GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

kurde w windzie 98 zniknely mi oba napedy cd i rd co robic!!!!!

30.04.2004
19:11
[1]

Stellincia [ Generaďż˝ ]

kurde w windzie 98 zniknely mi oba napedy cd i rd co robic!!!!!

jak w temacie

30.04.2004
19:27
smile
[2]

lez [ Konsul ]

Tez tak mialem wiec odlonczylem naped i podlonczylem go(uwazaj abys dokladnie podlonczyl je).

30.04.2004
19:40
smile
[3]

amarok [ Generaďż˝ ]

najprościej zrób tak.
sciagnij sobie cdrwin'a (wersja dowolna), zainstaluj go i odpal.
on ci przywróci wszystkie napędy.

30.04.2004
20:23
[4]

AK [ Senator ]

1 - odinstalować wszystkie cd-romy i napędy zewnętrzne.
2 - zamknąć system, sprawdzić taśmy.
3 - odpalić kompa i pozwolić mu znaleźć i zainstalować cd-ki od nowa.

Problem może być taki, że winda może znaleźć sobie nowe stery, więc warto namierzyć wszystkie odpowiedzialne pliki (odpowiednia opcja przy właściwościach urzadzenia) i wyciąć je z ziemią w pełnym trybie DOS-owym.

30.04.2004
20:40
smile
[5]

holyfire [ Konsul ]

Spróbuj jeszcze jak nic nie pomoże co wyżej wymieniono przeinstalować winde bądź też usunąć programy do nagrywania jeśli takowe posiadasz.

30.04.2004
20:44
smile
[6]

amarok [ Generaďż˝ ]

mój sposób działa w 100% robiłem to na kilkunastu kompach i wszędzie z sukcesem.

30.04.2004
21:12
[7]

MarcinRegin [ Konsul ]

skasuj w systemie sterowniki twardziela (tak twardziela) i reset kompa. czasami mu sie chrzani, a tak zainstaluje sobie od nowa automatycznie.

30.04.2004
21:44
[8]

_Robo_ [ Generaďż˝ ]

A moze najprostrze rozwiazanie? wloz z powrotem tasme do plyty glownej :) (glupie ale moze akurat sie obluzowala)

30.04.2004
22:36
smile
[9]

Widzący [ Generaďż˝ ]

Jeżeli powodem nie jest sprzęt lub kabelki (ew. tryby slave/master) to problem w trybie pracy windowsów. Win 98 obsługuje napędy optyczne w trybie wirtualnym, to jest powodem że winda uruchomiona w trybie awaryjnym nie widzi CDROMów. Podobnie się dzieje jeżeli masz w boot rekordzie wirusa albo jakiś nowy sterownik wymusił tryb real przy starcie windowsów. Wyjścia są dwa, jedno dobre - usuń wirusa lub sterownik trybu real, drugie złe - zainstaluj dosowe sterowniki CDROMa. To drugie jest złe gdyż windows będzie używał dysku twardego w trybie zgodności co obniża wydajność.

01.05.2004
00:19
[10]

Stellincia [ Generaďż˝ ]

hmm tylko gdzie mam szukać sterownika typu real?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.