GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prosba o pomoc skierowana do dobrych ludzi...

02.12.2003
09:40
smile
[1]

macowka [ Pretorianin ]

Prosba o pomoc skierowana do dobrych ludzi...

Nie bede pisal o swojej chorobie, sytuacji materialnej czy praktykach religijnych. Nie powiem, ze zbieram datki zeby sobie kupic np. gre komputerowa. Mam do Was inna prosbe:
Prosze Was o pomoc w innej sprawie. Jezeli macie wolna chwile i chcecie spelnic dobry uczynek to wejdzcie na strone:
https://www.rekiny.pl/?action=OddajGlos&PageID=1066 [jak sie uda to nadole umieszcze do niej link]
...i oddajcie glos na plus na moja strone internetowa. Mozecie odhaczyc podawanie danych, jezeli chcecie byc anonimowi. Dlaczego Was o to prosze? Zglaszajac te strone do rankingu myslalem, ze wszystko bedzie fair play - tymczasem widze np. ze u szczytu listy jest zawsze ktos z "budzetowki". Ja jestem zwyklym studentem, kocham gry i inne swoje pasje [mozecie o nich przeczytac na mojej stronie] i myslalem, ze to tresc a nie "grupa trzymajaca Władzię" bedzie sie liczyc. Jeszcze raz prosze Was o głosy na plus!
MACiej
PS>W tym kraju i tak dziala lobbying... Jesze raz dziekuje tym ktorzy mi pomoga ;P

02.12.2003
09:42
smile
[2]

Madtrackus [ spamer ]

+

02.12.2003
09:43
[3]

M'q [ Schattenjager ]

Nie ma sprawy, chciałem oddać więcej, ale można tylko 1 na 24h :)

02.12.2003
09:45
[4]

macowka [ Pretorianin ]

dzieki, dzieki...

02.12.2003
09:47
[5]

Jake [ R.I.P. ]

Nie ma sprawy "+" dla ciebie...

02.12.2003
09:48
[6]

macowka [ Pretorianin ]

jak tak daje pojdzie to chyba zaczne myslec na serio jak sie Wam zrewanzowac ;)

zarzuccie pomysla?

02.12.2003
09:52
[7]

leszko [ Konsul ]

OKI +

02.12.2003
09:53
[8]

zarith [ ]

+

02.12.2003
09:54
[9]

Jam Jest Pawian [ Pretorianin ]

+ dla twoje strony

02.12.2003
09:56
smile
[10]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Juz masz z moim 17 glosow. Powinienes wyjsc na prowadzenie :-)

02.12.2003
09:57
[11]

macowka [ Pretorianin ]

Gdyby szczodrosc miala twarz mialaby Wasze oblicze.

Lece na wyklad, ale i tak juz widze ze rowni z Was ludzi ;P

02.12.2003
10:02
smile
[12]

insmac [ Konsul ]

Pewnie, ze +. Bez zadnych pytan.

02.12.2003
10:11
smile
[13]

^JUNKERS^ [ PS2 Hard User ]

+

02.12.2003
10:12
[14]

Pirix [ ! KB ! Góry górą ]

+

02.12.2003
10:14
[15]

pioteraseK [ Pretorianin ]

masz to u mnie "+"

02.12.2003
11:00
smile
[16]

legrooch [ Legend ]

A masz....
+

02.12.2003
11:32
smile
[17]

~Łupieżca~Umysłów~ [ sp. z o.o. ]

+ ;-)

02.12.2003
12:09
smile
[18]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

+
(może ktoś kiedyś da mojej stronie plusa/zieloną mordkę :) )

02.12.2003
13:16
smile
[19]

@d@m [ ]


+

Mally --> Ja na Twoja strone juz dwa razy glosowalem. Starczy ;)

02.12.2003
13:20
smile
[20]

Kompoholik [ Designed by AI ]

jasna sprawa, że +

02.12.2003
13:26
smile
[21]

tigerkb [ Konsul ]

i ode mnie masz +

02.12.2003
13:30
smile
[22]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Z moim jest już 25 :-)

02.12.2003
13:43
[23]

czapi [ Pretorianin ]

+... w koncu nic nie tracec [;

02.12.2003
13:49
[24]

macowka [ Pretorianin ]

no extra! drugie miejsce!

02.12.2003
13:59
[25]

fader [ Chor��y ]

heh a co mi tam przecierz mnie nie ubedzie + dla ciebie

02.12.2003
14:30
[26]

Siwy4444 [ Senator ]

+

02.12.2003
14:36
smile
[27]

Qba19 [ Junior WRC ]

Ależ proszę bardzo :)

02.12.2003
15:25
smile
[28]

macowka [ Pretorianin ]

dzieki wielkie - jutro wrzuce raport z pierwszego dnia akcji Podaruj dziecku plusik...

tak na serio to mialem obawy, czy to wypali..., ale juz wiem, ze sie oplacalo ;)

wiem, ze przyjazni nie mozna kupic, ale jeszcze raz dziekuje (moge to powtarzac 1000 razy i tak mi sie nie znudzi!)

do jutra!

02.12.2003
15:26
smile
[29]

vien [ łowca pip ]

no i prosze bardzo post napisany z kulturą, wszystko wyjaśnione, aż sie chce zagłosować

+

02.12.2003
15:27
smile
[30]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

moze mazie nie sa madre ale za to sa dobre :P

+ 1

02.12.2003
15:33
[31]

tsunami [ PS3 ]

minus.. zartowalem ;) +1 from me :-)

02.12.2003
16:40
smile
[32]

Pieron [ Konsul ]

Mam dzis dobry nastroj to dam + :)

02.12.2003
17:13
smile
[33]

neon_one [ Pretorianin ]

bede taki dobry i tez dam Ci plusika na SZCZESCIE " + " :P

02.12.2003
17:20
[34]

nope [ Huggy Bear ]

66 głos chyba? :)

02.12.2003
17:25
smile
[35]

Ficket [ BMX ]

+... :)

02.12.2003
17:28
smile
[36]

Miloszek_16 [ Kiślawa ]

+

02.12.2003
17:29
[37]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

+ :)

02.12.2003
17:30
[38]

PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]

no masz i sie ciesz :PP

02.12.2003
19:15
[39]

specjalista [ Generaďż˝ ]

no cóż brać studencka powinna sie wspierać +

02.12.2003
19:26
smile
[40]

Sudzione [ The Legacy ]

i kolejny + :)

02.12.2003
19:26
[41]

Sudzione [ The Legacy ]

i kolejny + :)

02.12.2003
19:37
smile
[42]

Coy2K [ Veteran ]

w sumie nie miałem zamiaru dawać żadnych głosów ale wzruszyłeś mnie piekną przedmową ;-))))
+

02.12.2003
19:40
[43]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

macowka--> A skad Ty masz tyle minusow w tym glosowaniu? Masz wrogow jakowys? Bo w cuglach bys wygral, zeby nie te minusy :-)

02.12.2003
19:50
smile
[44]

Scandal [ S P Q R ]

+ 1 :D...

02.12.2003
19:56
smile
[45]

Boginka [ Sybarytka ]

Masz w prezencie od Mikołaja kilka głosów, na zdrowie. ;-) Ciekawa strona.

02.12.2003
20:39
[46]

Lander1 [ Konsul ]

no i ja zagłosowałem, tyle że nie wiem nawet na co. Ale mniejsza z tym. :-) +

02.12.2003
20:47
smile
[47]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

A ja nie dam głosu, bo strona jest chyba tylko pod IE i klony robiona...
na mozilli 1.5 mogę sobie tylko menu klikać, a to i tak nic nie daje...

02.12.2003
21:51
smile
[48]

Bro-war [ Centurion ]

Odbywa się regionalny turniej growy (Quake, UT, CS... do wyboru). Do turnieju staje człowiek, który uważa się za niewiadomo kogo, bo rozwala wszystkich w swojej sieci złożonej z trzech komputerów. Ponieważ pozostali gracze mają ogromne doświadczenie i fragują nieszczęsnego "mistrzunia" jak chcą, stwierdza po chwili, że to nie możliwe, że oni na pewno oszukują. Więc wklepuje nasz człowiek cheaty i grzmoci wszystkich naokoło. Wg niego dopiero teraz jest fair play, bo wygrywa.

Za zawartość strony - brak plusa. Za podejście do sprawy - minus.

03.12.2003
07:26
smile
[49]

macowka [ Pretorianin ]

Oto podsumowanie pierwszego dnia akcji Podaruj Dziecku Plusik:

Wczoraj rano budzilem sie z nadzieja, ze 10 glosow jakie nastukalem sobie na uczelni da mi 4-8 miejsce, ale okazalo sie, ze tak nie jest. Rano zrobilem rundke po kompach na uczelni (kocham biblioteke) i okazalo sie ze to tez malo. Pomyslalem sobie, ze tylko pomoc przyjaciol mi moze pomoc. Niestety moi najlepsi przyjaciele porozjezdzali sie w rozne strony Polski i kontakt z nimi trudny (nie wszyscy maja dostep). Ludzie sa tez co prawda w mojej grupie na studiach, ale slabo "zatankowali" mi tych punktow... W akcie desperacji pomyslalem, ze czas poprosic na jakims sensownym forum, na ktorym jestem zapisany. Ale jakim pomyslalem? Muzycy - malo czasu przy kompie, studenci - juz lepiej, ale oni nie zawsze sa w stanie zauwazyc kursor az koncu wpadlem na pomysl... gracze. Mam na wykladach socjologie i tak sobie pomyslalem, ze nie jestem pewien czy to na pewno to. Zaryzykowalem i... oplacalo sie. Pomyslicie pewnie, ze skoro mam socjologie to studiuje "niewiadomoco humanistyczne". Socjologia to przedmiot dodatkowy na moim kierunku jakim jest elektra (specjalizacja: informatyka techniczna). Jednak w kat odsunalem te bzdury - np. uczymy sie o "zboczeniach" ;) Po moim posice przyszedl plusik, drugi, trzeci... Co przerwa w wykladach wpadalem i patrzylem na wyniki i bylem w szoku! Tyle sie mowi o tym, ze w graczach budzi sie agresja i izoluja sie od innych. Nieprawda! Jak trzeba to na browar pojdzie, jak trzeba to wspomoze tak jak Wy mnie w potrzebie. Do kompa na uczelni mam podlaczona drukarke (ale papier kradna!). Wieczorem ok. 18 gdy szedlem do domu byly tylko 2 kartki w drukarce. Myslalem, ze wydrukuje sobie na pamiatke, ze moja strona przez chwile byla w 3 najlepszych, ale nie zrobilem tego! Co zrobilem?! Wydrukowalem Wasze posty, bo to lepsza pamiatka! Czytalem je wieczorem pare (naprawde to kilkaset) razy (moga podbudowac czlowieka!). Bede tu dzis zagladal kilka razy, a na kolejne pelne wydanie wiesci z fronu walki o palme pierwszenstwa w rankingu stron czekajcie juz jutro rano!
Jeszcze raz i raz dzieki, Mac
PS>Dzis tez oddawajcie glosy, oczywiscie jezeli macie chwilke i w niczym Wam to nie przeszkodzi (link jak nie sknoce powinien byc dodany)! QL2ra (kultura) nader wszystko!
PS2>Zgadnijcie od kogo mam te minusy?! Coz ktos kto jest wysoko ma Neostrade... takie to zycie ludzi bez modemu...
PS3>A.I.N... i Bro-war: Kazda konstruktywna krtyka mile widziana. Zrobilem tez 2 wersje strony 100% flash i zrobie do niej osobne wejscie a co do zawartosci... kazdy wrzuca to co lubi ;) W gruncie rzeczy i tak bardzo dziekuje za Wasze zainteresowanie - Szczerosc to teraz najmniej uzywane slowo! 3majcie sie ziomki!

03.12.2003
07:34
[50]

macowka [ Pretorianin ]

lece na wylkad ;) w miedzyczasie bede wpadal to pogadamy ;)
caly czas mysle jak Wam podziekuje ;)

03.12.2003
08:43
smile
[51]

wodnik_szuwarek [ Son of UDT ]

+

03.12.2003
08:44
[52]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

+

03.12.2003
09:58
[53]

macowka [ Pretorianin ]

Ja tu wpadam i szok ;) Pierwoje miejsce ;) Oplacalo sie wybiec wszesniej z zajec [tu prowadze druga wojne... o komp na uczelni]

wodnik szuwarek: spoko strona - ja sklejalem modele kartonowe (najwiekszy to Richelieu!)

03.12.2003
10:25
[54]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

Hmmm...wszedlem na strone, pacnolem głosuj i + poszedł...niewiem o czym stronka jest ale mam dobre serce ;)

03.12.2003
10:26
[55]

Khelben [ PointGuard ]

+

03.12.2003
10:31
smile
[56]

Pablo512 [ Legionista ]

+ dla Ciebie :)

03.12.2003
10:35
[57]

macowka [ Pretorianin ]

moze szukacie pomocy z calkami, rozniczkami, laplasjanami...
...Wy mi pomagacie to czemu ja nie moge pomoc Wam...

Dzieki dzieki!

03.12.2003
11:11
[58]

leszko [ Konsul ]

no to masz nastepne

03.12.2003
11:17
[59]

szagrad [ XIII. STOLETÍ ]

plusik fot you

03.12.2003
11:31
[60]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Bro-war--> Roznica miedzy twoja opowiescia, a konkursem i glosowaniem, z ktorym mamy tu do czynienia jest taka, ze w tym konkursie nie ma mistrzow, jak w twoim turnieju. Sa tylko tacy, ktorzy potrafia zmobilizowac wiekszy albo mniejszy elektorat. Kto znajdzie mniejszy, przegra. Kwestia gustu co wolimy, idealizm, czy zwiekszenie popularnosci swojej strony, bo co 10 glosujacy moze zajrzy. Przyklad uwazam za niewlasciwy ;-)

03.12.2003
11:53
smile
[61]

macowka [ Pretorianin ]

...wez pod uwage to ze nie umiescilem tego ogloszenia na zadnym innym forum w calym internecie... to jest lojalnosc ;) jezeli nie podoba Ci sie to co robie nie glosuj - to tylko grzeczna prosba, nie ma podtekstow, nie zrobie z tego artykulu do brukowca to zwylka ludzka prosba a to czy pomozesz czy nie zalezy od Ciebie...

[ups spadlem na drugie miejsce!]

PS>I nie myslcie, ze z ta matma to tylko tak sobie napisalem - nieprawda, wlasnie siedze w bibliotece i trzaskam przeksztalacanie funkcji w szeger Laurenta - idzie mi nie najgorzej, wiec jezeli chcecie korki przez email nie ma problemu ;)

03.12.2003
12:01
[62]

macowka [ Pretorianin ]

pozdro! ide drukowac prace!

03.12.2003
12:04
smile
[63]

Seboos [ BIKE-INEEDMIQ-CLIMB ]

+
+
+++++++++
+
+

03.12.2003
12:33
[64]

Bro-war [ Centurion ]

rothon ==> Bardzo możliwe, że przykład chybiony. Zasugerowałem się jedynie zdaniem Maćka: "Zglaszajac te strone do rankingu myslalem, ze wszystko bedzie fair play - tymczasem widze np. ze u szczytu listy jest zawsze ktos z "budzetowki"". Jeśli pojawił by się zapis "głosujcie, bo chcę wygrać i rozreklamować swoją stronę" wtedy byłby plus (za uczciwość). Jeśli startowałbym w takim konkursie i miał podejrzenia co do uczciwości konkurentów wycofałbym się z niego. W tym przypadku w regulaminie nie ma zapisu dotyczącego sposobu na zdobywanie głosów. Czyli to, że ktoś z "budżetówki" był na szczycie listy nie było zagraniem nie fair. Może strona była ciekawsza, a może wszyscy pracownicy głosowali... I tu wyłazi to, o co mi chodziło. Prawo Kalego. Jeśli ja zdobywam tą drogą głosy, jest super. Jeśłi konkurencja tym sposobem zdobywa dla siebie plusy to już oszustwo.

03.12.2003
12:44
[65]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Bro-war--> Eeeee, tu raczej bylo "skoro jest, jak jest, to pozostaje mi albo stosowac te same praktyki, albo sie nie liczyc". Ja to tak odbieram, ale rozumiem juz co miales na mysli. Pozdro :-)

03.12.2003
12:51
[66]

macowka [ Pretorianin ]

ja tez juz zrozumialem...
za niejasnosc pogladow przepraszam...

zaraz wracam...

03.12.2003
13:15
[67]

macowka [ Pretorianin ]

Lece na matme trzymajcie kciuki za moj szereg Laurenta ;)

Maciej

03.12.2003
16:50
[68]

macowka [ Pretorianin ]

Spadam na leb na szyje w notowaniu... ;(
Pomozecie!

Wpadne jutro co powiem Wam co nowego w akcji Podaruj Dziecku Plusik!

Walka trwa...

Pozdrowienia, Maciej

03.12.2003
17:50
smile
[69]

Xanthus [ Pretorianin ]

ok +

03.12.2003
18:05
smile
[70]

Bro-war [ Centurion ]

Uuuuuuuuu... widzę, że konkurencja połączyła siły ;) Czas podarować dziecku plusik. Za niezbluzganie mnie za wcześniejszy wywód :)

03.12.2003
18:38
smile
[71]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

+ dla Ciebie, - dla reszty [z tych mocnych]... :) I tak można na to wychodzi...

03.12.2003
18:52
[72]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

macowka => jak treść będzie widoczna spod mozilli, dam plusa :)

03.12.2003
19:02
[73]

Bregan D'aerthe [ Konsul ]

A co mi tam :D
+

03.12.2003
19:09
[74]

DamSon [ Centurion ]

No problem już się robi :)

03.12.2003
19:29
[75]

Cicha śmierć [ Master of Shadows ]

Dobrym nie jestem ale plusik dalem

03.12.2003
19:39
[76]

Sanchin [ Konsul ]

Rodzina internautów musi się wspierać

03.12.2003
20:05
smile
[77]

Lucky_ [ Konsul ]

+

04.12.2003
07:17
[78]

macowka [ Pretorianin ]


Oto podsumowanie drugiego dnia akcji Podaruj Dziecku Plusik:

Dzis nie bylo juz tak rozowo. Zostalem doladowany glosami od Was. Cieszylem sie jak male dziecko, wszystko bylo pieknie. Klopoty zaczely sie kolo 12. O 11:50 wysiadl prad u mnie na uczelni na ok. 4 minuty. To wystarczylo, zeby pasmo klopotow sie zaczelo ;) Najpierw dwie osoby utknely u nas w windzie (Kasia i Tomek sie przypomina ;P ) Moja znajoma utknela w windzie z Dziekanem i miala gorzej... hehe Potem moja kumpela zaslabla i musialem ja zaprowadzic do Studenckiej Przychodni. Gdy odchodzilem od kompa (punkt 12:00) zobaczylem smutne info na stronie do glosowania - od tej chwili trzeba oddawac nie anonimowe glosy (zobaczylem ze gdy wpisalem "lewe" imie i nazwisko tzw. pseudo ;) i "prawy" adres email to i tak da sie glosowac, wiec...) spokojnie odprowadzilem chora kolezanke do Poradni (mialem wtedy +48 glosow wiec pomyslalem ze spelnienie dobrego uczynku na pewno nie zaszkodzi a wrecz pomoze - wierze, ze "ktos u gory" czuwa) Dostala zastrzyk i zasnela a ja po 20 min wrocilem na uczelnie robic szereg Laurenta na matme (wspominalem o nim wczoraj - to takie dwu czesciowe zwierze co sie sklada z szeregu Taylora i czesci nieregularnej). Poszedlem na matme - odebralem ocene "dosc bardzo dobry" (dla niewtajmniczonych to: 4,5). Zachcialo mi sie po poludniu sprawdzic notowania. Zalamka... Na moich oczach w 2 minuty spadly mi glosy o 10 w dol! Ktos mnie nie lubi - pomyslalem, ale gdy przypomnialem sobie ile mialem wczesniej to kolejna zalamka z +48 na +29 Smutek moje serce ogranal i na ostatni wyklad nie poszedlem, a ze na obiady na stolowce mnie nie stac to pozywiony wifonka (tzn. wietnamsko-koreanskim daniem z psa w 3min produkowanym w Polsce) pozegnalem sie z Wami i udalem sie na chate. Znajomy dobil mnie wiadomoscia, ze jeszcze troche mi odjeli i co zrobilem... poszedlem sie uczyc (dawno tego nie robilem). Ciezko bylo nie myslec o kolejnej teorii spisku, ale pomyslalem o slowach Bro-Wara (ktorych z poczatku nie rozumialem). Myslicie ze dzis wrzuce posta na jakims portalu pod tesktem o Malyszu, czy Matrixie, czy aferze w polskim Sejmie... nie! bede wierzyl... ze bedzie dobrze... ze ten konkurs to nie wszystko... ze uda mi sie odwrocic losy konkursu... ze ktos da minusik moim przeciwnikom... ze bedzie lepiej... i ze do jutra ten watek na GOLu znowu sie rozwinie...

Z pola walki o glosy "internetowego elektoratu" pozdrowienia sle Maciej

PS>We Wladcy Pierscieni slyszalem: There is still hope! Nadzieja co prawda matka glupich, ale glupi ma zawsze szczescie... Wniosek: Maciej tez moze miec szczescie ;) See you soon!
PS2> A.I.N. - daj mi jeden no moze 1,5 dnia ;)

04.12.2003
07:27
[79]

macowka [ Pretorianin ]

walka trwa... ;(

na razie obrywam ;)

04.12.2003
08:09
smile
[80]

arthe[16] [ breakdance ]

Odemnie też masz +..............Pozdro 4all :)

04.12.2003
09:08
smile
[81]

^JUNKERS^ [ PS2 Hard User ]

Kolejny plusik poszedł :-) Mam nadzieje że pomoże ...

04.12.2003
09:08
[82]

macowka [ Pretorianin ]

wracam po laboratoriach - dostalem 3,5 hehe

nie lubie pisac sprawozdan

04.12.2003
10:51
smile
[83]

xkxtx [ KBR ]

ja pomoę macówce + odemnie na stronie

04.12.2003
11:44
smile
[84]

macowka [ Pretorianin ]

dziekia pomoc przyda sie jak nie wiem...

trzymajcie sie

MAC

04.12.2003
14:28
smile
[85]

macowka [ Pretorianin ]

;(

05.12.2003
10:15
smile
[86]

macowka [ Pretorianin ]

dzis sprawozdanie nie bedzie, bo musze pracowac nad wersja strony dla mozilli ;) [a.i.n.-Ty wiesz]

jezeli macie mozille to mozecie spr. czy dziala: https://www.macowkanet.republika.pl/flash/main.html

dostaje w plery od wszystkich w glosowaniu, ale chce wykorzystac wszystkie uwagi i w poniedzilek uderzyc znowu (na razie konkurencja sama sie kasuje)

Pozdrawiam i do zobaczenia jeszcze dzisiaj!

05.12.2003
10:22
smile
[87]

BooBu [ Konsul ]

poszedl plus :D

05.12.2003
10:24
smile
[88]

Jam Jest Pawian [ Pretorianin ]

jescze jes\den + ode mnie:D

05.12.2003
10:30
[89]

zarith [ ]

i ode mnie +

przypomniał mi się kaliber a propos tego wątq

+ i - to jedyne co widze
+ i - to jedyne co słysze
+ i - to jedyne czym żyje
ostrzeże mnie przed niebezpieczeństwem

no, może ostatni wers nie na temat:)

05.12.2003
10:31
smile
[90]

macowka [ Pretorianin ]

hej... nie dalem dzis sprawozdania z pola walki, ale... mam pomysl moze chcecie poczytac moj artykul dla gazety studenckiej o targach komputerowych w Kielcach...?? w koncu to tez o grach... oto i on:

LamesEXPO ;P - relacja
Kiedy odwiedzałem ostatnio Targi Kielce (a miało to miejsce na początku września) zauważyłem, że z planów na rok 2003 zniknęła ciekawie zapowiadająca się impreza - Internet. Po jakimś czasie w Sieci pojawiła się zapowiedź GamesEXPO. Od pierwszej chwili na myśl przyszło mi skojarzenie z E3 czy ECTS(Londyn). Jak każdy gracz komputerowy wiem, że największe nasilenie premier (sprzętu, gier, programów) ma miejsce tuż przed Świętami, dlatego uznałem 21-23.XI. za doskonały termin dla tego typu przedsięwzięcia. Po redakcyjnych konsultacjach z Ice’em (jego artykuł skupia się na turniejach) podjąłem decyzję, że wybiorę się na targi w piątek (21.XI.) i napiszę o innych aspektach tej imprezy.
Na targi dotarłem ok. 14:oo. Moje zaciekawienie kolejno wzbudziły: pomarańczowe gimbusy, brak tłoku przed wejściem, pusta przestrzeń przed główną halą, brak bileterów/ochroniarzy przy drzwiach. Wszystko zaczęło się wyjaśniać. Dzieciaki nie chciały mieć lekcji, więc wykombinowały małą wycieczkę zamiast piątkowych zajęć (pochwalam). Liczba firm, instytucji uczestniczących w GamesEXPO była tak mała, że nikt nie zdecydował się na prezentację na wolnym powietrzu. Mało tego - „zajęty” był jedynie pawilon A, czyli około połowa hali. Bilety kasowane były dopiero po wejściu, ponieważ obowiązywała szatnia, która sama przez się zajmowała niemałą powierzchnię. Zapowiedzi prezentowane w mediach nie znalazły pokrycia:
- prezentacje nowych gier na telebimach
W rzeczywistości widziałem jedynie wspomnianą wcześniej Call of Duty. Na jej przykładzie opiszę sposób, w jaki przybliżano zwiedzającym gry. Pokaz pozostawiał wiele do życzenia: zero jakiegokolwiek komentarza, prezentacja tutoriala (zamiast właściwej rozgrywki), brak dźwięków pochodzących z gry.
- promocje wydawnicze
Po upadku wielu naprawdę porządnych czasopism o grach i sprzęcie komputerowym liczyłem na coś więcej niż kiosk, w którym zwiedzający mogli nabyć prasę dotyczącą szeroko pojętych nowych technologii. O tym, jakie pełne wersje gier są dodane do gazet, mogę się dowiedzieć korzystając np. z Galerii, która znajduje się blisko PŚk (za darmo tzn. oszczędzając 4,40zł - 1,90zł za autobus w obie strony i 2,50zł za wejściówkę).
- sprzęt, oprogramowanie, internet
Zadam jedno proste pytanie: Czy laptop, skaner lub uzupełniacz tuszu do drukarek zaliczycie do sprzętu niezbędnego graczowi? Jeżeli Wasza odpowiedź jest równie jednoznaczna jak moja to chyba nie ma sensu dalej poruszać tego tematu. Owszem prezentacje producenta X czy Y zestawów komputerowych lub procesorów też miały miejsce, ale ograniczały się do udostępnienia zwiedzającym jednego lub dwóch „blaszaków”. Darmowa kawiarenka internetowa to mit - i tak trzeba było odstać swoje w kolejce (a to już znamy z uczelnianej biblioteki).
Nie opisuję prezentacji związanych z „Katedrą” T. Bagińskiego czy serialu „Komputerowa Magia Kina”, gdyż jako człowiek o wrażliwych uszach i zdrowym rozsądku opuściłem małą halę targową po około 1,5 godziny.
Na koniec pragnę zastanowić się nad nurtującym mnie pytaniem: „Czy watro było organizować GamesEXPO?”. Organizatorzy, kierowcy dodatkowej linii autobusów, zwolnione z zajęć dzieci czy zwycięzcy turniejów odpowiedzą zapewne, że warto. Mnie natomiast boli brak zaangażowania organizatorów w sprowadzenie na targi większej ilości polskich developerów gier (nie licząc firmy wydającej grę o małyszomanii). Drogie GamesEXPO! Nie zapominaj, że zawsze pod ręką jesteśmy my… żywa kopalnia pomysłów na udane imprezy… gracze… dla nas rzekomo były te targi. Chyba mam w tym stwierdzeniu 100% racji!?
„MAC”
PS: Żyję jedynie nadzieją, że za rok coś się zmieni w GamesEXPO albo vanitas vanitatum et omnia vanitas… Człowiek całe życie uczy się na błędach!

Uwaga: Jezeli Wam sie spodobal to mozecie wspomoc mnie w walce... link ponizej ;)

06.12.2003
10:37
smile
[91]

macowka [ Pretorianin ]

sprawdzil ktos mozille??

jestescie....

pomozcie...

08.12.2003
07:48
smile
[92]

macowka [ Pretorianin ]

....dajcie plusa...

08.12.2003
10:17
smile
[93]

Windi_ [ Generaďż˝ ]

ode mnie +

08.12.2003
11:38
smile
[94]

macowka [ Pretorianin ]

...dzieki...

bede mail chwile to nappisze ciut wiecej!!!

08.12.2003
11:48
smile
[95]

FemmeFatale [ One kiss made him mine ]

+ :D:D:D

08.12.2003
11:53
smile
[96]

M'q [ Schattenjager ]

+ kolejny

08.12.2003
12:31
[97]

Bubi [ Centurion ]

+

Za wytrwalosc ;)

08.12.2003
14:24
smile
[98]

macowka [ Pretorianin ]

Dzięki!
Ta "wytrwalosc" rzeczywiscie na mnie siadla ;)

Bede tu przez najblizsze 30 min mozecie pytac o wszystko... prawie wszystko... hehe


Mac

08.12.2003
14:44
[99]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

+

dla konkurencji -


Nie chcę niczego sugerować ale ilość twoich minusów świadczy o jednym - konkurencja pogrywa sobie nie fair - ktoś głosując na nich jednocześnie zawsze musi głosować na Ciebie z "-"

Róbcie identycznie to może się uda.

08.12.2003
14:48
[100]

macowka [ Pretorianin ]

Dzieki za plus.
Coz ja wiem kto to i co robi, bo ta osoba studiuje na tej samej uczelni i w emailowej rozmowie ze mna padlo slowo: Mam neostrade, co jest niestety rownoznaczne z - nikt nic mi nie udowodni ;)

Mac

08.12.2003
14:54
smile
[101]

wodnik_szuwarek [ Son of UDT ]

+ jeszczer az

ja nie lubie francozow...z okretow polecam serie "prince of wales" :)

08.12.2003
14:57
[102]

macowka [ Pretorianin ]

to pewnie dlatego kadlub mi sie skrecil o 120 stopni jak wysechl ;P

08.12.2003
15:21
[103]

macowka [ Pretorianin ]

lece na zajecia...
prosze Was glosujcie i wspomagajcie mnie...
jezeli macie tez pomyls jak powiekszyc kampanie reklamowa akcji Podaruj Dziecku Plusik...

hehe, pozdrawiam goraco Was wszystkich i jeszcze raz dziekuje za wsparcie ;) PAPA

MAC

08.12.2003
15:31
smile
[104]

Pirix [ ! KB ! Góry górą ]

Dziś znów plus dla ciebie +
a dla konkurencji -

btw: ale każda matka kocha swoje dzieci

08.12.2003
15:37
smile
[105]

Bregan D'aerthe [ Konsul ]

Zapodałem Ci + :)

08.12.2003
15:49
smile
[106]

Ewa Dżyzga [ Konsul ]

fajna strona...
elegancka.Oczywiście głos oddałem

08.12.2003
15:54
smile
[107]

SnT [ MokumManiac ]

Bardzo fajna i estetyczna stronka - "+"

08.12.2003
16:16
[108]

Pirix [ ! KB ! Góry górą ]

macówka------>twoja strona jest faktycznie dobra.

08.12.2003
16:28
[109]

Hitmanio [ KG 21 ]

+ dla ciebie :)

09.12.2003
10:16
smile
[110]

macowka [ Pretorianin ]

wielkie dzieki, dzis sie troche podbudowalem!

09.12.2003
10:28
smile
[111]

zarith [ ]

ach to i ode mnie masz plusa ale pod warunkiem że klikniesz na pajacyka:)

10.12.2003
09:39
smile
[112]

macowka [ Pretorianin ]

pewnie ze klikne - kiedys byl do niego link na mojej stronie, ale malo osob go zauwazalo ;(

10.12.2003
09:52
[113]

SULIK [ olewam zasady ]


dostales "+"

chodz strona robiona tylko pod IE i klony, a ja uzywam Opery

i wnerwilo mnie to ze nie moglem odznaczyc podawania danych - no coz - +

11.12.2003
09:06
smile
[114]

macowka [ Pretorianin ]

mam juz na koncie pierwszy powazny sukces... zostalem awansowany do stopnia chorazego ;)

ciesze sie bardzo ;)

dzis opisze kulisy napoleonskiego planu na strategie na ten tydzien, wiec zagladajcie i... jezeli to nie problem... plusujcie ;)

Z pozdrowieniami, CHORAZY Mac!

11.12.2003
09:53
smile
[115]

gris [ Generaďż˝ ]

"plusik" odemnie :)

11.12.2003
10:42
[116]

xkxtx [ KBR ]

masz kolejny plus odemnie witaj ja tez zostalem chorazym w tym dniu rano teraz mam ok 60 post

11.12.2003
11:24
[117]

macowka [ Pretorianin ]

nie myslcie ze to koalicja chorazych.... to uprzejmosc, o ktora dzisiaj nie latwo

zatem odkrywam pierwsza karte: studiuje z prawnikiem regulamin i juz znajduje luki ;)

ale na razie nikomu nie zglaszam...

PAPATKI (lece na metrologie a to niezbyt ciekawy przedmiot)

11.12.2003
11:54
[118]

gofer [ ]

jak ju? tak bardzo chcecie pomagaa, to oprócz + dla maca nie zapomnijcie o - dla konkurencji...

11.12.2003
12:30
smile
[119]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

macowka => ok, pod mozill1 strona 3adnie gra i buczy :)
+

12.12.2003
07:26
[120]

macowka [ Pretorianin ]

gofer - na pewno zdalbys na mojej Polibudzie egzamin z logiki celujaco ;)
a.i.n. - com powiedzial takzem zrobil - dzieki za plus i blagam o wiecej ;)

glosujcie i punktujcie, bo pomoc potrzebna - w mojej kategorii tak naprawde mam tylko 2 rywali ;)

Z gorracym pozdrowieniem z chlodnych Kielc, Mac

12.12.2003
08:52
smile
[121]

Derato [ Centurion ]

dalem plusa trzymaj sie ! :›

12.12.2003
09:11
smile
[122]

xkxtx [ KBR ]

+ ode mnie

12.12.2003
10:09
smile
[123]

macowka [ Pretorianin ]

dzieki - przydadza sie

nudzi mi sie na uczelni, bo mam okienko moze chcecie pogadac na gg - 3528557

3 majcie sie ludziska!

Chorazy chorazemu znowu pomaga - dzieki!

12.12.2003
10:46
smile
[124]

macowka [ Pretorianin ]

znalazlem czas na zabicie nudy - czytam o wyjezdzie premiera do brukseli

wiecie, ze znowu korzysta z transportu powietrznego ;)

Nie przeszkadzam, Mac

PS>Zobaczymy sie niebawem

15.12.2003
12:02
smile
[125]

macowka [ Pretorianin ]

Strategiczna akcja w zeszlym tygodniu nie powiodla sie ;( Prosze jak macie chwilke oddajcie glos (dane nie zawsze musza byc wiarygodne..., ale jak podacie prawde to jakies prenumeraty sa do wygrania ;P). Help me, bo czas mija... Prosze dajcie mi plusik...

Ze slepa wiara w sukces, Mac

PS>Jezeli macie jakis dobry pomysl na sukces to wrzucie go na to forum!

15.12.2003
13:26
smile
[126]

macowka [ Pretorianin ]

da ktos plusik - choc jeden dzisiaj!

15.12.2003
17:05
[127]

macowka [ Pretorianin ]

czy to tak duzo?? ;(

15.12.2003
17:13
smile
[128]

Yo5H [ spammajster ]

+

16.12.2003
08:20
[129]

macowka [ Pretorianin ]

More then ever... I need YOUR support...
For truth, for faith, for everything we share...

Nie wiem co robic?! Mac... ;(

16.12.2003
09:03
smile
[130]

macowka [ Pretorianin ]

See that I'm trying my best to give you the most and no less... ;(

16.12.2003
12:50
smile
[131]

Pirix [ ! KB ! Góry górą ]

+

16.12.2003
13:38
[132]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

Stojimy za toba murem- plus dla Ciebie

16.12.2003
14:06
smile
[133]

macowka [ Pretorianin ]

ciesze sie, ze ktos sie odezwal...
...czesciowo zwracacie mi nadzieje, bo w mojej kategorii stron jest "ciezko"...
[poczulem sie jak na plazy na poczatku XIII - wiecie o co biega... ;P ]

Pozdrawia biegnacy na obiadokolacje Mac!

PS>Bylem tak zalamany, ze ze starosta mojej grupy przelozylismy kolos z programowania na "po Swietach"... ;)

16.12.2003
14:06
[134]

macowka [ Pretorianin ]

ciesze sie, ze ktos sie odezwal...
...czesciowo zwracacie mi nadzieje, bo w mojej kategorii stron jest "ciezko"...
[poczulem sie jak na plazy na poczatku XIII - wiecie o co biega... ;P ]

Pozdrawia biegnacy na obiadokolacje Mac!

PS>Bylem tak zalamany, ze ze starosta mojej grupy przelozylismy kolos z programowania na "po Swietach"... ;)

16.12.2003
14:14
smile
[135]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

+ ;)

16.12.2003
14:31
smile
[136]

traton [ Centurion ]

SPOX....

17.12.2003
07:33
[137]

macowka [ Pretorianin ]

dzieki Ci Panie za Twe dary...
...za dobrodziejstwa ktorych nie znasz miary...

[lece na wyklad - pogadamy kolo poludnia]

17.12.2003
09:51
smile
[138]

macowka [ Pretorianin ]

wspomozcie mni9e tez dzis plusikiem...

17.12.2003
11:53
smile
[139]

macowka [ Pretorianin ]

...czyta ktos ten post... ???

wiem, ze dlugo juz truje, ale walka trwa do 31.12

17.12.2003
12:51
smile
[140]

macowka [ Pretorianin ]

...i co ja mam robic... ?!

17.12.2003
13:01
[141]

zarith [ ]

no dobra macówka, proponuje układ jak w zeszłym tygodniu - ty klikasz pajaca a ja twoją stronę:)

17.12.2003
16:09
[142]

Gasto [ Pretorianin ]

Masz plusa :+
i popieram zarith'a

18.12.2003
07:31
smile
[143]

macowka [ Pretorianin ]

ok jak tylko zacznie sie przerwa swiateczna to zrobie przycisk na stronie glownej do Pajacyka...
nie robie tego dla Waszych glosow, bo przycisk ten pozostanie po zakonczeniu trwania glosowania...

dzieki za plusy - o Pajacyku bede pamietal...

Z zimnej uczelni pozdrowienia sle MAC...

18.12.2003
11:45
[144]

macowka [ Pretorianin ]

...help....

18.12.2003
13:16
[145]

Kune [ TYCHY ]

Nio to pluskik... chyba pierwszy dzisiaj ??? ??? ;)

18.12.2003
13:40
[146]

macowka [ Pretorianin ]

...pewnie, ze pierwszy...
dzieki... niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi (zartowalem) ;)

Mac

18.12.2003
14:53
smile
[147]

macowka [ Pretorianin ]

...pomozecie?!

18.12.2003
15:48
smile
[148]

KaGieBe [ !!! ]

spoko zaglosuje tylko daj mi adres strony... bo ta co podales z domena prv przy nicku to nie dziala... znaczy prv sie zwalilo ... od 2 dni nie działa!! :(

19.12.2003
09:49
[149]

macowka [ Pretorianin ]

sprawdzalem prv dziala ale jezeli masz problem to www.macowkanet.republika.pl (to adres mojej strony)

ale adres str do glosowania to: https://www.rekiny.pl/?action=OddajGlos&PageID=1066

zaliczylem ostatniego kolosa i mam juz free wszystkim tego zycze

glosujcie i postujcie

Pozdrowienia od Maca

19.12.2003
16:20
smile
[150]

macowka [ Pretorianin ]

...papatki...

19.12.2003
18:36
[151]

stanson [ 3 ]

+

19.12.2003
20:00
smile
[152]

KaGieBe [ !!! ]

masz kolejnego + pozdro :D

20.12.2003
10:46
smile
[153]

macowka [ Pretorianin ]

nie poddam sie latwo ;)

dzieki Wam za plusy...

...macie pytania to postujcie bo mam godzinke na uczelni ;)

MAC

20.12.2003
11:35
[154]

macowka [ Pretorianin ]

W czasie gdy smutek w radosc sie zamienia
Milosnik laplasjanow sklada Ci zyczenia
Zdrowia, Szczescia, kasy - to jasne
Mocnej glowy, zdanej sesji - to wlasne

Rodzinny, spokojnych, radosnych Swiat
Odpoczynku ze znajomymi i wolnego czasu
I nie ucz sie teraz do sesji - nie warto
Lepiej wziac... siekiere i hop po choinke do lasu!

MAC

PS>Do zobaczenia po weekendzie!

20.12.2003
12:02
[155]

MadGregor [ Pretorianin ]

+ :>

20.12.2003
12:31
smile
[156]

Adamus [ Gladiator ]

Prosze bardzo :-) +

23.12.2003
07:44
smile
[157]

macowka [ Pretorianin ]

czy wczoraj tez mieliscie klopoty z seriwsem?

niewazne... jezeli Wam sie nudzi to plusujcie ;)

24.12.2003
08:59
[158]

macowka [ Pretorianin ]

Jak mozecie to plusujcie - ja lece pomagac babci w przygotowaniach bo sa rzeczy wazne i wazniejsze ;)

Pozdro all Golasy sle Mac.

31.12.2003
12:28
smile
[159]

macowka [ Pretorianin ]

Do zakonczenia glosowania zostalo kilka godzin - nie mam szans na wygrana, ale jest szansa zeby zajac w miare korzystne miejsce (trzecie w kategorii) dlatego jezeli tylko mozecie to prosze Was zebyscie wspomogli mnie swoim glosem - zbliza sie nowy rok i moze warto byloby skonczyc stary dobrym uczynkiem

Z okazji Nowego Roku zycze wszystkim kasy na oryginalne gry i sprzecior, wydania Dooma 3 i Half-life 2 w terminie i szybkich laczy zeby GOL, sciaganie i lokalne granie szlo bez problemow ;P

Pozdro all sle MAC

PS>Gdzie imprezujecie - ja ide do "panny" ;)

31.12.2003
12:29
[160]

Anarki [ Demon zła ]

masz mojego + ;))

31.12.2003
12:37
smile
[161]

koqu [ forget-me-not ]

macowka- niech Ci bedzie.Dalam Ci +

31.12.2003
12:47
smile
[162]

macowka [ Pretorianin ]

dzięks

31.12.2003
13:47
smile
[163]

macowka [ Pretorianin ]

wiecie ze teraz malysz skacze?

02.01.2004
08:14
smile
[164]

macowka [ Pretorianin ]

Malysz skoczyl slabo ale i tak go kochamy, ale do rzeczy...

Ranking zakonczyl sie tak wiec i ten post sie konczy (chyba) i naleza sie Wam wielkie podziekowania za glosy na plus... i za glosy na minus (takie tez byly)... byl to zaszczyt otrzymac taka ilosc glosow od tak wspanialej grupy ludzi.
Ostatecznie zajalem miejsce 5-te w kategorii strony prywatne i uwazam ze jest to powod do dumy...
Co stracilem? Po czesci anonimowosc ;)
Co zyskalem? Grupe przyjaciol (oddanych), pokochalem GOLa jeszcze bardziej i wiem, ze zostane tu duzej, bo z przyjaciolmi wspaniale sie spedza czas...

To juz jest koniec - nie ma juz nic! [koniec posta a nie mnie ;P]

Za znoszenie mnie przez ostatni miesiac dziekuje MAC

02.01.2004
10:46
[165]

Vader [ Senator ]

Ja chcialbym tylko Mac zadac jedno male pytanie (nie obraz sie).
Studiujesz tak naprawde psychologie ?

02.01.2004
13:12
[166]

macowka [ Pretorianin ]

Nie jestem na... elektrotechnice (infa techniczna) ale te kierunki prawie niczym sie nie roznia ;)
Mialem studiowac medycyne i biotechnologie, ale nie mialem kas... umiejetnosci ;)

02.01.2004
16:48
[167]

Xanthus [ Pretorianin ]

+

05.01.2004
08:11
smile
[168]

macowka [ Pretorianin ]

dzieks

05.01.2004
08:20
[169]

Vader [ Senator ]

No tak, wybacz ze zadalem takie pytanie, ale zaskoczyla mnie calkiem 'technicznie' wyrafinowana forma naklonienia innych do votowania ^_^
A co do kas.... umiejetnosci, to coz... co do medycyny to w moich stronach podobnie jak wydzial prawa i administracji - nosi pseudonim "Wydzial samobojcow" pozdrawiam :)

05.01.2004
09:25
[170]

xkxtx [ KBR ]

macowka -------> ''ta strona nie bierze udziału w głosowaniu'' przynajmniej tak tam pisze

05.01.2004
11:56
smile
[171]

macowka [ Pretorianin ]

xkxtx >>>> głosowanie ulego zakonczeniu - radze lekture tego posta (godzina wyjeta z zyciorysu)

Vader >>>> nie rozumiem slowa "technicznie wyrafinowana forma" popraw mi humor i napisz o co biega??

wszyscy >>>> jeszcze raz przypominam, ze... Dzieki Wam zajalem 5 miejsce w kategorii strony prywatne!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.