Toolism [ JCreator ]
Jaka karte graficzna kupic przedzial (2000 - 2500 zl)
Podstawowe pytanie to.. co wybrac? NVIDIE czy ATI?
Khelben [ PointGuard ]
Oczywiście że lepiej wybrać ATi
wysiu [ ]
Oczywiscie, ze lepiej wybrać ATI
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Oczywiście bierz Radeona 9600 x-power... W 3d marku 2001 będziesz miał aż 6000 !
rg [ Zbok Leśny ]
9600 xpower? :DDDDDDDDDDDd
jakby mial 1/4 tych pieniedzy to tak...
Ale jakis Hercules 9800 XT ??? :)
-+==SeBuL==+- [ spamer ]
Toolism - myślę , że Radeona 9800 PRO za to kupisz , jak nie Radeona 9800 XT ktory jest lepszy niz PRO
wejdz tutaj : benchmark.pl , sklep.benchmark.pl lub komputronik.pl
Globus [ Generaďż˝ ]
macu sobie jaja robi... ;)))
ja bym bral nvidie, dlaczego? prokrecisz i masz cos powyzej readona po drugie te karty maja prawie wszedzie rekomendacje...gry przede wszystkim
polecam geforce fx 5950 msi - po porstu cud, podkrecasz i masz jedna z najpotezniejzych kart na forum
bebzoon [ bucydonna ]
cholera ile kasy; qp ATi Radeona 9700 za 1000 zł; resztę roztwoń na przyjemności;
róznica wydajności pomiędzy 9800XT a 9700 (którego możesz nieźle podkręcić) nie jest warta 1000 czy 1500 zł;
pozdr

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Sebul - Miło, że polecasz najdrższy sklep...
Kup Radeona 9800 Pro Herculesa - podkręcisz do poziomu XT i wyżej bez problemu :)
Chcoaz wedlug mnie to strata pieniędzy skoro za około 1500 zł można mieć radeona 9800 non-pro też herulesa który się świetnie kręci (osiągnołem na nim 405/730 - czyli prawie jak XT w rdzeniu i tak jak XT pamięci, a te pamiatki jeszcze dalej sie kręciły :P ) - może zupgraduj za zaoszczedzoną kase reszte kompa?

Bregan D'aerthe [ Konsul ]
Oczywiscie, ze lepiej wybrac................
A T I
:D
wysiu [ ]
A ja bym poczekał poł roku, te wszelkie "najpotężniejsze" karty będą kosztowały połowę dzisiejszej ceny. Nie widze najmniejszego sensu w wydawaniu takiej kasy na kartę graficzną.. I tak - serio pisząc - zdecydowanie brałbym kartę nvidii.
Toolism [ JCreator ]
dziekuje czyli najlepiej Radka 9800 PRO?:)
-+==SeBuL==+- [ spamer ]
Hamil_Hamster - dalem mu te stronki , aby sie mniej wiecej zorientowal ,a nie kupowal tam :)
Toolism [ JCreator ]
no tak wysiu.. ale jednak w co mam grac przez te pol roku czekania? wyjdzie Doom 3 wyjdzie HL2 a ja co z moim GF2MX 400 mam w to poginac?

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Lol wysiu, toś mnie rozbroił :)
Jakoś nie widze tych masowo taniejacych kart - nawet więcej - stare karty wracają po wyższych cenach, wiec za przeproszeniem - nie pie**ol.
Dagger [ Legend ]
Ceny kart graficznych bardzo długo stoją w miejscu - ja też wolałbym się wstrzymać z zakupem.
wysiu [ ]
Toolism --> Ja niedawno zmieniłem gf2mx400 na gf4ti4200. Sądze, ze doom3 by mi ruszył (ale nie bede sprawdzał, nie gram w takie gry). Za to wszelkie interesujące mnie gry chodza mi bez problemu. A wydałem na to kolo 400 pln.
wysiu [ ]
Hamil --> Udziel rady, zamiast pier**lic.
Swoje zdanie wyrazilem.
Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]
Hamil_Hamster ---> Nie widzisz masowo taniejących kart? To może zmień okulary, bo obecne zawężają Ci pole widzienia. Karty tanieją naprawdę szybko. Jeszcze niedawno Radeony 9800Pro kosztowały ponad 400USD, a teraz za tą kwotę można spokojnie kupić 9800XT 256MB RAM, a wersję 9800Pro już za 260USD. Najnowsze GF FX 5900 były za prawie 500USD, a teraz za 400USD można kupić FX 5950, a FX 5900 za 180USD. Wysiu ma całkowitą rację, 2-3 miesiące i karta tanieje o kilkadziesiąt %.

zarith [ ]
wysiu nie ma racji, gdyż za pół roku też będą karty za 400 i za 2000. to że to co dziś kosztuje 2k za pół roku będzie kosztowało powiedzmy 1k nic nie zmienia, przedziały cenowe pozostaną takie same. moja rada: kup kartę za 1k, może być nvidia może być radek... wsio rawno w mojej opinii.

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Jam_Lasica - Może tanieją ale NIE W POLSCE :(
Dam kilka przykładów - dawno temu pojawił się Radeon 9500 z 128 mb pamieci 128 bitowej - w pewnym czasie zaczoł kosztować ok. 700 zł (może nawet mniej)jak mnie pamieć nie myli aż zniknoł.
Ostatnio pojawił się znowu - tylko, że z 64mb pamieci 128 bitowej i juz kosztuje ponad 600zł w wersji z lepszymi pamieciami - i wszyscy piszczą z zachwytu...
Radeon 9500 pro -na prawde świetna tania karta - nigdy nie staniała tylko zniknela z rynku - w Polsce były jeszcze resztki FIC'ów, ale to resztki które zamaist tanieć drożały, teraz używane 9500 pro kosztują o wiele więcej niż swojego czasu zapłaciłem za nowego ( 869zł).
Radeon 9700 - Też był drogi jak cholera i nie taniał praktycznie w cale! teraz się pojawily OEMowe karty Herculesa na które wszyscy się rzucili od razu z powodu niskiej ceny - ale to nie obnizenie ceny kart tylko "wyprzedarz" tego co zostało w magazynach- one już nie są chyba produkowane.
Radeon 9700 Pro - Jedyny FIC sprzdaje te karty po niskich cench, inne formy chyba już tego nie produkują, wcześniej cena nie schodziła poniżej 1500 zł - zakładam, że to też końcówka produkcji (pcb saphire, możliwe, ze FIC zaopatrzył sie do produkcji na zapas :)
Radeon 9800 - Cud nad wisłą! Staniał! :) A raczej zajoł dziure po wycofanych 9700 Pro, przz jakis czasa był na prawde tani (1450zł z Herculesa! ) ale osttnio znowu podrożał.
Radeon 9800 Pro - Kiedy pojawił się XT ta karta musiała stanieć, inaczej przy zachowaniu róznic cenowych stworzyła by nowy segment cenowy :)
9800 XT - Raczej nie stanieje dopuki nie zostanie zastąpiony w swoim segmencie cenowym przez szybsza karte.
O kartach nvidi nie pisze bo mnie nie interesują (te karty produkują firmy i firemki więc róznice jest z cenami), o radeonach 9600 też z podobnego powodu (pozatym to zwykła zapchaj dziura po seri 9500 i popłuczyny po radeonie 9800...).
Do czasu pojwienia się r420 nie będzie nowych kart ATI (chyba, że jakeiś odchudzone wersje lub podkręcone) więc wątpie aby przez ten czas byl jakis większy ruch w cenach, część kart moze nawet podrożeć. Jak skończą się resztki 9700 i 9700 pro to 9600 XT zostanie jedyną alternatywą...
Raczej nie widze tu masowego tanienia kart.
morph_eus [ Pretorianin ]
No radze zebrac jeszcze dodatkowe 350zl i zakupic redka 9800XT by herc naprawde doskonaly zakup :-)

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Zapomniałem o morale :)
Poczekaj pół roku aż karta stanieje a może odkryjesz, ze jej miejsce i cene zajeła całkiem nowa ale raczej niekoniecznie lepsza karta...
Np.Radeony 9500 pro i 9700 - radeon 9600 XT, 9700 pro - 9800 non-pro (ale ten jest o tyle dobry, że świetnie się kręci, ale bez tego czasami jst wolneijszy od 9700 pro).
Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
morph_eus - 9800 XT Herculesa praktycnie niczym nie różni się od firmowego ATI (brzydki nadruk na chłdozeniu od ATI?) a kosztuje na pewno więcej od np. Saphire - a dam głowe, że ten XT jest przez nich produkowany, wcześniejsze modele radków się wyróżniały czymś, ale ten XT nie wyróznia sie niczym poza nadrukiem (nawet nie ma diody w wentylatorku :P ).
Już prędzej warto kupić XT Asusa - ten to ma klase...
Swidrygajłow [ ]
żeby wydac 2500zł na karte graficzną d grania to trzeba mieć naprawde nie po kolei w głowie
przecież ta karta za pół roku straci połowe swojej wartości, a teraz nei wykorzystasz pełni jej możłiwości
kup teraz jakegoś radka 9500 czy ciś takiego a zaoszczedzoną kase przeslij dla mnie

Kyahn [ Kibic ]
LOL, przecież jak ktoś ma kupę kasy to jemu jest bez róźnicy czy da za nią 2500 zł czy też 1000 zł i tu nie ma sensu dyskutować,
czy mu się to opłaca czy nie.
Ja bym brał Radeona 9800XT Asusa i tyle.
Tylko, że ja nie mam tyle kasy :)
Pozdr.
Swidrygajłow [ ]
no jeżeli ktoś chce koniecznie wywalić w błoto tyle kasy to mam do sprzedania matroxa g400 za 2499zł

morph_eus [ Pretorianin ]
Hamil_Hamster---->>>Wiesz wkoncu to Hercules a nie powiesz mi ze jest przecietny on zpewnoscia przewyzsza wydajnascia inne klony dla przykladu spotkalem sie z ludzmi ktory na redka9100 sapphire ma okolo 7500okt a muj przyjaciel ma ponad 10000pkt w 3dmarku2001se wiec widzisz jest roznica nawet w takich niskich klasach tych kart

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
morph_eus - Grrr...czytaj ze zrozumieniem!
Napisałem przecież, że wcześniejsze modele radeonów Herculsa różniły się od swoich odpowiedników z innych firm.
Ale to nie dotyczy XT! Jedyna róznica to brzydki andruk na waitraczku, a cała karta łącznie z PCB i tym chłodzeniem to produkcja Saphire/ATI.

Septi [ Starszy Generał ]
ładnie namieszali,teraz to już chłopak na pewno nie wiem co ma kupic :-)
Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]
Hamil_Hamster ---> A kto Ci każe kupować w Polsce? Tylko ktoś kto sra kasą może kupować w Polsce. Inteligentni ludzie kupują na za granicą (Niemcy, Francja, Australia, USA) i to prawie wszystko (komputery, sprzęt audio, filmy, itp). Kupią o połowę taniej, mają pewność, że nie kupili podróby (co w przypadku sprzętu RTV jest normalką w naszym kraju), albo sprzętu przeznaczonego specjalnie na wschodni rynek (o sporo gorszych parametrach).

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
"Inteligentni ludzie kupują na za granicą "
Widać nie tylko tacy :)
Sorry za powyższą złośliwość, ale właśnie musiał bym srać kasą by kupować zagranicą, dalczego?
Ponieważ mam "szczescie" do sprzętu i szybko u mnie pada (nawet nie musze mu pomagać :P ), daltego zależy mi na gwarancji dopuki nie mam żadnej porządnej płyty głównej i zasilacza.
Może z sprzętem z Niemiec nie ma takiego problemu ponieważ koszt wysłki nie jest jakiś szczególny do naszego sąsiada, ale w moim wypadku jest problem - nie znam języka, mnie w szkole uczą poza Angielskim tylko Rosyjskiego a zza wschodniej granicy raczej nie będe zamawiał :)
Dlatgo nigdy nie skorzystałem z tak chwalonego przez Ciebie w różnych wątkach ebay.de ...
Z USA koszt transportu skutecznie dostrasza z kolei, więc co zostaje?
Jeszcze przy kolejnej granicy najprawdopodobniej dojdzie spore cło.
Nie sądze aby wyszło to mi taniej niż kupno w Polsce i odpisanie sobie 22 % vatu :)
-+==SeBuL==+- [ spamer ]
Toolism -- kup sobie Redona 9800 Xt i miej wszystkich w dupie , nawet mnie :D w koncu na to wyjdzie , ze nie kupisz zadnej graficznej :P Jesli jest zadrgoi to kup Ge Force FX 5950 Ultra :)