GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Frank Herbert's Dune: Children of Dune...

20.01.2004
15:07
smile
[1]

yautja [ Generaďż˝ ]

Frank Herbert's Dune: Children of Dune...

Witam...
"Frank Herbert's Dune: Children of Dune (2003)" to kontynuacja "Frank Herbert's Dune (2000)" ...

"Oto minęło kilkanaście lat od czasu, kiedy Fremeni pod wodzą Paula Muad'Diba pokonali połączone siły rodu Harkonnenów i cesarskich sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulan i zasiadł na tronie Cesarstwa. Pustynna planeta Arrakis zwana Diuną stała się centrum wszechświata, natomiast miasto Arrakin - jego stolicą i miejscem, skąd Cesarz Paul Atryda wydaje swe poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy: Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna, Bene Tleilax oraz księżna Irulan jednoczą się w celu zawiązania spisku przeciw władzy obcego Cesarza."

reżyseria: Greg Yaitanes

scenariusz: John Harrison (na podstawie powieści "Mesjasz Diuny" i "Dzieci Diuny" Franka Herberta)

obsada: Alec Newman (Paul Muad'Dib), Edward Atterton (Duncan Idaho), Ian McNeice (Vladimir Harkonnen), Barbora Kodetova (Chani).

kraj: USA / Niemcy

rok produkcji: 2003

strona oficjalna: www.scifi.com/dune


Mam pytanko... :-) Czy ktoś z Was może już widział ten film ? :D

20.01.2004
15:11
smile
[2]

Jeh'ral [ Konsul ]

Był już dwa razy puszczany na Hallmarku, 3 części.

Od siebie powiem tylko tyle, że bardziej mi się podobał jak pierwszy film. Przynajmniej pozbyli się teł z materiału a zastosowali komputer.

Super jest muza do tego serialu. Chyba najlepsza jaką kiedykolwiek słyszałem do produkcji telewizyjnej. Oczywiście zaraz za muzą do Babylonu 5 Chrisa Franke ;)

20.01.2004
17:05
smile
[3]

yautja [ Generaďż˝ ]

hmm... musze teraz zapolować na DVD (premiera w U.K. byla we wrzesniu 2003, ale nie wiem jak to w Polsce z tym będzie)...

20.01.2004
17:07
smile
[4]

yautja [ Generaďż˝ ]

A co do muzy to masz racje... :-) ... A "Babylon 5" nigdy nie widzialem. (a szkoda).

20.01.2004
22:41
[5]

Jeh'ral [ Konsul ]

Ja już od amerykańskiej premiery oczekuję, że ten film pojawi się w Polsce na DVD, ale jak do tej pory nie znalazłem go w zapowiedziach. Może pojawi się nagle, a może wcale :(

Ale Hallmark swego czasu mi zaimponował. W Polsce ten serial pojawił się ledwie miesiąc po premierze na Sci-Fi Channel. I tłumaczenie przynajmniej do tego serialu opierało się na przekładzie Phantom Pressu, a nie tego nieszczęsnego kretyna z jego Wolanami i piaskalami.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.