GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Zaczynamy się liczyć w świecie - potrzebna pomoc tłumacza!

30.10.2003
20:30
[1]

dw4rf [ Generał ]

Forum CM: Zaczynamy się liczyć w świecie - potrzebna pomoc tłumacza!

Otrzymałem następujący list:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hello,

I am René (Lawnmower) from the german CMBO/BB/AK league in the WPC
(Wargames Player Club). We are interested in the System you have developed to
rank Combat Mission match results but are not able to understand your polish descriptions...

Our problem at the moment is that we have difficulties in balancing rankings between very often playing players and seldomly but better playing ones.

If you are eager to show us how you have eventually solved that problem (and eventually are interested in some more contact to us) I would be glad if you could send us an english Translation of your "REGULAMIN LIGI CM:BO".

Furthermore some clans have emerged within our ranks and we are continually looking for Clan Wars or Tournaments to participate in. If you are interested or have contact to polish clans it would be great we could get some email adresses or so...

Unfortunately everything has to be dealed out in english because we have no polish speaking members.

Yours cincerely

[BB]Lawnmower

Our Forums: https://www.gamershall.de/wbb/index.php
Wargames Player Club: https://www.gamershall.de/wpc/cm/cm-main.htm
Black Beretz Clan: www.blackberetz.de
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Znajdzie się ktoś, kto przetłumaczy regulamin ligi? Niech chłopcy skorzystają :)

30.10.2003
20:43
smile
[2]

Buczo_cm [ Mikado ]

Czy oni sugerują że nasz system jest zrównoważnowy ?? To jestem ciekaw jak bardzo oni mają spartaczony :P

30.10.2003
20:44
[3]

jiser [ generał-major Zajcef ]

To all ~~>
To jest spora szansa dla CMHQ na wyjście na zewnątrz. Myślę szczególnie o dalszej współpracy z zagranicznymi stowarzyszniami CM. Zdaje się, że kilka osób stwierdziło że CMHQ podupada, a kilka innych chciałoby Mistrzostw Świata CM lepiej zorganizowanych. To jest prawdziwie wielka szansa.

Jeśli chodzi o sam regulamin ligi -- jeśli jest tu ktoś zawodowo lub półzawodowo zajmujący się tłumaczeniem na angielski i/lub niemiecki i może się tym zająć, to świetnie. Jeżeli nie, ostatecznie ja się tego podejmę. A z tego co pamiętam, regulamin jest na tyle krótki że nie powinno to stanowić problemu.

A co byście sądzili o międzynarodowym zlocie CM-owców?

30.10.2003
20:47
[4]

jiser [ generał-major Zajcef ]

Buczo ~~>
Każdy system jest niezrównoważony względem jakichś czynników. Inaczej nie da rady.
Jedyna interesująca zmiana jakiej można dokonać u nas, to restart ligi co rok wraz z nagradzaniem jej zwycięzcy. Wtedy osoby znudzone danym "odcinkiem" serii CM odpadać będą z ligi, zwalniając miejsce dla czynniej działających.

30.10.2003
20:49
smile
[5]

Da real Odi [ Konsul ]

Przetlumaczyc pol biedy, ale czy oni tam znaja takie wzory matematyczne jak my w Polsce (vide wzor na liczenie pkt)...;))))

Mnie zainteresowala inna rzecz - KLANY.
Ja bym sobie chetnie zagral taki mecz reprezentacyjny, jaki obecnie toczy sie z Blitzem. Mam jednak swiadomosc, ze jestem zbyt cieniutki na Reprezentacje Polski. Wiec moze zalozyc jakies klany? Repreza Polski to byliby zawsze jacys top players, ale dlaczego nie stworzyc kilku klanow, ktore "na codzien" toczylyby mecze z innymi zagranicznymi klanami (a nawet miedzy soba - tak dla uatrakcyjnienia ligi)

Rzucam tylko luzny pomysl, bo teraz sa przeciez mistrzostwa w BO, mecz z Blitzem, w kolejce sa mistrzostwa w BB (a do tego ja mam walke z PanzerJaegerem na 10tys pkt i trudno mi znalezc czas na rozstawienie tego calego talajtajstwa) wiec dzieje sie duzo, ale pomyslcie o tym.
Nie wymagaloby to wielkich zmian na stronie CMHQ (wystarczylyby osobne zakladki, a od biedy nawet baretki) a mozgloby znacznie uatrakcyjnic lige. A taki klan moglby liczyc tak.... do 10 osob, mysle.

30.10.2003
20:53
[6]

dw4rf [ Generał ]

Moja odpowiedz
~~~~~~~~~~~~~~

Hi!

I have posted your e-mail on our forum. It rather wont be a problem with translation of our ladder rules. I'll contact with you when translation will be ready. This system has advantages and disadvantages (for example it prefers: players who play a lot of games, playing with higher ranked players, higher victories etc.).

We are curently playing a Tournament with Blitzkrieg War Gaming Club. Below is direct link.
https://www.shogunowisko.friko.pl/tour_lang.html

If you are interested in participating in One like that please contact Smat <[email protected]>

All Best
Dw4rf

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Email gościa: [email protected]

30.10.2003
21:20
[7]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

hehe, no prosze, niemcy o coś nas proszą. ale chyba nie wiedzą że nasz system też preferuje grających często. no ale nasz system to ledwie pare linijek tekstu więc luzik.

ale widze tu szanse na stworzenie międzynarodówki CM, siatki pojedyńczych komórek działających na całym świecie. al kaida chyba podobnie zaczynała :)

30.10.2003
22:08
smile
[8]

JagerKielce [ Konsul ]

Jakby trza było cosik po szwabsku no to moge pomóc.Wróce do koncepcji zlotów międzyarodowych - hmm Panowie to mrzonka - na integredo wawy nas pozbieraćsie nie udało a co tu o świecie marzyć:((
Nawiasem mówiąc w ubieglym roku proponowalem wyjazd CM-owskiej braci do iemieckich muzeow pancernych to sie zero przecinek zero ludzi zgłosiło a był samochód taniutko i wawkacje to było.Szkoda gadać.
Ale gdyby jednak sie udało!!! To zaiste wielka szansa - ja np jak siedziałem w niemczech to brałem udziałw wielu turiejach konkurując z niemcami w zakresie np ilości spożycia wodki na jeden raz albo zgola inna impreza ilość spożycia wódki w wyznaczonym czasie lub wogole coś iego np ilość spożycia wódki do stanu nieprzytomości.Zawdsze wygrywałem.W CM też ich rozniesiemy !!
A co do KLANÓW nie obraźcie sie ale mnie sie to kojarzy bardziej z hmm gierkami wymagającymi mniejszych nakładów intelektu niż CM - troszkę to sprofaowana nazwa.... CMHQ PL - jest jedno i nie róbmy tu kurde jakichś rozłamów na klany podklany i takie tam.Polacy to kurde uwielbiają coś dzielić.Zaraz z 10 ludzi odpadnie itd. aż w końcu zostaną tu trzy osoby.

30.10.2003
22:25
[9]

Quetzalcoatl [ Konsul ]

jesil dalej jest co tlumaczyc, podaj link do tego i jutro-pojutrze bedzie, jesli ma sensowne rozmiary. jesli niesensowne to troche pozniej :)

30.10.2003
23:42
smile
[10]

Wiggins [ SSiberian Tiger ]

Nasz system jest o niebo lepszy niz pozostale. Gdybym w Blitzie mial 3 razy wiecej gier od Fridericusa (tak jak mam od Totena u nas), nikt by mi w tej dziesieciolatce nie podskoczyl. Tam jest tak, ze nie ma pktow ujemnych, a jak jako mistrz przegrasz totalem ze smoczkiem, masz tez jekies dodatnie pkty.

I tu sie zastanowcie, skoro nasz system chca inne ligi, to musi byc na wysokim poziomie. Skonczcie narzekac. Jakby Wam przyszlo przebic sie do pierwszej setki w Blitzie, dopiero byscie zaplakali.

31.10.2003
00:01
smile
[11]

Glazo [ Konsul ]

Jager--> A ja licze że dołączysz do nowopowstającego klanu prawników. Fakt że najczęściej sie mówi o klanach od CS' a itp. Ale tu nikt nie zamierza nic niszczyć od środka więc spox. A turnieje drużynowe mogły by wzbogacić rozrywke.

31.10.2003
09:39
smile
[12]

BamSey [ Generał ]

Zawsze byłem zdania że system punktacji w naszej lidze jest dobry a powyzsze tylko utwiedza mnie w tym przekonaniu.

31.10.2003
10:00
smile
[13]

ordonez [ Pretorianin ]

oczywiście !

u nas tworzyły to nie byle jakie - matematyczno - informatyczne - głowy.

sprzedajmy im licencję - i z za zarobione w ten sposób miliony marek stwórzmy cos na podobieństwo CMowskiego Disneylandu. ;)

a powaznie. nasz system ważam za naprawde dobry. ale poza wszystkim - Panowie!
to historyczny moment. zaczynają sie do nas zgłaszać klany z innych krajów. to coś znaczy. sami zapukali ;)
nic tak nie podnosi adrenaliny, jak pojedynek w CM z dobrym przeciwnikiem a jesli jeszcze ten przeciwnik jest z innego kraju ....

dzis pojawił sie tu wątek o przeniesieniu forum. nie wiem jak forum - ale panowie - a gdybyśmy stowrzyli oparta na naszym systemie lige OGÓLNOŚWIATOWĄ? od strony informatycznej jesteśmy to w stanie spokojnie pociagnąc. wyglądałoby to z grubsza jak nasza obecna liga - dodatkiem ..... flag państw, z któryxch są gracze. oczywiscie musiałaby byc w jęz. angileskim.

to oczywiscie tylko pomysł - ale moze znalazłby sie chetny pociagnąc taki projekt.

co Wy na to?

31.10.2003
10:09
[14]

ordonez [ Pretorianin ]

aha. od trzech lat "robie" w PR i jestem w stanie rozkrecic taką minikampanie za pomocą netu. zreszta robie to w tej chwili społecznie rozkrecajac Fetiwal Modelarstwa. i odzew jest ... zajebisty.

potrzebowałbym tylko pomocy tłumacza. to mogłaby byc komórka "propagandowa".dlaczego ma sie nie udać ? ;)

sytuacja jest tym bardziej sprzyjająca, ze własnie złozyłem wymówienie w pracy. wiecie - ładowanie baterii. po trzech latach w dziale marketingu łódzkiego molocha - chce troche podładowac zainteresowanie swiatem dookoła.
od poczatku grudnia (po festiwalu , który jest 7) mam zamiar objadac sie pizza i grac w Moha po sieci. wiec przy okazji .... mozna by cos takiego zrobic.

31.10.2003
10:20
[15]

-=Dexter=- [ Konsul ]

Wiggins, Bamsey, ordonez -> nasz system punktacji jest bez zarzutu, zwłaszcza w porównaniu z tym z Blitz'a, ale przydałaby się możliwość analizowania go z uwzględnieniem czasu, na Blitz'ie jest tego namiastka - mogę sprawdzić jak często ktoś gra i ile zdobył punktów w ciągu jakiegoś okresu czasu, możnaby to rozwinąć o dodatkowe statystyki np.: kto zdobył najwięcej punktów w ciągu ostatniego kwartału, zmiana pozycji od ubiegłego miesiąca itd.
a przy historii rozegranych bitew oprócz nicka przeciwnika - miejsce w tabeli jakie zajmował w chwili rozpoczęcia bitwy i takie tam różne

ale Wiggins ma rację z tym przebijaniem się do czołówki - faktycznie u nas odbywa się to sprawniej i sprawiedliwiej niż na Blitz'ie - chyba będę musiał odszczekać moje brzydkie słowa o izbie pamięci ;)

31.10.2003
10:32
[16]

adam [ Generał ]

też broniłem naszego systemu liczenia:)) uważam że jest OK. To co mi sie podoba na Blitzu to wybieranie walk i najl;epszychh uczestników z jakiegoś okresu

najpierw nauczmy się robic i kończyc Wielkie Bitwy, Małe Bitwy itp. we własnym sosie a potem wyjdźmy na szersze wody. Możemy wtedy wyzwać Blitza czy innych na Wielką Bitwę:))

mozemy zorganizować spotkanie tych co robili takie bitwy aby obdgadać niedocięgnięcia, miejsce na takie spotkanie jest:))

31.10.2003
12:25
[17]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Zgłaszam się do tłuamczenia, mam doświadczenie (tłumaczyłem już dwie ksiazki, bynajmniej nie rysunkowe;)
Moge zrobić to sam, lub z pomocą kogoś, po prostu podzielimy tekst.

31.10.2003
12:28
[18]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

A i proponuje w końcu przetłumaczyć CMHQPL, tka by można wybrac flagę i język się pojawia:) (oczywiscie angielski)

31.10.2003
12:38
[19]

ordonez [ Pretorianin ]

super!

to można zrobic na początek. niestety w wersji ligwistycznej Ci nie pomogę - bo co prawda umiem sie porozumiec, ale bynajmniej nie gramatycznie ;)

na poczatek moznaby przetłumaczyc zasady ligii i jak mozna sie do niej zapisac. wtedy "innostrańcy" mogliby zapisywac sie do istniejącej ligii - potrzebny byłby tylko skrócony tekst dla "kandydatów".

a póxniej jeśłi dodamy możłiwosc dodawania flag - nasza liga juz staje sie potencjalnie miedzynarodowa. nie trzeba tworzyc oddzielnego, nowego mechanizmu. a my atakujemy strony wszystkich wiekszyxch lig na swiecie i wymieniamy sie linkami, bannerami itp. na pewno ktos od nich zainteresuje sie tym, co sie u nas dzieje.

31.10.2003
12:53
smile
[20]

Dziarmaga [ Konsul ]

hehehe ordones----> ty to masz chłopie łeb, zawsze wiedziałem że wyjdziesz na ludzi!!! LIGA ŚWIATOWA... już widzę tych sponsorów, wywiady, spotkania w zakładach pracy... itd:)
serio super pomysł!!!
CMHQPL RZĄDZI!!!!!!!!!!!

31.10.2003
13:24
smile
[21]

ordonez [ Pretorianin ]

----> dziarmaga

zapomniałes dodac o spotkaniach dla najwierniejszych klubowiczów w lokalu Twej organizacji i objazdowe kino propagandowe "Wstąp do nas!"

bys sie dołaczył lepiej to moze Cie zrobimy Rzecznikiem ;)

31.10.2003
15:47
[22]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Ja moge tłumaczyć, ale trzeba to wszystko zorganizowac, zobaczyć co jeszcze wyjdzie z przeniesienia strony na inny serwer itd.

31.10.2003
16:00
smile
[23]

Quetzalcoatl [ Konsul ]

nie to nie, ja tam sie napraszac nie bede :P

31.10.2003
16:10
smile
[24]

BamSey [ Generał ]

Quetzalcoatl----> Daj znać Dw4rfowi (adres w profilu)proszę na maila on zadko zaglada na forum.

31.10.2003
16:47
[25]

PiotrMx [ Generał ]

Poniewaz udało mi sie otworzyc okno na tym wątku więc po krotce powiem co mi lezy na sercu i watrobie.
Po pierwsze przenosmy się z Gola bo jedyny moment kiedy to forum jakos chodzi to miedzy 6 a 7 rano. I niech mi nikt nie karze mi zakladac sobie Opery.
Po drugie widze ze szanownym panom pierwsze sukcesy w walce z Blitzem rozpalily glowy. Najpierw wygrajmy ten pojedynek potem ograjmy nastepna lige i wtedy zakladajmy lige swiatowa. IMO wtedy wszyscy chetni beda do nas walic drzwaimi i oknami.
Po trzecie-reforma ligi i naliczanie od zera. Jestem przeciw. Aczkolwiek moze od Nowego Roku zaczac prowadzic ranking roczny. To tylko jedna dodatkowa tabelka. A dzieki temu niektorzy poczuja sie lepiej.
Po czwarte-kolejny raz zglaszam wniosek o modyfikacje liczenia pkt w lidze. Chodzi mi o to aby przegrywajacy otrzymywal tyle pkt ujemnych ile wygrywajacy dodatnich. czyli zasada rankingu szachowego.

31.10.2003
17:18
[26]

-=Dexter=- [ Konsul ]

PiotrMx dobrze gada, zwłaszcza po drugie :)
po trzecie i po czwarte też

Od siebie dodam, że słuszna wydaje mi się uwaga jednego z gości na naszym forum, o konieczności ustalenia jakiegoś wodza który nas przeprowdzi obronną ręka przez nadchodzącą zawieruchę ;)

31.10.2003
18:26
smile
[27]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Dw4rf--> Przetłumacyzłem regulaim i już wysłałem na twój mail:)
Należą sie jakieś punkty, jak za wpis do działu teksty:)

31.10.2003
20:29
[28]

ordonez [ Pretorianin ]

Panowie!

mowiąco LIDZE OGÓLNOŚWIATOWEJ nie mam na myśli jakiegos zrzeszającego tysiace graczy molocha - bo mam wrazenie, ze niektórzy tak to odebrali. chodzi o to, by gracze spoza polski - jesliby naszła ich taka ochota i jesliby sie dowiedzieli o naszej lidze - mogli sie do niej zapisac. bo czemy nie?

i wtedy nasza liga - w tym kształcie w jakim jest teraz - powieksza sie o gosci z zagranicy. i jest duzo fajniej wygrac np. z niemcem czy amerykaninem niz z gosciem z Głogowa np. ( z całym szacunkiem dla tego pieknego miasta). bo sie gra z cudzoziemcem ;)

31.10.2003
21:07
[29]

dw4rf [ Generał ]

Izabelin --> zgłoś się do Kolegium odznaczeń :)

31.10.2003
21:10
[30]

dw4rf [ Generał ]

TŁUMACZENIE PRZESŁANE DO NIEMIASZKÓW

31.10.2003
21:25
[31]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Sw4rf--> Kto jest w kolegium odznaczen;)???

31.10.2003
21:34
[32]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

Dw4rf--> Srka za to sw4rf:)
A kto naprawdę jest w kolegium odznaczen;)???

31.10.2003
22:03
[33]

dw4rf [ Generał ]

Pytaj Iudexa.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.