GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kac

31.12.2003
12:23
smile
[1]

Pszczoła [ Wybrzeże Gdańsk 4ever ]

Kac

Kac - i jak go uniknąć???

Organizm przekształca alkohol w aldehyd octowy, następnie w kwas octowy i w końcu w dwutlenek węgla. Głównym sprawcą kaca jest najprawdopodobniej aldehyd octowy, znany z tego, że powoduje ból głowy i nudności. Jedną z metod powstrzymywania ludzi od alkoholu jest właśnie wzmocnienie tych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Gdy alkohol zostanie wchłonięty do krwioobiegu, zaczyna się doświadczanie efektów wywołanych bezpośrednio przez etanol, a następnie przez aldehyd octowy. Z chwilą, gdy alkohol zaczyna się rozkładać, rozpoczyna się również proces trzeźwienia. Niestety, rozpoczęcie tworzenia się aldehydu octowego oznacza też początek kaca. Teoretycznie można przyśpieszyć proces trzeźwienia, zwiększając ilość ADH. Natomiast na pewno nie przyśpieszy trzeźwienia żadna z popularnych metod, jak pocenie się w saunie, gwałtowna gimnastyka, czarna kawa czy zanurzenie głowy w zimnej wodzie.

Fatalne samopoczucie nazajutrz po ciężkim przepiciu jest po prostu efektem procesu powolnego oczekiwania na zniknięcie aldechydu octowego. Nikt jeszcze nie wymyślił skutecznego środka na kaca. Jest to niemożliwe z prostych przyczyn chemicznych, chyba że znajdzie się środek przyśpieszający wydalanie aldehydu octowego z organizmu. Istnieje jednak kilka sposobów, by uczynić kaca mniej nieprzyjemnym. Następujące porady mogą pomóc w przeżyciu najgorszych efektów nadmiernego picia:

przed libacją należy wypić szklankę mleka, tak by nie pić alkoholu "na pusty żołądek";
nie należy mieszać alkoholi; co jakiś czas przepijać napojem bezalkoholowym;
przed położeniem się spać wypić pół litra wody
na śniadanie nazajutrz zjeść coś słodkiego, na przykład miód lub dżem. W ten sposób dostarcza się organizmowi dużo fruktozy - cukru przyczyniającego się do powstania NAD (dinukleotydu nikotynamidoadeninowego), zaangażowanego w przetwarzanie alkoholu. Dodatkowa ilość cukru ustrzeże również przed wyczerpaniem zapasów glikogenu;
należy unikać zabarwionych na ciemno alkoholi, jak porto, sherry i czerwone wina.

Mysle ze to sie przyda nie ktorym :) po dzisiejszrj libacji :P
Pozdrawiam

31.12.2003
12:24
[2]

newage3000 [ Konsul ]

mi sie nie przyda... siedze w domu i jestem chory

31.12.2003
12:24
[3]

ZeTkA [ ]

heheheh chociaz jeden pomyslal o dniu nastepnym ;))

31.12.2003
12:31
[4]

Garbizaur [ CLS ]

Dziękuje. Na pewno się przyda. :)

31.12.2003
12:32
smile
[5]

Cuphay [ Mroczna Dusza ]

Najlepiej to chyba nie pić :)

31.12.2003
12:32
[6]

34io [ Konsul ]

newage3000---> pociesze cie ja też

31.12.2003
12:36
[7]

34io [ Konsul ]

najlepsza na kaca jest ciężka praca

31.12.2003
12:42
smile
[8]

Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]

yo!
to, że na pusty żołądek sie nie pija alkoholu to wiem ale zeby mleko pić? lepiej już zjeść coś i np. kawe sobie walnąć lub jakiegoś innego napoju typu herbata, sok czy chocby PIWO :P (żart z tym piwem :)
ale jutro rano sprobuje słodkiego coś zjeść (jak zostanie coś :)
no i nigdy nie mieszam chyba ze mało jest alkoholu to wódeczke popija sie piwkiem :P
ps. życze wszystkiem dosiego roku (cokolwiek znaczy 'dosiego') wszystkiego dobrego oraz zeby na nowy rok spełniły sie Wasze życzenia no i żeby każdy stał się moderatorem :D

31.12.2003
12:47
smile
[9]

Filipesco [ Centurion ]

Jest jeszcze jeden sposób, ale nie jak uniknąć kaca, tylko jak się nie nawalić - przed libacją trzeba się napić 2-3 łyki oliwy z oliwek!!!!!!! serio!!! tak dawniej robili różni politycy, itp. żeby nikt nie wykorzystał tego, że są lekko pijani, gdy omawiali jakieś interesy (bo wtedy sie piło przy tym :P). No tylko że nie każdy jest w stanie napić się oliwy :)))) Powodzenia!!!!

31.12.2003
12:48
[10]

Filipesco [ Centurion ]

aa - bo oliwa wyściela ściany układy pokarmowego i alkohol jest dużo trudniej wchłaniany przez organizm!!! Więc można wypić dużo więcej :PP

31.12.2003
12:49
smile
[11]

neon_one [ Pretorianin ]

newage3000 ==>> wspolczucia !! w taki dzien byc chorym :(
wszystkie rady napewno dzisiaj mi sie przydadza :D a raczej jutro :D
Poza tym oprucz biednemu newage3000 zycze bajer imprez I LEPIEJ BEZ PORANNEGO KACA :D

31.12.2003
13:18
smile
[12]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Oj dobre i przyda sie, o ile trafie do domu ....

31.12.2003
13:31
smile
[13]

paściak [ z domu Do'Urden ]

Dziekuje za ten watek! Przyda sie! :P

31.12.2003
13:33
[14]

vien [ łowca pip ]

ja juz to opanowałem kozystając z własnych, raczje tych gorszych, doświadczeń :)

31.12.2003
13:34
smile
[15]

Madtrackus [ spamer ]

Dziekuje... Przyda sie na przyszlosc bo nie dzisiejszej nocy napewno ^^

31.12.2003
13:38
[16]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Ej no... Czy naprawde tylko ja nie mialem nigdy kaca ? :)

31.12.2003
13:43
[17]

legrooch [ Legend ]

To może i ja się przydam:

Przed snem -
Wziąść dwie witaminy C, rozpuścić je w szklance wody, wypić. Popić 250ml wody.

Po obudzeniu się -
Powtórzyć czynność + 1 tabletkę wapna + 1 tabletkę magnezu

Zero problemów. Na mnie to działa jak redbull na niektórych zmęczonych.

31.12.2003
13:43
smile
[18]

zmudix [ palnik ]

Czytałem to wczoraj :)

A tu coś dla tych, co nie są przy kasie, a też chcieliby popić :)

31.12.2003
13:46
smile
[19]

Mesiash666 [ Konsul ]

Dzieki dzisiaj sie nie przyda bo sie raczej nie uchleje bo w domu siedze... Ale zarok na wewno sie najebie w trzy dupy a i w tym nad chodzącym roku nie będę sobie żałować tych pięknych trunków...

Wszystkim życze żeby wam w tym nadchodzącym roku nigdy nie zabrakło BOSKICH TRUNKÓW

31.12.2003
13:48
smile
[20]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

E tam! Kac zdarzył mi się może dwa raz w życiu :P Jakoś tak organizm się przyzwyczaił ;)

31.12.2003
13:49
smile
[21]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Najlepsze na kaca- powietrze z materaca

31.12.2003
13:58
smile
[22]

SirGoldi [ Gladiator ]

Dobre Kamil :>
Ja siedze w domu i najwyzej moge miec kaca po silnym promieniowaniu od komputera :P

31.12.2003
13:58
smile
[23]

childlike [ Konsul ]

ale podobno rosjanie wymyslili tabletki na kaca LOL

takie co przyspieszaja wchlanianie aldehydu octowego

ale jak narazie ich nie mam wiec sie napewno przyda

31.12.2003
14:00
smile
[24]

Ficket [ BMX ]

Ja proponuje rano wypić sobie jedną lub dwa piwa i człowiek od razu lepiej się czuje i nie ma śladu po kacu... :D

31.12.2003
14:22
smile
[25]

Coy2K [ Veteran ]

trzeba będzie skorzystać ze sposobu :-)

31.12.2003
14:23
[26]

Kuzi2 [ akaDoktor ]


Fajnie ze "przed polozeniem sie spac wypic pol litra wody" o tym nie zapomne :P
chyba napisze se na kartce a4 wypij 0,5 l wody :P I tak to oleje i podre kartke... przeciez bede zalany :D
i z tym slodkim dzemem tez... jak bede na kacu to nie bede myslal o jakichs dzemach :)

31.12.2003
15:26
smile
[27]

tifo [ Chor��y ]

Ja tam nawet nie myślę o kacu tylko o zejściu...
JAZDAAAAAAAAA.....:):)

31.12.2003
15:42
smile
[28]

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]

tifo- Ćpunie :DD

Hmm, to jak wy to sobie wobrażacie? idę na sylwestra i wyciągam sobie karton mleka, piję szklankę. Potem jak już zgonna prawe zaliczę to mam prosić organizatora o pół litra wody? Hehehe...

31.12.2003
15:43
smile
[29]

Novus [ Generaďż˝ ]

podobno alka-seltzer czy jakos tak jest dobry rano, albo najlepiej - klin:)

31.12.2003
16:07
smile
[30]

megaabol [ Generaďż˝ ]

Kurcze na przyszłoś bede wiedział

31.12.2003
16:36
smile
[31]

pre13 [ Generaďż˝ ]

Klin Klinem!!! a zabić chama w zarodku!!!!!!!;p

31.12.2003
17:20
[32]

Moby7777 [ Konsul ]

Ja tylko zwroce uwage na kilka szczegolow... to z piciem na "niepusty zoladek" to rada dobra - gorzej z rada mieszania mleka z alkoholem. Toz to niemal pewne zatrucie pokarmowe!!

Poza tym na kaca pomagaja tez produkty o duzej zawartosci witaminy C (od dawna wiadomo ze alkohol wytraca ta witamine i jej pochodne). A poza tym to rady sie przydadza - rano dzem i cytrynka na zagryche :D

31.12.2003
18:04
smile
[33]

OSZKI [ VL ] [ Sniper ]


przyda sie !!! :)))

01.01.2004
16:09
smile
[34]

bitek1 [ Pretorianin ]

PSZCZÓŁKO!!Dzięli za fachową opinię na temat"kacowaty"(chyba jesteś po "fachu" medykiem) i obiecuję Ci ,że następnym razem zastosuję Twoje sposoby i również skorzystam z rady Filipasco(tylko nie napisał czy te 2-3 łyżki oliwki można przepić np.kufelkiem piwka lub 100g.czeguś tamok.Filipasco podpowiedz!!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.