GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

[info] PLAY 03/2004

19.02.2004
12:14
[1]

Elektryczny [ Patrycjusz ]

[info] PLAY 03/2004

Witam. Najnowszy Play trafil do sprzedazy w dwoch workach - sa to bowiem dwa rozniace sie nieznacznie jedna pelna wersja zestawy - elegancko oznaczone literkami A i B. Kazda wersja Playa ma Settlersow II GOLD, Star Treka: DS9 - Dominion Wars, Tennis Antics i Ski-Doo X: Team Racing oraz gre niespodzianke. Gre niespodzianke prosze sprawdzic na odwrocie worka.      
 
PELNE WERSJE
 
SETTLERS II GOLD PL (1996)
Gra przypominajaca o nieco zapomnianej sztuce osadnictwa. W duzym skrocie wygladalo to tak: bralo sie klamoty i drewno, budowalo chaty, rozmnazalo sie podwladnych i tluklo innych osadnikow, ktorzy jak na zlosc probowali zostac naszymi sasiadami. A potem ktos zrobil o tym gre, a my mamy ja na CD.
 
STAR TREK: DEEP SPACE 9 DOMINION WARS PL (2001)
Zyjcie dlugo i prosperujcie i oby fazery nigdy sie Wam nie zaciely. Dobra Spock, dosc slodzenia - ktos musi wziac pod komende Fedracje lub Klingonow i dokopac przerazajacym Cardassianom oraz Dominionom. A teraz prosze sciagnac mnie na gore Scottie i siodma predkosc warpowa na swietego Belkota!
 
TENNIS ANTICS (2000)
Niesymulator w pewnym sensie tenisa ziemnego, w ktorym wygrana dosyc czesto wiaze sie ze zbieraniem dziwacznych gadzetow i sprawdzaniu ich dzialania na przeciwniku, ktorego lepiej rozerwac na strzepy niz wygrac z nim na punkty.
 
SKI-DOO: X-TEAM RACING (2001)
W krajach, w ktorych zima nie wariuje co dwa dni mozna sie poscigac na skuterach snieznych. W krajach, w ktorych zima wariuje co dwa dni, tak jak u nas, mozna sie poscigac na skuterach snieznych w grze, ktora dalismy na CD.
 
GRA NIESPODZIANKA
 
Wsrod gier niespodzianek (pamietajcie, ze mozecie sprawdzic, zagladajac na tyl worka PLAYA) miedzy innymi:
 
ZESTAW A
 
COLD ZERO PL (2003)
Byly gliniarz na uslugach mafii. Doskonala strategia szpiegowska
 
SOCCER MANAGER PL (2003)
Menadzer pilkarski. Kupujemy, sprzedajmy, trenujemy, wyrzucamy, szpiegujemy... zawodnikow.
 
ZESTAW B
 
CULTURES II PL (2002)
RTS w nordyckich klimatach fantasy. Mali wikingowie sieka wszystko od Anglii po daleka polnoc.
 
DEVIL INSIDE PL (2000)
Strzelania TPP, w ktorej wcielamy sie w faceta zmieniajacego sie czasami w diabelska babe. Strzelamy do demonow i potworow w ramach wystepow w telewizyjnym show.
 
DEMO
 
PRINCE OF PERSIA PIASKI CZASU
Bieg po księżniczkę w wykonaniu sprawnego księcia. Biega po ścianach, bimba się na słupkach i ciacha wchodzących mu w drogę paskudników na plasterki. Czasem nawet w zwolnionym tempie. Acha, wszyscy, którzy marzą o tym, by cofnąć czas i coś zmienić też powinni zagrać w to demo.
 
ZWIASTUNY
 
Bloodrayne 2
Krótki filmik o dziewczynie, ktorej zycie kreci sie wokol ssania. Mocna rzecz. Jest tez troche krwi i dlugie, ostre zebiska.
 
Driv3r
Film instruktazowy dla zlodziejow samochodow. W tym odcinku specjalista opowiada jak lyzka stolowa rozbroic trabanta.
 
Reklama PLAYa
Arcydzielo awangardy polskiej kinematografii. Madre to, ciekawe i z glebokim moralem. Tylko wzruszajace za bardzo nie jest. A nie, zaraz. To jedna z naszych reklamowek.
 
W NUMERZE
 
Z okładki chłodno spogląda Daniel Garner. I nic dziwnego, bo Painkillerowi poswiecilismy w tym numerze calkiem sporo miejsca. To tak w ramach programu utrwalania wizerunku postaci najlepszego polskiego shootera fpp i kojarzenia go z nazwiskiem Adriana Chmielarza - wypadaloby wylansowac w koncu naszego wlasnego Davida Perry'ego. Swoje pierwsze przemyslenia na temat gry spisal Roos. A podobno kiedys tam gral w jakas strzelanke jedna czy druga. 
Poza Painkillerem w numerze takie atrakcje jak Product placement (miedzy innymi o tym czyje demony nosza Diesla i jakie banany jada bohater Super Monkey Balla), zapowiedz Ground Controla II (kontynuacji jednego z moich ulubionych rts-ow bez zarzadzania), Splinter Cella: Pandora Tomorrow (kontynuacji jednej z moich ulubionych skradanek), Driv3ra (kontynuacji dotychczas raczej obojetnej mi serii gier przed GTAIII'owych) oraz pecetowej konwersji najbardziej chorej i brutalnej gry konsolowej: Manhunta. Doslownie slysze oddech telewizyjnych chartow z programow alertopodobnych - to JEST ich temat. Tylko jeszcze o tym nie wiedza. Z dalszych wiadomosci - Cubituss i ZooltaR wbili sie na serwery z dobrymi ludzmi z EA i pokazali im co sadza o zapachu napalmu o poranku - jazda probna z Battlefield Vietcongiem w wydaniu tego pierwszego trafila do dzialu juz grane. Sprawdzamy tez jak niefajnie bylo w Chicago w 1930 roku.
W numerze poza tym testy drugiego Deus Eksa oraz najnowszej czesc przygod Raziela i spolki w Legacy of kain: Defiance> Do tego wszystkiego Haszak przejechal sie kolejka w trzecim Railroad Tycoonie a na dokladke sprawdzilismy tez zapowiadana na strasznawa przygodowke Midnight Nowhere.
Na koniec postaralismy sie zestawic ze soba dwie majace kilka cech wspolnych produkcje - Prince of Persia: Piaski czasu kontra Legacy of Kain: Defiance. I wskazalismy lepsza z nich. Do tego jeszcze wielki konkurs zwiazany z premeira gry Colin McRae Rally 04 z fachowymi nagrodami, komiks Sledzia, testy i male kompendium informacji o odtwarzaczach mp3, tajne kody i takie tam.
 
SZCZEGOLOWY SPIS TRESCI:
 
ZAPOWIEDZI I DONIESIENIA
BloodRayne 2
Desert Rats vs. Afrika Korps
Kombat
Starship Troopers
Star Wars: Republic Commando
True Crime: Streets of LA
 
TRENDY
Product placement
 
REPORTAZE
Driv3r
Ground Control II: Operation Exodus
Manhunt
Massive Assault
Painkiller
Splinter Cell: Pandora Tomorrow
 
PRZED RINGIEM
Painkiller kontra Far Cry
 
JUZ GRANE
Battlefield Vietnam
Chicago 1930
Wanted Guns
 
TEST
Armed & Dangerous
Batman: Vengeance
Dead to Rights
Deus Ex: Invisible War
Galactic Civilizations
Legacy of Kain: Defiance
Midnight Nowhere
Railroad Tycoon 3
Silent Storm
Space Colony
Total Club Manager 2004
X2: The Threat
 
POJEDYNEK
Prince of Persia: Piaski czasu kontra Legacy of Kain: Defiance
 
REPLAY
Anachronox
Casino Tycoon
Gothic
Tribes 2
 
TAJNE KODY
Armed & Dangerous
Deus Ex: Invisible War
Railroad Tycoon 3
Silent Storm
 
pozdrawiamy,
Krzysztof Paplinski i Elektryk na plytkach
        

19.02.2004
12:17
smile
[2]

kiowas [ Legend ]

Mniam mniam - w tym miesiacu jestescie jedyna gazetka do kupienia. CDA mowimy NIE !

19.02.2004
12:21
[3]

Ko [ Run To The Hills ]

Proponuję dla redakcji Playa małą innowację. Dawać tylko jedną płytkę - nieistotne co by tam się zmieściło. Będzie lepiej.

19.02.2004
12:29
smile
[4]

zarith [ ]

nonono... świetne świetne... tylko dlaczego będę musiał kupić 2 playe żeby mieć i devil inside i cold zero? aaa?

19.02.2004
12:36
smile
[5]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Kupuję, wersję A oczywiście.

19.02.2004
12:42
smile
[6]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

No nieźle nieźle, Play jest coraz lepszy. Jeszcze trochę i skali zabraknie;)

19.02.2004
12:44
smile
[7]

Goozys[DEA] [ Virus ]

.. and how much for that pleasure ? :)

19.02.2004
13:01
[8]

Elektryczny [ Patrycjusz ]

Goozys --> Ze plezer costs 11,90 PLN :-)

19.02.2004
13:03
smile
[9]

Goozys[DEA] [ Virus ]

So now I'm gonna run to kiosk to buy that pleasure... THX Elektryczny :)

19.02.2004
14:01
smile
[10]

cycu2003 [ Senator ]

ciekawe ,lepszy jest zestaw A

19.02.2004
14:46
smile
[11]

ribik [ Konsul ]

Znowu potraficie zaskoczyć, więcej takich niespodzianek.
Tym razem pomarudzę: Może pomyślicie o dvd

19.02.2004
15:22
[12]

Sayet [ White Star Soldier ]

co?? jakie zestway?? o co chodzi?? ile to kosztuje??

19.02.2004
15:25
[13]

Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]

ribik --> wyszły przecież dwa Play DVD o przygodówkach :).

19.02.2004
15:36
smile
[14]

..KmP.. [ Designed by AI ]

<---
skuszę się :D

19.02.2004
16:06
[15]

eXcuseMe [ Pretorianin ]

Kupil ktos juz ?? i moze powiedziec co to za gra niespodzianka?

19.02.2004
16:11
[16]

Garbizaur [ CLS ]

Chyba kupię!

19.02.2004
16:14
smile
[17]

Piotrek.K [ Cyberdine Systems ]

>>> eXcuseMe

Przeziec jest to napisane w pierwszym poscie wiec nie wiem o co Ci chodzi?? ...

19.02.2004
16:36
[18]

eXcuseMe [ Pretorianin ]

nie doczytalem do konca :P

19.02.2004
16:44
smile
[19]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

ja kupie i to i to CDA ma fajne działy (kaszanka zone) te sprawy

19.02.2004
16:59
smile
[20]

p_e_p_s_i [ Polonia Bydgoszcz 4ever ]

kurde, dlaczego ja posiadać już CZ???!!!??? tak kupić zestaw A a tak nie kupić w ogóle... ( my pc have virus, and i cant write spell right of n... :(

19.02.2004
17:01
smile
[21]

kiowas [ Legend ]

Kupilem, otworzylem....i sie mocno wkur...

Naprawde niezle sie przejechalem na waszej zapowiedzi.
Zakupilem sobie zestaw B, oczekiwalem w srodku Cultures I Devil Inside, okazalo sie, ze Cultures owszem jest, ale bez Devila. Niestety nie doczytalem na okladce, ze w srodku moge sie spodziewac Cultures LUB Devil Inside.

Nieladnie panowie - takie marketingowe zagrania klienteli wam nie przysporza. W zapowiedzi nawet nie zajakneliscie sie o tym, ze wybiera sie nie tylko A lub B, ale takze w ramach danego wora trzeba sie na cos decydowac.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-02-19 16:54:28]

19.02.2004
17:05
[22]

..KmP.. [ Designed by AI ]

Kiowas - > mi się wydaje, że Elektryczny wszystko dokładnie wyjaśnił.

Kazda wersja Playa ma Settlersow II GOLD, Star Treka: DS9 - Dominion Wars, Tennis Antics i Ski-Doo X: Team Racing oraz gre niespodzianke. (...) Wsrod gier niespodzianek (pamietajcie, ze mozecie sprawdzic, zagladajac na tyl worka PLAYA) miedzy innymi:

Czyli wystarczyło spojrzeć na tył worka, żeby się przekonać, która z gier niespodzianek jest dołączona do Playa...

19.02.2004
17:05
smile
[23]

massca [ ]

kiowas - w nagrode za szybką reakcje napisz do mnie na maila, wysle ci Devila, bo w moim worku był:)

19.02.2004
17:06
[24]

massca [ ]

aha, napisz na sluzbowy , albo wal na gg : 1391545

19.02.2004
17:07
smile
[25]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

niezle niezle ;) PLAY robi sie coraz lepszy ... :)

19.02.2004
17:10
[26]

kiowas [ Legend ]

KmP ---> ja sugerowalem sie tym:

ZESTAW A

COLD ZERO PL (2003)
Byly gliniarz na uslugach mafii. Doskonala strategia szpiegowska

SOCCER MANAGER PL (2003)
Menadzer pilkarski. Kupujemy, sprzedajmy, trenujemy, wyrzucamy, szpiegujemy... zawodnikow.

ZESTAW B

CULTURES II PL (2002)
RTS w nordyckich klimatach fantasy. Mali wikingowie sieka wszystko od Anglii po daleka polnoc.

DEVIL INSIDE PL (2000)
Strzelania TPP, w ktorej wcielamy sie w faceta zmieniajacego sie czasami w diabelska babe. Strzelamy do demonow i potworow w ramach wystepow w telewizyjnym show.


NIe ma tu niestety kluczowego slowka LUB (jakze popularnego w dziesiejszych czasach:)
Rzadko kiedy uwaznie przygladam sie kupowanym pismom, ale jak widac moze czas to zmienic. Albo musze przestac ufac ludziom :)


massca ---> mam zlozyc formalne podanie o doslanie gry w ramach reklamacji? :)))

Zeby cie nie narazac na koszty proponuje przekazac mi ten gift na nastepnym golowym spedzie :)

19.02.2004
17:15
smile
[27]

massca [ ]

kiowas, nie chrzań, wal na gg a ja wsadzam CD w koperte i ci wysylam. proste. szybko, bo sie rozmysle :)

19.02.2004
17:17
[28]

kiowas [ Legend ]

Nawet nie mozna podyskutowac z czlowiekiem :)

Dobra, dobra, juz pisze :))

19.02.2004
17:25
smile
[29]

pre13 [ Generaďż˝ ]

kiowas --> no nieźle bo na okładce jest napisane masz szanse trafić na: CULTURES II albo DEVIL INSIDE

19.02.2004
17:30
[30]

kiowas [ Legend ]

pre13 ---> toc mowie, ze zmylila mnie zapowiedz bo tutaj napisu LUB nie bylo (i dzieki temu nieuwaznie spojrzalem na okladke)

Mam pytanko - czy to prawda, ze Anachronox wychodzi w taniej serii Cenegi (jak wyczytalem w Replayu)? Jesli tak to po prostu rewelacyjna wiadomosc.

19.02.2004
19:14
smile
[31]

tomirek [ ]

Pytanie dot. COLD ZERO

Czy ktos wie jak sie w tej grze posluguje bronia? Albo cos robie nie tak albo gra jest walnieta (raczej to drugie). Zarowno w czasie treningu jak i gry mam tylko piesc. Nawet jak w czasie szkolenia rozpoczyna sie lekcja dotyczaca strzelania i gosciu mowi zebym uzyl broni to jak do cholery mam to zrobic skoro jej nie ma?????????? Kilkanie na piesc i okolice nic nie daje. Co jest????????????

19.02.2004
19:27
smile
[32]

tomirek [ ]

hmmmm.... jeszcze pokombinuje. moze faktycznie cos zle robie...

19.02.2004
19:29
smile
[33]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

kiowas --> o w morde... faktycznie!! W marcu Anachronox za 30zl :>>>

19.02.2004
19:31
smile
[34]

tomirek [ ]

tak to jest jak sie nie czyta tylko czym predzej chce sie dalej i dalej :)))) Zapomnialem kupic bron hehehehe

19.02.2004
19:34
smile
[35]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

Więc aby mieć wszystkie gry trzeba kupić 4 zestawy.....

19.02.2004
19:53
smile
[36]

red_baron [ pVd ]

nie kupie na pewno... no bo z tego ze jest 6 gier w 1 zestawie, skoro wiekszac z nich mi nie lezy, a mam na kompie lepsze zeczy do grania... i rzecz najwazniejsza, ktora o tym przesadza: denny poziom textow w czasopismie...

19.02.2004
20:15
[37]

Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]

red_baron --> jako jeden z autorów Playa bardzo dbam o to, żeby teksty nie były denne. Zmuś się do kupna nowego numeru i wytknij denność moich tekstów w nim, plz.

19.02.2004
20:19
[38]

Mastyl [ Legend ]

KIOWAS -nie wszyscy mieli logike, i nie wszyscy wiedza czym sie rozni LUB od ALBO :P

20.02.2004
09:13
[39]

Carnifex [ Generaďż˝ ]

Różnią się długością.
Mnie bardziej zastanawia to "między innymi".

20.02.2004
09:36
smile
[40]

spuh [ Pretorianin ]

Ten Cold Zero...
Nawet bym kupił tylko nie mam teraz kasy :( wszystko na mangi poszło :)
I nie mam co robić tylko denne reklamy play'a oglądac... musieliście takim syfem te płyty faszerowac >:(

20.02.2004
10:17
[41]

massca [ ]

red_baron - na razie denny to jest poziom twoje ortografii...

20.02.2004
10:39
smile
[42]

Conroy [ Dwie Szopy ]

red_baron--> Co w nich jest takiego dennego? Mi się np. coraz bardziej podobają - półtora roku temu faktycznie było kiepsko, ale teraz Play idzie ciągle w górę.

Cubituss--> Obiecuję że dziś kupię zestaw A z Cold Zero :). A i Settlersami nie pogardzę.

20.02.2004
10:49
[43]

Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]

Conroy --> czekam zatem na uwagi odnośnie tekstów, szczególnie moich :). Battlefield: Vietnam, poczytaj i opowiedz, sporo serca i czasu włożyłem w ten materiał.

20.02.2004
13:13
smile
[44]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Niestety, nie znalazłem w Gdańsku wersji A z Cold Zero. Tylko B z Devilem i A z Soccerem :/. Obleciałem dwa Empiki i kilka kiosków, wszędzie tylko te dwie wersje. Straciłem półtorej godziny życia i 1,20 zł na bilety :). Ale obiecuję że za parę dni znów będę polował, póki co niestety nie mogę zdać sprawozdania.

20.02.2004
13:48
smile
[45]

Verminus [ Prefekt ]

Cold Zero jest najlepsza gra w calym numerze. I nie ma nadruku Play na plycie :)

Tomirek - na CD jest instrucja w PDF. Ale tez trzeba ja czytac ;)

A do do samego pisma to OK. Najlepsze sa branzowe newsy Alexa. Nie dawajcie tam zadnych blogow ani obrazkow. Zostawcie tak jak jest :)
He he... w tej Cenedze to sa pajace (dla niezaznajomionych z najnowszym Playem - Cenega nie bedzie publikowac reklam w tym pismie bo Contract J.A.C.K. zostala nisko oceniona) LOL. CD Projekt tez powienien nie dawac reklam bo Stiatynia Pierwotnego Zla tez zostala zjechana (IMO nieslusznie ale to juz inna bajka)

20.02.2004
13:51
[46]

Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]

Verminus --> jam to nie chwaląc się sprawił, Contract JACK dostał IMO zasłużone 3,5 (bo naprawdę gra się nie broni ani jako prequel NOLFa, ani jako niezależny produkt). Ale cóż robić, wzięli się i obrazili.

20.02.2004
14:20
smile
[47]

ribik [ Konsul ]

------> Cubituss [Komputer ŚWIAT GRY] ICQ: 44864046

ribik --> wyszły przecież dwa Play DVD o przygodówkach :).

Owszem ale ja miałem na myśli wydawanie co miesiąc z płytą dvd zamiast cedeków

20.02.2004
15:10
[48]

Cubituss [ Komputer ŚWIAT GRY ]

ribik --> póki gry nie zaczną wychodzić tylko w wersjach DVD na jakąś masową skalę, nie spodziewałbym się pism dodających DVD zamiast CD.

20.02.2004
17:07
[49]

kiowas [ Legend ]

Pochwalilbym was za niezle poziom tekstow (jak bardzo niezly tego nie powiem:), ale wisicie mi przeprosiny za zapowiedz, ktorych nie moge sie doczekac :)

Wiec na pochwaly tez poczekacie :)

23.02.2004
11:04
[50]

Elektryczny [ Patrycjusz ]

kiowas --> okej, sorki z zapowiedzią - faktycznie trzeba było bardziej podkreślić. A teraz dawaj z wazeliną :-) Trzeba sobie poprawić humor w poniedziałek :-)

23.02.2004
16:20
[51]

kiowas [ Legend ]

Elektryczny ---> chciales to masz.

Recenzje ciekawe, napisane 'z glowa', a jednoczesnie nie nuzace. Zapowiedzi w sam raz - nie za duzo nie za malo. Sparing Kaina z Princem bardzo dobry. Sposob oceniania wgniatajaco tlumiacy, z przewaga miazdzacego (dystrybutorzy pewnie robia w gacie na dzwiek slowa play:)

Starczy ci czy mam jeszcze dolozyc? ;)

24.02.2004
11:53
smile
[52]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Cubituss--> Udało się, zdobyłem Play z CZ :). Ciekawe jest to, że Colda nie było w Empikach, a był w małym kiosku pomiędzy blokami :).

Numer bardzo mi się podoba, zwłaszcza artykuł o "Product placement" i zapowiedź Painkilera. Vietnam też bardzo ciekawy, gratuluję. Widać, że nad tym pracowałeś. A Tennis Antics to miły przerywnik między pracą, gdy nie ma czasu na "Wielką Super Grę". Podoba mi się również wiadomość o Cenedze - nigdy jej nie lubiłem, a to tylko umocniło mnie w moim przekonaniu. Za to krzyżówka trochę za prosta, góra 3 minuty, czekam na nagrodę, poproszę głośniki, kierownicy nie chcę :). Dobre są też pojedynki, jeszcze tylko wywalić plakaty, a będzie świetnie.

PS. Nie umiem w CZ zainstalować tłumika na broni :/.

25.02.2004
10:31
smile
[53]

muhabor [ Konsul ]

Kurza twarz, przeszukałem pół Wrocławia i wszędzie tylko ten soccer manager albo inside devil..!
ja chce wersje z CZ !!!

25.02.2004
10:39
smile
[54]

Conroy [ Dwie Szopy ]

muhabor--> Czyli mamy to samo :). Ale ja w końcu znalazłem. Na chama do każdego kiosku i pytaj się, co jest z tyłu.

25.02.2004
10:51
smile
[55]

_Szakal_ [ Żółta Żyrafa ]

Ja w pruszkowie dopiero w 6 kiosku dostalem wersje z CZ (a juz mialem dac za wygrana). Wszedzie tylko zestaw B, lub A z tym soccerem menagerem

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.