Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]
gdzie to zastosować? :]
yoyoyo mam do was prosbe,a raczej do tych co znaja sie bardziej na energoelektronice :] temat brzmi "sprzężenie zwrotne" potrzebuje zastosowanie dodatniego i ujemnego, znam juz warunki amplitudy i fazy, jak to działa, ale nie za bardzo wiem gdzie to wsadzic jesli chodzi o zastosowanie, prosiłbym tez o opis mały co i jak sie dzieje. bede wdzięczny a nawet moze wysle komuś piwko :)
-----załączyłem rysunek-----
kumacie? Ku to mamy wzmacniacz, Beta to w tym przypadku te sprzęzenie zwrotne ale nie wiem czy tylko dodatnie czy tak samo wygląda ujemne.
gereg [ zajebisty stopień ]
np. lodowka i zelazko dzialaja na zasadzie sprzezenia zwrotnego
Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]
gereg - tak? ja wiem ze na koncertach zastosowuja sprzezenie zwrotne ale jak to sie dzieje z tymi dodatnimi i zwrotnymi? pliz help
Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]
Radio które same się dostraja.
Ustawiasz je mniej więcej na sygnale - radyjko sprawdza amplitudy "po bokach" - delikatnie korzystając z tych informacji przestawia częstotliwość by wyłapać jak najmocniejszy sygnał. Praktycznie wszytkie odbiorniki to maja - Radio, TV itp.
Strojąc TV to zresztą widać - obraz przez 1s - 2s sniezy my już nic nie kręcimy i po chwili mamy obraz żyleta :)
Sorry, że tak ogólnie ale ostatni raz podręcznik mający coś z tym wspólnego trzymałem w ręku z 5 lat temu.
Kane [ Beautiful St-Ranger ]
sprzerzenie zwrotne ujemne powoduje zmniejszanie się uchybu czyli np w żelazku jest to termostat który dąży do osiągnięcia danej temp. a jak się ją przekroczy o np 5 st C to wyłącza grzanie, jak temp spadnie poniżej np 5 st C poniżej wymaganej to włącza grzanie.
sprzerzenie zwrotne dodatnie powoduje zwiększanie uchybu - powstanie układ zawsze niestabilny, np w żelazku zpowodowałby jeszcze większe podgrzewanie.
mam nasdzieje że zrozumiałeś.... jak nie to next post postaram się jaśniej.
Dexter666 [ aka Harnaś, aka eiP ]
jestem kumaty :) wielkie dzięki chłopaki, jak cos jeszcze bede potrzebował to zgłosze sie.
dobra robota!