GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy Windowsa XP, da sie bez przeszkod zainstalowac na Windowsa 98 ?

01.01.2004
21:23
[1]

Numitor [ Konsul ]

Czy Windowsa XP, da sie bez przeszkod zainstalowac na Windowsa 98 ?

Hej,
Chcialbym komus zainstalowac Windowsa XP, a ten ktos ma teraz 98, czy po takiej opreacji WIndows XP bedzie chopdzil stabilnie i bez przeszkod ? Czy po instalacji bedzie trzeba przeisntalowac sterowniki od karty graficzne itd ?

01.01.2004
21:38
smile
[2]

picuś [ Generaďż˝ ]

Tak. Kiedy sie przesiadalem na Win XP to pierwszy raz zainstalowalem go na Win 98 (mocno juz zabalaganionym) i nie bylo zadnych problemow.

01.01.2004
21:40
[3]

childlike [ Konsul ]

to powinno isc bez problemu chociaz ja bym sie nie bawil w robienie "nakladki" bo z mojego doswiadczenia wiem ze to sie sypie po 2 tygodniach

moim zdaniem lepiej by bylo jakbys w BIOS przestawil kolejnosc botowania tak zeby zaczynalo od CD-Rom-u i tak zainstalowal bo to jest stabilniejsze

01.01.2004
21:43
[4]

xKx [ CLINIC ]

Numitor --- > Mam ten sam problem.Chce sobie zainstalowac wlasnie XP na 98 ale boje sie ze cos sie zrypie :)

01.01.2004
21:47
[5]

picuś [ Generaďż˝ ]

Nie zauwazylem wtedy jakis specjalnych roznic pod wzgledem stabilnosci po instalacji na Win98 a na czystej partycji.
xKx --> Nic sie nie powinno "zrypac" ;)

01.01.2004
21:52
smile
[6]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

childlike - A z mojego doświadczenia nakładka wytrzymała grubo ponad pół roku, a i tak nic się nie posypało z winy windowsa :)

01.01.2004
22:00
[7]

childlike [ Konsul ]

Hamil_hamster--->pewnie to moja wina :) ale mi sie sypnelo po miesiacu i przy okazji mialem duzo probemow z polskimi znakami w roznych programach tzn. nawet po zmianie jezyka na 'polski programisty' ich nie bylo wiec nie bawie sie juz w nakladki

01.01.2004
22:05
[8]

soso [ Centurion ]

no wiec tak... wg Microsoftu wszystko powinno byc ok.. wg specjalistow nigdy, powtarzam nigdy sie tak nierobi... ssame windowsy sa niezbyt jeszcze stabilne a jak je nagrasz jeszcze na juz istniejace prawie na 00% zle sie to skonczy :)

03.01.2004
00:28
[9]

Numitor [ Konsul ]

Mam pytanie, czy po przeisntalowaniu Windowsa 98 na XP, zachowam wsyztskie dane, ustawienia i pliki ? ( np. dokumenty, programy ) ????????

03.01.2004
00:47
[10]

Plantator [ spamer ]


Tak, zachowasz wszystkie ustawienia, zachowasz również wszystkie śmieci w rejestrze
XP lepiej kontroluje rejestr niż 98 więc taka nakładka nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli wcześniej na 98 było instalowanych i usuwanych dużo programów czy gier

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.