ShadowNET [ SNC WS1 ]
Wygibasy w filmach to nic przy tym co robia ci kolesie..
Pewnie niekotrzy zauzca mi ignorancje w zwiazku z tymi 'wygibasami' jednak nie umialem tego inaczej nazwac.. Wielki szacunek dla kolesi ktorzy takie rzeczy robia - ja zanim zrobilbym chociaz polowe ktoregos tricku prawdopodobnie polamalbym siebie i zagrozibym zyciu stojaych obok mnie.. OMG
https://mvm.recongamer.com/ma-finest.wmv
https://www.nazgulclan.com/ryouko/fridaynight3-1.wmv
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-04-06 23:16:05]

Mesiash666 [ Konsul ]
Dam komenta za 5 minut jak się ściągną i je obejrzę...

Chacal [ ? ]
o ile sie nie myle to tego ma-finest jeszcze nie było :)
zna ktoś tytuł utworu który w tym leci ? byłbym bardzo wdzięczny

bartek [ ]
Ssajta bo warto, a utwor to chyba Guano Apes (Google!!!).
Kolese w niektorych kwestiach rozkladaja Yamakasih na lopatki :)

sirQwintus [ Generaďż˝ ]
powala ta akrobatyka na kolana :D

bartek [ ]
Tytul utowru to "Open Your Eyes", a wykonawca to Guano Apes - na bank. Sorki za konstrukcje poprzedniej wypowiedzi - palce mi sie placza po tym co zobaczylem :)
Pvt. Creak [ Criav ]
Mesiash666 ---> no i po co się wpisujesz, skoro dopiero za 5 min. będziesz miał plik!?!?!!?
BTW.
Dam komenta za 5 min jak ściągnę i obejrzę !!! (joke... napisałem tego posta, tylko, żeby powiedzieć panu/pani Mesiash666, że tak nie wolno i w ogule to jest BE!... pozdro ! :P

pre13 [ Generaďż˝ ]
pojedyńcze filmiki miałem ale całego klipu z nimi - nie. Czyli do kolekcji kopnietych filmików
-27fps- [ Konsul ]
Nie wiem co jest ale zamiast filmu to przeskakuje i wyświetla mi kilka klatek
Widziałem wiele tego typu filmów jak skośnoocy i nie tylko wyprawiali takie akrobacje odbijając się od ziemi pracą własnych stóp.. Jak przypomnę sobie adresy to podam na forum.. jak koleś np przeskakuje samochód osobowy, albo robiąc salto do tyłu jego nogi pracują tak jakby się odbijał od powietrza
tsunami [ PS3 ]
No f***'n way !!! 0_0. Prze kolesie. Ciekaw jestem ile lat cwiczenia potrzeba zeby zrobic cos takiego !?
-27fps- [ Konsul ]
tsunami --->> oj napewno długo... i w dodatku oni od małego ćwiczą wtedy kiedy organizm jest najlepiej do tego przystosowany (sprężysty i giętki i lekki) ... ja jush od miesiąca próbuje zrobić szpagat no i :| ..przyznam ciężko, ale postępy są widoczne :)

Qbaa [ Generaďż˝ ]
szukajcie po nazwach wątków:
Co ten koles tam wyprawia
omg
-27fps- ---> szpagat... to musi boleć :)

Pvt. Creak [ Criav ]
dobre !!!
zwróćcie uwagę na kolesia w czerwonych spodniach i czarnej koszuli (gdzieś tak czas = 01:35)... koleś wyrąbanie łapie za noge i robi fikołka ;P

Hitmanio [ KG 21 ]
Gdybym tego nie zobaczył, nie uwierzyłbym w to !
BOMBA ! :)
<====
Sanchin [ Konsul ]
Mam jakieś 600 mb filmików typu głównie Steve'a Terady (ten co jest w żółtej koszulce czas 2:32)
Polecam stronki:
www.trickstutorials.com trochę filmów i poradniki jak robić niektóre tricki, reszta filmów na forum (linki)
https://xp3.aliencreations.com/headNav.html - oficjalna strona Steve'a Terady
Xanthus [ Pretorianin ]
heh nie no robi wrażenie --> bajeranckie

CrazyMan [ Ur-Shak ]
spoko
xanat0s [ Wind of Change ]
O kur... Ale kolesie wymiataja, tez tak bym chcial :)
BTW: czesc z tych wygibasow, to ciosy w jakims stylu walki. Wie ktos w jakim?

Kajkes [ Vegetan ]
A jednak Matrix istnieje ;P
BTW. Matrix przy tym to pikuś, chciałbym tak umieć, i wierze że to nie fake (no bo jak), chociaż gostek w białym kimonku (1:02) robi pełno "fikołków" w miejscu co jest troche na moje niewyćwiczone oko niemożliwe!! Wygląda jak Xaero z QIIIA. Ale co tam, filmik + muza = zarąbisty filmik (cały mój post dotyczy tego co w linku, bo drugi dopiero ściągam :P)

SnT [ MokumManiac ]
xanat0s >>> tak min. Capoeira. Niektóre wycinki z tego filmu pochodza z zawodów o nazwie: Extreme Kick Contest :).
A film no po prostu rozkłada na łopatki....w filmach do tego lin potrzebują:D

Coy2K [ Veteran ]
no nie powiem czlowiek wpada w kompleksy :-)
xanat0s [ Wind of Change ]
Capoeira to wiedzialem, ale chodzi mi po glowie rowniez Taekwondo. W koncu tam chodzi glownie o takie efektowne kopniecia, wiec moze cos z Taewo tez jest?

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]
Ciekawe ile lat musiałbym trenować, żeby wyginać tak jak oni :)

Kajkes [ Vegetan ]
Ja chce sie zapisać na taki kursik jak oni!! Buuuuuuuu :(
los Bartos [ 512 ]
TYCH WĄTKÓW JEST JUŻ CONAJMNIEJ TRZY
Kajkes========> najpierw to spisz testament:P
Jajo [ Pretorianin ]
Kaszanka, masaqra - brak słów!!!

Coy2K [ Veteran ]
chyba najwieksze wrazenie na mnie robi ten koles co w miejscu robi salta i ten z samego poczatku co odbija sie od sciany na pere metrow w gore

PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]
oj tam nie przesadzajcie :P takie rzeczy to ja na porannej gimnastyce praktykuje ;]
nie no przyznaje kolesie niezli ;] a muza na 100 % to guano apes - open your eyes ;], wypas kawalek imho ;]
Gutz [ Legionista ]
Pnowie wiem nawet kto jest na tych filmach. Interesuje sie sztukami walk od wielu lat i czes tych filmow pochodzi od grupy MLM( Multi Level Moves). Założycielem jest Joe Eigo. Nie ma lepszego na swiecie od niego. Ja sam cwicze akrobatyke od 10 lat ale jestem pikus w porownaniu z jego rupa i im podobnymi. Niedlugo powienienm miec swoej filmy na necie. Jak tylko beda to dam znac.
Kajkes [ Vegetan ]
Jajo--------> Sam jesteś kaszanka
Czemu ja sie nie urodziłem.........tam :( :D
iKzIvaeEr [ l33t ]
Mi dzisiaj kumpel opowiadal o czyms takim jak Street Climbing... narazie znalazlem jeden filmik, no powiem, ze mnie to zaciekawilo. Kiedys widzialem o tym program w TV, ale wtedy myslalem ze to jakies glupoty ;]
-+==SeBuL==+- [ spamer ]
Street Climbing wymiata, ciekawe gdzie sie tego mozna nauczyc :D
arthe[16] [ breakdance ]
wiidzalme to sstraaaaasznie super:)))... ja tańćze breaka ponad rok i teraz zapisuje się na capoeira a opróćz teog w domu ćwiczę by móc kiedys robić takie rzeczy jak oni:DDD... czyż to nie cudownie:)))

Septi [ Starszy Generał ]
He he wydym do takiego kolesia na ulicy,heheh dwa ciosy i leżysz.
arthe[16] [ breakdance ]
Raczej spróbój takiego trafić hehe:)))

bitek1 [ Pretorianin ]
to niesamowite co goście wyprawiają.doradzam każdemu,warto ściągnąć taki filmik.jestem pod wrażeniem.a za chwilke będę miał filmik z pózniejszego postu.Ludzie!!! jak oni to robią.
arthe[16] [ breakdance ]
Powiem wam kilka rzeczy z mojeog doświadczenia... Też zaczęło się od ogląania filmików i strasznie mi się break spodobał i zacząłem sobie ćwiczyć, no tak ale nie da się nauczyć nowych rzeczy nie oglądając co oni robią... powiem jedno:
bitek1 »--»» Wiesz jak oni to robią... Najważniejesze to wiara w siebie i chęć osiągnięcia tego, ja kiedysbyłem nawet gruby w ciągu roku schudłem i zdobyłem strasznie ogromnąsiłę nie chwaląc się... :P... zmierzam do tego, że aby robic to co oni należy: Uwierzyć w siebie, że potrafie to zrobić, codziennie rano lub wieczorem [albo i rano i wieczorem] 15 minut poświećić rozgrzewce niby to strata czasu ale po tygodfniu zaczynają rzeźbić się mieśnie, przybwa siły, a pozatym po takiej rozgrzewce i późniejszym prysznicu dzień mija super, następnie należy oglądać dużo filmów związanych z breakiem, capoeira, takimi wygibasami:) i zebracsiew 2-4 osoby i ćwiczyć, zawsze pierw musi być rozgrzewka przed teningiem, żębyp otem nie nadwyrężyć miesni i żeby być bardzo rozciągnietym naw trenign [więcej zrobisz i łatwiej]... jeden asekuruje drugiego i co tydzień robicie coraz to nowsze tricki po roku mozen ie tak jak oni ale coś podobnego będzie:))) nie ważne ile masz lat,zacznij TERAZ !!!... ale się rozpisałem, mam nadzieję, że warto i że mnie pośłuchacie...
PS:D Jeśli jest ktoś z Krakowa i chce takie coś ćwiczyć proszę niech da znać, bo przydał by mi się ktos do ternigu dodatkowo, a jeżeli macie jakieś pytania to piszcie na 4um lub GG... pozdro
Septi [ Starszy Generał ]
arthe[16] nie tyle rozgrzewa co siłownia,trzeba mieć dużo siły w rękach i nogach.Zresztą na jednym z tych filmików występuje koks,co zresztą widać,mówie o tym panu bez koszulki.
arthe[16] [ breakdance ]
o Septi znow usię spotykami:)))... Ja nigdy w życiu nei zamierzma narkotykó brać i jeśli taki człowiek jedize na koksie i potem jara sie jak jest on dbry to wybacz ale on ejst dla mnie ZEREM i nie jest choc w 1/4 taki jak ja mozę być tam miostrzem w takim lataniu czy coś, ale po koksie to każy wiele potrafi:/... Siłownia w sumie kosztuje około 80 zł u mnie , już płace 20 zł za break i 25 za capoeira jakby siłke dorzucić to by trocheduzo wyszło, dlatego też kupił mi starszy hankle, worek treningowy,skakanke:D [a co:)] hehe i teraz obiecał atlas... więc zobaczymy jak to będzie
PS: a tak na marginesie Septi to mi się literki pomyliły inei chodziło o port UPC a UDP hehe sorki za wprowadzenie w błąd... pozdro
arthe[16] [ breakdance ]
a jeszcze jedno septi... w takich sztuczkach ważniejsza jest gibkość od siły, więc nie do końca z tąsiłką prawda, lepiej sierozgrzewać codziennie... sork iza drugi post
Septi [ Starszy Generał ]
arthe[16] ja też własnie zamierzam kupic worek treningowy a siłke mam za darmo u kumpla.Aha koks to nic złego,pod warunkiem że wiesz jak go brać i kiedy przestać.Wiesz,bycie wielkim i umiesnionym to nic złego,w końcu w dzisiejszym świecie często taka postura sie przydaje.
arthe[16] [ breakdance ]
Septi »--»» sorry ale wolę być gorszym od takeigo typa, ale żyć naturalnie, przynajmniej wiem, że jestem uczciwy wobec siebie, bo to co ćwiczę nei robię tego dla pokazu, dla szpanu, dla innych a wyłacznie dla siebie i własnej przyjemności... A gdzie ty mieszkasz?

Septi [ Starszy Generał ]
arthe[16] ja mieszkam w Tarnowie.He he arthe jeśli chodzi o mnie to nie robie tego dla innych a wyłącznie dla siebie.
arthe[16] [ breakdance ]
dzięki temu szybciej się nauczysz jeszcze duuuuuuuuuża wiara:D... A ćwiczysz z kimś??
PS: Niech inni też cos piszą, bo tu się dialog dwu-osobowy zrobil:P

Septi [ Starszy Generał ]
arthe[16] ćwicze razem z kumplem.Tyle że on chodzi dłużej,ja dopiero niedawno zaczołem.

Lucky_ [ Konsul ]
Linka do fridaynight juz z tydzien temu na tym forum dawalem, ale goscie niezli sa w sumie heh

Septi [ Starszy Generał ]
Salto do przodu aż takie trudno znowu nie jest,nawet teraz w pokoju pewnie bym zrobił,gorzej gdybym zle upadł :D.
arthe[16] [ breakdance ]
Septi a co ty dokładnie ćwiczysz??

wolfen3741 [ Herr Oberst ]
OMG x3 to jest zajebiste, ale jak ktoś miałby więcej filmików z Street Climbing to zapodawajcie linki.

Enedweth [ Konsul ]
Oniemiałem, OMG to jest fantastyczne ! Jak oni sobie przy tym nie łamia kręgosłupów ?!
arthe[16] [ breakdance ]
Lata ćwiczeń:)))
Kajkes [ Vegetan ]
Ja kiedys próbowałem robić salta na takim gumowym zamku, ale nigdy nie upadłem na nogi, zawsze na plecy. A do tyłu to już wogóle :(
tomirek [ ]
eee.... ktos napisal tu, ze yamakashi (czy jak to ssie tam pisze) to maly pikus w porownaniu do tego. Ale to co oni robia to cos zupelnie innego i takie porownanie ma sie jak porownanie mozliwosci motorowki i motolotni :) Obie do czego innego sluza :)
Ale filmik fajny :)
arthe[16] [ breakdance ]
Ciekawe gdzie możnaby wyporzyczyć podobną salę do tych pokazywanych na filmikach?, gdybym takie coś miał ehhhh:)

następny [ Rekrut ]
Łaaał!
przy oglądaniu miałem otwartą gębę i nawet o tym nie wiedziałem :D wow!
dajta jeszcze kilak adresów :P
Gutz [ Legionista ]
Polecam wam panowie strone www.bilang.com tu znajdziecie duzo wilmow i w wyszukiwarkach szukajcie Joe Eigo to znajdziecie duzo filmow. A jezeli bycie chcieli to tu sa moje filmy cwiczye amatorsko od 10 lat wiec nie potrafie rzeczy takich jak na tych filmach ale cos tam jednak potrafie :P
https://gimli.fantasy-fan.org/mov01.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov02.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov03.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov04.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov05.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov06.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov07.MPG
https://gimli.fantasy-fan.org/mov08.MPG
arthe[16] [ breakdance ]
Gdzie mieszkasz Gutz ??

Coy2K [ Veteran ]
sory arthe ale pieprzysz glupoty z tym koksem, bo jesli myslisz ze jak wezmiesz 200 tabsow mety czy 10 strzalow deki to ci miesnie same sie uformuja i urosna jak u Pudzianowskiego to niestety ale musze cie rozczarowac kolego bo to nie dziala na tej zasadzie...
nie wiem dlaczego przyjeto glupi stereotyp ze koksy same za ciebie wszystko zrobia...guzik prawda...to tez sa lata cwiczen i wyrzeczen
arthe[16] [ breakdance ]
No to wytłumacz mi dokładnie z koksami po co są i dlaczeog ludzie je używają??
Gutz [ Legionista ]
arthe Coy2K ma racje. Wiem bo sam cwicze. Wiem ile to kosztuje wysilku i wiem ze tabletki jakie by nie byly nie dadza ci sily i gibkosci jakiej potrzeba do takich akrobacji. A mieszkam w Warszawie i tu jest taka sala z plansza akrobatyczna na Targówku własnie tam dziś jade wiecorem pocwiczyc zapraszam wszystkich chetnych oplata za trening 10 zl
kastore [ Troll Slayer ]
Faktycznie czacha dymi.
Zauważcie jedną rzecz, wiekszość tylko akrobacji odbywa sie na albo sprężynującym , albo na tłumiącym podłożu. To w znacznej mierze ułatwia ćwiczenie , ale i zwieksza ryzyko kontuzji, także z medycznego punktu widzenia , nie tylko mieśnie tu sie liczą , ale cholernie wytrzymałe kości i ścięgna. Obciążenia na nie są ogromne. Należy podziwiać ich za odwage. Nie ma tu pokazanych wypadków, ale na mur beton każdy z nich musiał mieć nie raz coś połamane, nie mówie o poobijaniu sie.
Z wyjściem z takimi ćwiczeniami na beton wiąże sie kolejne ryzyko kontuzji i nie ze wględu na to że akrobacja nie wyszła, ale że powrót do pionu na proste nogi może być bolesne
Gutz [ Legionista ]
kastore plansza akrobatyczna rzeczywiscie pomaga ale dla nich w sumie nie ma roznicy na filmie diwac jak skacza rownie wysoko slata na normalnym podlozu a nawet na nie rownym ( na filmie koles skacze salta ze skaly)
kastore [ Troll Slayer ]
No podejrzewam że te przewrotki w tył w miejscu , na chodniku by nie wyszły, coś by odmówiło posłuszeństwa, albo dłonie , albo stopy , nawet przy założeniu że sie ma rękawiczki i dobrze buty.
Pamietam jak jeszzcze w podstawówce ćwiczyłem na sali Judo z matami , i naciągnąłem sobie ścięgna tylko dlatego że źle stanąłem, a robiłem zwykły przewrót z naskoku.

Misato [ tajemnicza gejsza ]
Jestem pod wrażeniem kondycji tych ludzi. Są wysportowani, wszystkie akrobacje/ruchy/sekwencje z pewnością znają na pamięć, w związku z czym - nie mjaą problemów z żadnym podłożem. Poziom fizyczny jest na szóstkę z plusem - długie i żmudne ćwiczenia przyniosły taki efekt. Poza tym połowa filmików to ewidentnie sekwencje ze wschodnich sztuk walki (pokazy, turnieje).
Tacy ludzie to nie fikcja. Świetne, naprawdę! Mając lekkie ciało można zdziałać naprawdę wiele!
Gutz [ Legionista ]
kastore sam cwicze i moge skakac na kazdym podloz chociaz racje musze ci przyznac ze na zeimi bardziej odczuwa sie skok np w kostkach
Misato co do lekkiego ciala to sie nie zgodze ja waze 80kb a skacze dosc wysoko moze nie tak jak oni ale dosc wysoko wiec nie zgodze sie ze trzeba miec lekkie cialo. Do tego sportu potrzebna sa miesnie
Enedweth [ Konsul ]
A istnieja jakieś szkoły street clumbingu ? Czy to wszystko to we własnym zakresie ?
Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
naprawdę niezłe...najbardziej mi się podoba koleś z I filmu jak robi salta w miejscu...rece nogi ręce nogi....podziw i Ave dla tych ludzi
arthe[16] [ breakdance ]
dołączam sie do pytania endeth i wielkie dzięk idla Gutza ponieważ ja ważę 70kg i już myślałem że moja waga przekreśli wszystko i że nie będę mieć takich szans jak oni, ale teraz wierzę, że mam szanse:)))... A ile masz lat Gutz ?? Ty już 10 lat trenujesz, ale co??
xanat0s [ Wind of Change ]
Gutz --> kurde, strasznie wolno ida. Nie ma ich na jakims szybszym servie?
beeria [ Konsul ]
wszystko (no moze prawie) o street climb. sporo filmikow niezlej jakosci do zassania. osobiscie zrobily na mnie duzo wieksze wrazenie niz ten z pierwszego posta -->
https://perso.wanadoo.fr/parkour/parkourenglish/

Coy2K [ Veteran ]
ten tez jest calkiem niezly

SnT [ MokumManiac ]
DŻIZUS K**WA JA PIERDYKAM !!!!!!!!!!!!!!
Własnie obejzałem filmik który zapodał: iKzIvaeEr - i nie wiem co powiedziec, jestem po prost uw szoku, juz dawno nic takiego wrazenia na mnie nie zrobiło !!!!!!!! JAKIM CUDEM oni SIE NIE ŁAMIA !!! JAKIM CUDEM ONI TAK LATAJĄ!!
nieeeee no po prostu wymiękłem....nie wiem co powiedziec!!!!!!!!!!!!

Septi [ Starszy Generał ]
Coy2K no nie moge sie z tobą zgodzic jeśli chodzi o lata wyrzeczeń.Po 3 miechach brania koksu już widać i to bardzo wyrażnie że cwiczysz i po tych trzech miechach jest już kawał chłopa z ciebie.Ktoś kto trenuje na odżywkach i kreatynie nie osiągnie takiego efektu w tak krótkim czasie,do tego nigdy jeszcze może tak nie wyglądać.Po 1,5 roku brania koksów jesteś chłop jak dom.
Coy2K [ Veteran ]
Septi >>> jak Twoim celem jest bycie ulanym jak kawal bryly to sie zgodze, ale zwroc uwage, ze wiele "koksow" wyglada naprawde imponujaco i nie chodzi mi tu o zwaly masy tylko o naprawde porzadna rzezbe... a koksy same za ciebie tego nie zrobia, tez musisz miec odpowiednia diete, nie pic alkoholu, nie brac dragow itp.zreszta co ty myslisz ze Pudzian nie bral ?
Coy2K [ Veteran ]
aha zeby nie bylo niedomowien to ja nie "koksuje", bo z moich wypowiedzi mogloby wynikac co innego. Jade na odzywkach i kreatynie
Gutz [ Legionista ]
Na początku cwiczylem samoobrone (judo, aikido itp) i akrobatyke. Teraz zostala juz sama akrobatyka.
arthe[16] mam 18 lat i nie zamierzam zaprzestac treningow.
MarcinRegin [ Konsul ]
Kolesie faktycznie nieprzeciętni. Miałem tego kiedyś z 600mb na dysku, czacha dymi. Ale jeszcze lepsze akcje robił na pokazach Bruce Lee. Tam mistrzowie z czarnymi pasami (którys tam dan) i prawdziwe autorytety nie mogli pojąć jak to jest możliwe, to co robił ten koleś.
donzoolo [ Senator ]
ja cwiczylem kung-fu przez 3 lata, mialem strasznie duzo na tych zajeciach akrobatyki, po 3 latach praktycznie salto do przodu/tylu bylo zadnym problemem, robilem rzeczy naprawde wyjechane juz... ale niestety trafila mi sie martwica kosci piszczela, choroba tzw Osgooda Schlatera i szlag trafil caly dorobek, na dwa lata musialem porzucic wszytskie sporty, jesli chcialem miec nogi na swoim miejscu w odpowiednim ksztalcie :/
teraz jestem juz za stary na kontynuowanie cwiczen, jak patrze na tych kolesi to im tak zazdroszcze... i jednoczesnie zaluje ze przytrafila mi sie ta kontuzja <beczy> :/

neon_one [ Pretorianin ]
Hey Wam! Sciaglem sobie kilkanascie filmow z tymi "akrobacjami" i stanowczo postanowilem ze chce rozwinac swoja wiedze i mozliwosci fizyczne zeby tez tak "fruwac" Chcialbym zasiegnac pomocy od Was !!! Powiem tak jesli chodzi o kondycje fizyczna to nie jest zle tyko jestem jeszcze troche zbyt sztywny na takie rzeczy ale staram sie przynajmniej raz dziennie rozciagac wiec mysle ze z czasem bede coraz bardziej elastyczny. Tylko ze jest jeden problem bo nie wiem jak w ogole zaczac :( Teraz startuje na AWF i od wrzesnia zapisze sie na teakwando ( chyba tak sie to pisze ) Jak juz zauwazylem arthe[16] zlozyl juz propozycje wspolnych cwiczen ale niestety nie mieszkam w Krakowie :( Napewno ktos z Was moze mi pomoc wiec bardzo bym prosil o to. A moje podstawowe pytania to > Jak sie w ogole do tego zabrac ??? Od czego najlepiej zaczac zeby nie narobic sobie krzywdy ?? no i moze wreszcie czy sa jakies osoby z okolic Katowic ktore chcialyby tez co takiego robic??? BIG THX za wszelkie sensowne odpowiedzi na moje pytania ;)
Gutz [ Legionista ]
Panowie musze was jednak ostrzec. Jest to sport w ktorym bardzlo latwo o kontuzję. Ja osobiescie to juz nie mam stawów w nadgarstkach kostakch i kolanach. Ale cwiczyc bede dalej :P
arthe[16] [ breakdance ]
Ja zacząłem ćwiczć jak mialem 15,5 roku... teraz mam prawie 17 lat i obawaim się, że to za późno by osiągnąć choćpołowę z tego co oni umieją:/... ale też powiem jedno nie poddam się tak łatwo:D
Gutz »--»» Ja w ciągu 14 miechów tańczenia breaka miałem złamaną nogę, rękę, palca[bez skojarzeń:P] to mam prawie co tydzień wybitego, o nadgarstku to juz nie mówię, chodzątyle dziennie na rękach to ja to raczje normalne, teraz normalnie pompek robić nie mogę, bo nadgarstek boli jak cholera, muszę używać specjalnego usztywniacza do rąk:/
felomon [ KaeM apel ]
o skubańce:]

Vein [ Sannin ]
ja tych ludzi podziwiam, niestety prawdopodobnie moje sanse na osiągnięcie 1/5 ich sprawności są prawie zerowe... a to dlatego że moja waga to 85 a wzrost.. 195 cm :/ moglbym zrobić z siebie "dom" ale nie osiągnął bym takiej sprawności.. a pozatym wiek.. ehh dlaczego odmowilem KARATE jak miaelm 10 lat ? <placze> to byl moj najwiekrzy blad w życiu !!!!! :(

~~isztar~~ [ Konsul ]
niesamowite :o, też bym tak chciała
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
szczęka mi opadła!

Septi [ Starszy Generał ]
Vein ja tam myśle że waga nie stoi na przeszkodzie.Na tym filmiku widać jak koks ładnie wykonuje akrobacje a na pewno mase ma znacznie wiekszą od ciebie.Wzrost to też chyba nie problem,w końcu jak sie czegoś naprawde chce to można to osiągnąć choćby nie wiem co stało na przeszkodzie.
arthe[16] [ breakdance ]
Vein a ile masz lat??
arthe[16] [ breakdance ]
Słuchaj Septiego on dobrze gada :))) W sumie to mnie jeszcze bardziej podbudowało do tego by dalej ćwiczyć !!! thx;]
Qbaa [ Generaďż˝ ]
ja mam ok 193cm, 100-105kg i 18 lat i na pewno mam szanse im dorównać... :P
jedyne co mam jak oni, to odwaga, a to jednak nie wystarcza...
neon_one ---> ja mieszkam w Siemianowicach, ale jak widać raczej nie mam szans osiągnąć choćby 1/4 ich umiejętności
arthe[16] [ breakdance ]
a ja rok temu miaelm wzrost 165 i warzyłem 75 kg a dzis mam 175 \cm i waże 70KG NIE DA SIĘ, poprócz tego nie znam nigko do lat 22 poważnie co by mnei na ręke położył nawet nietkroych wujków kładę, chciałem wierzyłem i się udało, do tego jestem dość gibki choć mi nie wychodzi kwat lotosu to i tak wierzę, żę keidyuś to zrobię, więc nie mów że się nie da takiego słowa NIE MA !!!
Septi [ Starszy Generał ]
Wiesz arthe[16],waga nie świadczy o tym że ktoś musi być wolny.Znam koksa który trenuje boks i do tego jeszcze w domku trenuje bo 3-4h dziennie i jest szybki,co oznacza że nawet przy dużej wadze można być gibkim i szybkim.
arthe[16] [ breakdance ]
o to mi chodziło, tylko tam można to było przeczyrtaćinaczej, własnie che poweidzie qubie ze ja się starałem bardzo i jestem tzn mogę poweidzieć że ejstme szybki, silny i zwinny
Qbaa [ Generaďż˝ ]
pare lat temu umiałem założyć obie nogi za głowe, jeśli chodzi o kwiat lotosu jako "siad po turacku" z tym że stopy kładziemy na udach, to też kiedyś umiałem, ale sie później "zasiedziałem" :) grubnąć zacząłem od ok. 3 podstawówki, i pomimo że dużo pływałem to nie umiałem się jej pozbyć, nie wiem co jest...
ale dzięki tym filmikom postanowiłem że będe próbował dalej :)
zacząłem robić pompki i sie rozciągać, będę częściej chodził na siłownię i zobaczę czy to coś da, może uda się powrócić do dawniejszego stanu :)
arthe[16] ---> to "NIE DA SIĘ" w twoim poście myli, ale zrozumiałem dobrze wypowiedź :)
Coy2K [ Veteran ]
arthe...widzisz sila poniekad uwarunkowana jest genetycznie...w moim przypadku ( cwicze na silowni ) ponad 6 miesiecy treningu i mam silniejsze lapy od kumpa co cwiczy poltora roku ...czyli analogicznie moge sobie zakladac wieksze obciazenie, ale na klatke jestem troche slabszy :-)
arthe[16] [ breakdance ]
Teraz też zaczyna m zastanawiać się nad siłką, trzeba zacząć bary ćwiczyć, klatkę, i inne cześci ciała :D może macie jakiś plan ćwiczeń,, kiedysmiałem taką stronkę, gdzie jest podane co robić na każdą partię mięśni, chybasobie zajrzę, bo naprawde sama gibkość nie wystarczy a ja muszęskakać na jedenj ręcę bez problemu:)))
Coy2K [ Veteran ]
no nie wiem czy silownia +akrobatyka to dobre wyjscie...twoj organizm nie wytrzyma kondycyjnie, nawet jakbys w jeden dzien cwiczyl na silowni a na nastepny dzien poszedl na akrobatyke soei "porozciagac"

Septi [ Starszy Generał ]
Coy2K moim skromny zdaniem i dowodem który podważy twoje spojrzenie będzie ten pan który chodzi bez koszulki non-stop :-),jest chyba najlepszym dododem na to że jednak można jak sie chce.
Coy2K [ Veteran ]
Septi >>> chodzi ci o tego placucha na filmiku ? jesli tak, no to szczerze ci powiem, ze salta robi, ale nic poza tym...nie jest tak rozciagniety jak inni o wadze i budowie ciala troche bardziej "lajtowej" ...chyba sam wiesz jak to jest po silowni...przychodzisz do domu bierzesz prysznic i przez reszte dnia odpoczywasz bo na wszystko inne nie masz juz sily...dlatego mowie, ze silownia + akrobatyka to nie najlepsza kombinacja.
arthe[16] [ breakdance ]
Coy2K »--»» BreakDance to jest najlepszy przykład siły+gibkości tam trzeba mieć siłę by utrrzymać się np. na rękach na głowie, ale trzeba także umieć zrobicsalto albo wymyk do tyłu:)
No to chcesz mi powiedzieć że nie trzeba siły do robienia tego co oni, przecież musisz mieć silne miśne by np. wybic się tak wysoko , ale jesłi uważąsz inaczej to doradź mi co mam robić by być no może nie tak ale by być rozciągniętym
Coy2K [ Veteran ]
arthe >>> nie znam sie na break dance ale oni zupelnie inaczej cwicza...nie chodza na silownie zeby "wyciskac na klate" bo to nawet widac po ich budowie ciala, ktora raczej nie jest umiesniona...wiadomo im wiecej cwiczysz tym jestes silniejszy ale takze i twoje cialo przybiera na wadze, wiec to takie bledne kolo. To raczej sa cwiczenia bez ciezarow, na rozciaganie itp.
arthe[16] [ breakdance ]
Sam tańczę oraz moi znajomi i zapewniam Cię, że siłownia tutaj raczej jest niezbędna przynajmniej jakiś ostry miesiąc na siłce...
Coy2K [ Veteran ]
zapewniam Cie, ze na silce to ty sie raczej nei znasz skoro myslisz, ze "ostry miesiac na silce" poprawi Twoja sile, moze i tak bedzie przez pierwszy tydzien, ale sila ci spadnie, jesli nie bedziesz tego robil regularnie, poza tym jak juz pisalem silownia to razej nie ta droga...sam potrafie podniesc 95kg, ale na rekach juz sie nie podniose ( nie chodzi mi o stanie na rekach ) chociaz waze "tylko" 71kg

następny [ Rekrut ]
arthe --> mylisz się, znałem jednego typka "tańczącego" i wcale nie chodził na siłownie, nie pakował ani nic. bo nie trzeba.
oblookałem jeszcze kilka filmków :-) super
..::Tr0yAn::.. [ Konsul ]
super! ciekawe ile im to zajelo
respect
arthe[16] [ breakdance ]
Ja na siłce byłem kilka razy, a co do korzystania z siłowni to i następny może masz i rację, ale założe się, że hankle w domu ma, i że codziennie robi jakieś ćwiczenia na siłę, bo nie ma możliwości zrobienia choć jednego tricku bez większej siły
następny [ Rekrut ]
arthe --> raczej chodzi o wytrzymałość stawów
arthe[16] [ breakdance ]
z tym to nie mam problemu:D
cicha woda brzegi rwie ... [ Konsul ]
hehe niezle

Misato [ tajemnicza gejsza ]
Gutz -> nie przeczę jeśli chodzi o mięśnie, ale tacy, załóżmy - Chińczycy czy Japończycy świetnie potrafią opanować swoje ciało nie tylko dzięki ćwiczeniom na mięśnie. Przy wschodnich sztukach walki (które trenuję) wręcz niewskazana jest olbrzymia siła. Sama jestem dziewczyną i mogę sobie poradzić z silnijszym przeciwnikiem, ale akrobacji nie znoszę.
Co innego Chinki - które nawet z bronią potrafią wykonywać (niesamowite!) ewolucje, będąc lekkimi jak piórka.
Kwestia kultury i przyzwyczajenia :)
arthe[16] -> :) to co ja mam powiedzieć?? Mam 21 lat.. mistrzostwa olimpijskiego już nie osiągnę .. eh. Na rękę siłuję się całkiem nieźle.

wysiu [ ]
arthe --> Chcialbym zobaczyc jak taki Pudzianowski probuje podkakiwac na jednej rece, jak jeden gosciu na tych filmikach...:)
arthe[16] [ breakdance ]
wysiu »--»» no tak tylko, żę pudzian to "dom", mi nei chodzi o ot by byc taki jak on, ćwiczyć mieśnie ale z umiarem:))
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-===================
Zna ktoś jakieś ćiwczenia na reźbienei mięśni??
Gutz [ Legionista ]
Panowie ( i panie :P) siłowania to jest dobry pomysł, ale tylko wtedy jezeli sie chodzi na nia regularnie i do tego rozciagajac sie. Jezeli sie przerwie rozciaganie naprawdę cieżko jest pozniej zrobic niektóre rzeczy. A moim zdaniem najlepszym sobosbem zeby miec cile na wszystkie evolucje to robie nie zwyklej sili przed lub po treningu czyli pompki brzuszki przysiady itp. jak tak cwicze do lat i mi to wystarsza. A ciekawosta, znam mistrza polski w akrobatyce w dwójkach i z tego co mowil to ma codziennie treningi po 3 godziny plus silowania tak 2-3 godziny w tygodniu.

neon_one [ Pretorianin ]
Qbaa -- niemartw sie o twoje "dane fizyczne" na waze 78 kg i mam 180 cm wzrostu. Tak jak juz pisalem moze nie jestem super wycwiczony ale bede do tego darzyl chocby nie wiem co ;) Gdybyssie wzial za siebie to napewno osiagniesz wyznaczony cel. A tak poza tym skoro tez chcialbys robic cos takiego to zawsze mozna razem sprobowac i nie widze zadnego problemu w tym zeby sie spotkac na jakis wertepach i poszalec po skalkach. Mozna tez pomyslec o jakies salce z materacami zeby nie zabic sie odrazu :P Pomysl... i daj znac
A moze ktos jeszcze jest z okolic Katowic kto chcialby sprobowac swoje mozliwosci i w wiekszym gronie poszalec ???
następny [ Rekrut ]
a zna ktoś jakieś ćwiczenia wzmacniające stawy?
pobierzcie filmik Gym Practice 2/1/03 i powiedzcie mi co to za piosenka leci w tle :-)
Coy2K [ Veteran ]
nastepny >>>> Tatu -Al the things she said ( znany rowniez jako Ja soshla s uma )
Coy2K [ Veteran ]
errata: All
Gutz [ Legionista ]
Ja tak jak neon_one zapraszam an treningi do Warszawy dajcie znac na gg albo na maila [email protected]. No i zapraszam na stronke mojego klubu. Nie jest to jakas genialna stronka ale zawsze i niedlugo pojawia sie tu filmy z treninguow i pokazow.
następny [ Rekrut ]
aha dzięki :-)
i jeszcze jedna fajna stronka
Gutz [ Legionista ]
następny ta stronke juz podawałęm troche wyzej :P
cioruss [ oko cyklopa ]
nasz Mistrz byl w chinach i pozwolili (!) Mu filmowac cwiczacych uczniow na zajeciach wf`u w jednej z wiejskich (400.000 mieszkancow) szkol. to, co robili ci mlodzi ludzi przechodzi ludzkie pojecie, ja bylem w szoku. np. kucanie na jednej nodze, druga wyprostowana, rownolegle do maty. wybijaja sie ze zgietej nogi (druga caly czas w tej samej pozycji) i w powietrzu kopia nad swoja glowa, by znow na niej wyladowac.. i tak przez cala dlugosc sali..
do 25-30 roku zycia takie umiejetnosci wzbudzaja zachwyt nas wszystkich, ale prawda jest taka, ze pozniej sciegna i stawy sa tak wekspoatowane, ze czlowiek zamieniaja sie we wrak..
osobiscie proponuje cos mniej wyniszczajacego, Tai-Chi.

techi [ Legend ]
Ten wątek zaczyna się robić staciarski(Nie będe wskazywał przez kogo :):)

Glenn [ Konsul ]
No cóż kolesie wymiatają nieźle, ciekawe tylko jak ich stawy he he
a i co robi tam napakowny kolo robiący "fikołki"
Gutz [ Legionista ]
Ja pierdziele co wy sie przyczepiliscie Ilana Rozenberga. Jest dobrze zbudowany i co z tego a w dodatku nic nie bierze.
Mam filmik na ktorym jest pokazane jak cwiczy na silce, pozatym on jest kulurysta dlatego tak wyglada i ja poprostu nie rozumiem dlaczego sie do niego przypieprzyliscie. To ze jest tak zbudowany nie znaczy ze nie moze dobrze skakac.
Nie tylko hude tyczki to potrafia.

wolfen3741 [ Herr Oberst ]
Hehe niedawno miałem trening na sali i akurat leżały materace. "A co tam" - pomyślałem "chyba się nie zabije". Na jakieś 10 metrów przed materacem z przebierzki rozpędziłem się mocniej i zrobiłem piękne salto, szkoda tylko że prędkośćbyła za duża i jakbym nie wystawł rąk to przyglebił twarzą, ale i tak się opłacało :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Monkey.wmv mi sie nie odpala. Leci w mediaplayerze sam dzwiek, bez obrazu. Co jest?
Abrams lair [ Junior ]
Lool to sie normalnie w dupie nie mieści co oni wyprawiają... (szczena na ziemi) zapisuje sie na extremalną akrobatyke

SoulHunter [ Bad Boy ]
nie no normalnie ful wypas pierwsza klasa
Gordon Freeman [ Pretorianin ]
zajebiste
VmacV [ Konsul ]
MA>>>SA>>>KRA !!! wyjrombiste ehhh gdyby tak umiec....

insmac [ Konsul ]
Sweet Jesus...

Abrams lair [ Junior ]
Mam pytanie. Czy ktoś z zgromadzonych moze wie jak sie nazywa to cos co oni mają na nogach miedzy 0:50-0:56 czasem trawania tego klipu?

Abrams lair [ Junior ]
Jeśli ktoś wie to niech wyjawi swoją tajemnice, bo mam ochote na zakup czegoś takiego mechowego...byłoby siuuper, zupełnie jak jakieś wzmacniacze mocy czy coś XDD

^quqoch^ [ Paweł Romanowicz ]
Kompleksów się można nabawić oglądając tych panów ...
Kajkes [ Vegetan ]
TO taka sprężyna na podeścikach, w usa to popularne, kiedyś było coś podobnego w "Chwilli Prawdy" ale nie wiem jak to sie nazywa.
agentzel [ Pretorianin ]
nie ma co kolesie sa dobrzy ..... ale co nie takie rzeczy sie na treningach robilo dla zorientowanych to podziwilem tylko 1 moment jak koles zrobil duple prawie z wyprostowanymi nogami!!

Jajo [ Pretorianin ]
Nie mam po prostu pytan jak ten watek sie dlugo utrzymuje :) A swoja droga polecam ta stronke z tutorialami jak robic te tricki. Link w postach na samej gorze.
Qbaa [ Generaďż˝ ]
neon_one ---> niestety, z ćwiczeń nici, najpierw musiałbym schudnąć :)
Abrams lair ---> proś w sklepie wzmacniacze mocy na nogi :D

mar-rol [ Konsul ]
jak ja bym tak skoczył to by mi sie moj stare kości połamały... :-)

Abrams lair [ Junior ]
Qbaa dobry, oni na pewno bedą wiedzieli o co mi chodzi...
Wchodzi taki pacjent jak ja do sklepu i mówie: czy są wzmacniacze mocy na nogi? albo
Czy są moze elementy mechwarrior z modułem dla człoweika?
buahahaha to by było dobre, a sprzedawcy by pewnie morda na ziemie opadła
ps.
na rynq niemieckim na pewno jest coś takiego i tam sobie zakupie bo mam w tym kraju wielu znajomych i troche rodziny :DD
najlepszy jest gośc co jest miedzy 0:19 a 0:23 lol jakiś obrut z saltem i szpadat XP <---trup
Mi to ostatnio kolega pochwalił za to co robie? Ja na początku niewiedziałem o co mu chodzi a co sie okazało ja robie jakąs dziwną figure z obrotem o 900 stopni, czyli taki obrut w powietrzu na leżaka czy coś takiego...w kazdym razie morda mu opadła :D

Karl_o [ APOCALYPSE ]
Wchodzac na ten watek wogole nie mialem zamiaru nic sciagac. Po przeczytaniu kilku komentarzy jednak to zrobilem. Musze przyznac, ze akcje sa naprawde efektowne, jesli ktos ma jeszcze jakies linki do czegos podobnego bylbym wdzieczny, ja sam ide szukac i jak cos to zapodam info:P

następny [ Rekrut ]
Gutz --> nie zauważyłem :-)
kolejna fajna stronka ( mam nadzieję że nie było :-P )
jest tam opis kilku tricków, forum - w ogóle bardzo pożyteczna dla nowicjuszy :-P
Qbaa [ Generaďż˝ ]
Abrams lair --->właśnie też tak to sobie wyobraziłem buehehehe
Czy są moze elementy mechwarrior z modułem dla człoweika? też dobre hahaha

Abrams lair [ Junior ]
No dobra, ale tak serio. Jak to sie moze nazywac bo chce tego poszukać na www.ebay.com tylko tam tyle jest...a je chce znać nazwe by sobie szukanie ułatwić XD

Karl_o [ APOCALYPSE ]
kilka linkow:
https://xp3.aliencreations.com/headNav.html
https://www.club540.com
https://www.furiousforce.com
https://perso.wanadoo.fr/parkour/parkourenglish/
https://www.bilang.com/
https://www.neokarate.net/ma-trix/
ZooltaR [ Chor��y ]
podstawowy i glowny adres to
www.le-parkour.com
niech zyje David Belle.
Karl_o [ APOCALYPSE ]
Matt Eming :] He's good:]

Abrams lair [ Junior ]
Można by załozyć ogólno krajowy klub w którym by sie ćwiczyło coś takiego...Tylko by trza zrobić kikla oddziałów bo każdy z nas pewnie z innegro miasta, no ale jeśli ktoś chętny to niej daje noty...to będzie to choć w minimalnym stopniu minimalne...

Abrams lair [ Junior ]
lol, słowa mi sie pomyliły auto-poprawka:
*w minimalnym stopniu możliwe :D

następny [ Rekrut ]
Przecież w Polsce są różne klany ćwiczące to... żeby coś założyć na skale krajową wpierw musisz coś umieć bo inaczej to wszystko się rozpadnie... i nie myśl że po tygodniu będziesz jak Eigo :-D

Kajkes [ Vegetan ]
Ja nigdy nie bedę mógł ćwiczyć :(

Orlando [ Reservoir Dog ]
Kajkes-----> A co się stało???
Jak nie chesz mówić to spoko, nie było pytania...
van [ ignoruj mnie ]
U mnie sprawa ma sie tak.
Mam 14 lat 178 wzrostu i okolo 5x kg. Trenowalem Karate Oyama, Tekawondo, tanczyklem breaka a teraz kretuje Krav Magen. Fiflak to dla mnie nie probelm, 2 nogi na szyje ofkorz, jedna na szyje a na drugiej wstaje. Nie wspominajac o kwiatach lotosu i innych spiacych wojownikach. Kopniecie z obrotem o 360 stopni w locie tez robie.
Ale to co ci ludzie........ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Abrams lair [ Junior ]
van, ja przy tobie to małe miki, prowadziłem siedzący tryb rzycia bo dużo pracowałem na kompie. No ale po obejrzeniu tego filmu zabrałem sie za rozciąganie ściągien by robić np 180 stopni przy wymachu nogą...w dalszym terminie to będą sznury, szpagaty...No ale by sie przygotować do treningu zaawansowanej akrobatyki to upłynie jeszcze troche czaaasu, no ale VAN, miło by było gdybys wspomniał gdzie mieszkasz :D. No a jeśli chodzi o NASTĘPNEGO to nei chodzi mi o jakiś zajebisty profesjonalizm, tylko by to było coś jak szkółka niedzielna <lol> chodzi o to ze by ludzie z różnych miast sie spotykali i ćwiczyli taki uliczny free style a potem na stronie takich ulicznych wygibasów by sie zamieszczało filmy z tym jak tam ziomkom np. z poznania idą skoki z 5m czy jakieś salta czy coś...Poprostu chodzi o to by to sie zrobiło bardziej popularne bo to jest naprawde miłe urozmaicenie życia, byc takim małym bogiem :)

Kajkes [ Vegetan ]
Orlando---> Miałem ok. 60 zabiegów na krtań i teraz strasznie szybko się męczę, i o ile moge wytrzymać ból, to zmęczenia już nie. Owszem, rozcciągam się codziennie oraz potrafię zrobić jak poprzednik kwiat lotosu (bez pomagania sobie rękoma), nogi na głowę to dla mnie nie problem, ale jakbym miał chodzićna takie treningi to by mnie musieli wynosić na noszach, mimo iżjestem sprężysty i bardzo chciałbym się tego "uczyć"
Orlando [ Reservoir Dog ]
Kajkes----->A co jest z tą krtanią....