GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zabawy z Bronią - Zabawami ze Strachem.

28.09.2003
03:46
smile
[1]

oksza [ Senator ]

Zabawy z Bronią - Zabawami ze Strachem.

Obejrzałem wreszcie film Moore-a "Bowling for Columbine". Przyjemnie się to ogląda, trzeba tylko uważać - Moore to bardzo umiejętny manipulator, a oglądając taki film trzeba się pilnować i myśleć samemu. Dużo bardziej niż pytania autora na temat broni podobał mi się wątek medialny i fakt (tu oczywiście też przesada) że spadek przestepczości w jednym ze stanów - Michigan chyba - spowodował wzrost strachu i sprzedaży broni.

Dlaczego o tym piszę? Zauważyliście to co się dzieje w Faktach? To pierwszy bodaj program informacyjny skrojony "po amerykańsku" - top stories to gwałty, morderstwa (szczególnie ostatnio są na fali), protesty, afery, szwindle i tragedie. Inne "ziewniki" wtórują.Nie ma mnikomu za złe, normalna rzecz. Ale czy nie macie czasem wrażenia że żyjecie w dużo bardziej normalnym kraju niż próbuje wam to przedstawiać dziennik?

Czy rzeczywiście jest tak niebezpiecznie na ulicach? Czy faktycznie za każdym rogiem gwałciciele i mordery? Czy jesteśmy nieuprzejmym, antysemickim? Czy cała młodzież to równo takie same kutasy, jak te które poniżały nauczyciela w Opolu? Czy nie macie wrażenia że czasami te tematy wydają się nadmuchane do granic możliwości?

I potem słyszę: nie wychodź na ulicę, jest niebezpiecznie. Dzieci w śmietnikach. Paranoia.

28.09.2003
05:25
[2]

Mastyl [ Legend ]

Oksza - moim skromnym zdaniem pierwszym takim programem w polskiej TV byl Teleekspres - juz od poczatku lat 90'tych zawsze dawal zmasowana dawke wiadomosci w stylu "w bialostockiem ojciec pociał siekierą troje dzieci".

Ale rzeczywiscie masz racje - epatowanie przemoca i sensacjami jest denerwujace. Gdyby brac rzeczywistosc taką, jak przedstawiaja (niektore) media, strach byloby wyjsc na ulice.

28.09.2003
12:32
[3]

oksza [ Senator ]

--->> Mastyl

Hmm.. ale Teleekspress cenię za jedną rzecz, ostatnio przerzucił się zdecydowanie na wiadomości z cyklu "we Włodawie odbyły się coroczne zawody w pieczeniu penisów z cista drożdżowego, Pan Zenon...". poziom zabójstw i afer spadł w TE do chyba jednego z najniższych spośród wszystkich polskich dzienników tv.

28.09.2003
12:38
[4]

Banita_bb [ bo był za miły ]


nie lubie tvnu, nie lubie lisa wrony i calej tej rzeszy sepow goniacych za sensacją,nie majacych szacunku dla tragedii i czlowieka, nie lubie tego lisowego-fakty witam panstwa , przynajmniej po zmianie fryzury wyglada ostatnio jak jakis pedziu.
a co do programow informacyjnych coraz bardziej mi sie np podoba polsat .maja naprawde coraz lepsze serwisy informacyjne.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.