GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

podłonczenie karty muzycznej do amplitunera

06.01.2004
12:22
smile
[1]

??? [ tomi_boss ]

podłonczenie karty muzycznej do amplitunera

no własnie mam kabelek z dwoma czinczami(neiwiem ajk toi sie pisze) a stylu amplitunera ze 100 dziurek ;)
i gdzie to wcisnac by dzialalo?
help me
please

06.01.2004
12:29
[2]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

podlacz pod wejscie telewizora albo magnetowidu. jak chcesz to nawet pod wejscie magnetofonu czy tez odtwqarzacza cd lub dvd. nie podpinaj pod phono.

06.01.2004
12:30
[3]

Dayton [ Generaďż˝ ]

wcisnij tam gdzie pisze wejscie albo line in

06.01.2004
12:35
[4]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

czasem jest tez napisane (cos w rodzaju...in/out) AUX...

06.01.2004
12:36
[5]

Swidrygajłow [ ]

wszystko wskazuje na to, że ktoś strzelał do twoejgo amplitunera z karabinu maszynowego. raczej nie będzie już działać

06.01.2004
13:00
[6]

??? [ tomi_boss ]

niby prubuje jak muwicie ale nic narzie nieidzie
a ze strony karty dzwiekowej moze czeba c w windzie wlonczyc?
muzyka mam zintegrowana na pł. MSI

06.01.2004
14:02
[7]

Rendar [ Senator ]

1. Karta musi być zainstalowana poprawnie w windzie.
2. Kabel (jack) podłączasz do ZIELONEGO wyjścia na karcie brzdękowej
3. Do wzmacniacza podłączasz pod wejście (tak jak pisali poprzednicy)

Swidrygajłow - baaardzo błyskotliwa i fachowa uwaga.

06.01.2004
14:05
[8]

Swidrygajłow [ ]

dziękóje

06.01.2004
18:21
[9]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

??? ---> Napisz jaka karta muzyczna. Bo jeśli to np. SB Live 5.1, to masz tam wyjście cyfrowe. Wtedy powinieneś użyć kabla coaxialnego i będziesz mieć cyfrowy dźwięk bez żadnych zniekształceń.

06.01.2004
18:41
[10]

??? [ tomi_boss ]

wejsc jest digital i analog
karta dzwiekowa jest zintegorowan z płyta - nvidia nForce Audio

06.01.2004
18:45
smile
[11]

??? [ tomi_boss ]

narzie doszlem do czegos takiego :D

wloncze na ampli radio to slysze co graja u mnie w pokoju na kompie :D:D nie ejst zle:D:D:D ale wole efekt odwrotny:D

06.01.2004
19:16
[12]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

ha, no to prawie ci sie udalo :))

jack podlaczasz do wyjscia karty dzwiekowej opisanej "out" lub ze strzalka od gniazda.

drugi koniec kabla podlaczasz do amplitunera, czyli czerwona wtyczka do czerwonego gniazda a czarna do czarnego znajdujacego sie obok. te gniazda musza byc opisane "in". wybacz, ale prosciej tego nie umiem wytlumaczyc :))

06.01.2004
20:04
[13]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

??? ---> Dobrze byłoby jeszcze gdybyś podał jaki masz amplituner i jakie ma wyjścia. Podejrzewam, że coaxiala masz, więc nie ma sensu podłączać w inny sposób. Musisz tylko kupić odpowiedni kabelek (ewentualnie zrobić samemu) i podłączyć go do karty, a potem do amplitunera (coaxial to pojedyńczy chinch mono). Tak w ciemno, to naprawdę trudno jest pomóc, bo nawet jak spróbujesz podłączyć, to istnieje szansa, że zrobisz to niewłaścwie. Zresztą musisz jeszcze ustawić odpowiednie źródło w amplitunerze, takie do którego chcesz podłączyć.
Naprawdę napisz więcej danych, to będzie łatwiej.

07.01.2004
09:05
[14]

??? [ tomi_boss ]

https://www.p4c.philips.com/files/f/fr985_00/fr985_00_dfu_pol.pdf a wiec cosik takiego jak tu mam stylu amplitunera

07.01.2004
09:10
[15]

??? [ tomi_boss ]

https://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/przeglad_plyt_nForce2/msi.html i mniej wiecej taka plyte MSI

07.01.2004
15:39
[16]

??? [ tomi_boss ]

maly UP :D

07.01.2004
16:43
[17]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

??? ---> Potrzebujesz kabelka SPDIF. Na allegro po 20zł. W amplitunerze masz wejście coaxialne albo optyczne (pewnie oba). Łączysz kartę muzyczną z amplitunerem tym kabelkiem i w amplitunerze ustawiasz jakie źródło ma obsługiwać np. coaxial. Czy ma to być TV, CD, czy może DVD. Tylko nie wiem czy masz do płyty głównej śledzia z cyfrowymi wejściami. Niektóre firmy dodają go gratis, a inne chcą dopłaty. Jeśli nie masz to po prostu dokup. Wiem, że to są dodatkowe koszty, ale po prostu nie będzie strat, bo dźwięk pójdzie od razu w postaci cyfrowej, nie będzie więc zamieniany na postać analogową, by znowu zostać przetworzonym do postaci cyfrowej. Podłączając dźwięk analogowo nie mógłbyś mieć AC3 w filmach.

12.01.2004
10:44
smile
[18]

??? [ tomi_boss ]

dzieki wzszytskim za odzew jusz wszystko dziala :D

musialem poprostu odlonczyc glosniki od kompa i tyle :D

12.01.2004
11:57
smile
[19]

Zgred [ Konsul ]

A może "podlonczysz" się do słownika ortograficznego?!

12.01.2004
12:05
[20]

??? [ tomi_boss ]

pisze posta a nie mature :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.