
The LasT Child [ GoorkA ]
Metal Rox! cz. 50 [Jubileusz]
Witamy metalową brać!
W tym wątku rozmawiamy o muzyce metalowej. Nie organizujemy czarnych mszy, orgii, a także nie spotkasz tu "szatanistów". Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia związanego z tą piękną muzyką - wal śmiało.
Aktualny temat:
1. Wybieramy najlepszą album metalowy z USA i krajów Wielkiej Brytanii. Zasade głosowania podaje poniżej.
UK kapela - album
US kapela - album
2. Rozmawiamy o tekstach, czy bardziej cenimy utwory instrumentalne, czy te z lirykami. Jakie teksty lubimy, czy zwracamy uwage na ich treść?
Linki:
https://www.metalstorm.ee/index.php
https://www.rockmetal.pl
https://www.darklyrics.com/index.html
https://www.independent.p
https://www.powermetal.pl
https://www.metal-archives.com
https://www.doom-metal.com
https://www.doom-metal.gtd.pl
https://www.blackmetalradio.com
https://masterful.art.pl/
https://www.metal.pl
https://www.mega-sin.com/
https://www.muzyka-am.prv.pl
https://www.metalmike.metal.pl
Sklepy:
https://www.koszulki.win.pl
https://www.kropa.win.pl
https://www.koszulki.info
https://www.crudeent.com
https://www.symbolic.pl
https://www.mystic.com.pl
https://www.metalopolis.pl
https://www.fan.pl
https://www.vivid.pl
Podawajcie własne adresy portali muzycznych i ciekawych stron.
Zbliżające się, co ciekawsze imprezy:
Metalmania 2004 (Katowice) - cena najtańsza 110zł. Data: 13 marzec. Info o zespołach - https://www.metalopolis.pl
Metallica (Chorzów) - jedyny hip-hopowy koncert w swoim rodzaju. Data: 31 maj. Obecność jajek obowiązkowa.
Monster Magnet (Warszawa) - Data: 20 marca. Koncert promujący najnowszą płytę "Monolithic Baby". Może być ciekawie.
G3 - Joe Satriani, Steve Vai, Robert Fripp (Warszawa; Torwar) Koncerty wirtuozów gitary, tym razem Satch i Vai zaprosili do udziału w trasie Roberta Frippa z King Crimson
Chcesz się dowiedzieć więcej o zbliżających się metalowych koncertach? Wejdź na:
https://www.independent.pl/metal/koncerty/
https://www.koncerty.friko.pl/
Nierdzewne metale:
- reksio
- The LasT Child
- sMOOker
- J0lo
- ZgReDeK
- Monther
- Anima Vilis
- Paudyn
- Aen
- Goozys
- Yans
- Soldamn
- Riven
- Hellraiser
- Thc~Jazz
- NecroCannibal
- Shadowmage
Witamy metalową brać!
Link do poprzedniej części:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2112415&N=1

ronn [ moralizator ]
UK - Iron Maiden - Dance of Death.

Globus [ Generaďż˝ ]
thc - z calym szacunkiem - tytul spieprzyles maxymalnie...

The LasT Child [ GoorkA ]
Na zdjeciu ja z kumplem (ja na dole jakbyscie nie poznali :)), fotka wydala mi sie true, grim, necro wiec klimatem zblizona do naszych "szatanistycznych" rozwarzan :)
Pewnie zaraz zacznie sie dyskusja co do nowej nazwy (mozna ja zawsze zmienic), slwoo "Rulez" raczej kojarzylo mi sie z subkultura jezdzaca na deskach, zas rox to nie tylko nawiazanie do muzyki, ale takze zwrot ku prekursorom metalu i hard rocka (tak ladnie mowiac :P)
czekam na Wasze opinie (bluzgi ;P)
Jak zapewne zauwazylisice zaczalem nowy temat o tekstach, wypowiedzcie sie o nim...
Dla mnie teksty sa wazne, lecz nie najwazniejsze. dobrze gdy jest jakis porzadny tekst (Ironi, wiele utworow Metalliki, Ozzy) a nie jakies glupoty (np. Children Of Bodom).
Narazie to tyle, mam pomysly na dalsza dyskusje ale najpierw rozkrecmy ja, pozniej bedize sie dorzucac kolejne kwestie...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-03-07 19:02:23]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Qurwa, Globus, nie widziałem jeszcze większego malkontenta :oP
Ja zaś postanowiłem sobie odświeżyć Lacrimosę.
The LasT Child [ GoorkA ]
ja ostatnio duzo slucham Zeromancer, to cos w stylu Rammsteina, taki industrail (chyba nawet tez z niemiec), dobra odskocznia od tradycyjnego grania, polecam plytke Eurotrash, moje ulubione utwory to:
Dr. Online, Clone Your Lover, Eurothrash, Fade To Black, Need You Like A Drug, Plasmatic, Send Me An Angel
wlasnie wszedlem na ich strone i zobaczylem ze wydali nowa plyte, bede musial ja sobie skombinowac
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Co do textow to wychodzi gdy slucham :) niektorych poprostu nie sposob nie wychwycic. Jako ze dawniej sluchalem glownie muzyki instrumentalnej(filmowej) najwazniejsze sa dla mnie dzwieki, riffy gitar :) no i czasem solowki ale na te to bardziej zwracam uwage sluchaja rocka anizeli metalu :).
Oczywiscie dobrze jest tez jezeli mozna cokolwiek zrozumien co spiewa dany gosciu :) w przypadku niektorych zespolow wlasciwie nie wiem po co texty skoro i tak nic nie zrozumiesz(CC. Mayhem ogolnie black i death metalowe kapele)
co do ulubionych textow mam ich wiele:
*Melancholy(Holy Martyr)--Iced Earth
*Hand of Doom-BC :)
*The Legacy-TEstament
*Necromancer-Sepultura
wiele wiele wiele innych a i bym apomnial o genialnym :) Hiugh Water Mark :) Iced Earthu
J0lo [ Legendarny Culé ]
TLC ----> jak dla mnie tekst jest wazny ale to juz chyba zalezy od typu. im blizej heavy metalu tym wazniejszy a im blizej deathu blacku tym mniej a bardziej muzyka. oczywiscie tutaj od razu mowie ze ogolem muzyka to dla mnie 60% utworu w heavy metalu ( tekst przeciez nie moze przeszkadzac a wypadaloby zeby byl niezly ). w death czy blacku jest to 99% ( zdecydowanie trzeci plan ). lubie teksty ironow szczegolnie takie typu Face in the Sand, Jurneyman, Infinite Dreams, Blood Brothers... albo np z Halloween moze nie najwybitniejszy ale mimo wszystko Future World a poza nim March of Time, Helloween, Keeper of the seven keys... Accept ze swoim I'm a Rebel jest nie do pobicia dla mnie :) jesli chodzi oczywiscie o teksty tej kapeli.
Globus [ Generaďż˝ ]
odp z poprzedniej czesci
zgredek - poszlo, prosze o komentarz
terazniejsze
paudyn - no tytul jest zupelnie skopany, a ja owszem potrafie dotrzec pozytywne aspekty egzystencji, no ale jak zauwazylem tytul nowej czesci to mi sie zyc odechcialo... ;)
co do tekstow - przykladam do nich wielka wage, powiedzmy sluchasz sobie jakies napieprzanki, podoba ci sie jak cholera, ale text leci tak SZATAN MY MASTER, GHROAAA i tak dalej i tak dalej - to jednak troche deprymuje
moja czolowka, jezeli chodzi o zespoly i ich texty to vader (banananan zaraz mnie zjedzie) pidżama porno, sweet noise, knż, dziewica, anthrax i wiele, wiele innych
The LasT Child [ GoorkA ]
ZgReDeK --> tez lubie tekst Melancholy, do tego jeszcze Consequences i (ale ten to abrdzo bardzo bardzo) Watching Over Me, w zeszlym roku mialem taka sytuacje z kumplem, na szczescie nic powaznego mu sie nie stalo, ale ta piosneka do konca zycia bedize mi sie z nim kojarzyla...
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
TLC->btw dobrze ze zmieniles tytul :) ja bym wogle pozbyl sie tych roxow rulzow:) i dal cos bardziej metalowego :) metal rulez wrecz brzmii idiotycznie :)
co wy na BraveNe World with metal ;)

Riven [ infamousbutcher ]
coz, tytul nie bardzo mi sie podoba, moze to kwestia przyzwyczajenia? ee... zwisa mi to szczerze mowiac ;P wazne, ze jest miejsce na golu dla takich tru-grim-nekro-szatan-pagan userow jak my :DD
A ja slucham sobie Children of Bodom.. rewelka! te gitary! Wiem, ze odkrywam Ameryke :DD, ale takie np. Silent Scream w ich wykonaniu niszczy! Gitary 2x ostrzejsze niz w oryginale... Niestety mam jakas skopana wersje - utwor trwa ~6 min, a w polowie nastepuje cisza ;(
W tle: Bed of Razors
The LasT Child [ GoorkA ]
ZgReDeK --> mi jest obojetne, byle nic manowaro podobnego (If U dont like METAL u're not my friend"

Riven [ infamousbutcher ]
Zgredek --> Blagam, tylko nie nawiazujmy do Ironow :DD /nie bić!/. Moze byc cos innego, ale moze raczej unikajmy skojarzen z konkretnym zespolem, bo dyskutujemy o wszystkich odmianach metalu ;)
Sam pomyslow nie mam, wiec juz nie marudze :D
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Riven->ironow od dawna nie slucham :) ale taka nazwa juz chyba predzej niz ta z rlz:)
chyba ze cos zrobimy na wzor watku o ksiazkach :) jakies cytaty o metalu czy cos damy do tytulu:)

NecroCannibal [ a.k.a. Kubuś Puchatek ]
Tekst oczywiście jest ważny, ale nawet najbardzie spaprane liryki nie odstraszają mnie od piosenek. A najlepsze teksty według mnie ma Godkiller na płytkach The End Of The World i The rebirth of the Middle Ages.
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
jubileusz hurra! <sztuczny usmiech na twarzy>...
aktualny temat chyba juz wyczerpany wiec po co ciagnac...
ja bym w ogole zmienil tytul watku i przestal sie ograniczac tylk odo metalu czy jeszcze dokladniej black metalu, bo tak czasami wyglada ten watek...
lista bywalcow nie potrzebna bo nieaktualizowana :/
zgred errata:
*Hand of Doom-BC :) chyba chodzilo o BS czyli Black Sabbath
skolei necromancer to za caloksztalt piosenki, ale tez glownie riff poczatkowy :) wgniata na maxa!!!(max tez pozniej wgniata ;)))

Banananan [ Dezerter ]
Glubs -> Masz racje, zę cie zjade, poniewaz ciagle gasdasz tylko o tym Vaderze... Vader, Vaader i Vasdeer....
PS: Najlepzy tekst to taki... Pierdol SLD, pierdool AWS, Anarchia! :D

The LasT Child [ GoorkA ]
zamulilem sie...
sciagnalem sobie z oficjalnej teledysk do singla Zeromancer...
nie oczekiwalem po nim za duzo, przypuszczalem ze beda grac w starym stylu, wlaczam klim, duuuzo i mile zaskoczenie, zaczyna sie i zero elektroniki tylko akustyczna gitarka, chwilke ogladam, "no zaraz sie chlopaki rozkreca" - mysle ogladam, dalej ogladam i w koncu piosenka minela, byla lekka i przyjemna, p******** pop-rock! :(
mam nadzieje ze reszta utworu bedzie lepsza, nie sadzilem ze ten zespol pojdzie pod publike :(
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
hmm banananan vader jest super, nie zmienisz faktow :)))
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Hellraiser->mnie sie vader nie podoba tymbardziej faktow nie zmienisz :)
w tle: Deep Purple-Made in Japan :) najlepszy koncert ever forever :)
Lityki zreguly zwracaja uwage jezeli sa dobrze zinterpretowane przez wokaliste jak np w High Water Mark
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
ty zgred mozesz co najwyzej nagiac fakty, ale ich nie zmienisz :) malo sluchales vadera, poza tym z sepultura u ciebie bylo tak samo :P
Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
ulubione teksty (4 pierwsze - rock)
Paradise lost:
2 WORLDS
ERASED
MYSTIFY
SYMBOL OF LIFE
ONE SECOND
Cementary of Scream:
Radioactive Toy

sMOOker [ Konsul ]
. . . : : : < < < R E K L A M A > > > : : : . . .
zapraszam wszystkich na licytacje moich plyt na allegro.pl, ponizej link do strony 'o mnie' gdzie znajdziecie wszystkie pozycje, ceny baaaaaaardzo przystepne
. . . : : : < < < Z A P R A S Z A M > > > : : : . . .

Banananan [ Dezerter ]
smooker -> eee, masz Vvadera.. fuck... :D

sMOOker [ Konsul ]
eee, masz Vvadera.. fuck... :D
??

Banananan [ Dezerter ]
sMOOker -> Patrz pare postow dalle j - moj post... :P

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Nie mam czasu na gadanie, ale powiem tylko, że tytuł mi się podoba i głosuję, aby został. Rox jest od rocks a to się dobrze kojaży.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Hmm... hmmm.... wpadła mi w łapki płytka The Cainian Chronicle zespołu Ancient i muszę przyznać, że całkiem przyjamnie się tego słucha, przynajmniej paru pierwszych utworów... no ale ljedziemy dalej z tym koksem :o)
Sabazios [ Konsul ]
Witam wszystkich dawno mnie tu nie było i akurat trafiam na część 50, bardzo miło. A więc dla mnie jeśli chodzi o UK to będą to dwa albumy dwóch kapel a dokładniej Cradle of Filth - "dusk and her embrace" oraz Bal-SAgoth - "Atlantis Ascendant". Jeśli chodzi o US to tutaj z wyborem jest dużo ciężej ponieważ jest tam masa bardzo dobrych kapel ale może podam Superjoint ritual - "A Lethal Dose of American Harted " ponieważ ostatnio bardzo dużo tego słucham i uważam, że jest to świetna kapela.
P.S Zapraszam wszystkich na www.kropa.win.pl/forum
Monther [ Generaďż˝ ]
sMOOker ---> sprawdzam Anthrax "Among The Living" . Na razie jestem bardzo zawiedziony (pierwsze 3 tracki). Przyrównywałeś ich do Slayera i się nastawiłem.... ;-) ich twórczość bardziej chyba przypomina Megadeth (którego nie trawię ze względu na wokal Mustaine'a). No, ale zobaczymy. Czekam na całość.
sMOOker [ Konsul ]
Na razie jestem bardzo zawiedziony (pierwsze 3 tracki)
heh, ta plyta to OPUS MAGNUM, a 3 pierwse kawalki to klasyki koncertowe + 'Indians', wiec raczej na pewno ich nie polubisz :), btw nie porowbywalem ich do Slayerow, tyko mowilem, ze byli stawiani na rowni jako najwieksze kapele thrash metalowe, chociaz styl prezentuja zupelnie odmienny
Blugkolf [ Centurion ]
Paudyn ---> Ta płyta Ancient jak dla mnie wymiata, szczególnie właśnie wszystkie częsci Cainian Chronicles, te teksty :> Czad. Inspiracja księgą Nod :)
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Blugkolf :::::>
Muszę przyznać, że płytka jest bardzo fajna i klimatyczna, więc w najbliższym czasie będę się starał zdobyć inne krążki tegoż zespołu :o) Co prawda nie przepadam za balckiem (bo to black, jak mniemam :oP), ale kilka pojedynczych kapelek jestem w stanie z przyjemnościś posłuchać, jak tak dalej pójdzie, to Ancient dołączy do tego grona :o)
Blugkolf [ Centurion ]
Paudyn --> Ja głównie lubuję się w doomowym i melodycznym graniu, ale niektóre rzeczy z black, jeśli jest to choć trochę melodyczne lubię, Ancient jest jedną z moich ulubionych blackowych kapel, ale właśnie oni rzeźnickiego blacku nie grają. Hm nie, w sumie to muszę się jeszcze przyznać, że lubię litewski pagański Obtest, gównie za brzmienie języka, ale też za to, że oryginalnie jak na ten gatunek muzy grają ;)
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
globus > ten rytmik po 3:07 wprowadza w trans... :P
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Blugkolf :::>
Dokładnie, tak jak powiedziałeś. Nie jest to jakaś siekanka w stylu Marduka, ale coś naprawdę melodyjnego. Do tego lubię posłuchać Dimmu Borgir i Borknagar... póki co spróbuję przetestować, co to jest ten cały Burzum, czy Gorgoroth... a może od razu dać sobie spokój, o ile jest to rzeźnicka kapela? ;>
Goozys[DEA] [ Virus ]
Zapierdzielacie z tymi wątkami jakby Was Szatan gonił... :P Ale... Odnośnie nowej nazwy naszego jakże przewspaniałego wątku, stwierdzam, że jest zdecydowanie lepiej. Choć z drugiej strony świetne jest stwierdzenie "nierdzewne metale", które TLC umieścił nad listą userów. Można by się nad tym zastanowić. Metale nierdzewne... brzmi nieźle :) Ale wracając do tematu, jaki porusza obecna część, dla mnie osobiście teksty piosenek znaczą bardzo dużo. Owszem, jest jeszcze muzyka klasyczna, która nie potrzebuje "opisów" w swej podniosłej strukturze, jednak jeśli chodzi o muzykę z innej półki, tej o której mowa w tym wątku, to tekst jest jej dopełnieniem. Jednym z zespołów, którego teksty mają dla mnie ogromne znaczenie, jest Ulver. W jego twórczości nie ma miejsca na kicz. Wszystko jest przemyślane, poukładane, a co najważniejsze jest oparte na literaturze, czy też legendach, a to już jest wielki krok do tego, by teksty miały jakiekolwiek znaczenie dla odbiorcy. Do dziś, od dnia pierwszego przesłuchania, siadam w fotelu i nawet bez puszczania muzyki, czytam teksty z płytki The Marriage of Heaven and Hell. W tych tekstach jest coś, co mnie przyciąga, co pozwala na jakiś czas wtopić sie w tą inną rzeczywistość, poczuć się kimś innym. A gdy dochodzi do tego wszystkiego dźwięk, wtedy już mogę mówić o zatraceniu się we własnej podświadomości. Naprawdę ciężko opisać ten stan, ale odczucia są jak najbardziej realne. Drugim zespołem, który może pochwalić się niebanalnymi tekstami jest Lacrimosa. Co prawda są to teksty o miłości, zaufaniu, melancholii, zatraceniu, czasami o śmierci, ale w każdym z nich można doszukać się czegoś więcej. Nie bez powodu Tilo Wolff przez ponad 13 lat interesował się literaturą z okresu romantyzmu. Dla niego forma tekstu w połączeniu z muzyką jest nejlepszym sposobem na odzwierciedlenie ludzkich uczuć. Każda liryka ma jakieś znaczenie, nawet w tak banalnej formie, jakią serwuje nam black metalowa kapelka Schwarzwald, której teksty ograniczają się do "satan satan satan.. father satan takes my soul..." i takie tam biadolenie. Jednak jest to w jakimś stopniu uzupełneiniem muzyki jaką ten zespół wykonuje, a bez nich mielibyśmy nic nie znaczącą ścianę dźwięków. Muzyka bez względu na formę, mowa oczywiście o ciężkim brzmeiniu, musi być poparta liryką, tylko wtedy mogę w zupełności ją zrozumieć i być pewnym, że po kilkukrotnym przesłuchaniu materiału, rozumiem co chciano mi przekazać.
Blugkolf [ Centurion ]
Paudyn ---> Hehe no nie wiem posłuchaj obu, najwyżej będziesz wiedział co ci się niepodoba ;) Burzum jest po maksie prymitywny i w tym tkwi jego piękno i do tego nie jest rzeźnicki więc mi odpowiada, a Gorgoroth należy już do tego co większość blackowców, będziedzie gloryfikować. Borknagar uważam, za świetną kapelę. Hehe wolę komercyjne wampiriady na które true blackowcy najczęsciej plują ;) Jak chcesz więcej kapel grajacych nie rzeźnicki black to spróbuj Riger, Siebienburgen (z umlautem, ale czasem piszą bez na p2p ;) ), Diabolical Masquerade, z polskich Asgaard czy Misteria są bardzo fajne. Z innych kapel podchodzących już pod viking metal to Ancient Rites oczywiście, szczególnie posłuchaj koncertowej wersji Fatherland :) To chyba na początek tyle jakbyś chciał więcej to mogę polecać dalej ;D

Yans [ Więzień Wieczności ]
Goozys[DEA] ====> czemu Ci walnęli [spamer]a, bo SC się wykręca i nie chce powiedzieć ???
The LasT Child ====> chyba poproszę Cię o jakieś tantiemy za prawa autorskie do "metali nierdzewnych" :-)) Nowa nazwa wątku OK.
U mnie w CD ostatnio "The Eyes of Alice Cooper" oraz " Gathering "Always" (pierwsz i jednya płyta tego zespołu, którą lubię)
Swidrygajłow [ ]
Goozys - to prawda, że Lacrimosa ma niebanalne teksty, powiem wiecej, niektóre są kosmicznie zakręcone (chociażby Schakal). Jednak muzyka Lacrimosy, jest tak wspaniała, monumentalna, meloidyjna, bardzo mocno ociera się o muzykę klasyczną, że myślę, że w tym przypadku teksty sa wręcz zbędne. Sama muzyka i śpiew Tilo, który jest dodatkowym instrumentem tworzy genialną całość, do której znaczenie każdy może sobie sam dopisać.
Goozys[DEA] [ Virus ]
Yans --> Sam chciałbym wiedzieć.

Banananan [ Dezerter ]
Kumpel polecił mi, abym ściągnął od niego z po lokalu filmik z Tonym Roysterem Jr. - goścu gra swój "koncercik", ale tylko na perkusji... Jeśli pojawi się kilka osób chcących to zobaczyć to proszę mnie powiadomić (napisać na forum albo na GG :P) to postawię FTP i sobie ściągniecie (filmik zajmuje 20 MB)... :) Najwcześniej będę o 15:00... Zgłaszać się... :D
PS: Teraz słucham sobie punka zza wschodniej granicy (ruskiego dla niekumatych :D)... Odin, dwa, tri, cetyrje, pjac, szjesc...! :D
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Ktoś tam mówił o pięknych, lirycznych tekstach :]]]
Gniew Demona
Potężny bóg zajął swój tron
Odwieczny tron demonów zła
Tajemną grą zajmował się
Gdyż cierpieniem chciał zbawić świat
Mroczny czas ogarnia cię
Miażdży mózg diabli gniew
Spisany pakt rozlana krew
Potężny wrzask kultowy śpiew
Z bagien z bagien zamglonych
Wiatr delikatnie uniósł melodię
Melodię z zaklętych harf
Budząc z przed wieków wspomnienia
DEMONA GNIEW!
Dziewicze sny skąpane w krwi
Domy w których zamieszkał fałsz
Ludzie o których zapomniał bóg
Syn odwiecznych potężnych wiar
Gdy zapłoną niebiosa a ziemia się otworzy
Nadejdzie rycerz ze znakiem bestii
W samotności mieczem i śmiercią
Będzie nawracać niewiernych
A więc chwalcie imię pana
SATAN!!!

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Dla Chwały Szatana
Błysk przeszył niebo gdy w górę piąłem się
Gdzie przeznaczenie niosło mnie
U szczytu wędrówki obrośnięty mchem głaz
Odsłonił tajemnicę wyryty znak
Symbol czarnego ojca odwrócony krzyż
Teraz wiem jestem z nim
Mądrość siła i czerń symbole władzy twej
Do końca dni będę je czcił
Teraz widzę tylko wojna
Bójcie się wyznawcy Chrystusa
Wznieśmy nasze sztandary z czarnego aksamitu
Na nich wyszyte szóstki trzy
Huk tysiąca młotów z kuźni mroku wypływa
Gdzie wykuwają nasze miecze
Dzwony niepokoju biją niosąc przerażenie
Armia piekła jest zwarta
Zostaną pogrzebane żale zniknie przebaczenie
Czas sprytu prawo siły
W wielkim pentagramie stoję
Ostrząc swój potężny miecz
Za mną czarni bracia
Gotowi oddać życie swe
Czekając na krwawą rzeź
Spoglądam na północ
A w wirze walki
Splamię miecz chrześcijańską krwią
DLA CHWAŁY SZATANA!!!

Siwy4444 [ Senator ]
Taa, a potem przyjdą Niemcy.
:)

Banananan [ Dezerter ]
I nastanie anarchia! Yeah! :D
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Sciaglem sobie dyske Death angel :) niezla ostra thrashowa jazda :) zna ktos(ale gupie pytanie co nie:)
ja jeszcze raz polecam OSI swietny projekt z samymi wirtuozami z Portnoyem na czele :)
Werter [ 1488 ]
hm, był ktoś na tym Besatt'cie w Gliwicach? jak wrażenia? moje całkiem pozytywne, szczególnie, że nabyłem zacne wydawnictwo pt. "Explosion" - split Infernal War & Warhead (projekt Honor czy tam Infernal War + Nokturnal Mortum), w skrócie mówiąc miazga, Infernal War reklamować nie trzeba, a Warhead im nie ustępuje, polecam mocno:) do tego dorzuciłem jeszcze Skyforgera "Latvian Riflemen" na MC.
co do samego koncertu, to było całkiem miło, występ Massemord mnie ominął, Katharsis zagrali dobrze, chociaż używali automatu perkusyjnego. Besatt dali całkiem konkretny pokaz, młyn pod sceną był niczego sobie, a kiedy po skończonym występie zapalono światła zauważyłem paru gości z totalnie zakrwawionymi twarzami, więc widać, że zabawa była przednia i pewnie parę łuków brwiowych, czy nosów poszło:)
osobiście mam nadzieję, że będzie się u nas odbywało więcej koncertów, jak jeszcze w tym lokalu dorobią szatnię, to będzie całkiem luksusowo;)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Mógłby mi ktoś polecić coś reprezentatywnego dla Burzuma i Gorgoroth? Nie chce mi się ściągać całej dyskografi. w celu jedynie sprawdzenia, w czym rzecz.

Banananan [ Dezerter ]
Widze, ze nie chcee nitk opbejrzec Tonego,... Wasz wyboru... :)

Goozys[DEA] [ Virus ]
Paudyn -->
Gorgoroth "Twilight of the Idols"
Burzum "Filosofem"
... IMO te płytki idealnie nadają się na "reprezentatywne"... :)
NecroCannibal [ a.k.a. Kubuś Puchatek ]
Banananan ---> z kim?? To nie jest przypadkiem taki mały afro amerykanin (coby czarnuch nie powiedzieć:)? Ja chce! Nawet jak to nie jest on:)

bebzoon [ bucydonna ]
ma ktoś z Was coś takiego: Eddie`s Archive (BOX SET)? - znalazłem w sieci; ile kosztuje - 6 płytek, nieznane nagrania, koncertówki...
warto ???
angielska cena 64 Ł...

Goozys[DEA] [ Virus ]
"Ajroni" poszli śladami "Dimmasów", czy odwrotnie ? :P Dla fana zespołu napewno smaokowity kąsek, więc chyba warto.
The LasT Child [ GoorkA ]
bebzoon --> ja mam 2 edycje, w media markt kupilem chyba za 250 zeta, calkiem fajne, abrdzo lubie najlepsze b-side'y, wsyzstko prezenruje sie bardzo efektownie, w srodku ejszcze kieliszek, papirus ze zmianami w skladzie zespolu i pierscien no i... plytki :)
fajna rzecz
Goozys[DEA] --> jakich Dimmasow? Eddie A zostalo wydane na jesieni 2002, druga seria chyba poprzedniego lata
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-03-08 19:57:25]

Madril [ I Want To Believe ]
bebzoon --> Ja mam. Udało mi się zdobyć nawet edycję numerowaną... :) Jeśli jesteś fanem... IMHO nie będziesz zawiedziony, a nagrania są nie tyle nieznane, co wcześniej nie publikowane wersje utworów. Poza tym na 2CD są kawałki ze stron B singli... raczej trudne do zdobycia teraz w legalnej formie... a na pewno nie tanio... :) Najlepiej zapoznaj się z listą utworów. Wydatek ok. 300 PLN jednak mały nie jest, więc nie chcę, żeby później było, że mówiłem "kupuj!", a tobie się nie podoba. W każdym razie, moim zdaniem, warto! I do tego pięknie się prezentuje.

Goozys[DEA] [ Virus ]
TLC --> Nie obserwuję na bieżąco wydań "Ajronów" i myślałem, że to wydanie BOX jest ich pierwszym, a ostatnio także Dimmu Borgir zaserwowało nam swoje wydanie BOX, dlatego stąd moje stwierdzenie - ""Ajroni" poszli śladami "Dimmasów", czy odwrotnie ?"... :D Jak widać Dimasski nie były pierwsze.

Banananan [ Dezerter ]
NecroCannibal -> Tak, chyba mówimy o tym samym... :D Odezwij sie na GG, jeśli chcesz... :D
The LasT Child [ GoorkA ]
a teraz Judasi wydaja swoj skorzany box

bebzoon [ bucydonna ]
thx all; ql - ciułam;

Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
oooo gut wiadomość TLC !! :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Dzięki Gooz, już się zasysa,

Goozys[DEA] [ Virus ]

Goozys[DEA] [ Virus ]
Zupełnie zapomniałem Wam napisać... To odnośnie tekstów. Dziś po południu byłem u kumpla i miałem okazję przesłuchać utwór Ulvera pod tajemniczym tytułem "?". Piosenka, a raczej kompozycja była nagrana na płycie analogowej, więc póki jej nie zgram na hdd, poszukajcie sobie na P2P :) Naprawdę polecam. A poniżej tekst.. Króciutki, jednak ma to coś w sobie. Przynajmniej dla mnie.
Ulver "?"
Nothing to say
Empty words - lurking minds
Nothing to see
Blinded eyes - fill of dark
Nothing to hear
Cry and scream - whispers time
Nothing to feel
Pain and fear - bleeding hurts

Siwy4444 [ Senator ]
Ja właśnie dorwałem demo Merciless Death ze Szczecina z roku 1993. Nazywa się "Sick Sanctities" i prezentuje się nienajgorzej. BTW: Jest to niemalże legenda polskiego podziemia z tamtych czasów. Krążą pogłoski że próbują reaktywować działalność, czego im serdecznie życzę.

Yans [ Więzień Wieczności ]
Megadeth: Reaktywacji Nie Będzie
Dave Mustaine, po raz kolejny wypowiedział się na temat możliwości reaktywacji Megadeth w takim składzie w jakim nagrali "Rust In Peace". Artysta stwierdził, że co prawda wielokrotnie już się wypowiadał na ten temat, ale ponieważ pytania wciąż się pojawiają, więc postanowił jeszcze raz jasno i wyraźnie powiedzieć, że coś takiego nie nastąpi.
"Ludzie, nie dojdzie do tego. Szczególnie po tym, jak zobaczyłem opinie, że jestem nie w porządku i zachowuje się nietaktownie. Kogo to obchodzi czemu do tego nie dojdzie, po prostu nie dojdzie i koniec. A wciskanie ludziom jakiegoś osobistego gówna na temat tego co się stało czy opowiadanie jakiś świństwo o sobie nawzajem (zauważcie, że ja tego nie robiłem), tylko utwierdza mnie w mojej decyzji" – napisał między innymi Mustaine.
Dodał, że Nick Menza był nawet zainteresowany reaktywacją, ale nie udało mu się dogadać z całą resztą. Zdaniem Mustaine, powody takiego stanu rzeczy nie są istotne i nie powinny obchodzić nikogo poza ludźmi, z którymi rozmawiał, a ci w razie czego, gdyby zmienili zdanie, znają numer jego managementu.
"Znalazłem kilku muzyków, w których wierze i tworzę grupę, z którą zamierzam grać. Nikt nie kwestionował moich wyborów w doborze ludzi w przeszłości. Wydaje mi się, że wiem co robię. A jeśli komuś się nie spodoba, no cóż zawsze pozostaje mu ta wielka supergrupa, którą próbują stworzyć byli członkowie. Hahahahahaha!" – napisał Dave.
Z jednej strony szkoda, a z drugiej jest nadzieja na nową jakość w MEGADETH !!! No cóż pozostaje czekać na nowy album.

Werter [ 1488 ]
polecam stronę iście bezlitosnej hordy Impaled Northern Moonforest, przygotujcie się na totalne bluźnierstwo oraz absolutne zniszczenie.
w dziale download jest udostępnione kompletne Self Titled 7"!
The LasT Child [ GoorkA ]
siema szatany, chcialem sie dzis z Wami porzegnac...
ale tylko na pare dni bo dzis dostalem paczuszke z Mystica :) niestety nie mieli juz Silicon Messiah ale olac jak mam tyle muzy :)
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Werter-> Lol, jaka strona. Cholernie oryginalna jeśli biorąc pod uwagę twoje zachwalania :]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
werter->lol swietny link :) cvala prawda o black metalu:)))) a plytka swietna nagram sobie do samochodu
J0lo [ Legendarny Culé ]
no ja przesluchalem nareszcie upragniony krazek Soulwards Mysterium i... zalamalem sie. co to jest? jakis gotyk mi tu wylatuje z calkiem neizlego blacku... kurde no nie no sie zalamalem... nawet Where morning still stays far away ktore wrecz kocham nie potrafilem sluchac... moze to nawet i klimatyczne ale... nie to czego sie spodziewalem... Glowering Facadest of the Night bylo 10000 razy lepsze!
NP.: Satyricon - Immortal Passion

Goozys[DEA] [ Virus ]
Od dzisiaj Impaled Northern Moonforest jest moją kapeklą #1... :D

Siwy4444 [ Senator ]
Werter --> Świetna strona. Polecam w szczególności generator tytułów.
:)

Riven [ infamousbutcher ]
ROTFL, prawie jak Darkthrone <lol> :DD A jaka gitarka!
Gazing At The Blasphemous Moon While Perched Atop A Very Very Very Very Very Very Very Forsaken Crest Of The Northern Mountain
:)
W tle: Slayer - Gemini

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
To dla tych obrońców uciśnionych, co twierdzą, że jestem nietolerancyjny.
Reksio Dogi (21:18)
dopiero odkryles ze metal to muzyka?
ktos z barsy (21:18)
co ty
ktos z barsy (21:19)
ja to kocham takie rzeczy
ktos z barsy (21:19)
HIP HOP JEST DO DUPY !
Reksio Dogi (21:19)
ja tam nic do hh nie mam bo nie slucham
Reksio Dogi (21:19)
co z metalu sluchasz?
ktos z barsy (21:20)
ja tez nie mam bo ...nooo... powiedzmy ze nie słucham hh
ktos z barsy (21:20)
a metal to bardziej lajtowy
Reksio Dogi (21:20)
hrhrhr
Reksio Dogi (21:20)
znaczy co?
ktos z barsy (21:21)
System of a down, Lipm Bizkit ( ale to bez nowej płyty bo to lipa nie bizkit)
Reksio Dogi (21:21)
eeeeeee
Reksio Dogi (21:21)
nie chce niszczyc twojego pojmowania muzyki metalowej
Reksio Dogi (21:21)
ale SOAD i LB to nie metal
ktos z barsy (21:21)
no wiemmm
ktos z barsy (21:21)
to taki trash jest
Reksio Dogi (21:22)
hrhrhr
Reksio Dogi (21:22)
zagadam do ciebie jak bardziej poznasz metal :>
Reksio Dogi (21:22)
a thrash pisze sie thrash
ktos z barsy (21:22)
dupa tam
Reksio Dogi (21:23)
posluchaj czegos... lepszego.
ktos z barsy (21:23)
czyly
Reksio Dogi (21:23)
britney spears

Banananan [ Dezerter ]
reksio - ? :)
np.: Informatics Warriors: "The wenylators silence"... :D

sMOOker [ Konsul ]
reksio --> a ile ten 'kolo'/'ziomek' lat ma??
Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]
Yans -> Megadeth nie ma i nie będzie prawdopodobnie. Dave Mustaine i Chris Poland oraz 2 jakichś studyjnych muzyków nagrywają numery które Dave napisał jak jeszcze istniał zespół. Nie będzie trasy koncertowej i po tym albumie Dave zaczyna coś tam solowo tworzyć.
NecroCannibal [ a.k.a. Kubuś Puchatek ]
Impaled Northern Moonforest:D:D:D
Zainspirowali mnie, już wiem jaką muzę będą grać moi Bezgłowi Pożeracze Niewinnych Niemowląt. Niedługo biore się za komponowanie pierwszj piosenki Szatanie Mój Mistrzu Zgwałć Mnie, niech no tylko pałkera znajde...:]
sMOOker [ Konsul ]
Zenedon --> jak milo cie tu znowu widziec :) co cie tak wzielo na te Oi! tematy??
ad. ..::MegadetH::..
o tym, ze Dave nagrywa cos z Polandem to jakas kiepska plotka byla bo jak wiadomo to jego juz szeroko pojety metal nie interesuje, raczej blues, a zainteresowanych zapraszam na strone zespolu i tam jest info co i jak w wersji audio z zajebistym riffem w tle, jesli w takim kierunku ma podazyc muzyka M, to ja chce k@#$a wiecej :D

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Moje pierwsze wrażenia:
Gorgoroth: łomot w głowie :oP
Burzum: Szum w głowie (może dlatego, że słuchane po Gorgoroth :o)), ale jak ustanie, to niewykluczone, że coś z tego będzie :o)
PS. reksio, bawisz się w nawracanie "saracenów"? ;>>

Globus [ Generaďż˝ ]
wczoraj bylem na dosc nie typowym jak dla was koncercie, bo koncercie punkowego zespolu z Ustrzyk Dolnych KSU. Jak wrazenie? Grali pierwszy raz od 15 lat u nas i musze powiedziec, ze jestem milo zaskoczony, bo byl to moj pierwszy kontakt z tym zespolem.
Najwiekszym szokiem byl dla mnie fakt, iz bebniarz gral na... twinie ! (podwojnej stopie), co czynilo go dosc oryginalnym wsrod punkowych beniarzy. Druga rzecz - piekne, ze ludzie potrafia sie tak bawic przy muzyce. To bylo pogo-rozpierducha na calego ;))) Nie potrafilem sobie tego wyobrazic, jak mowiliscie o pogowaniu punk'ow, ale mam to teraz wrecz obrazowy przedstawione ;)))
Reasumujac - bardzo ciekawy koncert, i nie zaluje tych 12 zl, ktore wydalem na bilet.
Jedyny myk jest taki, ze ludzie dziwnie na mnie patrzyli, nie wiem czy to przez ta bluze Broken Head'a Kwasików ?:)

Banananan [ Dezerter ]
Hmm... Globus rozwijasz się.... :D KSU - rox! :D
Może wreszcie w Łodzi jakiś porządny koncert będzie... Jakoś od dłuższego czasu (nie licząc Pankregeparty :P) żadnego porządnego występu nie było... :D
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Też kiedyś byłem na KSU. Tyle że mnie bardziej interesowała death metalowa formacja Cimeris niż same KSU. Ale rozpierduch była, fakt. Chociaż widziałem większe :]
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
a jak pankregeparty wypadlo w waszych miastach?byl ktos? banananan?

Riven [ infamousbutcher ]
Hellraiser --> W Lodzi bylo swietnie :). Pogo przednie, teraz mam podbite oko :). Moj krotki opis znajdziesz ponizej:

Łowca Czarownic [ Konsul ]
Jeśli ktos byłby miły to mógłby mi polecic cos metalowego naprawde fajnego ale... bez jakiś satanów bo mnie to jakoś nie bawi ;) Jak ktoś zrozumie to pomoże :)
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Łowca CZarownic-> Bez satanów? łeeeeeee...
Anathema
Opeth (nowsze, acz nienajnowszą:>)
MDB
To wszystko jest bogate lirycznie i przede wszystkim piękne. Bo jeśli o napieprzanki chodzi, to ja ci mogę podać z satanami :>

Łowca Czarownic [ Konsul ]
Czemu łeee na satanach sie przecież nie kończy co? :( Nie ma czegoś takiego? :(
kociamber [ Canada ]
Łowca Czarownic - posluchaj sobie Type O Negative, nie drazni vokalem i na dobry poczatek Ci starczy , ale to tyko kwestia czasu kiedy zapragniesz sluchac szybszej i ciezszej muzy :D
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Łowca->polecam Threshold na poczatek :) swietny wokal plus gitarki ( ale tylko do Extinct Instint potem powoli wtornie graja )
Jesli chcesz "satany" w lekkim wykonaniu to posluchaj zespolu Satan :)graja thrash'a chyba :)
Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]
Smooker --> No co ty że plotka. Przecież Dave teraz regularnie na forum daje komunikaty i czasem nawet do wątków się dopisuje.
A co do oi! klimatów to zawsze mnie interesowały:)

Goozys[DEA] [ Virus ]
Łowca Czarownic --> Od siebie polecę Tobie kapelkę In The Woods i trzy rewelacyjne albumy Omnio, Strange in Stereo, oraz Three Times Seven Of A Pilgrimage. Zapoznaj się z tym amteriałem, a zapewniem Cię, że pozostanie on na długo w Twojej pamięci. Muzyka tarfiająca do wnętrza ludzkiej duszy... ;)

Banananan [ Dezerter ]
Hellraiser -> No ja niestety nie byłem na Pankregeparty i bardzo teraz z tego powodu ubolewam... Po prostu nie miałem z kim iść... (może stworzymy grupkę koncertową GOL'a? :D)
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
banananan >> no ja tez nie mam z kim isc, lapsy maja wymowki... ale mam ochote straszna, w koncu wyjdzie ze sam pojde :| a w jakim skladzie grali u ciebie? chdzim io dodatkowe zespoly, bo u mnei w szczecinie wlochaty podobno ma grac...
Anima Vilis [ Konsul ]
Odnośnie tekstów, to ostatnio w pamięci pozostał mi poniższy tekst. Na swój sposób jest naprawdę banalny, ale w połączniu z męskim wokalem tworzy świetny klimat. W którymś z watków Gooz' zamieścił nawet link do tej piosenki.
Athanor Feniks
Mój płomień, jak świeca dopala się
Na drugą stronę snu przeprawiam się
Cofa się film, ostatni widzę już kadr
Zamykam oczy...
Gdy serce me zgaśnie, przestanie bić
Gdy wieko zatrzasną, jak stare drzwi
Gdy ciało już ostygnie mi
Wtedy je podpal
Unosze się lekko, jak powiew mgły
Na twarzach mych bliskich widzę, widzę łzy
A ciało już ostygło mi
Więc teraz je podpal
A prochy rozsypiesz w ogrodzie swym
Tam róże zakwitną i przypomną Ci
A nocą ja, jak Feniks pojawię się
Z popiołu powstanę
Mój płomień, jak świeca dopalił się
Na drugą stronę snu przeprawiłem się
Cofnął się film, ostatni minął już kadr
Zamykam oczy...
Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
ta piosenka jest swietna. to ja ja znalazłem :D do sciagniecia z oficjalnej moonlighta albo z mp3.wp.pl

Goozys[DEA] [ Virus ]
<--- Slodamn

Banananan [ Dezerter ]
Hellraiser -> U mnie grał dodatkowo Okres Połowicznego Rozpadu... :P
The LasT Child [ GoorkA ]
Łowca Czarownic --> bez satanow? o ciezko bedzie :( poszukaj pod tym linkiem
a an serio to 90% metalu to nie sa satany, a nie zabardzom wiem co Ci polecic, jakiego grania oczekujesz, co jzu znasz i CI sie podoba
Blugkolf [ Centurion ]
Aukcja dla prawdziwych true grim necro >;D
J0lo [ Legendarny Culé ]
TLC ---> heh ja na tej stronie nawet zaglosowalem :) mialem dylemat - Dimmu z Satan my master... Satyricon z Mother North czy byle co Gorgorotha :) ale padlo na Satyricon :)

Riven [ infamousbutcher ]
A ja wlasnie slucham Silent Scream w wykonaniu Children of Bodom..cos pieknego... chyba najlepsza wersja tej piosenki (cover zagral tez Vader).. te gitary!! Brzmia po prostu cuuudownie! Polecam!
reksio [ Szerzmierz Natchniony ]
Jest nowy wątek.
Globus [ Generaďż˝ ]
reksio - juz jak mam sie czepiac - link tez wypadalo by podac :)