GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak przekonać ojca żeby kupił mi komórkę????(bez głupich odpowiedzi)

04.01.2004
13:44
smile
[1]

cycu2003 [ Senator ]

Jak przekonać ojca żeby kupił mi komórkę????(bez głupich odpowiedzi)

?????????????

04.01.2004
13:46
smile
[2]

steward [ Legia Warszawa ]

Powiedz ze dasz mu ją potrzymać :P i kup se jakąs fajną

04.01.2004
13:47
smile
[3]

cycu2003 [ Senator ]

ma swoją

04.01.2004
13:48
smile
[4]

Toldi_GOL [ Konsul ]

Powiedz, ze bedziesz z nim caly czas w kontakcie :) i bedzie cie mial pod kontrola i wogole nie wyrwiesz sie nigdzie bez jego wiedzy i kontroli!

04.01.2004
13:49
[5]

TzymischePL [ Senator ]

Powiedz ze zawsze rodzice beda miec z Toba kontakt i beda wiedziec gdzie jestes. Zawsze moze wykupic usluge lokalizowania :)

04.01.2004
13:49
[6]

Maff [ Generaďż˝ ]

powiedz, ze jak bedzie chcial zadzwonic do jakiejs sztuki to mu pozyczysz...

04.01.2004
13:50
[7]

tomirek [ ]

powiedz, ze dzieki komorce caly czas bedziesz jak na smyczy.... :) To jeden z lepszych argumentow dla rodzicow

04.01.2004
13:50
[8]

sturm [ Australopitek ]

A potrzebna Ci ta komorka??Czy chcesz miec zeby miec??

04.01.2004
13:51
[9]

cycu2003 [ Senator ]

nie zeby miec

04.01.2004
13:52
[10]

cycu2003 [ Senator ]

przyda mi sie

04.01.2004
13:58
[11]

sturm [ Australopitek ]

Hmm a jest jakis powod ktory Twoi rodzice moge uznac za wazny??
Jak nie to lepiej sprobuj samemu kupic.

04.01.2004
13:59
smile
[12]

spuh [ Pretorianin ]

A na karte chcesz czy na abonament ? Ja miałem ttaki sam problem tydzień temu :D W końcu kupili na abonament :P

04.01.2004
14:00
[13]

cycu2003 [ Senator ]

sturm------>uważają za niepotrzebną i nie chodzi im o kase
spuh------>na karte

04.01.2004
14:09
smile
[14]

newage3000 [ Konsul ]

ja bym ci niczego nie kupował, po co ci komórka mam przeciez stacjonarny w domu...

04.01.2004
14:19
[15]

sturm [ Australopitek ]

To pros ich codziennie przez tydzien o 10zl (np. na piwo) i kup sobie sam.

04.01.2004
14:28
[16]

cycu2003 [ Senator ]

im nie chodzi o kase bo ją mają

04.01.2004
14:39
smile
[17]

SirGoldi [ Gladiator ]

A moze bys powiedzial dlaczego ci nie chca kupic???

04.01.2004
14:40
smile
[18]

cycu2003 [ Senator ]

pytalem i uznawaja ze mi nie potrzebana
KIEDY MI jest ona potrzebna

04.01.2004
14:51
smile
[19]

to_po [ Junior ]

Ja tez chciłem miec komórke , ale rodzice nie chcieli mi kupi. Gdy miałem pojechac na kolonie to nawet nie musiałem o nią prosic.

04.01.2004
14:55
smile
[20]

pisz [ nihilista ]

Nie kupuj - nie warto :>
U mnie było odwrotnie, ja nie chciałem , a mi kupili :D
I tak ciągle ją wyłączam bo nie lubie być na smyczy ani z innymi "in touch"

04.01.2004
14:57
[21]

Sir klesk [ Sazillon ]

Lol to ja nie chce komorki, a rodzina caly czas sie mnie pyta, czy aby na pewno mi sie nie przyda i czy bym nie chcial... Dla mnie takie cos to zbedna rzecz. Wole wydac kase na co innego.
Cycek--> Skoro masz kase to nie rozumiem o co chodzi, rodzice nie chca kupic, kup sam! Jezeli masz swoja kase, ktora uzbierales or something, to kupuj co chcesz.

04.01.2004
14:57
smile
[22]

Templar^ [ Konsul ]

Mając w pamięci wątek ( https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1876519&N=1 ) gdzie napisałeś:

Mam:
1.Dobry komputer
2.Internet
3Telewizor
4.Wieże hi-fi
5.Dobry rower
6.Drukarke
7.Komóry nie chcą mi kupić

Nie wiem co mają mi kupić starzy.
Pomórzcue im !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bede mial 16 lat

spróbowałbym podejśc do ojca i regularnie szarpiąc go za rękaw powiedzieć:

Tato, tato, mam tyle fajnych drogich sprzętów i jestem taki rozpieszczony, że nie ma sensu zaniedbywać tradycji. Kup mi komórkęęę, no kuuuup!"

Daj znać jak poskutkowało.

04.01.2004
14:59
[23]

cycu2003 [ Senator ]

Sir Klesk--->ja mam kase ale oni mi nie pozwolą kupic i juz

04.01.2004
15:02
smile
[24]

cycu2003 [ Senator ]

Templar----->ja nie jestem rozpieszczony.Prawie nic od rodziców nie wymagam,żadnych nowych ciuchów ani drogiego sprzętu po prostu sami bez naciągania kupują to co chcą mi kupic

04.01.2004
15:04
smile
[25]

Magdulla [ Konsul ]

cycu2003-----> nie chcą Ci pozwolić kupić nawet za swoje pieniądze?? To troche głupie. a ILE TY MASZ LAT?

04.01.2004
15:06
smile
[26]

Sir klesk [ Sazillon ]

Magdulla--> Post Templara... "Pomórzcue im !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bede mial 16 lat"

04.01.2004
15:06
[27]

pipil [ Legionista ]

Wcale ci nie wspolczuje. Mi tez nie chca kupic. Chyba nie da sie nic zrobic.

04.01.2004
15:08
smile
[28]

SirGoldi [ Gladiator ]

cycu a powiedz nam do czego ci ta komorka jest potrzebna???? Magdulla kupno komorki to nic tylko kto za to bedzie placil jak on jest tak rozpieszczony ze bedzie zlewal wszystko i bedzie dzwonil ile wlezie a ze w polsce sytuacja nie najlepsza dlugi moga sie narobic. Chyba ze tatus z mafii jest? :)

04.01.2004
15:09
[29]

sturm [ Australopitek ]

To kup sobie sam i bedziesz sie musial ukrywac:)
Skoro nie chca Ci kupic "bo nie" to raczej ich nie przekonasz.

04.01.2004
15:11
[30]

cycu2003 [ Senator ]

ja juz sam nie wiem

04.01.2004
15:14
smile
[31]

..KmP.. [ Designed by AI ]


Toldi, TzymischePL i Tomirek podali najpoważniejsze powody, dla których warto kupić komórkę swemu dziecku.
po prostu spróbuj tak ich przekonać, jeżeli to są dla ciebie za mądre słowa to sobie wydrukuj posty wspomnianych osób na małej karteczce i możesz z niej czytać przed tatą.
a jeżeli nie zadziała, to chyba będziesz musiał sobie kupić za swoje, argumentując to "moje pieniądze, więc kupuję co chcę".

poza tym:
<---- Templar^

04.01.2004
15:18
smile
[32]

koqu [ forget-me-not ]

cycu-- jezeli masz jakies swoje oszczednosci,to nie widze problemu.Powiedz rodzicom,ze to TWOJE pieniadze i mozesz z nimi robnic co chcesz!Ja tez mialam podobna sytuacje.Rodzice nie chcieli mi zmienic aparatu ,wiec ktoregos dnia do nich poszlam i powiedzialam ze chce sobie kupic nowy aparat.Oczywiscie najpierw sie pytali po co mi on,ale gdy sie dowiedzieli ze chce kupic ze swoich oszczednosci to sie zgodzili ;)

04.01.2004
15:27
smile
[33]

Morbus [ - TRAKER - ]

powiedz ze nie masz zadnej szarej to przynajmiej bedziesz mial taka co dzwoni :>

04.01.2004
15:28
[34]

pinkowski [ Pretorianin ]

powiedz tacie że będziecie sobie mogli wysyłać smsy

04.01.2004
15:38
[35]

Dark Elf [ Konsul ]

Koledzy podali powody : jestescie w ciaglym kontakcie. Ja mam 15 lat i tez telefonu nie chcieli kupic. Kupilem sobie sam choc nie chcieli sie zgodzic :D oznajmilem po fakcie ;)

04.01.2004
16:13
smile
[36]

yuppie [ Generaďż˝ ]

Templar^ -----> Nieźle to ująłeś z tą tradycją. Dobrze przygadałeś temu cycowi.

04.01.2004
16:16
smile
[37]

Pszczoła [ Wybrzeże Gdańsk 4ever ]

Mi Tata sam kupil telefon na abonament a bylo to tak wlamali mu sie do smaochodu ukradli mu teefon z auta potrzebowal telefon i wzial dla mnie abonament :D a nowy telefo zabral ale kij z tym mam telefonna bonament :)

04.01.2004
16:53
smile
[38]

dziku86 [ The Cure ]

powiedz ojcu ze jezeli bedziesz mial jakies problemy (bedzie cie gonilo 50 skinow) to bezproblemu bedziesz mogl zadzwonic na policje lub po kumpli zeby przyszli i ci pomogli ::)

04.01.2004
16:58
[39]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

Powiedź rodzicom że taka komórka to często ratuje życie . Na przykład gdy będziesz szedł ulicą i zobaczysz , że ktoś ma zawał serca , to będziesz mógł wezwać karetkę pogotowia i uratujesz człowiekowi zycie . Poza tym , gdyby cię porwano dla okupu i wieziono w bagazniku , będziesz mógł skrycie powiadomić ojca o okolicznościach porwania i policja łatwiej cię uwolni . Powodów może być znacznie więcej .


Ale gdyby się uparli , to zawsze możesz zaproponować kupno drukarki .

04.01.2004
16:59
smile
[40]

cycu2003 [ Senator ]

ten znowu z tą drukarką

04.01.2004
17:02
smile
[41]

Zacker [ Stanley ]

Powiedz, że jak ci nie kupią to uciekniesz z domu :)

04.01.2004
17:03
smile
[42]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Zaklej mu oczy kropelką!!! :D))))

Że jeszcze nikt mu twgo nie doradził - wstyd! :P

04.01.2004
17:11
[43]

SirGoldi [ Gladiator ]

Stan na parapecie i powiedz ze wyskoczysz jak ci komorki nie kupia :) Chyba ze cie nie kochaja to bedziesz mial pecha :P:P:P

04.01.2004
17:20
[44]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Vesago - A czy ja pisze, że podrożał wczoraj? Chcoiaż by np. w wrześniu o którym piszesz, pod koniec na pewno kosztował 1450zł i te okolice, a ostatnio wszędzie drożeje.

04.01.2004
17:23
smile
[45]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

lol, nie ten wątek -sorry :)

Forum chodzi tak tragicznie, że w końcu moze sie pomylić po kilkunastominutowym ładowaniu się strony :/

04.01.2004
17:24
[46]

kowal24 [ Widzew Łódź ]

a ja mam inną sprawe. Mam telefon na karte ale ja bym chciał na abonament ;P i jak tu rodziców namówić. Mam nokie 3510i a chciałbym Siemensa M55 z aparatem. A tak wogóle co sądzicie o tym telefonie?? (o siemensie oczywiście)

04.01.2004
17:34
[47]

SULIK [ olewam zasady ]

ehhh - ale po Ci jest POTRZEBNA podja z 10 sensownych powodow - to sie zgodza, ale jak widze po twoich postach masz madruch starszych - najwidoczniej nie jest Ci potrzebna

04.01.2004
18:13
[48]

Moby7777 [ Konsul ]

Cycu --> Jak czytam ten watek to wyglada to mniej wiecej tak:

"Mam 16 lat i nasrane we lbie z nadmiaru dobrobytu. Niestety, wszyscy moi kumple w szkole maja telefon komorkowy a tylko ja nie mam. Dlatego MUSZE go miec zeby znowu byc na topie!! Jak przekonac rodzicow?"

Ja w sumie mam lat 18... telefon potrzebowalem wiec zapieprzalem cale wakacje zeby sobie kupic. A jak mamuska zobaczyla ze sam chce na telefon zarobic to uznala ze chyba rzeczywiscie jest mi potrzebny i mi sie dorzucila (kupowalem na karte). Moze sprobuj podobnie?

04.01.2004
18:43
smile
[49]

cycu2003 [ Senator ]

moze

04.01.2004
19:24
smile
[50]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

mam podobny problem, ja stra mecze od dluzszego czasu
mozesz przyjsc do domu o godzinie 10 (rano)
-gdzie byles
-u kolegi ;)
-dlaczego niezadzwoniles?
-nie mialem z czego, a kolega ;) nie ma telefonu
na tym dialog sie przewarznie konczy
dobrym powodem sa urodziny (ja mam osiemnastke za 2 tygodzie :) i stara ma mi kupic) albo inna okazja

04.01.2004
19:25
[51]

cycu2003 [ Senator ]

ja bede mial 16 nie za malo lat?

04.01.2004
19:46
[52]

Vader [ Senator ]

1) Komorka ma tez wielka wade, dziala jak kajdany. Gdy zaczniesz byc od ludzi zalezny w sposob bardziej wiazacy, to sie okazuje to problemem. To taka smycz na czlowieka, ale czegoz to czlowiek nie robi by byc trendi ? Gotow jest nawet dobrowolnie ograniczac swoja wlasna wolnosc.
2) Jak uzyjesz argumentu, z gatunku "zebyscie zawsze wiedzieli gdzie jestem", to rodzicie potraktuja to nader doslownie, i wystarczy ze sie 5 min spoznisz ze szkoly to zaczna wydzwaniac. A juz nie daj boze jak postanowisz zostac troszke dluzej u dziewczyny, czy z innych przycyzn nie wrocisz. Dzwonek i wypytywanie bedzie sie za Toba ciagnac. A jak nie odbierzesz to w domu uslysysz wyklad "co to ma znaczyc, po co Ci kupilam ten telefon". Z czasem zaczniesz zauwazac ze jest to wieksza szkoda niz pozytek.
3) Reklamy telefonow, sa tak zaprojektowane ze dzialaja na poczucie naszej wartosci, to czy jest nam potrzeban czy nie ma marginalne znaczenie w porownaniu do tego, jak dobrze sie czujemy posiadajac telefon. Im drozszy model tym odczuwamy wiekszy prestiz, tak jakgdyby byla ona czyms w rodzaju wyznacznikiem naszego statutu. Pathetic, it isn't ?
4) Wiekszosc tu zgromadzonych osob ma racje. Masz tak wiele ze nie powinenes narzekac. Pieniadze niszcza ludzi, i wypatrzaja ich umysly. Dziekuje wszystkim metafizycznym i pozaracjonalnym silom za to ze urodzilem sie w klasie sredniej, w rodzinie ktorej glowna dyrektywa byla idea dzielenia sie, i wzajemnej pomocy.

Pozdrawiam.

04.01.2004
19:56
smile
[53]

Magdulla [ Konsul ]

cycu-------> na pewno nie za mało. Ja mam 12 lat i juz mam :) . Rodzice mi nie chcieli kupić podobnie jak tobie, tylko , że mi zgodziła sie kupić babcia :). nie dawno miałam wątek, jaki telefon wybrac, chyba pamiętasz....

04.01.2004
20:32
smile
[54]

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]

jest jeszcze jeden dobry spsób przez wszyskich wykozystywany :] koniec półrocza, powiedz ze bedziesz mial same 6 i moze dostanie

04.01.2004
20:46
[55]

erton Fink [ Junior ]

Lepiej niech Ci drukarke kupi, bedziesz sobie drukowal.

04.01.2004
21:41
[56]

cycu2003 [ Senator ]

co ma drukarka do komórki

04.01.2004
21:42
smile
[57]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

powiedz mu, ze nie masz gdzie trzymac roweru... :>

04.01.2004
21:45
[58]

The LasT Child [ GoorkA ]

1. ile masz lat jesli mniej niz 16 to nie potrzebujesz komorki
2. do czego ma byc ona Tobie potrzebna? jesli tylko same sms'owe romanse ze znajomymi to nie ejst potrzebna

pozatym komorka to taka smycz, zawsze mozna do Ciebie zadzwoonic i dowiedziec sie gdzie jestes z kim i w "jakim stanie" :)

04.01.2004
21:47
[59]

cycu2003 [ Senator ]

The LasT Vhild----->przeczytaj caly watek to sie dowiesz

04.01.2004
23:53
smile
[60]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

cycu2003 === > ty najwyraźniej nie lubisz drukarek i jesteś do ich uprzedzony . Postaraj się je polubić .

05.01.2004
00:47
smile
[61]

Bregan D'aerthe [ Konsul ]

Powiedz ojcu zeby kupil Ci na karte, pozniej doladowania sam sobie bedziesz sprawial. Mozesz mu powiedziec, ze jakby Cie np. porwali do okupu to mialbys z czego zadzwonic ;) Powiedz mu "Czy 300 zeta jest wazniejsze od mojego zycia" :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.