GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nie wiesz co kupić ? Masz problem ? Wszystko o Kartach Graficznych cz. XVIII

13.02.2004
20:09
[1]

QrKo [ Enslaved One ]

Nie wiesz co kupić ? Masz problem ? Wszystko o Kartach Graficznych cz. XVIII

No tam się juz nam tłoczno zrobiło , więc trzeba przenieść stare klamoty na nowy wątek :)

Przydatne linki:

https://www.tomshardware.pl
https://www.komputronik.pl
https://www.sirius.pl
https://www.benchmark.pl
https://www.4max.pl
https://www.driverheaven.net
https://www.proline.com.pl
https://forum.tweak.pl

_____________________________________________________________________________________________
WAŻNE!

Co oznaczają oznaczenia obok karty? :

/SE - Oznacza to karte w pewien sposób ograniczoną, w większości wypadków oznacza to obcięcie szyny pamięci karty o połowe, a ogół oznacza to pamieci 64bitowe!Omijać szerokim łukiem! Dodatkowo w kartach ATI odznaczają się takie karty dodatkowym "obcięciem" PCB karty, wyjątkiem jest radeon 9800 SE w którym zastosowano zwykłe PCB a jdnocześnie obciętą szyne pamieci do 128bit i zablokowanymi 4 potokami renderującymi.

/Pro - Karta posiadająca szybsze pamięci i wyższe taktowanie rdzenia niż model "podstawowy", wyjątek - Raeon 9500 Pro, który od 9500 różni się większą ilością potoków renerujących, a od starszych 9500 mniejszą o 128 bit szyna pamięci.

/XT - W wypadku kart ATI - najbardziej "wypasiony" model karty oferujący najwyższe taktowania zegarów.
Nvidia - w celach marketingowych (aby wprowadzić klientów w błąd) wprowadzono oznaczenia identyczne jak najmocniejsze modele kart ATI. Tutaj oznacza to najsłabszy model karty z słabszymi pamięciami, niższym taktowaniem rdzenia.

/Ultra - Najmocniejszy model karty Nvidi, odpowiednik XT u ATI.

/64bit - Karta z obciętą o połowe szyną pamieci - unikać jak ognia, nie warta nawet najmniejszych pieniędzy! Zawsze się upewniajcie, że wasza karta nie ma pamieci 64bit, a ma pamieci 128 lub 256 bit - pytajcie sprzedawców by nie meić później nieprzyjemnosći!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


"Hierarchia" Radeonów od 8500 do 9200 (karty oparte na GPU R200 RV250)i z opisami, lepsze wyzej gorsze niżej, pozatym krótki opis różnic :

r8500 Pro (mocneijsza wersja r8500)^
r8500 (podstawka innych kart, wszystko inne to jej modyfikacje)^
r9100 (r8500 LE z obsługą AGP 8x)^
r8500LE (r8500 bez jednego RAMDAC, czyli kontrolera pamięci)^
__________________________________________________kastraci :P
r9000Pro (szybsza wersja r9000)^
r9200 (ciezko powiedzieć żeby był szybszy od r9000, ale to po prostu r9000 z nic nie znaczacym AGP 8x)^
r9000 (r8500 z dwókrotnie mniejszą iloscią TMU w potokach renderujacych-kastrat)^
r9200 SE (po prostu nie kupuj tego...karta o żałosnej wydajności i 64 bitowych pamieciach)

-Te karty które oznaczyłem "kastratami" mają pozatym duzo mniejszą wydajosci geometryczną od swoich pełnych odpowiedników z powodu braku -czegośtam :P i z związku z tym problemy np. z Truform.
-Przypominam, że wszelkie wersje z 64bit pamięciami nie są warte uwagi.
-AGP 8x nie daje w tych kartach praktycznie żadnego poza marketingowym efektem (ładniej wygląda na pudełku), szczególnie w kartach "wykastrowanych".
-Są wersje z 128 i 64 mB pamięci, ale wązniejsze jest ilu bitowe są te pamięci, bo i tak radeony 9100 zostały już tylko w wersji z 64mB, która bije na głowe np. r9200 z 128mB pamięci.

_______________________________________________________________________________________________

Link do poprzedniej części :

13.02.2004
20:12
smile
[2]

sapri [ ]

Erazor_XX ---->> Jeśli w te 350zł wliczyłeś sprzedaż GF3 Ti to możesz poszukać GF4ti (ale wątpię czy znajdziesz i czy będzie to duży skok wydajnościowy). ale jeśli doliczyć 200 -250 (pesymistycznie) za sprzedaż GF3 Ti to możesz kupić Radeona 9500 lub poszukać 9600 Pro za tę cenę :D

PS nie zauważyłem że jest nowy wątek i dałem odpowiedź w tamtym ale tu daję ją jeszcze raz :D (tak dla formalności :))

13.02.2004
20:15
[3]

QrKo [ Enslaved One ]

Fuck fuck fuck, zapomniałem LOGA :(
Wklejam ponownie mój obrazekczek lukać!! ->>>>

13.02.2004
20:16
[4]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

oops...ja też nowego wątku nie zauważyłem i odpowiedziałem w tamtym więc:

HH - już podkręciłem, może niska wydajność w grach to wina ramu (256DDR)


sapri - 350zł po sprzedarzy kartinki

13.02.2004
20:17
[5]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

QrKo = daj link do tego programu - zlukam czy aby nie mam pamięci 64 bitowych

13.02.2004
20:19
[6]

QrKo [ Enslaved One ]

www.google.pl

13.02.2004
20:21
smile
[7]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

QrKo ----> DZIĘKI - ŚWIETNY TEN LINK :p

13.02.2004
20:31
smile
[8]

sapri [ ]

Erazor_XX ----Ja bym na twoim miejscu dokupił ramu sokro masz go 256MB (na dzisiejsze gry to jest niestety "tylko" :))

13.02.2004
20:32
smile
[9]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

całe szczęście że 128bitowe ====>

13.02.2004
20:33
[10]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

sapri - niestety, wiesz może po ile chodzą kości 256MB DDR PC 2100 (266mhz) ??

13.02.2004
20:36
smile
[11]

sapri [ ]

No to sam sprawdzić możesz:

www.komputronik.pl
www.sirius.pl
www.barwkomp.pl
www.i.wiele.innych.pl :D

13.02.2004
20:38
smile
[12]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

A u mnie to tak wygląda. Polecam wszystkim wypasik karta :).

13.02.2004
20:40
[13]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Erazor - Nie lepiej kupić na przysżłośc jakąś szybszą kostke?

A odradzam zmiany akrty, ponieważ nie uzuszkasz za taką cne praktycznie żadnego przyrostu wydajności, chyba żebys sprzedał tego GF 3 za 300 zł i dorzucił te 350 a za około 600 zł miałbyś przerabialnego radka 9500 i 50 zł dla siebie :P

13.02.2004
20:41
[14]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

ATI R300 to jaki radeonik?

13.02.2004
20:43
[15]

MAN5ON [ Konsul ]

9700

13.02.2004
20:43
smile
[16]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Erazor_XX ---> Z tego co mi wiadomo to wszystkie 9500 i 9700.

13.02.2004
20:43
[17]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

HH - nie, bo ...nie stać mnie, na razie męczy mnie ten RAM

13.02.2004
20:44
[18]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

R9700 - takiego kupił sobie mój kupmel (by ATI) dał 1000zł

13.02.2004
20:46
smile
[19]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Spider - Tez mi coś :P
Mój obrazek efektowniejszy :D

13.02.2004
20:49
[20]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

HH ==> zamień się ze mną!:)

13.02.2004
20:56
smile
[21]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

W przypływie fantazji ustawiłem sobie rdzeń na 430 ale pojawiły się drobne artefakty w teście trols lair w 3d marku 2003, pamieci ponad 730 mhz już nie dają się ustawić więc sobie daruje :)

14.02.2004
02:37
smile
[22]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

A oto ustawienia mojej kartinki na najwyższych obrotach (więcej sie nie dało). O dziwo nie pojawiły się wyczesy i karta może działać normalnie, u mojego kumpla na R9100 pro pojawiły się dziwne paski na ekranie, po czym zawiesił sie komp :D
Myślę że jak dokupię ramu to bede mógł się nacieszyć grami...

14.02.2004
09:30
smile
[23]

MAN5ON [ Konsul ]

Hamil_Hamster - olej Trols Lair. gdy podkręciłem swojego FX 5900 z 400/850 do 480@950, ten gówniany test był jedynym który sypał artefaktami. W żadnym innym tescie 3dMarka 2003, czy też grach (FC demo, Prince of Persia, HALO, Chrome, TR:AOD) nie pojawiały się jakiekolwiek problemy.
ostatecznie obnbiżyłem taktowania do 450/900 bo karta dość mocno się grzała (78st. Celcjusza rdzeń, i 51 otoczenie) a i tak żadna gra jej nie zmuliła (z HL2 beta włącznie).

14.02.2004
11:17
smile
[24]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Odpowie ktoś na moje pytanie w końcu?
1. Czy w zestawie Artic Cooling Silencer jest od razu srebrna pasta?
2. Znacie jakiś sklep internetowy gdzie w tej chwili można kupić ten odkurzacz? :)

14.02.2004
11:34
[25]

-+==SeBuL==+- [ spamer ]

spider2000 --- jest pasta ale nie srebrna , a co do tego gdzie mozna kupic to nie wiem :|

14.02.2004
12:01
smile
[26]

MAN5ON [ Konsul ]

spider2000 -> cooling.pl

14.02.2004
12:15
[27]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

MAN5ON - Kupiłem tam wczoraj zasilacz, fajny sklepik, no i nie musiałem płacić za poczte bo jest w moim mieście :)
A co do niemartwienia się Trols Lair - po prostu wole nie ryzykować uszkodzenia karty, a jak widze, że gdzieś nie działa jak trzeba to jednak coś musi być nie tak, mimo, że to tylko jeden teścik...

14.02.2004
12:16
smile
[28]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

MAN5ON ---> Dzięki, gdyby tylko jeszcze mieli miedziane radiatory BGA, to byłbym w niebo wzięty.

14.02.2004
14:43
smile
[29]

sapri [ ]

A co powiecie na to:

Serwis AnandTech pokazuje „graficzne” plany ATI Technologies na obecny rok. Ważnym elementem oferty na 2004 rok będzie przechodzenie produktów firmy od złącza AGP 8X do modeli z szyną PCI Express. Oferta firmy ma być podzielona na dwie części, te dla magistrali PCI Express i AGP.

R420 i R423 to następcy układów RADEON 9800, przy czym model „423” to wersja PCI Express układu „420”. Procesory powstaną w technologii 0,13 mikrona, będą posiadać około 160 mln tranzystorów, zegary ustawione na około 500 MHz, osiem potoków renderingu, 256 MB 256-bitowej pamięci GDDR3 (taktowanej zegarem około 1 GHz). Karta, co ważne nie zajmie więcej niż jeden slot. Prawdopodobna jest też premiera tych kart z wolniejszą pamięcią DDR.

Kolejny układ, RV380, nie dostanie swego odpowiednika dla magistrali AGP. Chip, także w technologii 0,13 mikrona, otrzyma zegar około 500-megahercowy, cztery potoki renderingu, 128-bitową pamięć o pojemności 128 lub 256 MB (taktowaną zegarami 600-800 MHz). AnandTech wspomina, ale tylko pobieżnie, o układzie klasy średniej, oznaczonym RV410. Miąłby on zadebiutować w drugim kwartale tego roku.

Propozycje ATI na ten rok zamyka najtańszy produkt, 0,11-mikronowy RV370 z czterema potokami renderingu. Niestety o procesorze wiadomo niewiele więcej. Prawdopodobnie zaoferuje pracę z pamięciami z szyną 64- i 128-bitową.

Źródło: AnandTech (news z PCLab'a)

Brzmi całkiem nieźle nieprawdaż??? :D

14.02.2004
15:54
[30]

jj.tomas [ Pretorianin ]

następcy 9800....czyli ceny 9800 powinny pójść w dół, tak jak to było z 9500 i 9700 :)
czekam na więcej szczegółów :)

14.02.2004
16:37
[31]

QrKo [ Enslaved One ]

Ale wałek - czy cena tego radka nie jest za niska?? Może ma on jakieś wady??

https://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=8169&sid=1

14.02.2004
21:15
smile
[32]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

-+==SeBuL==+- ---> Mógłbyś do mnie napisać na GG? Mam do Ciebie kilka pytań.

14.02.2004
22:07
smile
[33]

Alvarez [ missing link ]

Moze ktos bedzie zainteresowany.

Mam do sprzedania Hercules Radeon 9500PRO.
Pamiec - 128 MB DDR Infineon 3,0 ns.
Szyna - 128 bitowa
8 potokow renderujacych.
Na niebieskim laminacie.
Na pamieciach sa radiatory.

Karta byla kupiona w Sirius'ie rok temu.
Ma jeszcze 2 lata gwarancji.

Oryginalne pudelko, drivery i inne pierdoly oczywiscie sa. :)

Cena ok. 500 zl.

14.02.2004
22:53
[34]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Alvarez - Jejq! Ta karta ma jeszcze dwa lata gwarancji?
A wiesz, że za 600 zł można a dostać radeona 9500 który od nowości ma tyle gwarancji ile zostało twojej karcie?
Pozatym "przerobiona" karta zawsze może gdzies pokazać artefakty, ORAZ ma tylko 64 mb pamięci.

Więc Twoja cena - 500zł wydaje się ...śmiesznie niska, 600 zł to wg. mnie minimum, tymbardziej , że na pewni sprzedajesz karte z pudłem itp. (inaczej mogą nie przyjąc do gwarancji) a tamte karty to zwykłe OEM.

Zastanów się jeszcze raz zanim oddasz swoją karte graficzna za bezcen.

A tak w ogóle czemu jej się pozbywasz? Miaem kiedyś i uważam, że to świetna karta, na dzisiejsze czasy całkowicie wystarczająca. Jeśli zmieniasz np. na 9700 to stracisz sporo pieniędzy a nie uzusykasz w cale takiego ogromnego zwrostu wydajnośći. Dopiero zmiana na 9700 Pro (mniejsze możliwości podkręcania niż 9800...i troszke wolniejsza- nadrabiająca pamieciami) albo 9800 (najlepiej Herculesa, albo taniego 9800 Pro Powercolor) ma sens.

14.02.2004
23:11
[35]

MAN5ON [ Konsul ]

Alvarez -> Hamil ma racje. 500zł to śmieszna kasa za R9500 Pro Herculesa zwłaszcza, że Twoja karta jest chyba jeszcze z "starej" serii 9500Pro, która może dac się przerobić na 9700...

14.02.2004
23:11
smile
[36]

Alvarez [ missing link ]

Hamil_Hamster -->

Wiem co sprzedaje i ze cena nie jest wysoka w stosunku do mozliwosci tej karty. :)
Rok temu dalem za nia 1200 zl. :(
Jednak potrzebuje dosyc szybko ja sprzedac.

A zmieniam ja bo mam na pokladzie takiego samego radka jak ty obecnie. ;)

14.02.2004
23:18
[37]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Alvarez - Widzisz, możesz miec problemy z sprzedażą właśnie z powodu tej ceny - potencjalni kupcy mogą ją uznac za :
a) nadmiernie podkręconą - sypiącą artefaktami i nie kfalifikującą się do gwarancji.
b)zgubioną z tira - posiadająca gwarancje tylko w opisie ;) Lub sprowadzana z zgranicy, więc tez gwarancja w praktyce tylko na papierze.
c) w jakis inny sposób niepełno wartościową.

Tak się tłumaczy nadmiernie niską cene.

15.02.2004
00:21
[38]

Alvarez [ missing link ]

Hamil_Hamster -->

Gdyby karta byla trefna to sprzedalbym ja na allegro a nie dawal ogloszenie na forum na ktorym jestem od dawna i wiele osob mnie tu zna z real'a. :)

15.02.2004
12:42
[39]

Krzysio [ Pretorianin ]

Witam !
Mam kartę Radeon 9600 XT. czy istnieje możliwośc sprawdzenia temperatury jego procesora.

Pozdrawiam

15.02.2004
14:02
[40]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Krzysio - Wszystkie ATI XT mają wbudowany czujnik temperatury...pewnie masz gdzieś te informacje w zakładkach sterowników.

15.02.2004
14:04
[41]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Krzysio - Wszystkie ATI XT mają wbudowany czujnik temperatury...pewnie masz gdzieś te informacje w zakładkach sterowników.

15.02.2004
14:16
[42]

snopek9 [ Legend ]

mam problem
mam Geforce ti 4200 taktowanie 250 na 440 mhz
od dwoch dni w grze No one lives forever 2 jest problem z cieniami a w prince of persia jakos bilo jest wszedzie niewiem co jest karty niepodkrecalem stery sa te same a wczesniej wszystko bylo ok
a i w cracy taki beta wersji tez jest cos nie tak jakies dziwne odblaski przypominajace te z innycg wyzej wymienionych gier

15.02.2004
14:45
smile
[43]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

snopek ---> Może byś tak screena zapodał?

15.02.2004
15:00
[44]

Krzysio [ Pretorianin ]

Hamil_Hamster -->właśnie czytałem gdzieś wzmiankę o tym ,ale nie wiem jak i gdzie to sprawdzić

15.02.2004
15:03
smile
[45]

tygrysek [ behemot ]

mam pytanko

jakie sterowniki muszę zainstalować, aby poprawnie działał motion blur ??
bo na 53.03_winxp2k_international_whql ciemnieje mi ekran w miejscach gdzie powinien "rozmazywać"

Gainward GF4 Ti4800SE

15.02.2004
15:09
smile
[46]

sapri [ ]

tygrysek ---> Jeśli dzieje Ci się tak w N4S: U, to spokojnie ja też (i dużo osób) tak mam. To zaczęło się robić od patcha 1.2 wzwyż.

15.02.2004
15:11
smile
[47]

tygrysek [ behemot ]

ok :)
bo już myślałem, że zwaliła mi się grafa

15.02.2004
17:20
[48]

snopek9 [ Legend ]

screen juz niepotrzebny!
laczenie zapisu w opcjach sterownika wylaczylem i to spowodowalo problemy teraz juz wszystko jest ok!

15.02.2004
19:50
[49]

jj.tomas [ Pretorianin ]

Witam. Mam pytanie w imieniu koleżanki. Otóż, koleżanka ma karte ATi Rage Fury 128 XPERT 2000 i chce podłączyć tą karte do telewizorka. Czy taka karta ma wyjście TV? Jeśli tak to w jaki sposób skonfigurować sterowniki by oglądać filmy na dużym okranie? Bardzo dziękuje za pomoc z góry.
pozdr.

15.02.2004
20:18
[50]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

jj.tomas - czy ma to musi sobie sprawdzić sama :)
A filmy na dużym ekranie można oglądać po ustawieniu odpowiednich opcji "klonowania" w sterownikach...przynajmniej tak jest w catylysach..a nie wiem jak z sterownikami ragów...

15.02.2004
20:22
smile
[51]

jj.tomas [ Pretorianin ]

HH --->
dzięki :) udzielam jej porad przez gg, wierz mi to nie jest łatwe :)
okazuje się, że jest SVHS i kabelek jest już podłączony, teraz tylko kwestia ustawienia. Mam nadzieję, że sobie poradzi.
Pozdr. :)

15.02.2004
20:27
[52]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

mam offtopica
co sadzicie o tej płycie ECS L7S7A2,da sie zakrecic durona 1600 na tym czyms?

15.02.2004
21:28
smile
[53]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

ECS i kręcenie ? Bez jaj, chcesz zmienić jeden badziew na drugi o innej nazwie? :)

15.02.2004
22:10
[54]

mikmac [ Senator ]

tygrysek -->
w NFS:U motion blur posypal sie na wszystkich kartach w patchach 1.2 i 1.3
Dopiero wersja 1.4 to poprawia - jest juz dostepna na stronach EA

15.02.2004
22:44
[55]

tsunami [ PS3 ]

Mam pytanie co do chlodzenia karty graficznej. Mam Hercules'a 8500le. Zaczalem kompa wyciszac: na proc CPC, 2 wiatraki w zasilaczu na 5V, no i najglosniejszym elementem jest wiatrak na karcie graficznej. Czy moge wiatrak wylaczyc, wiedzac ze nie bede w nic gral i nie bedzie grafika obciazona? Jeszcze mialem pomysl na allegro kupic taki fajny duzy radiator, ale to jest ryzykowna zabawa, bo na Herc'u radiator jest przyklejony +nie ma zadnych otworow na PCB zeby moc przykrecic radiator. Co radzicie ??

15.02.2004
22:49
smile
[56]

vien [ łowca pip ]

Sega 8 bit :D sonic wymiatał ;]

a pierwszy PC:
sierpień 1998 czyli juz nie dlugo 6 lat bedzie
Pentium Pro 200 MMX
32 MB SDRAM
S3Virge 2 MB
Opti Sound 64 (oczywiście na isa :])
HDD 2.1 GB
Monitor Hyundai 15"
mysz na żadne ps2 tylko serial :D
a klawiatura na takie duże ps2 nie wiem do dzis jak sie to zlacze nazywa bycmoze PS1? :P

15.02.2004
22:50
smile
[57]

vien [ łowca pip ]

ops sorry to miał być post do wątku o pierwszych kompach :D

15.02.2004
23:04
smile
[58]

Markill [ Pretorianin ]

Oki....pytanie z o/c . Jeśli już kręcicie karty to do momentu pojawiania się artyfaktów czy innych anomali w testach typu 3DMARK czy dopiero do pojawienia się tych błęów w grach. Pytam...bo na moim byłym GF3Ti200 artyfakty pojawiały się w 3DMARK`u szybciej niż w grach - dlatego kręciłem go wyżej - to była różnica ok 20-30 MHz

15.02.2004
23:11
[59]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Markill ---> Jeżeli artefakty pojawią się gdziekolwiek, to powinien być to koniec kręcenia... wyjątkiem jest Trol's Lair w 3D Marku 2003, w którym artefakty jakoś lubią się pokazywać, mimo, że w żadnym innym teście/grze ich nie ma.

16.02.2004
00:22
[60]

Markill [ Pretorianin ]

BTW o/c ... Obiecałem kiedyś Sebul`owi, że walnę screen`a z mojego "chałupniczego" odpowiednika VGA Silenser`a tyle że dla pamięci na K.Garfiki --> jest to raczej MCS - Memory Cooling System (System Chłodzenia Pamięci) niż Silencer (wyciszacz) :-) To na razie tylko rysunek poglądowy, w miarę wolnego czasu walnę real Fotki. :-)

No tak .... najważniejsze, co mi to dało? :-)

Radeon 9500(PRO)
Pamięć przed zastosowaniem MCS: 650 MHz
Pamięć po zastosowaniem MCS: 690~700 MHz

p.s
Hamil H. ----> wiem,wiem miałem zmienić grafe na GF ale niestety póki co brakuje kasy :-D - ale zmienić zmienię bo: --> patrz podpis :-)

16.02.2004
12:50
smile
[61]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

Pomozcie bo niewiem ktora ktora z tych kart graficznych wybrac !!!!

1.WinFast 280 GeForce 4 Ti 4800 128 Mb VIVO
2.GEFORCE FX5600 256MB 128bit
3.PixelView GeForce FX 5600 XT 128DDR

16.02.2004
13:08
smile
[62]

sapri [ ]

Wybieram bramkę numer1!!! ;D

16.02.2004
15:21
[63]

jj.tomas [ Pretorianin ]

LuCaZ15 --->

FX 5600 XT to gorszA wersja FX 5600, więc ta karta już na samym wstępie odpada.

16.02.2004
16:42
[64]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

LuCaZ15 - GF 4 TI 4800, pod warunkiem, ze tanio :)

A FX 5600 nie kupuj, a tymbardziej 5600 XT bo to najpewniej 64bitowy shit...

16.02.2004
17:32
[65]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

mam pytanko: probowalem krecic swojego R9700 NP i po przekreceniu chocby nawet o 5 MHz. karta zaczyna sie wieszac. wyglada to mniej wiecej tak: po 10 sek. zwis, potem ekran gasnie i za jakis czas sie znow zapala (GPU recover resetuje akcelerator).
pytanko: to przez bios (czyli flashowac trzeba)? czy tez moze trafil mi sie egzemplarz odporny na podkrecanie z jakis innych powodow?

16.02.2004
17:51
smile
[66]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

cotton_eye_joe ---> Miałem dokładnie tak samo na tej samej karcie. U mnie pomogły sterowniki Omega.

17.02.2004
08:15
[67]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

czy na tej płycie pojdzie nowy AMD duron 1600?którego wgrac biosa?(to jest k7t turbo)

17.02.2004
11:55
[68]

QrKo [ Enslaved One ]

hubs -> a umiesz czytać??

• Support Socket A for AMD® Athlon™/Duron™/Athlon™ XP Processors
• Supports 600MHz~1.4GHz/Athlon™ XP 1800+

17.02.2004
14:29
[69]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

dzieki. powiedzcie mi jeszcze jakie catalysty sa najlepsze. czyli brac omegi bazujace na czym? catalyst 3.9, 3.8, 4.2...?

17.02.2004
14:33
smile
[70]

wampirek [ Pretorianin ]

cottn_eye_yoe--->kwestia sprawdzenia.W tej chwili używam 25.14,wcześniej na 25.04, a ostatnio pojawiły sie bazujące na CAT4.2 omegi z numerkiem 25.22, także jest to twój wybór,na jakich sterach Twój R9700 będzie działał najszybciej.

17.02.2004
14:47
[71]

mikmac [ Senator ]

Przegladalem testy ostatnich Catalystow - WYMIATAJA !!!!

Wydajnosc wieksza niz w 3.1, ktore do tej pory byly najszybsze. Wieczorkiem wrzucilem Omegi oparte o te Catalysty i w testach rzeczywiscie jest przyjemniej. Nie znalazlem na razie bledow z tymi sterami.

17.02.2004
14:56
smile
[72]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

czy warto kupic ta karte ????

17.02.2004
15:02
[73]

mikmac [ Senator ]

biorac poprawke, ze to zawsze allegro i troszke kupowanie kota w worku, to raczej warto.

17.02.2004
15:08
[74]

wampirek [ Pretorianin ]

LuCaZ15--->Takową właśnie posiadam,kupiłem w połowie styznia za mniej niż 575zl w komputroniku.
Zalezy jaką masz teraz karte ale ogólnie R9500/Pro w tym przypadku jest świetnym wyborem,nawet za te pieniądze.

17.02.2004
15:48
smile
[75]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

LuCaZ15 - W ecs nowa karta kosztuje niewiele drożej (599zł,też przerabialna), w innych sklepach pewnie też można dostać za podobną cene...

Nie warto moim zadniem kupować tego na allegro, kot w worku, nikt ci nie wystawi faktury, używana.

17.02.2004
15:50
[76]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

QrKo -->no tak jak by na to patrzec to nie zadziala ale po wgraniu biosa mam nadzieje ze nie zadziala,w instrukcji zreszta tez jest napisane co innego ;/

18.02.2004
12:55
[77]

drajwer [ Legionista ]

------>Alvarez. Jestem zainteresowany kupnem tego Radeona 9500PRO. Ale najpierw musisz mi przysłać kilka realnych zdjęć tej karty(np. na tle pudełka i kabli:)), oraz kilka skrinów z wynikami z 3dmarka i z np.AIDY. Czy karta jest w 100% sprawna? Czy ma zablokowane zegary uniemożliwiające overclocking? Zdjęcia prześlij na [email protected]. Mam nadzieję że se jaj nie robisz! Jak bym chciał kupić to jaka forma płatności? Przelew, przy odbiorze? Wolałbym te drugie. Pozdrowionka.

18.02.2004
13:01
[78]

drajwer [ Legionista ]

Założyłem nowy, super wątek.
Zapraszam.

18.02.2004
14:54
smile
[79]

Alvarez [ missing link ]

drajwer -->

Karta bedzie jednak wystawiona na allegro.
Za wyzsza cene.
Jednak mial racje Hamil_Hamster, ze jak cos w Polsce zostanie wystawione na sprzedaz za mniejsza cene to ludzie podejrzewaja, ze cos jest nie tak. O_o
Ich strata. ;)

>>Ale najpierw musisz mi przysłać kilka realnych zdjęć tej karty(np. na tle pudełka i kabli:)), oraz kilka skrinów z wynikami z 3dmarka i z np.AIDY.

Nic nie musze. ;)
I myslisz, ze bede wyjmowal moja obecna karte z kompa, wkladal tego radka, instalowal drivery, bawil sie benchmarkami a ty potem powiesz, ze jednak nie jestes zainteresowany.
Nie mam czasu na takie rzeczy.
Specyfikacje tej klasy karty z pewnoscia znajdziesz w necie.

Chcesz miec pewnosc, ze karta jest w pelni sprawca to przyjedz do Warszawy.
Rozwieje to twoje watpliwosci.

Pozatym jesli jestes naprawde zainteresowany to prosze na priva na gg.

18.02.2004
19:47
[80]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

Alvarez ---> czeeeekaaaaaaaaj, nie wrzucaja na allegro
jeśli twoja cena dalej wynosi 500zł, to jeszcze dzisiaj się okaże czy będę mógł kupić, wtedy na GG zagadam
oki?

18.02.2004
20:57
smile
[81]

peners [ SuperNova ]

Mam pytanie a raczej mój qmpel ma 400zł i nie wie jaka kupic karte graficzną czy GF 3 Ti200 64Mb czy jakiegoś radeona co polecacie??

18.02.2004
23:36
[82]

mikmac [ Senator ]

peners -->
za 400 zeta niech szuka GF4Ti200 - GF3 jest troche tansze. Mowie o uzywanych. Pamietaj, ze karte raczej ciezko zniszczyc i sie nie zuzywa, wiec spokojnie mozna brac uzywane jak ma np gwarancje 1 miesiac - spradzisz, ze dziala to bedzie dzialac.

18.02.2004
23:40
smile
[83]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

Hercules (ATI OEM) Radeon 9500 64MB TV&DVI-out :D a ta warto : Pamiec 64MB 128bit (Infineon 3.0ns); taktowanie rdzenia: 275MHz; taktowanie pamieci 540MHz; RAMDAC: 400MHz; AGP 8x; wyjscie: DVI,TV,D-Sub; wersja oem; gwarancja: 24 miesiace
cena netto: 393 cena brutto: 479 zl

18.02.2004
23:46
smile
[84]

peners [ SuperNova ]

Lucaz15------> brutto 479zł a on mi mówił ze nie bedzie mieć wiecej niż 400zł
mikmac-------->GF4Ti200 chyba bedzie mozna na giełdzie komputerowej dostać za rossądną cene pojedzie sie skompem i sprawdzi na miejscu:)

18.02.2004
23:47
[85]

mikmac [ Senator ]

Lucaz -->
warto, ale nie licz , ze uda sie przerobic bez artefaktow na r9500pro - raczej po tej cenie leca karty, ktore sie nie moduja.

18.02.2004
23:48
smile
[86]

LuCaZ15 [ Dirty Sanchez ]

mikmac ---> aha a gdzies moge kupic tego radka ale modowalnego ????

19.02.2004
00:19
smile
[87]

amd_inside [ Legionista ]

LuCaZ15 -----------> www.esc.pl tu go znajdziesz

19.02.2004
09:04
smile
[88]

max07 [ Chor��y ]

Moja znajoma ma P4 1,6 barracudę 40GB, kartę grafiki GeForce2 MX 400, dźwięk na płycie głównej. Wszystko działa na zasilaczu cedegen 300W. Teraz chciałaby wymienić kartę graficzną na Radeona 9500. Czy ten zasilacz to wytrzyma? Jest do niego podłączony jeszcze modem kablowy chello. Z góry dzięki za odpowiedź.

19.02.2004
09:52
smile
[89]

losDiablos [ Legionista ]

powinien wytrzmac, przeciez to nie maly zasilacz

19.02.2004
09:52
[90]

QrKo [ Enslaved One ]

max07 -> Raczej tak.

19.02.2004
09:59
smile
[91]

losDiablos [ Legionista ]

z kolei ja mam pytanie czy warto kupic grafe nie markowej firmy np radka 9600 pro bez oznaczen producenta?

19.02.2004
10:00
[92]

Khelben [ PointGuard ]

losDiablos-->lepiej kupić karty markowych producentów

19.02.2004
10:01
smile
[93]

losDiablos [ Legionista ]

albo jakies nieznanej firmy, no w kazdym razie nie markowej?

19.02.2004
10:04
smile
[94]

losDiablos [ Legionista ]

a moze ktos wie co to za firma His Excalibur?

19.02.2004
10:05
smile
[95]

amd_inside [ Legionista ]

losDiablos ------> z testow przeprowadzanych bodajrze na benchmark.pl wynikało ze nie ma wiekszej roznycy w jakosci i wydajnosci miedzy takimi kartami ... roznice pojawily sie przy podkrecaniu ... markowa karta krecila sie lepiej

19.02.2004
10:05
[96]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

wytrzyma. ja mam athlona 1600+, 2 twardziele i 2 cd romy + r9700 i zasilacz 300 W Megabajt i spoko jest.

spider2000 -> WIELKIE DZIEKI. faktycznie na omegach (mam te bazujace na cataystach 4.2 - bardzo sobie chwale) radeonik kreci sie jak dziki :D teraz mam 350 / 320 i ok 800 pkt w 3dM2003 wiecej :).

19.02.2004
10:06
smile
[97]

amd_inside [ Legionista ]

a tu link do artykulu ... :]

19.02.2004
11:22
smile
[98]

max07 [ Chor��y ]

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedź.

19.02.2004
13:09
smile
[99]

losDiablos [ Legionista ]

sorry, ze zawaracam glowe ale moze ktos powie ci jest lepsze do gierek radek czy nvida, bo nie wiem co kupic, dodaje ze moje klopoty z grafa zaczely sie od gierki "Prince of Persia the sand of time" dlatego zdecydowalem sie na jej zmiane tylko nie wiem na ktora, blagam pomocy

19.02.2004
13:38
[100]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

mam pytanko..

w KŚ widzielm artykul na temat wymiany kompow a dokladniej podzespolow.pisalo przy grafie tam cos takiego ze niby karty agp nowe maja jakas inna wejscie niz stare chodzi o ten maly rowek ze nimy nowe maja 2 a strae 1

no a teraz moj problem. mam w kopmie plyte procompa bvc2b z agp 2x (i chyba tez 4x) ale nie stety kompa poki co nie mam pod reka jest jakies 150km odemnie) mam tam GF2MX 400 32MB (palith datona czy jakos tak) no i chce go wy,mienic na radeona 9200 (mala okazja sie trafila) tyle ze nie wiem czy bedzie to dzialolo u mnie a nie mam jak tego przed zakupem sprawdzic

czy moze mi ktos powiedziec czy bede miec z tym problem czy nie bedize ?

19.02.2004
13:45
smile
[101]

^JUNKERS^ [ PS2 Hard User ]

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2042129&N=1

Proszę,jeżeli coś wiecie napiszcie w tym wątku co podaje = z góry dziękuje :)

19.02.2004
14:45
[102]

bartek [ ]

Witam, potrzebuje natychmiastowej rady fachowca :)

Karty Sapphire - Radki 9500, rozumiem, ze z serii Gold Edition mozna brac w ciemno i nie bedzie problemow z odblokowaniem potokow/kreceniem tychze?

Radki 9500 Pro - sa lepsze czy gorsze od 9500? Wiem, ze teoretycznie lepsze, ale doszly mnie sluchy, ze 9500 Pro to wyciagnieta wersja 9500, ktorej w ogole nie da sie ani troche wykrecic. Czy to prawda???

19.02.2004
14:59
[103]

Azorsky [ Konsul ]

Czym się różni ATI 9700 built by ATI od modelu Hercules???

19.02.2004
15:06
smile
[104]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Azorsky ---> To zależy czy to jest rzeczywiście 9700 Herculesa, czy poprostu 9700 build by ati rozprowadzany przez Herculesa... Bo osttanio Hercules zajmuje sie kupowaniem 9700build by ati i ich rozprowadzaniu :).

19.02.2004
15:10
[105]

Alvarez [ missing link ]

bartek -->

Radki 9500 Pro - sa lepsze czy gorsze od 9500? Wiem, ze teoretycznie lepsze, ale doszly mnie sluchy, ze 9500 Pro to wyciagnieta wersja 9500, ktorej w ogole nie da sie ani troche wykrecic. Czy to prawda???

Bullshit ;)
Pro dobrze sie kreca i maja w pelni sprawne 8 potokow renderujacych.
Oczywiscie im lepszy producent tym lepiej.

Wogole ja bym nie zaryzykowal kupowania karty nonpro.
Wyjatkiem jest tutaj radek 9800 ktory rozni sie od wersji pro jedynie taktowaniem core/ram.
A nie architektura.

Azorsky -->

Zwykle karty robione przez Herca sa na charakterystycznym niebieskim laminacie.
Te na czerwonym mimo, ze sprzedawane w pudlach Herca sa build by ATI.

19.02.2004
15:16
smile
[106]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

ja mam karte r9700 bulid by ati i różni się tylko firmą... nie ma różnicy wydajności w skrajnych przypadkach producent Ati robi wydajniej niż jakiś hercules, oczywiście to co do r9700 bo z r9700 Pro jest już tochę inaczej jak chcesz kupić radka r9700 to bierz bulid by Ati bo to pewniak i wyczesów nie ma a w pudle to jest to samo tylko nie ma instrukcji po angielsku....

19.02.2004
15:23
[107]

Dark Elf [ Konsul ]

Moja znajoma ma P4 1,6 barracudę 40GB, kartę grafiki GeForce2 MX 400, dźwięk na płycie głównej. Wszystko działa na zasilaczu cedegen 300W. Teraz chciałaby wymienić kartę graficzną na Radeona 9500. Czy ten zasilacz to wytrzyma? Jest do niego podłączony jeszcze modem kablowy chello. Z góry dzięki za odpowiedź.


nie rob tego : O nie sluchaj ludzi jak ci radza :| zasilaczy codegeny to w zasadzie najgorszw zasilacze na rynku :|

chyba nie chcesz zeby ci caly komp sie spalil przez glupi zasilacz? :|

kup fotron 300W ... wtedy bedzie w miare bezpiecznie... po prostu ten codegen to bomba zegarowa jezscze raz mowie nie wsadzaj tam tej karty to niezbyt bezpieczne


wytrzyma. ja mam athlona 1600+, 2 twardziele i 2 cd romy + r9700 i zasilacz 300 W Megabajt i spoko jest.


bomba zegarowa :\ moze i trzyma narazie ale licz sie ze moze ci zasilacz caly sprzet uszkodzic....

19.02.2004
15:26
[108]

bartek [ ]

Alvarez, a 9500 Pro nie maja przypadkiem szyny 128 mb zamiast 256 mb jaka oferuje np. Sapphire?

Ponawiam pytanie - czy karty R9500 z serii Gold Edition Sapphire kreca sie bezproblemowo? :)

19.02.2004
15:44
[109]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

amd_inside - "losDiablos ------> z testow przeprowadzanych bodajrze na benchmark.pl wynikało ze nie ma wiekszej roznycy w jakosci i wydajnosci miedzy takimi kartami ... roznice pojawily sie przy podkrecaniu ... markowa karta krecila sie lepiej "

Zapominasz o czymś...no-namy to najczesciej niepełnosprawne radki 9600 pro - słyszałeś kiedyś o wersji EZ? To są radki 9600 "pro" - specjalnie w cudzysłowie :P - mające powolne taktowane 400mhz pamieci - jak w zwykłym 9600.

19.02.2004
15:50
[110]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

bartek - mb to oznaczenie ilości pamieci a nie szerokosci jej szyny ;)
A mają 128bit zamiast 256bit.

19.02.2004
16:00
[111]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Sorry, ze odpowiadam w kilku psotach na raz - po prostu czytam cały topic wyrywkowo.

max07 - Wytrzymać, wytrzyma...
Inna sprawa - jak długo. Te codegeny nie mają żadnych zabezpieczeń i jak pierdyknie to pociągnie za sobą całą reszte kompa. Pozatym napięcia w nim po obciążeniu nie trzymają na ogół żadnych norm i do tego ostro skaczą - co jest zabójcze dla tak delikatnej elektroniki.

Jak pisał Dark Elf - niech zmieni to conajmniej na Fortrona 300W, te na allgero są poserwisowe, ale powinien gdzieś być jeszcze do dostania nowy Fortron 300 W GT z nalepką modecoma - czyli oznaczeniem FSP - jakieś 140zł może kosztować.
Ewentualnie jeszcze są Chieftecki 300W ale to już nie ta klasa...

Ale najlepiej od razu pójść na całość i kupić za 199zł Chiefteca 360W a jeszcze lepiej - wersje Dual Fan (Chieftec 360W DF) który chociaż kosztuje 249zł to jest tak dobry jak 420W.

19.02.2004
16:04
[112]

bartek [ ]

Heh, jasne, bit :)

Czyli 9500 Pro maja 128bit tylko? W takim razie wykrece szyny, ale nic wiecej? :)
Bo na 9500 nonPro rzuce w gore szyny, machne potoki i bedzie wydajnosciowo 9700...

... dobrze mysle?

Gdyby bylo by tak jak pisal Alvarez, to ludzie nie zabijaliby sie od wersje nonPro, a na Allegro stoja obecnie ze 4 Pro i zero chetnych...

19.02.2004
16:17
[113]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Lol.
Nie da się "wykręcić szyny" chyba, ze na torach kolejowych lub tranwajowych ;)

Karta ma tylu bitową ilu ma - jest to ograniczenie fizyczne.
A aktualnie radki 9500 mają tylko 128bitową szyne pamieci więc po odblokowaniu potoków (jak ci się uda...) masz radka 9500 pro...z 64 mb pamięci..

Allegro nie oglądam, ale zgaduje, że posiadacze 9500 pro chcą sprzedać tą karte i kupić np. 9700 lub 9700 pro, ewentualnie 9800.

19.02.2004
17:48
[114]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

bartek ---> gdzie widziałeś te Radeony 9500 Sapphire Gold Edition?

19.02.2004
19:29
smile
[115]

Pan_X [ Pretorianin ]

Witam,
Potrzebuje rady kogoś kto zna się na Radeonach. Zmieniłem kartę z GF 3 ti 200 na Raedona 9700, ale niestey nie mam się z czego cieszyć! Po zainstalowaniu najnowszych sterów do Radka (4.2) karta nie chce działać - zawiesza komputer, pokazuje się "blue screen" - jako przyczynę podaje, że to wina driverów do ATI. Niestety na innych driverach to samo. Moja płyta to niestety ECS P4S5dx+ na SiS'ie 645/645dx. Zessałem więc najnowsze drivery do obsługi AGP, ale problem pozostał - no może nie wiesza się tak szybko jak poprzednio, ale po jakiejś minucie działania komp pokazuje "blu screen" i dupa! Komunikat - wina driverów ati!!!
Co robić? Przeszuałem parę boardów i kilka osób z tą płytą ECS'a miało podobne problemy - jednak nikt nie podał im rozwiązania. Na stronie ATI nic na ten temat nie ma, na stronie producenta płyty też, na stronie SIS'a też nic. Radek na pewno sprawny - sprawdzone. Drivery do Gf czywiście odinstalowane. Nie mam pomysłu co dalej.
Mój system to Win XP. Z góry wielkie dzięki za pomoc!

ps. prawdę mówiąc miałem kilka Gforców :) i nidy nie robiły takich problemów. Ech to ATI:)

19.02.2004
19:55
smile
[116]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

1. Spróbuj sterowników Omega.
2. Jeżeli punkt 1 nie pomoże to zformatuj dysk i zainstaluj jeszcze raz windowsa i na czysto zainstaluj Omegi.

Jeżeli te rzeczy nie pomogą, to pretensje mozesz mieć tylko do płyty głównej :).

19.02.2004
20:01
[117]

Pan_X [ Pretorianin ]

spider2000 - dzieki za rady, zaraz spróbuję. Ale nie jestem chętny do formatowania dysku - nie mam czasu, ale jak będzie trzeba to w ostateczności będzie format! A jeśli chodzi o pretensje to chyba bardziej do ATI niż do płyty, bo skoro z Nvidią nie ma problemów to z ATI też nie powinno, ale tu już zaczynamy stąpać po cienkim i kruchym lodzie - czy z ATI są problemy?!!! :)

19.02.2004
20:04
[118]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Panie X :P
Chyba było przed instalacją nowych sterowników mi po deinstalacji detonatorów zrobić reinstalacje systemu (na Win XP to się dzieje bez żadnych strat...).
Ponieważ sterowniki nvidi pozostawiają po sobie mały śmietnik...

Dalej - wyłącz Fast Write w biosie płyty głównej.

No i na koniec - sprubój starszych sterowników...np. catalysów 3.8 :)

19.02.2004
20:05
smile
[119]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Pan_X ---> Jak widać pod postem też mam Radeona 9700 build by ATI. Poczatkowo byłem przerażony. Wszystkie gry się cięły, ciagle włączał się VPU Recover. Po formacie dysku i zainstalowaniu sterowników Omega wszystko zaczęło działać tak jak powinno. Teraz nawet powróciłem do ustawieć fabrycznych taktowania, bo poprostu nie było potrzeby siedzieć na podkręconej - karta jest wystarczająco wydajna :).

19.02.2004
20:08
smile
[120]

red_baron [ pVd ]

ale te watki o grafie sie w piekielnie szybkim tempie rozwijaja, nie ma co...
i znow trzeba zrobic nowa czesc watku...

19.02.2004
20:08
smile
[121]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Pan_X ---> Jeszcze jedno. Przy instalacji Omeg wybierz normalną instalację sterowników. Nie wybieraj Soft Modu 9700--->9800 czy cos takiego, bo po tym tez miałem problemy z kartą.

19.02.2004
20:18
[122]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Z tego co pisze Spider i własnych doświadczeń dochodze do jednego wniosku - z ATI SĄ problemy, a nawet poważne - jeśli wcześniej był zainstalowany produkt nvidi.
A w grasch na ogół jak jest logo nvidi :)

19.02.2004
20:36
smile
[123]

losDiablos [ Legionista ]

noo Panowie prosilem o rade jaka grafe lepiej kupic do gierek ati czy nvida - przy ktorych gierki lepiej chodza?

19.02.2004
20:38
[124]

bartek [ ]

Hamil, czepiasz sie slowek ;)

Oczywiscie nie chodzilo mi o szyny ino o czestotliwosci... a pytanie nadal zostalo bez odpowiedzi :P

64 mb pamieci? Mowie o Radeonach 9500 128 mb, 256bit, 3.0 i 3.3... widzialem takiego dziada, ktory, wierzcie lub nie -mial ponad... 18,000 3D Marks 2001... :)

I nie kupuje na Allegro, bo - nie warto :)

19.02.2004
20:49
[125]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

bartek - Jeśli rzeczywiście masz dostęp do takich radków i to saphira - istnieje prawdopodobieństwo przeróbki na radeona 9700.

19.02.2004
20:52
[126]

bartek [ ]

Czestotliwosci = taktowanie, no teraz chyba dobrze ;)))

Prawdopodobienstwo? Hmmm... troche szkoda, bo dowiem sie dopiero po kupieniu... myslalem, ze Gold Edition to seria, ktora bankowo sie kreci, chyba, ze dlatego Goldzik, ze zloty wiatraczek dali :)

19.02.2004
21:22
[127]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

bartek ---> już się wcześniej pytałem, więc ponawiam: gdzie widziałeś takie radeony???

19.02.2004
21:34
[128]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Dark Elf - > hehehe "bomba zegarowa"... to mnie pocieszyles.. . w maju planuje zmienic wiec moze do tego czasu wytrzyma :)

a co do problemow z ati. tez mam od niedawna r9700, wsadzona bez reinstalki win w miejsce GF2 Ti i nie ma zadnych problemow (stare i nowe gry smigaja). moze ja kreciles? jak juz pisalem org. sterowniki ati nie lubia jak sie kreci karte. sprobuj omegi. znaczy na org. tez bylo ok, ale sie nie krecila.

19.02.2004
21:52
[129]

Edwin [ Final Fantasy XI Player ]

Kupilem sobie radka 9800 All In Wonder .. meczylem sie z 3 godziny zeby ustawic sobie tuner tv w nim .......... i albo jestem jakis glupi albo nie wiem ,,,,,,, istrukcje sa jakeis kompletnie bezsensowne pisze w nich o jakis eazylookach jakis bajerach glupotach a nie pisze jak krok po kroku to ustrojstwo uruchomic ...... wziolem sie za szukanie w necie ... znalazlem istrukcje a w niej zeby w opcjach Tunera wlaczyc automatyczne wyszukiwanie kanalow ale LOL ja nie mam takiej opcji ani nie mam innych opcji zwiazanych z kanalami jak nazwanie kanlow itp POPROSTU WIELKI LOL NIE MAM NA PASKU TUNERA Z 10 PRZYCISKOW JAKIE POWINNY BYC :///////////////


Jedyne co udalo mi sie zrobic to ze widze pulpit jakby w tym tunerze i moge zgrywac to co robie ruszam myszka przerzucam okna ipt :/


Moglby mi ktos powiedziec co i jak podlaczyc i poustawaic bo mnei juz za przeproszeniem H$@#$@# strzela ,,,,,,,,,,,,,,,,,albo te instrukcje sa pojebane albo to ja

THX z gory

19.02.2004
22:02
smile
[130]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

POPROSTU WIELKI LOL NIE MAM NA PASKU TUNERA Z 10 PRZYCISKOW JAKIE POWINNY BYC :///////////////

A masz napewno najnowszą wersję programu do obsługi tego tunera?

19.02.2004
22:47
smile
[131]

Pan_X [ Pretorianin ]

Witam ponownie,
No więc prawdopodobnie nie przekonam się czy Raedony to dobre karty. Jestem bardzo zawiedziony. Po zainstalowani driverow na "czystym" sytemie ten sam problem - albo ekran saje się czarny, albo "blue screen". Nie ma znaczenia czy instaluję omegi, czy stare drivery, czy nowe.
Ech, a już uwierzyłem w to, że ATI to tak samo dobry produkt jak Nvidia. Niestety. Na szczęście na biurku leży stary, ale za to jary GF 3. Wiem, że to prawdopodobnie wina kiepskiej płyty...no ale na starym GF 3 da się jeszcze grać i to całkiem spokojnie.
Podziwiam miłośników Raedonów za wytrwałość. Mam nadzieję, że ATI nie stanie się monopolistą bo będzie źle.
Dzięk wszystkimi za pomoc.

19.02.2004
23:38
[132]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Panie X (co za nick :P) - Napisz jaki masz zasilacz, bo mobo tu raczej (wbrew temu co pisze Spider) nie ma znaczenia - sam mam strasznie badziewne mobo na chipsecie Via KT 266A i tak samo radeon 9500 pro i radeon 9800 chodziły mi na nim jak trzeba.
Tylko problem był właśnie z zasilaczem, Twój stary GF 3 pewnie beirze nieporównywalnie mniej prądu niż radeon 9700 i kiepski stary zasilacz moze niewytrzymać.

20.02.2004
09:17
[133]

Pan_X [ Pretorianin ]

Hamil_Hamster - nick pochodzi z ksiazki pt. Pan X Petera Strauba - tytul fajny, sama skiazkasrednia:)
W tej chwili jestem poza domem i nie moge spojrzec na zasilacz. Jednak niedawno wymienialem obudowe i kupilem taka z zasilaczem do P4 (300 WAT). Wiem, ze to na pewno nie Codegen, ale tez nie jakis 8 cud swiata.
Nic to dzis wracam na GF3. Na szczescie Radka moge zwrocic. Dzieki za pomoc.

21.02.2004
03:49
smile
[134]

Alvarez [ missing link ]

Tak dla wiadomosci.
Sprzedalem juz mojego Herc Radeon 9500pro wiec nie ma sensu sie juz dobijac. :)

Qbaa --> sorki, spozniles sie.

21.02.2004
12:21
[135]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

już się następnego dnia pogodziłem z tym :)
szkoda że tak późno się zorientowałem że mi na niego starczy... trudno! :)

21.02.2004
23:43
[136]

snoopi [ Generaďż˝ ]

Mam pytanko, jaka temp. powinien miec Radeon 9600 PRO?? Na standartowych wartosciach rdzen/pamiec podczas granie temp. wynosi 41-44.

22.02.2004
19:23
smile
[137]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Pytam w imieniu kolegi. Mianowicie on chce sobie kupić karte graficzą, ma tylko dylemat jaką:
- Radeon 9200
- Radeon 9200 Se
- Radeon 9100 Pro
A może znacie inne lepsze karty za max. 300 zł.

22.02.2004
19:29
[138]

mikmac [ Senator ]

jak dostanie to zdecydowanie r9100 pro - a o 9200 SE niech zapomni i nigdy do tego nie wraca...

22.02.2004
19:35
[139]

amd_inside [ Legionista ]

9200SE < 9000 < 9200 < 9000PRO < 9100 -----> co do wydajnosci :]

a o wersji 9100PRO to nie slyszalem ...

22.02.2004
19:37
smile
[140]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Ma jeszcze możliwość wzięcia karty Nvidia geforce 4 ti 4200 128mb ddr tv-out AGPx8 za 340 zł. Co mu się bardziej opłaci 9100 pro, czy ta wyżej wymieniona ?

22.02.2004
19:52
[141]

MAN5ON [ Konsul ]

Cuphay ->zdecydowanie lepiej dołozyć GF4 Ti.

22.02.2004
19:54
[142]

MAN5ON [ Konsul ]

heh, oczywiscie miało być "dołozyć do GF4Ti". sorry

22.02.2004
20:03
[143]

Krzysio [ Pretorianin ]

Snoopi-->jakim programem sprawdzasz temperaturę swoiego Radeona ?

22.02.2004
20:13
smile
[144]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Kumpel dziękuje wszyskim za pomoc :)

Weźmie tego GF'a

22.02.2004
20:24
[145]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Kiedy będzie pramiera i można bedzie kupić w sklepie nowe radki na nowym GPU?? słyszałem ze coś koło kwietnia, ale chodzi mi o konkretną date

POZDRo

22.02.2004
20:32
[146]

Child of Bodom [ Real Madryt ]


Ja mam Radeona 8k5 i narazie jest dobrze.

22.02.2004
20:43
[147]

MAN5ON [ Konsul ]

Immothep -> koło kwietnia gotowy ma być dopiero sam układ i wtedy tez otrzymają go producenci.
natomiast karty w sklepach pojawią się najprawdopodobniej w wakacje (dokładna data nie jest znana).

22.02.2004
20:45
[148]

Immothep [ Errare humanum est. ]

uuu... zamierzalem kupic w kwietniu radka, myślac ze jak wyjdzie juz nowy układ stare potanieją :/ tymczasem widze ze sobie poczekam dłużej :( albo kupie teraz... i tak źle i tak niedobrze

22.02.2004
21:05
[149]

Dark Elf [ Konsul ]

--> Panie X! :)

nie oddawaj pan radoslawa bo to swiena karta.,.... a to ze ci sie zawiesza to wina zasilacza : \ noname 300 W nie pociagnie takiej karty.... pozycz od znajomego jakiegos dobry zasilacz np fortron 300W lub chieftec 360/420.... jesli nie smignie to naprawde inaczej nei pomozemy.... wedlug mnie blue screenom zasilacz jest tylko winny.

pozdrawiam

22.02.2004
22:13
[150]

snoopi [ Generaďż˝ ]

Krzysio ---> V-tuner, program mialem na plytce od karty graf. firmy Gigabyte. No ale wracajac do mojego pytanie to orientuje sie ktos jaka temp. powinien miec rdzen?? (dla przypomnienie u mnie jest to 41-43)

23.02.2004
00:12
[151]

MAN5ON [ Konsul ]

snoopi -> o ile sie nie myle Gigabyte jako jedyna firma montuje diody termiczne w Radeonach non-XT, tak więc na twoje pytanie mogą odpowiedziec tylko posiadacze takiej karty jak Twoja.

ale temperature masz dosc niską tak więc mozesz spokojnie podkrecać :) na GFX 5900@490/920 mam temp rdzenia 58-62 st. (oczywiscie podczas katowania karty) i zero artefaktów...

23.02.2004
09:35
smile
[152]

Pan_X [ Pretorianin ]

Witam,
Dzieki wszystkim za pomoc - poradzilem sobie:) To jednak nie byl zasilacz!
Kiedy juz nie wiedzialem co zrobic, zainstalowalem system jeszcze raz na czyso (po formacie). Z Radka zrezygnowalem i wrocilem do GF3. I tu zalamka - system wykryl karte i zwis..... Takie same objawy jak w przypadku Radka! Po jakis 3 godzinach roznych prob w koncu doszedlem do winowajcy - AmiBIOS plyty glownej. Tam gdzie dokonujemy wyboru "Primary Graphic Adapter" (nie wiem czy dokladnie tak sie to pisze) zawsze mialem ustawione AGP. Teraz zmienilem na PCI i wszystko smiga jak potrzeba - zarowno GF3 jaki Radek. Gry chodza pieknie i bez problemu!
Swoja doroga powstaje pytanie - co sie stalo. Dlaczego skoro zawsze bylo ustawione na AGP i chodzilo, nagle sie komputerkowi odwidzialo? Nie wiecie czym to moze byc spowodowane? Uszkogodzone AGP? Czy moze poiwnno byc PCI? A moze BIOS plyty sie sypie? Nie mam pojecia, wazne ze chodzi!
Pozdrawiam

23.02.2004
16:32
smile
[153]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Pan_X - To przeciez oczywiste, że wszystkiemu jest winne ATI i Żydzi! :P

23.02.2004
17:31
[154]

losDiablos [ Legionista ]


witam mam powazny dylemat chce kupic grafe i mam mieszane uczucia czy ma byc to ati mysle o radku 9600 Pro lub Xt 9700 Pro lub 9700 lub GF 5600 Ultra 5700 , 5700 utra. Slyszalem ze radki sa wredne i sa problemy z ich ustawieniem w kompie po GeForsie. Poza tym nie wiem czy to prawda nie wiedza ich tzn radkow niektore programy. Powiedzial mi znajomy ktorego oczywiscie wysmialem ze na radkach nie chca chodzic piraty (mnie to oczywiscie nie obchodzi bo mam oryginaly ale jednak jezlei wydaje sie kase to chce sie aby wszystko bylo bez zarzutu no nie :))slucham wiec Waszych doswiadczonych glosow pomoznie mi wybrac dobra krate z tych podanych wyzej albo jaka inna w graicach do 850 zl. Aha jeszcze jedno mam plte ECS L7T... czy nie bedzie gryzla sie z radkiem. Czekam niecierpliwie opinii

23.02.2004
17:46
[155]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

losDiablos - O FX nic nie napisze, bo te co wymieniłeś mimo, ze sa nowe to nie moga się równać (nie wiem jak te 5700, może ten wynalazek z dopiskiem Ultra...ale jest na pewno drogi)z ponad dwu letnim radeonem 9700 ;)
(w ogóle nvidia cofa się w rozwoju...)
Aby teraz kupować radeona 9600 XT trzeba być nie wpełna władz umysłowych :P
9600 pro jest mało wydajny, dużo lepsyz wybór to sporo tańszy radeon 9500 przerabialny na pro.
Na 9700 Pro chyba nie będzie Cie stać jak granica cenową jest 850zł...

A więc zostaje wspomiany ponad dwu letni radeon 9700 :)

Jeżeli będziesz miał przypływ pieniędzy to za ok. 1300zł można kupić już radeona 9800 Gigabyta (Gexcube), na ogół radeony 9800 dają sie kręcić do poziomu 9800 XT a conajmniej 9800 Pro, ale nie wiem jakie teraz dają pamięci w tych trańszych 9800, więc z nimi może byc problem przy kreceniu jeśli trafi się jakiś hynix, najlepiej szukać z koścmi samsunga.

23.02.2004
18:18
[156]

mikmac [ Senator ]

losDiablos -->
jak masz kompa do pracy i grania a nie do zabawy ze sprzetem i oprogramowaniem to bierz FX - w tej chwili najlepiej FX5700 Ultra - podobniez cholernie wydajna karta, za troche mniej niz 1000 zeta.
Jak chcesz sie bawic z oprogramowaniem, przezyc kilka stresujacych chwil i w efekcie miec taki sam obraz jak na FX ale minimalnie szybszy (np 62 klatki zamiast 59) to bierz r9700 - cos okolo 900 zeta.

Co by nie bylo: sam mam r9700 - ale chyba jako przesiadka pomiedzy Nvidia...

23.02.2004
18:21
smile
[157]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

losDiablos ---> Zdecydowanie R 9700. Jeżeli masz kase na R 9700 PRO, to lepiej kup (tak jak Hamil wspomniał) 9800 non-pro jakiejś słabszej firmy... ale to już są ceny OK. 1300zł (r9700pro też tyle kosztuje). R 9700 najtamniej widziałem za 899zł (www.sirius.pl i www.komputronik.pl).

24.02.2004
08:03
smile
[158]

amd_inside [ Legionista ]

Pamietacie moze jakis czas temu jako prezes_krzychu zamieszczalem fotke obrazu generowanego przez karte znajomego ...

no wiece te magiczne kwadraciki ...

kumpel odeslal karte na serwis ... w jednym kompie dzialala bez zarzutu...obraz generowany bez zadnych zaklucen ... wszystko pieknie ... no i mala zagadaka co jest ? ... serwisanci przetestowali ja na drugim kompie :] no i juz sie wiecej nie odezwala ... po wlozeniu do 2 kompa raz sie komp uruchomil pozniej karta calkowicie podla :/ ...podobno pamiec ... no ale na szczescie wszystko zakonczylo sie heapy-endem :] kumpel ma nowa karte:]

ps. uwazajcie na czarne kwadraciki :>

24.02.2004
09:32
smile
[159]

losDiablos [ Legionista ]

Dzięki za porady będę o nich pamiętał przy zakupie grafy :)

24.02.2004
13:14
[160]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

mam pytanie czy kots moze podac ktore opcje w radeonie (9200) wlaczyc a ktore wylaczyc by smigal jak szalony i byl stabilny ? a no i ktorw catalisty do niego ew ktore omegi ?

24.02.2004
13:30
smile
[161]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

mcl007 ---> Jakie opcje? Co masz na myśli? Co do sterowników... ja osobiście wolę Omegi.

24.02.2004
13:34
smile
[162]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

jest tam tyle zakaldaek i opcji do wyboru ze nie wiem co wlaczyc a co wylaczyc... jakies filtrowania i inne rzeczy

24.02.2004
13:40
smile
[163]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

mcl007 ---> Zadajesz dziwne pytanie i nie licz, ze uzyskasz normalną odpowiedź :). Chyba oczywiste, że rzeczy typu Antyaliasing czy filtr anizotropiczny poprawiają jakośc, ale odbijają sie na wydajności (w GeForce'ach jest tak samo)? Zresztą wypisz wszytskie te twoje "opcje" to moze ci pomożemy co poprawia jakośc, a co poprawia wydajność :).

24.02.2004
13:49
[164]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

mysalem ze sa gdzies wypisane takie ktore poprawiaja jakos a ktore wydajnosc... a opcji za duzo by wypisac (jezeli masz radeona to wiekszosc masz z nich u siebie na kompie...

pozatym tak ogolnie to by bylo fajnie gdyby taka pomoc byla w pierwszym watku np jak ustawic grafe by chodzila szybko/ladnie ?

24.02.2004
19:21
[165]

CanceL [ Legionista ]

Witam,czy ktos moze mi powiedziec w jakim sklepie dostane modowalne radeony 9500@pro ? sprawdzałem w esc ale juz nie maja:(

24.02.2004
22:25
[166]

tsunami [ PS3 ]

Mam pytanie. Na ile moge bezpiecznie podkrecic mojego Hercules 8500 le ? Sciagnalem sobie Rage3D Tweak, ale boje sie przedobrzyc zeby nic nie spalic.... Ma ktos moze ta karte i bawil sie juz w overclocking na standartowym chlodzeniu ??

24.02.2004
22:33
[167]

Dark Elf [ Konsul ]

z tego co wiem karta dosc slabo sie kreci bez zmiany biosu i modowania.. potem wrecz szaleje... podrekcaj stopniowo i uruchamiaj smarki i sprawdzaj czy artow nie ma

polecam forum.tweak.pl tam jest szerooko opisany temat o tym hercu

24.02.2004
22:38
smile
[168]

tsunami [ PS3 ]

Dark Elf ---> thx za rade. na tym forum jest nawet taki watek przyklejony ^^ THX. Nie przyszlo mi do glowy tam zajrzec.

25.02.2004
00:27
smile
[169]

Septi [ Starszy Generał ]

Cześć,witam.Mam pytańko,czy warto kupic tego radka --->ATI All-In-Wonder 9800 Pro 128 MB 4X AGP Graphics Card.To 4x oznacza tylko i wyłącznie 4x agp czy 8 też jest ? bo na pudełkach widnieje 4/8 AGP.

25.02.2004
00:44
smile
[170]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Septi - To raczej, znaczy, że może pracować bez problemu w trybie AGP 4 jak i 8 x ;)

Bo nie ma radeonów z numerem wyższym niz 9500 nieobsługujących AGP 8x.

PS. Wypasik karta :P Ale jeśli było by mnie stać na taką karte to raczej bym darował sobie tuner a zainwestował w jej lepsze chłodzenie (Artic VGA Silencer + radiatorki na pamięci) i jeśli to jakiejś słabszej firmy to kupić lepszej i...kręcić! :D
Z tunerem niestety sa problemy później z załozeniem lepszego chłodzenia w celu kręcenia i sterowniki ATI są niedopracowane więc dużo mniej problemów będzie z odzielnym tunrem TV..

25.02.2004
02:15
[171]

Septi [ Starszy Generał ]

Hamil_Hamster,tuner kompletnie mnie nie intersuje.Chodzi mi tylko i wyłącznie o samego Radka.Zresztą podkręcanie też nigdy mnie nie interesowało i nigdy nie podkręcałem,zresztą nie widze powodu dla którego musiałbym podkręcać Radka9800 PRO,w końcu z tą kartą na dzien dzisiejszy każdy gra idzie w max detalach i pewnie nie aż tak szybko sie to zmieni.Napisz jakiego radka wziaść,tak żeby nie było tunera i żeby był gites.Ten którego wymieniłem kosztuje 368.99$.

25.02.2004
09:00
smile
[172]

marko74 [ Pretorianin ]

konfiguracja taka:
procek 1 G Duron
RAM 2 x 128 DDR/133 - jeszcze jeden slot do dyspozycji
Geforce II 64 MB
twardy 7200 rpm chyba też na 133

pytanie: czy warto dokupić RAMu ( aby maksymalnie wykorzystać kartę ) ? jeżeli tak to ile ? dodatkowe 128/256 do trzeciego slota ? zamienić 2 x 128 na coś innego ?

tylko nie piszcie proszę żeby wymieniać kartę, procek itd.; chodzi mi o to żeby z karty wydusić co się da, a z tego co widzę po wymaganiach gierek to właśnie RAMu trochę można by dołożyć

25.02.2004
09:45
smile
[173]

wampirek [ Pretorianin ]

marko74-->Moja porada jest prosta.Doupienie do Twojego kompa pamięci np:256Mb mija sie z celem.W kwocie pozbycia się Twojego gfII i zakupu pamięci lepiej zainwestować np:w R9100, powinieneś znaleźc używana za ok.300złł.Nowa Kerculesa na giełdzie w W-wie kosztuje ok 390zł.
Wydajność i obraz będziesz miał w porównaniu do GfII jak żyletka.Twoje 256,jak na ta chwilę wystarzy do gry przy R9100 w większość gier na średnich detalach.
Także zastanów się.
pozdrawiam

25.02.2004
10:44
[174]

Septi [ Starszy Generał ]

Warto kupic tego radka ->Connect 3D Radeon 9800 Pro 128Mb.Znalazłem go na amazon.co.uk i kosztuje niecałe 300$,tylko coś mi sie zdaje że jakościowo to on nie jest the best.

25.02.2004
11:29
[175]

marko74 [ Pretorianin ]

panowie, dajcie spokój, na prawdę nie planuję wydawać kilkuset złotych na kartę !!, używana też nie wchodzi w grę.

pytanie jest takie: czy jest sens dokładać RAMu do tej karty którą mam żeby kombinacja karta/RAM była ze względu na wydajność maksymalna; z tego co się orientuję np. 256 DDR kosztuje koło 150 PLN a przyznacie że to mniej niż 300 z używaną kartę
gierki puszczam w rozdzielczośći 1024x768 i niektóre klatkują przy max detalach - stąd kombinuję z pamięcią

25.02.2004
11:41
[176]

marko74 [ Pretorianin ]

chyba że polecicie kartę za 200 PLN która bez dokładania RAMu da widzialne polepszenie efektu - ale za tą cene to chyba niemożliwe

25.02.2004
12:19
[177]

wampirek [ Pretorianin ]

poszukaj na Allegro:
GF3,lub R9100
Sprzedaj swoją za ok 80zł i licz na szczęście przy zakupie.
powodzenia

25.02.2004
12:38
[178]

MAN5ON [ Konsul ]

Septi -> obawiam się, że mam dla ciebie złą wiadomosc :/ wszystki ceny na amazon.co.uk są w angielski FUNTACH a nie $. tak wiec ta karta jest znaaaacznie drozsza niz ci się wydaje (nie wiem ile dokładmnie teraz stoi funt, ale z pewnoscia pare zl wiecej niz dolar).

25.02.2004
13:07
[179]

Dark Elf [ Konsul ]

tsunami <--- nie ma najmniejszego problemu :-)

wampirek <--- dokladanie sdrow nic ci nie da.. zbieraj kase na karte. R 9100 polecam lub 3 ti

Septi <-- Najlepiej kupic herca 9800 non pro... kreci sie zwykle nawet do poziomu XT :-). No i bedzie tanszy jak pro ;-)

Co do tej firmy co karte podales nie znam wogole takiego producenta

RAdeon 8500 roxxx ;P


pozdro

25.02.2004
17:57
smile
[180]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Wgrałem sobie bios radeona 9700pro Herculesa (ponoć sprawdzany przez innych użytkowników; poprawia troche możliwości O/C pamięci). Wszystko pięknie śmiga 325/310. Problemy się zaczynają jak chcę kartę podkręcić. Podkręcam, zatwierdzam nowy zegar (AIDA 32 pokazuje taki jaki ustawiłem). Właczam jaką kolwiek gre/program wykorzystującą 3D, rozlega się dźwięk (taki jakby dźwięk błędu w XP) i taktowanie wraca do defualtowego. Co sie dzieje?

Bym zapomniał... OS to Windows XP Pro, a sterowniki do karty to Omega 2.5.22.

25.02.2004
23:28
smile
[181]

Septi [ Starszy Generał ]

Dark Elf czy ja wiem czy taka duża różnica.Na amazon.com nowy radek 9800 PRO kosztuje 293.87,max 293.99$.Także nie ma aż tak dużej różnicy.

25.02.2004
23:32
smile
[182]

tsunami [ PS3 ]

Mam pytanie. Mam Herc. 8500 le 64Mb, i standartowy glosny wentylator na rdzeniu. :-) Czy moge go wylaczyc wiedza ze karta nie bedzie obciazona grami itp. Tylko windows. Chodzi oto ze, kompa mam prawie maksymalnie wyciszonego, tylko grafa mi przeszkadza. Chce czasami zapuscic cos do sciagania na noc, ale nie idzie wytrzymac. Nie ma zadnego obiegu powietrza w obudowie bo mam ja otwarta, na procku wc a zasilacz puszczony an 5V. Czy karta wytrzyma bez wentylka ?

25.02.2004
23:49
[183]

mikmac [ Senator ]

tsunami -->
tak wytrzyma, ale lepiej rozejrzyj sie za pasywnym chlodzeniem karty. Bedziesz mogl miec non stop bez wiatraka.

26.02.2004
00:05
smile
[184]

..ReD.. [ Generaďż˝ ]

tsunami <--- nie!!
hamil hamster---> mode com 300GT to nie jest wcale fortron 300W !!! to fortron 250GTV! a te z allegro nie sa poserwisowe tylko magazynowe...aha i chieftec 300W to wcale nie iina klasa... fortrony siedza wyzej w chierarchi zasilaczy niz chieftec!

26.02.2004
15:33
[185]

Immothep [ Errare humanum est. ]


Marka Hercules zniknie z rynku kart graficznych
Firma Guillemot poinformowała, że zaprzestanie sprzedaży kart graficznych i monitorów LCD marki Hercules. Cieszące się doskonałą reputacją produkty Hercules są obecne na rynku od początku lat 80-tych. W roku 2000 prawa do marki wykupiła firma Guillemot Corporation, która teraz podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku kart graficznych i monitorów. Powodem jest silna konkurencja i niskie marże w tym segmencie produktów. Nieoficjalnie mówi się też o sporach z firmą ATI, która chce wymóc na swych partnerach, aby wszystkie karty graficzne były zgodne z projektem referencyjnym. A przecież właśnie odmienność produktów Hercules była podstawowym źródłem ich sukcesu.
Teraz marka Hercules będzie obecna tylko w sektorze produktów audio - kart dźwiękowych oraz zestawów DJ Console. Guillemot planuje koncentrację na innowacyjnych produktach o dużym potencjale komercyjnym, a więc - oprócz produktów audio - przede wszystkim na akcesoriach dla graczy (marka Thrustmaster). Planowane jest też wprowadzenie na rynek nowej linii produktów wykorzystujących technologie bezprzewodowe.


Chce kupić radka Herculesa, a ten txt troche mnie przystopowal, czy słusznie?

26.02.2004
17:08
smile
[186]

jj.tomas [ Pretorianin ]

^^up^^
to, że marka Hercules ma zniknąć z rynku nie oznacza wcale, że karty, które są na rynku w jakiś sposób były gorsze. Karty Herculesa są uważane za najlepsze, nie bez powodu. Moim zdaniem to nie jest problem.
pozdr.

26.02.2004
17:12
[187]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Wiem ze nie są gorsze, dlatego własnie chciałem Herculesa a nie np Sapphire czy ASUS'a :)
Thx anyway :)

26.02.2004
17:41
[188]

tsunami [ PS3 ]

Ja ponawiam swoje pytanie :-). Jedna osoba mowi ze tak druga ze nie. ? Mam jeszcze taki pomysl zeby dac wentylek z kiszeni na 7 V i przymocowac na radiator. Jest o wiele cichszy od tego wentylka od Herc. ktory chodzi na 5 V!!

26.02.2004
18:59
[189]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

spider2000 -> jak to? masz jakies problemy powyzej 325/310? dziwne. masz 9700 NP prawda? ja swojego dzis zapodalem na 365 / 320 i zapierdzielal bez zadnych problemow. qrde szczerze mowiac troche mnie przestraszyles... tez ci dzialal dobrze i nagle sie tak zaczelo robic?

26.02.2004
19:52
smile
[190]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

cotton_eye_joe ---> To były problemy związane z programem do podkręcania. Teraz siedze na taktowaniu 350/335 I wszystko działa cacy.

Wie ktoś z was gdzie można dostać Arctic Cooling VGA Silencera i miedziane radiatorki BGA, które by się zmieściły pod silencerem? Bo w siriusie na zamówienie czekam już 12 dni :(.

26.02.2004
20:43
[191]

CanceL [ Legionista ]

Ponawiam pytanie czy ktos wie w jakim sklepie moge dostac radka 9500@pro w 100 % modowalnego? w esc sprawdzałem juz nie maja a na allegro lipa bo ceny kosmiczne:(

26.02.2004
21:35
smile
[192]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

CanceL --- > juz sie skonczyly .... only allegro :-/

27.02.2004
13:07
[193]

bartek [ ]

Qbaa pytal gdzie widzialem te Radeony - glupie pytanie - ebay.de ;)))

Niedawno kupilem na Allegro full modowalnego Radka 9500 @ 9700 Pro z Zalmanem ZM80C-HP, zgadnijcie za ile ;)

27.02.2004
13:23
[194]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

bartek ---> 9500@9700 czy 9500@9500pro? Bo niektórzy ludzie nie widzą różnicy.

27.02.2004
14:24
smile
[195]

rh2k [ Pretorianin ]

ALVAREZ----------> dzięki!!! Herc smiga że aż miło i osiągami faktycznie po lekkim podkręceniu dorównuje radkowi 9700Pro! zdziwilem sie troche - nie sadzilem że jest aż tak dobra!

pozdrówka!

27.02.2004
19:14
[196]

Victor Sopot [ Konsul ]

Jest do kupienia geforce 3 TI 450,z gwarancją za 250 zl.Czy ten model jest wydajnością bliższy modelom 200 czy 500.I jak sobie radzi w gierce Far CRY bo muj niedorobiony r 9000 pro już wysiada.

27.02.2004
19:25
smile
[197]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

POMOCY................... podtrzebuje wydajnego hłodzenia na R9700.......Help me... karta się grzeje pewnie no i trzeba zmienić...

27.02.2004
19:43
smile
[198]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Zax_Na_Max ---> Podobno Arctic Cooling Silencer się bardzo dobrze sprawuje, ale ja nie miałem jeszcze okazji go wypróbować (powinien do mnie przyjść we wtorek).

27.02.2004
19:46
[199]

Tchibo [ Centurion ]

W jaki sposób podkręcić delikatnie radeona 9000 pro, tak żeby się nie sfajcył a żeby działał na nieco wyższych obrotach? Są do tego jakieś programiki czy coś? Odrazu mówię, że na sprzęcie w ogóle się nie znam;)

27.02.2004
19:51
smile
[200]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

^^^^^^^ Powerstrip, a co do cooling'a to ile to trzeba wybuli za takie cacko....

27.02.2004
19:56
smile
[201]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Tchibo ---> Ja proponuję programem "Power Strip" znaleść max taktowanie (za pomocą prób i błędów), a następnie jeżeli masz np. Omegi 2.5.22 ustawić w RadLinkerze, żeby bootował karte z takim taktowaniem jakie sobie ustawiłem w power stripie.

Jak podkręcać karte graficzną, żeby nic nie sfajczyć? Żeby sfajczyć karte graficzną trzeba być naprawdę zdolnym. Ja podkręcam w ten sposób:

Najpierw znajdują max taktowanie pamięci, bo ona zazwyczaj ma mniejsze możliwości O/C. Jak to robię? Zwiększam taktowanie o 5-10MHz i sprawdzam czy nie ma artefaktów (np. w programie Ati Tool, albo jakimś teście 3dmarka 2003). Gdy pojawię się artefakty, to zmniejszam taktowanie do ostatniej wartości na jakiej artefaktów nie było i uznaję je za luźny max jaki pamięć moze wytrzymać. Następnie to samo robimy z rdzeniem. Gdy już znajdziemy max jaki nasza karta wytrzyma, to ustawiamy w RadLinkerze, żeby karte bootował z tymi ustawieniami zegarów i gotowe.

Obecnie siedzę na Radeonie 9700 (275/270) z biosem 9700PRO (325/310) i jeszcze go podkręciłem na 350/335. We wtorek mają przyjśc radiatorki na pamięci i VGA Silencer i wtedy zobaczymy ile max się wyciągnie :).

27.02.2004
19:57
smile
[202]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Zax_Na_Max ---> Ceny są różne. Ja osobiście widziałem go w różnych miejscach w cenach 39-79zł. Zobacz w poniższych sklepach:
www.sirius.pl
www.proline.pl
www.cooling.pl

27.02.2004
20:01
[203]

Sikoraman [ Chor��y ]

www.karty.com.pl

27.02.2004
20:06
smile
[204]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

70zł na allegro... a skąd radiatorki...

27.02.2004
20:21
[205]

gotenssj4 [ Pretorianin ]

Witam

Mam pytanie czy jeśli kupie nową karte na gwarancji w USA to pózniej wrazie problemów uznają mi ją w Polsce ?? czy trzeba wysyłac do USA ??? :D Chodzi mi o R 9600 XT 128mb Sapphira 147$;]

27.02.2004
21:41
[206]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Zax_Na_Max ---> Jedyne sensowne radiatorki BGA jakie znalazłem to OCZ Tweakmonster BGA Chrome na www.sirius.pl Mają tam niby też OZC BGA Cu, ale czekałem na ich dostawę 13dni i sobie odpuściłem. Tweakmonstery mają do mnie przyjść we wtorek wraz silencerem.

27.02.2004
22:05
smile
[207]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

Jest coś takiego aby na karcie temperature zmieżyć...???

27.02.2004
22:11
smile
[208]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Zax_Na_Max ---> Sądzę, ze termometr byłby najlepszym urządzeniem do tego celu :).

27.02.2004
22:31
smile
[209]

OSZKI [ VL ] [ Sniper ]


Witam !

pmożcie mi wybrać kartę graficzną :)

moja płyta to MSI K7T266 v2 :> cena w okolicach 400 zł

pzdr

27.02.2004
22:34
smile
[210]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

spider2000==> ale takie urządzenie co to by na bierzaka tempa w paszczaku wyśweitlało (na monitorze
)

27.02.2004
22:43
smile
[211]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Zax_Na_Max ---> Żeby Ci na monitorze wyświetlało też jest potrzebny termometr, tyle, że w postaci czujnika np. na rdzeniu GPU. R 9700 takowego nie ma, więc możesz o tym zapomnieć :).

28.02.2004
10:35
[212]

Trzepiskor [ SETH ]

Mam pytanie
czy warto zainwestowac kase w GeForce FX 5900XT

28.02.2004
10:43
smile
[213]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Trzepiskor ---> Karta jest podobno bardzo wydajna. Ja jednak wolałem kupić r9700 i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem która lepsza (5900xt czy 9700), bo nie miałem okazji sprawdzić.

28.02.2004
16:41
smile
[214]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

Witam

Czy posiadajac karte graficzna FX5900XT za 950zł ... opłaca sie dopłacic 400zł do wersji FX5950Ultra

duza bedzie roznica w grach ??

procek Barton 2600+ 512 RAM winXP

dziekuje i pozdrawiam

28.02.2004
16:57
smile
[215]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Prezes_Krzychu ---> To chyba oczywiste, ze opłaca się dopłacić, bo 5950ultra kosztuje ponad 2000. Nawet jeżeli różnicy teraz nie odczujesz, to napewno odczujesz ją za jakiś czas.

28.02.2004
18:15
smile
[216]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Prezes_Krzychu - Lepiej pokaż gdzie takiego taniego (1350zł) FX 5950 Ultra znalazłeś.
Jeśli przypadkiem nie spadł z tira to ktoś może próbować cie robić w jayco z ta kartą ;)

28.02.2004
18:34
smile
[217]

spider2000 [ Master Of Windforce ]

Czym się właściwie różni 5900XT od 5900? Tylko taktowaniem? Jeżeli tak, to przy dobrych pamięciach i dobrym chłodzeniu wystraczy do takiego 5900XT wgrać BIOS nawet od 5950ultra (o ile wytrzyma takie taktowanie) i mamy 5950ultra :). Chyba, ze są jakieś znaczące różncie między tymi kartami... na FXach sie nie znam i nie chcę ich znać :). Na NVIDIę moze się przesiąde jak wydadzę te nowe układy (NV40 czy jakos tak), a mój r9700 już nie będzie wytrzymywał :).

28.02.2004
18:42
smile
[218]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Spider - Zgaduje, że skoro taktowanie jest niższe to i pamięci są gorsze :D
A pewnie GPU to też jakiś odpadek skoro idzie wciskają go z zaniżonym taktowaniem...

29.02.2004
15:43
smile
[219]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

Hamil_Hamster ----> kumpel znalazl ... to dluzsza historiaa ... karta sprawna :)

29.02.2004
15:52
[220]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

witam

kupilem sobie Winfast GeForce FX 5950 Ultra z Vivo. Wogole nie mam pojecia o co w tym wszystkich chodzi. Na stronie producenta wyczytalem ze mozna zgrywac bezposrednio z tv rzeczy na cd ?

moze ktos z Was wie jak to podlaczyc co i jak ?

do karty dostalem programy Unlead Video Studio 7 i Unlead Movie Maker 2, ktorego z nich powienien uzywac ?

01.03.2004
03:27
smile
[221]

Septi [ Starszy Generał ]

Całkiem przyjemne ceny Radków 9800 PRO,wskakujta na linka.

01.03.2004
08:00
[222]

Dark Elf [ Konsul ]

Qbaa pytal gdzie widzialem te Radeony - glupie pytanie - ebay.de ;)))

Niedawno kupilem na Allegro full modowalnego Radka 9500 @ 9700 Pro z Zalmanem ZM80C-HP, zgadnijcie za ile ;)


nie ma radeonow 9500 @ Pro.. byl tylko taki sapphire 128mb 256 bitowy... tylko on mogl byc zmodowoany na 9700

inne z pamieciami 64 mega nie da sie zmodowac na 9700 - przyczyna - 64 mb pamieci / pamiec 128 bit


pozdro

01.03.2004
12:06
[223]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Septi - [...zbiera szczęke z podłogi przed odpowiedzią...] niekupywałem zagranicą dlatego, że sprowadzając wyszło by mi niewiele albo i w cale taniej niż kupno w polsce tylko, że po odliczeniu sobie Vatu, tylko, że w polsce dostaje się jeszcze gwarancje...

Ale jak będzie więcej takich ofert jak ta która podałeś to chyba zmienie zdanie :P
Ale nie moge sprawdzić jaki będzie koszt wysyłki...jeśli w ogóle wysyłają poza stany i kanade, więć pozostane sceptyczny...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.