GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak zainstalować makro VBA w w Excelu ?

09.01.2004
08:54
[1]

Ezah [ Centurion ]

Jak zainstalować makro VBA w w Excelu ?

Czy ktoś wie jak zainstalować makro (program) VisualBasica, tak żeby pojawiło się NA STAŁE na pasku menu Excela ? (niezależnie od tego jaki arkusz jest wgrany ...)

09.01.2004
09:01
[2]

Swidrygajłow [ ]

musi być odpalane przy starcie programu, zwykle odpala sie arkusz personal.xls, który jest w katalogu <nazwa_profilu>/dane aplikacji/microsoft/Excel/XLStart
albo jakoś tak, pisze z pamieci

09.01.2004
09:31
[3]

Ezah [ Centurion ]

Dzięki, to już coś ... Ale jakie są jeszcze inne sposoby? Mam duże makro, które po zainstalowaniu (ma swój instalator) dodaje kolejną pozycję menu na pasku Excela (tym z "Plik", Edycja", itd.). Menu to jest widoczne nawet gdy nie jest otwarty żaden arkusz. Jak to zrobić ?

09.01.2004
09:34
[4]

Swidrygajłow [ ]

a to już nie wiem

09.01.2004
10:11
[5]

diuk [ Konsul ]

Ezah --> widok/paski narzedzi/dostosuj/makra/przycisk niestandardowy - na pasek, potem prawy klawisz na ikonce i podlaczsz makro i zmieniasz ikonke

09.01.2004
12:16
[6]

Ezah [ Centurion ]

Diuk -> OK, ale tak zarejestrowane makro będzie odnosić się tylko do arkusza, w którym zostało stworzone. Co zrobić, żeby działało z każdym otwartym arkuszem ??

09.01.2004
12:37
[7]

diuk [ Konsul ]

Ezah --> u mnie zostaje (ikonka i makro) także po zamknięciu arkusza a nawet Excela, u Ciebie jest inaczej?

09.01.2004
12:39
[8]

Swidrygajłow [ ]

diuk - bo pewnie się w personalu zapisuje

09.01.2004
13:18
[9]

Ezah [ Centurion ]

Diuk -> owszem, ikonka zostaje, ale makro działa tylko z tym arkuszem, w którym było tworzone. Jeżeli wczytam inny arkusz to wywala błąd, że nie może znaleźć tamtego arkusza ...

09.01.2004
13:36
[10]

diuk [ Konsul ]

Ezah --> w podłączeniu makra wpisujesz: nazwapliku!nazwamakra, wtedy jest ok (musisz pamiętać jakiś plik z wzorcowymi makrami), działa wtedy także w innych plikach.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.