GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Fizyka

22.09.2003
19:05
[1]

Migge [ Junior ]

Fizyka

Witam wszystkich mam pewien problem bo musze zrobic kilka zadań z fizyki a nie za bardzo umiem wiec jak byscie mogli mi pomoc to byloby super. Oto zadania:

Zadanie 1 Termodynamika
Pod ruchomym tłokiem znajduje sie gaz doskonaly o objetosci V1=2dm3. Temperatura gazu wynosi t1=20 stopni celsjusza. O ile wzrosła temperatura gazu jezeli po ogrzaniu zająl objetosc V2=3dm3?

Zadanie 2 termodynamika.
Powietrze w naczyniu pod tlokiem ogrzano od temperatury To=27stopni celsjusza do takiej temperatury ze jego objetosc wzrosla dwukrotnie. Oblicz temperature koncową (w stopniach celsjusza) przy zalożeniu ze mamy do czynienia z przemiana izobaryczna.

zadanie 1 dynamika- praca moc energia
Na jakiej wysokosci ponad powierzchnia ziemi energia kinetyczna ciala spadajacego z wysokosci h jest rowna jego energii potencjalnej?

zadanie 2 dynamika- praca moc energia
Po jakim czasie energia kinetyczna ciala rzuconego poziomo z szybkoscia Vo będzie trzy razy wieksza od energii kinetycznej ciala w chwili rzucenia?


Zadanie 1 dynamika -tarcie
Jaka najmniejsza sila musimy docisnac klocek o masie m=1kg do pionowej sciany aby nie zsuna sie w dol? Współczynnik tarcia pomiedzy klockiem a sciana f=0,2

zadanie 2 dynamika -tarcie
Oblicz czas zsuwania sie ciala polozonego na równi pochylej o kacie nachylenia 30 stopni z wysokosci h=1m ponad podstawa rowni. Wspołczynnik tarcia f= 0,2. Jaka szybkosc osiagnie cialo u podstawy rowni

To by było na tyle z góry dziekuje za pomoc.

22.09.2003
19:54
smile
[2]

Jaelle [ Konsul ]

o mój Boże - człowieku - fizyka - weźcie mi to sprzed oczu .... ;)

22.09.2003
20:57
[3]

Kozzie [ Konsul ]

Migge --> Jak widzę są to elementarne zadania, utrwalające jedynie podstawowe wzory (jak np. prawo Gay-Lussaca) i krzywe przemian gazowych. Na prawde, chłopie weź podręcznik i to jest na pierwszej stronie działu, albo pod obrazkiem.

23.09.2003
19:47
[4]

Migge [ Junior ]

Naprawde potrzebuje waszej pomocy niestety duzo opuszczalem w szkole i praktycznie nie mialem fizyki a musze zrobic tez zadania niestety doszlo ich jeszcze kilka wiec jak byscie mogli mi pomoc to bardzo prosze

zadanie 1
Jaką szybkość końcową osiągnie ciało rzucone z wysokości h pionowo w dół z szybkością Vo?

zadanie 2
Oblicz korzystając z zamiany energii kinetycznej na prace, drogę, jaką przebędzie łyżwiarz do chwili zatrzymania się jeżeli jego szybkość początkowa V0=10m/s a współczynnik tarcia f=0,04

zadanie 3
Jaką szybkość będzie miała kulka wahadła o masie m=0,05 kg o długości l=1m w najnizszym położeniu jeżeli w fazie wstępnej wahadło odchylimy od pionu o kąt 30 stopni? Jaki będzie naciąg nitki w tym punkcie?

zadanie 4
Z wysokości h nad powierzchnią Ziemi rzucamy pionowo do góry ciało z szybkoscia V0. Jaką szybkość uzyska to ciało w chwili uderzenia w Ziemie?

No i niestety tamte tez:((((
prosze pomozcie....

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.