GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Redoks

05.01.2004
14:29
[1]

Radaar [ Konsul ]

Redoks

witam.

mam pytanie - jakie beda stopnie utlenienia tego zwiazku?

z tego co wiem zelazo ma byc na na +3, ale nie wiem jak to wyliczyc.

z gory dziekuje za pomoc.

05.01.2004
14:32
[2]

Milka^_^ [ Potępieniec ]

Kurde też z tym miałem problem jak to wyliczyć ,ale jakoś mi się udało jak jest to 3- to masz dodać do azotu albo węgla 3. To jest porąbane ale tylko przykłady tego typu

05.01.2004
14:36
[3]

Swidrygajłow [ ]

Fe +3
N -5
C +4

05.01.2004
14:40
[4]

:Serafin: [ Neutralny Dobry ]

E tam ja tam miałem na razie tylko grupy OH, ale nigdy o CN nie słyszałem

05.01.2004
14:41
[5]

grzesiek16 [ Feluś ]

jesli dobrze mysle i wogole to jest to reszta kwasowa (H3Fe(CN)3-/6 ?) skoro jest 3- to zelazo bedzie 3+, wegiel jest 4wartosciowy a azot 5, wiec tak jak Swidry napisal N 5- a C 4+

05.01.2004
14:41
[6]

Radaar [ Konsul ]

Milka^_^ --> no ten przyklad jest jakis dziwny, z innymi sobie radze calkiem, calkiem :)

Swidrygajłow--> dzieki za wyniki, mozesz mi jeszcze napisac jak to liczyles ? bede wdzieczny :)

05.01.2004
14:43
[7]

Radaar [ Konsul ]

:Serafin:--> CN pochodzi od kwasu cyjanowodorowego, czyli HCN :)

05.01.2004
15:11
[8]

Radaar [ Konsul ]

a jesli mam ten sam przyklad tylko, ze na koncu jest 4- zamiast 3-?

Fe bedzie na 2+ stopniu utlenienia, ale nie wiem jak to wyliczyc, jak to zobaczyc :)

05.01.2004
15:15
[9]

grzesiek16 [ Feluś ]

a czy zelazo moze byc 4wartosciowe? mnie sie wydaje ze nie, bo jest 2 i 3 z tego co pamietam, wiec 4- raczej odpada, ale w 100% nie jestem pewien

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.