GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 62)

03.02.2004
18:38
smile
[1]

Yancy [ Senator ]

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 62)

Ukazała się kolejna część wspanialej gry, jaką jest Gothic 2. Tutaj rozmawiamy o swoich rozterkach związanych z grą, jak i problemach, napotkanych podczas podróży po Korinis i Górniczej Dolinie. Doliny już nie osłania bezpieczna bariera. Grasują w niej Orkowie ze Smokami na czele. My musimy sprostać wyzwaniom i pokonać wysłannika złego boga Beliara, przywracając tym samym spokój i równowagę krainie Myrtany!
Ale to dopiero początek... Niebawem czekają nas kolejne wyzwania... Dodatek do gry, a co za tym idzie – związane z nim nowe przygody... nadchodzą wielkimi krokami...


========================================================================

PORADY FORUMOWICZÓW

Informuję wszystkich o zmianie dotyczącej wstępniaka! Jak widać – został on skrócony. Ale bez obaw. Dzięki uprzejmości SilentOtto, można go w każdej chwili przeczytać online, bądź zrzucić sobie na dysk w postaci archiwum rar. Wielkie dzięki za pomoc w tej sprawie!!!
Cóż, wstępniak rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wszyscy stali bywalcy jednogłośnie podjęli decyzję o takiej reorganizacji. Zarazem są to już przygotowania do premiery dodatku. Takie „oczyszczenie pola”.
To oczyszczanie pola trwa niestety już strasznie długo... Ale – najprawdopodobniej dodatek PL ujrzy światło dzienne w marcu 2004!
LINKI DO WSTĘPNIAKA PONIŻEJ


https://www.frontline.neostrada.pl/gothic.html <--- Wersja online
www.frontline.neostrada.pl/gothic.rar <--- W postaci archiwum rar
========================================================================

Linki do stron związanych z Gothic'iem 2:
https://gamesweb.com/pc/tipps_tricks/gothic2/ <--- Mapy do Gothica 2 i wiele ciekawych rzeczy związanych z grą GERMAN
https://gothic2.binio.com <--- Porady i mapki POLSKA
https://www.gothic2.glt.pl/ <--- Dużo info o G1 i G2 mapki, solucje, cheaty, itp.
https://gothic.twierdza.org/dodatekg2.htm <--- Ciekawa polska strona poświęcona grze, dużo informacji, w tym o dodatku!
========================================================================

Minimalne Wymagania sprzętowe: PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB
========================================================================

Link do poprzedniej części:

03.02.2004
18:48
[2]

Yancy [ Senator ]

Tym razem wątek przeskoczył szybko, ale w głównej mierze dzięki statsiarskim zapędom jednego z forumowiczów. Pisanie postów w rodzaju:

.senior. [ Legionista ]
djckasjd


chwały nikomu nie przynosi. Nie mam jednak czasu na roztrząsanie tematu. Poważne problemy jakie obecnie mam absorbują moją uwagę w 99%-tach. Życzcie mi powodzenia :)

03.02.2004
19:06
[3]

Yancy [ Senator ]

Słówko odnośnie wymagań sprzętowych G2. Owszem, ma większe wymagania niż G1. Jednak na sprzęcie jaki widnieje we wstępniaku grać się da bez kłopotu. G2 lubi dużo pamięci! Nawet na 0,5Gb RAM otwierał mi ogromny swap na dysku. Są w grze miejsca, w których gra tnie się nawet na mocnym sprzęcie. Jest to Korrinis, Krypta za farmą Onara, czy początkowa część Dworu Irdorath. Rzecz dziwna - ustawienie jakości ekstur na max, przyspieszyło mi grę w tych momentach (GF2MX)

Ze sprzętem trzeba uważać. Ja np. posiadam słaby proc P3-800Mhz i do tego mam SB Audigy. Jest to karta mocno zjadająca zasoby. W przypadku kilku gier musiałem się przełaczać na zintegrowaną z płytą kartę aby gra przestała się ciąć. Flagowymi przykładami są tu Will Rock i Morrowind. Zwłaszcza ten drugi.

03.02.2004
20:13
[4]

techi [ Legend ]

Ja wiem co trzeba wykonać zeby dostac się do gildii-byłem tam już, tylko się teraz pytam(nie wydałem Rengaru, ani halvona,a głupi Nagur nie chce dać zadania magowi :/) Czy jest another possible way to get that fucking key to fucking door, and go into that fucking gildia złodzieji(nie bylem pewny jak to po angielsku leci :D)

Trollf==> co do sterowników od karty to obecnie posiadam sterowniki do GF4 na moim GF2(na tych starych sterownikach nie działaly mi ustawienia OpenGL, więc nie mogłem grać w RTCW)

Yancy==> Ja ma GF2 100\200(co to za głupie oznaczenie ;]) i jak zwiększam textury to mi wogóle opada szczęka :D
Gothic chodzi wolno jak 80-cio letnia babcia o kulach (Wszystkie osoby spełniające warunki, proszone sa o nie złorzeczenie w kierunku mojej osoby :P)

Ale dzisiaj miałem ubaw jak 2 orki i 1 warg weszli na taran w Górniczej Dolinie przy zamku :D(w końcu to Mission Ipossible ;])

I jeszcze jedna uwaga: Czemus głupios szamanos orkos nie robios muchos żadnos obrażenios ??(mit kulos ognios??) Muchos odpornos na ognias smoczos tos 60

03.02.2004
20:15
[5]

maVes [ Konsul ]

Kurcze ale szybko przeleciała ta część

Yancy ----> nie pisz 3 postów pod rząd bo ta część zleci jeszcze szybciej :)

03.02.2004
20:22
[6]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Cóż mam powiedzieć, ja mam wiekowy sprzet, P3-800Mhz, 0,5Gb RAM i GF2MX. I Gothic2 i Morrowind pomykają bez kłopotu i bez zbijania ustawień.

03.02.2004
20:24
[7]

maVes [ Konsul ]

Ja mam Athlona XP 1700+@2400 256RAM i G4ce 2 GTS. Morrowind i Gothic II chodzą mi bardzo płynnie na full detalach

03.02.2004
21:07
[8]

techi [ Legend ]

Ja tam ma PIV 1.4 GHz 256 ddr RAM i GF2 Morro pomykalo jak ta lala,ale Gothic II się wiesza(rzadko ale.. to pewnie przez niestabilny system :D)

Czemu niektóre potwory w Gothicu sa totalnie głupie???
Koło ostrego zakretu na dodze do Trolla(tam stoi włóczega który mowi nam ze biegł tutaj Pedro) Za skała jest ściezka nad rzeka prowadzaca do jaskini z 2 cieniostworami. Podchodze tam i jeden cieniostwór zamiast mnie atakowac poszedł ....siewykompac w rzece :D No to ja za nim a ten debil pywał w kólko. po jakiś czasie wyszeł na brzeg i mogłem go wreszcie zabić. ale to nie wszystko-Ide do drugiego,a on ten sam manewr co 1. Tym razem chciałem go ukatrupić anim wujdzie ale sie zaplątałem w textury. wychodze poo chwili a jego jush nie ma, cofam się w jaskini też nie ma. chciałem wychodzić i się obracam a tam stoi cieniostwór :D Totalna głupota zwierzatek(czyt. niedopatrzenie w skryptach :D)

03.02.2004
21:11
[9]

techi [ Legend ]

Sorry za wszystkie błedy ortograficzne, ale mam goraczke, katar i -4 dioptrie :D więc za dobrze nie trafiam w klawicze

03.02.2004
22:11
smile
[10]

slowik [ Legend ]

Techi===>cieniostwory jakos odeszly w zapomnienie w porownaniu z czescia pierwsza bo tam to byly naprawde potezne monstra a w 2 to tylko jakies ciekawsze urozmaicenie ...

Yancy===>chcac byc upierdliwym Ty takze piszesz niezbyt dlugie posty :) ale i tak senior pobil wszystkich na glowe :))

co do mojego konfiga to jeszcze jakies 256 mb ddr i wszystko byloby cacy :)

gf3 ti 450 64mb; p4 2.0A ghz; 256mb ddr 400mhz;dysk 7200 8 mb cache tak wiec jakos wszystko na max'a czasami przychrupnie :)

03.02.2004
22:11
[11]

AQA [ Pani Jeziora ]

witam :)
w kwestii screenów z G1 : print screen nie działa, jak to wesoło poradził słowik :) Jeśli chodzi o to, żeby po każdym "print screenie" wychodzić do windy i painta, to dziękuję bardzo; pamiętam, że za pierwszym razem w G1 screeny robiło sie jakoś 'normalniej" (wysłałam nawet parę sztuk na rpgdot.com i nawet miałam 2 "pic of the day" :)), ale to było baaardzo dawno i nie pamiętam za cholerę.

no więc, przypomnijcie mi, proszę, jak się "printskrini" w G1 :)

03.02.2004
22:14
smile
[12]

slowik [ Legend ]

no to bylo pisac ze leniewa jestes ;-))

hyper sanp ale poszukaj w configu moze jesli jakis klawisz zdefiniowany pod zrzut ekranu w morro bylo takie cos...
istnieja takze inne programy do zrzutow ale jakos oprocz hyper snapa nic mi sei nie przypomina a mojego G1 gdzies porzyczylem i jak narazie nie mam zainstalowanego tak wiec nie moge Ci pomoc

03.02.2004
22:27
[13]

techi [ Legend ]

Może włącz konsole(wciśnij b/c[statystyki] wpisz marvin i nacisnij znowu b/c) powinno sie pokazać u góry po lewej napis Marvin Mode
i w tedy naciskamy F2 i piszemy print enter i wklejamy do painta-powinno działać ale nie recze :D

A to screen czaru który moim skromnym zdaniem wyglada najefektywnie[najładniej :D]j(czary z morro się chowają do stodoły :D)

03.02.2004
22:32
[14]

AQA [ Pani Jeziora ]

techi ---> robiłeś to za pomocą konsoli ? czy mam rozumieć, że przez marvin mode będę mogła screeny robić płynnie w czasie gry, czy też za każdym raze do painta ?

03.02.2004
22:40
[15]

techi [ Legend ]

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy mo.zna kilka naraz. poczekaj włącze gre i zobaczę :D

03.02.2004
22:42
[16]

AQA [ Pani Jeziora ]

techi ---> a zebys wiedział, że poczekam :)

03.02.2004
22:48
[17]

techi [ Legend ]

AQA==> niestety musze cię zasmucić ten sposob nie działa u mnie wogóle :D. Ja screeny robię za pomoca kombinacji klawiszy ALT(prawy, choć nie koniecznie)+ Print Screen(nad Delete[to tak jakbyś zapomniała]) i wklejam do painta :D Jeden screen widzisz u góry :D

03.02.2004
22:55
[18]

AQA [ Pani Jeziora ]

techi ---> tak dla uporządkowania: oryginaly G1 PL masz i Alt+Print Screen i pojedynczo... dobre i to, ale jestem pewna, że to się jakoś inaczej robiło jeszcze ...a może nie ..przyznam, że w G1 za pierwszym razem grałam w grudniu 2002 (czyli "nadbudowane" demo, tudzież inniejszy oryginał :)) G2 kupiliśmy oryginał po wydaniu PL, a G1 PL dopiero niedawno i odświeżamy wspomnienia :) Nic to, popróbujemy z konsolowym marvinem ..ale swoją drogą szkoda czasem screenów, np. w czasie walki :) w każdym razie dziękuję :)

03.02.2004
23:03
smile
[19]

slowik [ Legend ]

musze kiedy zamiescic efekt masowego zniszczenia na bardzo wielu jaszczuro ludziach :)))

Aqa===>jak widzisz hyper snap Ci zostaje :)

03.02.2004
23:09
[20]

techi [ Legend ]

AQA==>Mam G1 pl oryginalnego, G2 też ...pl :) , a poza tym robienie screenów nie zależy od gry(moim sposobem) tylko chyba od systemu operacyjnego :D(tak mi się zdaje, bo u mnie działają screeny tylko w połączeniu z Altem, a u kumpla sam Print Screen)
Wesołego alleluja... nie dziwcie się mam goraczke ;]
A teraz wymienie wady Gothica II:
1)wiesza się
2)denerwujące wpadanie trupów w sciany(niemożność wyciągniecią z nich equipmenta)
3) za łatwe do pokonania smoki(nawet bez drasniecia)
4)wolno się wczytuje na poczatku i otwiera savy podczas gry
Zalety
1)Nie będe wypisywał bo się nie zmieści i znowu watek zrypie(jak kiedyś Morrowinda :D)
2) i najważniesza ze jest :]
Gierzmołki górą

03.02.2004
23:44
smile
[21]

slowik [ Legend ]

hymm co do oryginalnosc swoich gothicow to mam roznie

G1 rip i oryginal pl
G2 kopia zapasowa pl :))

wszystkie wersje dzialaja bez zarzutow i jakos nie zanotowalem zadnej roznicy :)

04.02.2004
00:09
[22]

techi [ Legend ]

Tak sobie czytałem na Gothic Site o dodatku i stwierdziłem że :
1) Do dupy bo chyba trzeba będzie grę od nowa przechodzić(nie cała ale dużą część)
2) znowu herosa trzeba szkolić
3) smocze zebacze zadają 200 obrazeń-przesada :D
4) miksturki dające na stałe zmniejszają swoją moc
ogółem do dupy, ale nadal czekam zniecierpliwiony :]

04.02.2004
11:23
smile
[23]

Scyś [ Chor��y ]

witam ! Dzięki za poprzednie odpowiedzi.

Kolejne pytanka:
1. Gdzie jest ten amulet Angara? Południe to duża rzecz i ciężko, długo szukałem i... nic.
2. Gdzie w GD jest dokładnoie ten szkielet , bo ktoś :) powiedział mi ,że w lasku ale lasków jet dużo, więc... proszę o dokładniejsze współrzędne
3. Nie wiecie gdzie jest klucz do szóstej wieży w Khorinis (mam już od Pablo, Rugisa(jakoś tak, strażnik co pije piwo i gada o orkach),Rugi, Wambo i z koszarów) A gdzie jest ostatni?


Widzieliście filmik (a potem jatkę) jak otworzy się bramę w zamku ... całkiem fajne:)

04.02.2004
12:42
[24]

techi [ Legend ]

Jakbyś sobie wszedl na Gotik Sajda to w poradach pisze że koło jakiegoś kamiennego kręgu(niestety bliżej niesprecyzowane ) :D. No bo o jest w jakims lasku i się ze mną nie kłóć ;] te tripy Paladynem dały niezapomniane emocje szczególnie w nocy więc nie pamiętam gdzie był ten stwór, cieniostwór.
A obok screen z popijawy orków(lezy tam ich około 25[aktos się przyglądnie to może policzy ;])

04.02.2004
12:52
smile
[25]

slowik [ Legend ]

Techi===>slaba biba :) ja mialem z ponad 30 jaszczuroludzmi :) i zeby ciekawiej bylo sam ledwie na nogach stalem (masowe zniszczenie; 10 zycia mi zostalo ... :))) )

04.02.2004
12:57
[26]

Ths [ Konsul ]

No i przywitali mnie strzałem w pysk .Powiedzcie mi czy znaleźliście coś kiedyś ciekawego pod wodą?

04.02.2004
12:59
[27]

techi [ Legend ]

Słowik==>A który maiałes poziom :D Bo ja 21 i rzucałem im młaburze ognia(było zabawnie) tak ładnie oświetlali okolice :P
Ja narazie mam problemy z jaszczuroczłekami(ostatnio 4 mnie zabiło zanim zasiekłem chociaż jednego ;/)

04.02.2004
13:01
[28]

techi [ Legend ]

sorry za dwa posty pod rząd ale..
Ths==> pod woda nic nie da się wziąć, i to jest głupie, nie możn tam też nic znaleźć(przynajmniej ja nic nie znalazłem)
Gdzie jest Carve(czy jakoś tak) ten co mi może runę dac z ocalenie go przed topielcami (Jesli jest w IV rozdziale )????

04.02.2004
13:03
smile
[29]

.kNOT [ Progresor ]

Sprawa dodatku nadal nie jest rozstrzygnięta: "wg _nieoficjalnych wieści_ nie wiadomo czy ów dodatek w ogóle zostanie wydany w jakiejkolwiek wersji poza niemiecką"...

04.02.2004
13:46
[30]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Trollf --> Trochę późno zgłaszam zastrzeżenia do Twojego posta, z poprzedniej części wątku, ale nie wiem dlaczego uważasz, że gdy Atilla jest wrogo nastawiony, to nie można nauczyć się już kradzieży kieszonkowej. Ja wszystkie z 3 zadań wykonałem zgodnie z prawem, na koniec zabiłem Atille i spokojnie nauczyłem się kradzieży kieszonkowej i wstąpiłem do Gildii Złodziei. Nawet powinien gdzieś być link do poradnika o kradzieżach, którego jestem współautorem :)

techi --> Po pierwsze chciałem powrócić do Twego pytania na temat pustych run. Z tego co zauważyłem marnujesz runy na niepotrzebne czary, jak przyzwanie goblina-szkieletu. Nie wiem, czy wiesz, ale liczba run w G2 jest ograniczona, więc jeśli będziesz na początkowych kręgach magii zużywał je wszystkie nie starczy Ci ich na czary z kręgów magii 5 i 6, które naprawdę wymiatają np. Tchnienie śmierci.

Po drugie coś mi się nie chce wierzyć, że na takim sprzęcie jak podałeś Morrowind śmigał Ci jak ta lala. Jest to po prostu niemożliwe, albo mamy zupełnie inne pojęcie płynności. Dla niektórych 10 FPSów to śmiganie, dla mnie jednak zaczyna się powyżej 25 FPSów. Nie mówiąc już o niektórych, którzy gdy jest mniej niż 35-40 FPSów w ogóle do gry nie siadają.

Po trzecie. Nie rozumiem, dlaczego osoby posiadające karty z rodziny GF2 uparcie instalują najnowsze detonatory (czy jak to się teraz nazywa) chociaż, te sterowniki poprawiają wydajność na kartach od GF3 wzwyż. Sam posiadałem przez dłuższy czas GF2 i grałem albo na sterownikach 21.83, albo 29.xx. Wszystkie gry w jakie grałem chodziły poprawnie. Chyba, że moja karta nie dawała już rady z wyświetlaniem tak skomplikowanej grafiki jak w najnowszych grach. Dlatego też przesiadłem się na Radeona 9100 do którego też nie wgrywałem najnowszych sterowników, bo po co? Jeśli wszystkie gry działają mi poprawnie na starszych, zalecanych przez producenta karty, to po jakiego grzyba mam instalować nowe? Bo taka jest moda? Chyba w przypadku kart graficznych liczy się wydajność, a nie moda.

Po czwarte. To bardzo dobrze, że będzie się zaczynać od nowa. Znów przybędą 3 dodatkowe sposoby zakończenia gry :) Natomiast zwiększenie siły smoczych zębaczy i osłabienie potionów tylko utrudni grę, która od pewnego czasu staje się za prosta.

Po piąte. Smoki wcale nie są takie łatwe do pokonania jeśli Ty masz niski level i musisz walczyć z nimi w starciu jak np. Paladyn. Chyba, że chodziło ci o tego ostatniego :)

Scyś -->
1. Amulet Angara jest w okolicach Lodowego Smoka. W pobliżu powinieneś znaleźć samego Angara siedzącego przy ognisku i będziecie musieli wejść do krypty po amulet. Załączyłbym mapkę, ale niestety nie mam zainstalowanego G2.
2. Z tego co pamiętam to cieniostwór szkielet był właśnie w okolicach drogi prowadzącej do krypty z amuletem Angara.
3. Klucze do szkrzyni oprócz jednego z koszar posiadają strażnicy. Niestety nie pamiętam już którzy. Może masz za małą umiejętność kradzieży kieszonkowej dlatego nie pojawia Ci się opcja z kradzieżą klucza.

A na koniec witam ponownie Wszystkich :D

04.02.2004
14:07
[31]

Scyś [ Chor��y ]

Dzięki gordek!
Amulet sam znalzłem, postanowiłem wybrać się w miejsca znane mi z gothica 1 i jest.
Strażnika z ostatni kluczem też znalazłem. Wcześniej go nie zauważyłem:)
Ale nadal nie wiem gdzie jest ten cieniostwór :(


Czy ktoś może mi doradzić kogo wziąść na statek ? Gram magiem więc na pewno Milten, i kto jeszcze?

Acha i zgadzam się z techim, smoki są biedne! Więcej problemów miałem z oczyszczeniem zamku dookoła :)

04.02.2004
14:37
smile
[32]

techi [ Legend ]

Gordek
1) Rune szkieletu-goblina znaleźć mozna w skrzyni na famie Sekoba do której klucz daje nam Xardas
2) Jakoś mi Morro śmigał bardzo dobrze(chyba 22 klatki)
3) Mówilem że jakoś zaden sterownik do GF2 nie mógł "okiełznać" Open GL, dlatego pozyczyłem od kumpla ego sterowniki do GF4 i zaczeły działać takie gry jak RTCW czy W:ET
4) Poniekąd masz racje, tylko że powierzchnia gry zwiekszy się o 40%(okolo)[coś w stylu powierzchni terenów Khorinis) Ale i tak będziesz musiał zwiedzac okolice z GII a to już bedzie troszke przynudnawe(bo jak ktos gra po raz któryś no to zna większość mapy i nic go nie zaciekawi za nadto)'
5)Smoki sa banalne-nawet jakbym grał nowicjuszem z siłą 10 i bronią jednoreczna na 10% i bym z nim walczył to bym go nawet sztyletem pokonal(męczyłbym się z 3 godziny ale liczy się efekt nie czas ;]) Wystarczy podejść i walić go aż wzleci w góre,a wtedy podazac za nim i walić go podczas lądowania. I takw kółko. Trudniejsze sa wilki :/(taka prawda i wiele osób to potwierdzi)
Aha jeszcze co do 1) To ja mam własnie 2 czyste runy i jedna zamierzam wykorzystać na przyzwanie demona a druga na tchnienie śmierci(ale to jeszcze poczekac musi, bo został mi Zamek do uratowania).A poza tym w V rozdziale kupie sobie runę od Goraxa, Lutero i w tajnej bibliotece, a w VI rozdziale kupie od Miltena więc zastanowię sie na co je spozytkowac(moze na cięzkie leczenie hmmm) I wcale nie marnuje run(no może nie wiem po co wydałem na zrobienie błyskawicy :/)
I jeszcze jedno-kiedy mag moze dostac ta czarną zbroje(nie pamiętam jaks ię nazywała)która ma takie same odporności jakzbroja paladyna????

04.02.2004
15:00
[33]

Trollf [ ]

Gordek -> wcale nie uwazam, tylko po prostu strzelilem niewielkie 'przypuszczenie' ;-]

Scys -> jesli pamietasz miejsce, gdzie znalazles amulet Angara, to szkieleta-cieniostwora znajdziesz w jaskini na poludnie od krypty i kamiennego kregu

- na statek bierz wszystkich jak leci znajomych z G1, ja jako zaloge mialem: Miltena, Gorna, Lee, Diego, Lestera, Benneta oraz Vatrasa, a kapitan to Jack, tudziez Torlof..

04.02.2004
15:14
[34]

Gordek [ Generaďż˝ ]

techi --> To widocznie graliśmy w inne gry, bo nie wiem jak u Ciebie, ale mnie smoki atakowały ogniem. Zaś taką postacią jaką opisałeś nigdy byś nawet nie wszedł do górniczej doliny, nie mówiąc o dotarciu do smoka. Żałuje, że w G2 nie jest tak jak w pierwszej części, gdzie na początku nie dało rady zranić ścierwojada choćbyś walił w niego 3 dni.

Co do morrka, to chyba miałeś wyłaczoną większość detali, a już na pewno nie uwierzę, że płynnie grąło Ci się w Balmorze, gdzie ludzie z GF4 i Radkami 9700 mają 15 FPSów. Z resztą poczytaj Sobie niektóre posty o Morro na forum.

04.02.2004
15:22
[35]

Trollf [ ]

blah, wiecie, ze w G2 mozna ustawic skroty klawiszowe na wypicie butelek z zyciem i mana? sek w tym, ze to rozwiazanie jest spiepszone na maksa (zupelnie nie w Gothic'owym klimacie) :-/ poniewaz normalnie jak uzypelniamy z buteleczki zycie/mane to mamy fajna animacje picia i nie mozemy w tym czasie walczyc, gdyby tak dzialaly skroty klawiszowe to bylo by to bardzo przydatne usprawnienie, jednak te skroty dzialaja w trybie natychmiastowym (nie ma animacji postaci, butelka znika od razu z plecaka, a zycie/mana uzupelnia sie natychmiast) - czyli tylko od silnej woli gracza ;-] zalezy jak i kiedy bedzie z tego korzystac..

04.02.2004
15:41
[36]

maVes [ Konsul ]

Ja o tych skrótach wiedziałem od samego początku, przydają się dość magowi

04.02.2004
15:51
[37]

techi [ Legend ]

Gordek==> Ja tylko mówiłem o pokonaniu smoka,a nie o dotarciu do niego ;]. wiadomo, że nie dotrzesz postacią 1 poziomową. Smok zanim zionie to mija kilka sekund i w tym czasie można podbiec i go lutnąć-Ja jakoś pokonałem wszystkie smoki bez zadraśnięcia:/ więc nie wiem w czym problem

Co do Morrka to były niechlubne wyjątki np. Balmora, albo Gorzkie wybrzeż, ale jakoś w innych miejscach działało płynnie. Wprawdzie szczena mi opadła jak zobaczyłem Morrka na GF4 ale to już inna bajka

Kurde jak się robiło skróty klawiszowe???? CTRL+1np???

04.02.2004
15:57
smile
[38]

maVes [ Konsul ]

techi - w Gothicu skróty?? W pliku gothic.ini musisz włączyć butelki many i potem w opcjach w gre ustawiasz jakiś przcisk

04.02.2004
17:06
[39]

techi [ Legend ]

Mam pytanko-Czmu strażnik glównej bramy w Zamku w GD jest nieśmiertelny :D
Zaaranzowałem bójke, bo chciałem klucz żeby otworzyć bramę:D. A ten niedobry człowiek mnie zaczął siekać :D No to ja przyzwałem sobie armie goblinków(w sumie z 40 w 3 turach ;]) I chyba paldyn zahaczył o Strażnika i zaczeła sie sieczka :D Całkowita rozróba :) No niestety paladyni przegrali :P a ja nie mam klucza ;( i nie zobaczę tego filmiku ;(

04.02.2004
17:15
smile
[40]

Ths [ Konsul ]

Widzieliście kiedyś taką zimę????

04.02.2004
17:19
[41]

techi [ Legend ]

Zasypało jak na syberii ;] Ładna wieża w tle :P AHA nie zimno ci :)?????. widząc ten obrazek wzruszyłem się jak po przeczytaniu V części Harrego Pottera :D

04.02.2004
17:20
[42]

luton [ Konsul ]

ja mam P4 2,0...512 ddr 333...radka hercules 8500LE...i miejscami mi gra zdrowo tnie...

04.02.2004
20:21
[43]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Napisałeś że G2 się wiesza. Dziwne. O ile jedynak faktycznie lubiła się zaciąć w dziwny sposób (kto grał to wie pewnie o co chodzi kiedy piszę dziwne zacięcie ;)) - o tyle w dwójce miałem taki problem może ze trzy razy na dziesiątki godzin gry - a całkowitych zwiechów sobie nie przypominam.
Morrek, to lubił mi wypaść z nienacka do windy, nie powiem - ale też nie urasta to do rangi problemu nie do zaakceptowania.

Nie wiem czy są cRPG, które nigdy się nie zawieszają. Nawet FF-X na PS2 zawiesił mi się raz :)) Fakt że raz na nieprzeliczalną ilość godzin...

04.02.2004
20:27
[44]

Yancy [ Senator ]

Nie zauważyłem jeszcze tego pytania.
techi ---> Nie wiem czy strażnik jest nieśmiertelny (to możliwe) - ale ten klucz do bramy można mu zwyczajnie ukraść. Względnie możesz użyć marvin mode i przeskoczyć przez drzwi. Filmik nie jest zbyt miły. Wpada banda Orków (którzy teleportują się chyba z Enterpreisa) dostają łupnia od Paladynów, nad zamkiem wisi zagłada i takie tam. Co prawda - mamy sternika, ale...

04.02.2004
20:27
[45]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Yancy ---> Mi chyba BG i IWD się nie wieszały. Gothic potrafił kilka razy w ciągu gry się zaciąć. Natomiast Morrowind to co 1-2 godziny się zacina, ale dziwnie. Zawiesza się myszka a z klawiatury można sterować.

04.02.2004
20:49
[46]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Gothic2 mi się właściewie wcale nie wieszał. Morrek lubi się wywalić kilka minut po uruchomieniu. Ale potem już najczęściej chodzi dłuższy czas nieźe... do czasu aż się znowu wywali.

I jeszcze jedno. Techi napisał że załatwiłby smoka mając siłę 10 i broń jednoręczną na 10%. No więc tak, w G2 jest coś takiego jak klasa pancerza przeciwnika, która się odejmuje od obrażeń zadanych przez nas. Nawet zakładając że niekiedy zadałbyś krytyka (10% szansy na dodanie siły do obrażeń broni) - to i tak nie drasnąłbyś nawet smoka. Choćbyś walił go tydzień. Nie wspominając że jeden cios by Cię zabił. Wszyscy zresztą walczyliśmy wielokroć ze smokami i wiemy jak jest.
Najłatwiej ubić smoka Paladynem bo jego runy spisują się wyśmienicie. Bagiennego można zabić spoza zasięgu smoczych kul a i inne zabija się łatwiutko. Ale jakiś realizm w podawaniu trzeba jednak zachować. Nie pisz ze zrobisz coś co do zrobienia realne nie jest.

04.02.2004
21:06
[47]

zandarus [ Generaďż˝ ]

A tak przy okazji. Jak u was jest? Jak smok zionie ogniem na naszego bohatera i jak ten się przewróci. W moim przypadku gość leży i mimo że ma jeszcze część życia, to nie chce wstać??? Czasem też "takie coś" pojawia się jak spadniemy z jakiejś wysokośći.

04.02.2004
21:16
[48]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Bo on chyba nie zawsze sam wstaje. Coś mi się wydaje że trzeba poruszać troszkę kursorkami :)

04.02.2004
21:47
[49]

techi [ Legend ]

Yancy==> Sorry rzeczywiście zapomniałem ze jest cos takiego jak klasa pancerza :) No zmienmy sztylet na jakąś broń zaraz za minimum :D(taka co by mu zadawała jak najmniej obrażeń) ale i tak bym mu dołożył. Dzisiaj zabiłem bagiennego walcąc 10 sekund(rozmowa trwała dłużej :D) wprawdzie Cipher i Rod go nawalali ale i tak ja go wykończyłem mieczykiem(choć gram magiem)
To może przez mój zarypiaście stabilny system (XP rulezzz;]) sie wiesza Gothic II. Potrafi on w ciagu 8 godzin grania wyjść z 5 razy. Morro też wychodziło i to był prawdziwa zMORRa :D Zeby ziomek w stał trzeba nacisnąć strzałke w przód. Ale czasami wychodzi klikniecie jeszcze w locie i wtedy on na nogi spada(działa po ataku, nie po upadku )

04.02.2004
22:20
[50]

Trollf [ ]

techi ->
ze smokami jest jeszcze jedna sprawa.. jak bys mial herosa na niskim poziomie i dlugo bys musial smoka nawalac zadajac mu male obrazenia, to bys nie mogl sie pomylic ani razu w swojej technice ganiania za smokiem i klepania go w momencie, gdy on siada - wystarczy chwila nieuwagi i smok moze swym plomieniem twojego 'herosa' odrzucic, nawet gdy to by go (herosa) nie zabilo, to juz drugi raz podejsc smoka unikajac jego odrzucajacego plomienia jest dosc trudno...


bleh, ja to chyba jakis dziwny jestem.. gram magiem, skonczylem prawie 5 rozdzial i sek w tym, ze zadnego wroga nie zabilem jeszcze jakimkolwiek... czarem =] najczesciej uzywalem leczenia lekkich ran, czasem snu, tudziez bryly lodu, a tak to wszystko z mieczyka... hmm, zawsze jak gralem najemnikiem to brakowalo mi 'obslugi' run leczacych i przyzywajacych stworki, no to teraz postanowilem swoje zamierzenia wprowadzic w czyn.. =]

04.02.2004
22:39
[51]

techi [ Legend ]

Dobra skończmy sprawę ze smokami, bo i tak mam dużo racji :)
Trollf==> ja tez tak mam-gram magiem i kosze głównie mieczykiem. Zacząłem nawalać sie bronią białą gdzies w 4 rozdziale, a wcześniej wszystkich i wszystko kulami ognia rozwalałem :D. Ja głównie uzywam kuli ognia, małej burzy ognia, lekkiego leczenia i.. przyzwania goblinów(totalny wypas z armią 25 goblinów szkieletów[ciekawe jakby to było z 6 demonami :D])
Yancy==> wspominałeś cos o przejściu przez drzwi w Marvin Modzie-How????
A może po prostu będe napierał na nie(w Morrowindzie to działało-przenikał prze nie :D)

04.02.2004
22:58
[52]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Chodzi mi o załatwienie sprawy konsolą. Naciskasz B - wpisujesz MARVIN-MODE i wychodzisz z konsoli. Potem któryś klawisz odpowiada za przeskoczenie za ścianę, a któryś za opętanie każdej postaci w grze :) Nie pamiętam jakie to były klawisze - ale nic prostszego jak sprawdzić samemu.

04.02.2004
23:00
[53]

Yancy [ Senator ]

O - to jest opętanie jak widzę a pozostałe do sprawdzenia to H i Z

05.02.2004
00:29
[54]

techi [ Legend ]

Dzieki Yancy sprawdze jutro :D
GUD NAJT EWRYBADY

05.02.2004
15:13
[55]

techi [ Legend ]

Opętanie rulezzz. :D
Otworzyłem bramę, rozwaliliśmy orków, podchodze do parcivala, a ten do Mnie "Zdrajca. wim ze to ty otworzyłeś brame" i mnie atakuje, no to ja go opętałem i wróciłem do swojego ciała, po chiwli opetałem Orika i nagle Parcival do orika "Zdrajca...." i go zaczyna atakować, no to ja do siebie wracam i patrze jak się chłopcy biją, ale niestety Garond i rycerze zaczęli siekac parcivala i chłopak zginał na dobre(Dobili go :D) Było fajnie

Umiecie latac pod woda ???? =====>

05.02.2004
16:46
[56]

Yancy [ Senator ]

Zapeniam Cię że dzięki opętaniu można robić jeszcz lepsze rzeczy. Choćby zdobyć niedotępne zbroje w grze (najlepszą chyba też). Robiłem kilka fajnych screenów bawiąc się możliwościami.
Np. rozebrałem Paladynów w piątym rozdziale z panczerzy (wtedy stoją w szeregach) - a tytuł był "najważniejsza kur**a jest zaprawa" :)))

Najlepszym cheatem jest przywołanie dwóch bonusowych postaci. Jeden to mr_item - ma przy sobie prawie cały dostępny w grze stuff!!! Drugi gościu za to uczył wszystkiego czego dało się w grze nauczyć. Łącznie z akrobatyką (bez dodatku normalnie niedostępną).

Prócz tego opętaj paladynów lub magów. Można znaleźć dwie unikatowe runy - nie do zdobycia w inny sposób. Można też załapać się na Starą Zbroję Rycerską vel. Zbroję Upadłego Paladyna - czyli najlepszy pancerz w grze - a tylko konsolą dostępny :))

Ten drugi gościu miał niestety całe okno rozmowy z nim po niemiecku...
Nie pamiętam komend na przywołanie tych gości - ale pisałem o tym kilka razy na wątku jak ci się chce to możesz się cofnąć... daaaaleko wstecz.

05.02.2004
17:11
[57]

techi [ Legend ]

Yancy==> O jakie runy ci chodzi?? Bo wiesz ja bym się chetnier pobawił z orkami i jaszczuroczłekami :D
A jak zdobyć ta zbroję upadłego Paladyna?? Aha a na oko to na ktorym wątku(przedział): 1-10, 11-20 21-30, 31-40, 41-50, 51-60(bo na ostatnich nie ma :))

05.02.2004
17:31
[58]

Yancy [ Senator ]

O 30-40 wątku. Runy nie są jakieś super - tyle że unikatowe. A Starą zbroję rycerską noszą na sobie Upadli paladyni. Np. ten w krypcie za farmą Onara, ten w 6 rozdziale...

05.02.2004
17:45
[59]

Trollf [ ]

hmm.. jaki jest sens w rozwijaniu umiejetnosci powyzej 100%?

05.02.2004
18:32
[60]

techi [ Legend ]

Trollf==> co znaczy powyżej 100%, bo raczej max jest 100% chyba ze ci coś się zepsuło :)
Yancy==> poszukam, poszukam napewno znajdę
Jeszcze jedno potwierdzenie o tym, że smoki sa biedne-opętajcie smoka. kamienny ma tylko 600 zycia i jakos po opętaniu nie mogłem kulami ognia w siebie walić :D O lataniu nie wspomne(może po prostu to ja jestem niedorozwinięty :D)
Ale i tak najlepsze sa trole, które mają odpornośc na pociski -1 :D

05.02.2004
18:33
[61]

Kyahn [ Kibic ]

techi -------> uczysz się do 100%, potem czytasz książkę i masz 105%.

05.02.2004
19:23
[62]

Yancy [ Senator ]

Trollf ---> Można nawet ciut więcej niż 105%. Jaki jest sens? Ano, żaden - poza popisaniem się na forum :)))) Nauka broni na 100% oznacza dokładnie tyle że masz 100% szansy na zadanie obrażenie krytycznego - czyli zadanie ciosu gdzie do obrażeń od broni dodaje się bonus liczony jako wysokość siły.

techi ---> Na mr.itema chyba taki był właścnie kod :) Ale na drugiego gościa nie pamiętam - choć sam o tym pisałem na forum. Ciekawostką niech będzie fakt - że oba te kody są praktycznie nigdy nie wymieniane :)

05.02.2004
19:27
smile
[63]

Kyahn [ Kibic ]

Yancy ----> 107%, to jest max ???
Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest to opętanie ???
Przeszedłem GII 3 razy, ale czegoś takiego nie kojarzę.
Chyba, że to jakiś czar maga, a tej profesji strasznie nie lubię, więc nie zagłębiałem się w szczegóły grając nią.
Pozdr.

05.02.2004
19:42
[64]

techi [ Legend ]

Zaraz zobaczę co do kodów
ale mam inne pytanie(czy jest coś lepszego niż cięzka zbroja maga??Bo widziałem screeny takiej czarnej szaty)
2) Czytałem kilka watków między 30-40 i wyczytałem cos o amulecie Innosa(20 do kazdej odporności) Co to i jak mozna otrzymać??
Kyahn==> opętanie to taki rodzaj cheatu, całkiemzabawny :D
Klikasz B, wpisujesz marvin, once more B i jak podchodzisz do jakiejś postaci(człek, potwór obojetnie) to klikasz O(słownie O ;]) i.., wcielasz się w napotkaną postać. Najlepszy jest ork:D Chodzi jak kaleka :D
i fajnie ryczy :P

05.02.2004
19:44
[65]

Yancy [ Senator ]

Kyhan ---> Na dobra sprawe - 107% to max. A co do opetania, to nie jest to tak naprawde czar :) Z konsoli uruchamiasz aktywny trych cheat poprzez wpisanie MARVIN_MODE. Potem podchodzisz do klienta i naciskasz O. I tyle - jesteś w jego ciele :))) Zabawa jest przednia. Nic nie stoi na przeszkodzie by pobiegać sobie Xardasem, albo zdjąć jego kapitalną Szatę Mrocznej Magi i wyrzucić na ziemię. Po powrocie w swoje ciało można ją podnieść.

05.02.2004
19:48
[66]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Nie ma nic lepszego niż Ciężka Szata Maga Ognia. Tzn. jest - ale nie do zdobycia inaczej niż z konsoli. Lepsze są: Szata Mrocznej Magii (taka jak Xardasa i w takiej ukończyłem G1), oraz Szata Maga Wody, taka jaką ma Mag w Korinis.

Amulet Innosa dostajemy od Pyrokara w piątym rozdziale - to taki odpowiednik lepszej zbroi. Odporności +20all. A nazywa się to cacko Aura Innosa.

05.02.2004
20:20
[67]

techi [ Legend ]

Coś nie czaję tego mr.item
Co mam wpisać insert mr.item czy samo mr.item, bo jakos nie czaję.
AAAA to o to chodzi ze zbroją
Czytając watek 35 Gothica II zauwżyłem wzmianke o jakis dwóch runach takich innych(czy to o tych mówiłeś Yancy?) jakas fala Adannosa???czy cóśik ;] To wogóle istnieje??

05.02.2004
20:31
[68]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Nie, te runy to o których mówię to zwykłe cienkie runki. Noszą je przy sobie niektóre postacie czarujące, tyle że nawet mr.item ich nie ma - więc to takie unikaty. W tamym okresie - naprawdę świetnie się bawiliśmy na wątku - wszelkie przedmioty w rodzaju "Łuk Brwiowy Innosa" - to zwykłe zlewki ;)))

Nie pamiętam co trzeba wpisać. Może i insert mr.item... Jesteś już blisko tego miejsca gdzie o tym pisałem.

05.02.2004
20:35
smile
[69]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Wątki z początku 30, chyba od 32 były nabijaniem się z niektórych łykających wszystkie ściemy. Potem poszło z górki i powstały wątki komediowe. Fajne czasy.

05.02.2004
20:54
[70]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> True, true... Tamten okres był naprawdę świetny. Były dni kiedy nie szło wyrobić co się działo na wątku. Taki klimat jaki się wtedy udało nam tu zrobić zasługuje na wzmiankę :))) Że przypomnę Strefę Kieszeniową Xardasa, gościa, którry naprawdę na niego skakał z wieży... Jak to było - zabakany Xardas?

Albo ten gościu co chciał ze smoczego jaja smoka wychodować. Toż to poezja była :)))

Albo te wymyślone itemy :))))

05.02.2004
21:10
[71]

Trollf [ ]

Yancy ->
dla broni jednorecznych max. to 117% jesli trzymasz miecz Alrika (+10%), sek w tym, ze ten miecz dosc kiepski jest.. bez tego miecza to oczywiscie 107%
natomiast dla paladyna i najemnika max w oburecznych to 105%, a dla maga wlasnie owe 107% (pala i najemca nie nauczy pal Sergio dodatkowych 2% w oburecznych...)


jesli juz jestesmy przy itemach, to wlasnie niedawno znalazlem w lesie na polnoc od Khorinis pod jakims krzakiem fajny mieczyk jednoreczny, nazywa sie Krotki Miecz Powrotu i przy kazdym uderzeniu teleportuje nas do kaplicy na farmie Onara... ;-P

05.02.2004
21:11
[72]

Trollf [ ]

aha, no i zapomnialem dodac, ze dla kusz i lukow, max to 100% (chyba, ze przeoczylem jakies rzeczy badz osoby dajace do tych umiejetnosci bonusy...)

05.02.2004
21:25
[73]

Yancy [ Senator ]

Trollf ---> Masz rację, nie pomyślałem o tm mieczu :)) Dodam jeszcze że jak porozmawiasz z Wulfgarem pomiędzy 5 a 7 rano to nauczy cię 2% broni jednoręcznych.

Ciekawy ten miecz :))) A znalazłeś Kuszę Bagiennego Ziela? Strzela kiepsko, ale można z niej za to strzelić niezłego macha. :P

05.02.2004
21:48
[74]

techi [ Legend ]

Coś za dużo przed kompem siedzicie:) ja tam posiadam piwne oczy(jeśli to podchodzi pod kategorię) ale no comment[ a tak na serio szaroniebieskie ;] )

Coś insert mr.item nie działa
Kurde czemu ja nie pomysłłem o tym ze można miec powyżej 100%(nie wiem po co mi to ale by ladnie wygladało w statystykach :D)
A kiedy dokładnie się dostaje Aurę Innosa, bo sie taki jeden ziomek mnie pytał o przesmiesznym nicku Scyś :P(niedorobili go troszkę :D)[mowa o nicku ;])????

05.02.2004
21:48
[75]

Trollf [ ]

Yancy ->
o Wulfgarze to wiem, wlasnie dzieki niemu (i ksiazce +5% od Lutero) jest mozliwe te 107% w jednorecznych...

kuszy tej niestety nie znalazlem jeszcze :/ za to malo kto o tym wie, ale w 5 rozdziale po otwarciu bramy w zamku i wtargnieciu orkow, po bitwie, przy ciele jednego z orkowych szamanow mozna znalezc przepis na Miksture Jasnowidzenia (skladniki: bagienne ziele + 2 grzyby) dodajaca +20 many na stale =]

05.02.2004
21:55
[76]

Trollf [ ]

techi ->
amulet Aura Innosa dostajesz od Pyrokara, nie wiem dokladnie w jakim momencie, ale na pewno mozna go otrzymac w 5 rozdziale po wizycie w tajemnej bibliotece i przeczytaniu almanachu (jednak nie jestem pewien czy wczesniej tez mozna)

05.02.2004
22:51
[77]

Yancy [ Senator ]

Trollf ---> Dobra ta mikstura :)))

Aurę Innosa dostaje się po wizycie w bibliotece.

techy ---> Na 100% pisałem o tym na forum. I na 100% tam gdzie kazałem Ci szukać.

05.02.2004
23:05
[78]

techi [ Legend ]

Boże przeczytałem z 15 watków:D Ale były wtedy odpały.
Yancy==> Znalazłem jeden kod insert ch(tak pisał _MariaN_(czy jakoś tak)na ziomka co uczy wszytskiego
Musze poszukać przed watkiem 33 bo w poscie który tam napisałeś, był text w stylu "Do czasu aż MariaN dał cheata na gostka co miał wszystkie rzeczy...."
Ale jush mnie dzisiaj bolą oczeta hehe
ja też chcę ta miksturę :D
Albo się napije Kubusia banan-marchew-jabłko =]

05.02.2004
23:06
[79]

Yancy [ Senator ]

Naciskacie B i wpisuje się słowo MARVIN. Pownien się pojawić namis MARVIN MODE. Od teraz F2 przywołuje konsolę. Ale komendy to mucie sobie odszukać sami na starych wątkach...

05.02.2004
23:09
[80]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Jak masz czas i ochotę, to naprawdę warto poczytać wątki z tamtego okresy, były świetne. Ktoś nawet kiedyś napisał że Monthy Python się umywa :P

05.02.2004
23:50
[81]

Immortal_Daemon [ Konsul ]

jakieś nowe wieści o nocy kruka

06.02.2004
00:02
smile
[82]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Ehhh fajne czasy wspominacie :P o tych ściemach pamiętacie jeszcze forum CD-Project :P hiehiehie :D

techi >>>>>> insert pc_itemfeller :D

06.02.2004
00:46
smile
[83]

Ths [ Konsul ]

Utkwiły wam w pamięci jakieś śmieszne teksty z Gothic-ów ??

06.02.2004
11:20
[84]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Shakka --> przecież to wszystko do forum CD-Projektu się zaczęło. Przecież sam tam później wchodziłem i ściemy waliłem jak karabin maszynowy, właśnie ten wspomniany zbakany Xardas i skoki na niego, żeby mu z kieszeni wypadł bodajże kamień ogniskujący :) Nie wspominając o tajemnych przejściach w zamku w Górniczej Dolinie, Gomezie i kamieniach ogniskujących, a na koniec o mieczu Beliara :D

06.02.2004
11:28
smile
[85]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Gordek >>>> tak tak wiem wiem, bo ja też tam wchodziłem :D jako nic nie wiedzący gracz, kurcze pamiętam jeszcze te zlewy z tym statkiem i tą skrzynią bodajże :P

06.02.2004
12:02
smile
[86]

Scyś [ Chor��y ]

Sorry, ale jak po wyjściu z biblioteki?
Wyszedłem, pogadałem, ale aury mi nie dał ? Hę?

Ilu jest opętanych?
Może mi ktoś napisać ich imiona, siedmiu znalazłem a pyrokar piep****, że to jeszcze nie wszyscy.

06.02.2004
12:17
[87]

Trollf [ ]

Scys ->
zadania z almanachami opetanych nie da sie ukonczyc, nie jest to mozliwe w podstawowej wersji gry (czy dodatek cos zmienia, to nie wiem)

co do aury, to wez moze przeczytaj wszystkie almanachy / ksiazki / notatki / mapy w tajnej bibliotece w podziemiach, a nie w tej normalnej na dziedzincu...

06.02.2004
14:09
[88]

techi [ Legend ]

Trollf==> Czy ja wiem, czy nie mozna ukończyć zadania z almanachami. Hmm. Ja mu dałem z 12 :D bo po opetaniu, chciałem zobaczyć co ma w ekwipunku i mu wyleciały almanachy. Ja mu je oddałem,a on mi zaplacił(lol ;]) i powiedziała, że zdziwilbym się gdyby były jakieś jeszcze-czy coś w tym guście :D i nie mam już wzmianki w almanachu :D A almanachów jest gzieś z 10 :D
I po raz kolejny mi wyszła gra :[ Ja tu chciałem wypic miksturke many, bo biegly na mnie jaszczuroczłeki i oczywiście się powiesiło i wyszło do windy :/

06.02.2004
15:09
[89]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Scyś ---> W 5 rozdziale jak odwiedzisz podziemia, przeczytasz almanach, list Xsardasa, zabierzesz mapę i ją oglądniesz (ważne!) idziesz do Pyrokara, i wspominasz o Aurze Inosa. Trzeba tak pogadac aby ci dal amulet. Oczywiście dotyczy to tylko maga! A opetanymi to i ja nie zaliczylem tego zadania (jedynego). Może jakiś bug, nie wiem?

Co do tych fajnych wątków, to najlepsze bylo to, że goście to łykali. Siedzi taki koleś przed kompem i się denerwuje, że nie może wskoczyć na Xardasa i zwinąć mu kamien ogniskujący. Wyobrazacie sobie:))

06.02.2004
17:17
smile
[90]

Yancy [ Senator ]

Insert pc_itemfeller - to kod na gościa co ma prawie wszystko przy sobie
Insert ch - przywoluje najbardziej tajmeniczego gościa w grze ;) On może to czego zrobić się nie da. A choćby nauczyć nas niemieckiego... tj. akrobatyki.

Ścieme na forum CDP to sam przecież przygotowałem łącznie ze screenami :))) O ile pamiętam to uczestniczyli w tym Shakka, Krondar i Gordek. Nie pamiętam czy ktoś jeszcze. Sorry jak ominąłem.

Posty ze starych wątków polecam przeczytać każdemu kto ich nie zna. Bo atmosfera była nieziemska. Ja wczoraj jak zacząłem przeglądać - to polewałem zdrowo.

06.02.2004
18:07
[91]

techi [ Legend ]

HEHE ale sie u mnie gra zgrzybiła tzn. zepsula :) Po przeczytaniu almanachu i wzięiu tych shitow z podziemi poszedłem sie wyuczyć 6 kręgu, bo to jest cały sens gry magiem. Poszedłem do pyrokara, wyuczyłem się 6 kręgu i mówię żeby mnie nauczył tworzyć runy a on :"Nie moge Cię już niczego nauczyć". I zonk Tak samo Milten, Hyglas, Karras, ten ziomek od piorunów. Podchodze do stolu runicznego i widze ze mam wyuczone wszystkie runy i to chyba każdego kregu(nie jestem pewien bo tylko 5 i 6 sprawdzałem :D) No to fajnie :P(oczywiście ten bug ma same plusy-przeznaczy się kilka punktów na siłe i zręczność :D)
2) Czy mag dostaje zadanie z hersztami Orkow od hagena?? Chyba nie, nie jestem siur,a le jakoś nie znalazlem żadnego z nich :( a przydałoby się to pare tys. pd
3) jaki jest adres CDP?? bo jakoś www.cdproject.pl lub www.cdp.pl mi nie odpalają(to drugie to jakaś dziwna strona :D)
4) gdzie jest dużo potworków w Khorinis(nie koło Zigguratu, ani miasta???) Chyba tylko latarnia mi została i tereny wokół niej

06.02.2004
18:56
[92]

Yancy [ Senator ]

techi --->

1. Źródeł tego buga upatrywałbym w zabawie konsolą.
2. www.cdproject.info
3. Nie ma dla maga zadania z orkami. Jest za to z almanachami (bez konsoli niewykonalne - bo nie ma wszystkich almanachów w Korinis). Najemnik też ma inne zadanie.
4.Potwory pojawiają się nowe co rozdział - odwiedzaj stare miejsca ponownie.

06.02.2004
19:01
[93]

Yancy [ Senator ]

Oczywiście miało być...

www.cdprojekt.info

06.02.2004
20:04
[94]

techi [ Legend ]

No nie wiem czy przez zabawę konsolą- zaczeło się od tego, ze gra wyszła do windy podczas wychodzenia z GD do Khorinis i rozpoczecia 5 rozdziału :/ ale nie jest najgorzej. Jest jeden minu-nie wiem jakich składnikow potrzeba do śmiertelnej fali ;] bo nie pisze w dzienniku :D(ale mam problemy... )

06.02.2004
20:22
[95]

Trollf [ ]

techi -> do stworzenia smiertelnej fali potrzeba dymu z bagiennego ziela i oko kreta - oko znajduje sie w czwartej skrzyni w krypcie za farma Onara... ;-P
ech, te zabawy z konsola... =]

06.02.2004
20:33
[96]

Yancy [ Senator ]

techi ---> No przecież wszystkie czary są opisane w bibliotece klasztornej. Nie trzeba było do niczego mega składników. Wszystko można kupić. Choć jeśli chcesz się nauczyć Armii Ciemności i Wezwania Demona - to już wypada się nauczyć zdobywania serc. Bo kupić można tylko jedno. Tak to z grubsza wyglądało. Ale o ile Demon był przydatny i warty wyuczenia, o tyle Armia Ciemności - jedynie fajnie wyglądała.
Najlepszym czarem w grze jest i tak Ognity Deszcz. Szybki, obszarowy, i porusza się razem z naszą postacią. Tchnienie Śmierci jest manożerne, ale tylko Książe Demonów nie ginie od jednego (smoków nie liczę). Śmiertelna Fala jest znakomita ale wolna. Powala bez kłopotu dwa trolle (tylko tyle jest razem ;)). Nic nie stoi na przeskodzie by pozwolić się otoczyć grupie orków zamrozić ich lodową falą i dokonać masowej egzekucji Śmiertelną Falą.

Do fajnych czarów zaliczam jeszcze znakomity strach!!, błyskawicę 4 poziomu (pierwszy naprawdę dobry czar), zniszczenie ożywieńca. No i kula ognia - niezbędna dla maga no i wspomniane już Przyzwanie Demona (mocny skurczybyk). Oczwiście podstawa to Ognist Deszcz.
Za to Golem jakby co - jest strasznie badziewny. Strata runy.

Innych czarów można się uczyć wedle uznania.

06.02.2004
20:51
[97]

techi [ Legend ]

Zupełnie sie zgadzam-deszcz ognia jest zaje**sty :D. Te jaszczuroczłeki we dworze Irdorathprzy 1 smoku nie miały żadnych szans(masowa śmierć i dodatkowo nowy poziom ;]) Co do wszystkich"śmiertelnych" fal itp. to nie wiem bo mi składników brakuje. Demon wymiata(chociaż ork pulkownik dał mu popalić) ja mam jeszcze cięzkie leczenie ran i te podstawowe runy(nie wiedziałem wtedy że będzie tak mało run). Ale jeszcze raz to powiem-deszcze ognia wymiata na maxa. A na dodatek ładnie wygląda, zżera niewiele many(60 czyli moge rzucać 7 razy :D) i wogle warto przechodzic GII magiem dla tego cazru :P

06.02.2004
21:10
[98]

Yancy [ Senator ]

Jako że można znaleźć leczenie lekkich ran i ono wystarscza w 100%-tach - to można zapomnieć o uczeniu się run leczniczych. To samo Paladym, który najsilniejszą runę leczniczą po prostu znajduje :)

Źle zrobiłeś tracąc runy na słabe czary. Tak naprawdę - to obyć w grze można się kulą ognia, większą błyskawicą (wymiata) i Ognistym Deszczem. Run jest całkeim sporo - ale na wszystkie zachcianki nie starczy. Przed nauczeniem się runy - warto kupić parę scrolli z czarem i potestować czy nam odpowiada. A potem się uczyć. Taka jest zasada.

06.02.2004
21:16
[99]

techi [ Legend ]

Yancy==> zostały mi dokładnie 2 runy, czyli na Smiertelna fale i lodową falę :D ale za to straciłem ok. 4 runy-bo albo zapomniałem kupić, albo jak w przypadku Kervo( czy jakoś tak) nie było jush go :/ A ja chyba potrzebuję teraz czarnej perły do zrobienia runy, albo zwoju-nie wiem nie patrzylem co mam w ekwipunku.
Nie wiem cojest fajnego w strachu??? ze przestają cię atakować(chyba-rzucilem tylko raz i goniący mnie ork schował broń )Wole otwart walkę

06.02.2004
21:26
[100]

Yancy [ Senator ]

techi ---> Strach to czar trzeciego poziomu :))) Fajny jest wtedy. Run jest sporo. Kilka można zdobyć za questy. A te w sklepach nie znikają. Do nauki każdego czaru potrzeba scroll z tym czarem. Z wyjątkiem tajemnicy biblioteki.

06.02.2004
21:42
[101]

techi [ Legend ]

Yancy==> YYY nie zrozumiałem twojej wypowiedzi(tej o strachu)ale to nie trudno, bo się nie wyspałem :]
Ja chyba idę dokończyć Gothica :D bo jeszcze kawałek mi został

06.02.2004
21:50
[102]

Yancy [ Senator ]

Chodziło mi o to że w momencie kiedy uczysz się trzeciego kręgu - strach się przydaje. Bo postać nie jest jeszcze zbyt mocna i czarów też nie ma za morderczych. Ty mając już 6 krąg nie masz potrzeby bawić się strachem.

06.02.2004
22:54
[103]

techi [ Legend ]

Mam takie głupie pytanie: jak się otwierało bramę przed smokiem ozywieńcem-ta którą pilnuje czarny mag?? Coś z okiem mocy i pierścieniem pułkownika było ale nie idzie go załozyć . Help Bede musiał jutro skończyć grę, a nie dzisiaj jak planowałem

06.02.2004
23:27
[104]

Yancy [ Senator ]

Trzeba się było przed nią pomodlić. Wcześniej trzeba było znaleźć zdaje się jakiś scroll.

07.02.2004
11:44
[105]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Nie scroll tylko amulet znaleziony przy jednym z poszukiwaczy :D

07.02.2004
13:30
[106]

techi [ Legend ]

No i Gothica mam już drugi raz za sobą-została tylko gra najemnikie\lowcą smoków :D
Moim zdaniem smok ozywieniec to żaden boss-zginal gladko po 3 deszczach ognia i smietelnej fali :D nie zadająv żadnego ciosu
Do otwarcia bramy nie potrzeba żadnego scrollu ani amuletu tylko oka mocy(podobne cóś do czarnej perły)
Zamieszcze moje staty==>

07.02.2004
16:49
[107]

Gordek [ Generaďż˝ ]

techi --> ten amulet to własnie oko mocy. O niego dokładnie mi chodziło. Co do statsów, to cienko :) Tak serio, to można grę spokojnie skończyć na 40/41 levleu, bez większego wysiłku. Trzeba tylko sprzątnąć wszystkie orki w GD w 2 rozdziale, bo w 4 i tak się respawnują.

08.02.2004
17:12
[108]

techi [ Legend ]

Coś watek o Gothicu upada-to chyba przez to, że nie ma Nocy Kruka. No cóż módlmy się o cud(czyt. aby wkońcu ci ^$%^@&@@@ wydawcy, wydali NK Pl(oczywiście nie chodzi o CDP)
Gordek-- ja wiem jak mozna fajnie mieć nawet z 90 poziom wystarczy w dworze Irdorath przy trzech przełącznikach wciskać tą samą kombinację, a wtedy pojawiają się wojownicy cienia-20 sekund i 800 XP i tak w kółko, tylko, że trzeba się meczyć baaaaaardzo dlugo :)

08.02.2004
17:16
smile
[109]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

techi >>>> no widzisz i tutaj sie mylisz, bo oni cały czas nie wychodzą, po pewnym czasie już nic sie nie dzieje wiem, bo to sprawdziłem

08.02.2004
18:48
smile
[110]

Yancy [ Senator ]

trchi ---> Wątek o G2 ma niemal rok i nie widać żeby upadał. Przecież nikt się nie spodziewa tu jakiegoś wielkiego ruchu. Większość z nas wpada tak po trosze - towarzysko teraz :))
Ja np. męczę się nadal z Morrkiem od dłuższego czasu.

08.02.2004
18:56
[111]

techi [ Legend ]

Ja wiem że on nie upadnie-dużo razy wcześniej złorzeczono o upadku:) A jednak działa, chodzilo mi o to że nikt prawie nie pisze, ale to jest zrozumiałe-ile mozna w Gothica grac:D
Yancy==> mi juz się w morrka odechciało grac po 2 razie. Jak się gra w jedną grę ponad 200 h tak się ma :D

08.02.2004
20:59
smile
[112]

grala [ Legionista ]

Fajna gierka wlasnie ja skonczylem. Na poczatku troszke trudna potem w miare uplywu czasu i rozwoju bochatera zbyt sie upraszcza jak dla mnie. Ze smokami mialem najmniejszy problem, najgozej bylo walczyc z 10 orkami na raz - w tym 3 z elity - to jest trudnosc nawet dla rozwinietego bohatera ale tez do przejscia. Wie ktos kiedy bedzie 3 czesc. Juz sie nie moge doczekac.
Na koniec mam male pytanko jest jakis patche albo cos w tym stylu zeby podniesc troszke orkom albo tym jaszczuroludziom inteligencje- by sie tak nie zacinali na kamieniach, badz pagorkach i temu tam podobnych rzeczach?????????

08.02.2004
21:03
[113]

HopkinZ [ Senator ]

Ja amm tkaie pytanko jedno lub dwa :)

Otoz,

1. Czy w tej grze na serio nie ma tarczy :)?
2. Czy w tej grze nie da sie poruszac myszką po ekwipunku?? (to mnie u mnie troche dziwi :))
3. I w koncu czy jak zostane Straznikiem po to aby wejsc do Gornego Miasta bede mogl potem przystac do Najemnikow?

08.02.2004
21:15
[114]

AK [ Senator ]

HopkinZ
1 - nie ma, niestety, ale szczerze pisząc, nie wyobrażam sobie jak taką tarcze miałbyś obsługiwać ;) Chyba że automatic, ale wtedy to bezsens.
2 - nie jestem pewien, ale chyba nie (i tak grałem klawiszami only, mysz jedynie do biegów przełajowych)
3 - jak wybierzesz jedno, to nie ma przeproś - będziesz paladynem, czy tego chcesz czy nie.

08.02.2004
21:20
[115]

ribald [ Pretorianin ]

HopkinZ--->
1.Tak w Gothicu serio nie ma tarcz :P
2. Nie da się. Ale mi to jakoś nie przeszkadzało :)
3. Jeśli dobrze pamiętam to nie trzeba zostawać strażnikiem żeby wejść do górnego miasta. Wystarczy zostać czeladnikiem u kogoś z miasat. No i jeśli zostaniesz strażnikiem to zapomnij o karierze najemnika :P

08.02.2004
21:23
smile
[116]

ribald [ Pretorianin ]

Czy ja muszę tak długo pisać :P

08.02.2004
22:04
smile
[117]

slowik [ Legend ]

AK&Ribald===>co wy piszecie w grze jest duzo tarcz :) wystarczy porozgladac sie po scianach :)))) oczywiscie tylko do podziwiania

2. no jakos to nie przeszkadza mysza tylko klikasz w ekwipunku a kierunkowymi poruszasz sie
3. jest ograniczenie jedynie do jednej profesji (wyjatek zlodzieje w dodatku ma sie to zmienic :) w zaleznosci od stroju beda nas rozpoznawac)

08.02.2004
22:10
smile
[118]

slowik [ Legend ]

Yancy===>jak narazie kryzys minal nowi ludzie dochodza :) czesci poczatkowe 50 i nastepne szly powoli a te jak burza ida :))

pozatym ja dalej gram se w ragnaroka dla zainteresowanych

08.02.2004
22:42
[119]

techi [ Legend ]

Pograłbym sobie w tego Rangaroka, bo się ciekawie zapowiada, ale jak zwykle mi nie bedzie dzialać:/ A powód: zadna gra nie działa mi w multiplayu tzn. ogółem przez neta Ani RTCW ani ET ani NFS:U. Dupa .
Pograłbym sobie w Gothica najemnikiem, ale mi się nie chce :)

09.02.2004
07:20
smile
[120]

slowik [ Legend ]

techi===>co tam firewall blukuje hym ?? ragnarok chodzi na 5000 jakby co dogadaj sie z adminem :)

09.02.2004
11:57
smile
[121]

Yancy [ Senator ]

Link do kolejnej części wątku

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.