GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

:: Wydaje mi sie ze urodzilem sie za wczesnie...

02.02.2004
22:44
smile
[1]

Szwaroc [ ]

:: Wydaje mi sie ze urodzilem sie za wczesnie...

... i to o pareset a moze i tysiecy lat...
Dlaczego?
Mam taka nieodparta wole zobaczyc jak to bedzie gdy czlowiek zacznie eksploracje wszechswiata... chce zobaczyc gwiazdy, planety, inne galaktyki, wojny i tak dalej... i tak dalej
Po co to?
Nie chce zebyscie mi mowili: ej daj se spokoj, czlowiek wszystko zniszczy itp... chce po prostu sie dowiedziec czy ktos czuje ze urodzil sie za wczesnie, a moze wrecz przeciwnie ze urodzil sie za pozno?

02.02.2004
22:47
smile
[2]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

Masz racje urodziłeś sie za wczeście - prosimy udać się do lekarza w celu uśpienia :):):):)

02.02.2004
22:48
smile
[3]

***Half-Life*** [ Generaďż˝ ]

Ja pół na pół :) A poważniej >>> Hmmm... Też chciałbym zobaczyć i dożyć chwili kiedy człowiek osiedli się na Marsie czy Księżycu... Kiedy dostępne cenowo staną się loty turystyczne wokół Ziemi...

02.02.2004
22:51
[4]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

ja sie urodzilem za pozno (tak mowili kiedys moi staruszkowie) hehe bo nie mam sluzacej i sluzacego i lokaja i kierowcy, a wogole to babki w tych gorsetach buhahahaha

02.02.2004
22:51
smile
[5]

kocura [ kocurzasta ]

a ja mam kolezanke,ktora zupelnie nie pasuje do naszej epoki. powinna zyc w romantyzmie..ale i tak jest bardzo fajna :)

chyba kazdy chcialby dozyc takich chwil?po prostu- ciekawosc. ja tez chetnie bym poleciala na Marsa (moja planeta hehe) ale tez bym chciala zobaczyc (przezyc -a nie dowiadywac sie z ksiazek) jak to bylo np w sredniowieczu :D.

pozdr papa :))

02.02.2004
22:52
[6]

HopkinZ [ Senator ]

ja sie urodzilem za pozno... romantyzm to byly czasy :/

02.02.2004
22:52
[7]

...Soul Surfer... [ Legend ]

Szwaroc ---->> nie jestes sam na tym swiecie, mnie tez cholernie ciekawosc zżera podobnie jak i Ciebie. Ale ciesze ze nie urodzilem sie pareset lat wstecz... wtedy by dopiero byla wtopa... Pewnie by mnie spalili za herezje :D

02.02.2004
22:53
smile
[8]

Drag [ Pretorianin ]

Szwaroc -> Chyba żartujesz?! Gdyby nie Ty, to nie mógłbym się wpisać do tego wątku ;)

02.02.2004
22:56
smile
[9]

pre13 [ Generaďż˝ ]

ogólnie to trzeba cieszyć się że się żyje w takim momencie a nie innym ;)

ale masz szanse: zacznij rozwozić pizze a moze kiedyś dostaniesz zamówienie od I.C.Wiener ;0 i skończysz tak jak Fry z "Futuramy"

02.02.2004
23:00
smile
[10]

EwUnIa_kR [ Legend ]

Szwaroc..powiem ci że też mnie czasem nachodzą takie myśli ...ale z drugiej strony..życie ma się tylko jedno i trzeba je jak najlepiej wykorzystać..

02.02.2004
23:02
[11]

Kune [ TYCHY ]

No co Wy... mi tam jest zajebiscie... kiedys byly kapowate samochody i dziwnie ubierajace sie laski. Teraz laski ladnie sie ubieraja, a fury sa super. W przyszlosci beda jakies statki a nie samochody, i czy wogole beda takie dziewczyny jak sa dzis, a moze jakies smieszne cyborgi!! TERAZ JEST GIT, i jak dla mnie kit z tym ksiezycem i marsem!!

02.02.2004
23:03
[12]

peeyack [ Weekend Warrior ]

MI tam odpowiada okres. Widzialem komune kartki, widze przemiany w tym kraju. Cos jakby nowa wiosna Ludów. Albo Przedwiośnie. :-)

02.02.2004
23:03
[13]

Vader [ Senator ]

To nie takie przyjemne. To niestety nie Star Trek, gdzie dzielna zaloga Enterprise podrozuje po galaktyce szerzac pokoj i wolnosc, odkrywajac niezbadane planety i docierajc tam gdzie nie dotarl zaden czlowiek. Jesli bedzie kiedys kolonizacja, rozwinieta technologia, i tym podobne to:

1) Obserwujac atawistyczne tendencje spoleczenstwa, bez dziala gaussa pod reka nie bedzie po co wychodzic ze swojego domu (bunkra).
2) Kolonizacja nowych planet - praca za pol darmo, w ciezkich warunkach, byc moze nawet "ochotniczo", posrod licznych niebezpieczenstw - ale i tak lepsze to niz zycie w zadymionej, przeludnionej matce Ziemi.
3) Ekspansja kapitalizmu, moze doprowadzic do korporacyjnego systemu wladzy i wplywow, ludzie zaczna sie dzielic na slumsy, i ludzi korporacji (brzmi znajomo ? No tak to przeciez CP ), panstwo i jego rola ograniczy sie do minimum. Wszedzie kontrasty, albo bieda, albo przepych.
4) Technologia czesciowo bedzie dostepna dla wszystkich (ktorzy maja kase) choc znakomita jej czesc bedzie tylko ezoterykiem dla wplywowych i zwiazanych z korporacja.

Zyc nie umierac. Marzenia o dluzszym zyciu ? ehh nikomu na reke nie jest bys zyl dlugo, bys zyl szczesliwie i dostatnio. Ciesze sie ze teraz zyjesz, im dalej tym gorzej ;-)

(To tylko taka wizja przyszlosci, nie rzucac sie i nie plakac )

02.02.2004
23:03
smile
[14]

...Soul Surfer... [ Legend ]

Ewus ---->> ee tam co ty tam mowiesz.. ja bym chcial np. zostac takim Hanem Solo :D... kosmicznej pustki :D.. a co :D...

02.02.2004
23:04
[15]

deTorquemada [ Pamiętaj ]

peeyack --> Wiosne Ludow tez widziales skoro tak trafnie porownujesz ? ;)

02.02.2004
23:07
smile
[16]

EwUnIa_kR [ Legend ]

soul...e taaaam...nudy...:D

02.02.2004
23:07
[17]

...Soul Surfer... [ Legend ]

vader ---->> wlasnie pokazales zycie w roku 2004 rozejrzyj sie pozwiedzaj swiat... widze ze chyba malo go zwiedziales.. jest kupa miejsc na Ziemi o ktorych wlasnie jest jak powiedziales i to nie jest rok 2344 a 2004... Anno domini.

02.02.2004
23:14
[18]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

No cóż...mam nadzieje tylko, że dożyje do czasu keidy będzie można sobie przedłużyć życie w wymierny sposób...a to tylko po to żeby żyć jeszcze dlużej, na tyle by przedłużyć sobie żywot... :P

Ale wydaje mi się, że na to urodziłem się za wczesniej i najróżowsza perspektywa długiego życia jaka mnie czeka to zestaw złożony z "częsci zamiennych" :(

Zresztą, jeśli człowiek miałby żyć kilkaset lat trzeba by się zastanowić nie tylko nad umożliwieniem jak nadłuzeszego życia, a także nad np. rozbudową mózgu który przecież nie nadaje się do sprawnego działania tak długi czas (w końcu pamieć ludzka jest bardzo ograniczona, a mało kto chce skończyć z wybiórczymi "migawkami" z dawnych lat za cholere nie mogąc sobie przypomnieć co się dzialo w miedzyczasie), kolejne neurony umierają codziennie, a w przeciwieństwie do wszystkich innych organów -tego raczej nie zmienisz, ani nie zregenerujesz (chociaż mam nadzieje, że kiedyś...).

I nawet jeśli inżynieria genetyczna na tyle pójdzie do prozdu by poradzić sobie z tym problemem - to już będzie przeznaczone dla kolejnych pokoleń...

02.02.2004
23:18
[19]

Szwaroc [ ]

Tak z grubsza... widze ze nie jestem sam i wiele osob ma "podobne" marzenie (lot na marsa itp... - swoja droga zawsze chcialem byc pochowany na ksiezycu (of koz spalony - mogly by byc ew moje prochy rozrzucone :D))

Nun -> LOL :D
kocura -> to jak juz wolal bym zobaczyc II wojne swiatowa i co ludzie wtedy czuli (of koz z pozycji obserwatora)
soul -> :D na stos z nim na stos
Drag -> ty statsiarzu ty...
pre -> pewnie ze sie ciesze, ale jednak jak ogladam te programy (Discovery Science - ostatnio prawie caly dzien przesiedzialem i sluchalem o kosmosie - miodzio)...
ewunia -> a mam inne wyjscie? musze je wykorzystac jak najlepiej... a moze kiedys sie odrodze (reinkarnacja czy cus) i bede mial szanse... ups jeszcze mnie za ta reinkarnacje tez na stosie spala :D
vader -> ale moze byc lepiej :D i nie mam marzen o dluzszym zyciu... pewnie i tak mi sie zmierznie szybciej niz mi sie wydaja... chcialbym tylko miec okazje to przezyc

... a moze ma ktos w domu wechikul czasu :P

02.02.2004
23:19
[20]

Vader [ Senator ]

Soul Surfer:-> Jako 12 letnie dziecko mialem prawo wielu rzeczy nie widziec - ale ot paradoks ! Uwierz mi ze zdaje sobie sprawe z tego co mowisz, i teoretycznie i empirycznie. Ale widzisz, powiedzmy ze zalozylem, ze zalozyciel tematu: Posiadajac internet, lacze stale, trafil na forum o grach czyli mogl w zyciu beztrosko sobie grac - wnioskuje ze jego zycie nie jest ciezkie. Dlatego chcialem naswietlic pewien obraz przyszlosci ktory moze go dotknac, i pokazac ze technologia i domniemany rozwoj moze wiecej zepsuc niz pomoc - wlasnie ludziom takim jak on. (Ty, ja i wielu tutaj zgromadzonych).

02.02.2004
23:23
smile
[21]

Szwaroc [ ]

vader -> oj uwiez mi ze nie... nie masz racji, wcale nie mam sie tak dobrze jak ci sie wydaje... a to ze mam internet -> w sumie nie jest to az taki wydatek, jest mi on potrzebny i nie swiadczy o dobrobycie!

02.02.2004
23:27
[22]

MarcinRegin [ Konsul ]

Każdy z pewnością myśli jak to będzie za 1000 czy milion lat. Ale szkoda na to czasu. Zyjesz tu i teraz, czy tego chcesz czy nie. Rozejrzyj się. Tyle jest jeszcze pięknych miejsc na Ziemi. Za kilka lat może już ich nie być. A nie wiadomo czy kiedykolwiek znajdziemy drugie takie miejsce w kosmosie. Śpiesz się.

02.02.2004
23:30
[23]

Vader [ Senator ]

Yh Szawroc, o braku dobrobytu moze mowic matka na zasilku z trojka dzieci, ktora nie dosc ze nie ma na internet, to jej dzieci chodza glodne do szkoly. Dlatego sam widzisz, ze pojecie dobrobytu zalezne jest od poziomu porownawczego :-

Pozdrawiam

02.02.2004
23:30
[24]

...Soul Surfer... [ Legend ]

Vader ----->> ale pokazales ciemne strony rozwoju, ale rozwoju cywilizacji nie technologii. Bo technologia sama w sobie nie jest grozna. Dopiero ludzie ktorzy moga ja wykozystac nie dla ludzi a przeciw ludziom. Patrz b. atomowa. Malo tego, byc moze kiedys dzieki tej technologii, ktora jest dla Ciebie zla moze zniknie cos takiego jak plaga glody czy wysoka umieralnosc w krajach mniej rozwinietych. Tak masz racje jezeli powiesz ze to nie bedzie za darmo.. ale to nie moze byc za darmo. Zobacz na gospodarke Niemiec, przez zbyt wysokie wydatki socjalne gospodarka lezy i kwiczy. U nas dzieje sie to samo. Nowa technologia nigdy nie bedzie za darmo.. trzeba sie z tym pogodzic. ba... internet. Era darmowego internetu tez sie konczy.

A szwaroca chyba jednak oceniles zbyt pochopnie... roniw dobrze mogles powiedziec ze plawil sie w luksusie.. majac caly swiat w dupie a nie wiesz jak naprawde jest. Poza tym Tobie tez nie jest zle skoro masz Internet... i komputer...

02.02.2004
23:31
smile
[25]

bartek [ ]

A ja najchetniej urodzilbym sie jakies 15 - 20 lat wczesniej, i choc wiem, ze nie bylo wtedy latwo to zrobilbym to bez zastanowienia, czuje, ze te klimaty leza mi bardziej niz cokolwiek innego.

A gwiazdy? Sa piekne. Z daleka. I takimi chce je zapamietac.

I nie bede pisal, ze czlowiek pewnie nawet gwiazdy by spieprzyl bo o to prosiles ;)

02.02.2004
23:40
[26]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : maruda.

02.02.2004
23:45
[27]

Danger [ Konsul ]

Ja polecam cieszyć się dniem dzisiejszym, gdyż nie wiemy co może przynieść jutro. Jak to powiedział Albert Einstein:
'Znane są tysiące sposobów na zabijanie czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić'

02.02.2004
23:50
[28]

Szwaroc [ ]

Vader -> oczywiscie zapomnialem dodac do swojego posta ze " oczywiscie nie klepie biedy... ale tez mi sie nie przelewa..." ale dalej nie moge sie zgodzic z takim zdaniem : mogl w zyciu beztrosko sobie grac - wnioskuje ze jego zycie nie jest ciezkie... nie masz pojecia o mojej sytuacji a tak jak mowilem to ze mam internet nei swiadczy o dobrobycie (jakos te 30-40 zeta miesiecznie moge wykolowac -> i uprzedzajac twoje pytanie wiem ze niektorzy oddali by zycie za ta kase... ale nie o to chodzilo)
zreszta oet...
lepiej wrocmy do podstawowego pytania :P

02.02.2004
23:51
[29]

MarcinRegin [ Konsul ]


Danger-->> fajny cytacik

03.02.2004
00:07
smile
[30]

Anarki [ Demon zła ]

ja tez chce to zobaczyc :)

03.02.2004
00:18
[31]

Vader [ Senator ]

Eh :) Nie chodzilo mi o to by kogos tu obrazac czy wmawiac mu niewiadomo co. Warto nauczyc sie, cenic to co sie ma, dlatego ze narzekac mozna zawsze - czlowiek ma tak skonstruowana psychike z jest nienasycony i szybko sie nudzi - przez to zawsze ma niespelnione oczekiwania, i zawsze bedzie myslal ze jest biedny (jak nie w pieniadze to w milosc, jak nie w to to w tamto).

Soul: Wiem wiem, wszystko ma swoja cene, i nikt nie pracuje za darmo. Technologia takze jest i bedzie odplatna, pytanie tylko nalezy postawic: Czy przyszle przemiany ustrojowe, sprawia ze owa technologia dostepna bedzie dla nielicznych ? Czy dla szerszego ogolu ? A jesli chodzi o bombe atomowa, pomijajac ten przypadek, to z zalozenia technologia ma sluzyc ludziom, ale to tylko idealistyczny punkt widzenia, w praktyce technologia ma sluzyc pieniadzom. W kazdym razie, zycze sobie i wam, by przyszlosc opiewala w dobrobyt i rozwoj, a nie w to - do czego dazy terazniejszosc.

Looz-> ktos musi :)

03.02.2004
10:33
[32]

Szwaroc [ ]

vader - ;-) spoko... ale to glupie ze zawsze chcemy wiecej i wiecej
bartek -> nie tyle czlowiek by je spieprzyl co POLAK :D

03.02.2004
13:28
[33]

cneyhaz [ Generał dywizji ]

Dark Ages to bylo to jesli tylko mialo sie odpowiednie chody :))

03.02.2004
14:12
[34]

Qba Dębowy [ Konsul ]

Hmm.... pozno czy wczesnie wedlug mnie urodzilismy sie wtedy kiedy mozna bylo i tak juz cedzie nie zmieni sie tego tak czy siak chyba ze ktos wiezy w reinkarnacje

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.