GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kącik polityczny

27.01.2004
22:23
[1]

gregol [ Junior ]

Kącik polityczny

Tak sobie pomyślałem, że dość często pojawiają sie tu wątki polityczne. To coś komentujące, to zbierające opinie. A może by tak zrobic kącik polityczny.

A jako pierwsze można by poruszyć spraw Kwaśniewski-Bush w USA. Co o tej wizycie sądzicie? Jak do niej podchodzicie? I czy coś wynegocjują?

28.01.2004
00:49
[2]

Kharman [ Konsul ]

Jeszcze nie widziałem żeby jakikolwiek polski polityk jechał do Stanów coś negocjować, raczej były to wizyty mające za cel nieśmiałe pytanie czy w sprawie X nie można by czegoś zrobić. Teraz będzie to samo, pokaz pustosłowia, klepania się po pleckach, ściskania dłoni itp. Na koniec Kwach usłyszy, że jesteśmy jak zwykle najwierniejszym sojusznikiem i inne blablanie, po czym będzie mógł zapewnić rodaków, że Wielki Brat ma dla Polaków dużo ciepłych uczuć. A potem podnosą cenę za wizytę u konsula do 200$. Ze względu na rosnące koszty manipulacyjne.

28.01.2004
01:13
smile
[3]

Monther [ Generaďż˝ ]

I nikt w tym naszym pięknym kraju nie mówi, jakie to kraje są zwolnione z obowiązku wizowego. Otóż, moi drodzy, są to niemal wszystkie kraje europejskie (włączając np. księstwo Andory)!!!! Ale nie, my jesteśmy traktowani w USA jak przybysze z Afganistanu.

Tak trzymajcie nasi politycy. Brawo.

Nie wolno przeciez powiedzieć nic, co mogłoby urazić Wielkiego Brata. A Wielki Brat, jak to wielki Pan... lokajom się nie płaci.

Dziś w Wiadomościach jeden Amerykanin, z jakiegośtam instytutu stwierdził: "USA nie będą iść na ustępstwa państwom-klientom. Zmiana polityki wizowej wobec Polski jest niemożliwa."

I oby tak dalej!!! Bądźmy pieskiem Waszyngtonu, stawajmy na dwóch łapkach... ŻENADA. Ale nasza klasa polityczna jest do tego przyzwyczajona. Kiedyś lizali dupy Stalinowi i Chruszczowowi, teraz Bushowi. Pięknie panowie, pięknie. Czasem się wstydzę, że jestem Polakiem, przysięgam....

28.01.2004
01:17
smile
[4]

Szwaroc [ ]

^^ nic dodac nic ujac ^^^

28.01.2004
01:18
smile
[5]

gofer [ ]

"Polska...kraj w którym żyję...tfu...gniję
W telewizji wciąż te same zakazane ryje i...
Tak sobie myślę, że w tym kraju szykuje się rewolucja
Nie na ulicach, w głowach, w sposobie myślenia
W sposobie postrzegania rzeczywistości, w świadomości
To oni nas tego nauczyli
To oni, chcąc, nie chcąc nas do tego przygotowali
Przygotowywali długo
Tak więc pewnego dnia dzieci rewolucji podniosą dumnie głowy
Nastąpi przewrót
Ci którzy będą w pierwszych szeregach,
Pogryzą się o władzę z tymi, którzy byli w cieniu
Z tymi, którzy czekali
Rewolucja zje swój ogon
Historia się powtórzy
Wszystko i nic ulegnie zmianie
Zmieni się wszystko i nic
Równowaga zostanie utrzymana
To stanie się na Twoich oczach
Tuż obok Ciebie
To od Ciebie zależy, czy będziesz wiedział, kiedy to się stanie
Bo wiesz, to dzieje się codziennie
Dzień w dzień
W każdym mieście w tym pojebanym kraju
To się nazywa walka o przetrwanie"

28.01.2004
01:46
[6]

Stellincia [ Generaďż˝ ]

Prezydent to fajtuapanic nie umie załatwić porządznie tylko ścieme wali

28.01.2004
02:12
smile
[7]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Powinnien zostać tam wysłany Miller...Jerzy Krzak ( Bush ;P ) zgodził by się pewnie na wszystko byle jak najszybciej się go pozbyć, tak jak przy negocjacjach do z UE :D

28.01.2004
16:03
[8]

gregol [ Junior ]

Prawda jest taka że wizy mamy na własną prośbe, bo prawo w stanach jest takie że jeśli % jakieś nacji (nie pamiętam jaki %) jest udzału w przestępstwach na terenie USA to wtedy państwo musi mieć wizy. Ale nie rozumiem dlaczego Kwaśniewski nie rozmawia tam o zniżeniu cen za wizy, bo głównie o to chodzi. Niech sobie wizy będą ale poco takie drogie!?

28.01.2004
16:17
smile
[9]

Monther [ Generaďż˝ ]

gregol ---> Niech USA nie znoszą obowiązku wizowego dla nas. Proszę bardzo. Ale w takim razie niech Polska też wprowadzi wizy dla obywateli USA przyjeżdżających do Polski. Niech je dostają bez problemu, ale niech będą.

Po drugie, za cholerę nie rozumiem, dlaczego takie najważniejsze jest, wg naszych polityków, amerykańskie WSPARCIE WOJSKOWE DLA POLSKI. Przecież nie ma w naszym regionie żadnych realnych zagrożeń, żadnych choćby potencjalnych agresorów. Jedynym realnym zagrożeniem dla Polski jest polska polityka zagraniczna.
Czyżby USA wraz z naszym rządem przygotowywały nas do roli amerykańskiej "grupy armii B", wykoującej część militarnych strategii Waszyngtonu??? O co tu chodzi...?

Aha, co byśmy się wszyscy troszkę jeszcze powkurwiali. Przedstawiam pełną listę państw zwolnionych z obowiązku zostawiania odcisków palców (ruch bezwizowy) w USA:

Andora , Australia, Austria, Belgia, Brunei , Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Kanada, Liechtenstein, Luksemburg, Monako, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, San Marino, Singapur, Słowenia , Szwajcaria, Szwecja, Wlk. Brytania, Włochy.

za "Forum" nr.4 (26.01-1.02.2004)

Popatrzmy na tę listę krajów i przypomnijmy sobie, kto powiedział USA przy okazji inwazji na Irak "panowie, odpierdolcie się z łaski swojej", a kto pędził na wojnę zanim jeszcze USA zdążyły oficjalnie "prosić o pomoc"....28.01.2004
16:41
smile
[10]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Monther ==> Po co mieszasz sprawę wiz ze sprawą wojny w Iraku, przecież to zupełnie inne rzeczy. I nie rozumiem po co tak zawzięcie chcesz upokorzyc USA za to ze musimy mieć wizy – myslisz ze cokolwiek da wprowadzenie ich dla obywateli USA ???

Naprawdę nie rozumiesz jakie skutki dla Ameryki miałoby wycofanie wiz, skoro już teraz w USA przebywa ogromna rzesza nielegalnych z Polski ???

28.01.2004
16:54
[11]

Monther [ Generaďż˝ ]

Cuphay ---> jeśli dla Ciebie to są zupełnie inne rzeczy, to nie wiem jak mamy dyskutować. Zawziętość moja bierze się z tego, że Polska jest stosunkowo dużym krajem (jak na Europę), stanowi spory rynek zbytu (z czego Amerykanie skrupulatnie korzystają) itd., więc spokojnie mogłaby się "postawić" Stanom. Zapytasz "po co?". Odpowiedź jest prosta: Ameryka nie dyskutuje ze swoimi wasalami (czego daje dowody). Ameryka rozmawia z PARTNERAMI.
Wcale nie chodzi mi o upokarzanie obywateli USA (chociaż oni upokarzają nas). Chodzi mi o to, żebyśmy po raz kolejny nie stawiali się w sytuacji słabego, małego i biednego kraiku... W stosunkach międzynarodowych WIELKIE znaczenie ma WIZERUNEK i pozory.

Poza wizami - co się dzieje z offsetem związanym z F-16? I co z kontraktami na odbudowę Iraku? Pytam, bo nie wiem.

Aha, a skutki wycofania wiz to już sprawa USA. Skoro jesteśmy wspaniałymi przyjaciółmi, a w stosunkach polsko amerykańskich panuje serdeczna atmosfera, to chyba nie byłby wielki problem ;-)
Poza tym, w tej chwili nie musimy mieć wiz do UK, Niemiec, Francji, Holandii i tak dalej. I czy w związku z tym w Europie po '89 roku nastąpiła jakaś katastrofa za sprawą Polaków?

28.01.2004
17:09
[12]

Priest [ Generaďż˝ ]

Monther----> nie ma zagrozen ? To ty chyba zyjesz dniem dzisiejszym i nie patrzysz w przyszlosc...

28.01.2004
17:11
[13]

gregol [ Junior ]

jest jeden główny powód dlaczego my nie możemy zrobić wiz dla amerykanów. Dlatego że było by to zagraniem pseudomasochistycznym, ze stanów do polski przyjeżdżają TYLKO polacy, a jeśli sa to ludzie z obywatelstwem amerykańskim to tylko dlatego że są to ludzie polskiego pochodzenia a urodzili sie w stanach. Amerykanów, rdzennch przyjeżdża bardzo mało bo zresztą poco oni u nas na wakacje, wątpie.

28.01.2004
17:14
smile
[14]

Monther [ Generaďż˝ ]

Priest ---> no to w takim razie przedstaw mi swoją wizję zagrożeń. Zakładając, że nasza polityka jest zbliżona do polityki większości państw EU, a nie idzie łeb w łeb z dzisiejszą polityką Amerykańską.

28.01.2004
17:26
smile
[15]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Monther ==> Wprowadzenie wiz dla obywateli USA nic nie da, może tylko utrudnić wiele spraw. I nie dziw się że Ameryka dba o swoje interesy - to jej prawo.

Poza tym, w tej chwili nie musimy mieć wiz do UK, Niemiec, Francji, Holandii i tak dalej.
To akurat żaden argument - wszak wchodzimy do Unii Europejskiej.

28.01.2004
17:29
[16]

Priest [ Generaďż˝ ]

A chociazby ciagle zagrozenie ze strony Bialorusi, czy Rosji, ale i nie tylko.
Poza tym jesli obecnie nie ma zgagrozen, to nie jest powiedziane ze za 5 - 10 bedzie tak samo...

A dlaczego nasza polityka (mniemam ze masz na mysli zagraniczna) ma isc ta sama sciezka co wiekszosc panstw UE ?
Jesli sie nie myle II filar traktatu o UE mowi tylko o wspolnej polityce zagranicznej dotyczacej spraw zwiazanych z bezpieczenstwem.

28.01.2004
17:36
smile
[17]

Monther [ Generaďż˝ ]

Priest --->
A dlaczego nasza polityka (mniemam ze masz na mysli zagraniczna) ma isc ta sama sciezka co wiekszosc panstw UE ?

Może dlatego, że się nie wplątują w bezsensowne konflikty? Ja osobiście wolałbym, żebyśmy wraz z resztą państw UE tworzyli silną Europę z w miarę jednolitą polityką zagraniczną. Ale to jest moje zdanie, niczym nie poparte i nie przmawiają za nim żadne argumenty.

Zresztą jesteśmy w NATO przecież, to chyba nas w jakiś sposób określa i zapewnia nam pewne bezpieczeństwo.

Chyba się wycofuję z dyskusji na temat USA, wiz i w ogóle :-)))

28.01.2004
17:43
[18]

Priest [ Generaďż˝ ]

Na niektore zagrozenia trzeba reagowac z wyprzedzeniem :-)

A pozycja Nato i zdolnosc do wypelniania zadan jakie stoja przed ta organizacja zalezy przede wszystkim od USA

28.01.2004
17:46
[19]

gregol [ Junior ]

W końcu USA między innymi stworzyło NATO i to oni najwięcej wnoszą

28.01.2004
17:53
smile
[20]

Stellincia [ Generaďż˝ ]

wiecie co ja to juz nie wiem czy naszym ktrajem to rządza cwaniaki i złodzieje czy boroki i fajtułapy, bo z jedne jstrony zewsząt słychAC O ŁAPÓWKACH A Z DRUGIEJ ze polacy gdziekolwiek nie negocjują zawsze na swoja niekożyść

29.01.2004
21:46
[21]

gregol [ Junior ]

No cuż ciekawe czy kiedyś jakąś wojne wygramy? Co wojna to jesteśmy w plecy. Tylko nie rozumiem dlaczego jak jechaliśmy do Iraku to nie został postawiaony warunek polskie wojska za wizy (tzn.brak wiz) i by było po sprawie, a tak to teraz sie będziemy prosić.

29.01.2004
21:55
smile
[22]

Misiak [ Pluszak ]

Kto Ty jestes? Polak maly. Jaki znak Twoj? Orzel bialy. Gdzie Ty mieszkasz? Miedzy swemi. W jakim kraju? W polskiej ziemi. Czym ta ziemia? Ma ojczyzna. Czym zdobyta? Krwia i blizna. Czy ja kochasz? Kocham szczerze. A w co wierzysz? W Polske wierze! Cos ty dla niej? Wdzieczne dziecie. Cos jej winien? Oddac zycie.

Pamietacie to droga braci ?

30.01.2004
22:42
[23]

gregol [ Junior ]

pamiętam! pamiętam!

31.01.2004
21:55
[24]

gregol [ Junior ]

---------------------------------------------------------------------------------------------------
a co myślicie na temat kontraktów na zbrojenie iraku przez polskie firmy, ciekawe czy wypali?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.