GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Unreal Tournament Server

24.12.2003
22:36
[1]

abu [ Senator ]

Unreal Tournament Server

Jak zrobic serwer tej gry w necie? Jakie porty trzeba miec itp.? Cos mi nie idzie...

24.12.2003
22:52
[2]

savro2002 [ Konsul ]

ale chodzi ci o starego Unreala Tournamenta czy moze 2003 ?

03.01.2004
00:44
[3]

abu [ Senator ]

o starego ehh
UnrealTournament!!

jakie port trzeba miec otwarte itp?

03.01.2004
01:05
[4]

abu [ Senator ]

aha, zapomnialem dodac ze jestem w sieci... czy to ma wielkie znaczenie? co przekierowac?

03.01.2004
19:06
[5]

abu [ Senator ]

eee, a da rade w ogole pograc w to przez net jak jestem w sieci?

08.01.2004
10:53
[6]

saumur [ Junior ]

da rade sciagnij sobie najlepiej ten program https://www.udpsoft.com/eye2/index.html
Ściągamy ten programik - po prawej stronie są linki do serwerów w eropie i w ameryce.
Instalujemy.
Po zainstalowaniu otworzy nam się program z 4 oknami.
Jeżlei na świerzym windowsie mielismy zainstalowanego UTka to w lewym górnym oknie powinna się wyświetlić tuż pod ikonką EYE ikonka naszej gry - zaznaczamy ją (nie plusikiem tylko klikamy raz na napis Unreal Tournament)
Nastepnie otwieramy plusikami zakładki (w tym samym oknie)
Modifiers
Country
Europe
Eastern Europe
zaznaczamy ptaszkiem POLAND.
Teraz na górze są ikonki - jedna z nich (dwie strzałki niebieska i czerwona) to odświerzanie - klikamy na nią i czekamy - całą lista serwerów polskich jak na dłoni. To samo możaemy robić z każdym innym krajem.

Jeżlei UT mamy zainstalowane na poprzedniej wersji windowsa to nie wyświetli nam się w lewym oknie ikonka UTka - żeby się wyświtliła robimy tak:
otwiramy z górnej listy opcji:
Tools
Otwieramy options
zakładka Games
otwieramy NOT INSTALLED
znajdujemy UTka i zaznaczamy go
Podajemy po prawej ścieżkę dostepu do pliku UT.exe
Naciskamy OK i pojawi nam się ikonka UTka w lewym oknie.
Potem te same operacja co w punkcie pierwszym.

Jak kogoś stac i wykupiłby sobie pełną wersje tego programu to nie musi mieć cntrl c - cntrl v bo exportuje dane z tego programu do utka.

08.01.2004
12:33
[7]

saumur [ Junior ]

aby twoj serv był widziany dla innych spoza twojej sieci to:

! /bin/bash
#normalne
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0/eth0 -p udp --dport 7777:7799 -j DNAT --to-dest 192.168.x.x
#serv query
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0/eth0 -p udp --dport 27900 -j DNAT --to-dest 192.168.x.x
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0/eth0 -p udp --dport 27500 -j DNAT --to-dest 192.168.x.x
#www admin
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0/eth0 -p udp --dport jakis_port -j DNAT --to-dest 192.168.x.x

#normalne
iptables -A FORWARD -i ppp0/eth0 -p udp --dport 7777:7799 -d 192.168.x.x -j ACCEPT
#serv query
iptables -A FORWARD -i ppp0/eth0 -p udp --dport 27900 -d 192.168.x.x -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -i ppp0/eth0 -p udp --dport 27500 -d 192.168.x.x -j ACCEPT
#www admin
iptables -A FORWARD -i ppp0/eth0 -p udp --dport jakis_port -d 192.168.x.x -j ACCEPT

gdzie: ppp0/eth0 to wyjscie na swiat, a 192.168.x.x to ip twojego kompa w sieci wewnetrznej na ktorym bedzie serek ut

To jest skrypcik jaki ja mam pozmieniaj tylko zdresy ip i interfejsy sieciowe. Mam sewer na linuchu i tam odpalam serek ut, a jak chce z mojego kompa to odpalam ten skrypcik i z miejsca mi przekierowuje.
Sporo sie naszukalem swego czasu jak to zrobic. U mnie dziala i u ciebie tez powinno na 99%. Upewnij sie czy masz jadro 2.4.x z iptables.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.