GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

no to lipa z ta karta.. :(

05.01.2004
16:10
smile
[1]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

no to lipa z ta karta.. :(

No to sie podlamalem. Popatrzcie na wynik i powiedzcie mi, dlaczego tak jest.. Z tego co czytalem tu na forum, powinno byc wiecej. Moj sprzet to P4 1.8 512 cache, 512 ddr 266, plyta glowna Asus P4B266 (I845D) i karta.. Ano wlasnie, nowiutki z dzisiaj FIC ATI RADEON 9700 PRO. Sterowniki to najnowsze Omegi. Nic nie dzialalo w tle, test byl robiony na swiezo po restarcie. Bez zbednych procesow.

Co jest nie tak ? A moze to wynik prawidlowy ? Nie wierze, zeby procek az tak to ograniczal.. :(

05.01.2004
16:11
[2]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

A oto i moje dzisiejsze cudo, na zdjeciu obok. Pomimo tego ze sztywno siedzi w AGP i wszystko jest podokrecane, rowniez na karcie, cos mi ciagle w niej brzeczy. Jakby 'blaszka o blaszke'. Weh, kiedys wystarczylo kupic np. takiego VooDoo 1 i po klopocie. A teraz .. ? ;-(

05.01.2004
16:12
smile
[3]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Zapomnialem dodac, ze test w tym 3D Marku byl robiony przy 1024x768 no aa no anizo..

05.01.2004
16:13
[4]

-+==SeBuL==+- [ spamer ]

Reinstalowales system ? Jesli to nie pomoglo to w sterownikach zobacz czy masz wlaczone AGP , zaisntaluj sterowniki do plyty glownej i zobacz .

05.01.2004
16:14
[5]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

To uwierz, ze aż tak ogranicza.

Podkręć procek i zobaczysz różnice.
Jak chcesz tesotwać głównie akrte graficzną to odpal 3d marka 2003, ale ten też jest ograniczany przez procek :(

05.01.2004
16:15
[6]

-+==SeBuL==+- [ spamer ]

Na zdejciu nie widac kabelka dodatkowego zasialania , czy w kompie masz go podlaczonego do karty a karte dzieki niemu do zasialacza ?

05.01.2004
16:16
[7]

wysiu [ ]

elfik --> Pytasz sie: a teraz..? A teraz wystarczy kupic gforce'a....:)

05.01.2004
16:23
[8]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Sebul

Podlaczony, podlaczony, to fotka fabryczna

05.01.2004
16:24
[9]

Buczo_cm [ Mikado ]

Hamil Hamster --> Nie przesadzaj. Ja na A2000, GF 4200 słabym dysku i ECS K7S5A miewałem lepsze wyniki, więc napewno to NIE TYLKO wina procka.

05.01.2004
16:25
[10]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Jakies pomysly ? Ehhh, co za syf :/

05.01.2004
16:35
smile
[11]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Buczo_cm - Jeśli Cie to zaciekawi, na podkręconym radeonie 9800 non-pro do poziomu pro mam idnetyczny wynik jak na niepodkręconym, to samo z tym samym radeonem podkręconym prawie do poziomu wersji XT.
Na podkręconym ponad poziom radeona 9800 XT rdzeniem i pamięciami jak w tymże radeonie (czyli zamiast 412 to 419 rdzeń a pamieci 730) miałem wynik około 12600 pkt w 3d marku 2001 SEi to tylko dlatego, że podkręciłem procesor (razem z ramem ale te kilka mhz sie nie liczy).

Więc na pewno niskie wyniki to nie wina karty.

3d mark 2003 już na więcej pozawala ale też zatrzymuje sie w okolicach pewnego poziomu (na moim systemie jest to ponad 5100 pkt.) i troche pomaga podkręcenie CPU, ale podkręcałem o nsikie wartości (1640mhz na A 1700+) węc osiągnięcie nie było zachwycające - ponad 5600 pkt.

Powiedz mi że to wina karty...ech...

05.01.2004
19:08
[12]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Byłem posiadaczem przez 24h 9600TX Asusa i miałem ~12600 w 3D2k1SE i ~3600 w 3D2k3 i orginalnych Catalist 3.10

nie jestem obeznany ze sterownikami do radeonów (mam GF2Ti) a wiem ze omegi wyciągają jeszcze lepszą jakoś obrazu niż Catalist kosztem wydajności... nie wiem czy AŻ tak bardzo powinno spowalniać... zainstaluj jakieś catalist i sprawdz, mozesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach karty graficznej czy 'suwak' nie masz bardziej w strone "jakości obrazu" , powinien być po środku... a co ze w 3dmarku pokazuje CI ze nie masz anizo i inne duperele to nie wazne, brane są ustawienia z tamtego panelu

jeżeli wtedy nadal będziesz miał tak niski wynik no to mozna szukać przyczyny gdzie indziej, przy twoim sprzęcie powinno być ~15000pkt w 2k1

mam nadzieje że w miare jasno wytłumaczyłem co i jak :D
to są tylko moje przypuszczenia i to co udało mi sie wyczytać w sieci kiedy sam bawiłem sie radkiem...

POZDRo

05.01.2004
19:16
[13]

Immothep [ Errare humanum est. ]

małe sprostowanie:

czy 'suwak' nie masz bardziej w strone "jakości obrazu" , powinien być po środku... a co ze w 3dmarku pokazuje CI ze nie masz anizo i inne duperele to nie wazne, brane są ustawienia z tamtego panel

chodziło mi oczywiscie ze najpierw ustawienia brane sa z panelu i jezeli tam sa defaultowo to dopiero brane z 3DMarka

POZDRo

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.