
Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
GITARRRRRA :)
Chciałbym się tutaj zwrócić do gitarzystów na golu...(lub ludzi, którzy si na tym znają)
Gram(tzn próbuję:) na gitarze klasycznej w winylowymi strunami, jednak:
-Mam kłopot dociskaniem strun..jak to wyćwiczyć, gdzie łapać palcami(przy progu, na środku? - niewiem), czy trzeba bardzo mocno przyciskać struny?
-Akordy...czy trzeba mieć jakieś baaaardzo długie palce, żeby dobrze złapać akord?
-kostka...czy można używać kostki do winylowych strun?
-gdzie zdobyć podkłady do gitar pro 3? (hotel california, nirvany, downtown train)
BarD [ Leningrad Cowboy ]
-No spoko,jeżeli naprawdę kosisz,to po pewnym czasie będziesz miał odciski na opuszkach..i to nie jest nic złego.Jeżeli Ci się to nie widzi,to możesz podetrzeć pilniczkiem te rowki co są na tej gryfie(no tej główce)..to spowoduje,że struny będą bliżej progów.
-Rambo dał rade,to i Ty dasz.
-Tak,choć bardziej sexi jest grać palcami.No i to pozwoli Ci potem bardziej kombinować i grać bardziej złożone utwory(jeżeli będziesz grał palcami).
-Nie wiem.
Muss [ Centurion ]
Ad. 1 - Najlepiej wycwiczyc grajac, albo jest jeszcze jeden sposob - musisz wziac pileczke tenisowa albo jakas inna podobna i uciskac ja palcami tej reki ktora uciskasz struny :)
Ad. 2 - nie trzeba miec dlugich palcow to podstawowych akordow, gorzej bedzie z chwytami barre gdzie palec wskazujacy musi robic za poprzeczke, ale jak to wycwiczysz to dlugosc sie nbei bedzie liczyc :P
Ad. 3 - jasne ze mozna ale po co :P
Ad. 4 - www.gitara.org, www.olga.net, www.olga.pl (serwis juz nie istnieje ale taby dalej mozna sciagac)

Cuphay [ Mroczna Dusza ]
Co do ostatniego punktu:
Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
Aha... i jeszcze jedno! Jakieś dobre, darmowe programy do strojenia:)

Peleque [ Generaďż˝ ]
- Trzeba przyciskac "wystarczajaco' tak aby wydobyc czysty dzwiek oczywiscie w gitarach z wysoka akcja bedzie to bardzo utrudnione, dodatkowo jak dla mnie zawsze problemem byly struny nylonowe "uciekajace" spod palca. Dociskac trzeba na srodku progu bo jak bedziesz dociskal na samym progu (co moze sie wydawac latwiejsze) to paluch moze sie osunac na nastepny prog co niewatpliwie zabrzmi sasiadem :)
- Kazdy akord ma kilka wariantow za pomoca ktorych mozna go zagrac wiec zawsze mozna znalezc jakis odpowiedni dla siebie.
- Mozna oczywiscie grac kostka wszystko zalezy od tego co chcesz zagrac i niektorych rzeczy po prostu nie zagrasz przy pomocy kostki.
- Na oldze bylo kiedys sporo teraz olge szlag trafil ale jest chyba wersja offline do pobrania
Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
Peleque->Dzięki za linka:)
Nie znacie stroików????

Monther [ Generaďż˝ ]
Hmm... a może po prostu kup sobie stroik??? Najtańszy kosztuje gdzieś koło 60 PLN. Wtedy masz naprawdę precyzyjne strojenie.
Ja osobiście używam stroika Yamahy. Rewelacyjna sprawa. Stroisz na jakikolwiek dźwięk, ma wyświetlacz, możliwość wpięcia jacka (gdybyś chciał kiedyś np. elektryka stroić) słowem, wszystko co trzeba :-) I kosztował jedyne 120 PLN.

Monther [ Generaďż˝ ]
Przy okazji: Czy ma ktoś rozpisane utwory z Soundtracku z Desperado II (One Upon A Time In Mexico)????
Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
Monther->Odpada:( Chciałem darmowy...nie mam kasy:(

zmudix [ palnik ]
Co do stroika - AP Guitar Tuner 1.02 - chyba darmowy :)

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
zmudix-> dzięki!
A nie macie może jakiejś graficznej rozpiski pokazującej wszystkie chwyt(c-dur, d-dur itd.)?

zmudix [ palnik ]
Chwyty (od razu masa opracowań) na www.chords.pl - gorąco polecam :)
DeV@sT@toR [ Senator ]
Tutaj też masz parę linków.
DeV@sT@toR [ Senator ]
Acha, i ściągnij sobie GP4 i jakiegoś patcha na GP3 wielu tabów nie znajdziesz.

Monther [ Generaďż˝ ]
Chłopaki-gitarzyści, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie akordy pojawiają się w kawałku Anathemy "Are You There"??? Przypuszczam, że to banalne, ale nie mogę sobie poradzić ze słuchu....(słaby jestem w tej dziedzinie :-)))

B.K_nigh [ Legionista ]
Chcesz moge Ci przeslać programiki do strojenia z kompa

tommy_1234 [ Pretorianin ]
moja siostra sie zna

B.K_nigh [ Legionista ]
Na czym sie zna Tomciu?;)

B.K_night [ Centurion ]
Wydaje mi się iż możnaby wskrzesić ten wątek... To tylko propozycja a nabyłem już co nieco doświadczenia w tej dziedzinie (i tak jestem jeszcze zielony w porównaniu do niektórych, ale gram 4 miesiące). Jakieś linki itd..

B.K_night [ Centurion ]
Naprawde nikt juz sie nie przejmuje losem gitarowcow? ;(

J0lo [ Legendarny Culé ]
BK ---> wpisz gitara w wyszukiwarce - wyskoczy ci cykliczny watek :)