
scigall [ Konsul ]
jak jest mateusz po angielsku ?
powiedzcie jak jest Mateusz po angielsku ???
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Matthew
scigall [ Konsul ]
dzieki

Verminus [ Prefekt ]
czyt. Mefju :)
:Serafin: [ Neutralny Dobry ]
Mathew
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Wyglada, ze obie formy sa dopuszczalne.
scigall [ Konsul ]
to w kocu przez jedno t czy przez dwa?
scigall [ Konsul ]
aha dzieks
oksza [ Senator ]
przez 2
Fantazyoosh [ sałatka z pora ]
...albo zdrobniale Matt
Elwiser [ Konsul ]
to jest Maciek a nie Mateusz
eJay [ Gladiator ]
No wlasnie Matthew to Maciek:)

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Bzdura. jakby bylo tak, jak mówi ejay to mielibysmy ewangelie wg. sw. Macieja.
scigall [ Konsul ]
to mateusz czy maciek!? jest na sali lekarz, ekh.. anglista ?;)

mikmac [ Senator ]
ja mam na imie MAciek i juz dawno sprawdzalem... nie ma bezposredniego tlumaczenia tego imienia na angielski.
Matthew to Mateusz, chociaz wielu tlumaczy kaze tez tak przekladac Macka... ale nie jest to do konca poprawne. Ma to cos wspolnego z pochodzeniem slow (etymologia jak dobrze pamietam...)

zarith [ ]
według mojego bossa który jest australijczykiem obie formy, matthew i mathew, są poprawne.

zarith [ ]
zdecydowanie mateusz. bowiem jeśli maciej, to okazuje sie że w angielskiej biblii był maciej nie mateusz:). schizma??:P
Matt [ Knight of the Night ]
Anglicy nie maja po prostu odpowiednika imienia Maciej, dlatego i Mateusz i Maciej sa tlumaczone jako Matthew. Tyle.
Pozdr,
Matt

a.i.n... [ Kenya believe it? ]
na Maćka najprościej mówić... Mac :P
Matt [ Knight of the Night ]
hmmm, a.i.n... fajny masz podpis ...albo przynajmniej jego czesc ;)

Milka^_^ [ Potępieniec ]
i trzeba było zakładać wątek na jedno głupie pytanie?
zarith [ ]
widocznie tak.

xywex [ mlask mlask! ]
Milka^_^ --> Tak, do tego, obok dyskusji, służy to forum.

a.i.n... [ Kenya believe it? ]
Matt - someone set us up the bomb! ;)
Matt [ Knight of the Night ]
make your time ;)
scigall [ Konsul ]
Milka >> czemu od razu głupie? moze nie kazdy jest tak fantastyczny i wszystko wiedzacy jak ty, poza tym po to jest forum, zeby majac problem ktos pomogl ci go rozwiazac - czy to takie trudne do zrozumienia?
calej reszcie >>> dziex za pomoc

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]
Niby proste słowo a tyle macie problemów

oksza [ Senator ]
-->>Matt
what you say!
Matt [ Knight of the Night ]
you are on the way to destrucion!
...and I'm on the way na obiad. Narka :)

a.i.n... [ Kenya believe it? ]
main screen turn on :)