GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Znalezione w sieci: Aktor Carmine Caridi został pozwany da sądu przez wytwórnie Columbia i Warner Bros.

31.01.2004
20:37
[1]

-+==SeBuL==+- [ spamer ]

Znalezione w sieci: Aktor Carmine Caridi został pozwany da sądu przez wytwórnie Columbia i Warner Bros.

Aktor Carmine Caridi został pozwany da sądu przez wytwórnie Columbia i Warner Bros., ponieważ przyznał, że przesłał przyjacielowi kopie filmów, które w tym roku zostały nominowane do Oscara.

70-letni aktor znany z filmu "Ojciec chrzestny III" powiedział w trakcie dochodzenia, że w ciągu roku przesłał około 60 filmów na kasetach wideo swojemu przyjacielowi Russellowi Sprague. Caridi zapewnia, że nie miał pojęcia o tym, że Sprague będzie konwertował filmy na DVD, a następnie sprzedawał je za pośrednictwem Internetu.

Tymczasem wściekli szefowie Warner Bros, żądają po 150 000 dolarów odszkodowania za nielegalną dystrybucją filmów "Ostatni samuraj" i "Rzeka tajemnic", a wytwórnia Columbia chce po 150 000 dolarów odszkodowania za filmy "Lepiej późno niż później" i "Duża ryba".

W ubiegłym tygodniu Sprague został aresztowany przez policję i oskarżony o łamanie praw autorskich. Caridiemu, który od 20 lat jest członkiem Akademii Filmowej nie postawiono na razie żadnych zarzutów. Aktor zapewnia, że nie miał żadnych profitów z nielegalnej sprzedaży filmów prowadzonej przez Sprague'a.

Przedpremierowe kopie filmów (nazywane po angielsku screeners) są zazwyczaj przesyłane członkom jury do domu, aby mogli w spokoju dokonać ich oceny - informuje amerykańska gazeta "Chicago Tribune". Hollywoodzkie studia filmowe od lat skarżą się na ogromne straty finansowe, spowodowane nielegalnym kopiowaniem i rozpowszechnianiem ich filmów przez Internet. W tym roku po raz pierwszy próbowano nawet przeforsować, żeby jurorzy, zamiast otrzymywać przedpremierowe kopie, musieli oglądać filmy w kinie.

Niektóre małe studia filmowe zaprotestowały przeciwko takiemu rozwiązaniu, ponieważ miałoby ono negatywne konsekwencje dla ich filmów. Sprzeciw został uwzględniony.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.