GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

DObry HDD

18.11.2003
21:48
[1]

Moby7777 [ Konsul ]

DObry HDD

Ostatnio zaczalem sie zastanawiac nad kupnem nowego twardziela... moglibyscie mi doradzic jakis stosunkowo nie drogi a dobry dysk? Mowiac niedrogi mam na mysli raczej korzystne przeliczenie jakosc+objetosc/cena niz jak najmniej kosztujacy :P. Ponoc najbardziej oplacaja sie teraz 120GB? Zreszta pomozcie... jak cos to mam do dyspozycji jakies 500 zlotych...

18.11.2003
21:54
smile
[2]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Nowe IBM / Hitachi Deskstar 7K250 są super szybkie i wcale nie drogie, w porównaniu do np WD Raptor (dziś go sobie sprawiłem). Jeszcze kwestia złącza - SATA są zazwyczaj o jakieś 50 do 100 PLN droższe.

18.11.2003
22:59
[3]

Kune [ TYCHY ]

JA jestem w tym momencie za Segate Baraccuda VII nie wiecz czasem czy nie ma juz VIII. Przerzucalem dane z jednego na drugi i film (700 mb) w <30 sek. przy przegladaniu zawartosci dysku!! Bylem pod wrazeniem bo moj IBM tego nie potrafi :( Pozatym cenowo Segate jest bardzo atrakcyjna propozycja!!

19.11.2003
01:12
[4]

Dbest [ Generaďż˝ ]

Kune ---> rozumiem cie... napewno w tym co mowisz jest duzo racji, ale taki pomiar jest troszke niewiarygodny, bo nie wiesz gdzie fizycznie znajduja sie dane... na ilu talerzach.... jak bardzo zdefragmentoowane...

19.11.2003
01:26
[5]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

Kune - Mam baracude 40gb (nie znam numerka ;) ) i taki pliczeq kopiuje się tak n oko 2 razy dłużej niż u ciebie - może to dlatego, że na partycji z której kopiowałem uzyłem kompresji a na wszystkich mam system plików NTFS - więc wolniejsze ale oszczędzniejsze względem miejsca...

19.11.2003
18:03
[6]

Moby7777 [ Konsul ]

Dodam jeszcze ze moja plyta glowna nie ma chyba wyjscia do serial ATA (chyba ze dawali to do plyt glownych 3 lata temu :P) wiec te odpadaja. Poza tym zalezy mi bardzo na tym, zeby za jakis czas nie zaczely wyskakiwac bad sektory bo to potrafi byc bardzo wkurwiajace :P

19.11.2003
18:31
smile
[7]

jojko999 [ Konsul ]

jeśli masz płytę sprzed 3 lat to jesteś pewny, że bios ci "zobaczy" więcej niż 32Gb??
Bo jeśli tak to bież wspomnianą Barakudę.

19.11.2003
18:51
smile
[8]

slowik [ Legend ]

ja bym proponowal WD :) sa nie do zdarcia :) ile nie mialem w lapach segate grzaly mi sie jak cholera w porownaniu z moim caviarkie (WD) maxtor to strata czasu w kazdym razie :) szybko toto pada chyba ze masz fuksa :) bylem swiadkeim pada 2 80gb nic przyjemnego ...


sam mam WD Caviar 80 gb :) itd ... i chwale sobie go :)

pozatym sprawdz co tam masz w obsludze biosu :) bo kumpel se ostatnio kupil nowy twrdy 80 gb do naprawde starej plyty cos kolo 3 lat :) tez... tak wiec wszystko zalerzy od plyty :)

19.11.2003
20:26
[9]

Moby7777 [ Konsul ]

Ja powiem moze jak lamka ale w miare szczegolowo... na razie mam Baracude ATA IV 60GB i mnie wkurzaja wspomniane badsectory. Plyta ma 2 latka (pomylilo mi sie)... dokladnie to kupiona w dzien upadku WTC :). Poza tym mimo ze nowa nie jest to byla to naprawde porzadna plyta (w koncu ciagnie PIV 1,7GHz) - firmy niestety nie znam... :(

20.11.2003
09:27
smile
[10]

Eliash [ Generaďż˝ ]

Maxtor 80GB, 8MB cache, ATA 133

20.11.2003
09:45
[11]

mikmac [ Senator ]

Kupuj taki, ktory ma dluga gwarancje !!! Bo kazde moze pasc - niezaleznie od firmy.
Barracudy VII z 8 MB cachu maja bodajze 2 lub 3 letnia. Te same dyski SATA maja 2 letnia lub 2,5 letnia. Ale juz z 2 mb cachu zawsze maja tylko roczna gwarancje !!!
Te seagaty to chyba najcichsze dyski na rynku co ma znaczenie spore (co prawda maxtor tz moze byc cichy - jak wlaczysz silent mode czyli go spowolinisz).
Wydajnosciowo wszystkie dyski z tej samej generacji (powiedzmy podobny czas produkcji) sa zblizone - roznice sa naprawde tylko w testach a nie w uzytkowaniu.

20.11.2003
11:11
smile
[12]

szagrad [ XIII. STOLETÍ ]

mikmac swieta racja
aby nie tworzyc nowego posta zapytam czy to mozliwe aby dysk Caviar nie pamietam modelu bo tylko dane z niego mialem skopiowac spalił mi port ide (przypuszczalnie mial 14400 obrotów) całe gniazdo jest jakby okopcone i kazdy dysk czy naped podłączony do niego jets niewykrywalny???
ps. plyta jest badziewna roczny ECS pod celerona

20.11.2003
12:27
[13]

wikser [ Pretorianin ]

mikmac ---> pytankko mam. ta opcje sie wlacza gdzies w biosie czy gdzie? bo moj pracuje bardzo cichutko ale jakis lewy mi sie zawsze wydawal :) nie sprawdze teraz nic bo na uczelni jestem,ale jak wroce dodomu to sobie zobacze :))

20.11.2003
12:29
smile
[14]

~Łupieżca~Umysłów~ [ sp. z o.o. ]

Polecam Segate Baracuda - używam go już długo i nie mam z nim żadnych problemów.

20.11.2003
13:07
[15]

mikmac [ Senator ]

wikser -->
nie wiem, nie mam Maxtorow, ale wiem, ze te nowe dyski moga pracowac w dwoch trybach

05.01.2004
16:03
[16]

Carrignarone [ Konsul ]

Mam podobny dylemat co Moby. Z tym że zastanawiam się nad dwoma konkretnymi dyskami: 120 GB SEAGATE Barracuda 7200.7 UltraATA100 (7200 obrotów, 8MB cache) i WD 120GB (7200obr, 8MB cache). Parametry te same, cena zbliżona, gwarancja identyczna... Słyszałem, że Barracudy są bardzo ciche, natomiast na Caviarze długo pracowałem. Jeśli znacie te dyski, to oceńcie je.

05.01.2004
16:05
[17]

Carrignarone [ Konsul ]

Hmmm, właśnie się zastanawiam, skąd ten wątek wziął się u mnie na samej górze. :)

05.01.2004
16:35
[18]

Isam [ Generaďż˝ ]

Carrignarone ---> porownujac te dwa dyski ( tyle ze WD jest 80 gigowy ) ... wybierz nizsza cene ... zaden z nich nie sprawowwal sie jakos zle ... obydwa pracuja szybko zarowno w odczycie i zapisie ( chociaz WD byl troche lepszy w tym akurat tescie ) ...obydwa pracuja cicho ... ale maja niezabezpieczone spody ( przynajmniej ten seagate ktorego mam , i WD ) a widc na dysk przenosny sie nie nadaja ...choc nie jedno juz wytrzymaly . Jakbys mial pytania to odpowiem z checia :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.