GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Za godzine czeka Nas, zniewolenia w Unii czas

30.04.2004
23:14
smile
[1]

Kajkes [ Vegetan ]

Za godzine czeka Nas, zniewolenia w Unii czas

Za godzinę czeka czas
Zniewolenia w Unii Nas
Trzeba bigosowi rzec pas
Z kiszonym ogórkiem wraz
Ledwo z komuny się wydostaliśmy
Już do Unii doszliśmy
Znowu złodzieje Nas rozkradną
Zniewolą,
Robotę spartolą,
Nie będziemy ludnością powabną
Oszukani
Przespani
Okłamani
Masochistycznie weszliśmy
I w błocie ugrzęźliśmy
Nicea albo śmierć
Głosi Polska wieść
Śmierć wybrałbym wpierw
Aby nie czekać na wyśmianie
I na Polski wykorzystanie
Na nierównych prawach
I na sztucznych brawach
Wpadniemy głęboko bardzo
Bo Oni i tak z nas gardzą!

30.04.2004
23:22
smile
[2]

^quqoch^ [ Paweł Romanowicz ]


Nie umiesz stawiać przecinków.

30.04.2004
23:23
smile
[3]

oksza [ Senator ]

To wszystko prawda, będzie strasznie. Najlepiej połóżmy się razem wszyscy i poumierajmy. Zaczynamy.

30.04.2004
23:25
smile
[4]

wysiu [ ]

oksza --> Ale ja nie chce teraz umierac, ja juz (prawie, tylko 32 minuty) czuje sie Europejczykiem!!!

30.04.2004
23:27
[5]

LooZ^ [ be free like a bird ]

wysiu : Chwali ci sie, twoja obywatelska postawa... ;)

Kajker : Pisac to ty nie umiesz, jesli tylko skopiowales to ja bym sie wstydzil gdziekolwiek to publikowac ;)

30.04.2004
23:28
smile
[6]

faloxxx [ Generaďż˝ ]

ja tam jestem europejczykiem i unia do tego mi nie jest potrzebna

30.04.2004
23:32
[7]

SULIK [ olewam zasady ]

panikujecie - tak jak by zaraz w nas metoer mial pierdyknac - nie chcieliscie unii... bylo trzeba isc di referendum i zaglosowac na NIE... a teraz mi sie nie mazac

30.04.2004
23:33
[8]

wysiu [ ]

Sulik --> Alez glosowalismy...

30.04.2004
23:37
smile
[9]

L@WYER [ Valaraukar ]

Radujcie się euroentuzjaści - achluss do ZSRE coraz bliżej ...

30.04.2004
23:44
[10]

minius [ Generaďż˝ ]

Kajkes---> Co Ty smarku tak naprawdę wiesz o zniewoleniu? Czy dostałeś choć jedną pałę od ZOMO, czy zatrzymali Cię za kolportowanie ulotek, czy widziałeś Ruskie czołgi jadące do Czechosłowacji, czy walczyłeś na ulicach Budapesztu, a może uciekałeś przez mur berliński na zachód?

Bo jakoś na wschód uciekali tylko zdrajcy, którzy za pieniądze sowieckie sprzedawali tajemnice komuchom

30.04.2004
23:46
smile
[11]

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]

Wysiu eurosceptykiem? Nie wierzę… :)

30.04.2004
23:47
smile
[12]

Kajkes [ Vegetan ]

Przyjdzie na mnie jeszcze czas
I pokaze jak bardzo lubie was.

30.04.2004
23:47
[13]

okix [ Ze Francesco ]

LUDZIE..gorzej byc nie moze..wiec cieszmy sie z tego wejscia do UNII

30.04.2004
23:50
smile
[14]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minius --> za przeproszeniem, pierdolisz

30.04.2004
23:53
[15]

L@WYER [ Valaraukar ]

okix --> poczekaj aż Lepper i jego banda dorwą się do władzy - wtedy zobaczysz, że może być gorzej. O wiele gorzej ...

30.04.2004
23:54
[16]

minius [ Generaďż˝ ]

brzydki potworek ---> A kto Cię niby zniewala? Bo ja Ci powiem bez przepraszania, że mówienie o zniewalaniu przez UE to właśnie pierdzielenie głodnych kawalków. Jakoś żaden kraj, który tam wszedł nie czuje się zniewolony.
Uważasz, ze UE jest gorsza niż to co nasi ojcowie przeżyli pod okupacją sowiecką?

A my zanim tam się dostaliśmy już mamy pieprzyć o zniewoleniu?

30.04.2004
23:58
smile
[17]

SULIK [ olewam zasady ]

Witamyt w UE :D

01.05.2004
00:01
smile
[18]

piokos [ ]


jest transmisja na BBC World

01.05.2004
00:02
smile
[19]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minus --> gowno wiesz o UE, to raz, dwa - nie rozmawiam z osobami, uzywajacych tak zalosnej retoryki

UE to biurokratyczny wrak, skoro to taki raj na ziemi, to moze powiesz mi, czemu Norwegia tak sie przed nia broni?
polecam tez zapoznac sie z przykladem Irlandii...

01.05.2004
00:09
smile
[20]

Kajkes [ Vegetan ]

Nie kłóćcie sie ludziska,
Kiedy wróg wspólny was uciska.

A jeżeli chodzi o zniewalanie innych krajów (a własciwie to tego nie ma) to ktoś musi być pierwszy (w tym wypadku Polska :P)

01.05.2004
00:12
smile
[21]

piokos [ ]

Nas uciska UE, a my Irak więc jest sprawiedliwie :-)

01.05.2004
00:13
smile
[22]

qLa [ oLd GaMeS FaN ]

brzydki
Trza bylo lgnac do Rosji :)
Dobrze wypadlismy w koncu w latach 50-91, bylo zajebis** :)
Albo wybrac Samoobrone i uczynic ten kraj potega Europy :>

01.05.2004
00:14
smile
[23]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

qLa --> nastepny analfabeta...czytac nie umiesz? czy ja gdzies napisalem cos o zniewoleniu czy Rosji?

01.05.2004
00:15
smile
[24]

Kajkes [ Vegetan ]

Słuchajte, bo widze że przezemnie sie zaczeliwy kłócić. To był taki mój wierszyk jak dla dziewczyny ppierwszy okres-> godzinę temu trochę się przestraszyłęm i spanikowałem, ale teraz jak jest już po wszystkim to czuje sie dumnym Europejczykiem.

PS. NIE, nie tłumacze się!!

01.05.2004
00:17
smile
[25]

minius [ Generaďż˝ ]

brzydki potworek ---> Oczywiście Ty wiesz wszystko lepiej, bo najlepiej widać jak się żyje w UE nie ruszając się poza granice własnego osiedla. No faktycznie w Irlandii taka bieda, że aż piszczy, a Hiszpania? Jejku, toż tam ludzie z głodu umierają, a ich zarobki, toż w Meksyku płacą lepiej.
A jakie w Grecji demonstracje są, że należą do UE, muszą je Niemiecko-Francuskimi czołgami rozjeżdżać.

Widzisz, między nami jest taka różnica, że ja wiele z tych krajów widziałem na właasne oczy, rozmawialem z ich mieszkańcami (również tymi biedniejszymi), Ty zaś ronisz krokodyle łzy nad losem Irlandczyków, których widziałeś jedynie w TV.

01.05.2004
00:18
[26]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Kajkes : Przestan z tymi swoimi rymami (?) bo jestes zenujacy.

brzydki : Tak. UE to biurokratyczny wrak, a Polska nie? Podajesz za przyklad Irlandie, ciezko sie z UE zarli ale postawili na swoim, nie wiem wiec czemu dla ciebie to dobry przyklad... Zreszta, czego to przyklad? Co do Norwegii to chyba przegapilem odkrycie w Polsce ogromnych zloz ropy naftowej.

01.05.2004
00:20
smile
[27]

qLa [ oLd GaMeS FaN ]

Po 1.
Nie obrazaj mnie baranie bo ja tego uprzednio nie zrobilem.
Po 2.
Ja tu sie Ciebie pytam o jakies alternatywne opcje - Jak nie Unia, to co?

01.05.2004
00:21
smile
[28]

Kajkes [ Vegetan ]

Że niby mój ostatni post był rymujący???
Czy ty aby cały dzień nie byłeś pierdzący??

Ide spać póki w Unii pozwolą
A jak nie to niech siępier**lą!

01.05.2004
00:22
smile
[29]

piokos [ ]


minius ===>Święte słowa prawisz; tam to ludzie biede mają, cały zachód to jedna wielka Białoruś, tylko dobrze się kamuflują jak Polaczki
do nich jadą. <LOL> :-)

01.05.2004
00:22
smile
[30]

Kajkes [ Vegetan ]

Qla--------> Nicea albo śmierć :D

01.05.2004
00:23
smile
[31]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minius --> chcesz sie ze mna licytowac, kto wiecej czasu spedzil za granica? sluze paszportem ignorancie
piszac takie farmazony pokazujesz tylko, ze nic nie wiesz o UE, a o Irlandii, w ktorej pracuje od 2 lat moja siostra, w szczegolnosci

polecam tez wizyte u psychiatry, moze rozwiaze kilka Twoich problemow "antykomuchu"

01.05.2004
00:25
[32]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

qLa --> poradzimy sobie bez Unii, a co ona robi z krajami rozwijajacymi sie, dowiesz sie na przykladzie Irlandii
co to za farmazon, ze musimy gdzies nalezec?:|

LooZ^ --> patrz wyzej

01.05.2004
00:27
smile
[33]

qLa [ oLd GaMeS FaN ]

O lol, mamy tu komucha czy jak?:)
Czekam na te alternatywne opcje brzydki.

01.05.2004
00:29
[34]

LooZ^ [ be free like a bird ]

brzydki : Zgodze sie, ze gdyby w Polsce byl jakis kandydat na meza stanu to moglibysmy sobie poradzic. Niestety mamy "tylko" politykow, wsrod ktorych tylko niektorzy daja nam szanse, na wyjscie z kryzysu. Co do przykladu Irlandii, na co innego moze pozwalac sobie 3milionowa Irlandia, a na co innego 38mln Polska. Jednak tutaj wszystko zalezy od dyplomatow i politykow ktorych haslem nie bedzie "Wpierw Unia, potem Polska" jak naszej kochanej pani komisarz.

01.05.2004
00:30
smile
[35]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

qLa --> idz spac, chyba za glupi jestes, zeby zrozumiec, co do CXiebie pisze...

01.05.2004
00:30
[36]

wysiu [ ]

No dajcie spokoj, juz nie jestescie jakimis tam Polakami, zeby sie tak bez sensu klocic. Teraz jestescie Europejczykami.

01.05.2004
00:31
[37]

minius [ Generaďż˝ ]

brzydki potworek ---> Przekonałeś mnie. Ja zostaję, Ty uciekasz z UE. Spotkamy się za 10 lat.




I porównamy nasze zarobki, emeryturki, czy stopę życiową. BTW. Która waluta stoi najmocniej? Czyżbym przoczył coś? Rubel, dolar, a może bialoruska waluta?!

01.05.2004
00:33
smile
[38]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

Looz --> masz racje,alenie zawszemusi byc tak jak teraz
naszpotencjal i polozenie w Europie daja nam ogromna przewage,wejscie do UE na takich warunkach bylo rezygnacja z tego :(

01.05.2004
00:34
[39]

LooZ^ [ be free like a bird ]

wysiu : :)

Chlopaki, wyluzujcie sie, napijcie sie piwa (polskiego), wina (wegierskiego) albo wodki (polskiej)

Klocicie sie, jakby to mialo jakis sens :) Cieszmy sie, ze Jola nie bedzie kandydowac :)

01.05.2004
00:35
[40]

LooZ^ [ be free like a bird ]

brzydki : Dajcie mi 15lat na dojscie do wladzy :)

01.05.2004
00:36
smile
[41]

SULIK [ olewam zasady ]

LooZ^

" Cieszmy sie, ze Jola nie bedzie kandydowac :)" - to, ze w tym momecie mowi, e nie bedzie to jeszcze nic nie znaczy - kobieta zmienna jest

ale z drugiej strony, dzieki temu Pan Przewodniczacy A.L. ma mniej przeciwnikow :>

ty kandydowac ? oj nie moge do tego dopuscic - jak dobrze, ze w piwnicy ma na tyle broni, aby w ciagu 5 lat zrobic calkowity przewrot i zadic za pomoca dyktatury :]

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-01 00:38:14]

01.05.2004
00:36
smile
[42]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minus --> smieszny jestes, podobnie jak Twoje argumenty...moglbym teraz wymienic Szwajcarie, ale szkoda mi czasu na polemike z kims, w czyim slowniku funkcjonuja slowa , typu "komuch"
jestes zaslepionym nienawiscia robakiem
do tego nie potrafisz zrozumiec, ze pozycja tych panstw to wynik 50 lat rozwoju w warunkach gospodarki rynkowej i 10 lat hamowania go w ostatnim okresie

01.05.2004
00:38
smile
[43]

piokos [ ]

Jakubowska na prezydenta !!!!


[edit]

brzydki ==> Szwajcarię <lol> to żeś przywalił. Jaki następny kraj wymienisz : Mołdawię , Albanię jeszcze parę ci zostało. SZWAJCARIA JEST KRAJEM NEUTRALNYM!!!! Szkoda że tego nie wiesz, w NATO jej też niema,
wytłumaczysz to ????

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-01 00:49:48]

01.05.2004
00:41
[44]

minius [ Generaďż˝ ]

brzydki potworek--> Wiesz jakim potencjałem Polska dysponuje? Łapówkarskimi i kramarcznymi elitami rządzącymi.
To jest nasz jedyny potencjał. Wszystko czego dokonaliśmy to prześcignięcie Czech, i Węgier... w bezrobociu, inflacji, zmarnotrawieniu prywatyzacji, zarżnięciu państwowych firm, które po sprywatyzowaniu jedynie upadly.

Więc nie dziw się, że jedyne na co liczę to wprowadzenie takiego prawodawstwa unijnego w Polsce by poprostu Polacy mogli normalnie rozwijać swój potencjał na równych zasadach, bez wtrącania się polityków do biznesu. Jeśli zaś sami Polacy nie potrafili sobie tego wywalczyć, bo elity polityczne wszędzie swoje paluchy wtykały (vide biopaliwo, Orlen, PZU), to chyba jednak musimy liczyć, że ktoś nam narzuci standardy kapitalizmu.

Bo jak widzisz sami nie umiemy.

01.05.2004
00:43
[45]

minius [ Generaďż˝ ]

"..moglbym teraz wymienic Szwajcarie..."
Szwajcaria swoją rolę bankiera Europy budowała od kilkuset lat. Między innymi z pomocą Hitlerowców. Tyle, że Hitlerowców już nie ma. Żydów do ograbienia i zagazowania w Europie chyba również, prawda?

01.05.2004
00:43
smile
[46]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minius -->BUAHAHAHAHAHAH,to wlasnie przez to unijne prawodastwo polskie firmy sa zazynane od 14 lat ignorancie
BUAHAHAHAHAHA

teraz moge to powiedziec bez najmniejszego wahania - ale Ty jestes glupi :)

01.05.2004
00:46
smile
[47]

piokos [ ]


B.P. ===> długo nie trzeba było czekać na pierwsze obelgi z twojej strony :-)

01.05.2004
00:47
smile
[48]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

piokos --> mowienie prawdy nie jest obelga

01.05.2004
00:49
smile
[49]

piokos [ ]


prawda jest względna :-), zależy z której strony patrzeć

01.05.2004
00:49
[50]

minius [ Generaďż˝ ]

brzydki potworek---> Chylę czoła przed Twą mądrością o wielki, niedościgniony ekonomisto wszech czasów.

Domyślam się, że właśnie pakujesz się by wyjechać do Bialorusi i zaproponować tamtejszemu prezydentowi Kuczmie stworzenie drugiej Szawjcarii?!
Pamiętaj by zabrać ser z dziurami, bo to jedyne czym będzie "Twoja" Szwajcaria przypominała tę prawdziwą ;o)

Ignorant Twoich oświeconych idei idzie spać. Licząc jednak, że podeślesz nam maila jak Ci się wiedzie z budowaniem Szwajcarii [hahaha, huhuhu, dobrze, że mnie rozśmieszyłeś, będę miał bardziej kolorowe sny]

01.05.2004
00:50
[51]

LooZ^ [ be free like a bird ]

SULIK : No wiesz co? :) Ja po pierwsze mowie serio, a po drugie nie wiem jeszcze czy wladze przejme w sposob demokratyczny :) Ciekawe czy ABW ma mnie juz w swoich aktach :)

01.05.2004
00:51
[52]

piokos [ ]


minius ===> ale gafe strzeliłeś : Kuczma jest bandytą z Ukrainy; Łukaszenka jest bandit z Białorusi !!!

01.05.2004
00:52
smile
[53]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

minius --> znowu potwierdzasz, ze jestes glupcem...czy ja gdzies pisalem cos o Bialorusi? nie potrafisz nic wiecej, anizeli wklada nie komus do ust slow, ktorych nie wypowiedzial? czyzby uczen Niesiolowskiego?

dobranoc ignorancie

01.05.2004
00:52
smile
[54]

SULIK [ olewam zasady ]

LooZ^ - a czy ktos mowil, ze ja zartuje z ta bronia, przewrotem i dyktatura ?
:)

01.05.2004
00:54
[55]

minius [ Generaďż˝ ]

piokos ---> Fakt, jakoś nie rozróżniam tych palantów.
Ale to chyba obojętne dokąd uda się BP?! No bo chyba nie zostanie w UE, to nie licowałoby z jego godnością, by być na garnuszku czegoś czego do szpiku nienawidzi?!

01.05.2004
00:58
[56]

LooZ^ [ be free like a bird ]

SULIK : Ale ja sie do tego lepiej nadaje :)

01.05.2004
00:59
smile
[57]

SULIK [ olewam zasady ]

LooZ^ - a czemu tak uwazasz mlodzy czlowieku ?
ja na rano moge miec juz wyborcow :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-05-01 01:00:22]

01.05.2004
01:02
[58]

Dagger [ Legend ]

==>brzydki potworek
poradzimy sobie bez Unii, a co ona robi z krajami rozwijajacymi sie, dowiesz sie na przykladzie Irlandii
co to za farmazon, ze musimy gdzies nalezec?:|

Gdyby nie było tak że ktoś zrobił nam kawał i umieścił nas pomiędzy Rosja a Niemcami to może moglibyśmy sobie pozwolić na bycie "ziemią niczyją". W takich warunkach geopolitycznych jakie mieliśmy na poczatku lat 90-tych trzeba było szybko się deklarować po której stronie sie widzimy.

01.05.2004
01:04
smile
[59]

Dagger [ Legend ]

Nie zamknąłem znacznika kursywy - ale chyba widać dobrze co jest cytatem.

01.05.2004
01:10
smile
[60]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

Dagger --> ok, ale jakos przezylismy te 14 lat bez UE, nie jest chyba az tak zle, zebysmy nie poradzili sobie bez niej kolejne 50...
zreszta niewazne, dla mnie to bez znaczenia, sam sobie doskonale radze,wUE czy pozania :)
dobranoc

01.05.2004
01:13
[61]

Klemens [ Generaďż˝ ]

Tak czytam i czytam Was i odnosze wrazenie, ze to dyskusja bez sensu:))) Kto tutaj z reka na sercu jest w stanie powiedziec, jak na nas - nasza gospodarke itp. - wplynie akcesja do Unii Europejskiej? Kto by odwazyl sie postawic caly swoj majatek itp. na twierdzenie, ze za 20 lat bedzie "tak i nie inaczej"? Ta uwaga odnosi sie tak do euroentuzjastow jak i eurosceptykow... Bo poki co, to mozemy powrozyc z fusow...


Zeby nie bylo niedomowien - glosowalem na "Tak" i trwam przy swoim zdaniu. Nie wiem, jak na nas wplynie UE, ale wiem, co by sie stalo, gdybysmy nie przystapili - wystarczy przygladac sie naszej scenie politycznej przez kilka ostatnich lat... Nie bylaby to radosna perspektywa, a ja wole chociaz miec nadzieje...

01.05.2004
01:15
[62]

Dagger [ Legend ]

==>brzydki potworek
Ja tam zawsze z uporem maniaka bede wskazywał ze decyzja została podjęta już wcześniej i potwierdzona podpisaniem układu stowarzyszeniowego. I właściwie od tego momentu zaczynaja sie nasze zobowiazania na rzecz UE.

PS>Też uważam sie sobie poradze :)

01.05.2004
01:16
smile
[63]

qLa [ oLd GaMeS FaN ]

brzydki
Ja sie staram do twojego poziomu glupoty przyrownac.

01.05.2004
01:33
smile
[64]

Lucky_ [ Konsul ]

brzydki potworek -->Dlatego te 14 lat jakos przezylismy bo Polska odrazu zadelkarowala chec wejscia i po paru latach bylo pewne ze predzej czy pozniej wejdziemy. Tak duzo firm zainwestowalo w Polsce bo mialy w perspektywie wstapienie Polski do UE. Stworzenie liberalnej gospodarki jest takze mozliwe w UE czego przykladem jest Irlandia, wiec nie jest zle ;]

01.05.2004
01:55
smile
[65]

Lim [ Senator ]

Dyskusja tradycyjnie wysokich lotów - nic dziwnego kiedy zaczyna się rozmowa o polityce .

- a przecież nie mieliśmy innego wyjścia - kto by się oparł ,,takim'' argumentom ;)

01.05.2004
09:36
smile
[66]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

Do Europy wprowadzi nas nasza NIKE .

01.05.2004
10:39
smile
[67]

Long [ Generaďż˝ ]

Lim --> Wypraszam sobie! Nie obrażaj Szefa! :)

01.05.2004
14:46
smile
[68]

AK [ Senator ]

Wielka Apokalipsa Auropejska (wszelkie prawa zastrzeżone ;) ) - czyli moja wizja Unii i czasów które nastąpią, pod wpływem chwili pisana.

Widziałem, a oto granice Europy zostały otwarte i głos, z niemieckim akcentem, niczym trąba, rzekł - wstąp, a pokażę ci, co się ma stać potem. A oto tron stał w Brukseli na stosie ksiąg i przepisów, na tronie zaś siedzieli reprezentanci i komisarze i kłócili się.
A ten który siedział najwyżej, z wyglądu do bankiera podobny, a wokół niego papiery i dwadzieścia cztery konstytucje, po dwie na każdą gwiazdę. A z tronu dobiegały odgłosy walki, kłótni, kopania dołków i podgryzania, przed tronem zaś płonęło dwanaście gwiazd.
I widziałem w rękach tego najwyższego na tronie, z motłochem się przewalającego, księgę zapisaną, pieczęciami siedmioma zamkniętą. Wypadła mu i spadła u nóg mych. Ujrzałem na niej napis - kto sie waży pieczęcie te otworzyć?
Tedy głos powiedział - nie bój się, otwórz i zobacz przyszłość swego kraju. I zaśpiewał dziewiątą symfonię w oryginale.
Tak więc zdjąłem pierwszą pieczęć i usłyszałem głosy niemieckie, radośnie oznajmiające że teraz to oni pokażą i wrócą. I oto koń wielki, biały, z jeźdźcem się objawił. Dano mu moc podnoszenia cen i grabienia kont. Zdjąłem drugą pieczęć, a oto drugi rumak, ognisty, a rycerz na nim siedzący miał moc sprowadzania suszy i nieurodzaju, wyludniania wsi. I usłyszałem jakby głos pośród tych postaci mówił - miarka przenicy za sto euro i trzy miarki jęczmienia za sto euro, a piwa i wódki nie tykaj. Zdjąłem trzecią i oto objawił się koń kary, z jeźdźcem wagę dierżącym w ręce swojej. Zdjąłem czwartą i oto siwy koń, a temu, kto na nim siedział, było na imię Samoobrona, a rolnicy szli za nim, i dano im władzę nad czwartą częścią kraju, by blokowali i rzucali ziemniaki, i jaja, i zamęt wielki oraz popłoch czynili wśród pospólstwa.
A gdy zdjąłem piątą część, ujrzałem poniżej ołtarza nieprzebrane tłumy które głosowały na nich i dla świadectwa przeciwko Tronowi, które złożyli. I wołały - kiedyż to, Andrzeju wielki i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz kraj nasz na mieszkańcach Unii? A oto jeździec wzniósł dłoń i zawołał by się powstrzymali i odpoczęli, nim dopełni się czas tego Sejmu i nastaną wybory do parlamentu Europejskiego.
A oto, gdy szósta pieczęć pękła, powstało trzęsienie ziemi. Słońce pociemniało jak czarny wór, a cały Księżyc poczerwieniał jak krew. I gwiazdy unijne spadły na Polskę, niczym liście zrzucane przez drzewo na zimę, gwy wiatr gwałtowny nim potrząśnie, a wszędzie gdzie spadły, grabieże były i gwałty na polskiej ekonomii. I niebo znikło, a wszystkie góry i supermarkety ruszone zostały z miejsc swoich.
I wszyscy premierzy, kanclerze i prezydenci, bogacze i mocarze, oraz siedzący na tronie ukryli się w bankach i wołali - zawalcie się i ukrycie nas i majątki nasze, bo kont Andrzejowi nie odamy. Zakryjcie nas przed obliczem jego, albowiem nastał czas gniewu jego i jakaż gospodarka może się ostać?
Potem ujrzałem czterech kanclerzy, stojących na czterech krańcach kraju, powstrzymujących cztery żywioły aby nie targały się na sklepy, na pola, na miasta, banki i na wioski. Widziałem też premiera, wstępującego od zachodu słońca, który miał pieczęć Brukseli i zawołał głosem donośnym na czterech kanclerzy, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemiom i miastom, mówiąć - nie wyrządżcie szkody ani ziemi, ani polom, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy mandatem sług Andrzeja na kontach ich.
Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, stał przed tronem i wygrażał mu. I wołali - zbawienie jest u Andrzeja, który zajmie tron. I odezwał się ten ponad innymi na tronie i zapytał mnie - kim są ci, którzy nam wygrażają? A ja odpowiedziałem - panie przewodniczący, ty wiesz. A on odpowiedział - to są ci, którzy przychodzą w wielkiej frustracji i chciwości, by mieć, lecz nie pracować. Wyprali szaty swoje i nasączyli je bogactwem afer swoich. Bądą łaknąć i pragnąć, lecz nie dostaną, bo zamęt siać bedą, gdy inni odwrócą się od nich i zarabiać zaczną.
Ponieważ jeźdźiec, który ich prowadzi, powiedzie ich do źródeł fałszywych, gdzie zeschną i zczezną.
A gdy w zaskoczeniu zdjąłem siódmą pieczęć, nastało na tronie i wśród tłumu wielkie milczenie na około pół roku. A oto pojawiło się czterech ministrów i zadęło w trąby. Gdy zadął pierwszy, runęły uniwersytety, gdy zadął drugi, runęły szpitale. Głos trzeciej trąby podziurawił i zwinął wszystkie drogi główne i autostrady. Gdy zadęła czwarta trąba, wszyscy emeryci i renciści otworzyli portfele, z których wypadł z każdego jeden nędzny grosz.
I spojrzałem i usłyszałem jak biały orzeł leci środkiem nieba i woła - biada nam, biada, biada mieszkańcom Polski, gdy Unia wkroczy i ruszą jeźdźcy.
A oto ten na tronie skinął głową i trzech jeźdźców ruszyło na kraj, grabiąc i paląc. Imię pierwszego było VAT EUROPEJSKI, imię drugiego - SAPARD, zaś imię trzeciego KRUS. Od plag które nieśli zubożała trzecia część narodu, w tym rolnicy, zaś trzecia część poszła i sprzedała się w niewolę na zachód, wraz ze swoimi rodzinami, żonami i dziećmi, gdzie biczowano ich srodze i zmuszano do prac haniebnych za dziesięć pensji krajowych.
Pozostali ludzie, którzy przetrwali plagi, nie odwrócili się od Andrzeja, nie przestając oddawać mu czci. Nie odwócili się od głosów swoich, ni poparcia.
I widziałem innego potężnego komisarza, zstępującego z tronu, w ręku swoim trzymał otwartą księgę wieczystą. Postawił prawą swoją nogę na wschód, zaś lewą na zachód od Wisły. I oto usłyszałem głos - idź i zobacz jego księgę. I zobaczyłem. A oto było napisane, że wszyscy z Ziem Odsyskanych mają opuścić swoje domy i iść w niewolę do Bauera. I komisarz przemówił, bym zjadł tę księgę, gdyż goryczą i niestrawnością naród ma przyprawić.
A oto jeździec Andrzej zszedł z konia i wraz z innym, Romanem, prorokować zaczął. I prorokowali aż do wyborów parlamentarnych. A jeżeli ktoś chciał im wyrządzić krzywdę, poparcie dla Andrzeja tylko rosło. On miał moc zamykania granic i wysypywania bezkarnie zboża. Miał też moc nad gospodarką, by je zamienić w chaos i dotknąć wszelką plagą.
I popadły w gniew narody Unii nad taką mocą, i nastał w kraju czas sądu nad wyborcami, którzy się bali i nie bali Unii.
I ukazał się ogromny, rudy Smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowie siedem diamentów. Smok ten był zwany Rządem Andrzeja.
A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd Unii i strącił je na ziemię. I wybuchła walka w kraju i na tronie. Wielki komisarz i wszyscy z tronu toczyli bój ze smokiem. I walczył smok i wyborcy jego. Lecz nie przemógł i nie było już dla niego miejsca w Unii.
I zrzucony został ogromny Smok, zwany także populizmem i demagogią, który zwodził cały kraj, na ziemię, z powrotem do Polski, zrzuceni zostali także wyborcy jego. I usłyszłem głos z tronu - teraz nastało zjednoczenie i gospodarka jedyna, i władztwo Brukseli, gdyż zrzucony został oskarżyciel który dniem i nocą oskarzał ich przed narodem.
A oni zwyciężyli go przez gospodarczą koniunkturę, zachodni kapitał i nowe miejsca pracy, i nie umiłowali kont swoich tak, by raczej je obrać nić pracę. Dlatego wesel się Unio, i wy, którzy w niej mieszkacie. Lecz biada Polsce, gdyż stąpił do was Andrzej pałający wielkim gniewem, bo wie że czasu, pieniędzy i poparcia ma już niewiele.
I oto z morza wyszedł Smok i wyszedł Roman, i oddał mu pokłon, gdyż zwierzę miało wielki uszczerbek na poparciu, a jednak wciąż rządziło. I cały parlament szedł w podziwie za Smokiem. I oddali mu pokłon, za to że dał im moc, mówiąc - któż jest podobny do Smoka, któż może z nim walczyć, gdy nawet Tron, choć zwyciężył, nie zdołał go zniszczyć?
I dano mu paszczę, mówiącą w telewizji rzeczy wyniosłe i głupie, dano mu też moc działania przez następną kadencję. I otworzył paszczę swoją, by bluźnić przeciwko ekonomii i gospodarce kapitalistycznej kraju, jak i Sejmowi, Senatowi i prezydentowi i Tronowi. I dozwolono mu wszcząć walkę z Balcerowiczem i ekonomistami jego, i dozwolono mu zwyciężać, dano mu władzę nad wszystkimi funduszami, bankami i kontami. I oddali mu pokłon wszyscy mieszkańcy kraju. Jesli ktoś był przeznaczony by rządzić, rządził, jeśli ktoś by preznaczony by pójść do niewoli Unii, ten poszedł. Jeśli ktoś walczył poparciem, poparciu musiał ulce. A Roman wykonywał wszelką władzę Smoka na jego oczach.
Smok zaś czynił wielkie cuda, trwoniąc majątek narodowy, tak że wzrost gospodarczy i podatki spuszczał na budżet. I zwodził naród przez czas całej kadencji, sprawiając że wszyscy, którzy nie oddali mu czci, zostali ograbieni. Nikt nie mógł kupować ani sprzedawać, nie mając znaku Smoka na swoim koncie. Kto ma rozum, niech obliczy poparcie Smoka, jest to bowiem liczba demagoga.
I widziałem, a oto nowy Komisarz stał na tronie, a z nim stu czterdziestu czterech mniejszych komisarzy. Są to ci, którzy nie skalali się łapówkami i fałszywymi ustawami, ci byli czyści. I gdy ruszyli, ustawy ogólnounijne szły za nimi, jak burza, zrywając walczących ze sobą na tronie i ciskając je ku Smokowi, zaś donośny głos mówił - jeśli ktoś odda pokłon Smokowi i przyjmie jego znamię na konto swoje, zostanie zlustrowany i pić będzie to samo czyste wino gniewu Tronu i będzie męczony w sądach wobec całej Unii. A dym ich kasacji majątkowej będzie się unosił w górę na wieki.
Inny głos zawołał do komisarzy - zapuść konstytucję swoją i żnij, gdyż nastała pora żniwa i dojrzało żniwo narodu, który nauczył się już jak sobą rządzić. I zapuścił Komisarz swój sierp, i wyciął afery, wrzucając je do wielkiej tłoczni Unii.
I byli ludzie, ogarnięci żarem Smoka, wciąz bluźnili przeciwko zasadom rynku i wolnej konkurencji, podatki ustawiając i cła, nie opamiętali się i dalej niszczyli gospodarkę. Aż oto zebrali się na polu walki, Trybunałem Najwyższym zwanym, gdzie rozległ się głos - stało się. I nastąpiły oskarżenia, wyjawiano afery i łapówki, jakich nie było odkąd człowiek pamiętał. I przyszedł jeden z komisarzy i powiedział - chodź, a pokażę ci sąd nad wielkim wszetecznikiem, który rozsiadł się na polskiej gospodarce. Z którym nierząd uprawiali poprzedni przewodniczący, a winni jego nierządu upijali naród.
I widziałem go, sytego i pijanego kontami, które zamknął i ustawami, które uchylił. I zdumiałem się wielce, aż komisarz zapytał - dlaczego się zdumiałeś? Wyjaśnię ci jego tajemnicę. Smok jest i już go nie ma, lecz znów wyjdzie z otchłani, gdyż naród twój nie nawykł do pracy i wszystko chciałby dostawać, lecz nic nie robić. Smok zaś potrafi dać tym, którzy nie chcą nic robić, zabierając tym, którzy pracują dla dobra swojego i ludu swojego, nie patrząc na grabieże innych. Lecz zdumieją się mieszkańcy twojej ziemi, gdy zobaczą że Smok jest, choć już go nie ma, lecz znów będzie, bo taka jest wasza natura. Będzie walczył z Tronem, lecz Tron zwycięży, bo mimo zepsucia nie niszczy, lecz buduje. Dobro gospodarcze natchnęło ich bowiem by działali wspólnie, aż wypełnią się ich konta, jak i narodów swoich.
I oto zszedł z tronu przewodniczący, który miał wielkie pełnomocnictwo. I zawołał - upadła, upadła Polska, i stała się siedliskiem aferzystów i socjalistycznych rabusiów, schronieniem wszelkiego interesu nieczystego i wszelkich kont i wspólnot majątkowych nieczystych. Gdyż wszyscy wyborcy pili wino szaleńczej inflacji a bankierzy uprawiali z nimi wszeteczenstwo, a rolnicy bogacili się nieuzasadnionymi zwyżkami cen. Wyjdźcie stąd, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego pomyłek i aby was nie dotknęły sankcje unijne, na kraj spadające, gdyż aż do Bruksemi dosięgły matactwa i wspomnieliśmy na nieprawości Smoka. Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił za głosy wasze, w dwójnasób oddajcie według jego uczynków, do kielicha, w którym gospodarkę mieszał, nalejcie mu dwójnasób kar. Ile sam siebie uwielbiał i pieniędzy zgarnął, tyle udręki i boleści mu zadajcie, gdyz mówi w sercu swoim - siedzę jak król, biedny nie jestem, więc wasza bieda mnie nie obchodzi.
I smucić się będą jego wyborcy, z dala stać będą ze strachu przed jego karą, mówiąc - biada tobie, Smoku potężny, gdyż w jeden rok nastał twój sąd. Biada wam, właściciele willi, samochodów i pokaźnych kont, gdy lud upomni się o to, co mu obiecałeś, robiąc przeciwnie. W jednej kadencji zniweczona została taka szansa! I słysząc głos wyroku jego, krzyczeli, mówiąc - któż afery robił podobne? I sypali proch na głowy swoje, wołając - biada, biada nam, Smoku, którego konta wzbogaciły się naszym krajem! I podpisał przewodniczący ustawę, mówiąc - tak jednym podpisem zostanie przywrócony porządek w kraju, a Smoka nie będzie.
I usłyszałem słowa, mówiące - chwała tym, którzy zostali zaproszeni do Unii. To są prawdziwe prawa ekonomii. I widziałem granice otwarte, i wolny przepływ towarowy. I oto każdy mógł pracować i według pracy jego było mu dane, zaś ci którzy leżeli na polach, nie robiąc nic, zapłaty za swój trud wołając, wygnani zostali, ich najątki wykupione, sami zaś błąkali się, szukając państwa dość naiwnego coby płacić im za nic chciało.
I pojmany Smok został i wszelcy jego pomocnicy, którzy pomagali cuda mu czynić, którymi zwiódł wszystkich uczciwie pracujących. I wrzucili ich do otchałni więzienia, i zamknęli je, i położyli na nim ustawy, by już nie zwodził narodu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.