GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

prawo... prosze o stwierdzenie prawkia...

28.10.2003
18:59
[1]

o^scar^^ [ GRWD ]

prawo... prosze o stwierdzenie prawkia...

Jest tu jakis prawnik czy ktos taki zajmujacy sie prawem bo mam pytanie:
Jesli wszystkich swietych przypada w sobote to czy za ten dzien nalezy sie dzien wolny od pracy??
innym moze sie to okazac bezuzyteczne ale ja tego potrzebuje,.... plz :)

28.10.2003
19:00
[2]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Należy się.

28.10.2003
19:18
[3]

yagienka [ pułapka na Misia ]

a ja już taka pewna nie jestem bo póki co soboty nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy, co oznacza, że w zakładzie pracy takim dniem może być np. poniedziałek, ale niestety nie jestem specjalistą od prawa pracy więc wiecej mącić nie będę

28.10.2003
19:19
[4]

o^scar^^ [ GRWD ]

Na 100 % ??

28.10.2003
19:29
[5]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

100%

28.10.2003
19:51
[6]

yagienka [ pułapka na Misia ]

a nawet 200% :) - uff sprawdziłam to sobie
o ile soboty masz wolne i oczywiście nie jesteś urzędnikiem

28.10.2003
21:13
[7]

Mastyl [ Legend ]

Może to cie przekona, koleś:

Art. 140, par. 2 znowelizowanego Kodeksu Pracy:

"Pracownikowi zatrudnionemu w niedzielę pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzien wolny od pracy w tygodniu.Pracodawca może udzielić dnai wolnego w zamian za pracę w święto."

28.10.2003
21:14
[8]

Mastyl [ Legend ]

Zwróc uwage na słowo "może" i przejrzyj jeszcze zasady dopuszczalnosci z art 139 KP. Nie chce mi sie tego przepisywać...

28.10.2003
21:17
[9]

o^scar^^ [ GRWD ]

Moze udzielic ale nie musi....

28.10.2003
21:19
[10]

gereg [ zajebisty stopień ]

nalezy sie. oczywiscie.

28.10.2003
21:22
[11]

yagienka [ pułapka na Misia ]

"Nowelizacja Kodeksu pracy z 2001 roku wprowadziła 5-dniowy tydzień pracy. Zgodnie z art. 138 § 1. K.p. niedziele oraz święta określone w Ustawie o dniach wolnych od pracy są dniami wolnymi od pracy. W celu zachowania zasady pięciodniowego tygodnia pracy, pracodawca powinien wyznaczyć dni wolne od pracy w danym okresie rozliczeniowym, przy czym nie mogą to być dni wymienione w Ustawie o dniach wolnych od pracy

Oznacza to, że jeżeli u danego pracodawcy w trakcie całego 2003 roku sobota została wyznaczona jako dzień wolny od pracy, to ponieważ 3 maja (i 1 listopada) są dniami świątecznymi, pracodawca powinien wyznaczyć zamiast niego inny dzień wolny od pracy."

tekścik ze strony Ministerstwa Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej

https://www.mpips.gov.pl/szukaj_wynik.php?nr=1836&id_doc=1836&dokument=1836

28.10.2003
21:23
[12]

stanson [ 3 ]

OK, wiec moze troche jasniej ktos odpowie na nastepujace pytanie:

1 listopada wypada w sobote, czy za ten dzien moge sobie wykorzystac jakis inny dzien, wybrany przeze mnie, jako wolny?

Zalozmy, ze chcialbym miec wolne 10 listopada. (11 to wtorek - swieto, u mnie w firmie 10 daja wolny ale oczywiscie odejmuja ten dzien z urlopu :-) Czy moge wziac 10 listopada nie jako urlop platny, czy bezplatny, ale jako po prostu dzien wolny skoro 1 listopad to sobota??

28.10.2003
21:36
[13]

Mastyl [ Legend ]

stanson - w dzien wybrany przez Ciebie - raczej nie. Pracodawca ustala terminarz dni wolnych, moze wziac pod uwagę opinie pracownika.



28.10.2003
21:44
smile
[14]

Ficket [ BMX ]

A czy działa to w szkole? :D

28.10.2003
22:17
[15]

stanson [ 3 ]

https://www.pip.gov.pl/wiadomosci/stan.htm

https://www.gminyrp.pl/serwisinfo/GP_07_05_3_2.html


I WSZYSTKO JASNE.

28.10.2003
23:51
[16]

paciorus [ Annius Verus ]

wazne zastrzezenie - jesli nie masz inaczej w pragmatyce sluzbowej np. w ustawie o sluzbie cywilnej jesli jestes w korpusie sluzby cywilnej

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.