
Axl2000 [ ignoruj mnie ]
Pytanie o mature, co sie dzieje jak ktos w tym roku nie zda?
Np. tak jak zapewne ja :P Poprostu czy jest mozliwosc w tym roku (wiadomo ze ostatni rok starej matury) poprawy i jesli tak to czy w styczniu czy moze juz za rok nową, czy moze wogole juz przesrane? Slyszalem tez ze jak ktos nie zda jakiejs pisemnej to juz nawet nie muze podchodzic do ustnej to tez prawda? Zostalo mi 9 dni na nauke, staram sie pocieszyc jakos ze np. bede mogl poprawac, wyprowadzcie mnie z błędu jesli takowy popelniam...
Misio-Jedi [ Legend ]
Odpowiadając na pytanie w tytule - "co się dzieje jak ktoś w tym roku nie zda?"
- to zostanie powieszony/rozstrzelany (niepotrzebne skreślić)
A tak na poważnie to nie przejmuj się - matura to łatwiuteńki egzaminik :)
Axl2000 [ ignoruj mnie ]
Misio - jak sie ktos uczyl...a ja snei nie uczylem, ucze sie od 3 dni....
Misio-Jedi [ Legend ]
A kiedy ta matura ?
Arab Lawrence [ spamer ]
uczysz sie przez 4 lata, jesli nie jestes calkowitym bezmozgiem, wyciagniesz chociazby na najnizszy zaliczajacy stopien

Misio-Jedi [ Legend ]
No jasne, poza tym nauczyciele pomagają, mamusie przynoszą ściągi w kanapkach - to farsa nie egzamin. - będzie spoko.
Anima Vilis [ Konsul ]
Parę lat temu (2-3) była możliwość zdawania matury na raty. Mianowicie, przedmioty, których nie zaliczyło się przy pierwszym podejściu, zaliczało ponownie za rok, natomiast te już zaliczone przechodziły dalej. Nie wiem jak jest teraz.
Axl2000 [ ignoruj mnie ]
mam nadzieje ze sie nie mylicie :( a matura za 9 dni....od 11 maja...ale jaja ;(

merkav [ Aguś ]
Jak sie nie uczyles to bierz temat z tekstem zrodlowy. Ja tak biore jak mi reszta nie podejdze.

Misio-Jedi [ Legend ]
E, przez 9 dni to się można wszystkiego nauczyć.

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
merkav ---> Przedmiot wybrany to pikuś, ale jak tu zdać maturę ustną z polskiego :|
Misio-Jedi ---> Jeszcze trzeba mieć z czego się uczyć, a jak się spało na lekcjach to teraz jest problem :(

merkav [ Aguś ]
Buczo - w tej calej maturze wlasnie to mnie najbardziej martwi... Jakos sie uda ! :)
diabelek1 [ szczęśliwy ]
Axl2000 - stara mature bedze mozna poprawkowo zdawac jeszce przez 2 lata bodajrze. Tzn. jesli nie zdasz, to masz prawao przystapic do niej w ciagu najblizszych dwoch (?) lat. A jako, iz caly czas jechales starym programem to bedzsz zdawal stara.. Ale to wszyko porypane :|

boYek [ Konsul ]
"Parę lat temu (2-3) była możliwość zdawania matury na raty. Mianowicie, przedmioty, których nie zaliczyło się przy pierwszym podejściu, zaliczało ponownie za rok, natomiast te już zaliczone przechodziły dalej."
To sie nazywa Matura Pomostowa i dziala do dzis (w niektorych szkolach: zaoczne, eksternistyczne, wieczorowe itd, jak zdajesz z jakis przyczyn w kuratorium oswiaty - np wkurzyles nauczycieli i wiesz ze ciebie usadza), no chyba ze sie cos zmienilo (UE etc, w tym kraju nie mozna byc niczego pewnym - najlepiej przedzwonic do kuratorium i sie samemu dowiedziec).
Lipton [ 101st Airborne ]
Ojej :D Stary wyluzuj!:) Zdanie matury to nie problem, jest tylko jedno pytanie: "Na jaką ocenę?:D" Bo sama zaliczająca ocena to looz. Ja też w tym roku podchodzę i nie martwię się że nie zdam, martwił bym się lepiej na Twoim miejscu egz. na studia.

Magdulla [ Konsul ]
Jeżeli ktos nie zda matury to idzie do wojska :D
===Elvis=== [ Powrót Króla ]
Jezeli niezdasz j.polskiego to niepodchodzis do ustnych, jezeli zdasz polski a oblejesz drugi przedmiot to podchodzisz do ustnych a przedmiot zaliczasz bodajze w sierpniu.
Gdy oblejesz polski to mozesz ponownie zdawac za rok razem z klasami zbiorczymi badz w kuratorium, zdajesz oczywiscie stary typ matury.