
grzechu74 [ Centurion ]
Siec w domu
Prosze o pomoc w takiej kwestii - a w tym temacie tj sieci jestem laikiem...
Otóz mam podlaczony internet w domu (siec) do kompa, a chcialbym miec tez go
w drugim pokoju, gdzie tez jest komputer.
Jak go rozdzielic? Nie chodzi mi tutaj o udostepnienie w sieci - chciałbym
żeby nie musiały być włączone obddwa kompy. Co nalezy zakupić azeby coś
takiego stworzyć.
Z gory dzieki za wszelka pomoc.
A moze znacie jakies stronki na necie ?
pozdrawiam
g74

zarith [ ]
potrzebujesz routera, kart sieciowych i kabli :P
Rezor [ Defibrylator ]
Musisz sobie zakupić: Hub-a (koncentrator- ok. 150zł) , kabel sieciowy (skrętka) , wtyczki (RJ-45).
Najlepiej pogadaj z adminem twojej sieci o tym.
leszko [ Konsul ]
A niech tam...
https://sbs.oeiizk.waw.pl/topologie_sieci_ethernet/
I chwal Pana Boga swego!
X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]
Ja mam router(i 3 wtyczki), ale nie rozmawiałam o tym z adminem. Chyba przymyka oko:) Konfiguracja jest bardzo prosta.

alan09 [ Konsul ]
Jesli Twoj admin sie zgodzi na rozdzielenie to wystarczy Ci to co napisal Rezor, a jesli sie nie zgodzi to masz lipe :) chyba ze nie macie blokowanych obcych kart w sieci :)
TzymischePL [ Senator ]
alan09 ===> To zadna przeszkoda :]
grzechu74 [ Centurion ]
Dzieki za wszystkie uwagi...
Admin chce u mnie 20 zł za dodatkową wtyczkę :(
dlatego chciałbym to jakoś ominąć