Moby7777 [ Konsul ]
DObry HDD
Ostatnio zaczalem sie zastanawiac nad kupnem nowego twardziela... moglibyscie mi doradzic jakis stosunkowo nie drogi a dobry dysk? Mowiac niedrogi mam na mysli raczej korzystne przeliczenie jakosc+objetosc/cena niz jak najmniej kosztujacy :P. Ponoc najbardziej oplacaja sie teraz 120GB? Zreszta pomozcie... jak cos to mam do dyspozycji jakies 500 zlotych...

Zodiac [ ex-gladiator ]
Nowe IBM / Hitachi Deskstar 7K250 są super szybkie i wcale nie drogie, w porównaniu do np WD Raptor (dziś go sobie sprawiłem). Jeszcze kwestia złącza - SATA są zazwyczaj o jakieś 50 do 100 PLN droższe.
Kune [ TYCHY ]
JA jestem w tym momencie za Segate Baraccuda VII nie wiecz czasem czy nie ma juz VIII. Przerzucalem dane z jednego na drugi i film (700 mb) w <30 sek. przy przegladaniu zawartosci dysku!! Bylem pod wrazeniem bo moj IBM tego nie potrafi :( Pozatym cenowo Segate jest bardzo atrakcyjna propozycja!!
Dbest [ Generaďż˝ ]
Kune ---> rozumiem cie... napewno w tym co mowisz jest duzo racji, ale taki pomiar jest troszke niewiarygodny, bo nie wiesz gdzie fizycznie znajduja sie dane... na ilu talerzach.... jak bardzo zdefragmentoowane...
Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
Kune - Mam baracude 40gb (nie znam numerka ;) ) i taki pliczeq kopiuje się tak n oko 2 razy dłużej niż u ciebie - może to dlatego, że na partycji z której kopiowałem uzyłem kompresji a na wszystkich mam system plików NTFS - więc wolniejsze ale oszczędzniejsze względem miejsca...
Moby7777 [ Konsul ]
Dodam jeszcze ze moja plyta glowna nie ma chyba wyjscia do serial ATA (chyba ze dawali to do plyt glownych 3 lata temu :P) wiec te odpadaja. Poza tym zalezy mi bardzo na tym, zeby za jakis czas nie zaczely wyskakiwac bad sektory bo to potrafi byc bardzo wkurwiajace :P

jojko999 [ Konsul ]
jeśli masz płytę sprzed 3 lat to jesteś pewny, że bios ci "zobaczy" więcej niż 32Gb??
Bo jeśli tak to bież wspomnianą Barakudę.

slowik [ Legend ]
ja bym proponowal WD :) sa nie do zdarcia :) ile nie mialem w lapach segate grzaly mi sie jak cholera w porownaniu z moim caviarkie (WD) maxtor to strata czasu w kazdym razie :) szybko toto pada chyba ze masz fuksa :) bylem swiadkeim pada 2 80gb nic przyjemnego ...
sam mam WD Caviar 80 gb :) itd ... i chwale sobie go :)
pozatym sprawdz co tam masz w obsludze biosu :) bo kumpel se ostatnio kupil nowy twrdy 80 gb do naprawde starej plyty cos kolo 3 lat :) tez... tak wiec wszystko zalerzy od plyty :)
Moby7777 [ Konsul ]
Ja powiem moze jak lamka ale w miare szczegolowo... na razie mam Baracude ATA IV 60GB i mnie wkurzaja wspomniane badsectory. Plyta ma 2 latka (pomylilo mi sie)... dokladnie to kupiona w dzien upadku WTC :). Poza tym mimo ze nowa nie jest to byla to naprawde porzadna plyta (w koncu ciagnie PIV 1,7GHz) - firmy niestety nie znam... :(

Eliash [ Generaďż˝ ]
Maxtor 80GB, 8MB cache, ATA 133
mikmac [ Senator ]
Kupuj taki, ktory ma dluga gwarancje !!! Bo kazde moze pasc - niezaleznie od firmy.
Barracudy VII z 8 MB cachu maja bodajze 2 lub 3 letnia. Te same dyski SATA maja 2 letnia lub 2,5 letnia. Ale juz z 2 mb cachu zawsze maja tylko roczna gwarancje !!!
Te seagaty to chyba najcichsze dyski na rynku co ma znaczenie spore (co prawda maxtor tz moze byc cichy - jak wlaczysz silent mode czyli go spowolinisz).
Wydajnosciowo wszystkie dyski z tej samej generacji (powiedzmy podobny czas produkcji) sa zblizone - roznice sa naprawde tylko w testach a nie w uzytkowaniu.

szagrad [ XIII. STOLETÍ ]
mikmac swieta racja
aby nie tworzyc nowego posta zapytam czy to mozliwe aby dysk Caviar nie pamietam modelu bo tylko dane z niego mialem skopiowac spalił mi port ide (przypuszczalnie mial 14400 obrotów) całe gniazdo jest jakby okopcone i kazdy dysk czy naped podłączony do niego jets niewykrywalny???
ps. plyta jest badziewna roczny ECS pod celerona
wikser [ Pretorianin ]
mikmac ---> pytankko mam. ta opcje sie wlacza gdzies w biosie czy gdzie? bo moj pracuje bardzo cichutko ale jakis lewy mi sie zawsze wydawal :) nie sprawdze teraz nic bo na uczelni jestem,ale jak wroce dodomu to sobie zobacze :))

~Łupieżca~Umysłów~ [ sp. z o.o. ]
Polecam Segate Baracuda - używam go już długo i nie mam z nim żadnych problemów.
mikmac [ Senator ]
wikser -->
nie wiem, nie mam Maxtorow, ale wiem, ze te nowe dyski moga pracowac w dwoch trybach
Carrignarone [ Konsul ]
Mam podobny dylemat co Moby. Z tym że zastanawiam się nad dwoma konkretnymi dyskami: 120 GB SEAGATE Barracuda 7200.7 UltraATA100 (7200 obrotów, 8MB cache) i WD 120GB (7200obr, 8MB cache). Parametry te same, cena zbliżona, gwarancja identyczna... Słyszałem, że Barracudy są bardzo ciche, natomiast na Caviarze długo pracowałem. Jeśli znacie te dyski, to oceńcie je.
Carrignarone [ Konsul ]
Hmmm, właśnie się zastanawiam, skąd ten wątek wziął się u mnie na samej górze. :)
Isam [ Generaďż˝ ]
Carrignarone ---> porownujac te dwa dyski ( tyle ze WD jest 80 gigowy ) ... wybierz nizsza cene ... zaden z nich nie sprawowwal sie jakos zle ... obydwa pracuja szybko zarowno w odczycie i zapisie ( chociaz WD byl troche lepszy w tym akurat tescie ) ...obydwa pracuja cicho ... ale maja niezabezpieczone spody ( przynajmniej ten seagate ktorego mam , i WD ) a widc na dysk przenosny sie nie nadaja ...choc nie jedno juz wytrzymaly . Jakbys mial pytania to odpowiem z checia :)