GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak przy takiej postawie szefostwa wielkich firm filmy DVD mogą mieć rozsądną cenę.....

31.12.2003
18:54
[1]

Slain PL [ Chorąży ]

Jak przy takiej postawie szefostwa wielkich firm filmy DVD mogą mieć rozsądną cenę.....

cytat z gazety wyborczej:
"Dla Gazety: Andrzej Łudziński, dyrektor generalny Warner Home Video Polska

Jestem przeciwnikiem dołączania płyt DVD do gazet. Przynosi to szkody branży filmowej. Polski rynek wideo przeżywa trudne chwile, a format DVD jest we wczesnym stadium rozwoju i należy go wspierać. Trzeba się napracować, aby osiągnąć dobre wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów. Sprzedawanie licencji gazetom jest pójściem na skróty, a przy okazji psuje rynek. Wątpię, aby klient kupujący magazyn z dołączoną płytą za 6 albo 9 zł był później zainteresowany płytami po 60 zł. Może to również utrwalić wśród nabywców fałszywe wyobrażenie o niskiej cenie i wartości płyty DVD. Przecież kiedyś wydawcy magazynów znajdą sobie inny gadżet. Tymczasem ktoś, kto kupuje film za 60 albo 80 zł, ma prawo czuć się oszukany, znajdując potem ten tytuł w kiosku dołączony do pisma. Szczególne oburzenie budzi sprzedawanie w ten sposób klasyki polskiego kina. Te tytuły powinny być pod szczególną ochroną."
Jasneee, szczególnie, że podobne poglądy mają panowie z przemysłu muzycznego i wciąż jeszcze producenci i dystrybutorzy gier komputerowych.
Pamiętam w zeszłym roku parę wytwórni muzycznych miało w USA proces (zostały pozwane przez władze 3 stanów), bo płaciły za niesprzedawanie płyt cd poniżej sugerowanej przez te wytwórnie ceny. Ciekawe jak ma zniknąć piractwo przy takiej postawie producentów.
Zamieszczam link do pełnego artykułu - warto przeczytać, bo całość raczej tchnie optymizmem

31.12.2003
19:04
[2]

Dessloch [ Senator ]


heh widac czujakonkurencje na swoich plecach :)
niech obniza ceny DVD i nie beda narzekac na "trudne chwile" :)

31.12.2003
20:38
[3]

Jam__Lasica [ Generał ]

Slain PL ---> Czytałem to już. Niestety, ale filmy dodawane do czasopism są o wiele gorszej jakości, więc raczej nie mogą być zamiennikiem normalnego sklepowego filmu. Mają dźwięk DD 2.0 ("Pianista"), gorszy obraz (np. "Inni"), brak dodatków. Dla bardzo mało wymagającego użytkownika nie zrobi różnicy, ale sporo osób zwraca na to uwagę.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.