GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

POLSKA BĘDZIE KIEDYŚ POTĘGĄ...

01.01.2004
20:04
smile
[1]

Chasm [ Generaďż˝ ]

POLSKA BĘDZIE KIEDYŚ POTĘGĄ...

Prawdą jest to, że Polska jest w złym stanie gospodarczym. Ale myślę, że jeśli kiedykolwiek zmieni się rząd i będzie podobny jak choćby do

tego w USA to będzie lepiej. Chciałbym w tym wątku poruszyć kilka spraw. Pierwszą sprawą jest zły patrzenie na naszą interwencje w Iraku.

Ktoś tam mówi "O! Boże! Dlaczego wysłali naszych żołnierzy do Iraku? Chcą, żeby tam zginęli?". Tak strasznie denerwują mnie te wypowiedzy.

Nikt tam im nie kazał iść na siłę! To są zawodowi żołnierze, nie poborowi. Dostają za to ogromne pieniądze, w zależności od rangi i wiedzą

jakie ryzyko. Poborowe wojsko walczy tylko, jak uważam, w obronie kraju z przymusu, chociaż uzasadnionego i jak najbardziej słusznego. Gdyby

to było poborowe wojsko, to lud by się nie zgodził, a sejm wtedy nie miałby już nic do gadania. Uważam, że nasza interwencja w Iraku, jest

rzeczą bardzo słuszną. Polska wg. mnie może w tych czasach liczyć tylko i wyłącznie na USA, bądź ostatecznie Wielką Brytanię (Blair to też

bardzo mądry człowiek), tylko, że przydałby się jakiś mądry przywódca w naszym kraju, ale do tego wrócimy później. Któż nam nie pomoże jak

USA - najpotężniejsze państwo na Ziemi? Wbrew pozorom ten kraj, chociaż tak różnorodny pod względem narodowościowym jest najlepszy. Jeszcze

chciałbym tu wrócić do kraju europejskich, bo wiele osób sobie zadaje pytanie "dlaczego?", np. Francja nieuczestnicząca w interwencji w Iraku

- według mnie cała ta Francja jest nikim więcej jak wielką bandą tchórzy. Tacy byli mocni, że padli po jednym dniu walki z Niemcami podczas

Drugiej Wojny Światowej. Dlaczego? Bo to tchórze! Nie mieli szans? Nie prawda! Faktem jest, iż mieli wojsko większe niż Niemcy oraz gdyby

Francja i Anglia zaatakowały od strony zachodniej Niemcy, wówczas, gdy te wzięły się za Polskę - wojna by się zakończyła, albo po prostu nie

nazywałaby się wojną. Faktem jest to iż w sumie wojska Francji i Anglii były trzy razy większe od Niemieckich. Dlatego Francja to tchórze.

Jedynym okresem potęgi Francuskiej było panowanie Napoleona, którzy był człowiekem z niezwykłą mądrością i umiejętnością walki oraz świetnym

strategiem. Był on również wielkim patriotą, który prędzej zginąłby za kraj, niż pozwoliłby, aby upadł. Jedyną i niestety nieodwracalną

wpadką był najazd na Moskwę. Głupie ruski pochowały się, spaliły Moskwę (pozbyli się przed to możliwości grabierzy miasta i znalezienia

jakiegokolwiek pokarmu przez armię Napoleona). Potem nastąpił odwrót Napoleona, cesarza Francuzów i klęska podczas bitwy, pod miastem, któ

rego nazwy nie mogę sobie przypomnieć. Ale mniejsza z tym. Dlaczego Niemcy nie biorą udziału w interwencji w Iraku? Bo to tchórze? Nie

prawda. Faktem jest, iż z sprawą jakiegoś ważnego postanowienia narodów zwycięskich po Drugiej Wojnie Światowej wojsko niemieckie nie może

przekraczać jakiejś ilości żołnierzy oraz nie może opuszczać kraju do jakiegoś wybranego punktu Europy oraz ogólnej interwencji tegoż typu.

Bardzo mądrym posunięciem przez nasz rząd było właśnie to wzięcie udziału w interwencji w Iraku (aż dziw). Otwierają się przed nami możliwoś

ci, a jeśli będzie brać przykład z polityki wewnętrznej i zewnętrznej w USA to jest taka możliwość, że sytuacja się polepszy.

Czy ktoś z was lubi pana prezydenta K.? Ja go bowiem nie znoszę. Jak człowiek, która nie ukończonych studiów, nawet po

angielsku mówić nie potrafi może zostać prezydentem? Taka jest ta Polska. Nie mówię tego, bez powodu! Ależ popatrzmy się choćby na Pana Busha

, lub pana Blaira (nie jest prezydentem, ale pełni najważniejsze stanowisko w Wielkiej Brytanii, ale rodzina królewska jest tylko dla pozorów

i utrzymania tradycji, chociaż mają bardzo potężne "możliwości") - są to ludzie po najwyższych studiach, z ogromną wiedzą i znajomością języków. Nie przekonuje to was? Spójrzmy na wyczyny pana K. Przez swoje 2 kadencje cóż on uczynił dobrego dla naszego kraju? Nic kompletnie nic. O przepraszam, podpisał kretyńską ustawę o kasie chorych (dla tych co nie wiedzą o co chodzi, nie znają tej ustawy chciałbym przypomnieć, że chodziło tutaj o to, o ile dobrze zapamiętałem z ust kolegi - Administracja, która do tej pory była jedna wielka w całym kraju podzieliła się na mniejsze placówki, całkowicie nie potrzebnie (żeby politicy mieli więcej forsy, a my żebyśmy byli coraz większe nędzarze). Pan prezydent podpisał oczywiścię do "słuszną" ustawę, no bo w końcu SLD to jego koledzy, nie? Mógł on ogłosić Veto, bo w końcu jest on władzą "wykonawczą" (oprócz niego jest rząd), a wtedy ustawa wróciłaby to władzy ustawodawczej, a ta zrobiłaby poprawki. No niestety pan K. był pod "presją" i podjął właśnie tą decyzję. Nie robi o nic w sprawie humianitarnym, nie pisze projektów ustaw, w sumie nic robi. To człowiek ciemny, który miał jeszcze kilka innych wpadek. Jakbym ja miał tyle czasu co on to bym znał pięć języków. Gdyby prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej najprościej mówiąć próbował robić coś złego, to przecież następnego dnia by nieżył. Prezydent USA wybierany jest jako wielki patriotra, któryby "sobie strzelił w łeb" dla kraju. Takie są moje myśli, grzmi to we mnie i huczy, więc musiałem to napisac i podzelić się swoim zdaniem z innymi. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie. Oczywiście jestem jeszcze młody i wielu sprawach mogę się mylić. Jakie są wasze przemyślenia?

Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że jeśli będzie tak dalej w kraju, to w pewnym momencie ktoś się zdenerwuje kiedyś, bo są na szczęście tacy ludzie i podłoży pod dom jakiegoś polityka bombę (lub coś w tym stylu), który trwoni nasze pieniądze swoją czczą gadaniną i tylko gadaniną. Cały ten tekst napisałem dosłownie przed chwilą - drugi raz go nie czytałem i nie zamierzam.

01.01.2004
20:12
[2]

Misio-Jedi [ Legend ]

Pozwól że odniosę się do ostatniego zdania twojego wątku: "Cały ten tekst napisałem dosłownie przed chwilą - drugi raz go nie czytałem i nie zamierzam." - A powinieneś...
Warto sobie przeczytać co się napisało - a nawet to jeszcze przemyśleć - przed naciśnięciem klawisza "Opublikuj" - to taka moja rada na przyszłość :)

01.01.2004
20:19
smile
[3]

Azirafal [ Konsul ]

Niestety popłakałem się ze śmiechu mniej więcej w połowie, więc całości nie znam, ale masz talen, bierz się za pióro.

01.01.2004
20:20
[4]

Chasm [ Generaďż˝ ]

nie będe mówić , że nie próbowałem...

01.01.2004
20:21
[5]

wysiu [ ]

Podstawowe założenie jest już błędne.
"Ale myślę, że jeśli kiedykolwiek zmieni się rząd i będzie podobny jak choćby do tego w USA to będzie lepiej."
Rząd u nas sie zmieni, bedzie sie zmieniał jak zwykle, co kilka lat. Jest takie powiedzenie "Jak wiele trzeba zmienić, zeby wszystko pozostało po staremu".
Tylko, ze u nas to są (i będą) takie zmiany, jak codzienne zmienianie skarpetek w radzieckiej armii - trzeba tylko ustalić, kto z kim bedzie zmieniał. Smród zawsze bedzie ten sam.
A o wyborze jakichkolwiek potencjalnych reformatorów, ludzi nienależących do istniejącegu układu władzy, można zapomnieć. Wchodzimy w koncu do EU, wystarczy wspomnieć paniczne reakcje na wybór Heidera w Austrii - tzw. 'faszysty', a w rzeczywistosci tylko troche oficjalnie bardziej prawicowo ustawionego, niz reszta europejskich 'elyt', i nie należącego do układów (ktory zreszta, ku wielkiej uldze 'elyt' okazał się zwykłym populistą).
NIC SIE JUZ NIE DA ZROBIC, ZALECAM SZYBKO STAD WIAĆ. I poczekac za granicą (w jakims sensownym panstwie) az ten caly socjalizm po prostu zbankrutuje. To juz nie tak długo.. MOZE wtedy uda sie cos w naszym pieknym kraju zbudować, ale nie wczesniej...

01.01.2004
20:22
[6]

Chasm [ Generaďż˝ ]

wysiu - coś w tym jest, coś w tym jest... wiać, czy nie wiać o to jest pytanie...

01.01.2004
20:30
smile
[7]

LooZ^ [ be free like a bird ]

A tam wysiu, Irlandia mogla to my tez bedziemy mogli :P W cos trzeba wierzyc :>

01.01.2004
20:34
[8]

wysiu [ ]

Looz --> Irlandia osmielila sie sprzeciwić UE. Prawie im za to cala UE embargo nalozyla. Takie same paniczne krzyki sie rozlegaly, jak w sprawie Heidera - a to tylko z powodu obnizenia podatkow... Ale niewazne - u nas i tak nie ma u wladzy (i nie bedzie) ludzi z wystarczajacym intelektem i jajami, zeby takie cos przeprowadzic..

01.01.2004
20:35
[9]

Kune [ TYCHY ]

LooZ ---->To lepiej wierz w mikolaja... bardziej prawdopodobne ze jeden czlowie rozniesie milionom prezenty w jeden dzien niz w Polsce bedzie dobrze!!

01.01.2004
20:36
[10]

Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]

Straszne....zastanów się zanim coś napiszesz dobra? Następny co biadoli jak mu źle. Wszystkim źle jest a te wszystkie zachodnie auta na ulicach Warszawy to podarki od sąsiadów którzy nie mają już co z nimi robić. Albo przeprowadź zamach stanu albo wynoś się z Polski bo kolejnego narzekacza to ja nie zniosę.

01.01.2004
20:37
[11]

LooZ^ [ be free like a bird ]

wysiu : Wiem, moze jak POPIS dojdzie do wladzy to nie zmieni (jak to politycy maja w zwyczaju) swoich przedwyborczych obietnic.

01.01.2004
20:40
[12]

Kune [ TYCHY ]

Zenedon ----> Nio moze u Was w Warszawie smigaja bogacze w Audi, BMW i innych markowych furach. Chyba mi nie powiesz ze w Polsce sie dobrze dzieje?? Prosty przyklad: nowa ustawa mowi ze przy nawet najmniejszej kolizji drogowej jak chcesz otrzymac ubezpieczenie musisz wezwac policje... moze to jest normalne?????

01.01.2004
20:42
[13]

Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]

Kune ---> Ja nie mówie że jest dobrze ale kolejny mędrek co mi mówi że się źle dzieje nie jest chyba potrzebny.

01.01.2004
20:44
smile
[14]

Kune [ TYCHY ]

To tak jak 80% postow na tym forum nie jest potrzebne bo nic nie wnosza... pozatym forum jest chyba po to zeby sie wypowiedziec niiii??

01.01.2004
20:44
smile
[15]

BukE [ Majster ]

Dobrze prawi polejcie mu jeszcze !

01.01.2004
20:46
smile
[16]

BukE [ Majster ]

re Kune :
80% nic nie wnosi ? Podziękował..

01.01.2004
20:47
[17]

Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]

Kune --> Bo pogadać o głupotach jest zawsze fajnie ale jak przychodzi taki odkrywca i prawi te swoje mądrości to już nie wiem co mam robić.

01.01.2004
20:48
[18]

Kune [ TYCHY ]

A co wnosza watki typu ulubione piwo... papierosy... moje urodziny itp??? NIC!!!! To jest takze forum towarzyskie... rozmowa o glupotach jest jego czescia....

01.01.2004
20:52
[19]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Kune : Pierdolisz.

01.01.2004
20:54
[20]

Misio-Jedi [ Legend ]

Tak nawiasem mówiąc to Chasm ma trochę racji.

01.01.2004
20:55
[21]

Kune [ TYCHY ]

Moze i tak... ale moim zdaniem kazdy moze sie wypowiedziec na temat jaki chce... Twoje zdanie na temat moich wypowiedzi rowniez szanuje... I uwazam ze nie na miejscu sa takie uwagi ze nastepny co narzeka itp. Jakby mu dobrze bylo to by nie narzekal...

01.01.2004
20:58
[22]

Coy2K [ Veteran ]

straszny bełkot...nawet nie przeczytałem do końca

01.01.2004
21:00
[23]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Misio : Oczywiscie, ze ma troche racji. Szkoda, ze ubral to wszystko w tak belkotliwa forme.

01.01.2004
21:01
smile
[24]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Slawa i chwala Wielkiej Rzeczypospolitej!

Nasz kraj jest wielki i wspanialy! Wystarczy skozystac z sieci :). Jak by ktos jeszcze na ta stronke nie trafil to goraco polecam, milo sie czyta takie "wiadomosci". Mozna tez zagrac dla rozluznienia w "Lwy Macierzy" - smieszna fleshowa gierka.

ps. na temat tekstu sie narazie nie wypowiadam, przeczytam go jutro jak nie bede zmeczony.

Pozdrawiam
Diplo

Korpusy inwazyjne czekaja

01.01.2004
21:40
smile
[25]

xKx [ CLINIC ]

dżołk :) :P :D ;] :* :>

01.01.2004
22:51
[26]

wildone [ Konsul ]

chasm Niezgadzam się z twoją wypowiedzią:

" według mnie cała ta Francja jest nikim więcej jak wielką bandą tchórzy. Tacy byli mocni, że padli po jednym dniu walki z Niemcami podczas Drugiej Wojny Światowej"-----Czemu zakładasz że są tchórzami.Czy w dzisiejszych czasach sprawy można tylko rozpatrywać przy urzyciu wojska.Proponuje rozpętać kolejną 3 wojne światową ( niech kraje pokażą że niesą tchórzami i zaatakują sąsiadów,będzie fajnie)Cała historia narodów to bitwy,potyczki,wojny-chyba wkoncu czas to zmienić
A wysłanie naszych wojsk do Iraku nieuwarzam za dobre.Nieporadzili sobie i już częśc ich strefy przejeły inne wojska.Pozatym niepotrzebnie stwarza to zagrożenie dla naszego kraju.Dwa dni przed wigilią pokazywali w Tv pokaz usunięcia bomby(fałszywki) na lotnisku Okręcie.Niby było to mało realne ale może się teraz zdarzyć.

01.01.2004
22:54
[27]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Kolejna chaotyczna wypowiedz...

"Nieporadzili sobie i już częśc ich strefy przejeły inne wojska"
Tak? To fascynujace, moze przyblizysz mi moze nieco ten temat?

01.01.2004
23:00
[28]

wildone [ Konsul ]

LooZ^

Jedna z informacji cyt:
Dowódca międzynarodowej dywizji w Iraku, generał Andrzej Tyszkiewicz potwierdził, że polska strefa stabilizacyjna zostanie zmniejszona o obszar wysunięty na północny zachód i położony najbliżej miasta Faludża

Polska strefa odpowiedzialności podzielona będzie na 3 sektory. Polacy (poza sztabem całej dywizji w al-Nahilija /Babilon/) będą stacjonować w Karbali a także utrzymywać misje łącznikowe w sztabach innych brygad narodowych (ukraińskiej i hiszpańskiej).

01.01.2004
23:02
[29]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Tak, nie dali sobie rady. Szczegolnie ze ta strefe zmniejszono jeszcze przed przejeciem przez Polakow tego obszaru.

01.01.2004
23:04
[30]

wildone [ Konsul ]

No dobra może się źle wyraziłem :)
Ale i tak niebyłem za wysłaniem wosjk naszych do Iraku

01.01.2004
23:06
smile
[31]

wysiu [ ]

wildone --> Na szczescie w tej kwestii nikt sie ciebie o zdanie nie pytal:)

01.01.2004
23:09
smile
[32]

LooZ^ [ be free like a bird ]

wysiu : Skoro mnie pytali, to po co mieliby pytac jeszcze kogos innego ? ;) btw. widziales kiedys tajnedokumenty.com ? :D

01.01.2004
23:24
[33]

Chejron [ Rammstein and Tool ]

"Spójrzmy na wyczyny pana K. Przez swoje 2 kadencje cóż on uczynił dobrego dla naszego kraju? Nic kompletnie nic. O przepraszam, podpisał kretyńską ustawę o kasie chorych "

Czy gdyby 1 facet, który reprezentuje USA, dał rozkaz, by rozpierdolić w pył Twoją rodzine, i by to zrobił, to czy byłbyć debilem, gdybyś zemścił sie na całym narodzie amerykanskim, gdyz bodano, iz USA to zrobily, czy gdyby sciągnął człowieka, który wydał rozkaz??

Wniosek - jeden człowiek nie zmieni panstwa w 6 lat. Miej pretensje do całego rządu.

01.01.2004
23:31
[34]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Kwaskowna ? :P

01.01.2004
23:34
[35]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

looz daruj sobie komentarze na temat polityki ,bo nie masz o niej zielonego pojecia chlopcze
ile ty masz lat? 14?

wysiu a co powiesz o chinach? pytam z ciekawosci

01.01.2004
23:40
[36]

wysiu [ ]

brzydki potworek --> Takie duze panstwo w Azji. A cos konkretnego chcesz wiedzec?

01.01.2004
23:43
[37]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Tak panie bsytki potfolku mam ctelnascie lat i moja fiedza o polityce nie jest taka kool jak tfoja.

01.01.2004
23:44
[38]

brzydki potworek [ wampir z duszą anioła ]

wysiu interesuje mnie jak oceniasz tamtejszy socjalistyczny rzad, ktory w przeciagu ostatnich 10 lat mial rozwoj gospodarczy na poziomie, o ktorym wiekszosc kapitalistycznych gospodarek moze tylko pomarzyc

01.01.2004
23:56
[39]

wysiu [ ]

brzydki potworek --> Moze po prostu ynika to z prostego faktu, ze chinski rzad nazywa sie socjalistycznym, a stosuje metody kapitalistyczne, a ta wiekszosc kapitalistycznych gospodarek, z ktorymi go porownujesz nazywa siebie kapitalistycznymi, a ich dzialania dokladnie temu zaprzeczają?

01.01.2004
23:58
smile
[40]

Globus [ Generaďż˝ ]

eee ?

czego tyczy sie watek?

01.01.2004
23:59
[41]

Zenedon [ Oi! Boots&Braces Oi! ]

potworek --> Jak się nie ma argumentów to się od gówniarzy wyzywa. Możesz sobie darować, znamy ten fortel:)

02.01.2004
00:42
smile
[42]

Hellraiser [ Born To Raise Hell ]

sory, ale nie mialem odwagi przeczytac do konca tych wypocin...tylko tak przejechalem glowa co tam zes nabzdrygolil
nie obraz sie
politycy nie sa madrzy tylko inteligentni badz sa z***** aktorami...
zolnierz dostaje malo kasy jak na takie nadstawianie dupska w kraju babilonskim (podobno ok. 500 zielonych, no raczej tez zalezy od stanowiska)
co do francji to chyab w jeden dzien nie przegrali ale napewno za szybko... ale ich tchorzostwo ocalilo wiele z ich kultury, mieli mniej strat w ludnosci itp pierdol... wiec jakies swoje zalety to ma ich tchorzostwo
jak Polska ma liczyc na USA i Wlk.Brytanie jak nic nie robia? nie zauwazyles ze w tych wojnach nic nie pomogli jak mieli? z gory ustalony byl podzial, na to przystaneli i nawet nie powiedzieli polskeimu rzadowi
a "giniecie za kraj" jest glupota, po c*** wyzynac sie w pien jak dauny , nie lepiej zyc w zgodzie co?
Niemcy nie biora udzialu w interwencji w Iraku bo:
1)sa najbardziej rozwinietym krajem europy i maja doscy kasy
2)nie liza dupy jak nasi :]
nie chce mi sie juz pisac...
nie chcialem Cie urazic do siebie, ja napisalem jak Ty - to co mysle :-)
mi tam rzad wogole do szczescia nie jest potrzebny

mam nadzieje ze nigdzie sie nie pomylilem :-)

02.01.2004
00:49
[43]

r_ADM [ Konsul ]

Niemcy nie biora udzialu w interwencji w Iraku bo:
1)sa najbardziej rozwinietym krajem europy i maja doscy kasy
2)nie liza dupy jak nasi :]


ale bullshit :PP

ad1. "ten kto ma pol miliona jest bogatszy od tego co ma cwierc miliona" to raz, a dwa: jak myslisz dlaczego w niemczech obcina sie socjale ?? moze dlatego ze panstwo dluzej by nie pociagnelo z takimi wydatkami ?!

ad2. szreder zagral przed wyborami w niemczech antyamerykanizmem, wygral ale ta karta musial grac dalej. rzecz druga; niemcy obroncami pokoju (sic!!) tak sie sklada ze mieli z irakiem interesy i to na spora skale...

02.01.2004
01:20
[44]

vien [ łowca pip ]

też mi sie to kiedyś śniło :P

02.01.2004
04:11
[45]

Kharman [ Konsul ]

Chasm --> coś ty chłopie pił przed pisaniem tego?

Inwazja na Irak i jego obecna okupacja (o pardon wyzwolenie i stabilizacja) pod hasłem walki z międzynarodowym terroryzmem jedynie obciąża nasz budżet niepotrzebnymi wydatkami. Piszesz, że Polska moze obecnie liczyć tylko na USA. A jak ta dobroć Wielkiego Brata się objawia jesli mozna wiedzieć? W numerze 0-700... do konsulatu? W bodajże 400 PLN za słówko z konsulem? W powrocie z granicy bo skarpetki ma pan za grube?

Można wiedzieć w jakiej w końcu sprawie tak dzielnie interweniowaliśmy w Iraku, co to było, broń chemiczna, opłacanie terroryzmu, prawa człowieka, obrona wartości jako takich?

No tak gdyby Rosjanie byli mądrzy toby zostawili nietknięte miasto z otwartymi bramami, ba, jeszcze by wojskom Napoleona dostarczali żywnośc zeby przypadkiem nie uzyskać niesprawiedliwej przewagi.

Co do prezydentak K. Cóż wolę go od prezydenta W. w którego przypadku w wątpliwość można było poddać fakt ukończenia przez niego podstawówki, a co do języków to miał problemy z prawidłowym wysławianiem sie po polsku. Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoc za granicą najpierw tłumaczyli to co mówił na polski a później na angielski.

Dla twojej informacji, ustawa o kasach chorych powstała na skutek wzmożonej działalnosci refomatolskiej ekipy premiera B. oraz nadpremiera Mariana K. wywodzących się z obozu generalnie przeciwnego SLD.

Podłożenie bomby pod dom polityka bedzie zapewne aktem najwyższego patriotyzmu, w zadnym razie nie bedzie miało ścisłych zwiazków z tym paskudnym terroryzmem.

Czyżbyś się bał spojrzeć trzeźwym wzrokiem na to co napisałeś?

02.01.2004
05:35
[46]

Kanon [ Mag Dyżurny ]

bredzisz

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.