GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

rysunek bez tła

02.05.2004
19:28
[1]

Misiu2449002 [ Pretorianin ]

rysunek bez tła

Jak zrobić rysunek bez tła tzn. jak mam rysunek i zostaje mi białe tło to jak zrobić żeby tego tła nie było np. gdy chcę ten rysunek wstawić na strone i jak mam jakieś tło strony to żeby nie było tego białego tylko tło które jest na stronie?

02.05.2004
20:20
[2]

Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]

musi byc zapisany w formacie *.gif no i nie moze mieć zadnych cieni itp.

02.05.2004
21:57
[3]

Misiu2449002 [ Pretorianin ]

To nic nie daje jak się zmieni na gifa.

P.S Żadnych cieni itd. nie ma

02.05.2004
22:02
[4]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

daj ten rysunek tutaj jak chcesz moge ci usunac tlo. albo jak masz paint shop pro to ustaw kolor jaki chcesz wywalic jako tlo, ctrl-shitf-v i set as transparent. byl jakis latwiejszy sposob darmowym programikiem ale dokladnie nie wiem..

02.05.2004
22:21
[5]

Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]

w photoshopie jest taka fajna opcja "zapisz dla web" i mozliwe ze sam usuwa Ci białe tło, nie wiem, musisz w jakims programie usunąć białe tło.

02.05.2004
22:24
[6]

M'q [ Schattenjager ]

cotton_eye_joe dobrze prawi :)
Set transparent, ustaw kolor Twojego tła, obraz musi być w formacie gif.

02.05.2004
23:19
smile
[7]

sapri [ ]

Tak w gifie można ustawić jeden kolor jako przezroczysty, ale ten format obsługuje maks 256 kolorów i obraz zapisany w gifie wygląda conajmniej kiepsko (jeśli to zdjęcie). Moim zdaniem lepiej użyć formatu PNG, niestety obraz bedzie sporawy :)

03.05.2004
00:39
smile
[8]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

nawet w IrfanView można zapisać przezroczystego GIFa :)
Zapisz jako
Zapisz jako typ: GIF - Compuserve GIF
W dodatkowych opcjach: Save Transparent Color
wybieramy: Choose transparent color during saving
klikamy: Zapisz
i pojawi nam się osobne okienko z obrazkiem, wystarczy kliknąć kolor który ma być przezroczysty :)

03.05.2004
00:39
smile
[9]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

druga wersja :)

03.05.2004
00:56
[10]

Loczek [ Senator ]

zrób tak: zapisz obraz jako png, importuj go do flasha, we flashu zrób jakąś kompresje... jak ci pasuje i zapisz jako swf i tak wstaw na strone :)

03.05.2004
01:01
smile
[11]

Hakim [ Konsul ]

Tworzenie przeźroczystości (alpha channel) dla plików targa (tga) jest opisane pokrótce na tej stronie (dział tutorials).
Jest tam coprawda opis tworzenia ikonki do gry, ale efekt przezroczystości jeśli chodzi o tamten opis jest gwarantowany (sam próbowałem).
Tam jest opis dotyczący Photoshopa, ale ja to robiłem w Paint Shop Pro i też wyszło :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.