nic mnie nie ugryzie w Dupe :D