
Gilmar [ Easy Rider ]
Neverwinter Nights i okolice - część 168
Neverwinter uratowane!
Po wielu zaciekłych i krwawych bitwach, niecny plan Moragi
i jej sojuszników - Pradawnych, legł w gruzach. Nieliczne watahy goblinów, orków i innych typów spod ciemnej gwiazdy, co prawda, plądrują okoliczne wioski, ale z nimi radzą sobie doskonale nowo przybyli najemnicy. W razie kłopotów my chętnie służymy radą i ostrzem. W dowód wdzięczności za nasze starania, Lord Nasher Alagondar podarował nam zamek na odludziu, który wspólnymi siłami został odrestaurowany i zamieniony na Twierdzę Najemników Faerunu.
Twierdza położona jest na bezludziu, jednak od czasu zajęcia jej przez Najemników znów zaczęła tętnić życiem, zarówno w Twierdzy, jak i wokół. Zapewnia ona bezpieczeństwo na terenach ją otaczjących, co przyczyniło się do ożywienia handlu oraz osiedlaniu się ludzi z innych części Faerunu.
Zło próbujące zniewolić ludność północy zostało pokonane, jednak to nie jest jeszcze koniec wojny. Nasi bohaterowie wygrali dopiero jedna z wielu bitew, jakie przyjdzie im stoczyć. Po upadku Moragi w Twierdzy pojawił sie Elminster, który odbył długą rozmowe z najemnikami. To wlasnie za jego namową postanowiono rozszerzyć zakres działań poza planetę Toril na inne planety Świata Zapomnianych Krain, a także na inne swiaty, takie jak: Świat Smoczej Lancy, Greyhawk, Świat Szkarlatnego Słońca czy nawet Planescape.
Dzięki pomocy Elminstera i magów Neverwinter została utworzona sieć portali prowadzących do najodleglejszych krain Faerunu. Stworzono także portale miedzysferowe do takich miejsc, jak Sigil, Miasta Złodziei (Greyhawk) czy też do Twierdzy Rycerzy Solamnijskich. Wszędzie tam toczy się walka ze złem i wszędzie są potrzebni dzielni wojownicy, którzy staną po stronie sił dobra, aby wspomóc je w walce z hordami mroku a także chaosu.
Elitarny oddział Najemników Faerunu to:
Artuus - Krasnolud, wojownik, odznaczający się wielką rozwagą, cierpliwością i intuicją, nie znoszący chamstwa. Jak większość Krasnoludów lubi piwo i dobrą zabawę. Zakochany jest w katanach, ale i inne miecze nie są mu obce;
Arttrue - dawno temu wyruszył na wyprawę do Sfery Multi, ale duchem jest wciąż z nami. Chyba tęsknota go zżera, bo coraz częściej wpada opowiadać wrażenia i łyknąć krzepkiego krasnoludzkiego trunku;
Baj - Człowiek, tajemniczy czarodziej w czarnej szacie z wielkim kapturem, spod którego czasami świecą dziwnym czerwonym światłem - oczy. On sam twierdzi, że to nic takiego, ale inni mówią, że to wpływ Czarnej Magii;
Gilmar - Pół- Elf - obieżyświat, plotka głosi, że niedawno wrócił z Sigil jakiś odmieniony i bardziej niż zwykle melancholijny, ale nadal poleruje swój miecz, jakby chciał zetrzeć z niego niewidoczne ślady po Krwawej Wojnie. Nikt nie wie po czyjej stronie walczył - Baatezu, czy Tanar'ri... i lepiej go o to nie pytać;
Shakka - Krasnolud, wojownik, przybywający z Candlekeep, porzucił księgi i papirusy a chwycił dwa dlugie miecze. Twierdzi ,że jest zły, ale walczy po stronie dobra. Taki z niego krasnoludzki błedny wojownik. Jego motto, to"Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach". Podobno widziano nawet, jak zajmował się czarną i białą magią, ale na razie to tylko pogłoski;
VisusAugustus - Elf - bard na każdym biwaku nuci pieśni i ballady, zwłaszcza sprośne, ale ostatnio wstąpił do klasztoru, żeby podszkolić się w sztukach walki. Pokazał rowniez, że ma talent malarski i architektoniczny, co zostalo wykorzystane przy renowacji naszej twierdzy. Zachwyca się wszelkimi odmianami piersi niewieścich i je klasyfikuje;
Bogas - Drow - zaklinacz - wojownik w służbie Lolth przybył z Wrót Baldura i tu, w Neverwinter, zrobił oszałamiającą, typowo faeruńską karierę: od sprzątacza, poprzez ilustratora wątku, aż do eksperta w D&D i Forgotten Realms. Coś ostatnio wyraźnie nie lubi ko - boldów;
Drackula - Pół - Elf, łowca, cicho sza - podobno Harfiarz; złośliwcy twierdzą, że przyjęty został z powodu jakiegoś bliżej nie określonego powinowactwa z Gilmarem, ale to pomówienia... Jest tu dzięki swojemu poczuciu humoru. Założył w twierdzy zamtuz i dba o rozrywki dla wszystkich;
War - Elf - łowca, tajemniczy osobnik, już pierwszego dnia służby poprosił o przydział do lochów, gdzie odprawia egzorcyzmy i wypędza demony z młodych Elfek. Teraz nieustannie ćwiczy walke mieczem świetlnym i strzelanie ze swojego długiego łuku;
Wuluk - Mroczny Elf - kapłan/mag, przybył z wyspy Vvardenfell i woli by go nazywać Dunmerem niż Drowem. Plotka głosi, że to kolejny uciekinier z Podmroku, ciekawe co tam przeskrobał... pewnie znudził mu się matriarchat;
Nabór najemników wszelkich ras i klas trwa!!!
Przybywajcie po przygody, dreszczyk emocji, sławę i skarby.
Zapomniane Krainy stoją przed Wami otworem za sprawą gier cRPG.
W oczekiwaniu na nowe wspaniałe gry cRPG dyskutujemy o Neverwinter Nights i innych cRPG-ach, ktore zapadly nam w serca i pamięć.
demo gry oraz aktualne patche -------------------> www.cdprojekt.info
strony związane z tematem: (oficjalna) https://www.neverwinternights.com/
https://nwvault.ign.com
po polsku:
https://nwn.cdprojekt.com/
https://www.neverwinter.4me.pl/
https://nwn.gry-online.pl
inne linki:
bg2.cdprojekt.com
icewind.cdprojekt.com
torment.cdprojekt.com
arcanum.sierra.com
lionheart.cdprojekt.com
drackula.republika.pl
link do poprzedniej części ------------------>

Drackula [ Bloody Rider ]
Pierwszy?

Gilmar [ Easy Rider ]
Drackula -----------> Witaj, jak zauwazyłem, tylko czychałeś Wampirze jeden.... bawisz sie w obserwatora - czytasz a nic nie gadasz, to do Ciebie nie podobne...
A jak pogoda na Wyspie...??? Typowa angielska, czy zabieliło trochę...???

VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
Drackula ---> TY SEPIE !!! no co za facet... :DDD

Gilmar [ Easy Rider ]
ja juz chyba głupieję.... jak piszesz czyhać, no jak, no jak, ojjjj niedobrze....

Drackula [ Bloody Rider ]
hie hie
Zabielilo dzionek przed BN tylko i troche w sylwka probowalo ale poza tym to na przemian deszcze z dniem takim sobie.
Co do NWN to jak mowilem, tylk osie zbiezcie i uzgodnijcie a ja moge serwer postawic i zobaczymy co z tego wyjdzie.
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
termin jakowys by trza uzgodnic i byloby mozna sprobowac... to tylko kwestia znalezienia czasu

Drackula [ Bloody Rider ]
Nie zgadniecie co wlasnie trzymam w lapie.................:)
HOU :)))))))))))) kupilem angielska wersje, jak nie bedzie chodzic to moge oddac, jak bedzie to bede gral, gral czego rezultatem bedzie szal mojej Pani :). Ma tylko nadzieje ze bedzie lapszy niz SoU, ktory bede musial przejsc raz jeszcze aby zrobic poziomy :(.

Kanon [ Mag Dyżurny ]
A ja jestem posiadaczem od kilku dni dopiero podstawki + SoU. Singla pgralem moze z 30 minut i od razu mnie zmeczyl, wroce do niego z pewnoscia kiedys kiedy bede zdychal z nudow albo toczony goraczka bede poszukiwal zajecia podczas korzystania z urokow L- 4. Jednak cien watpliwosci rzuca na owe przypuszczenia fakt, ze oto udalo mi sie umiescic postac na serwerze ORB'a.
Od tej chwili juz nic nie jest takie jak kiedys :D
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
Kanon ---> i co z tym ORBem.. mozesz troche wiecej napisac?? co jak itd.. ?

Gilmar [ Easy Rider ]
Kanon --------> Witaj, przyłączam się do prośby Visusa. Podaj namiary na serwer, opisz przebieg rekrutacji, przybliz zasady i wymagania. Co prawda nie mam SoU, a mój dyletantyzm i improwizatorstwo w RPG jest przeogromne, ale jestem mocno zainteresowany. A nóż widelec się nadam....!?

Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Drackula -->> nie przechodź SoU, w HotU tworzysz postać i po intrze z automatu zdajesz 15 poziomów, a (spoiler hehe) ekwipunku z SoU i tak nie zachowasz

Drackula [ Bloody Rider ]
Sabathius-----> to jak juz tyle powiedziales ( Ty wredny.....(co tu wymyslec)....beholderze(ale mu powiedzialem)) to przypomnij mi na ktorym poziomie sie onczy SoU i czy 15 to aby nie za wysoki aby zaczynac HoU. Inna sprawa to to ile poziomow maxymalnie mozna nabic w HoU? (tak z ciekawosci bo nie wime ile tymi epikami sie pobawie). No i z ym ekwipunkiem z SoU to tyz lipa, znow na gola klate trzeba bedzie brac ciosy.
Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Drackula -->> SoU kończy się zazwyczaj na 13lvl, ale i w takim przypadku automatycznie zdasz dodatkowe 2lvl
co do ekwip. , wiem, wiem, zawsze troszkie szkoda, ale gra się nie nudzi tak szybko, w końcu żadna sztuka wjechać czołgiem do Underdarku.
aha, wystarczy godz. grania w HotU i na ekwipunek z SoU nawet byś nie splunął :D, sam zobaczysz
ja gram nekromantę fizola, czyli w tej chwili 3wizard/10pale master/6monk - od 21 pierwszego lvl będę naprzemiennie zdawał pale mastera z monkiem

Bogas [ Senator ]
Sabathius- a jaką rasą grasz?
Gilmar- pytasz się Kanona a ja już opisałem swoją przygodę z ORBem :(
I dla mnie net jest do dupy jak w necie to tylko z drużyną i krótkim modułem.

Kanon [ Mag Dyżurny ]
A więc tak:
Serwer ORB'a jest serwerem FULL RPG co wielce sobie chwale, zasady rekrutacji sa do wyczytania na forum i nie sa wielce skomplikowane. Warunki jakie nalezy spelnic to:
a) rejestracja na forum ORB'a
b) publikacja historii postaci na forum ORB'a
c) pomyslne przejscie autoryzacji na serwerze (mozliwe ze MG zazycza sobie jakichs poprawek ;)
ORB'owe IP: 62.233.167.134:5121
Gra sie wysmienicie, co ciekawe mozna spotkac nawet zyczliwe poczatkujacym Boskie istoty ;o)

Kanon [ Mag Dyżurny ]
Zapomnialem dodac ze serwe obsluguje v. 1.32 i to rozbudowana koniecznie o SoU
Bogas ----> pozwole sie z toba nie zgodzic, net bywa do dupy, natomiast singiel to dopiero kiszka nuda, nuda i jeszcze raz nuda,liniowosc, schematyzm, powtarzalnosc+wtornosc no i oczywiscie packing bohatera i nic wiecej.
Nic nie przebije spotkania z zywa wampirzyca z krwi i kosci w ciemnym lesie, nic i basta ;o) Moj boze, alez ona miala spojrzenie.....

Drackula [ Bloody Rider ]
Kanon-----> gdzie gdzie..........?
Jak zaistaluje HoU to rozumiem ze juz zadnych patchy nie musze dogrywac?
chyba zagram wreszcie Bardem i przerobie go na Red Dragon Disciple :)) ale bede wtedy rzadzil :)
Bogas [ Senator ]
Kanon- może w modułach w które ty grałeś ale cechy które wymieniłeś występują moim zdamniem w necie gdzie oprucz osób z którymi chwilę porozmawiasz to nic tam nie ma. Gra w necie to rozmowa z kimś innym, tworzenie drużyny a pożniej przechodzenie kolejnej nudnej lokacji w której nic nie ma i czekanie na respawn potworów bo nic ciekawszego nie znajdziesz. No chyba ze się MG zlituje i poprowadzi jakąś przygodę która się przeplata z zabijaniem potworków :(

Bogas [ Senator ]
Kanon- I możesz mi powiedzieć dlaczego Fallout'y i Torment nie miała trybu multi? :) I dlaczego w BG większość gra w trybir solo?

Kanon [ Mag Dyżurny ]
Bogas ---> powiem, krotko: de gustibus non disputandum ;o)
Drackula ----> jak to gdzie ? w lesie niedaleko cmentarza Ephesus ;o)

Deser [ neurodeser ]
Dobry :)
Gilmar - dzięki za pozytywną recenzję :D Stale Was czytam, a że dopisuję sie sporadycznie... nie jestem dobry w singlowej grze bo jej prawie nie znam. Nie interesuje mnie rozwój postaci, podnoszenie poziomów itd.
Jak rozmowa zejdzie na temat RPG na papierkach lub jakieś luźne opowieści o rpg lub crpg to zawsze coś dopiszę :)
Bogas - znam Twoje stanowisko i szanuję. Swoje granie w crpg zaczynałem od Dungeon Master i Eye of the Beholder na Amidze (tak poważne granie) bo ze Spectruma mało co pamiętam oprócz zręcznościówek. Gram w każdą grę crpg jaka wychodzi bo to po części mój zawód :) Większości nie kończę... bo brak mi w nich czegoś nieobliczalnego i nieszablonowego i właśnie to udało mi sie odnaleźć w sieciowym NWN. Co do tych przygód i drużyny oraz czekania na MG... na Orbie jest stale (STALE przez 24 h) obecnych kilku MG, którzy czuwają nad grą. Selekcja graczy jest ostra i naprawdę nie grają tam ludzie spotykani w innych miejscach (czyt. hamscy (bo źli są jak najbardziej) psujący klimat i sens zabawy w rpg). Rozumiem jednak, że nie każdy tego oczekuje więc wyższości tego sposobu zabawy nad grą singlową dowodził nie będę. Są to dwa różne sposoby na spędzanie czasu przy grze i tyle :)
Kanon podał dane do Orba to ja podam dane do innego miejsca, w którym tez można sobie pograć sieciowo, rekrutacji nie ma żadnej, a i poziomy można ponabijać.
Niżej wymagania:
Jak połączyć się z serwerami krok po kroku:
1. Uruchamiamy grę.
2. Wybieramy: Gra Wieloosobowa.
3. Wybieramy: Dołącz do gry w sieci lokalnej.
4. Wybieramy: Połaczenie bezpośrednie.
5. Wpisujemy adres IP i port serwera, z którym chcemy się połączyć.
Do wyboru są dwa Moduły:
Land of Nordock: 217.172.224.10:5121
Embaros: 217.172.224.10:5123
oraz Przebieralnia do Nordocku, na którą można wejść, kiedy Nordock nie wpuszcza waszej postaci bo ma na sobie przedmioty wymagające wyższego poziomu: 217.172.224.10:5122
Haslo gracza na wszystkie serwery: rpg
Tutaj kieruje wszystkich, którzy chcą zagrać szybko, bez żadnych pisanin i skomlikowanego rejestrowania. Sam trochę tam grałem i bywało nieźle ale pewnie popierałbym opinie Bogasa o NWN przez sieć gdybym nie trafił na Orba :)
Deser [ neurodeser ]
Wiedziałem, że o czymś zapomnę :)
Drackula - absolutnie nie istaluj HoU bo na żadnym polskim serwerze nie pograsz. Wszystkie chodzą na wesji 1.32, a HoU podnosi jak się nie mylę wyżej. Trzeba mieć NWN +SoU i zrobić aktualizację z gry (koniecznie!!!)

Bogas [ Senator ]
Deser- gra podnosi się do 1.59. A co do tego ze jest MG to wiem o tym ale to nie zmienia faktu ze nie co dzienie są przygody :)

VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
oooo...i to jest pomoc i wyjasnienie..kurna olek, czarny olek :DDD robta coooo chceeeeeta...ale ja jutro kieruje swoje kroki po godzinie 21 na ktores z tu przedstawionych krain, serwerow.. tudziez mozliwe kraglosci..tfu. co ja bredze... :P
didle di didle daaaa... a teraz szuru buru w taaaanyy :)
jesli ktos tez jutro sie wybiera w takich godzinach..to prosze o info...jutro bede na forum do 16 zapewne :)

Drackula [ Bloody Rider ]
Zacznijmy od tego ze nie zamierzalem wchodzic na Orba. Ale jesli zainstaluje HoU i postawie serwer to beda mogli wejsc na niego Ci ktorzy beda mialei nizsza wersje gry? A czy nie jest takze mozliwe podniesienie wersji gry do tej ktora daje HoU?
Jak juz zainstalyje to mozemy sie zgadac na jakis dzien i sprobowac.

Deser [ neurodeser ]
Bogas - MG jak to MG :) czasami tylko czuwa nad prawidłowością rozgrywki... a jak nie ma przygód to sobie organizujemy sami :) A to zawody w pluciu do celu (oglądałem ostatnio takie w wykonaniu krasnoludów po pijaku :) a to insze śpiewy :) a ja uparcie podrywam pewna panią NPC :) która za cholerę nie chce się do mnie odezwać :D ale wiem, że któregś dnia się to stanie bo w końcu za to zbieram najwięcej punktów :) a jak zacznie mówić to już będę wiedział, że jakiś MG litościwie docenił moje poematy. Nie mam wielkiego stazu na Orbie ale brałem udział w kilku przygodach, a i nie raz, nie dwa byłem świadkiem udzielania się MG w przypadku postaci NPC. To są ludzie, którym za to nikt nie płaci, a jednak zawsze dbaja o to aby grało się przyjemnie... za to im kwiaty :)
Drackula - wszyscy musza mieć tą sama wersję inaczej obejrzą komunikat "niezgodna wersja programu".
Drackula [ Bloody Rider ]
Ale wszyscy moga podniesc wersje do aktualnej. Z tym chyba nie ma problemu.

Drackula [ Bloody Rider ]
to moze teraz ktos mi powie jak to zainstalowac , bo mi wywala ze bledny jezyk i nie kontynuuje instalacji :()())

Kanon [ Mag Dyżurny ]
Drackula ----> jak na moj rozum to bedzie raczej niewykonalne, ale moge sie mylic. Poniewaz domyslam sie jak to dla ciebie wazne zapytam specjalistow i jak tylko dostane odpowiedz to dam ci znac ;o)

Drackula [ Bloody Rider ]
Wazne i to pierunsko natychmiatstowo. Jzu chyba probowalem wszystkiego. Ale podobno Sabathius gra w HoU wiec chyba mozliwe.

Kanon [ Mag Dyżurny ]
Drackula ----> poniewaz zaraz wybywam, sygeruje abys zarestrowal sie na https://www.mga.pl/forum/ tam w Sprawach czysto technicznych podwiesilem watek pt Angielski HoU, bedziesz mogl sledzic rozwoj wydarzen ;o)
Dobranoc

Drackula [ Bloody Rider ]
Dzieki Kanon

Zysio [ Konsul ]
Pytam się na oficjalnym wg. redy :)
Jestem w Chapter 2, na dachu tej wieży i podszedłem do ogrodzenia, i jest za bramą ten koleś co Aribeth chciał do siebie wziać... Brama zamknięta, rozwaliłem wszystkich z czarów oprócz Aribeth i dwóch ludków bo się nie dało - i tu qpa. Nie mogę otworzyć bramy, pisze że wymaga specjalnego klucza - SKĄD WZIĄC TEN KLUCZ??? I, proszę, nie mówcie mi że jakiś ludek z tych co tam był miał otworzyć bramę... Niekoniecznie chce mi się przechodzić od nowa to wszystko, tyle męczenia się i wogóle cały wczorajszy i dzisiejszy dzień zmarnowałem :) Wie ktoś gdzie ten głupi klucz jest albo jakąś radę ma? W ostateczności czy jest cheat "teleport"?? To się przeniosę za bramę :) Please help! ;(

Drackula [ Bloody Rider ]
nie wiem czy nie spotoliles(raczej spitoliles). Powinienes podejsc do bramy i poczekac przy niej az sie sama otworzy, przy okazji posluchac ich gadki;) to wsio.
Trollf [ ]
zainstalowanie najnowszych patchy na wersji polskiej jest mozliwe, jednak zmienia cala gre na angielska...
- najpierw sciagamy angielski plik dialog.tlk do wersji jaka aktualnie mamy z ponizszego linka:
https://nwdownloads.bioware.com/neverwinternights/patch/dialog/english/
- robimy kopie biezacego pliku dialog.tlk, ktory znajduje sie w katalogu glownym NWN i nadpisujemy go tym sciagnietym,
- nastepnie w rejestrze zmieniamy wartosc klucza
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ BioWare \ NWN \ Neverwinter \ Language
na cyfre 0 (zero), ktora odpowiada wersji angielskiej...
- aktualizujemy nastepnie gre korzystajac z updater'a dostepnego z menu startowego gry, jesli aktualizacja sie nie powiedzie, to wtedy w ostatecznosci mozemy skorzystac z tzw. critical rebuild, czyli patchy dostepnych na stronie:
https://nwn.bioware.com/support/patch.html

Drackula [ Bloody Rider ]
Trollf-------> masz siarczystego calusa ode mnie(zartuje), wielkie dzieki. Nie wiem co mi odbilo ze ubzudaralem sobie ze jezyk angielski ma numerek 9 :(. Robilem tak jak mowiles ale nie sprobowalem z 0. Dzieki raz jeszcze za olsnienie.
Zysio [ Konsul ]
Dracula => SHIT! Tak myslałem... :D To niby co? Mam teraz wszystko do nowa przechodzić? :| Nie mam żadnych saveów wcześniej, tylko jednego jak już zabiłem tych ćwoków... :/ DAMN IT! Ta gra jest naprawdę denerwująca czasami... Nie ma cheatu "teleport" albo "give me that fuc*** key"?? :P
Trollf [ ]
Drackula -> od pocalunku wampira wolalbym raczej solidny uscisk lapy niedzwiedzia =]

Drackula [ Bloody Rider ]
oj Zysio, to ty moze idzi sie przewietrz, i nie graj wiecej:) Ja kodow nie znam.
A pamietaj ze jest cos takiego jak autosejw ale pewnie juz tez skopany w twoim przypadku?
Trollf [ ]
Zysio -> do tej bramy nie ma zadnego klucza w grze, na poczatku jak do niej podejdziesz powinna sie wlaczyc cut-scenka i pozniej brama sie sama otwiera... poza tym za ta brama nic ciekawego nie ma, to co bylo tam najciekawsze to juz przeciez wybiles, nieprawdaz? =] nie mozesz zejsc po prostu schodami przed brama w dol?
Zysio [ Konsul ]
Za bramą jest Lady Aribeth - muszę z nią pogadać chyba (tak myslę) i ona musi wrócić na stronę dobra bo tamten ją omotał :P
Za bramą jest ten zły - muszę go uśmiercić (tak myślę)
Za bramą jest jakiś coś dziwny.... nie wiem co z nim trzeba zrobić :D
Autosave jest też już po tym...
Schody w dół prowadzą do Zły gość's lair :) A w lairze potworek był jakiś golemiasty, ale wykitował bo burza była a potem słonko go przygrzało... W pokoju nic nie znalazłem.
Pytanie do cheaterów - jest kod na otwieranie zamkniętych drzwi? :P Otworzyłbym se z umiejętności ale o klucz się plumka :/
Trollf [ ]
Zysio -> wiesz, ze dzwonia, ale nie wiesz, w ktorym kosciele =]
sek w tym, ze po podejsciu Twoim do bramy powinna sie wlaczyc scenka, po ktorej brama zostaje otwarta i wypadaja z niej jaszczurzy wojownicy, natomiast Aribeth, Maugrim oraz Krolowa Morag zza bramy ZNIKAJA (teleportuja sie), wiec na tym poziomie nie powinenes miec nic wiecej do roboty jak obejrzenie scenki i zabicie kilku pomniejszych jaszczurek... po tym wszystkim po zejsciu schodami w dol dopiero tam powinienes rozmawiac z Aribeth i zabic Maugrima... w Twoim przypadku nie zadzialal wyzwalacz (trigger), ktory mial byc inicjatorem tych zdarzen...
Trollf [ ]
Zysio -> z oficjalnej strony Bioware:
1.25: NPCs at pinnacle of Host Tower not responding
If you have reached the pinnacle of the Host Tower, and the NPCs on the other side of the locked gate do not respond and do not run their in-game cutscene, the best way to continue is by running a particular script. First, press ` or ~ to display the command console in the upper left of the screen and then type the following to enter DebugMode:
DebugMode 1
Once you have done that, prepare for a fight, and then open the command console again and type the following:
dm_runscript 2q6k_startfight
NOTE: There is a single space between the dm_runscript command and the name of the script.
The gate should open, and the NPCs should attack you. Once they are disposed of, you can turn off DebugMode with:
DebugMode 0
Then, read your journal entry and use your Stone of Recall to report back to Aarin Gend and finish the chapter.

Drackula [ Bloody Rider ]
Trollf----> mysle jednak ze chlopak od poczatku bedzie gral :)
No i zacząlem gre :). Nawet fajna tylko ze lazac w pojedynke trzeba uwazac aby nie dostac lania. W NWN z takimi statsami to mozna loic wrogow grupowo a tu juz nie ;). Daje obrazek jak wyglada moj hero oraz statsy po stworzeniu postaci, bez zadnych przedmiotow wzmacnajacych:)--------------->
Trollf [ ]
Drackula -> czyzbys testowal dodatek HotU? ;-]
poza tym, ten koles na zdjeciu jak na barda to nie jest jakis taki zbyt rozgarniety (wis -8) =] ja tam wcale nie mialbym zamiaru sluchac jego przynudnawych opowiesci, dobrze ze nie rozwijal sie w tym fachu dalej i sie przekwalifikowal =]
jak pierwszy raz gralem w HotU to mialem mnicha no i jakos gierke zmeczylem ;-] obecnie testuje takiego kolesia: woj (6) / mnich (8) / shadowdancer (1) - swoja droga jesli chodzi o HotU, mimo epickich poziomow i sprzetu +10, to imho jest to najlepsza rzecz jaka Bioware stworzylo do NWN - kampania postastwowa i xp1 razem wziete sie do tego nie umywaja... ten dodatek bardziej mi przypomina klimat BG2+TB, niz dotychczasowe 'smuty' ;-] wydane przez Bioware...

Bogas [ Senator ]
Hehe a ja dzisaj patrzę na eMula i przez noc sciągło mi 120 Mg :D To niewiarygodne a ja myslałem ze jak mi sciąga 50 Mg HotU to jest zawrotna prędkość :) Jak tak dobrze pójdzie to następny tydzień i ferie należą do HotU
(jezeli pójdzie). Choć w sumie nie wiem z jednej strony miałem tylko sprawdzić czy chodzi i zamawiać orginał a z drógiej jak tu nie grać w takie cudo? :D

Drackula [ Bloody Rider ]
O widze ze w koncu ktos sie odezwal.:)
Bogas----> instaluj instaluj to zobaczymy czy na serwer do mnie uda Ci sie wejsc bez problemow. :) A tak swoja droga to moglbys odpowiadac na GG potrzebujacym;/
Trollf-----> no przeciez on nie byl tworzony z mysla o bardzie. Ale z marnych poczatkowych statsow ta profesja ladny bonus daje no i ladne skrzydelka:) Nie mam jeszcze epickich poziomow, ale z tego co widzialem w instrukcji to az tak wiele to one nie wnosza.
War [ dance of death ]
Nie grałem w HoU, nie znam się na Epickich poziomach itp...ale kiedyś w NWN było chyba tak, że jak się łamie jedną klasę drugą, to są jakieś kary do zdobywanego doświadczenia (chyba że jedna z nich to ulubiona klasa dla danej rasy). Czy tu też tak jest?

Bogas [ Senator ]
Drackula- nie wiele? :) Dla mnie dużo! Hmm co do GG to pytaj tutaj albo od teraz na GG ;) Teraz już będę. Po prostu mam słabą pamięć do takich rzeczy i rzadko przypomnę sobie żeby włączyć GG :)
"O widzę ze w końcu ktoś sie odezwał.:)"- ja jestem tu cały czas ale jak nikogo nie ma to co... Nie czekajcie na kogoś ale coś piszcie na pewno ktoś się odezwie :)
War- jeż tak ale Drackula ma klasę prestiżową a ona nie pobiera xp. Co innego postać Sebasthiusa która jeżeli nie jest Elfem, człowiekiem lub pół- elfem będzie miał kary ze aż strach. Dlatego się pytałem, ale jak widać nie odpowiedział.

Drackula [ Bloody Rider ]
Bogas------> eeeee, kogo o co pytales? No z tego co widze to epickie daja tylko epikie atuty. chyba ze w instrukcji czegos nie ma.
War----> widze ze Bogas jzu Ci to wyjasnil

Bogas [ Senator ]
O ile się nie mylę to ty pisałeś ze nic :)
Drackula [ Bloody Rider ]
no w porownaniu z tym co daja prestizowki to naprawde niwiele. Nastapnym razem robie wojownika do 10 poziomu a potem przechodze na Blackguarda. Albo Paladyna do 10 a potem na tego rycerza Thora czy jak to sie tam nazywa :)

Bogas [ Senator ]
No bo w koncu to są prestiżówki :)
A ja tak: Mam zamiar po raz pierwszy przejść grę krasnoldem. Mistrz broni, Obronca krasnoludów, wojownik, topór krasnoludzki i do boju :)
Drackula [ Bloody Rider ]
a wlasnie swoja droga musi ciekawie wygladac koles z 2 prestizowkami(o ile to mozliwe) :)
W instrukcji jest napisane ze ogranicznik jest polozony na 40 poziomie;).
Bogas [ Senator ]
Tak ale w kampanii to coś 30 można osiągnoć. Powinło się dać grać dwoma. Szkoda ze można tylko 3 kalsy maxymalnie :) Przynajmniej będzie wypasiona postać z wieloma umiejętnościami.

Drackula [ Bloody Rider ]
Mysle ze podstawowa NWN o przeszedl bym spokojnie tym kolesiem na obrazku. Nic wiecej nie potrzeba. Oddech smoka jest fajny :)

Bajt [ ]
Witam, dobra wiadomosc :)
Znana jest juz zawartosc polskiego wydania Temple of Elemental Evil, czyli Swiatyni Pierwotnego Zla :)
Podaje za CDP:
-2 CD z grą Świątynia Pierwotnego Zła,
-Bonus CD z muzyką z gry i bardzo rozbudowanym poradnikiem wzbogaconym o 25 map i opisującym wszystkie aspekty gry,
-Książka „Świątynia Złych Żywiołów”, z fabułą bezpośrednio związaną z tą przedstawioną w grze (290 stron, cena detaliczna – 21.90 PLN).
-Mapa przedstawiająca świat gry
-Karta pomocy podręcznej
Obszerna instrukcja (156 stron) na papierze kredowym
Wiecej informacji pod linkiem. Czas szykowac kase :)
Swoja droga glupio wyglada tytul ksiazki "Swiatynia Zlych Zywiolow" przy tym przetlumaczonym przez CDP :)
Drackula [ Bloody Rider ]
Bajt-------->JA tam nie wime ale dla mnie i tym bardziej dla anglikow ktorych o to pytalem to w tytule raczej chodzi o pierwotne zlo niz o zle zywioly :).
PS
Dlaczego polskie wersje gier sa tansze i lepiej wydawane, toz to nie sprawiedliwe:/
Zbanowany [ Chor��y ]
Jezeli ktos bedzie chcial pograc w Neverwintera z dodatkiem HotU to ja ciagle chetny! To tak btw i juz sie nie wtracam.

Drackula [ Bloody Rider ]
orientuje sie ktos dlaczego nie moge podniess poziomu na 11 Smoku dla tej postaci na wklejonym obrazku? Kiedy bede mogl dodawac te epickie? na 20 dopiero? Jesli tak to co do 20 musze dociagnac barda jeszcze?

Regis [ ]
Drackula --> Jesli ten dodatek jest oparty na zasadach D&D 3.5 i Epic Level Handbook, to juz tlumacze: Klasa prestizowa moze miec 5 lub 10 pozioemow - wyzej tego nie podskoczysz. NAtomiast epickie bedziesz mogl dodac jak SUMA Twoich poziomow przekroczy 20 (ponizej tego nie jestes "epicki" wiec to chyba jasne :) )

Drackula [ Bloody Rider ]
Czy pozostala dwojk tych idiotow bohaterow(Tomi i Linu) znajduje sie na 2 poziomiw podziemi maga czy gdzies na pierwszym? (HoU)
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
no panowie ide na serwer gola :)
Trollf [ ]
Regis dobrze gada, dac mu miodu! =]
Drackula -> do poziomu 20 postaci w jednej klasie prestizowej mozesz nabic tylko 10 pozimow, wiec w tym przypadku mozesz:
a) rozwinac o kolejne 5 poziomow barda,
b) szkolic przez 5 poziomow inna klase podstawowa (strata xp 1/5, czyli zamiast np. 500xp bedziesz dostawal 400)
c) nabic 5 poziomow innej klasy prestizowej jesli spelniasz wymagania (brak straty expa)
dopiero od poziomu 21 bedziesz mogl dalej rozwiajac tego Ucznia Czerwonego Smoka jako klase epicka...
co do Tomi i Linu to oboje sa 'rozrzuceni' po poziomie 2... ;-]

griz636 [ Jimmi ]
Halo Panowie specjalisci, co tutaj (patrz obrazek) trzeba zrobić? Bo zablokowalem sie i pojecia nie mam jak przejsc dalej.
Może ktoś wie?

Drackula [ Bloody Rider ]
No dobra dzieki, tylko sie upewnialem do tej pory.
Teraz dopiero mam dylemat. Czy jesli zabije matrone na polecenie corki to cos strasznego przyniosa mi konsekwencje tego czynu?(pocztek underdarku).
A te upgrajdy broni to sa po byku, troche drogawe, raptem 400 tys uzbieralem dopiero i wybieram sie na e cholerne wyspy. Fajne rzeczy ma teraz ten jiin z butelki:). Wszystko do prestizowek.
Trollf [ ]
griz ->
pamietasz walke z demonem przed ta lodowa sciana? o ile mi wiadomo, to podczas niej przeistaczales sie tam w rozmaite zwierzaki =] jesli teraz za pomoca amuletu sie przeistoczysz w cos naprawde duzego, to z lodem powinenes sobie poradzic ;-P
Drackula -> konskwencje tego czynu beda takie, ze w przyszlosci bedziesz mial troszke ulatwione zadanie, a raczej o jedna walke mniej... ;-]
Trollf [ ]
Drackula -> mala wskazowka ;-] jesli sprzedajesz jakies przedmioty to najpierw obejdz wszystkich kupcow i zobacz kto oferuje najwyzsza cene, a juz w zadnym wypadku nie sprzedawaj nic Dzinowi, gdyz to wielki sknera i najmniej z wszystkich placi Ci za sprzedawane mu przedmioty... =]
jesli dobrze pamietam, to w I rozdziale najwiecej kasy oferowal za towar pewien mag w Waterdeep, natomiast w 2 rozdziale najwiecej chyba oferuje mag na targowisku drowow przy stoisku z magiczna kula (nieopodal kuzni)...

sobber [ Junior ]
Witam
Chce zrobic mnicha i mam pytanie o jego swiecace oczy, kiedy mnich je dostaje i co one daja.
I drugie pytanie: jaki jest maksymalny poziom cech (sila, inteligencja itd) mozliwy do uzyskania w NWN+SoU.
Trollf [ ]
sobber -> swiecace oczy mnicha to taki bajer i nic nie daje poza wygladem... nie wiem od czego to zalezy w NWN i SoU ale w HoU mnichowi zaczynaja swiecic oczy jak awansuje na 21 (epicki) poziom - neutralnemu i dobremu swieca na niebiesko, a zlemu na czerwono... przy czym dotyczy to przede wszystkim (i nie jestem pewien czy tylko) ludzi - np. elfy-mnisi juz tego bajeru nie maja...
Zbanowany [ Chor��y ]
griz636 - uzyj amuletu lub pierscienia, juz nie pamietam, a jak to sie domysl ;)
sobber [ Junior ]
Trollf -> dzieki :), a co z tymi cechami, w podstawce bylo bodajze 30, a razem z dodatkiem ?
Drackula [ Bloody Rider ]
Jestem na pierwszym poziomie tej golemiarni i co mam zrobic z tym control roomem. Mam juz zrobione te 3 przedmioty ale nie moge nic zrobic z panelem sterujacym. Czekam na podpowiedz.

Bogas [ Senator ]
Ludzie piszcie ze SPOILER! Nie mam zamiaru czytać co mam zrobić. A nie czytać wątku bo ktoś nie wie jak coś przejść
nie mam zamiaru! :(
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
a ja sobie pogralem w sieci na golu
chcialbym wszystkim podziekowac za to ze mi tak duzo pomogli
kaplanowi Storiemu. druidowi Perarryq, a szczegolnie Robsonowi :) nie wiem czy tu zagladaja bo nie moglem sie spytac ale WIELKIE DZIEKI, gdybym tylko mial normalny ping.... a tak to KURWA MAC po prostu z takim polaczeniem
chcialbym tez podziekowac pewnemu polorkowi ktory przywrocil mnie do zywych podczas mojego glupiego spaceru....
chodzenie samemu jest co nieco nierozwazne...

War [ dance of death ]
sobber -> o ile pamiętam, możesz podnieść ceche max 23 (18 na starcie +5 co cztery poziomy, aż do 20 lev) + 10 punktów z przedmiotów. Tak mi się wydaje ;)
Bogas [ Senator ]
War-?? Skąd +10 z przedmiotów?
Zysio [ Konsul ]
Ok, zamieszczam rysunke przedstawiający mój problem :) Gościu się plumka żebym go wypuścił, no to poszedłem znalazłem tą księgę tego czarownika. W niej pisze coś o dwóch przedmiotach (mam je) i żeby je czarem potraktować. Czaru takiego nie zna mój ludek a pierścień, który ma go "umieć" wg tego więźnia jest nieobecny na tej planszy :) Ja to mam farta do tej gry :D Co robić???

War [ dance of death ]
Bogas -> pierścienie (np. Łotrzyka +4), rękawice zręczności +5 i już mamy 9 pkt :). Jeszcze jakiś płaszcz...hmm może nie płaszcz ale jeszcze coś na pewno dodaje do Zręczności. Podobnie zresztą z każdym innym atrybutem. Coś nie tak?

Bogas [ Senator ]
A co z charyzmą, int, mądrością itp? Podałeś tylko zręczność :)

Zysio [ Konsul ]
Nikt mi nie pomoże?
Zapomniałem dodać... To jest w Wizard's Dungeon w jakimś lesie się w to wchodzi przez teleport, czar nazywa się Dominance :| Jest taki wogóle? Jest dominate monster dominate animal person nawet chyba..... Ale dominaNCE nie widziałem jakoś. Co to za czar jest wogóle!?! Jak go zdobyć - myślałem, że uda mi się go w Temple of Tyr kupić jako papirus ale nie wyszło :p Help!

Bogas [ Senator ]
Zysio- sorry ale dawno w to grałem i nie pamiętam. Jak ktoś innym przyjdzie to może pomoże. Ale napewno ten pierscień gdziesz muszi być bo grałem wojem i czarów raczej nie rzucałem.

War [ dance of death ]
Bogas -> charyzma - pierścień aktora + 5 plus płaszcz nimfy (??) +5 do charyzmy. Z mądrością nie wiem - nie gram kapłanami :). Ale na pewo się da. Zresztą sobberowi chodziło chyba o mechanike nie o szczegóły :) A w edytorze też można zrobić odpowiednie przedmioty. Poprostu wydaje mi się, że więcej niż 10 z przedmiotów nie możesz dodać, a więc końcowa wartość zależy od bazowej wartości atrybutu. Odrazu zaznaczam że nie wiem jak jest w HoU i na epickich poziomach.
A może wogóle się myle :P
Bogas [ Senator ]
Ok. Myslałem tylko ze w NWN jest tylko jedeń typ przedmiotów dodających do danej cechy. Za co dostałeś ostrzeżenie? Nie widzałem abyś gdziesz się głupio dopisywał :)
I jak tam BG? :D

War [ dance of death ]
Jakie ostrzeżenie?!
A co do BG - jestem Pod Lśniącą Dłonią :PP Nie mam czasu :P (DnD, treningi, dziś RotK :))

War [ dance of death ]
Już wiem. Nie mam pojęcia o czym on do mnie mówi. Tylu jest statsiarzy na tym forum, a przyczepili się do mnie. Jeszcze żeby słusznie.
BTW. SoU już tyle ma, a kosztuje dalej 79 zł...Wyjdzie HoU i będzie tyle samo kosztować. LoL

Bogas [ Senator ]
Ale z NWN kosztuje 99zł. A tak w ogóle to ma dopiero 5 miesięcy.
Pod Lśniącą Dłonią? A co to? Chyba pod pomocną dłonią.

War [ dance of death ]
Bogas -> Możliwe. W każdym bądz razie jestem już "daleko".
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
idzie ktos na gola serwer ?

sobber [ Junior ]
War -> tak mi sie zdawalo, 23+10 z przedmiotow ale chcialem sie upewnic ;)
Trollf [ ]
w HoU najwieksza naturalna sila to 35, pewnie mozna by i wiecej, ale juz poziomow brakuje =]
np. taki czlowiek-wojownik:
- 18 pkt bazowe,
- 10 pkt co 4 poziomy,
- 7 pkt z epickich atutow Great Strength
do tego dochodzi sila z przedmiotow, ktora maksymalnie zatrzymuje sie na liczbie 47 (co do pasa dodajacego +10 do sily, to wiem, ze gdzies tam taki jest, ale to chyba dopiero w 3 rozdziale... natomiast nie kojarze teraz innego przedmiotu dodajacego te pozostale +2 do sily...)
co do tak duzej sily to nie wiem czy jest to warte swieczki, bo troche szkoda tych 7 atutow na Great Strength od poziomu 21+, sila 25 do wyboru wszystkich zaleznych od niej atutow powinna wystarczyc, bo wtedy na wyzszych poziomach jest szansa wybrania atutu Devastating Critical, czyli przeciwnik robi rzut na sile woli, jak mu sie nie uda, to kaplica... =] nie wspominajac o tym, ze jesli Mistrz oreza sie odpowiednio wyszkoli, i jego bron posiada wlasciwosc Keen, to krytyki wychodza przy rzucie kostka juz od 13 do 20 =]
następny [ Rekrut ]
Co trzeba zrobić w Ruinach Rasy Stwórców z tymi kamieniami w sadzawkach bo się pogóbiłęm przy przechodzeniu 3 razy gry.. :/

Bajt [ ]
Witam!
Wlasnie skonczylem KotOR-a grajac po jasnej stronie. Pod koniec bylem na maxa lightowy, az sie swiecilem :D
Nadal jestem pod wrazeniem zakonczenia, ktore jest iscie filmowe i satysfakcjonujace. Uff, niedlugo sprobuje zagrac po ciemnej stronie mocy, hehe :>
Trollf --> Przeciez juz w podstawce NWN mozna miec krytyka 12-20 jak sie walczy ostrym rapierem (lub sejmitarem) z poprawionym krytykiem :P
Chyba ze masz na mysli inna bron.
Trollf [ ]
Bajt -> mam na mysli inna bron, jak dlugie i krotkie miecze, katany itp. czyli ta bron co ma na poczatku krytyk 19-20, natomiast w HoU mistrz oreza z rapierem/sejmitarem zejdzie z krytykiem do przedzialu 10-20 ;-]

Zbanowany [ Chor��y ]
Takie pytanko a propos polskich serwerow: czy posiadacz HotU bedzie mogl sie tam zalogowac dopiero wtedy gdy pojawi sie HotU w wersji polskiej i czy to prawda ze wersja polska pojawi sie dopiero w marcu (dobry dowcip jezeli to prawda)?
I teraz zwiazane z tym pytania: dlaczego najnowszy patch polski to 1.32 skoro jest juz angielski 1.61 i to dostepny na wszystkie trzy wersje NWN (podstawowy, sou, hotu). To strasznie ogranicza granie na sieci, wiekszosc serwerow odpada w przedbiegach. Przeciez po to Bioware udostepnia patche dla hotu, sou i podstawowej wersji oddzielnie aby kazdy z mozliwie kazdego wydania tej gry mogl sie polaczyc z serwerem. O co tu chodzi bo nie rozumiem.

Drackula [ Bloody Rider ]
Wybieram sie do Psionikow i mam dylemat: lepiej pokojowo czy od razu robic sieczke? co jest bardziej oplacalne?
Trollf [ ]
Drackula -> jesli rozwiazesz to pokojowo, to wlasciwie nic ciekawego tam nie ma... natomiast w przypadku sieczki jest masa expa + wiecej magicznych przedmiotow + zwiedzenie dodatkowych lokacji - jednak walki to nie bedzie bulka z maslem, szczegolnie ze wzgledu na psioniczne ataki ilithidow odbierajace czesto znacznie powyzej 20 hp, przed ktorymi to raczej nie ma obrony...
Drackula [ Bloody Rider ]
no wlasnie nie wiem, bo wszedlem tam do glownych sal i tluklem ich niemilosiernie.... a c dalej to sie zobaczy.
SPOILER
Bo laze z ta elfka i zaproponowala ze bedzie darem ktory ja dorecze i dzieki temu moge dostac sie pokojowo.
Trollf [ ]
Zbanowany -> przeczytaj mojego posta z [08.01.2004] 21:18 w tym watku, bedziesz wiedzial jak zainstalowac najnowsze patche na wersji polskiej - jednak cala gra zostanie zmieniona na angielska...
Deser [ neurodeser ]
Zbanowany - chcesz grać na zagranicznych serwerach ? Nic Cie nie ogranicza... instalujesz angielskie HoU i sobie grasz (no... oczywiście masz cd-keya i oryginał :) chcesz grać na polskich ? ... czekasz aż bedzie oficjalne polskie HoU, kupujesz i grasz :) Nie widzę w tym nic niezwykłego. Jak narazie gramy na NWN + SoU w wersji 1.32 i wydaje mi się to zupełnie normalną sytuacją.
Zysio [ Konsul ]
Trollf => Mam pytanko, jak mi wcześniej pomagałeś to mi dałeś z oficjalnej strony ten tekst ze ksryptem... Skąd to wziąłeś??? :| Jest tu parę rzeczy niby ale konkretnie chodzi mi o nazwę skryptu gdzie to pisze w jakim dziale konkretnie bo znaleźć nie mogę :) Może tam coś będzie o tym pierścieniu co potrzebuje...
Zbanowany [ Chor��y ]
Trollf -> nieporozumienie
Deser -> o to mi chodzilo (mam NWN angielski + HotU tez ang). Mi jednakze wydaje sie to niezykle, powiem wiecej, dla mnie to chore. Serwer to serwer i nie powinno byc dla niego roznicy czy to wersja angielska czy polska czy francuska lub arabska. Kazdy, niezaleznie od wersji jezykowej czy innej, powinien miec dostep do najnowszych patchy bo w inny sposob imho traci to sens.

Bogas [ Senator ]
Drackula- człowieku, spoiler!, SPOILER!
Zbanowany- co do tego z patchami to podobno Atari nie pozwala. Nie ma innych wersji jężykowych po za tymi które tłumaczy Bioware tak samo z HOTU.
Trollf [ ]
Zysio -> stronka, na ktorej byl opis poprzedniego bledu to dzial Support/Known Issues
https://nwn.bioware.com/support/known.html
pierscien z tym czarem nazywa sie Ring of Melf i znajduje sie w pomieszczeniu maga z oltarzem w polnocno-wschodniej czesci... zreszta jak nie mozesz sobie poradzic z uwolnieniem Naxa, to olej to - za jego uwolnienie jest tylko 100xp

Deser [ neurodeser ]
Zbanowany - albo nadajemy na róznej częstotliwości albo chodzi nam o coś zupełnie innego co sprawia, że nie możemy się zrozumieć.
Dla mnie, mając angielski NWN + SoU + HoU gram sobie na obsługujących angielski serwerach... i po sprawie. Po kiego mam grać z angielskim na polskich ? Mam wtedy patcha 1 cos tam i jestem bardzo zadowolny (nie robię sobie żartów tylko zakładam, że mój angielski jest na tyle dobry, że mi to nie przeszkadza).
Nie mam angielskiego (nie znam angielskiego), gram na NWN + SoU patch 1.32 i czekam aż przetłumaczą (przecież ludzie też muszą mieć czas). Naprawdę nie rozumiem co w tym nagannego ? To że będziemy mieli później ?
Co to ma do rzeczy ? Dodatek do Gothica też będziemy mieć później. Gdybym był niemieckojęzyczny to już bym sobie zagrał. Mieliśmy pierwsi Chrome ;) Amerykanie mają Deus Ex Invisible War (i co im z tego jak błędów tyle co w naszym chromie :) Czasem lepiej poczekać... niech rozgrzen głowy pograją i poprawią niedoróbki... jak wyjdzie u nas to pewnie będzie patch 1.95 ;)))
Zbanowany [ Chor��y ]
Deser -> Ha! Widzisz, ja inaczej na to patrze. IMHO bez znaczenia powinno byc to ze Ty masz wersje polska a ja wersje angielska, tak samo jak to, ze ktos ma czy ktos nie ma HotU - kazdy powinien miec dostep do najnowszych poprawek i updatwow tak jak to jest w przypadku wersji angielskiej. Tam masz podstawowego NWN - mozesz pograc z kazdym od posiadacza tej samej wersji programu az do posiadacza NWN+SOU+HotU i to na najnowszym patchu. Wydaje mi sie ze tak powinno byc tez w wersji polskiej - przeciez serwery sa uniwersalne, to klienci w tym wypadku komplikuja sprawe (a konkretnie to postawa Bioware lub Atari). Ale to chyba marzenia...

Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Zbanowany -->> cyt.:
"Serwer to serwer i nie powinno byc dla niego roznicy czy to wersja angielska czy polska czy francuska lub arabska"
co ja mogę powiedzieć jako administrator w firmie gdzie pracuję? no zniosłem pluszowe jajo ze śmiechu
ale nie przejmuj się, pomarzyć piękna rzecz...
Drackula [ Bloody Rider ]
Bogas---> no przeciez napisalem ;)
Skonczylem 2 rozdzial ale zakonczenie jest takie, ze go nie polubilem. Ale jeszcze dam znac o sobie temu komus. To co mi sie podoba to to ze mozna wreszcie robic taka bron jaka sie zamarzy, problem tylko, ze trzeba wydac na nia okolo 1000000 kasy :(. Co jest bez sensu to to ze kupcy maj ograniczony limit kasy za przedmioty. W 2 rozdziale jest to 10000 co przy przedmiotach wartych nawet 200000 ni ejest wiele.
Zbanowany [ Chor��y ]
Sabathius -> Hmm.. przypadkowo ja rowniez jestem adminem i w/g mnie stawianie serwera tylko dla jednej wersji jezykowej to imho lamerstwo. Inna sprawa ma sie z wersjami ale ten problem niweluja patche. Przeciez to tylko protokoly. To bardziej wyglada na swiadoma polityke producenta aby wersja angielska byla ta "najwazniejsza".
Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
Zbanowany -->> tym bardziej dziwią mnie twoje słowa. Doskonale zdaję sobie sprawę że ogólnie rzecz biorąc jest to jak najbardziej możliwe, ale niestety twórcy NWN musieliby wziąść to pod uwagę przy projektowaniu gry

Sabathius [ gdzie jest rooda? ]
spuchliśmy, założę nowy wątek co?
Zbanowany [ Chor��y ]
Sabathius -> dlaczego dziwia Cie moje slowa? Skoro Bioware zdecydowal sie wydac wersje zlokalizowane to nie widze najmniejszego powodu aby traktowac je gorzej. To nei kwestia techniczna, to... wlasciwie nie rozumiem kwestia czego.
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1902904&N=1
wybaczcie zapomnialem podac linka :(((((
nowe watek