GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy potrzebny tuner czy nie ??

04.01.2004
15:53
smile
[1]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Czy potrzebny tuner czy nie ??

Mam dwa głośniki [samochodowe] firmy GELHARD każdy po 100W. Próbowałem podpiąć je do kompa i działają ale strasznie cicho:( Kumple mówili że potrzeba mi wzmacniacz. I o to pytanie dla was: Czy trzeba, jaki trzeba, jaka cena i gdzie kupie taki wzmacniacz???
Dzienki i POZDRÓWKA

04.01.2004
15:57
smile
[2]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Pomyłka:(((( Tam w nazwie wątka powinno byc "wzmacniacz" a nie "tuner" SORKI

04.01.2004
16:01
[3]

newage3000 [ Konsul ]

do tego celu nada sie kazdy stacjonarny wzmazniacz koszuja one 0k. 400 zł -najtansze i mysle ze warto zastanowic sie nad kupnem czegos lepszego... jezeli masz wieze lub jakis inny sprzet hifi tp podlacz je przez taki sprzet...

04.01.2004
16:03
[4]

Kune [ TYCHY ]

Problem polega na tym ze karta dzwiekowa nie przesyla produ potrzebnego do pracy glosnikow samochodowych. Zauwaz ze glosniki komputerowe maja wlasne zrodlo zasilania, a w samochodzie prad do glosnikow pochodzi albo z radia albo ze wzmacniacza. Jesli chodzi o wzmacniacze to potrzebujesz zwyklego amplitunera, lub wzmacniacza samochodowego (najtansze firmy First ok. 120 - 150 ale to taka kapa ze strach). Ewentualnie mozesz jeszcze przylutowac te glosniki do glosnikow komputerowych, tzn do kabli w glosniku do ktorego idze napiecie, zeby prad byl przekazywany na te takze. Mialem tak kiedys po partyzancku zrobione i dzialalo.

04.01.2004
16:09
[5]

Kune [ TYCHY ]

Tak swoja droga Magnat XTC 1000 jak subwoofer to pieknie by brzmialo :) ta srednica i ten bass... miodzio...

04.01.2004
16:11
smile
[6]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Kune===> ale one dzialajoą jak je podepne tylko bardzo cicho. A jak dostarcze im prądu to zaczną głośniej grać??

newage3000===> THX a to przypadkiem nie trzeba jakiegoś specjalnego wzmacniacza?? I jak to podpiąć do wierzy??

04.01.2004
16:17
[7]

Kune [ TYCHY ]

No oczywiscie... tylko musisz wiedziec jak to zrobic. Bo mozesz latwo wszystko zdupic. Tez tak mialem ze graly ale ledwo co bylo slychac. Podlacz sobie do wiezy te glosniki i zobaczysz ze normalnie graj bo wieza dostarcza im prad. Tak jak pisze najlepiej jakbys je skumal z jakimis takimi glosniczkami komputerowymi... to powinno dac napiecia i grac jakos. Narazie taka improwizacja dopukie nie zalatwisz lepszego sprzetu.
Jak masz chodz taki jeden glosnik to jestes moim guru :)

04.01.2004
16:23
smile
[8]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

No mam nawet jest podoby [ czarny] hihihi smieje. To są narmalne 100 Watowe glosniczki samochodwe. Jak zrobie im zdjecie to ci wysle. I sprubuje zrobic z tym proądem cos tylko czy wtedy glosniki komputerowe bedą dzialać??
I jak to poprwodzic ten kabelek od glosników do wtyczki ?? W którym miejscu mam go przylutować??
Dzięki i sorki za takie głupie pytania ale nikt mi nie może pomóc i dlatego pisze do was :]

04.01.2004
16:28
[9]

Kune [ TYCHY ]

Masz normalnie glosniki, takie do komputera w obidowie. Do jednego idzie prad a drugi ciagnie prad i sygnal od pierwszego. rozkrecasz obudowe i lutujesz kable te od samochodowki do glosnikow komputerowych. Od tego momentu podglasniajac glosniki komputerowe podglasniasz i tamte wiec masz regulacje mocy, bo im bardziej podglasniasz tym wiecej pobieraja produ. Zrozumiale jest to co napisalem??

04.01.2004
16:34
smile
[10]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Tak jest panie generale. teraz pojołem :P Oki dzienki

04.01.2004
16:45
smile
[11]

dziku86 [ The Cure ]

1. pozycz se od kompla wzmacniacz i zobacz jak po podlaczeniu beda lupac
2. co do podlaczenia ich do glosniczkow komputerowych to watpie zeby to jakos skutecznie dziaalalo poniewaz glosniczki maja za slaby transformator , ale mozesz sprobowac zawsze to cos .
3. Zrob to co w punkcie 1 potem idz do sklepu i kup se jakis wzmacniacz
4. Jak bedziesz kupywac wzmacniacz to kup odpowiedni do mocy glosnika (proponuje 80W) - zapytaj sie jakiegos kopmetentnego sprzedawcy jaki byl by najlepszy do twoich glosnikow
5. Kup lub zrob kolumne i wstaw te glosniki to beda jeszcze lepiej grac
6. To sie moze wydac smieszne ale, jak podlaczysz glosniki do wzmacniacza ,a nie bedziesz mial ich w kolumnach to mozesz wtawic je do szafy to bedzie lepszy bass (kumpel tak zrobil i dzwiek odziwo byl lepszy)
TO TYLE.

04.01.2004
17:14
[12]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

SzCz€sNy ---> Nie podłącza się głośników samochodowych do komputera, bo spalisz je. Te głośniki mają 4Ohm'y, a zwykłe 6 albo 8Ohm'ów. Podłączysz je do wieży, to pójdzie dymek i pożegnasz się z nimi.

04.01.2004
17:20
[13]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Jam__Lasica===> Ale moje komputerowe mają 4 OHM i samochoduwki też 4 OHM wiec gdzie problem???

04.01.2004
18:00
[14]

Rendar [ Senator ]

No to się nie zjarają ale i tak grać będą raczej dupnie. Samochodowe głośniki nie są przystosowane do grania w "pustej" przestrzeni. Zauważ, że w aucie masz je wkręcone w obudowe (np. drzwi).
Mają zatem dość ciasne pudło rezonansowe. Jak je poprostu połorzysz bez obudowy to jakość dziwięku będzie raczej średnio-gówniana. Zreszta aby to wszystko łądnie grało powinny być odpowiednio dobrane podzespoły a nie zabrane do kupy jakieś graty i kilo kabla.

04.01.2004
18:39
[15]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

No a jak bym wycioł dziury w biurku[ kture odsuniete jest od sciany ok. 10cm] i włożył je to byloby cos z tego??

04.01.2004
19:02
[16]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

A czy te głośniki komuterowe o moc 40 W uciągnom 2 głośniki 100W?? Bo wlasnie mnie ojciec wysmiał że to przecierz nie pujdzie!!!

04.01.2004
20:37
[17]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Panowie!!! Udało sie!!! Wszystko pięknie!! Ale jak muwiliscie troche bassy cienkie, ale jakbym zrobil takie drewniane pudełka a'la obudowa do glosników, czy by to pomoglo??

04.01.2004
21:11
[18]

Kune [ TYCHY ]

Nio i jak je podpioles??? Co do obudowania to mozesz poprostu zrobi tube do nich... lub obudowe z drewna lub plexy. Podbij do kolegi ktory ma dobre naglosnienie w samochodzie i zalukaj do bagaznika... lub poszukaj na necie... jest mnustwo instrukcji jak zbudowac tube.

04.01.2004
21:18
[19]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

No tak jak pisaliscie. Otworzylem glosnik komputerowy tylko ten drugi co nie ma regulacji i podpiolem dwie samochoduwki i chula!!!! I nic sie nie spalilo to fuks!!! Ale chyba pomysle nad jakims wzmacniaczem:] A ta tuba pomorze?? Ijak to zrobic??

04.01.2004
22:15
[20]

Kune [ TYCHY ]

Nio a nie mowilem :) To najprostszy jak narazie sposob i najtanszy oczywiscie :D Z tuba czy tam skrzynka to chodzi mi o ten bass... poszukaj na necie schematow na www.tuning.pl w formu powinienes cos znalezc :D POWODZENIA

04.01.2004
22:19
[21]

Kune [ TYCHY ]

A tak wogole to jakiej wielkosci te glosniczki. Bo jak to takie male do SC to nie licz na za wiele, sa specjalne glosniki tylko basowe, takie no name to za 30 - 50 zloty dostaniesz dosc duzy, w basowych liczy sie wielkosc czyli liczba cali oraz membrana, tzn jej zdolnosc do wychylow glosnika... Jak bys nie mail co zrobic to kup sobie taki glosniczek jak zamiescilem powyzej z Magnata, 21 cali i szerokosc 650 mm :D masakra :D

04.01.2004
22:33
[22]

Rendar [ Senator ]

Możesz sklepać jakieś "opakowanie" z dechy, np sklejki (ale nie z wiurówki) i w to wpakować głośniki. Środek wylepić gąbką, żeby nie było rezonansu (dudnienia znaczy)

05.01.2004
19:12
smile
[23]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

Ale widze że jedynym lekarstwem na bass w tych glosnikach to jest dobry wzmacniacz:D Podpiolem dzis do wzmacniacza Technics A600MK2 [mojego ojca] i tak hulalo ze ojciec muwil żebym tak nie podglasnial bo wydrze membrane :D <lol>

05.01.2004
19:18
[24]

SzCz€sNy [ Pretorianin ]

A srednica membreany to 16cm

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.