GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Poradźcie mi jakim programem zrobić stronę www.

31.12.2003
12:57
smile
[1]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

Poradźcie mi jakim programem zrobić stronę www.

Jaki program jest najlepszy do robienia stron www? (oprócz notatnika) (np. pajączek, edhtml) Który waszym zdaniem najlepszy?

31.12.2003
12:58
[2]

insmac [ Konsul ]

Nie ma najlepszego. Taki, jaki Ci bedzie odpowiadal pod wzgledem wygody obslugi.

31.12.2003
12:59
smile
[3]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

To może wymieńcie mi kilka.

31.12.2003
13:00
[4]

newage3000 [ Konsul ]

osobiscie polecam pajaczka ale jak wspomnial moj przedmowca - to sprawa gustu....

31.12.2003
13:00
[5]

Garbizaur [ CLS ]

FrontPage - jeśli jesteś lamerem w dziedinie HTML.

31.12.2003
13:01
[6]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

Garbizaur >>> Za front page'a dziękuję
newage3000 >>> A skąd można ściągnąć tak aby dało się ściągnąć DAP'em albo GetRight'em bo ze strony producenta się tak nie da

31.12.2003
13:02
smile
[7]

Boginka [ Sybarytka ]

Osobiście polecam Extra Page'a. ale to kwestia, oczekiwań i gustu:

31.12.2003
13:04
smile
[8]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

Boginka >>> A jest troche bardziej rozbudowany od Front Page'a?

31.12.2003
13:04
[9]

Szwaroc [ ]

Marbi jak mi sie dobrze zdaje to niedawno pisales juz taki watek. A jak nie ty to ktos inny pytal dokladnie o to samo

31.12.2003
13:05
[10]

Pirix [ ! KB ! Góry górą ]

a ja polecam Zajączka

31.12.2003
13:05
smile
[11]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

Szwaroc >>> Ja nie pisałem. A jeżeli ktoś pisał taki sam to trudno.
Boginka >>> To ma 1,3 MB?

31.12.2003
13:07
smile
[12]

@lan [ Chor��y ]

Polecam program dołączony do Mozilli. Na początek bardzo dobry, gwarantuje (w dużej mierze) zgodność kodu ze standartem, choć przy pewnym zaawansowaniu potrafi być denerwujący ;) .

31.12.2003
13:08
smile
[13]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

Extra page 2.1

31.12.2003
13:10
smile
[14]

Boginka [ Sybarytka ]

Marbi-->Nie znam Front Page'a ale ujmę to tak - podstawowe funkcje możesz wprowadzić za pomocą kreatora strony i nie musisz do tego znać html'a (kolory, układ dwóch kolumn, krój czcionki, obrazy, akapity, linki, tabele, dźwięki) , ale jeżeli znasz język równie dobrze możesz "napisać" stronę zupełnie bez użycia funkcji automatycznych, co daje oczywiście większą swobodę działania, bo nie jesteś zdany na automatycznie generowane parametry.
Szwaroc--> Mówisz chyba o Arcy Hp

31.12.2003
13:13
smile
[15]

..:::Marbi:::.. [ I am Enjoy! ]

Boginka >>> Dzięki potestuje go i się zobaczy :)

31.12.2003
13:15
smile
[16]

Atreus [ Senator ]

Porządna strona dla webmasterów. I trochę programów do pobrania.

31.12.2003
13:21
[17]

tsunami [ PS3 ]

baaardzo goraco polecam: Macromedia Dreamweaver MX 2004

wydaje mi sie on bardzo przyjemnym programem, w ktorym mozna tworzyc strony graficznie i tekstowo.

31.12.2003
13:31
smile
[18]

Morbus [ - TRAKER - ]

a ja polecam CI Front Page bardzo fajny i bardoz prosty.. za jego pomoca (miedzy innimi) robilem www.morbus.glt.pl

31.12.2003
13:36
smile
[19]

Xanthus [ Pretorianin ]

Ja osobiście polecam MACROMEDIA DREAMWEAVER naprawde rozbudowane narzedzie i mozna nim wiele, zasługuje na uwage.

31.12.2003
13:38
smile
[20]

Zacker [ Stanley ]

Polecam Pajączka 2000.

31.12.2003
13:40
smile
[21]

Xanthus [ Pretorianin ]

Atreus----> fajna ta stronka co podaleś dzienki przyda sie

31.12.2003
13:42
smile
[22]

oksza [ Senator ]

TWC Webcoder
Stary ale przyzwoity.

31.12.2003
13:44
smile
[23]

Madtrackus [ spamer ]

Zeby najszybciej nauczyc sie htmlu, polecam tutoriala z pajaczka i zabawe w notatniku. Koniec kropka ;)

31.12.2003
13:44
[24]

gregol [ Junior ]

polecam zajączka mi się dobrze na nim pracuje i jest o tyle lepszy od pajączka że masz full wersje, legalną, za darmoche a pojączek jest 30 dniowy.

31.12.2003
13:48
smile
[25]

Madtrackus [ spamer ]

gregol - 30 dni w zupelnosci wystarczy zeby nauczyc sie htmla, powiedzialbym ze to jest nawet nadmiar. Pozatym... zawsze mozna sciagnac cracka :)

31.12.2003
13:51
smile
[26]

Ficket [ BMX ]

A ja polecam, jak zwykle w takich sytuacjach i wątkach, EzHTML'a. Bardzo dobry program - https://ezhtml.bydnet.com.pl.

31.12.2003
13:54
smile
[27]

Ficket [ BMX ]

Tak patrzę sobie na opis i screeny tego Zajączka i wygląda on nawet porządnie..., chyba go sobie ściągnę i wypróbuję... :) (chociaż bardzo przypomina mi EzHTMLa :))
PS: Sorry za dwa posty... ;)

31.12.2003
14:04
smile
[28]

SirGoldi [ Gladiator ]

Nie wiem jaki ci doradzic ale ja robilem strone w Notatniku :) Chyba pajaczek w takim razie ale oczywiscie jak masz o tym jakiekolwiek pojecie!

31.12.2003
14:08
[29]

gregol [ Junior ]

Madtrackus ----> nauczyć sie i można w notatniku, a po co instalować drugi raz lub crackować jak można ściągnąć za darmoche zajączka który jest przyjaźniejszy w użyciu.

31.12.2003
14:10
smile
[30]

davhend [ Garrett ]

webmajster2

31.12.2003
14:11
smile
[31]

KaGieBe [ !!! ]

NOTATNIK NOTATNIK NOTATNIK NOTATNIK NOTATNIK NOTATNIK NOTATNIK :D:D:D

ewentualnie FrontPage lub WebStudio

i nic wiecej.. :D

31.12.2003
14:20
[32]

DarkStelix [ Padawan ]

zalezy jaka strone jak na ppoczątek chcesz poćwiczyc to notatnik a jak dobrą prawdziwą strone to polecam Pajączka

31.12.2003
14:30
[33]

ttwizard [ Generaďż˝ ]

Website pro

31.12.2003
14:36
smile
[34]

KaGieBe [ !!! ]

DarkStelix >> co ty gadasz?? dobrą strone w Pajączku?? w Pajączku to się zaczyna a nie w notatniku, wprawdzie w nitatniku też można!! Ale Profesjonaliści i szanujący się Webmastrzey robią strony w Notatniku!! nie jakies gupie programy !!

31.12.2003
15:19
[35]

M-Hunter [ The Jester Race ]

Pajączek,
Zajączek,
Edit Pad,
Dreamveawerczy coś podobnego :P

31.12.2003
15:24
[36]

Quicky [ Senator ]

KGB
Sam lubie tworzyc strony w notatniku, ale z tymi profesjonalistami tworzacymi strony w nim to troche przesadziles... :)
Ja polecam Zajaczka, bardzo fajny program za free.

31.12.2003
16:02
smile
[37]

insmac [ Konsul ]

KaGieBe --> ZADEN profesjonalista nie uzywa notatnika, uwierz mi. :) Pajaczka uzywaja tez zawodowcy, bo to profesjonalny edytor.

31.12.2003
16:08
smile
[38]

NeaQuan [ Legionista ]

Notatnika używają masochiści i pseudo-profesjonaliści, którzy myślą że są fajni, bo mogą sobie poradzić najprymitywniejszym narzędziem z możliwych. n00b.

31.12.2003
16:25
smile
[39]

Coy2K [ Veteran ]

Marbi >>> co ty masz do FrontPage'a ? zdziwiłbyś się jakie można stworzyć w nim strony...ja jestem słabiutki jeśli o html chodzi ale na zachęte..moja pierwsza strona we FrontPage'u

31.12.2003
16:30
[40]

gregol [ Junior ]

każdy edytor typu pojączek, zajączek są o tyle lepsze od notatnika że nie trzeba za każdym razem zapisywać i przechodzić do IE czy innej przeglądarki aby zobaczyć co wyszło! wystarczy przełączyć. a praca o wiele więcej nic się nie różni.


KaGieBe---> jak możesz porównywac notatnik do ForntPage??

31.12.2003
17:33
[41]

NeaQuan [ Legionista ]

Ludzie, wy macie jakieś pomylone pojęcie :P. Notatnik profesjonalnym narzędziem nie jest, ale front page tymbardziej. Profesjonalne tworzenie stron polega na PISANIU całości - niezależnie czy to czysty html, czy php, asp czy inny język server side (pomijając fakt że front page w swych zalożeniach jest dość ograniczony). W pisaniu takiej strony pomocne są narzędzia które podświetlają kod (widok jest bardziej przejrzysty, szybciej można wychwycić podstawowe błędy), pokazują pozycje kursora (niezbędne jak wam debugger wyrzuci błąd w linijce trzycyfrowej - miłego liczenia wierszy w notatniku), pokazują dostępne zmienne i funkce po wpisaniu pierwszych liter etc., wszystko co PRZYŚPIESZA prace jest dobre, wszystko co ZASTĘPUJE prace jest dobre dla amatorów :P.

Coy2k -> pare efektów w photoshopie, nawet to ładne nie jest, weź się schowaj, jeszcze ci dużo brakuje żeby chociażby mi zaimponować.

31.12.2003
17:36
[42]

zooz [ TS Wisła Kraków ]

Ja polecam Ci pajączka, bo jest prosty w obsłudze nawet dla ludzi nie znających html-a

31.12.2003
18:06
smile
[43]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Polecam EzHtml - program o sporych możliwościach, i do tego darmowy.

31.12.2003
18:21
smile
[44]

Atreus [ Senator ]

NeaQuan --> heh, zazdrościsz Coy2k ? Twoja strona nie jest lepsza :P

31.12.2003
18:25
[45]

Quicky [ Senator ]

NeaQuan
Radzilbym zachowywac sie troche ostrozniej, nie zapominaj, ze jestes tu nowy :).

31.12.2003
18:37
smile
[46]

insmac [ Konsul ]

COM.PL.EMENT --> Ze sie tak zapytam ... masz jakiekolwiek pojecie o grafice? Widziales prace NeaQuan'a, ze juz go oceniasz?

Standardowa odpowiedz, jesli ktokolwiek skrytykuje czyjac prace (uzywajac argumentacji!) - "pokaz jaki jestes kozak" ...

31.12.2003
18:41
[47]

NeaQuan [ Legionista ]

Ha, ale ja nie daję linka do swojej strony i nie mówię "patrzcie jaki jestem cwaniak, bo takie cuda wyprawiam w FRONT PAGE'u super programie". Pozatym temat jest o robieniu stron, nie o wklejaniu grafik na strony (inną kwestią zupełnie jest zrobienie tych grafik). Front Page jest z załorzeniem programem dla ludzi początkujących, którzy nie mają pojęcia o html'u, sam go używałem, i to właściwie na nim nauczyłem się tego prostego języka (tak, też byłem początkujący :P). Nie uważam się za jakiegoś super wypaśnego designer'a, ale coś o robieniu stronek wiem, o programowaniu złożonych aplikacji internetowych też, dużo w życiu już widziałem, i naprawde jak widze że ktoś wkleja na strone jpg'a z tekstem to zbiera mi się na śmiech. Pan Coy2k ma talent, ale (jak już pisałem wcześniej) jeszcze mu dużo brakuje...

31.12.2003
19:45
smile
[48]

KaGieBe [ !!! ]

gregol >> ja nie porównuje, jedynie mówiłem ewentualnie, bo jeśli ktos nie potrafi sam pisać stron to może skorzystać z pomocy!! Jedank wg mnie notatnik jest de best :D! Przynzam się, że często używam FrontPage'a ale to bardziej z lenistwa niż znacznie ograniczonych umiejętności :D

31.12.2003
21:20
[49]

gregol [ Junior ]

ale z natatnikiem w porównaniu do np. zajączka jest więcej roboty

31.12.2003
21:21
[50]

Sayet [ White Star Soldier ]

ja tesh notatnik polecam

31.12.2003
21:25
[51]

gregol [ Junior ]

słyszałem od kumpla że to szpan zrobić strone w notatniku i chyba wielu wam się to udziela

31.12.2003
22:55
smile
[52]

Regis [ ]

Lol :) W notatniku ? czyscie ludzie za duzo szampana wypili ? Przeciez to narzedzie sie do niczego nie nadaje :) Nie ma podswietlania skladni ani pracy z kilkoma plikami na raz :) chyba gregol ma racje ze niektorzy mysla ze to szpan robic strony w notatniku... A ja powiem co o tym sadze - zrobic strone korzystajac z wygodnych narzedzi - to nie szpan, ale standard, norma. Robic strone w jakims topornym edytorze (vide Notatnik) - strata czasu i bezsens... A jeszcze tym szpanowac (z czym tez sie juz pare razy spotkalem) - debilizm :)

Ja osobiscie polecam COKOLWIEK co podswietla skladnie - pod linuxem polecam Vima, albo Quante (bo moze pracowac na calych duzych projektach, ale niestety jest nieco toporna :) )

31.12.2003
23:03
smile
[53]

insmac [ Konsul ]

Regis --> W rzeczy samej :) "W czym piszesz strony?" "W pajaczku" "ty lamuchu ja jestem pro i pisze w notatniku" - z takim zdaniem sie niestety bardzo czesto spotykam :)

31.12.2003
23:09
[54]

Quicky [ Senator ]

Ja uzywam notatnika i nie uwazam sie ani za masochiste, ani za profesjonalnego webmastera.
Po prostu tworze jak na razie proste strony, ktore nie wymagaja uzycia zadnego edytora, a notatnik jest szybki i zajmuje malo ramu :). Gdy juz bede tworzyl strony bardzo rozbudowane, to oczywiscie ze bede musial skorzystac z jakiegos edytora. Poza tym notatnik jest idealny do nauki htmla, gdyz nie robi nic za uzytkownika.
Dlatego tez polecam ten programik wszystkim poczatkujacym :).

01.01.2004
15:38
smile
[55]

Coy2K [ Veteran ]

NeaQuan >>> przykro mi że czytać też nie potrafisz i że w swojej główce gdzieś zapodziałeś "moja pierwsza strona we FrontPage'u" ...data też tam jest...czerwiec 2002 więc proszę ty także mnie nie oceniaj po pracach sprzed półtora roku bo krytykę przyjmuję tylko od szanowanych osób i od takich którzy jednak mają o grafice większe pojęcie :-)
pozdrawiam i życzę sukcesów

01.01.2004
15:50
[56]

gregol [ Junior ]

Quicky ----> to ty chyba masz bardzo mało ramu

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.