GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

GITARRRRRA :)

06.01.2004
17:38
smile
[1]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

GITARRRRRA :)

Chciałbym się tutaj zwrócić do gitarzystów na golu...(lub ludzi, którzy si na tym znają)
Gram(tzn próbuję:) na gitarze klasycznej w winylowymi strunami, jednak:
-Mam kłopot dociskaniem strun..jak to wyćwiczyć, gdzie łapać palcami(przy progu, na środku? - niewiem), czy trzeba bardzo mocno przyciskać struny?
-Akordy...czy trzeba mieć jakieś baaaardzo długie palce, żeby dobrze złapać akord?
-kostka...czy można używać kostki do winylowych strun?
-gdzie zdobyć podkłady do gitar pro 3? (hotel california, nirvany, downtown train)

06.01.2004
17:48
[2]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

-No spoko,jeżeli naprawdę kosisz,to po pewnym czasie będziesz miał odciski na opuszkach..i to nie jest nic złego.Jeżeli Ci się to nie widzi,to możesz podetrzeć pilniczkiem te rowki co są na tej gryfie(no tej główce)..to spowoduje,że struny będą bliżej progów.
-Rambo dał rade,to i Ty dasz.
-Tak,choć bardziej sexi jest grać palcami.No i to pozwoli Ci potem bardziej kombinować i grać bardziej złożone utwory(jeżeli będziesz grał palcami).
-Nie wiem.

06.01.2004
18:03
[3]

Muss [ Centurion ]

Ad. 1 - Najlepiej wycwiczyc grajac, albo jest jeszcze jeden sposob - musisz wziac pileczke tenisowa albo jakas inna podobna i uciskac ja palcami tej reki ktora uciskasz struny :)
Ad. 2 - nie trzeba miec dlugich palcow to podstawowych akordow, gorzej bedzie z chwytami barre gdzie palec wskazujacy musi robic za poprzeczke, ale jak to wycwiczysz to dlugosc sie nbei bedzie liczyc :P
Ad. 3 - jasne ze mozna ale po co :P
Ad. 4 - www.gitara.org, www.olga.net, www.olga.pl (serwis juz nie istnieje ale taby dalej mozna sciagac)

06.01.2004
18:05
smile
[4]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Co do ostatniego punktu:

06.01.2004
18:08
[5]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

Aha... i jeszcze jedno! Jakieś dobre, darmowe programy do strojenia:)

06.01.2004
18:09
smile
[6]

Peleque [ Generaďż˝ ]

- Trzeba przyciskac "wystarczajaco' tak aby wydobyc czysty dzwiek oczywiscie w gitarach z wysoka akcja bedzie to bardzo utrudnione, dodatkowo jak dla mnie zawsze problemem byly struny nylonowe "uciekajace" spod palca. Dociskac trzeba na srodku progu bo jak bedziesz dociskal na samym progu (co moze sie wydawac latwiejsze) to paluch moze sie osunac na nastepny prog co niewatpliwie zabrzmi sasiadem :)
- Kazdy akord ma kilka wariantow za pomoca ktorych mozna go zagrac wiec zawsze mozna znalezc jakis odpowiedni dla siebie.
- Mozna oczywiscie grac kostka wszystko zalezy od tego co chcesz zagrac i niektorych rzeczy po prostu nie zagrasz przy pomocy kostki.
- Na oldze bylo kiedys sporo teraz olge szlag trafil ale jest chyba wersja offline do pobrania

06.01.2004
18:44
[7]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

Peleque->Dzięki za linka:)


Nie znacie stroików????

06.01.2004
18:59
smile
[8]

Monther [ Generaďż˝ ]

Hmm... a może po prostu kup sobie stroik??? Najtańszy kosztuje gdzieś koło 60 PLN. Wtedy masz naprawdę precyzyjne strojenie.
Ja osobiście używam stroika Yamahy. Rewelacyjna sprawa. Stroisz na jakikolwiek dźwięk, ma wyświetlacz, możliwość wpięcia jacka (gdybyś chciał kiedyś np. elektryka stroić) słowem, wszystko co trzeba :-) I kosztował jedyne 120 PLN.

06.01.2004
19:00
smile
[9]

Monther [ Generaďż˝ ]

Przy okazji: Czy ma ktoś rozpisane utwory z Soundtracku z Desperado II (One Upon A Time In Mexico)????

06.01.2004
19:14
[10]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

Monther->Odpada:( Chciałem darmowy...nie mam kasy:(

06.01.2004
19:20
smile
[11]

zmudix [ palnik ]

Co do stroika - AP Guitar Tuner 1.02 - chyba darmowy :)

06.01.2004
21:23
smile
[12]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

zmudix-> dzięki!


A nie macie może jakiejś graficznej rozpiski pokazującej wszystkie chwyt(c-dur, d-dur itd.)?

06.01.2004
21:28
smile
[13]

zmudix [ palnik ]

Chwyty (od razu masa opracowań) na www.chords.pl - gorąco polecam :)

06.01.2004
21:42
[14]

DeV@sT@toR [ Senator ]

Tutaj też masz parę linków.

06.01.2004
21:44
[15]

DeV@sT@toR [ Senator ]

Acha, i ściągnij sobie GP4 i jakiegoś patcha na GP3 wielu tabów nie znajdziesz.

08.01.2004
17:26
smile
[16]

Monther [ Generaďż˝ ]

Chłopaki-gitarzyści, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie akordy pojawiają się w kawałku Anathemy "Are You There"??? Przypuszczam, że to banalne, ale nie mogę sobie poradzić ze słuchu....(słaby jestem w tej dziedzinie :-)))

27.01.2004
19:05
smile
[17]

B.K_nigh [ Legionista ]

Chcesz moge Ci przeslać programiki do strojenia z kompa

27.01.2004
19:10
smile
[18]

tommy_1234 [ Pretorianin ]

moja siostra sie zna

27.01.2004
19:15
smile
[19]

B.K_nigh [ Legionista ]

Na czym sie zna Tomciu?;)

30.04.2004
21:17
smile
[20]

B.K_night [ Centurion ]

Wydaje mi się iż możnaby wskrzesić ten wątek... To tylko propozycja a nabyłem już co nieco doświadczenia w tej dziedzinie (i tak jestem jeszcze zielony w porównaniu do niektórych, ale gram 4 miesiące). Jakieś linki itd..

03.05.2004
13:28
smile
[21]

B.K_night [ Centurion ]

Naprawde nikt juz sie nie przejmuje losem gitarowcow? ;(

03.05.2004
13:40
smile
[22]

J0lo [ Legendarny Culé ]

BK ---> wpisz gitara w wyszukiwarce - wyskoczy ci cykliczny watek :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.